Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Buster17 válasza Buster17 (#8697) üzenetére


Buster17
addikt

Na sikerül rekord fogyit elérni. 600 kilométerre kijött 6.3 :))

Menne ez még lejjebb, ha nem nyomom néha neki.

(#9852) tboy93


tboy93
nagyúr

Ide is beraknám problémámat hátha tud valaki segíteni :R [link]

(#9853) Rivaul válasza hurenzon (#9849) üzenetére


Rivaul
addikt

:W

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9854) SzlobiG válasza hurenzon (#9849) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lusták ezek mint a... :(

(#9855) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Egy kis idő és sikerült összevagdalni a második részt is Samara Snow Handbrake :D

F_Zolee: hát ez nekem nem tetszik :D ennyiből nem ezt tuunnyingolnám :D

tboy93: autósbolt, unix, bontó :K

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9856) tboy93 válasza VegyesTamás (#9855) üzenetére


tboy93
nagyúr

Holnap körbetelefonálok.. :(((

(#9857) Rivaul


Rivaul
addikt

Kereszteződés előtt 20m-el van egy sávszűkület tábla. A kereszteződésbe beérve már fel van oldva a tábla?

A kereszteződés előtt egy zebra és járdasziget. Az út kiszélesedik és a parkoló autók se állhatnak már a zebra előtt cirka 5m-el. Ha az egyik autó már behajtott a kereszteződésbe akkor én elmehetek mellette? A kereszteződésbe beérve a sávszűkület tábla érvényét veszti vagy csak a következő saroktól?

(kék autó parkol), (narancs első de már a kereszteződésbe kezdi a kanyarodást balra), (zöld én)

A zöld autó meg kell várja a zebrán vagy előtte hogy teljesen eltűnjön a narancs vagy mehet ő is?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9858) Declare válasza mycso (#9848) üzenetére


Declare
őstag

Az megint mas. En az audi kiugro kijelzöjetöl sem vagyok elajulva, de az meg a siman elmegy kategoria. Az azert passzol a környezetebe valahogy. Ezek a Mercik, viszont katasztrofak :Y azzal a zongoralakk csillogo szellel odaragasztott kinai tablet az valami megdöbbentö :Y :Y egy renaultba sem neznem el jo szemmel

Ezt leszamitva nekem a CLA merci pl nagyon bejön :B de azt a kinai tabletet, szerintem kiköttetnem :D

(#9859) Declare válasza Rivaul (#9857) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem mehetsz, mivel a kek autonal elsöbseget kell adj neki, de ott van eleg hely, hogy ne a zebran keljen megalnod, ezert szerintem mentek mindketten es mivel ö megy savvaltas nelkül tovabb, neki van elsöbbsege. Gyakorlatban ezt ugy tudom elkepzelni, hogy szepen elveszed a gazrol a labad, belassulsz möge es mindenfele aldogalas nelkül szepen besorolsz möge.

(#9860) 8th


8th
addikt

[link]

Facca. :(

(#9861) SzlobiG válasza 8th (#9860) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez azért csúnya "baki". :(

(#9862) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Román vs Magyar. :)

(#9863) Buster17 válasza SzlobiG (#9862) üzenetére


Buster17
addikt

Én a cikk elolvasása nélkül megmondom hogy a suzuki jobb

[ Szerkesztve ]

(#9864) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Akkor köszönjük az építő jellegű hozzászólást. :D

Mellesleg nem annyira rossz ez a Vitara. Fogyasztásban is elég jó. Vennék egy ilyet ha lenne sok felesleges pénzem. ;]

(#9865) SzlobiG válasza F_Zolee (#9864) üzenetére


SzlobiG
félisten

:D

Sokkal jobb mint a dászter szvsz, viszont terepre egyik se való. De az a suzuki fogyasztás nagyon jó 120 lovas szívó motor elnyűhetetlen kategória.

(#9866) F_Zolee válasza SzlobiG (#9865) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nyilván nem terepre tervezték ezeket. Nem is az a kategória. De egy jó családi autónak tökéletes lehet.
Kinézete se vállalhatatlan. Duster nekem gáz...

(#9867) Declare válasza F_Zolee (#9866) üzenetére


Declare
őstag

sokan veszik a dustert ilyen "ütni-vagni" autonak, arra jo lehet amugy. 4,8M vs 6,4M az összkerekes kis dizel. Ütni vagni a duster kellene, csaladi autonak 6,4M meg nem ezt vennem :N

(#9868) F_Zolee válasza Declare (#9867) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ütni vágni se kellene duster...akkor már jobbat lehetne azon a pénzen. Persze használtan.
Az meg a másik, hogy én se venném meg 6.4-ért még ha lenne is. ;]

(#9869) Melack


Melack
veterán

Valakinek Daewoos bontós ismerőse van?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9870) tboy93 válasza Melack (#9869) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs, de a daewoo adok-veszek facebookon egész jól pörög :)

(#9871) SzlobiG válasza F_Zolee (#9866) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálunk a családba van egy Grand Vitara 2004-es azzal még lehet terepre menni a felépítménye is olyan, de ezek már távolról se valók oda. Földutakkal még megbirkóznak, de nem oda valók na.

Bár a duster azért el megyeget terepen gondolom az új vitara is ennyit tudhat.

(#9872) szőröscica válasza SzlobiG (#9871) üzenetére


szőröscica
addikt

A Duster alatt elvileg az X-Trail összkerekes rendszere van, az pedig az egyik legjobb a szabadidő-autók mezőnyében, szóval jó gumikkal a Duster képességei egyáltalán nem lebecsülendők. Rossz utakra szerintem elsőrangú választás, ha olcsó új autót akar az ember.

(#9873) Rivaul válasza szőröscica (#9872) üzenetére


Rivaul
addikt

A dusterrel egy baj van. Az a nagy kankó dacia embléma a kormányon. Amúgy teljesen korrekt vétel. És inkább azt mint egy suzukit...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9874) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintetek normális, hogy egy Citröen Saxo ablakmosó motor immáron 2 hete "érkezik" a szervizben?

Utángyártott, de azt sem hiszem el, hogy ennyire ritka, és azt sem, hogy ennyire nagy lenne rá a kereslet.

(#9875) tboy93 válasza BomiBoogie (#9874) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem a honda gyári gátlóra 3 hónapot mondtak és megjegyezték, hogy lehet kicsit késni is fog :)

(#9876) MunezXBK válasza BomiBoogie (#9874) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ingolstadtból rendelt kartergázszűrő 24 órán belül a kezemben volt, Bárdiban.

(#9877) BomiBoogie válasza MunezXBK (#9876) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, de az gyári (ha jól sejtem), másrészt meg, gondolom, alkatrészenként egész más az átfutási idő.

Nyilván tudom, a szerviznek sem érdeke, hogy húzza az időt, de akkor is, manapság annyi minden itt van pár nap alatt, még Kínából is. :K :D

(#9878) Melack válasza tboy93 (#9870) üzenetére


Melack
veterán

Ránézek. Egy korábban 1.000 Ft-os alkatrészre mondtak 10.000 Ft-ot. Kicsit sokallom.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#9879) MunezXBK válasza BomiBoogie (#9877) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyári. :K

(#9880) tresh válasza BomiBoogie (#9874) üzenetére


tresh
addikt

Kovacsauto szerintem ha nincs raktáron akkor is max2-3nap es a kezedbe adatja a postassal ;)

(#9881) SzlobiG válasza szőröscica (#9872) üzenetére


SzlobiG
félisten

Manuálisan kapcsolható felezős össz keréktől az is messze van. :)

(#9882) AMD Power


AMD Power
titán

Biztos, hogy kell nekünk az a fránya autópályamatrica?
Vesszen az autópályamatrica, kerüljük ki országúton!

Én sokszor csak a biztonság miatt választom az autópályát.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9883) SzlobiG válasza AMD Power (#9882) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem személy szerint nagyon jó a megyei szoktam járni többször is pestre így a fejér megyeivel együtt évi 10k és mehetek az M6-on.

Gyorsabb.
Biztonságosabb.

Nekem évi 10k-t bőven megér, pedig mehetnék a sima 6-oson, de a fene se akar a sok falun átmenni pályán belövöm a tempomatot azt nyugodtan megyek forgalom is alacsony úgy is.

Nem beszélve arról, hogy nyáron pl a balatonra is pályán fogok menni nem azon a szar úton amerre régebben és oda is pont jó nekem ez a két megyei.

[ Szerkesztve ]

(#9884) szőröscica válasza AMD Power (#9882) üzenetére


szőröscica
addikt

Alapból is vannak érdekes feltevései a cikknek, de mikor azt fejtegette, hogy ha nincs 3 ezres órabéred, akkor fontold meg a matricát, bezártam. Lehet, hogy nincs valakinek ekkora órabére, de az a plusz egy óra, amit a családoddal, a barátnőddel, stb tölthetsz, az sokszor jóval többet ér mint a szaros matrica.

Egyébként én egy nagy körutat tervezek, autópálya nélkül. Pest-Szlovákia-Lengyelország-Balti államok-Szentpétervár-Finnország-Svédország-Dánia-Németország-Beneluxok-Franciaország-Spanyolország-Portugália-Spanyolország-Franciaország-Olaszország-Szlovénia-Bp. kört. Kb. teljes éves szabim el fog menni rá, de 1-2 éven belül meg akarom csinálni. Napi 4-500 km-el.

(#9885) mycso válasza szőröscica (#9884) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez szép körnek hangzik.
Nyáron voltam egy kisebb túrán, bár mi nagyrészt pályán mentünk, itt vannak az állomások: [link]

Németeknél millió helyen útkarbantartás volt így ott 70-es korlátozás...mondjuk az nem volt kellemes.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9886) szőröscica válasza mycso (#9885) üzenetére


szőröscica
addikt

Én megjártam már Dél-Spanyolországot többször, 8-10 ezer km-es túrák voltak, de ott azért elsősorban strandolás volt a program, ez pedig szinte csak autókázás lenne. :)

(#9887) -v- válasza szőröscica (#9884) üzenetére


-v-
addikt

Ez elég jól hangzik :)

(#9888) AMD Power válasza SzlobiG (#9883) üzenetére


AMD Power
titán

A megyei matricával , mint pl te is nagyon jól jártak. Ha nekem is lenne lent nyaralóm vagy sokat járnék a Balcsira ( évi max 3-4x ha megyünk) akkor én is megvettem volna oda a megyeit. De mivel nem igy nekem csak a Pesti kellett.

joamilestoné Amúgy nekem is az a bajom az autópályával ,hogy unalmas és semmit nem "látni" az utazásból.... Én pl szeretem nagyon az autó utakat, de a gyerek miatt a pálya biztonságosabb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9889) szőröscica


szőröscica
addikt

Az IC-ről jövő levegőcsövem folyton lelazul. Nem nagyon, csap épp annyira, hogy valamennyi levegőt és olajat kifújjon a motor, és 15-20 harci póniló elvesszen. Van valami ötletetek a biztos rögzítésre? Másik bilinccsel próbáljam meg, vagy loctite-tal rögzítsem egy életre?

(#9890) Rivaul válasza szőröscica (#9889) üzenetére


Rivaul
addikt

Én a másik bilincsre szavaznék inkább. Ha meg nem tart az sem akkor előtte tekerj rá egy kis hőálló ragasztót vagy bandázst és abba fogasd bele.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9891) -v- válasza szőröscica (#9884) üzenetére


-v-
addikt

[link]

Ez se rossz karika :)

(#9892) SzlobiG válasza -v- (#9891) üzenetére


SzlobiG
félisten

26k km. :U

Ez minden csak nem olcsó kiruccanás. :D

(#9893) AMD Power válasza szőröscica (#9886) üzenetére


AMD Power
titán

Megyünk majd most 13-án Egerbe. Eddig úgy voltam vele , hogy megveszem az 10 napos matricát. Azt rájöttem ,hogy a megyei matricával Hatvanig elméletileg el tudok menni az M3 és utána a sim 3-o már gyorsan ott is vagyunk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9894) tomcsi23 válasza -v- (#9891) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ide már fékbetétet is vinned kell. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9895) SzlobiG válasza tomcsi23 (#9894) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg olajat is, hogy le tudd cserélni. ;]

(#9896) Ivan15 válasza SzlobiG (#9892) üzenetére


Ivan15
senior tag

es kilometerenkent 100-150g CO2 a levegöbe :U Biztos hogy nincsenek egyenerteküek közelebb?

[ Szerkesztve ]

(#9897) Rivaul válasza SzlobiG (#9895) üzenetére


Rivaul
addikt

Meg aranyérkenőcsöt ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9898) Rivaul


Rivaul
addikt

Máris összetörték az egyik új rendőrautót Debrecenben

Kell egy Audi. Jön hozzá az alkatrész ;] :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9899) F_Zolee válasza Rivaul (#9898) üzenetére


F_Zolee
veterán

Legalább nem totálkáros lett.

(#9900) SzlobiG válasza F_Zolee (#9899) üzenetére


SzlobiG
félisten

Amennyiben a vezető volt a hibás nem a kamionos, akkor fizethet mert nincs casco egyikre se.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.