Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok.
Van egy 2003 as Toyota Corolla 1.4 vvt-i-m
Normális az 500-600 körüli alapjárat? be is remeg kicsit az autó tőle.
Elég zavaró tud lenni elindulásnál mert kicsit "fulladozva" indul meg az autó ezt lehet valahogyan orvosolni?
Hideg indításnál mikor magasabb az alapjárat akkor nincsen probléma olyan 750 lenne a megfelelő ahogy éreztem/figyeltem meg.
Pár helyen azt olvastam hogy ez normális, de én személy szerint nem tartom normálisnak engem kifejezetten zavar.
Valami ötlet?
köszönöm előre is

(#9652) VegyesTamás válasza Tompo92 (#9651) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nem normális az...kb 800 körüli alapjárat már smooth szerintem. Nincs állító csavar a gázbowden végénél?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9653) Tompo92 válasza VegyesTamás (#9652) üzenetére


Tompo92
senior tag

de van! azt már meghúztam de annyit nem enged hogy feljebb vigye az alapjáratot.

(#9654) Joker88


Joker88
őstag

valaki volt kinn Budapesten azon az AMTS-en ?
[link]
ha volt valaki,vannak képei ? kíváncsi vagyok :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#9655) tomiii. válasza Joker88 (#9654) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Mi voltunk, de én csak random fotókat lőttem, egy egyszerű géppel, nem vagyok fotós :D, ha gondolod feltehetem egy mappába a képeket. Viszont volt velem fotós és videós is, az ő képeikre még várni kell, de majd linkelem, ha elkészültek.

(#9656) TaaT válasza Joker88 (#9654) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#9657) Rivaul


Rivaul
addikt

Nah meg vagyok a télik kikövezésével. 2 órám bánta. Túlzás nélkül egy marék követ és üvegtörmeléket szedtem ki a 4 kerékből :(( Már csak mosás, ápolás és mehetnek a pinyóba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9658) szőröscica válasza Rivaul (#9657) üzenetére


szőröscica
addikt

Én húsvétkor fogom lecserélni, de tuti, hogy mennek majd az acélfelnik egy felújításra. Tíz évesek és nagyon rozsdásak már, az autót pedig még vagy 5 évig meg tervezem tartani, így nem árt majd nekik.

Ma kapott egy kis kényeztetést az autó, lemostam. Nem volt nagyon koszos, szóval nem vittem el autómosóba, csak én csapattam le egy benzinkútnál.

[ Szerkesztve ]

(#9659) VegyesTamás válasza Tompo92 (#9653) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ha nehezen veszi a fordulatot, valahol falsot szív

Joker...AMTS: szerinted hány tonna fotó lesz az autós médiától? minden autót az összes szögből megnézhetsz kb. :K

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9660) Qru válasza szőröscica (#9658) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is kocsit mostam szombaton, látszik hogy itt a tavasz már bogaras lett az eleje pedig alig 200 km-t mentem az autópályán.

#nincsbennetarcsi

(#9661) SzlobiG válasza Qru (#9660) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem már 50km pálya után bogaras az eleje, de utálom ezt. :(

(#9662) Declare válasza Qru (#9660) üzenetére


Declare
őstag

Azert ha valasztani kell inkabb egy kis bogar, mint a maro so es latyak az aljara :)) ...persze en is rühellem a kis pöttyöket (bocsanat...halott apro tetemeket :)) ), föleg ha meg ra is eg majd a nyari nappal :U

[ Szerkesztve ]

(#9663) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

ééééééééssss boldogság van :) csacsi sérülése nem vészes, reggel összepakoltam 3 óra alatt járóképesre, legurultam 1esbe (csak azt lehetett berakni mert rudazat még nem megy össze) lakatoshoz, azt mondta, pikk pakk, aztán lekapom a vááltót, és bakot meghegesztik, aztán buli buli hátán, csacsi újra a régi :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9664) F_Zolee válasza VegyesTamás (#9663) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor happy end lesz. :) Felnivel mi a helyzet? Azzal semmi se lett?

(#9665) VegyesTamás válasza F_Zolee (#9664) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ugyan 1500 FT a bontóban :) :) :D legkisebb tétel szerencse nem alu :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9666) Declare


Declare
őstag

Sracok, egy kis villamossagi kerdes :))

Egy A3 audiban szeretnenek a DRL p21w izzot ledre cserelni. Siman a ledet beeve hibaüzenetet ad a kocsi. Ennek kiküszöbölesere kellene egy 50w6ohm ellenallas. A gond csak annyi, hogy ez nagyon felforrosodik, ami soha nem szerencses. Elvileg neten megalaltam, hogy az elsö lökös alatt van egy vastag fem ütközesi energia elnyelö elem. Arra ra lehet csavarozni es akkor problema megoldva. Ettöl függetlenül azert felmerült bennem, ha 1db 50w6ohm ellenallas nagyon felmelegszik, 2db soros vagy parhuzamos ellenallassal nem lehet ezt megoldani, hogy ne melegedjen ennyire?

Kicsit kutattam a netet + felelevenitettem a fizikas emlekeket, de a kerdes nem tünik olyan egyszerünek :B

(#9667) Melack


Melack
veterán

Helyzetjelzőhöz milyen izzó kell? Nubira 3 KLAN motorkód. Naná hogy az is kiégett a hétvégén :S

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9668) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma láttam egy Subaru SVX-et, menő kocsinak tűnik.

(#9669) tomcsi23 válasza Melack (#9667) üzenetére


tomcsi23
veterán

Osramos oldal mit mond?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9670) Melack válasza tomcsi23 (#9669) üzenetére


Melack
veterán

Ezt az oldalt sose találom :D Az meg, hogy parking light, nah kérem. W5W izzó, megvan, köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9671) Rivaul


Rivaul
addikt

Ingyen parkolás a mélygarázsban :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9672) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

szerintetek egy átlag benzinmotorhoz tartozó váltó újratömítése (leszedés, szétszedés, tömítés, visszarakás) mennyi forintot kóstál mostanság? lehet kb. hasra ütni, csak a közelítő árra lennék kíváncsi.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#9673) F_Zolee válasza Rivaul (#9671) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van egy olyan érzésem lefelejtettél valamit. ;]

(#9672) Agostino: ez inkább attól függ, hogy mennyi időbe telik és úgy jön majd ki óradíjba. Nem?

(#9674) Agostino válasza F_Zolee (#9673) üzenetére


Agostino
addikt

gondolom, persze. ezért volnék rá kíváncsi. egy olajcsere mondjuk 1 óra max cigivel, izzó öt perc, feltételezem ennek is van egy kb. szintideje

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#9675) F_Zolee válasza Agostino (#9674) üzenetére


F_Zolee
veterán

Olajcsere inkább fix díjas szokott lenni. Hogy itt mennyi idő lehet azt majd valaki megsaccolja aki tudja is mennyi meló. De szerintem vagy 3 órát lehet, hogy alapul kell venni.

(#9676) tomiii. válasza Agostino (#9674) üzenetére


tomiii.
aktív tag

nekem életem első kuplungozása, sörözéssel együtt 1,5 órás volt, bár ez a körülményekből adódóan nem túl releváns :U :DDD ebből 20 perc volt, mire központosítottunk egy seprűnyéllel :D

[ Szerkesztve ]

(#9677) Rivaul válasza F_Zolee (#9673) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem akartam elszomorítani senkit sem, hisz úgy se tehetjük meg :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9678) F_Zolee válasza Rivaul (#9677) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na most akkor vagy nem egyről beszélünk vagy továbbra is lemaradt egy linkelés. :D (Vagy a teknika szivat és mégis van ott valami amit hiányolok. ;] )

(#9679) trassher


trassher
addikt

Érdekes árak az amts-ről. Van 1-2 érdekes arc de ha mást nem akkor 10-es képért már megérte megnézni. :))

Redmi Note 7

(#9680) szőröscica válasza trassher (#9679) üzenetére


szőröscica
addikt

Legalább a 19-est mondtad volna, nem azt a kiélt, szilikonos ribancot... :DDD

Amúgy a legtöbb kocsi, khm, számomra érthetetlen, hogy finoman fogalmazzak.

[ Szerkesztve ]

(#9681) trassher válasza szőröscica (#9680) üzenetére


trassher
addikt

Inkább a kiélt szilikonos mint a hypo reklám. ;]

Az árak elég vadak de 1-2 arcon is látszik hogy nagy eséllyel nem adózott jövedelemből állt össze az autó. Tudom előítéletes vagyok. :B

Redmi Note 7

(#9682) szőröscica válasza trassher (#9681) üzenetére


szőröscica
addikt

Az egy dolog, hogy adózott-e a jövedelem, de nem tudom felfogni, hogy mi vezethet valakit arra, hogy egy G Astrára 70 ezer eurót költsön, vagy 2.5 milliót egy Trabantra.

(#9683) trassher válasza szőröscica (#9682) üzenetére


trassher
addikt

Abból a pénzből amit az astrára költött én lakást vettem volna. :) Az ilyen emberek azok akik nem fogják azt fel hogy bármennyit költenek az autóra az akkor is g astra, trabant, zsiguli, stb marad.

Redmi Note 7

(#9684) -v- válasza szőröscica (#9682) üzenetére


-v-
addikt

hogy mi vezethet valakit arra

Az hogy ez egy hobbi :)

(#9685) F_Zolee válasza Rivaul (#9677) üzenetére


F_Zolee
veterán

Áh, és az utóbbi jött be. Melóhelyen blokkolva van a kép... :((( Akkor jóra reagáltam.

(#9686) Rivaul válasza F_Zolee (#9678) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem tudom mi a hiba :F

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9687) AMD Power válasza trassher (#9679) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek bolondok egytől-egyig. :N

Bár nekem a 14 bejön nagyon. :K :P ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9688) F_Zolee válasza Rivaul (#9686) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nincs hiba. Melóhelyen én nem láttam a képet, mert blokkolva volt. De sejtettem a beírásodból, hogy ezt linkelhetted. Ott úgy látszott, mintha csak beírtál volna kép nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9689) Rivaul válasza F_Zolee (#9688) üzenetére


Rivaul
addikt

Jah így már értem. El nem tudtam képzelni mit hiányolsz :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9690) AMD Power


AMD Power
titán

Csütörtöktől büntetnek a szupertraffipaxok :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9691) szőröscica válasza AMD Power (#9690) üzenetére


szőröscica
addikt

Miért is félünk tőlük? :F

(#9692) SzlobiG válasza AMD Power (#9690) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyenlőre még csak a sebességet nézik azt idáig is nézték. Viszont ha telepítik a fixeket, akkor már igencsak le lesznek fedve a főutak.

(#9693) Rivaul válasza szőröscica (#9691) üzenetére


Rivaul
addikt

Mert gyorsabban es szabalytalanabbul megyunk mint ahogy lehetne :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9694) AMD Power válasza szőröscica (#9691) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem hála Istennek nincs tőle félnivalóm. 2008 óta egy csekket sem kaptam.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9695) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

AMD Power, pezsgőt bontasz remélem. ;] Szerdától a benzin és a gázolaj literenkénti ára is bruttó 3-3 forinttal csökken.

(#9696) F_Zolee válasza MunezXBK (#9695) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor gyorsan beleverek 3k-ért benyát, nehogy pénteken meg dráguljon. :DDD

(#9697) szőröscica válasza MunezXBK (#9695) üzenetére


szőröscica
addikt

Rosszul írtad, 3Ft csökken. ;]

(#9698) MunezXBK válasza szőröscica (#9697) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

He?

(#9699) szőröscica válasza MunezXBK (#9698) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha jól rémlik, még Te említetted meg neki valamikor, hogy a Ft-ot sosem ragozza, 360 Ft váltotta a fontot, és 320 Ft tankolt benzint. ;)

(#9700) MunezXBK válasza szőröscica (#9699) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jah, képben vagyok. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.