Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) Mágus2 válasza Sixkiller6 (#8647) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Gyere át a szomszédba. Jahodna- Kassa mellett. Sokan maguk alá csinálnak ott. :D Sofőrök, autók egyaránt.

Milyen autód van? Remélem szereti az emelkedőket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8652) -v- válasza Sixkiller6 (#8647) üzenetére


-v-
addikt

(#8653) Sixkiller6 válasza -v- (#8652) üzenetére


Sixkiller6
őstag

gyönyörű, nagyon köszönöm!
Jahodnát is megnézem

- no es importante -

(#8654) AMD Power


AMD Power
titán

Tökéletes! :R :R

Turbós Lamborghini Huracánt épített a Mansory

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8655) Kalandor válasza -v- (#8652) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van még ötlet? Merte ez mind pipa :B

(#8656) tomcsi23 válasza Kalandor (#8655) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gyakorolgatni kell, minél közelebb az ideális ívhez. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8657) -v- válasza Kalandor (#8655) üzenetére


-v-
addikt

[link]

De ez nem olyan hosszú, és sok a dakota. Mást sajnos én sem tudok, jöhet út ha van még :)

(#8658) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok

Párommal együtt felveszünk egy kis hitelt és kb. 4 millió Ft-ig szeretnénk új autót vásárolni.
Kizárólag autómata váltós járművet vennénk.

Milyen tapasztalatotok van, mit tudnátok ajánlani?
Voltunk több kereskedésben de mindenki a másikat pocskondiázza.
Egyenlőre az új Hyundai i20-as a nyerő, de nagyon tetszik a Nissan Note (külsőleg) de az 1,2-es turbó motor, CVT váltóval azt mondják problémás, nem túl megbízható. Néztem még a Skoda Fabiát is, de ez is valami DSG váltós csodaszerkezet, ami meg tele van elektronikával az rendszerint be is döglik.

Kinek milyen tapasztalata van, milyen járművet vennétek?

A jármű színét illetően melyik az ami nem koszolódik annyira, kevésbé látszódik a karcolás rajta, és divatos? I20-ból az Ezüstöt, barnát, sötétszürkék és a kékes színűt néztem ami tetszene.

Köszi a tanácsokat előre is..

[ Szerkesztve ]

(#8659) tboy93 válasza maglew (#8658) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tancsom az, hogy ne a banknak vegyel autot :D

(#8660) VegyesTamás válasza maglew (#8658) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Van olyan topik ahol /Milyen autót vegyek/ ezt a fanatikusok megmondják, és jobban is pörög. Az én tanácsom is az, hogy hitelből nem vegyetek..de nem akarok beleszólni :R pláne automatát. Mondjuk automatában van suzuki is meg opel corsa.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8661) Rivaul válasza maglew (#8658) üzenetére


Rivaul
addikt

A fentebb is ajánlott autó vásárlós topic. Nem akarom elrontani az örömötök de hitelre 4milláért új autót az egyik legnagyobb baklövés manapság :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8662) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Onnan jött át ide.

(#8663) Rivaul válasza F_Zolee (#8662) üzenetére


Rivaul
addikt

Visszamennyé :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8664) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Quintezz XT-7500 radar ki mit tud erről? 6k-t megér? :)

Kezd tele lenni a fsz...hajnal negyed 5kor id.Antal József rakparton jöttem kb 68al..nemtudom sehol semmi autó, gyalogos...béka de azok a buzik kinn álltak

nagyjából a pirossal bekrumplizott helyen álltak, és én nagyjából itt kezdtem fékezni, nem egy egész mp alatt lassítottam 47re..mennyi itt a legnagyobb megengedett? 50?

nem megrögzött gyorshajtó akarok lenni csak hzzák már a....csekkeket, mert ha csak egyet kapok nem érte meg, hogy hétvégén éjszaka szétamortizálom a kocsit..akkor inkább alszok de legalább kárt nem okozok magamnak.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8665) raczger válasza VegyesTamás (#8664) üzenetére


raczger
őstag

Google maps alapján 50-es a sebességkorlát. Egyébként meg tessék betartani a sebességhatárt, ez messze nem olyan hely, mint pl városhatár, ahol nagy genyóság mérni. 68-at 50-hez képest pedig nem nagyon lehet elnézni.
Semmiféle ilyen kütyüt nem vennék én, állandóan minden szarra jelez (nem tudom milyen van ismerősnek, de szörnyű volt, amikor pesten mentünk, állandóan csipogott).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8666) Rivaul válasza raczger (#8665) üzenetére


Rivaul
addikt

Éjszaka 50-el az üres rakparton tessék betartani? Tök jó hogy neked ennyi pénzed van üzemanyagra... Semmi személyes csak ez így sztem indokolatlan.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8667) VegyesTamás válasza raczger (#8665) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

persze notórius gyorshajtó vagyok és azért kell..nem azért mert közelstávól SEHOLSENKI és már k.ára mennék haza mert elég az a 9óra munka..és nekik A BIZTONSÁG fenntartása érdekében ki kell állni hajnal negyed 5kor MERT AKKOR EMBERÉLETEKET MENTENEK MEG. Hát persze. Csatlakozni nem szeretnél hozzájuk?

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8668) raczger válasza Rivaul (#8666) üzenetére


raczger
őstag

Ez így már kicsit fillérb@sz*s, nem hiszem, hogy bárkit földhöz vágna. Menjen 60-nal, úgy max csak helyszíni bírságot kap, ha peches (az is csak 5k), de nem kell idegeskedni, ha 50 helyett mész 68-cal és kapod a csekket...

(#8667) TomCat333: Akkor ilyen alapon a piros lámpákon is át lehet hajtani és az üres M6-on is annyival mész, ahogy te jónak látod? Igen, én éjjel is betartom meg hétköznap, meg ünnepnapokon...
Más is dolgozok, van aki kevesebbet, van aki többet, egyszer mérd le mekkora különbséggel érsz haza, ha olyan tempóval mész amivel nem büntetnek, max pár perc különbség lehet.
Bátyám is így megy, aztán csodálkozik amikor megbüntetik. Szóltam neki egyik reggel, hogy lakott területen belül 100-al megy (hiába hajnali 5 és hiába üres az út akkor is...), aztán szóltam neki, hogy tök jó, hogy leparkolt csak épp szabálytalanul, aztán kapta a csekket és elkezdett nekem panaszkodni. (Ja és megjegyzem, kb 3-4 perccel értünk be hamarabb, mint én szoktam autóval és ez közel 30km-es táv, nekem nem éri meg sietni, időben elindulok és nyugodtan vezetek.)
Ha hátulról rácsapsz a lóra, ne csodálkozz, hogyha pofán vág. Nem a TE bosszantásodra vannak a szabályok, hanem mindenki érdekében (az megint másik téma ha van ahol rosszul tábláznak ki valamit, ellopják, stb, és úgy megy oda pénzt beszedni a rendőr).

Nagyon rossz sok emberben a gondolkodásmód. Mindig lehet másokra mutogatni, de először magadat kell megvizsgálnod és saját magadban elindítani a változásokat. Sokan jönnek a nyugati példákkal, hát akkor tessék úgy is vezetni, mint egy nyugat-európai, egy holland/német ott biztosan pont 50-el fog menni.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8669) Buster17


Buster17
addikt

Méghogy drága mulatság volt a legkisebb ablakot betörni... Megúsztam 20€-ból az üveget. :DDD

Szerk.
Vagy félre értettem egy nullát :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8670) VegyesTamás válasza raczger (#8668) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nem érted a lényeget..egész éjjel megyek..egész éjjel buzi táblák hajnal 3kor is 50re korlátoznak ott ahol még a madár se jár. A bosszantó az, hogy gurolok tulajdonképpen mert 68-al menni nem gyorshajtás. Mert ha megyek 80at hát rábasztam, de amikor épp gurulgatok...mert kihasználom a lendületet. Piros lámpának köze nincs ehhez.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8671) raczger válasza VegyesTamás (#8670) üzenetére


raczger
őstag

Én értem a lényeget, azért szeretnél menni, mert lehet, nincs fizikai akadálya hogy 70-el menj 50 helyett, tudom, ott azon a részen úgy még 100-al is lehetne menni különösebb kockázat nélkül, DE ezeket a sebességhatárokat nem hiszem, hogy ezek alapján döntik el, hol mennyi legyen.
Ha ennyire zavar ez, akkor indíts valami kezdeményezést, hogy időszakosan lehessen ott 70-el menni vagy mi, de amíg nincs külön tábla, ott 50 felett már benne lesz a kockázat, hogy büntetnek.

Én leginkább arról beszélek, hogyha szabálytalanul közlekedsz (és pláne tudsz is róla), nem kell csodálkozni és asztalt verni, panaszkodni, hogy miért büntetnek meg.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8672) VegyesTamás válasza raczger (#8671) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Igazad van a szabályokat be kell tartani. Csak bosszantó tud lenni, hogy ők direkt azért vannak ott mert ott sok pénzt lehet lehúzni, és fáj az a 30k mert közel az autóm árának 1/3-a mindegy remélem időbem lassítottam aztán nem lesz belőle semmi.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8673) raczger válasza VegyesTamás (#8672) üzenetére


raczger
őstag

Persze, hogy fáj, azért pont ennyi, mert a legtöbb embernek számít ez az összeg és sokaknak csak ez az egy motiváció (van akinek még ez sem), hogy ne menjen úgy, ahogy szeretne.
Egyébként mi szerint mentél 68-cal? Nekem a km órám olyan 5-10km/h-t csal.

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8674) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok!

VW Transporter T4 2003-as az antennát hogy tudnám kiszedni ahhoz le kell vennem a sárvédőt ?

(#8675) VegyesTamás válasza raczger (#8673) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

GPS :/ waze sajnos csak azt nézem és az pontos, az órám 100ig 10-15öt utána 20at csal :D az se biztos, hogy 68volt, csak amikor láttam, hogy mérnek és fékeztem, pörgött lefele a számláló 47 ig

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8676) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Autónézőben tegnap :B :

Néha jó elszakadni a mi aprócska kétlitereseinktől :DD

[ Szerkesztve ]

(#8677) szőröscica válasza VegyesTamás (#8667) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha a tábla alatt másképp nem jelzik, akkor az sajnos 50 hajnal 4-kor és reggel 8:30-kor is.
Be kell tartani, vagy perkálni kell. Függetlenül attól, hogy mennyire vagy fáradt és mennyit melóztál.

[ Szerkesztve ]

(#8678) VegyesTamás válasza szőröscica (#8677) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Igen. Elfogadom, de érdekes itt mindenki mintapolgár :U A magamfajta 68al száguldozó boyracerek meg a fizetésüket költsék csekkre. Meg a fuvarozók, futárok, és mi is a sofőrszolgálatban. Na meg a taxik is. fujj gonosz ócska emberek. ;]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8679) TaaT válasza VegyesTamás (#8678) üzenetére


TaaT
veterán

Itt se mintapolgár mindenki, én óra szerint 60-al közlekedek (az gps szerint valami 55-56) De ez már bőven haladós tempó lakott területen belül. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#8680) Snoop-y válasza tomiii. (#8676) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ilyen legszurom van nekem is :K
HKS racing suction kit reloaded :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8681) tomiii. válasza Snoop-y (#8680) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Pontosan :D volt pár darab még ezen kívül :D

(#8682) VegyesTamás válasza TaaT (#8679) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Értem één, hogy a parlament előtt lakotterület az alsó rkpt nhajnal 4kor is, csak épp nagyon kevesen mászkálnak olyankor arrafelé.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8683) DeFranco válasza VegyesTamás (#8682) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értettük, fejezd már be. Szabályt sértettél, megbüntettek. Sztori vége. Nem kell itt megmagyarázni hogy a bab is hús mert nincs igazad. Van egy szabály, amit meghoztak a köz érdekében (városban nem száguldozunk) azt vagy betartod vagy jön a retorzió. Ennyi. Ezen az nem változtat hogy mikor és hogyan mértek be, meg hogy azt gondolod hogy rád csak bizonyos napszakokban vonatkozik a kresz. Ha minden sarkon kamera lenne ami 0/24-ben mér akkor jobban éreznéd magad?

(egyébként meg még meg sem büntettek csak azon téped itt az inged hogy láttál egy kéket)

(#8684) AMD Power válasza DeFranco (#8683) üzenetére


AMD Power
titán

Tök mind1 hány óra van. Ebben teljesen igazad van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8685) -v- válasza Kalandor (#8655) üzenetére


-v-
addikt

Pécs-Orfű ... nem tudom ott most milyen az út.

(#8686) AMD Power


AMD Power
titán

Amikor még tényleg egy nagy falu volt Budapest

Olyan jók ezek a múlt és jelen cikkek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8687) Rivaul válasza VegyesTamás (#8682) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem fogsz tudni itt meggyőzni senkit sem. Ezen már én is átmentem. Más ha az ember hivatásból ül egész nap kocsiba. Akkor számít a dolog. (árut szállítottam országosan). Napi 3x5km-re könnyű 50-el menni. Van ahol és amikor, indokolt a korlátozás. Máskor meg szimplán pénzbehajtás az ilyen helyeken való mérés. Bár ma a kék paplanos sünciknek már csak ez a dolga...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8688) -v- válasza Rivaul (#8687) üzenetére


-v-
addikt

Ingoványos talajra tévedtél ... :DDD

(#8689) Rivaul válasza -v- (#8688) üzenetére


Rivaul
addikt

Áhhh, ennyi törvénytisztelő mintapolgár úgy sem fog csúnyákat mondani rám. Akkor nem jutnak a mennybe ;] Tudom hogy ráfutottam de ez egy "szabad" ország, véleménye mindenkinek lehet :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8690) DeFranco válasza Rivaul (#8687) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te egy hös vagy.

(#8691) Rivaul válasza DeFranco (#8690) üzenetére


Rivaul
addikt

:K :D :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8692) mycso válasza Rivaul (#8687) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A legkeményebb a kintfelejtett korlátozás (és még meg is állnak ott méregetni).
Pont tegnap jártam egy ilyen úton. 70-es szakasz, jó féléve padkát/utat javítottak, kint is volt vagy 3 lépcsőben 60 - 40 - 30 (vagy valami hasonló), meg "útjavítás", előzni tilos,stb.
Mára ez úgy fest, hogy mész 70-el a patent úton, majd hopp egy 30-as tábla + előzni tilos.
Betartja ám mindenki...

mod.: pár éve itt Miskolcon volt is ilyenből valami botrány, bár nemtom mi lett a vége. Tök ugyan ez a szitu, kintfelejtett 30-as útépítéses korlátozás, a cimborák meg véletlenül pont ott mértek állandóan.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8693) szőröscica válasza Rivaul (#8687) üzenetére


szőröscica
addikt

A családom cégében a két Transit összesen évi 220-240 ezer km-t tesz meg. Az elmúlt 5 évben össz-vissz egy gyorshajtásos csekket kaptunk. Az 1 millió km alatt nem olyan rossz. :U Pedig eléggé hivatásból mennek azok is. Szóval nem kell itt magyarázni...

[ Szerkesztve ]

(#8694) DeFranco válasza Rivaul (#8691) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor már ne végezz fél munkát :D

(#8695) Rivaul válasza szőröscica (#8693) üzenetére


Rivaul
addikt

De nem is 50-el mennek. Cirka 100 sofőrrel dolgoztam és tudom hogy megy. Az hogy ti ilyen "szerencsések" vagytok nem általános, és 2 autóból kicsit bátor ekkora következtetést levonni. 2 autó, a millióból. "magyarázni" indul a kulturális rovat látom...


DeFranco

Így valóban szebb :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8696) VegyesTamás válasza Rivaul (#8687) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

igen...hétköznap, amikor elmegyek dolgozni meg haza azalatt a 60 km alatt még én sem megyek 55el sem lakott területen belül :K

péntek éjjel szombat éjjel, vasárnap reggel valahogy így néz ki :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8697) Buster17


Buster17
addikt

Na, 450km alatt 6.6 literes fogyasztás jött ki a kufirc kocsira.

Pedig néha "sportosan" nyomom neki :)) Azt hittem, hogy lesz vagy 8-9l/100km

(#8698) Rivaul válasza Buster17 (#8697) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahogy láttam az egy újabb autó. Azért azok jobban teljesítenek mint a mi öregebb benzineseink.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8699) AMD Power válasza Buster17 (#8697) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen autó ez?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8700) tresh válasza AMD Power (#8699) üzenetére


tresh
addikt

A140 emlékeim szerint

AMD Power :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.