Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) KisBundi


KisBundi
őstag

Próbálkoztatok már motor adalékokkal? :) Spuri? Esetleg valaki használt már Xado 1 Stage-et? :)

(#58002) focvis válasza Magnum_ (#57992) üzenetére


focvis
veterán

Majd egyeztessünk, van felnitisztítóm lepucolni a régi retket az új kerekekről. Víz is kell hozzá - ha szombaton pluszok lesznek, akkor megejthetjük. Utána mehet rá a felnire való nanocucc. Mindkettő Wolf's.

[ Szerkesztve ]

(#58003) Kornel válasza Tsebacsi (#58000) üzenetére


Kornel
veterán

8,8 Pesten nem rossz.
Szerintem.
Kicsit ki kéne kormolni amúgy.
Enyém most nagyon harapós.

(#58004) Magnum_ válasza focvis (#58002) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sopronban fogom magam aztatni most hetvegen.
De egyebken mondom, miert kerdeztem:
Nalam ugye sose eg ra a fekpor. Nem kell zsiroldo. Csak valahol olvastam, hogy jo fenyes lesz tole. Es ennek az igazsaga erdekelt.

Amugy wolfs viaszt hasznalok. Az valt be eddig a legjobban, vettem nemreg masik fajtat is, az nem.olyan jo.

De egyebkent masik hetvegen tolhatjuk a felnipucolast, de csak csajokkal, mert akarok rendes feleseg fotot instagramra :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#58005) focvis válasza Magnum_ (#58004) üzenetére


focvis
veterán

Felnit pucolni nőkkel?!! Azért írtam a szombatot, mert shoppolni megy, nem lesz itthon. :D

(#58006) Magnum_ válasza focvis (#58005) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Deeee egyebkent mehetunk, meg kaufferezni is, de pentek reggel ellepek a varosbol wellnesszűni :D

I humbly and respectfully decline™

(#58007) tboldi válasza z123456789 (#57953) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van egyáltalán neve? :D
De megtaláltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#58008) BigBlackDog válasza focvis (#58002) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy próbát megérhet a gőztisztító is, ha épp van a közelben. :K

(#58009) Qru válasza focvis (#57978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reális, nekem is úgy jött össze a 13.19-es fogyi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58010) mdani01 válasza Mágus2 (#57991) üzenetére


mdani01
aktív tag

Jól néz ki, nincs semmi baj vele ;)

iPhone 6S SpaceGray

(#58011) Qru válasza focvis (#58002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is holt retkes az alu amit vettem. Majd a trükkök jöhetnek.

Tsebacsi: Avia nagyon jó, nekem jobban bevált mint a Shell benzin. Kevesebb a fogyim pedig csak a silvert tolom.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58012) Magnum_ válasza Qru (#58011) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Brigeciol2000.
Meg mindig :D

Varj. Van egy jobb. Drotkorong :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#58013) focvis válasza Qru (#58011) üzenetére


focvis
veterán

Alaptrükk: háztartási sósav klasszikus fényezett felnire, majd pár perces hatóidő után kefével suvickolni. Hosszúnyelű kefe és / vagy gumikesztyű javallott.
A szálhúzott, lakkozott felnire vettem Wolf's "deironizer"-t, mert ezt féltettem a sósavtól. Mivel nem hanyagoltam el, így szinte felesleges volt. (szombat adott)

A flancos autómhoz vettem spéci felnire való nanoviaszt, jól működik, könnyű tisztán tartani utána.

Többek közt azért is adtam el a flancos autót, mert túl sokat simogattam -> nem normális. :/

(#58014) Kornel válasza focvis (#58013) üzenetére


Kornel
veterán

Szervezzünk egy közös autó elvonót?

(#58015) Magnum_ válasza focvis (#58013) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te. En tok normalisnak tartom am magam :D
Csajom nem, de az mindegy.

I humbly and respectfully decline™

(#58016) Kornel


Kornel
veterán

Srácok.
Szállítással együtt ez 220 EUR: [link]

Szerintem ez elég jó ennyiért.

Kár, hogy vagy ez, vagy a rugok lesznek csak most meg.

(#58017) Magnum_ válasza Kornel (#58016) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én ezektől a kínai csodáktól fázom....
nekem 7"-os gyári érintős cucc van a kocsiban, de azt se bánnám, ha inkább a quartz játék kijelzős régi audi concert hifim lenne gombokkal, ami 1din volt :-)

I humbly and respectfully decline™

(#58018) focvis válasza Kornel (#58014) üzenetére


focvis
veterán

Én itt szoktam fotókat nézegetni, néha segít ha megrökönyödsz mások mániákus precizitásán. :D

Meg karcos autót kerestem, hogy nyugodt szívvel tojjak rá, de nehéz megállni.

Amivel vélhetően foglalkozni fogok: felemás a 2 xenon színe; a vezetőülés bőrfelújítás után kiállt; az első lökhárítón igazítani kell, a fényezés full mosókarc, sok helyen látszik jégverés nyoma - ez utóbbit muszáj lesz@rni, a kipufogóvégeket már 3 órát csiszitoltam, a motortér erősen poros / sáros.

(#58019) Kornel válasza Magnum_ (#58017) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem nagyon hiányzik.
Bár lehet csak addig, amíg meg nem lenne.

Focvis: elvonó lesz ez :)

[ Szerkesztve ]

(#58020) Brumi˘ válasza focvis (#58018) üzenetére


Brumi˘
addikt

A te igazi bajod szerintem nem az volt, hogy sokat babusgatod, hanem az, hogy nem adott okot, amiért foglalkozz vele. Gondolok itt arra, hogy új autó volt és még nem tudtad az előzőekben említett fáradásait javítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#58021) focvis válasza Brumi˘ (#58020) üzenetére


focvis
veterán

Ebben is van igazság. :K

@Kornél: nézd meg majd az enyémet: Pioneer AVIC F900BT; ha tetszik elboltoljuk, én meg guberálok bele egy gyári rádiót az eBayről (jó drága). 60 alatt nem adom, ott kezdődik a gyári 2 dines használtan.

@(#58022) kornelka: mindent tud ezekből, 2016 Q3 térképek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#58022) Kornel válasza focvis (#58021) üzenetére


Kornel
veterán

Ami kéne : navi, zene, BT, tolatókamera.

(#58023) rbalint88 válasza Kornel (#58019) üzenetére


rbalint88
addikt

akkor már inkább az okosteló kulturált rögzítése és integrálása kellene (android auto, carplay). és inkább az írja ki a rádiós cuccokat a szebb kijelzőjén, mint ez a csodás kínai tn-panelen :)
ha nem félteném a rádió épségét, simán beraknék egy cd-slotba illeszkedő telefontartót, mivel a rádión úgyis csak a hangerő gombot használom. zene megy a telefonról, azon azt úgyis egyszerűbb kezelni, hangzást meg elég egyszer beállítani.

(#58024) Kornel válasza focvis (#58021) üzenetére


Kornel
veterán

Hm.
Elgondolkoztató.
Még a kormányvezerlést kéne megnézni, mert a hondahoz kell spéci átalakító, és nem is mindennel megy.

Bálint: most ez van, de lusta vagyok felrakni a telót induláskor.
Ja és nincs tolato kamera sem.

(#58025) rbalint88 válasza Kornel (#58024) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem wifis vagy BT kamera megoldható lenne telóval is. igazából csak programozás kérdése, a hardver tudja mindegyikben.
kormánytávvezérlésből minden autómárka-rádiómárka pároshoz minimum másik átalakító dukál, plusz aztán típusra ontva is vannak a fincsiségek. Amúgy az a pio elég jó cucc. még szerencse, hogy az alfában csak 1dines hely van.
#régiszr :P

(#58026) kaszaking


kaszaking
tag

Okos töltő hópihe módban (gondolom hideg töltés) 15.8 V-ot küldött az akksira. Ez mennyire egészséges?

(#58027) Mappa


Mappa
addikt

Lehet közlekedni, csak tájékoztatási fokozat van érvényben.

nem kötelező megadni

(#58028) Skillet


Skillet
addikt

Nem látok friss hírt riadó ügyben... akkor lehet ma menni?
Legutóbbi tegnap volt, hogy ma (kedden), akár szmogriadó is lehet.

(#58027) Mappa
:R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58029) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Tegnap felmerült bennem egy kérdés. 7gen Accordot szerelték 2.0-ás és 2.4-es szívó benzines erőforrással is. A 2.0-ás változat esetén 5 sebességes a manuális váltó, a 2.4-esnél pedig 6 ganggal lehet gazdálkodni. Viszont, ha jól tudom, mindkettőnél 3000-3100-at forog a motor az utolsó fokozatban 130 km/h sebesség mellett. Ha az eddig leírtak helyesek, kérdezném, hogy mi által vezérelve kellett a 2.4-es motor mellé a 6 sebességes váltó, miközben utolsó fokozatban mindkettőnél ugyanakkora az áttétel, csak a 6-os esetén többet kell váltogatni (arról nem beszélve, hogy a 2.4-es erősebb/nyomatékosabb is, így végképp nem látom indokoltnak)?

(#58030) Jaffa75


Jaffa75
őstag

aki az M0-án tervezte a mai reggelét, az óvatosan tegye... Az Annahegyi pihenőnél az M7 felé haladva igencsak ráfagyott az a nyomorult ónoseső a szélvédőmre! Olyan 2 km-es szakaszon volt jellemző, de az út akkor még nem csúszott!

(#58031) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Óbudán ónos eső, fagy, korcsolyázik mindenki.

I humbly and respectfully decline™

(#58032) Qru válasza Magnum_ (#58031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Belváros is merő jégpáncél. A Váci útnál nyomtam egy szép piurettet aztán én is beálltam a 30-as tempóra. :(

mod:

Néztem ilyen 2 din-es cuccot én is, de 120k-nál kezdődik egy jobb (Kenwood) annyit meg nekem nem ér.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58033) Integrale válasza BigBlackDog (#58029) üzenetére


Integrale
veterán

Teljesen mas az attetel a ket valto eseten.

"Bad reklám is reklám too"

(#58034) BigBlackDog válasza Integrale (#58033) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Váltó fokozatai között igen, de a végáttétel miatt nem ugyanaz lesz kb. az eredmény? :U De akkor elképzelhető, hogy csak én tudtam rosszul a dolgot...

Egyébként ez milyen oldal/app?

[ Szerkesztve ]

(#58035) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hát ami ma volt, az... Káosz. Egy az, hogy a belengetett holnapi tiltás miatt ma boldog-boldogtalan autóba ült pöfögni egyet, de még az ónos-havas eső is bejátszott. 15 percet késtünk alsó hangon asszony munkahelyéről...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#58036) rii


rii
nagyúr

ónos eső és a -5 -6 fok nem zárja ki egymást?
úgy értem, hoyg az időkép hőtérképe végig -5 -6 fokot mutat ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#58037) Magnum_ válasza rii (#58036) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát nem tudom, de most ez van :D

I humbly and respectfully decline™

(#58038) focvis válasza rii (#58036) üzenetére


focvis
veterán

Az ónos eső úgy alakul ki, hogy a felsőbb légréteg melegebb, mint az alsó, tehát fent megolvad, mire leér visszahűl, ez most esetünkben a -5 fokos talajra érkezik, erre meg ráfagy. (kb.)

A szmog is annak "köszönhető", hogy meleg légpárna van a Kárpát-medencében megszorult alsóbb hideg légréteg felett, így a lenti szennyezett levegő - szél hiányában - nem tud felfelé áramolni. (kb.)

(#58039) Tsebacsi válasza rii (#58036) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pont azért ónos eső, mert -5 fokban is folyékony állaga van, de amint leér, már fagy is oda, és kész a buli :(((

focvis: Link :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#58040) Qtya123


Qtya123
őstag

Nem gondoltam volna, hogy Budapesten erre akkora igény van, hogy több cég is megél belőle:
[link]

(#58041) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Szép munka lesz délutánra kihámozni a kocsit a ráfagyott ónos esőből, már most ilyen.

(#58042) Snoop-y válasza Qtya123 (#58040) üzenetére


Snoop-y
veterán

Cigany munka. En csak vizsgara meg szervizre vittem igy kocsikat de epp eleg volt nem ,hogy meg hallgatni is kelljen a beszivott/bedrogozott nagyfiukat :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#58043) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Autós telefon tartó:

Ezt az egyszerű de nagyszerű tartót csak ajánlani tudom, sokkal jobb, és szebb mint a szélvédőre tehetőek.

Pár saját kép: 1, 2, 3

(#58044) EQMontoya válasza rii (#58036) üzenetére


EQMontoya
veterán

Eleddig én sem nagyon láttam ilyet, ónos eső általában éppen fagyos (picit 0 alatti) időben szokott esni, amikor le tud érni lefagyás nélkül a víz, és a talajon fagy meg.
Hát, 9:30-kor volt -4 fok, meg fél centi jég a kocsin.

Qtya: ezeket a sofőrszolgálatokat a taxistörvény termelte ki. Ha elmegyünk cimborához italozni, aki mondjuk XVIII-ban lakik, mi pedig XI-ben, akkor a BKV éjjel hazafelé kizárva, mert gyakorlatilag nincs. Taxi mondjuk 8k. A sofőr pedig 3.5-ért visz haza a sajátommal, tehát még benzinnel együtt is röhögve olcsóbb.
Főleg, hogy ha odafelé nem a sajáttal mennék, akkor kellene minimum 4, de inkább 6 bkv jegy odafelé is, ami ráadásul egy óra szopó.
Ha a taxi fix ára nem lenne irreálisan magas, akkor nem élnének meg, vidéken ezért nincs.
Azért az sokat elmond a helyzetről, hogy most, 360-as benzinár mellett 40-50%-kal drágábban taxizunk, mint mondjuk 4 éve, amikor 420+ volt az átlagár.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#58045) wttfw válasza B-L-A-C-K (#58043) üzenetére


wttfw
tag

Nekem Breffo Spiderpodium van. Az is szuper mert szabadon állítható, már a 4. telefonommal használom, 2. kocsiban, jól tartja magát. Leginkább szellőzőbe való. Asztali tartónak se utolsó.

(#58046) Tsebacsi válasza EQMontoya (#58044) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kellene egy lista a megbízható cégekről, mert ez így nekem is kényelmesebb lenne, tudunk asszonnyal menni budapest túlfelén lakó ismerősökhöz, vagy én be tudok menni sörözni a haverokkal és hazavisz egy ilyen fittipaldi, főleg ha 3-4ezer Ft, olcsóbb mint a taxi.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#58047) Jorus válasza Tsebacsi (#58046) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi mindig velük megyünk/jövünk, ha úgy hozza a program, megbízhatók, pontosak. Szóljatok a Köpcösnek!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#58048) rii


rii
nagyúr

köszönöm!
akkor télleg -5 -4 fok van .-)

(#58044) EQMontoya:
eskü aszittem, hogy a hőtérkép sz.r, - persze elég hihetetlen lenne, nem 300 ft-os hőmérők értékeit írja ki.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#58049) -v- válasza Tsebacsi (#58046) üzenetére


-v-
addikt

Ejjeli orangyal / fixsofor eddig bevalt mindig ..

(#58050) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi srácok! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.