Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#289001) macilaci78 válasza Micsurin (#289000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne ostorozd magad. Nem kell palimadárnak lenni, hogy egy ornitológus rádkacsintson. :R
Mondjuk, én is megnéztem a céget, akitől a Kiát vettük. :DDD De ugyanúgy járhattam volna pórul, mint te.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#289002) Qru válasza Micsurin (#289000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kevés pénzből nehéz jót venni, szóval ne szívd mellre. :R

#nincsbennetarcsi

(#289003) Peter.70 válasza Qru (#288995) üzenetére


Peter.70
őstag

Vettél egy E400-at? ;] :D

(#289004) Qru válasza Peter.70 (#289003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hogyne... Meguntam, hogy nincs tarcsi. :D

#nincsbennetarcsi

(#289005) tototos


tototos
őstag

Ha már kereskedés. Aki hibrid/elektromos autóban gondolkodik annak érdemes ránézni a holland piacra. Ott pedig Balázst merem ajánlani, akitől már a második Priusomat vettem.
[link]

(#289006) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Mindegy most jön a matek, hogy mentjük nem mentjük.

Mondjuk erősen érdekelne miért csak alapjáraton hagy ki és, hogy most mi van az olajfogyasztással mert ~320 alatt a nívón viszont meg sem moccant egy millimétert sem a felső lyukhoz képest.
Létezik, hogy a végén még D55-nek lesz igaza a Honda topikban? Akkor azért megkapaszkodok a székben ha csak a szelep szórakozik velem... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#289007) Qru válasza Micsurin (#289006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kéne egy fullos debug, nehogy feleslegesen cseréljetek motort...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#289008) Micsurin válasza Qru (#289007) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezen agyalok most, szomszéd havernak van is szóval lehet este autóban gubbasztás lesz.
Pontosabb hibakóddal előrébb leszünk plusz agyalok rajta ma kicsit M0-én körbe kéne zargassam este, csak egy 2-300-at akkor van benne ~600. Ha van mérhető fogyi kell jelentkezzen.

Jobb ötletem nincs, ez most szenvedős lesz. Végülis lefingott német import motorból éptettem magamnak egy jó motort... nem lesz újkeletű a dolog. :DDD
Bár ott blokk hibán kívül jelentkezett minden ami tudott, szerencsésebb húzás volt a teljes futóművön végig menni + karbin + elektronikán.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#289009) Qru válasza Micsurin (#289008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

M0 karika oké (csak legyen Pest vármegyei matricád), mert ha esetleg van egy kis hűtővíz és/vagy benzin az olajban és attól van most szinten akkor az a nagy kör alatt elpárolog. Tehát meg kéne nézni egy picit hosszabb veretősebb karika utáni 10-15 perc múltával mit mutat a nívó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#289010) tboldi válasza dellfanboy (#288996) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennek nyomán megnéztem én is azt, akitől vennénk az Ypsilont (Arkamis Kft.), de laikus szemmel nem látok semmit, ami red flagre adna okot. Talán csak halvány pinkre, hogy nincs telephely, csak parkoló. :D

[ Szerkesztve ]

(#289011) grizlisandor válasza Qru (#288986) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én már úgy hiányom nekik, hogy -15 Ft/literes kupont küldtek! ;]

(#289012) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Sziasztok.
Levegőszűrőt szeretnék cserélni a kocsimban. Jelenleg egy sportlégszűrő van benne,viszont van az autóban mtune chiptuning. A kérdésem,hogy visszarakhatom a gyári levegőszűrőjét, anélkül,hogy ez esetleg bekavarna a chiptuningnak? Köszi a segítséget!

(#289013) tboldi válasza Viiktor1989 (#289012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Simán.

(#289014) focvis válasza grizlisandor (#289011) üzenetére


focvis
veterán

Nekem csak kihívásokat küld a szenya... [kép]

Más
A cicamobilt megkoccolták a garázsban álltában. Hívott az illető. Szétment az agyam, telóban volt pár kötőszó. Aztán délután megnéztem, nem vészes, semmi fém nem sérült. A lökhárítón látszik valamennyi (2 enyhe benyomódás / 10 cm-es csík vízszintesen, és némi polírozható horzsolás), illetve kiugrott a helyéről. Vissza tudtam pattintani. Lámpa füle látszólag nem sérült. Hátsó lökössel a falnak koccolt, mert nincs behúzva a kézifék, talán az nem hagyott látható nyomot. Ha lehet, nem szeretném fényeztetni és a lökhárítón már volt nem túl feltűnő húzás. Továbbá a biztosítót is kihagynám mindkettőnk érdekében.
Mennyit kérjek biztosító nélkül? 50 - 100 - több? Többet szerintem nem adna zsebből. Szegről-végről kolléga...
Vagy biztosító?

[ Szerkesztve ]

(#289015) Viiktor1989 válasza tboldi (#289013) üzenetére


Viiktor1989
tag

Nagyon köszönöm a segítséget :R

(#289016) simonjoe válasza focvis (#289014) üzenetére


simonjoe
senior tag

Velünk is történt hasonló nagyon régen. Hagytuk a francba, mert kedves ismerős volt. Majd két-három év múlva a kocc helyén elkezdett pókhálósodni a lökös.

Joe

(#289017) radi8tor válasza focvis (#289014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:W

20-30 max a két lökös többlépcsős polírja. 100-ért már a teljes autót megcsinálják.

⭐ Stella

(#289018) Peter.70 válasza focvis (#289014) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem nézzél utána mennyi lenne a lökös fényezése, javítása, és kérd el az árát. Nyilván nem márkaszervíz árra gondoltam.
És úgy még azt is meg tudod nézni, hogy alatta sérült-e valami? Távtartó pl.

[ Szerkesztve ]

(#289019) simonjoe válasza Peter.70 (#289018) üzenetére


simonjoe
senior tag

...mindenképp így járnék el!

Joe

(#289020) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Qru van rajta hát, hogy a francba ne lenne vettem éves megyeit, ahogy egy új olajos krokit bele, defekt kittet, kis akkus kompresszort stb. Én felkészültem a közös utakra csak a kocsi nem. :D

...még a szakdolgozat bekötését is ma, minden ábra kimaradt.
Ez nem az én hetem kezdem azt hinni. :DDD :DDD :DDD

Lehet kéne lottózzak hátha legalább ott? :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#289021) bandus válasza simonjoe (#289016) üzenetére


bandus
veterán

ez a rossz megkozelites. en nem akarok anyagi kart okozni a kedves ismerosnek, ezert ha osszebaszom a kocsijat akkor kifizetem. ezt a masik oldalrol kell nezni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#289022) focvis válasza Peter.70 (#289018) üzenetére


focvis
veterán

Nem hinném, hogy sérült a merevítő:
- nem olyan helyen érte [kép]
- kicsi kocc lehetett tolatás közben
- nem volt behúzva a kézifék, így lazán arrébb taszajtotta az autót

Nehéz ügy kideríteni... speckó fényezés (soul red), pont emiatt sem szeretném fényeztetni, hátha csak elbaccák.

Meg a biztosítót is örömmel kihagynám az egészből, gondolkodom még rajta. A pókhálósodás nem hiányzik. Van bontott, színazonos (?) lökös 120-ért. De túl sokat se akarok kérni.

[ Szerkesztve ]

(#289023) simonjoe válasza bandus (#289021) üzenetére


simonjoe
senior tag

..gondolom Ő sem akart nekünk kárt okozni, és természetesen felajánlotta, h ha elvisszük megjavíttatni az autót, állja a költségeket, akár a zöld-sárga kitöltésével, vagy anélkül. Mi nem éltünk egyik lehetőséggel sem, mert, h kedves ismerős volt és első ránézésre nem volt nagy gond, némi polír igénybevételével helyre tudtam hozni. Majd később jött ki, h a lakkréteg bepókhálósodott az ütközés helyén.

Joe

(#289024) macilaci78 válasza focvis (#289014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kézifék használata egy teremgarázsban miért ennyire utálatos dolog? Én mindig használom, amikor kiszállok a kocsiból, általában a pirosnál állva is, ha amúgy gurulna a kocsi. :U

Van bontott, színazonos (?) lökös 120-ért. - Kérd el a felét, aztán ha tényleg színazonos, vedd meg. Lesz ezen még sérülés, majd lecseréled, ha meguntad. Addigra lehet, a másik felét is kifizeti valaki. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#289025) macilaci78 válasza Peter.70 (#289018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

65-70k, ha leszerelve viszed.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#289026) Qru válasza focvis (#289014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Patent is lehet serult. 100k vagy biztosito. 50k az kb semmire sem eleg ma mar.

#nincsbennetarcsi

(#289027) MunezXBK válasza radi8tor (#289017) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csináltassa meg ő. Deal.

(#289028) radi8tor válasza macilaci78 (#289024) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teremgarázsban felesleges a kézifék, bőven elég 1-esben hagyni.

⭐ Stella

(#289029) Kickass válasza Micsurin (#289020) üzenetére


Kickass
őstag

Az autó lottó nem jött be, a simán legalább kevesebbet tudsz bukni. :D

sry ;]

[ Szerkesztve ]

(#289030) tboldi válasza radi8tor (#289028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a saját garázsunkban is behúzom és üresben hagyom, mert sajnálom a hajtásláncot, ahogy behuppanok a pillekönnyű testecskémmel. :D

[ Szerkesztve ]

(#289031) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!
Tudtok autóvillamossági szakembert ajánlani aki akár krimpelni is tud gyári Toyota csatlakozóba pineket? A tükörállítóval küzdök még mindig és lehet hogy a csatlakozónál van valamilyen érintkezés hiba.

(#289032) focvis válasza macilaci78 (#289024) üzenetére


focvis
veterán

Kézifék. Főleg, hogy ne rohadjon be, ill. odébb tudjam kicsit gurítani. 2 heteket áll egy helyben.

Kész csoda, hogy én még nem húztam meg a lököst. 🤗

(#289033) radi8tor válasza tboldi (#289030) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát te tudod, de az a "hajtáslánc" bőven sokat kap a mindennapi üzem alatt. Egy ilyen huppanás meg se kottyan neki.

⭐ Stella

(#289034) Micsurin válasza Kickass (#289029) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:DDD :DDD

Figyelj ha egy 100-150-et visszaütök akkor a munkadíj fele kb megvan. (Katalizátor téma egyenlőre parasztiban meg lesz oldva kiemelőkkel aztán nyáron balív és bal küszöb meg katalizátor.)

Viszont utána ezt a csodát addig használom amíg nem lesz belőle frédi és béni féle járgány... :(((

Srác aki adja a blokkot van óracsoportja (mivel a forrasztott check lightnak nem állnék neki) szóval az is adott sőt a Sport fehér számlaposa kerül bele így a narancs világítással.
Nagyon ráültem a rollerre de akkor már végig megyek rajta...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#289035) tboldi válasza radi8tor (#289033) üzenetére


tboldi
nagyúr

Novoth Tibi mondta egyszer valahol valamikor (:D), hogy az alapból gyenge vezérléssel rendelkező autóknál nem szerencsés megfeszíteni egyesben hagyással.

Majd megpróbálom megkeresni.

(#289036) radi8tor válasza tboldi (#289035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hádde' nem feszíted meg, mivel a garázs vízszintben van. Ha lejtős akkor valóban nem ajánlott 1-esben hagyni kb semelyik autót.

⭐ Stella

(#289037) tboldi válasza radi8tor (#289036) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg is van.

Fiat 1.3 Multijet: Akinek ilyen motorral szerelt autója van, a kocsi leparkolásakor mindenképpen a rögzítőféket használja. Ugyanis sokakkal előfordult már, hogy a még hibátlan autót este leállították, és szokás szerint sebességben hagyták, hogy ne guruljon el. Ilyenkor, ha az autó kicsit hátragurul, a főtengely forgásiránnyal ellentétes irányú mozgása simán át tudja ugrasztani az enyhén megnyúlt láncot. A reggeli indításnál pedig reccs...máris görbülnek a szelepek, törnek a himbák.

Persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, nekem nem derogál a kézit használni, garázsban még a fagyveszély sem fenyeget.

(#289038) Qru válasza tboldi (#289030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1-esben hagyom, mar reg berohadt volna a kezifek a sok egyhelyben allastol. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#289039) Peter.70 válasza Qru (#289038) üzenetére


Peter.70
őstag

Hát ha Bubi helyett a Mercit hajtod, ne csodálkozzál ;] :D

(#289040) Qru válasza Peter.70 (#289039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj nem, ladtam mar es szerencsere tuleltem. Eleg hamar hozza lehet szokni a powerhez...

#nincsbennetarcsi

(#289041) MunezXBK válasza Qru (#289040) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hogy mit csináltál?

(#289042) Qru válasza MunezXBK (#289041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elkezdetem taho modon rendeltetesszeruen hasznalni. Hamar elvettek volna a jogsim ha marad.

Egyebkent vege lett a helyettesitesnek szoval jol hangzik de nem rajtam mult.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#289043) macilaci78 válasza radi8tor (#289028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, itt az sem volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#289044) macilaci78 válasza focvis (#289032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kb 15k-ból megvan a 4 db bak, emelőd meg úgyis van. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#289045) focvis válasza macilaci78 (#289044) üzenetére


focvis
veterán

Nem szeretném felbakolni :N , ellenben használni tervezem most hétvégén, amint felszáradnak az utak.

[ Szerkesztve ]

(#289046) 6030D válasza macilaci78 (#289044) üzenetére


6030D
Ármester

Milyen szép lett volna, ha most lelökik a bakról. :o

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#289047) macilaci78 válasza 6030D (#289046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan bakot kell venni, ami fektetve elfét alatta. :o

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#289048) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szeri van gyerekek :)

⭐ Stella

(#289049) Qru válasza focvis (#289032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 hét az amúgy smafu.

Mondjuk én pont 2 hete mentem vele egy karikát még a rossz idő előtt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#289050) Qru


Qru
MODERÁTOR

Január 1-től fizetős lesz a teljes M0-s. [link]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.