Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120001) pècsimunkás válasza EQMontoya (#119997) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Egy 2.0 DCI megdobogtatta nagyon a szívem .150 le , chippel 185 , Black Edition , full extrával , csak nagyon kevés a napi 2x 7-8 km a dízelnek ( még a benzinesnek is ) a cég és a lakás között .Ez miatt letettem róla .
Aztán megvettem az Auris 1,2 turbót ... Amit sosem bántam meg :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120002) Magnum_ válasza ΞΔGLΞ (#119993) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te kozteruletet figyelsz meg kameraval???
GDPR-t, Infotv-t meg szemelyisegi jogokat (Ptk) direkt sertesz meg?

Tok zsir, hogy a jogserteseidet mindig kozzeteszed :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#120003) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#120002) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ennél a házamnál, ahova nem tudok beállni egyszerűen muszáj. Lényegében a kamera is ennyit lát, de nekem bőven elég arra, hogy ne történjen meg, hogy meghúzzák és utána lelépnek a picsába.

(#120004) ΞΔGLΞ válasza pècsimunkás (#120001) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Nagyon is. 3000 valamennyi híján 600 ezer lesz benne. Soha nem hagyott cserben és bivalyerős 2.0dci motor van benne, igaz gyárilag sem volt lomha, de 2015-ben kapott az ATC-nél egy tunigngot. Elsőre inkább csak azt szerettem volna, ha nem 2 ezer fölött lódul meg, hanem már 1500 körül. Aztán a srác mondta, hogy ezeket a motorokat brutál meg lehet még húzni és nem fog nekik megkottyanni, ráadásul még kevesebbet is fog zabálni, higgyem el.
Oké és mennyi az annyi, amit elbír.? Azt mondja 250 fölé is tudja húzni és 500nm körül, de akkor kell cserélnem kuplungot az biztos. Soha nem hittem el, hogy ebben a dízelben ilyen erőtartalékok vannak eldugva Végül 223 lett és 474nm, amikor szétkapták, hogy kiszedjék az agyát, hát sírni tudtam volna, hogy lesz ebből újból autó. Hát lett és igaz is lett. Az autó szinte minden helyzetben brutálisan megtud lódulni. OBD szerint 0-100 6.34, végsebesség óra szerint 250 felett, gps szerint ez "csak" 240 körül van. Ennyi kilométerrel a háta mögött, még minden gyári, motor bontatlan. Lánc, kettöstömegű, váltó, turbó, pedig ezeket én apránként szépen megvásároltam az évek alatt, hogy majd cserélve lesznek. De ott vannak a garázsban bontatlanul.

A futóműve egy fos, kb 50 ezrenként nekem mindig fel kellett újíttatnom, de hát az belefért bőven. Pályára kiváló és csendes társam volt mindig dízel létére. Az utastér zörgésre hajlamos sok ezer hülyesége tudott még az őrületbe kergetni, de azoknak is javíthatóak.

[ Szerkesztve ]

(#120005) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#120002) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pölö a kamera egyik nagy előnye! A többit meg letojom, egyébként ebben az utcában szinte mindegyik házon van már kamera, zsaruk naponta mennek itt le-föl, de soha nem volt az évek alatt, hogy azt onnét le kéne szerelni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#120006) Tsebacsi válasza Magnum_ (#120002) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor nagyon, nagyon sokan vétenek ellene. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#120007) mekker válasza Magnum_ (#120002) üzenetére


mekker
őstag

Ennyi erővel a fedélzeti kamera is szürkezóna, mert ugyanezeket tudja.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#120008) Magnum_ válasza Tsebacsi (#120006) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A szabaly az szabaly. Attol meg megszeghetio sokan, de latens marad. Vagy Eagle kozzeteszi. En nem nyomom fel a Naih-nal, gondolom, Ti sem. De a szomszedjaval, ha osszeveszik, az megteheti.
Btw nem hulyesegbol irom. Irtam mar a Gdpr miatt kameraszabalyzatot par telephelyre es szekhelyre vonatkozoan, amihez mas agazati jogszabalyok is kellettek es a kulonbozo lokaciok miatt nem teljesen kopipaszta a dolog.

Mekker; volt mar arrol itt allasfoglalas, megtalalod a keresovel.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#120009) barnam_ válasza MunezXBK (#119996) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak a '93 utániakat fogadják el Euro1-nek?

(#120010) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#120008) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A szomszéd a kúria egyik atyaúristenje, szintén bekamerázva a háza oldala, ráadásul az tényleg az utcát figyeli, mert neki minden autója bent áll, egyébként meg kiba...ottul túltolod ezt a szabályt. Az autómat úgy védem, ahogy nekem a legjobb, nem a te dolgod ezt megítélni.

(#120011) bitpork válasza ΞΔGLΞ (#120005) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Merre laksz, csak mert most nagyon pénzhiánnyal küzdök :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120012) MunezXBK válasza barnam_ (#120009) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt nem tudom, de nem láttam még sárga plakettes, benzines autót.

(#120013) ΞΔGLΞ válasza bitpork (#120011) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Adjak kölcsön? :-D

(#120014) szőröscica


szőröscica
addikt

Nezem Pistaek plugin Mini tesztjet. Ott a flakon olaj a vadi uj kocsiban. :DDD nevetseges

(#120015) bitpork válasza ΞΔGLΞ (#120013) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Áh, dehogy -végiggurulok az utcán és beperelek mindenkit :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#120016) ΞΔGLΞ válasza bitpork (#120015) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az a kamerakép állítólag nagyon beszédes, sok minden mutat és látszik, szerintem egyszerű dolgod lesz megtalálni az utcát. :)

Egyébként, amíg a kamera ereje, nevezzük így, működik, addig az bizony ott fog figyelni és védeni. A többi mind csak bullshit. Ez a kikurt utca meg olyan, amilyen, lassan kész a másik házam és tovább nem kell itt szenvednem. Körben építkezések, nagy dózerek mentek el az autó mellett, hogy az ujjamat nem mertem volna odatenni, a szemben lévő részen le is tépte végig az áramkábelt, amit ott virított az utcán, mire a dédász órák múlva kijött. a kandeláber félig kidőlve. etc... Aztán a Pollack kollégium, ennyi seggfej f..sz egyetemistát, akik évente itt buliznak, üvöltöznek bebaxva és volt rá példa, hogy leverték a tükröket sorban az autókon, hát a kamera a minimum, hogy ott figyel...

[ Szerkesztve ]

(#120017) kisza25 válasza ΞΔGLΞ (#120005) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez a gdpr idén májusi törvény
mekker:itthon tudtommal nem is lehet használni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#120018) Magnum_ válasza ΞΔGLΞ (#120010) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

Kisza: lehet. Bizonyos korlatozasokkal. Nekem is van, tudod.

I humbly and respectfully decline™

(#120019) Gergőke88 válasza szőröscica (#120014) üzenetére


Gergőke88
addikt

Minden BMW esetén jár az új autóhoz.

(#120020) Magnum_ válasza Gergőke88 (#120019) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg a Jettahoz is jart. Kis gyari castrol flakonnak muanyag tasak, oldalt fent a csomiban. Tok meno volt. Nalunk 6 ev alatt 1dl olaj se fogyott. Tudtommal az uj gazdajanal sem. Megis ott van benne az olaj.

Az opelnel nincs ilyen. De hat az opel, az az autogyartas csucsa :-)))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#120021) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#120018) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pl arra is tökéletes volt, amikor nem tudtam hova tenni a dolgot, hogy a motorháztető szivacsom olyan, mintha meglenne rágva. Na, mondom ez k.va jó lesz, ha ez nyest, mert ha valami mást rág, az zsebbenyúlós történet lesz.
Hát persze, hogy az volt, ráadásul a kis köcsög napi szinten, ha épp nem mászott be a motortérbe, akkor felugrott az autóra lehugyozta az antennát és szart egyet a motorháztétón.
A kerámia védelem miatt a karmai nem látszottak meg szerencsére, de ezt a felvételt elküldve, meg némi pénzmag az illetékesnek és befogták az egyik éjjel. Mert mindig megtette erre a körútját. Kérték róla a felvételt, hogy ott, mármint nálam valóban nyest van, akkor jönnek...Kamera nélkül kissé nehezen ment volna.

Vélemény? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120022) Tsebacsi válasza Magnum_ (#120018) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

[link]

Ez egész jól leírja a helyzetet. Szerintem ez vicc. Mármint a törvény. Kb. azokat védi akik "tilosban" mászkálva le lesznek kapva de baszhatod mert védik a személyiségi jogok...

(#120021) ΞΔGLΞ: A nyest személyiségi jogai meg le vannak sz*rva, mi?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#120023) Magnum_ válasza Tsebacsi (#120022) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom a tovabbkepzest.
En nem.rosszbol.irom.ezeket, tolem azt csinaltok, amit akartok, ha viszont nem vagytok ner lovagok, akkor ne csodalkozzatok, ha egyszer valamiert megtalalnak.

I humbly and respectfully decline™

(#120024) ΞΔGLΞ válasza Tsebacsi (#120022) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:DDD

Jah az le, de azt mondja nekem a faszi, hogy addig jó, amíg 1 nyest birtokol egy autót, mert ha ott megérzi a szagát a másiknak, aki odatévedt, na akkor rág szét mindent ezzel tudatva a másiknak, hogy ott minden az övé.

[ Szerkesztve ]

(#120025) Tsebacsi válasza Magnum_ (#120023) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Félreérted, azért linkeltem, mert pont egy ilyen témában hoz precedens? értékű ítéletet. Én látom és értem, hogy te ezt mondtad eddig is, csak mi nem vagyunk joglovagok, én utálom is, mert szerintem már túl sok benne az önellentmondás.
DE: a törvény hiába törvény, attól még szerintünk lehet rossz!

Amúgy megtalál, és? Leszereltetik a kamerát. Nabumm... Mivel felhasználni jogilag amúgy sem tudom a felvételt csak önnön szórakozásomra van (Meg a bejáratom elé kutyát szaratók lebaszására, meg a besurranó macskák szemmel tartására, mega... :U :D )

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#120026) Magnum_ válasza Tsebacsi (#120025) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem mondod? Gyakorlo jogasz vagyok, k sok tv nem tetszik, pl autozassal osszefuggesben sem

Szerkesztesesre: olvastad, amit parszor leirtam a daschcammel kapcsolatban? Va az a helyzet, amikor felhasznalhatod

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#120027) pècsimunkás válasza ΞΔGLΞ (#120004) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi az infókat .
Lehet rá keresek az ATC-re , hátha van egy kis csipsz az Aurisra is .
Jól megy , csendes , a fogyasztása csodálatos , de ... Ott van az a de ... :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120028) ΞΔGLΞ válasza pècsimunkás (#120027) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én mást nem ismerek, ki milyen tuningos, mert egyre több van, de az biztos, hogy ATC-ék nagyon konyítanak hozzá. Szinte minden típushoz ott a diag és a csomag, fékpad, monitorhegyek, kutyafüle, ...És ez jó 3 éve volt, azóta biztos még profibbak már.

(#120029) Mágus2 válasza pècsimunkás (#120027) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem jól megy, ha kell a chip. :DDD :N

(#120030) Tsebacsi válasza Magnum_ (#120026) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olvastam de a dashcam nálam most nem pálya, sötétben a szélvédőfűtés miatt használhatatlan a képe :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#120031) ΞΔGLΞ válasza pècsimunkás (#120027) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ebből a kétezres dízelből is kihozták, szinte ugyanazt, mint a lagunából, végén az adatok teljesen megegyeznek. LE és NM.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#120032) szőröscica válasza Gergőke88 (#120019) üzenetére


szőröscica
addikt

Kell is belejuk

(#120033) Doki16 válasza pècsimunkás (#120027) üzenetére


Doki16
addikt

1.2 benzin turbóra nem hiszem, hogy sok pacit lehet még pakolni. Majd az új Corolla lesz az ütős a közel 200 lóval.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120034) Mágus2 válasza Doki16 (#120033) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez kell, nem chip, csak nehéz belátni. ;)

(#120035) Doki16 válasza Mágus2 (#120034) üzenetére


Doki16
addikt

Jó, de ez sokat fogyaszt :D

Én nekem ez tetszik nagyon. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120036) Mágus2 válasza Doki16 (#120035) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elmésztek a fa..ba a fogyasztással.

(#120037) Doki16 válasza Mágus2 (#120036) üzenetére


Doki16
addikt

Ne már, kajakra komolyan vetted amit írtam? :D Csak egy topik fricska volt :)
Nyilván akinek ilyen kocsija van azt nem fogja érdekelni a fogyasztás.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120038) aero. válasza SzlobiG (#119929) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nálam 3km után éri el a 90-et a víz (volvoban pontosan jelzi a mutató, első ilyen autó amiben ezt látom, tehát ha lecövekel az 90), ez 95-100-as tempó mellett, addig nem megyek gyorsabban, mert itt már 2500 a fordulat.
Városban kb. a duplája időben.

Én is csak ott tolom rá a fűtést, ugyanazon elv alapján, amit Integrale írt, ide is érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#120039) aero. válasza Mágus2 (#120034) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez sem rossz, de ezt se vetném meg. :)

(#120040) pècsimunkás válasza Mágus2 (#120029) üzenetére


pècsimunkás
addikt

De , jól megy :K . Ráadásul be is lehet vele sorolni ;] .
Amúgy autópályán is tökèletes ;) . 150- nèl 3000 a fordulatszám , 165 - nèl 3200 .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120041) pècsimunkás válasza Doki16 (#120033) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A Civic 1.0 turbó , ès a Golfban lévő 1.0 turbó 200 Nm - t tud . Enyèm " csak " 185 Nm - t .
Szóval biztos van mèg kiaknázatlan lehetőség.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120042) hülyegyerek válasza pècsimunkás (#120041) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A népszerűbb chiptuningokkal simán 160 ló / 250 nyúlmókusnál tart az 1.0-ás Civic :K
Direkt sokat megyek, hogy elfogyjon a gari ;]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#120043) szőröscica válasza pècsimunkás (#120040) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha 150-nel 3000 a fordulatszam, 165-nel 3300 kell legyen ;]

(#120044) pècsimunkás válasza hülyegyerek (#120042) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Sajnos nem megyek annyit , hogy ki fussak a gariból :N . Ráadásul mèg van 2,5 èv vissza . Azt hiszem azt meg várom . Nem akarom bukni az asisstance - ot . Azèrt èvi 5 nèmet - magyar úton jól jöhet . A Hondások bátrabbak úgy látszik. :D .
150-160 ló , meg 240-250 nyúlmókus elèg lenne nekem is .

(120043) joamilestoné 100/ 2000 , 150 / 3000 , 200 /4000 , 250 / 5000 . Kb így ... ;]

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120045) hülyegyerek válasza pècsimunkás (#120044) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nekem sajna hamar el fog fogyni, évi 40-50 ezret megyek, szóval várhatóan 2-3 év múlva vagy autócsere lesz, vagy ha addig belevágunk a családi házba, akkor megy bele egy csipsz, oszt' csókolom. A tiédben szívó van, ha jól tudom, azon viszont sajna a csipsz se dob sokat.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#120046) pècsimunkás válasza hülyegyerek (#120045) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:N . Nekem 1,2 turbó van. 116 le , 185 Nm .
Február 22 .- èn lesz kèt èves az autó. Pontosabban akkor lesz 2 ève nálam . Kèszleten volt már kb fèl ève. Most járok 31000 km- nèl . Kèt èves korára kb 35-37000 km lesz az autóban . Nem túl sok , nem túl kevès . Majd át kell nèznem az autó papírjait , úgy emlékszem 5 èv a garancia . A 100000 km nem lesz meg a garancia lejárta előtt.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#120047) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ma reggel megvolt a négyévszakos gumi teszt, meglepően jól szerepel kellemes meglepetés. Yarison firestone multiseason van jó kis 175-ös méret. :D

Azt hittem rosszabb lesz, sose volt még dolgom négyévszakossal.

(#120048) hülyegyerek válasza pècsimunkás (#120046) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ja, azt hittem hibrided van :B Abban viszont tuti lehet egy kis plusz tüzet csiholni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#120049) barnam_


barnam_
nagyúr

Megvolt az év első munkahelyi pörgése a hóban :C Igazából csak ezért jöttem kocsival "dolgozni".
Viszont olyan szép köröket nem tudtam rajzolni, mindig betapadt valahol. Ez lehet a jobb állapotú difi miatt?
Persze az is lehet hogy még túl friss a hó.

(#120050) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] szuper.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.