Hirdetés

2020. január 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-01-04 18:11:43

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9651) Tompo92

Tompo92
(senior tag)

Sziasztok.
Van egy 2003 as Toyota Corolla 1.4 vvt-i-m
Normális az 500-600 körüli alapjárat? be is remeg kicsit az autó tőle.
Elég zavaró tud lenni elindulásnál mert kicsit "fulladozva" indul meg az autó ezt lehet valahogyan orvosolni?
Hideg indításnál mikor magasabb az alapjárat akkor nincsen probléma olyan 750 lenne a megfelelő ahogy éreztem/figyeltem meg.
Pár helyen azt olvastam hogy ez normális, de én személy szerint nem tartom normálisnak engem kifejezetten zavar.
Valami ötlet?
köszönöm előre is

“Ha Technot-t hallgatsz, rossz ember nem lehetsz!”

(#9652) VegyesTamás válasza Tompo92 (#9651) üzenetére

VegyesTamás
(senior tag)

nem normális az...kb 800 körüli alapjárat már smooth szerintem. Nincs állító csavar a gázbowden végénél?

(Korábban TomCat333) VegyesTamás /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, Egyéb NEM tömegtartalom! :)

(#9653) Tompo92 válasza VegyesTamás (#9652) üzenetére

Tompo92
(senior tag)

de van! azt már meghúztam de annyit nem enged hogy feljebb vigye az alapjáratot.

“Ha Technot-t hallgatsz, rossz ember nem lehetsz!”

(#9654) Joker88

Joker88
(őstag)

valaki volt kinn Budapesten azon az AMTS-en ?
[link]
ha volt valaki,vannak képei ? kíváncsi vagyok :U

(#9655) tomiii. válasza Joker88 (#9654) üzenetére

tomiii.
(aktív tag)

Mi voltunk, de én csak random fotókat lőttem, egy egyszerű géppel, nem vagyok fotós :D, ha gondolod feltehetem egy mappába a képeket. Viszont volt velem fotós és videós is, az ő képeikre még várni kell, de majd linkelem, ha elkészültek.

(#9656) TaaT válasza Joker88 (#9654) üzenetére

TaaT
(veterán)

(#9657) Rivaul

Rivaul
(addikt)

Nah meg vagyok a télik kikövezésével. 2 órám bánta. Túlzás nélkül egy marék követ és üvegtörmeléket szedtem ki a 4 kerékből :(( Már csak mosás, ápolás és mehetnek a pinyóba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9658) joamilestoné válasza Rivaul (#9657) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

Én húsvétkor fogom lecserélni, de tuti, hogy mennek majd az acélfelnik egy felújításra. Tíz évesek és nagyon rozsdásak már, az autót pedig még vagy 5 évig meg tervezem tartani, így nem árt majd nekik.

Ma kapott egy kis kényeztetést az autó, lemostam. Nem volt nagyon koszos, szóval nem vittem el autómosóba, csak én csapattam le egy benzinkútnál.

[ Szerkesztve ]

(#9659) VegyesTamás válasza Tompo92 (#9653) üzenetére

VegyesTamás
(senior tag)

ha nehezen veszi a fordulatot, valahol falsot szív

Joker...AMTS: szerinted hány tonna fotó lesz az autós médiától? minden autót az összes szögből megnézhetsz kb. :K

[ Szerkesztve ]

(Korábban TomCat333) VegyesTamás /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, Egyéb NEM tömegtartalom! :)

(#9660) Qru válasza joamilestoné (#9658) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Én is kocsit mostam szombaton, látszik hogy itt a tavasz már bogaras lett az eleje pedig alig 200 km-t mentem az autópályán.

(#9661) SzlobiG válasza Qru (#9660) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Nekem már 50km pálya után bogaras az eleje, de utálom ezt. :(

(#9662) Declare válasza Qru (#9660) üzenetére

Declare
(őstag)

Azert ha valasztani kell inkabb egy kis bogar, mint a maro so es latyak az aljara :)) ...persze en is rühellem a kis pöttyöket (bocsanat...halott apro tetemeket :)) ), föleg ha meg ra is eg majd a nyari nappal :U

[ Szerkesztve ]

(#9663) VegyesTamás

VegyesTamás
(senior tag)

ééééééééssss boldogság van :) csacsi sérülése nem vészes, reggel összepakoltam 3 óra alatt járóképesre, legurultam 1esbe (csak azt lehetett berakni mert rudazat még nem megy össze) lakatoshoz, azt mondta, pikk pakk, aztán lekapom a vááltót, és bakot meghegesztik, aztán buli buli hátán, csacsi újra a régi :)

(#9664) F_Zolee válasza VegyesTamás (#9663) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Akkor happy end lesz. :) Felnivel mi a helyzet? Azzal semmi se lett?

(#9665) VegyesTamás válasza F_Zolee (#9664) üzenetére

VegyesTamás
(senior tag)

ugyan 1500 FT a bontóban :) :) :D legkisebb tétel szerencse nem alu :)

(#9666) Declare

Declare
(őstag)

Sracok, egy kis villamossagi kerdes :))

Egy A3 audiban szeretnenek a DRL p21w izzot ledre cserelni. Siman a ledet beeve hibaüzenetet ad a kocsi. Ennek kiküszöbölesere kellene egy 50w6ohm ellenallas. A gond csak annyi, hogy ez nagyon felforrosodik, ami soha nem szerencses. Elvileg neten megalaltam, hogy az elsö lökös alatt van egy vastag fem ütközesi energia elnyelö elem. Arra ra lehet csavarozni es akkor problema megoldva. Ettöl függetlenül azert felmerült bennem, ha 1db 50w6ohm ellenallas nagyon felmelegszik, 2db soros vagy parhuzamos ellenallassal nem lehet ezt megoldani, hogy ne melegedjen ennyire?

Kicsit kutattam a netet + felelevenitettem a fizikas emlekeket, de a kerdes nem tünik olyan egyszerünek :B

(#9667) Melack

Melack
(veterán)

Helyzetjelzőhöz milyen izzó kell? Nubira 3 KLAN motorkód. Naná hogy az is kiégett a hétvégén :S

Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9668) joamilestoné

joamilestoné
(addikt)

Ma láttam egy Subaru SVX-et, menő kocsinak tűnik.

(#9669) tomcsi23 válasza Melack (#9667) üzenetére

tomcsi23
(veterán)

Osramos oldal mit mond?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9670) Melack válasza tomcsi23 (#9669) üzenetére

Melack
(veterán)

Ezt az oldalt sose találom :D Az meg, hogy parking light, nah kérem. W5W izzó, megvan, köszönöm!

Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9671) Rivaul

Rivaul
(addikt)

Ingyen parkolás a mélygarázsban :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9672) Agostino

Agostino
(őstag)

sziasztok

szerintetek egy átlag benzinmotorhoz tartozó váltó újratömítése (leszedés, szétszedés, tömítés, visszarakás) mennyi forintot kóstál mostanság? lehet kb. hasra ütni, csak a közelítő árra lennék kíváncsi.

if only you knew how bad things really are

(#9673) F_Zolee válasza Rivaul (#9671) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Van egy olyan érzésem lefelejtettél valamit. ;]

(#9672) Agostino: ez inkább attól függ, hogy mennyi időbe telik és úgy jön majd ki óradíjba. Nem?

(#9674) Agostino válasza F_Zolee (#9673) üzenetére

Agostino
(őstag)

gondolom, persze. ezért volnék rá kíváncsi. egy olajcsere mondjuk 1 óra max cigivel, izzó öt perc, feltételezem ennek is van egy kb. szintideje

if only you knew how bad things really are

(#9675) F_Zolee válasza Agostino (#9674) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Olajcsere inkább fix díjas szokott lenni. Hogy itt mennyi idő lehet azt majd valaki megsaccolja aki tudja is mennyi meló. De szerintem vagy 3 órát lehet, hogy alapul kell venni.

(#9676) tomiii. válasza Agostino (#9674) üzenetére

tomiii.
(aktív tag)

nekem életem első kuplungozása, sörözéssel együtt 1,5 órás volt, bár ez a körülményekből adódóan nem túl releváns :U :DDD ebből 20 perc volt, mire központosítottunk egy seprűnyéllel :D

[ Szerkesztve ]

(#9677) Rivaul válasza F_Zolee (#9673) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Nem akartam elszomorítani senkit sem, hisz úgy se tehetjük meg :(

(#9678) F_Zolee válasza Rivaul (#9677) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Na most akkor vagy nem egyről beszélünk vagy továbbra is lemaradt egy linkelés. :D (Vagy a teknika szivat és mégis van ott valami amit hiányolok. ;] )

(#9679) trassher

trassher
(addikt)

Érdekes árak az amts-ről. Van 1-2 érdekes arc de ha mást nem akkor 10-es képért már megérte megnézni. :))

Redmi Note 7

(#9680) joamilestoné válasza trassher (#9679) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

Legalább a 19-est mondtad volna, nem azt a kiélt, szilikonos ribancot... :DDD

Amúgy a legtöbb kocsi, khm, számomra érthetetlen, hogy finoman fogalmazzak.

[ Szerkesztve ]

(#9681) trassher válasza joamilestoné (#9680) üzenetére

trassher
(addikt)

Inkább a kiélt szilikonos mint a hypo reklám. ;]

Az árak elég vadak de 1-2 arcon is látszik hogy nagy eséllyel nem adózott jövedelemből állt össze az autó. Tudom előítéletes vagyok. :B

Redmi Note 7

(#9682) joamilestoné válasza trassher (#9681) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

Az egy dolog, hogy adózott-e a jövedelem, de nem tudom felfogni, hogy mi vezethet valakit arra, hogy egy G Astrára 70 ezer eurót költsön, vagy 2.5 milliót egy Trabantra.

(#9683) trassher válasza joamilestoné (#9682) üzenetére

trassher
(addikt)

Abból a pénzből amit az astrára költött én lakást vettem volna. :) Az ilyen emberek azok akik nem fogják azt fel hogy bármennyit költenek az autóra az akkor is g astra, trabant, zsiguli, stb marad.

Redmi Note 7

(#9684) [vilike] válasza joamilestoné (#9682) üzenetére

[vilike]
(őstag)

hogy mi vezethet valakit arra

Az hogy ez egy hobbi :)

Never go full retard

(#9685) F_Zolee válasza Rivaul (#9677) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Áh, és az utóbbi jött be. Melóhelyen blokkolva van a kép... :((( Akkor jóra reagáltam.

(#9686) Rivaul válasza F_Zolee (#9678) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Nem tudom mi a hiba :F

(#9687) AMD Power válasza trassher (#9679) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ezek bolondok egytől-egyig. :N

Bár nekem a 14 bejön nagyon. :K :P ;]

[ Szerkesztve ]

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#9688) F_Zolee válasza Rivaul (#9686) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Nincs hiba. Melóhelyen én nem láttam a képet, mert blokkolva volt. De sejtettem a beírásodból, hogy ezt linkelhetted. Ott úgy látszott, mintha csak beírtál volna kép nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9689) Rivaul válasza F_Zolee (#9688) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Jah így már értem. El nem tudtam képzelni mit hiányolsz :))

(#9690) AMD Power

AMD Power
(titán)

Csütörtöktől büntetnek a szupertraffipaxok :(

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#9691) joamilestoné válasza AMD Power (#9690) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

Miért is félünk tőlük? :F

(#9692) SzlobiG válasza AMD Power (#9690) üzenetére

SzlobiG
(félisten)

Egyenlőre még csak a sebességet nézik azt idáig is nézték. Viszont ha telepítik a fixeket, akkor már igencsak le lesznek fedve a főutak.

(#9693) Rivaul válasza joamilestoné (#9691) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Mert gyorsabban es szabalytalanabbul megyunk mint ahogy lehetne :U

(#9694) AMD Power válasza joamilestoné (#9691) üzenetére

AMD Power
(titán)

Nekem hála Istennek nincs tőle félnivalóm. 2008 óta egy csekket sem kaptam.

(#9695) MunezXBK

MunezXBK
(nagyúr)

AMD Power, pezsgőt bontasz remélem. ;] Szerdától a benzin és a gázolaj literenkénti ára is bruttó 3-3 forinttal csökken.

(#9696) F_Zolee válasza MunezXBK (#9695) üzenetére

F_Zolee
(veterán)

Akkor gyorsan beleverek 3k-ért benyát, nehogy pénteken meg dráguljon. :DDD

(#9697) joamilestoné válasza MunezXBK (#9695) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

Rosszul írtad, 3Ft csökken. ;]

(#9698) MunezXBK válasza joamilestoné (#9697) üzenetére

MunezXBK
(nagyúr)

He?

(#9699) joamilestoné válasza MunezXBK (#9698) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

Ha jól rémlik, még Te említetted meg neki valamikor, hogy a Ft-ot sosem ragozza, 360 Ft váltotta a fontot, és 320 Ft tankolt benzint. ;)

(#9700) MunezXBK válasza joamilestoné (#9699) üzenetére

MunezXBK
(nagyúr)

Jah, képben vagyok. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.