Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172001) kisza25 válasza Magnum_ (#171999) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem is tetszik, meg sokkal másabb lett mióta kapott új kipufogót.
Az a fránya kupak hiányzik még hátulról, amúgy 800Ft, de akárhol találtam 3150 Ft a szállítás (gondolom mindhárom oldal ugyanaz.)
A könyöklő jövőhéten jön. :)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#172002) #89309696 válasza Csabroncka (#171988) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kicsit mellette van egy pékség, én ott szoktam feltankolni sütikből. Bár már december óta nem jártam arra.

(#172003) Magnum_ válasza kisza25 (#172001) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem tudjak meghozatni valamelyik autosboltba ott a kornyeken?

Tse: :R

Feher Farkas: en most tegnap megint elugrottam Monisutibe Diason, szuloknek is vittem ebed utani desszertet. Egy vagyon volt, de imadtak, anyukam nem eszik semmit, ami tejes, de volt liszt, cukor es tejmentes afonyas brownie es bejott neki.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#172004) focvis válasza Csabroncka (#171988) üzenetére


focvis
veterán

Pénteken 1:17 volt otthonról a balatonvilágosi csomópont, azaz a BAH-tól kb.1:10-1:12 lehetett. Legközelebb azért kipróbálom a 811-et ha nagyon vörös az M7.

(#171998) kisza25 : Laptiming nagyon jó epizód.

@ Saint: "Kicsit" tényleg sok a filter.

[ Szerkesztve ]

(#172005) EQMontoya válasza Tsebacsi (#172000) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem mondjuk pont a felnik tetszenek kevesse Csumpyn, valahogy tul vastag a kullo.

Egyebkent tenyleg szep gep az E46 a mai napig, foleg ilyen szep allapotban.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#172006) Magnum_ válasza EQMontoya (#172005) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tesom szerint a bmw-re sok kullos (vekony) felni kell. De ugye en sokat takaritom, az kibszas :D

I humbly and respectfully decline™

(#172007) EQMontoya válasza Magnum_ (#172006) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat, ha lattad az uj felnis MX5 kepem a multkor, akkor sejted, hogy erosen egyetertek tesoddal. :D

Takaritasi szempontbol nyilvan remalom, ezt alairom.

Same rules apply!

(#172008) Magnum_ válasza EQMontoya (#172007) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen, nekem nincs bajom amugy a suru kullos felnikkel, de en alapvetoen amugy az 5 agut szeretem (meg persze legyen illo dizajnban es korban az adott autohoz)

I humbly and respectfully decline™

(#172009) MunezXBK válasza EQMontoya (#172007) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Faja felnitisztító + magasnyomású és meg van oldva.

(#172010) kisza25 válasza Magnum_ (#172003) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem látom olyan oldalakon (bárdi, unix és társai) Lehet veszek egy komplett kart hátra, mondjuk az is valami 3,5-4 eFt, szóval akkor is a fele posta (3150Ft), de kevésbé fáj :)
(vagy leszedem a golfról mikor asszony nem figyel ;] )
az enyémen is a felni tetszik a legjobban:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#172011) Magnum_ válasza kisza25 (#172010) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hivd fel/menj be hozzajuk es talalnak. Tobb dolgot en se talaltam meg Unixnal, bementem/felhivtam es tudtak tobb dolgot fillerekert intezni (pl gyari stekker, lampahoz, 800Ft, vagy diszlec tarto bolha)
Legyen cikkszamod, az a tuti

Munez: en szoktam viaszolni a felnit is

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#172012) molnarpeter válasza kisza25 (#172010) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ebay, ali

(#172013) MunezXBK válasza Magnum_ (#172011) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igazából egyszer kéne megcsinálni, felnihez való wax-szal és tényleg 0 probléma lenne vele.

(#172014) kisza25 válasza Magnum_ (#172011) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok köszi a tippet :R

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#172015) Szoszo94 válasza EQMontoya (#171985) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tegnap voltunk pár autóval a fértőszentmiklósi gyorsuláson. Délután leszakadt az eső, gyors beugrottunk négyen az én autómba, pont a pályára láttunk így rá. Én észre sem vettem, a többiek szóltak, hogy hová megyünk? Nem értettem miért, aztán leesett, hogy reflexszerűen bekötöttem magam ahogy ülést ért a seggem :DDD 1 centit sem mozdulok bekötés nélkül :N Ahogy a lámpát is gyújtás ráadásával kapcsolom egyből.

Fura, hogy ehhez képest az Audi területén belül sosem kötöttem be magam, nem is volt igazán lehetőség az új autókban erre, illetve idő sem. Ott mégsem éreztem kényszert rá.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#172016) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!
Jelenleg is Mazda 6-osom van, most egy 3. Generációst vadászok, azt tudja esetleg valaki, ha egy hete volt a kiszemelt kocsi hivatalos Mazda szervizben állapotfelérésen, mindent rendben találtak, elvileg 104e km van jelenleg az autóban a km óra állást is megerősítették az mennyire megbízható állítás? Német kocsiknál is több helyen tárolja az óraállást, ha valaki nagyon ért hozzá persze vissza lehet mind állítani, de a mazdánál nem tudom, hogyan van ez, végig Magyarországon vezetett szervizkönyves
Köszönöm!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#172017) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
[link]

Nem is tudtam, hogy nálunk ilyen is történt egy hete. :F
Gondolom azért nem álltak meg az elől lévők, mert mögöttük még hatszáz másik autó volt és gondolták majd ácsorogjanak azok közül valakik órákon át a rendőrökre várva. Én ezt valamilyen szinten meg is értem. Bár akkor is meg kéne állni aztán legfeljebb elmennek utána, ha többen ott tudnak maradni.
Elaludt a sofőr vagy rosszul lett? Három napja is jártam arra és semmi égésnyomot nem láttam a fákon.
A fehér dobozos autó létrával a tetején és matricázott bal hátsó ajtóval hamar meglesz, valamelyik TV, internet, telefon stb. szolgáltató autója, időpontból meg könnyen kiderül a cégnél ki vezette akkor. Szóval ő kapásból beszopta. A másik kettő meg valószínű megússza a hulladék minőségű videó miatt.

Mondjuk őszintén szólva a videózós autóban ha én ülök biztos nem tolom át a videót a rendőröknek, mert minek. Voltak ott gyanítom tucatnyian segíteni. Ez már kimeríti a focvis féle elgondolást a kamerázással kapcsolatban. Ha egyedül maradok 9 sérültre akkor én is pipa lennék és elküldeném a videót a rendőröknek, de ez ezer százalék, hogy ott tucatnyi ember jött még mögötte akik segítettek, akkor már tök felesleges ezen rugózni. Ettől még nem szabályos elmenni a balesetező autó mellett, de túlkapott volt a videót elküldeni...

[ Szerkesztve ]

(#172018) tboldi válasza kisza25 (#172010) üzenetére


tboldi
nagyúr

ETKA-n keresd meg a cikkszámot, majd személyesen ballagj el a boltba, és megrendelik neked. ;)

(#172019) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Fú, de idegesítő milyen emberek vannak. :D
Jól gondolom, hogy egyeseknek csak annyi volt a gondjuk, hogy Tesla az autó?
Hát hogyan vegyek így Model X-et magamnak? :D

[ Szerkesztve ]

(#172020) parandroid válasza animatrix11 (#172016) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mazdának nincs papíralapú szervizkönyve, mindent digitálisan tárol a rendszerben. Szervizek után a számlához hozzátűzve meg szoktam kapni a nyomtatott kivonatot. Persze ez csak akkor tényező, ha mindig szakszervizben járt. Én mondjuk másmilyent nem is vennék.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172021) Qru válasza 6030D (#171981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon jó, ilyen fogyi mellett kb nem alternatíva a dízel sem. :K

#nincsbennetarcsi

(#172022) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#172000) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is jobban tetszik a Tipo. Élőben is, képen is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172023) Qru válasza Szoszo94 (#172015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam is automaice kötöm be az övet ha indulok. Egyedül a garázsban forgolódáskor nem kapcsolom be.

Lámpát meg kapcsol az automatika, az auto módban van.

#nincsbennetarcsi

(#172024) kisza25 válasza tboldi (#172018) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem találtam meg :(
sky11: egyre távolabb kerül a tipo birtoklás, mert megy fel annak is az ára, már 500eFt-al drágább az alapár, mint mikor én vettem.
Tessék össze lehet hasonlítani, lehet mutatósabb az ibiza, de tartom, hogy a tipo sokkal jobb autó volt, mondjuk majdnem 9 évvel fiatalabb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#172025) Szoszo94 válasza Qru (#172023) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem szeretem az automata módot lámpánál, ugyanis külterületen nem kapcsolja fel a fényszórót amíg nem sötétedik. Holott ugye kötelező a tompított :) Erről talán régebben írtam is itt bővebben, hogy miért nem programozták bele anno, hogy bizonyos sebesség felett automatikusan kapcsoljon be a tompított. Jó dolog lenne egyébként, de így inkább magamnak kapcsolgatom :)

Egyébként +1 a Tipo-ra, nekem is jobban tetszett az kívülről. Ettől függetlenül a Seat sem csúnya! ;)

Itt egy kép a negyed mérföldről, 9 éves nyárigumival hátul - sikerült jól előmelegíteni, úgyhogy a három próbálkozásból kétszer jól betapadt. Egyszer pedig húztam vagy 50m csíkot, kicsit sok gázzal indultam :DDD
Gyári és dögnehéz autótól nem is rossz, két személlyel. A 172-es rajtszámmal - a 173 barátom volt egy 240 lovas 1.8T quattro mk1 TT-vel.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#172026) parandroid válasza Szoszo94 (#172025) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kötelező a tompított, nappali menetfény is elég. Persze ha az meg nincs, akkor nem elég az automata. Amíg nekem nem volt, addig folyamatosan bekapcsolva volt a lámpám, szerencsére úgy volt bekötve, hogy ha levettem a gyújtást, nem maradt égve, indításnál viszont bekapcsolt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172027) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#172025) üzenetére


Szoszo94
őstag

Persze a kép meg lemaradt... :DDD

PeterkeT: nincs DRL-em, ezt lehagytam! :N Nekem is leveszi, ha kiszállok és úgy felejtem a kart, úgyhogy nem merülne le az autó - azonban az indításkor fellépő hirtelen feszültség miatt nem szeretem rajthagyni a világítást.

Egyébként a DRL-t is bután találták ki, mert hátul nem világít a legtöbb autónál és szürkületben sokszor találkozok olyan autókkal, amit hátulról alig lehet észrevenni, megelőzve pedig látszik a menetfény.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#172028) tboldi válasza kisza25 (#172024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha minden igaz, 5P0955435B kell neked.

Természetesen a tévedés jogát fenntartom! :P

(#172029) Magnum_ válasza tboldi (#172028) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem is.

I humbly and respectfully decline™

(#172030) Qru válasza Szoszo94 (#172025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van DRL, így sosem megyek lampa nelkül. Külön van opció hogy ha esik kapcsolja fel a tompítottat.

#nincsbennetarcsi

(#172031) Gombinyó válasza kisza25 (#172024) üzenetére


Gombinyó
őstag

500al drágábban kell eladni az Ibizát, problem solved. :))

(#172032) parandroid válasza Szoszo94 (#172027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezeknél nincs már ráindításkor ilyen probléma, annál okosabb a rendszer, és hagy rá késleltetést. Én legalábbis majdnem 6 évig használtam így az autót, ez alatt kétszer cseréltem izzókat, olyan 40k, és 80k körül, ami szerintem teljesen normális (tekintve, hogy folyamatosan mentek). Abban egyetértek, hogy valami kötelező, és állandó menetfény hátra is jó lenne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172033) kisza25 válasza Gombinyó (#172031) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Akkor már csak 2,1M Ft fog hiányozni :D
Amúgy 1,4M Ft vettem, most van ~1,6M Ft-ba (megvásárlás utáni szervizköltségekkel, átírásal), 2M Ft környékén már sokkal fiatalabbat kapsz, amúgy valamennyit ment fel az ára.
tboldi és Magnum_ köszönöm nektek:R
Rossz helyen kerestem :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#172034) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

A szabi 2. napján mindig faszázás:

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172035) pècsimunkás válasza kisza25 (#172024) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem tudom kinek mutatósabb, de .ind az eleje, mind a hátulja jobb a Tiponak. Szerintem!
A belseje is. A váltógomb nem tetszik benne, a Toyota, Honda, VW szebb, mutatósabb váltógombot ad. De minden másban rendben van a Tipo.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172036) eastsider válasza pècsimunkás (#172034) üzenetére


eastsider
nagyúr

Neked bírja még a gyári Toyota textil szőnyeg a pedalok alatt ?

(#172037) bandus


bandus
veterán

balatoni gasztro update: tihanyi tartozkodas alatt a pilacs nevu kis kavezoban reggeliztunk minden nap, a kavejuk isteni, a sutik is nagyon jok es a reggelig is rendben vannak. vacsorak a malackrumpliban, ahol az etelek elso osztalyuak, az arak mar kozel budapestiek. elfeleztunk egy eloetelt, aztan egy foetel es ket sor fejenkent, igy fizettunk 16k korul mindketszer. a felszolgalok felemasak, eleg buvalbaszott nepseg. ma pedig hazafele almadiban a terasz nevu helyen kajaltunk, nagyon valtozatos, nagyon jo ujhullamos strandkajak, ezt is szivbol ajanlom :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#172038) molnarpeter válasza eastsider (#172036) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Zokniban kell vezetni, problem solved ;]

(#172039) pècsimunkás válasza eastsider (#172036) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Igen, mert csak ritkán használom :D .
A szabadságok alatt szoktam csak használni.
Rendeltem még egy garnitúra szövet szőnyeget, a főnix autószőnyegtől. A legvastagabb plüss szőnyeget. Várom, hogy megérkezzen már. Akkor az egyik szövet a téli, a másik szövet garnitúra a nyári lesz majd. A gumiszőnyegeket nyugdíjazom.
A főnix szőnyegtől amit várok, szülinapi ajándékba kapom. Már itt kellett volna lennie. Volt kis félreértés, erőssen gondolkodtam, hogy vissza mondom. Úgy terveztem, hogy ma már berakom az új garnitúrát, erre jó, ha pénteken itt lesz.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172040) kisza25 válasza pècsimunkás (#172035) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A következő lehet ilyen lenne :)
[kép]
[kép]
[kép]
króm nélkül

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#172041) rbalint88 válasza kisza25 (#172040) üzenetére


rbalint88
addikt

Feltorekvo torok maffiozok autoja biztosan ilyen lenne :P

(#172042) silver10 válasza pècsimunkás (#172035) üzenetére


silver10
aktív tag

+1a Tipóra. Mellettem is gyakran parkol egy srác az ezüstszürke Tipojával. Előről, hátulról, oldalról nézve egyaránt rendben van. Szerintem jól eltalált formaterv.

(#172043) kisza25 válasza rbalint88 (#172041) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD ezen amúgy ugyanaz van, mint ami nekem volt, egy stílus csomag van 165 eFt (16" alu, sötétítés B oszloptól, ködlámpa)
meg króm kilincs+ hűtőrács kemény 35 eFt valutáért és egy komfort csomag 55eFt-ért (könyöklő+állítható magasságú ülés, ez amúgy 5 ajtósban alap), meg a fekete szín, nekem ennyi elég is lenne, de már ez is 4,04M Ft pedig nem számítanak drágának az extrák
Ugyanezzel a felszereltséggel a tipom 3,79M volt, az 5 ajtós most+400eFt, azaz 4,4M Ft lenne most ami nekem volt :N

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#172044) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

A képen nyomokban Polo található. ;]

Ja, és a GTI állatul megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#172045) pècsimunkás válasza kisza25 (#172040) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Írtam itt, hogy egy jó barátom vett egy szedant. Kb egy időben veled. Az tetszik nekem a legjobban a 3 változat közül. Azt mondta a barátom, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem szólta meg a 4 ajtós miatt :D , sőt nekem kimondottan tetszett- tetszik. Mazda3, Corolla, Mégane, Jetta. Ezek 4 ajtósai mind jobban tetszenek mint az 5 ajtós változatok.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#172046) Magnum_ válasza bandus (#172037) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mindkét nap reggeli kávé a kiskékben, Mónisüti mindig jó.
Róbert Karcsin meg kis tali brumi cartárssal :D

I humbly and respectfully decline™

(#172047) eastsider válasza pècsimunkás (#172039) üzenetére


eastsider
nagyúr

Nekem valamelyik külső pesti kerületben csinálták meg így 1kert 5perc alatt.
25k km után kilyukadt a gyári . Először nekem is csak fehéredett, mint neked. Néztem a toyotaban meg talán szarabbak voltak kiaggatva, mint a gyári..
alt="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" title="alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""" #koszos #1eveskep

Engem nem vitt rá gumira a lélek... Ki szoktam mosni ezeket vanishel. De lehet legközelebb bedobom simán mosogepbe őket

M7 szokásos trágya volt delipartrol haza... Végig mindenki 120al középső sávban...
Egyébként tragédia ahogy közlekedtek a népek boglaron, lellen..
Stop tábla megállok, nézem nem jön senki. Elindulok egyenesen. A szembe szintén stop táblás már huzza a kormányt balra kanyarodna rajtam keresztül :R

[ Szerkesztve ]

(#172048) kisza25 válasza BigBlackDog (#172044) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kezd ez is nagy autós lenni, legalabbis a pofázmánya, amúgy nekem tetszik, végülis most is polom van, csak más az embléma, így olcsóbb volt :P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#172049) molnarpeter válasza eastsider (#172047) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez jól hangzik, van esély, hogy előkerül valami plusz infó, hogy hol készült? Ennyiért nagyon szimpatikus módszer. Nálunk a Petex gumiszőnyeget szúrta ki kavics, alulról megfoltoztam, nem látszik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#172050) eastsider válasza molnarpeter (#172049) üzenetére


eastsider
nagyúr

Főnix autoszonyeg. Itt ajanlotta valaki . én ezt a gyári minőségét nem is értem hogy gondoltak, értem en, hogy nem prémium, de, hogy már 1 év után látszik, hogy ki fog szakadni, pedig nem magassarkúban használjuk

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.