Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161001) focvis válasza tboldi (#160998) üzenetére


focvis
veterán

Gratula!

Mi lesz a sorsa:
- a spojlernek?
- az ezüst csomitartónak?

Ez mennyi volt most?

(#160981) máyköl Jó tudni! :D
Nem akarok össze-vissza mászkálni (#maradjotthon); így is voltam 2 festékboltban, Hammerite-ot keresek otthoni munkához.

[ Szerkesztve ]

(#161002) kisza25 válasza BigBlackDog (#160996) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Jövő héten már úgysem lehet kimenni, engem egy hete nem hívtak, de nem is fognak és nem is mennék, gyerekkel vagyok táppénzen. Amúgy ott a golfon a téli gumi.
Jövő héttől meg nem lesz a szerelőm sem.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161003) BigBlackDog válasza tboldi (#161000) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor legfeljebb az maradna, hogy mindent átszerelsz a régi, megnyomott ajtóból (ablaktörlő mechanika, rendszámtábla világítás, zár, stb.). Spoiler is majd átköltözik a mostaniról?

(#161002) kisza25: Mondjuk, ha van téli gumis járgány is, akkor úgyis mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#161004) i-sti válasza tboldi (#160995) üzenetére


i-sti
senior tag

Sajnos velem évente előfordul :(((

Novum Forum Siculorum

(#161005) tboldi válasza focvis (#161001) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Spoiler átkerül majd, miután pirossá avanzsált, szélvédőragasztóval tervezem majd feltenni. Az ezüstöt meg megpróbálom nyomott áron elpasszolni (a spoiler után marad 3 furat a tetején).
Ez 70k volt kompletten, minden apróbb alkatrészével együtt. Nem mondanám az évezred üzletének, de jobban érzem magam így. :D

(#161003) BigBlackDog: Az a minden most az ezüstben van, a régi pirosban nem maradt semmi. :D
Spoiler: ⬆

(#161004) i-sti: Nem kell annyit használni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#161006) MunezXBK válasza focvis (#160980) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Felejtő.

(#161007) molnarpeter válasza kisza25 (#160987) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Utángyártott, gyenge minőségű géptető tud így rohadni helyből is, hát még nekifutásból ;] a képeken az lesz a matt fekete, még fényezés előtt, gondolom nem csiszolták le, csak ráfújtak.

[ Szerkesztve ]

(#161008) molnarpeter válasza tboldi (#161005) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pici hegesztés vagy akár réz/cin, aztán javító pötty a furatok helyére?

(#161009) tboldi válasza molnarpeter (#161008) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom, ehhez már nem értek. :B

(#161010) kisza25 válasza molnarpeter (#161007) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A matt fekete 2évvel későbbi kép

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161011) molnarpeter válasza kisza25 (#161010) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor nem szóltam, bocsi, most látom előrébb a horpadásokat is (telefonról). :B

(#161012) kisza25 válasza molnarpeter (#161011) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet, hogy az történt amit írsz, hogy fényezve volt, de nem jól, környékről van az autó és Blelle-kaposvár vonalon sok a vad. Lehet elkapott egyet és utána szarul csinálták meg, (vagy csak kikalapálták) aztán nekiállt felhólyagosodni. Minden esetre jó ez a lekérdező oldal, látom, hogy stimmel a méter és, hogy mikor volt cserélve rajta elem és miért lett fújva.
Egy 8 éves autón nem gáz szerintem, hogy volt fújva 2 elem, meg nem kér érte sokat. Jó alakú alap, hogy tudom volt valami az elejével. :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#161013) #31600896 válasza BigBlackDog (#160996) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ja én is szombaton raktam fel a nyárit... valahogy benyelem ezt a hétvégi hideg időt, majd nem autózok vagy csak keveset.

(#161014) pècsimunkás válasza focvis (#161001) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Még jó, hogy ital nagykerben dolgozom...
Készülök az esetleges karanténra: [kép] [kép]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#161015) Tsebacsi válasza pècsimunkás (#161014) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát de na! :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161016) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#161015) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Boltból jött vissza sok cucc. A legkorábbi lejáratú március 20. A többség április, május :D .
El lehet hozni az ilyen söröket :D .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#161017) focvis válasza pècsimunkás (#161014) üzenetére


focvis
veterán

Csatos üveges, hmmmm. :)

(#161018) Richard! válasza pècsimunkás (#161014) üzenetére


Richard!
addikt

Mönchshof

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#161019) pècsimunkás válasza Richard! (#161018) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Kellerbier... Még nem hallottam senkitől, hogy rossz lenne :U

Szerk.: nekem a sima pilsner is ízlik, és a bayerischer hell is.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#161020) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Lumenet, nagy autós hétvége. Van még a kifutó 103-as ködlámpából (nincs kanyarövetés).

Ennyiért már nagyon viszket a kezem, hogy vegyek egyet a twingoba a ködlámpa helyére, bár igazság szerint a narancsot szerettem volna, az jobban menne hozzá.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#161021) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok, YT-on az E46 ajtofek csere 12perc. En ebbe beleizzadtam, 1.5 ora volt, felesegem keze kellett volna ehhez a munkahoz, de KESZ!

Tboldi: :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#161022) tboldi válasza Magnum_ (#161021) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jazz fényszóróizzó cseréje ugyanez, YT-on pár perc, IRL 3 óra. :DDD

(#161023) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

LEDFOG103-ast szerelt már be valaki? Videó alapján annyira nem bonyolult, bár mint előttem írtátok ez nem jelent semmit. :D

Ha van gyári ködlámpám, akkor nem kell a kiegészítő keret, ugye? (Még hezitálok, főleg, hogy most jött meg a vagyonátruházási illetékre a határozat...)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#161024) j.bravo válasza tboldi (#161022) üzenetére


j.bravo
addikt

:Y Hűbakker. 'szittem az Alfa 156FL gyári xenonjának cseréjétől nagyságrendileg el fog maradni, de ezek szerint csak marginálisan.
Ahhoz vagy gumiembernek kell lenni nőgyógyászujjakkal (és akkor csak a lámpatestet kivenni), vagy le kell venni a lökhárítót is, amihez vagy félig gumiember vagy, vagy le kell venned a kereket is. Sztárszerelők persze tudhatnak egy rövidebb utat az erdőn keresztül.

Whatever.

(#161025) stickermajom válasza CactuS (#161023) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem se a teljesítmény (Pécs), se az ingatlanadó (Érd) nem jött még meg, a vagyonszerzési meg még annyira sem. Nem kapkodják el.

(#161026) Ádám16


Ádám16
addikt

Használtautó vásárlás esetén miket tegyünk/cseréljünk az óvás érdekében?
-olaj, olajszűrő, levegőszűrő csere pipa
-láncos vezérlés esetén kell valami?
-diffiolaj, váltóolaj, fékolaj, hűtővíz csere
(-alváz-üregvédelem)

van még valami, ami szükséges egy “nagy generálhoz”?

(#161027) rbalint88 válasza j.bravo (#161024) üzenetére


rbalint88
addikt

Nagyon sok autoban kell szetszedni a teljes elejet az izzocserehez sajnos. Asszem a citroen c5 1.gen fl-nel ket ora a gyari normaido egy tomoitott izzo cserere :DDD ott rohaggggyon el az osszes, aki ezeket igy tervezi meg es engedelyezi a gyartast.
Annyi idiota EU rendelkezes van, igazan beleferhetett volna az is, hogy hazilag, szerszam nelkul cserelheto legyen az osszes izzo... erdekes mod a volvo meg tudta oldalni.

(#161028) Richard! válasza pècsimunkás (#161019) üzenetére


Richard!
addikt

Én már kivagyok a bajor söröktől... Nálam jelenleg a tályföldi Chang rizs söre a best. Lidliben kapható.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#161029) molnarpeter válasza rbalint88 (#161027) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem rémlik ilyen irányelv EU vonalról, de nem tudok konkrétumot mondani.

(#161030) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Lehet hogy nem ide való.. Véleményetek szerint, egy autót mivel könnyebb eladni tavasszal / nyáron, lemezfelni + dísztárcsával vagy pedig alufelnivel?

Minden véleményt meghallgatok, el fogadok.

Köszönöm :R

Gergő

(#161031) sutszi válasza zeus_2k14 (#161030) üzenetére


sutszi
veterán

Hát ha csak ennyin múlik... Akkor rossz a rendezvény. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#161032) Zizmand válasza molnarpeter (#161029) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nekem is rémlik valami, hogy 2015 től gyártott autókon 3 percnél tovább nem tarthat egy izzó csere.
De se az évszámban, se az időtartamban nem vagyok biztos.

(#161033) Qru válasza stickermajom (#161025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem sem, ma fel is hívtam az adóirodát: az ügyintéző hölgy tájékoztatott, hogy még most fogják postára adni, így hónap végefelé várhatom a csekket.

Ádám16: Első körben ennyi. Az ékszíj/hosszbordás szíjjakra is nézz rá.

gergo07: Én a lemezfelnin árulnám, és beleírnám a hirdetésbe külön megvehetőként az alut. Ha nem kell neki akkor utólag elég könnyű értékesíteni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#161034) Balcsix


Balcsix
senior tag

Hello!

Egy "okos" ember azt állítja, hogy a most kialakult helyzet miatt kihagynak különböző adalékokat az üzemanyagokból (és most nem az E10 témáról van szó).
Légyszi igazoljatok abban, hogy ez oltári hülyeség.

(#161035) grizlisandor válasza Ádám16 (#161026) üzenetére


grizlisandor
addikt

A típushibákat is orvosolnám, ha hosszú távra gondolkozol.
Láncos vezérlést az szétbontanám márkaspecifikusra.
Benzinesnél még a gyújtógyertya cseréjét is ideírnám, filléres alkatrész, de sokan elfelejtik cserélni.
Meg közvetlen benzinbefecskendezésű motornák 150k-200k futás körül megelőzésként a szívó oldali kokszosodásra egy diózást.

(#161036) F_Zolee válasza kisza25 (#161002) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én következő hétvégén rakom át a nyárit. Felni kupakot fujtam, ma lakkoztam de lehet baszhatom mert megfolyt...ez miatt is halasztodott az előző hétvégén erre lehet kezdhetem elölről. :D

(#161037) tboldi válasza j.bravo (#161024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha így csinálod, sok bosszúságtól kíméled meg magad. :D

Balcsix: A mai trip előtt tankoltam Shell V-Power 100-ast, semmi különbséget nem vettem észre a korábbiakhoz képest.
.............................................

Fel akartuk tenni a csomiajtót, de megküzdöttünk a két rendszámot tartó csavarral. Gyakorlatilag a fejük önmegsemmisítőek, de a furatokban megmaradtak a menetes száraik. Az egyikbe sikerült egy hornyot vágni “lidlis Dremellel”, majd lapos csavarhúzóval kitekerni, de a másiknál nem jött össze. Nagy nehezen kifúrtuk, de a csomiajtó menete is odalett. Mindegy, átmenő csavarral + anyával fogom felrakni, illetve kétoldalú ragasztószalag is van.
Szóval az ezüst még mindig az autón, ahhoz nem is nyúltunk egyáltalán. :D

[ Szerkesztve ]

(#161038) CactuS válasza stickermajom (#161025) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Taksonyba a héten vettem át, asszony ki is borult, a twingora 1,5x annyi, mint az Aurisra. :D

Háznál jó kérdés, én márciusban írtam alá a szerződést a házra, szeptemberben lett végül lakhatási és hitel. Ahhoz képest nem voltak gyorsak..

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#161039) Tsebacsi válasza Balcsix (#161034) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Indokolta vagy a szája járt? Hülyeségnek tartom, ha nincs adalék, abból a benzinből nem szállít. Nem árulhat pl. 100-as helyett 95-öst 100-asként csak mert valami nincs meg hozzá... Persze ez így sarkított, de remélem átment, hogy blődség amit mondott.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161040) MunezXBK válasza Qru (#161033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szíj lesz az. ;)

(#161041) Balcsix válasza Tsebacsi (#161039) üzenetére


Balcsix
senior tag

Nem indokolta semmivel, és én is épp ezt magyaráztam neki amit írtál. Csak a fejem fogom, amikor már néhányan unalmukban kitalálnak ilyen történeteket...

(#161037) tboldi Én is tankoltam már legalább 3-4 féle üzemanyagot, és én sem vettem észre semmi változást (benzint, gázolajat egyaránt, nyilván nem egy autóba :) ) ...

[ Szerkesztve ]

(#161042) focvis válasza molnarpeter (#161029) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is, valamikor 2008-2010 magasságában jelent meg, hogy a felhasználó által is cserélhető kell legyen a fényszóró. Például a Golf 6 már ennek jegyében készült.

(#161043) Qru válasza Tsebacsi (#161039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Más az oktánszám meg az adalékolás. De ettől függetlenül sztem is marhaság. Saját magát járatná le az adott cég ezzel ha kiderülne.

#nincsbennetarcsi

(#161044) fant0mi válasza Tsebacsi (#161039) üzenetére


fant0mi
addikt

Az oktanszam az mas. Azokat iparagi szabvanyok szerint kell beallitani az uzemanyagban. Mindenkinek.
Amit a kollega mond, azok a teljesitmenyadalekok, de az meg vallalati eloiras, hogy mibol mennyinek kell benne lenni. Biztos nem fogja kihagyni belole, az rendes iparosmunka (laborosmunka) eredmenye, hogy az az uzemanyag olyan legyen amilyennek tervezve lett. Persze, mukodik nelkule az auto.

(#161045) rbalint88 válasza focvis (#161042) üzenetére


rbalint88
addikt

azt se ártott volna belefogalmazni, hogy ne kelljen hozzá szerszám :) az elantrában 3 csavar fogja a fényszórót, de 2db 10-es és egy darab 12-es csavarral ( anyátok :W ) , meg nem vagyok egy ilyen dolgokban ügyetlen ember, de első nekifutásra nem tudtam kitetrisezni a lámpát, kellett nézzek hozzá jutub tutorialt. kiderült, hogy az elgondolás jó volt, csak bátrabbnak kellett volna lennem :) szerintem a volvonál nálad is csak két kihúzható pöcök van és minimális forgatással kijön a pilács, tényleg nem több 1 percnél másodjára. (elsőre lehet kell 3 perc is)
a gol6 amúgy lehet ennek szellemében készült, de a golf7-nél máshogy emlékszem :DDD

(#161046) cappa72 válasza rbalint88 (#161045) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ehhez képest egy F astra izzócsere tökeccerű'. Mert van hely a motortérben. Csati le, gumicucc le, rugó ki, halogén ki, halogén be, rugó be, gumicucc vissza, csati vissza.

Ford(VW) Galaxy és Ford S-Max esetén meg már lámpatest kompletten kivesz... ugh...

De a legjobb mégis az S-Max utastérszűrő.... a rohammentőben is ütném azt, aki kitalálta...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#161047) molnarpeter válasza rbalint88 (#161045) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyári szerszám nincs pótkerék üregben? VW 10x13-as kulcsot rakott a Golfba, zseniális, vettem is még ötöt itthonra :D oda akkor ilyen kellett volna. Én megszoktam a rosszat, traktoron volt mondjuk olyan, hogy 12 és 13 fejű csavarok fogták vegyesen a kartert, stb, de nem szerelünk annyit, hogy ezen bosszankodjunk. Szerelőék viszont múltkor mutatták az új szerzeményt - akkus ütvecsavarozó, ~130k, ezer-sok Nm, akku töltés két hetente, na az itt nem merül fel, de Lidl-Aldi cuccokkal tök jól elvagyunk, múltkor olajpumpa cseréhez kellett a flexiszáras maró pl.

[ Szerkesztve ]

(#161048) focvis válasza rbalint88 (#161045) üzenetére


focvis
veterán

de a golf7-nél máshogy emlékszem :DDD

Na' az szép cumi volt! :DDD Mentségére szóljon, hogy nem egy H7 tompított fényszóróval szenvedtünk; hanem a DRL-t cseréltük. Ezúton is köszönöm a segítséget!

(#161049) molnarpeter válasza focvis (#161048) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Xenon csere (fleetes) kényelmesebb volt gondolom ;] kiderült végül, hol rejlett a hiba a rendszerben?

Golf 4-nél akku ki a művelet, vettünk egy T-kulcsot e célra, repült a pótkerék mellé az is. A csavar mondjuk eredetileg 13-as volt, kapott 12-est, mert az volt a legnagyobb, amit tudtak adni kulcsból :D

[ Szerkesztve ]

(#161050) Tsebacsi válasza fant0mi (#161044) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudom hogy más, azért volt sarkított példa :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.