Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#231001) Vismajor01 válasza radi8tor (#231000) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ezr mondjuk nemtom hogy jon ide mert a szabalyozas arra vonatkozik h ott laksz es tied az autó. Tobbiek eddig is szivtak.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#231002) Integrale válasza kisza25 (#230987) üzenetére


Integrale
veterán

Azért tud baj lenni a korai T-jet motorokkal. Turbó és a leömlô repedése éppen elég, PCV szelepet, és az egész lecsapatót érdemes tisztítani, különben jön az olajfogyasztás. MultiAirnél meg a modul önmagában.

A 124-nél már az elôbbi kettô nem áll fent, más a leömlôje és a turbója is, mondjuk az is érdekes, hogy a japán IHI turbók repednek...

Az egesz autó japán, csak a belsô és külsô dizájn tér el.

"Bad reklám is reklám too"

(#231003) bandus válasza Vismajor01 (#231001) üzenetére


bandus
veterán

a ii. keruletben siman eves 1000 ft-ert parkolok a cegessel, csak ki kellett toltetni egy extra nyilatkozatot a ceggel, hogy en hasznalom, meg bemutatni a lizingszerzodest. nem bonyolult, egy nap alatt emailben elinteztem, autocserekor is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#231004) gaborn1 válasza bandus (#231003) üzenetére


gaborn1
tag

Fizetni parkolásért, pff, városi problémák. ;]

(#231005) CactuS válasza Vismajor01 (#231001) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A legtöbb kerületben adnak parkolási engedélyt céges autóra is, ha be tudod mutatni a szükséges papírokat, hogy te használod és tartósan.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#231006) Puma K válasza pit stop (#230991) üzenetére


Puma K
veterán

XII. kerület 2000 Ft/év és zónákra van bontva a kerület... szóval amelyik zónában laksz abban a zónában érvényes a 2000Ft/éves parkolási költséged. A szomszédos utcában már nem.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#231007) Qru válasza Puma K (#231006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

14-ben is igy van.

#nincsbennetarcsi

(#231008) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Keveritek a parkolási díjat a lakossági várakozási hozzájárulással.
A legtöbb kerületben a lakossági várakozás az első autóra díjmentes, de az ehhez szükséges önkormányzati eljárásnak van egy jelképes mértékű eljárási díja.

Szerintem a bukaresti példa nem működne itthon, ahogyan ott is lázonghatnak ellene. Drága pénzen veszek egy autót - ami lehetőség szerint jövőt álló és megfelel a környezetvédelmi elvárásoknak - nem kevés pénzért üzemeltetem, szintén jól látható összegért karban tartom. Mindezt azért, hogy több családtagot kiszolgáljon: vidéki utak, bevásárlás, szülők látogatása, támogatása, háztartási gépek hazafuvarozása, vagy épp hulladékudvarba rakása. És szándékosan nem a közlekedőenyény szerepét írtam, amikor még WC-re is autóval megy a gazdája, de azért szarul esne akárcsak egy mikrót a hónom alatt hazacipelni a pár saroknyira lerakott autótól, vagy buszmegállótól.
Sokan hajlamosak túlzásba esni az autóhasználatot illetően, de ugyanakkor vannak, akik a napi teendőik ellátásához nem veszik igénybe gépjárművűket, viszont eseti jelleggel kell az autó kényelme, térfogata, teherbírása.

Olyat el tudnék képzelni, hogy a mostaninál markánsabb összeg lenne a lakossági parkolás alapára, amit az adott háztartásban lévő egy főre jutó BKV bérletek számával lehetne csökkenteni. Egy felnőtt éves BKV bérlet kb 100 eFt, ezt kidobni az ablakon kevesen fogják csak azért, hogy a ház előtt olcsóbban parkolhasson az autó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#231009) stickermajom


stickermajom
addikt

Épp lebontják az egész légszűrőházat klímatöltéshez az Astrán. :DDD Idióta tervezés ez is.

(#231010) focvis válasza Integrale (#231002) üzenetére


focvis
veterán

Azt mondod, cseréljük ki a komplett lecsapatót? Nem vészes tétel, 18 e.

(#231011) syIex


syIex
veterán

Fent vannak az új papucsok. Egyre jobban tetszik az autó. :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#231012) Qru válasza stickermajom (#231009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gondos es preciz nemet mernoki munka eredmenye. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#231013) Integrale válasza focvis (#231010) üzenetére


Integrale
veterán

Nem mondom, ha nincs gondja, akkor felesleges. Nem 60e km körül lesz tele nyálkával, inkább 150 körül, nekünk a T-Jet-en két hete lett cserélve.


Bárcsak az Opel motoros rettenethez is ilyen olcsó lenne, teli áron szelepfedéllel együtt 150e Ft. :O

"Bad reklám is reklám too"

(#231014) Qru válasza syIex (#231011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arkad Shell! Regen sokat tankoltam ott. :D

Am baba!

#nincsbennetarcsi

(#231015) syIex válasza Qru (#231014) üzenetére


syIex
veterán

Mióta van ez a lefixált ár mindig próbálok Shellen tankolni, mert a prémium ugyan annyi, mint a sima. Az Árkád meg közel van, de nem mindig van prémium, most épp volt. :DD
Bele csorgott laza 72 liter, szóval azért egy kicsit fájt a fizetésnél az összeg.. :DDD

Chip óta nem írtam a fogyasztásról, mert nem volt alapom. Most mentem vele egy ezrest majdnem szóval már van. Pályán 147 tempomat esetén 7.6 liter ami szerintem nagyon baráti, próbáltam lassabban is, 134-nél kb 7.2 volt ami nem túl nagy különbség szóval marad a jól megszokott 147-es tempomat. :D
Városban még nincs pontos számom, de szerintem 10 beugrik neki simán. Lényegében fél - egy literrel kevesebbet eszik aminek nagyon örülök és köszi az L.A. ajánlást ismét. :R

Kipróbáltam faterom 3.0-as kotróját és így chippelve szinte nincs is különbség érzetre legalábbis. :D 10 lóerő az eltérés, de nem igazán érezhető. :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#231016) focvis válasza Integrale (#231013) üzenetére


focvis
veterán

Gyanús, hogy nem vészesen, de csipegeti az olajat (sokszor elforgatom, echte hülyegyerek vagyok). Ezért gondoltam a leírásod alapján, hogy érdemes lehet cserélni. :R

Mekkora munka cserélni, fél óra vagy bonyolult dolog? Akkor egyben cserélném a Multiair szűrőt is. Olajból a Motult rendeltem, gyári olajszűrővel.

És végre tehetek/tehetnék rá Sparco Terra rallyfelnit, találtam egy 16-os szettet elfogadható áron. Egy baja van, hogy ET30, nekem gyáriba' ET45 kellene. (Tudom, fehér, porol a fék..., de ez a gyengém. :D)

Valakinek van infója, hogy lehet/szabad alufelni agyából esztergálni mondjuk 10 mm-t, hogy nagyobb (40-es) ET-je legyen?

[ Szerkesztve ]

(#231017) Qru válasza syIex (#231015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

OMV MaxxMotion-t nyomom a fixalt ar ota. Az szinte mindig van keszleten. Mondjuk tobbet eszik vele a kocsi mint puruttyabol.

Korrekt fogyi. Gps szerint 147 vagy ora szerint?

#nincsbennetarcsi

(#231018) focvis válasza syIex (#231015) üzenetére


focvis
veterán

Ekkora autótól és motortól szép fogyi. :K

(#231019) bandus válasza macilaci78 (#231008) üzenetére


bandus
veterán

ezt nagyon szépen összefoglaltad :R én biztosan emelnék ezen az adminisztrációs költségen, szerintem olyan mindegy, hogy éves 1000 vagy 2000, esetleg 5000 ft. de az önkormányzat talán tudná hasznosítani ezt a emgtöbbszörözött bevételt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#231020) syIex válasza Qru (#231017) üzenetére


syIex
veterán

Néztem mind a kettővel. A "régi" gumival az óra és a GPS is egyaránt 147-et írt, de most, hogy le cseréltem olyanra ami az "előírás" az óra 147-et mutat viszont a telefonon a GPS "csak" 142/143-at ír. :DDD
Az OMV-n is le van fixálva a prémium diesel? :Y Ezt nem is tudtam. :N

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#231021) Petyyyyy válasza syIex (#231011) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nagyon jól néz ki. Egyik nagy kedvencem ez az A6.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#231022) zsolti1 válasza focvis (#231016) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Szia
itt et37-et ír, én is innen vettem.

[ Szerkesztve ]

(#231023) Integrale válasza focvis (#231016) üzenetére


Integrale
veterán

Nem sok idő a cseréje, [link] . Alvázszám alapján nézd meg, hogy ez jó-e a tiedhez.
7zap, vagy ePer, de inkább utóbbi.

"Bad reklám is reklám too"

(#231024) Qru válasza syIex (#231020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem tudom, benzinnel megyek.

Passat meg a Superb is csalt, Bubi viszont pontosra van kalibralva.

#nincsbennetarcsi

(#231025) stickermajom válasza Qru (#231012) üzenetére


stickermajom
addikt

Ugye? :D De legalább 1 gramm gáz nem hiányzott és olajból is 1 ml jött le, annyi is ment vissza. Csak munkadíjat fizettem, nem ma fognak meggazdagodni.

(#231026) Qru válasza stickermajom (#231025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Astra? Uj auto jok meg a tomitesek.

#nincsbennetarcsi

(#231027) BigBlackDog válasza Qru (#231026) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Daciánál (Dokker) 2 év alatt már szökött annyi gáz el, hogy érezhetően gyengébben hűtött.

(#231028) Qru válasza BigBlackDog (#231027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pff, az azert eleg low…

#nincsbennetarcsi

(#231029) nandow válasza focvis (#231016) üzenetére


nandow
aktív tag

Nem tudom, hogy szabad-e az alufelnit így módosítani. De én nem tenném.
Esetleg kérdezz rá egy felnijavítós műhelynél.

[ Szerkesztve ]

(#231030) tboldi válasza syIex (#231020) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, a prémium gázolaj csak a Shell-nél árstopos valamiért*. Qru a benzinre értette.

*Gyanítom, hogy azért, mert a Shell B7, míg a többi kúthálózatnál inkább B0 lehet a nafta.

(#231031) tboy93 válasza focvis (#231016) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eszterga + felni nem hangzik túl jó kombónak. Ilyen radikális beavatkozást én nem vállalnék, keress inkább másik felnit.

(#231032) syIex válasza tboldi (#231030) üzenetére


syIex
veterán

Azóta már le tisztult. :D
Akkor marad a Shell nekem legalábbis! :P

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#231033) tboldi válasza syIex (#231032) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk meg az, amit még éppen nem hordtak el a szlovákok. 🤷‍♂️

(#231034) radi8tor válasza BigBlackDog (#231027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még szerencse hogy nem freonnal van töltve…

⭐ Stella

(#231035) zsolti1 válasza focvis (#231016) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Szia
37-es et esetén 8 mm.- rel jön kijjebb a kerék.
Az szerintem beleférhet.
Ha valaki ért hozzá megmondhatná.

[ Szerkesztve ]

(#231036) focvis válasza zsolti1 (#231022) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Amit találtam picit használt garnitúrát, az ET30-as. Újból természetesen több ET-méretben létezik.

nandow + tboy: Nekem gyanús, hogy 1 db öntőforma van az összes 16-osra, és utólag esztergálják az ET-t, ill. marják az osztókört bele. Persze nem biztos.
Nem sürgős / nem fontos a plusz felni.

#231023 Integrale : Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#231037) stickermajom válasza Qru (#231026) üzenetére


stickermajom
addikt

Öregszik, most lesz 4 éves. :D Azért is vittem el, egy “olajcsere” nem árt.

(#231038) Integrale válasza focvis (#231036) üzenetére


Integrale
veterán

[How It's Made]

"Bad reklám is reklám too"

(#231039) focvis válasza Integrale (#231038) üzenetére


focvis
veterán

Megnéztem, öntés, hőkezelés után esztergálják a felnit. Nekem az nem derült ki belőle, hogy a süllyesztési mélységet (=ET) is valóban esztergával alakítják ki.

Még nyomozok. Egyszer a JR wheels oldalán találtam arra utaló infót, hogy a nyers felniből itthon esztergálják ki a szükséges méretet. Nem volt egyértelmű 100%-ban.

(#231040) ΞΔGLΞ válasza tboldi (#231030) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Érdekes, erről nem is tudtam, nem mintha lenne dízel autóm, csak furcsa, mert miért ár stoppos a legdrágább üzemanyag? Mert talán nem is az... :U

(#231041) Qru válasza ΞΔGLΞ (#231040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uzletpolitika. A MM95-ot sem kene hatosagi aron adniuk.

#nincsbennetarcsi

(#231042) zsolti1 válasza focvis (#231039) üzenetére


zsolti1
csendes tag

Jó lenne ha lenne 2 azonos felni eltérő ET. vel és meglehetne mérni a vastagságot.

(#231043) Qru válasza stickermajom (#231037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lassan nekem is aktualis lesz. Olajat lattad amit leszivott a gep? Milyen szinu volt?

#nincsbennetarcsi

(#231044) BigBlackDog válasza Qru (#231041) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy tudtam, hogy igen, mivel "csak" 95-ös. :B

"... hatósági áras termék
a) az MSZ-EN 228 jelű szabványban meghatározott ESZ-95-ös minőségi fokozatú motorbenzin, amely nem
teljesíti az ESZ-98-as fokozat minőségi követelményi szintjét,
b) az MSZ-EN 590 jelű szabványban meghatározott 2710 20 11 KN-kódú dízelgázolaj,
amelyeknek – biokomponensekkel és szabvány szerinti adalékokkal együttesen értelmezett – legmagasabb
kiskereskedelmi bruttó ára 480 forint literenként" - forrás: Magyar Közlöny, 2021. év, 204. szám

[ Szerkesztve ]

(#231045) Qru válasza BigBlackDog (#231044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nem jo fejsegbol. Bar siman csak nem kene utantolteni a keszletet belole. Vagyis megis csak “jofejek”.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#231046) tboldi válasza ΞΔGLΞ (#231040) üzenetére


tboldi
nagyúr

🤷‍♂️

Mindenesetre én örülnék, ha vége lenne ennek az árstoposdinak, inkább fizetek érte többet, csak lehessen kapni. Nem ritka, hogy csak a harmadik-negyedik kúton kapok üzemanyagot, mert idejár egy csomó szlovák és osztrák tankolni (10-15 km-re vagyunk mindkét határtól), akár karniszterekkel, hordókkal is, én meg már csak az "elfogyott", "nem működik", "zárva", " üzemen kívül" feliratú cetlikkel, táblákkal, bójákkal találkozok, miután kivártam a félórás sort. #firstworldproblems

Élelmiszerárstop: Pénteken akart anyum 10 kg cukrot venni, mindig ennyit szoktunk, és akkor egy darabig elég. A Tescóban most csak 2 kilót lehet venni /fő/nap, a Sparban meg 5-öt, így lett összesen 7. De ennek mi értelme? Ha az egész család együtt megy boltba, és mindenki vesz "magának", akkor simán kijátszható, de akár egyedül is 2-5 nap alatt. :D
Ja, és erről mindkét boltban csak a pénztárnál tájékoztattak, a polcnál abszolút semmi figyelmeztetés...

[ Szerkesztve ]

(#231047) tboldi válasza Qru (#231045) üzenetére


tboldi
nagyúr

"Bar siman csak nem kene utantolteni a keszletet belole."

Itt, a korábbi kedvenc Shell kúton ezt csinálják, már legalább 2 hónapja egyáltalán nincs V-Power 95-ös, de V-Power Diesel is csak havonta 1-2 napig van. 🤷‍♂️

(#231048) syIex válasza tboldi (#231047) üzenetére


syIex
veterán

95-öst rég nem láttam már így emlékezetből, de a Diesel is valóban kutatós. Az Árkád alatt pl csak egy napig szokott lenni 1-2 hetente. Pont szerencsém volt tegnap, mert vasárnap nem volt, de gondoltam majd holnap és így is lett.. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#231049) stickermajom válasza Qru (#231043) üzenetére


stickermajom
addikt

Zárt gép volt, nem láttam. :(

(#231050) -v- válasza focvis (#231016) üzenetére


-v-
addikt

sokszor elforgatom

Ki van fizetve a fordulatszámmérő végig :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.