Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177001) focvis válasza Reggie0 (#176999) üzenetére


focvis
veterán

Bakker, nem eszem Nutellát. :R Ha esetleg vennék, mind megenném egyszerre az egész köcsöggel, majd a végén gurulnék a pálmazsírtól. Benzint se tankolok. Kebabot ittasan eszek a belvárosban, úgy kb. mindegy, amúgy meg palesztin vagy jugó/albán/török menekült készíti itthon is. :DDD

Délután végre autómosás! Két hónap retkéből lesz kivakarva.

[ Szerkesztve ]

(#177002) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#176995) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Itthon az általános mentalitás szar, azaz virágzik a szarunk mindenre effektus (egymásra, környezetre, szabályokra, stb).
Csak ismételni tudom magam, már 1 országgal arrébb ég és föld a helyzet, akár az Osztrákokat akár csak Szlovéniát nézzük. Szomorú.
De nem látom alternatívának a menekülést.
Itthon kéne lelőni/elásni azt aki problémás :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#177003) Biqci válasza focvis (#176997) üzenetére


Biqci
aktív tag

Benzin -> jobb, így igaz
Nutella -> fogalmam sincs, nem szeretem
Döner (főleg a Döner Teller) -> sokkal jobb
Kerítés -> az nincs, vagy max 30cm magas, de a kolbász az sz@r
Sör -> persze, hogy jobb és sokkal olcsóbb, néha még mindig elcsodálkozom, hogy mennyire. Bár hozzá kell tennem, amikor 7 éve kijöttem, ettől is olcsóbb volt. Na akkor kapkodtam a fejem...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177004) Biqci válasza Reggie0 (#176990) üzenetére


Biqci
aktív tag

Tudom, de én nem szimpatizálok a lízinggel. Ahogy én számoltam, nekem nem éri meg. Az egyik ismerősöm lízingel egy Audi A1-et, havi 200 Euro. 3 évre 7200 Eurot kifizet. Ok, nincs szervíz, nincs amortizáció. Én vettem két és fél éve egy 8.gen Accordot 8000Euro, most lehet az értéke 5500. Eddig nem volt hibája, egy új aksin és egy fényszóró izzón kívül. És ami a lényeg, az ismerősnek a nevén van az autó induló értéke tartozásként, tehát ha hitelt akar felvenni és lekérik a Shufa-t, ott lesz feketén-fehéren több tízezer Euro hitel...

Tsebacsi: attól függ, mi számít normálisnak. Azért itt sem keres az átlag 5000/hó bruttót. Nevetni fogsz, a házban ahol lakunk 79 lakás van. De csak 3 lakónak van BMW-je. És 4 Honda Jazz van :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177005) -v- válasza Qru (#176969) üzenetére


-v-
addikt

30 fölött már csak a fogyasztást nézi az ember.

(#176991) Tsebacsi: neked ott is enné az olajat a bmw is vagy kigyulladna vagy valami aztán menne a sírás ;]

[ Szerkesztve ]

(#177006) tboldi válasza Biqci (#177004) üzenetére


tboldi
nagyúr

És 4 Honda Jazz van

Nem elég. ;]

(#177007) Biqci válasza tboldi (#177006) üzenetére


Biqci
aktív tag

De az egyik ebből a lányomé, így már jobb? :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177008) kisza25 válasza Qru (#176969) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Már aki :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177009) Qru válasza -v- (#177005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én már 29 évesen is azt néztem. Különben WRX-em lenne. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#177010) sutszi


sutszi
veterán

Nem tudjátok mi volt ma az m3-ön délelőtt 10 magasságában? Egyszer hirtelen a waze lehozott mert irgalmatlan torlódás volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#177011) Gergőke88 válasza sutszi (#177010) üzenetére


Gergőke88
addikt

Elég hosszú az M3.... ;)

(#177012) -v- válasza sutszi (#177010) üzenetére


-v-
addikt

Az elhúzott részen ahol nincs leállósáv lerohadt egy autó és a külső sávot eltorlaszolta.

(#177013) sutszi válasza -v- (#177012) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Olyan sor volt, hogy nézni is ijesztő volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#177014) Qru válasza -v- (#177012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most is allt az elhuzas elott egy magara hagyott feher kombi foka mk1. Az kene mint a hanyatlo nyugaton, ha nem hivsz rogton trelert, hiv a rendor de ott ne maradjon auto.

#nincsbennetarcsi

(#177015) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
60 lovas Corsa a német pályán. Hasít. :D

(#177016) molnarpeter válasza Qru (#177014) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezért paráztam, mikor a Punto-t hoztuk haza Svédországból - inkább mentünk egyből a lengyelek felé, csak minél kevesebb legyen az Autobahn és a lerohadás miatti bünti kockázat :D

(#177017) tboldi válasza #89309696 (#177015) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az enyémnek is ennyi a vége, de talán egy picivel hamarabb eléri. :D

Mondjuk nem tudom, Opelék mennyire pontosak, a Jazz órája kb. 2-vel mutat többet ebben a tartományban.

(#177018) Biqci válasza molnarpeter (#177016) üzenetére


Biqci
aktív tag

Szerintem ha műszaki okok miatt robbansz le, nem büntet meg a rendőrség, sőt segít. Tapasztalat, de szerencsére nem személyes. Viszont ha kifogyott a nafta, akkor viszont igen...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177019) Kickass válasza sutszi (#177013) üzenetére


Kickass
őstag

Benne állni se volt kellemes. :( :W

(#177020) szabonagyur válasza sutszi (#177010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyergesvontatónak ütközött egy kisbusz hátulról Őrnél reggel 8 körül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177021) Qru válasza szabonagyur (#177020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már csak azt nem tudjuk, hogy ot melyik szakaszon vitt le a navi. :D

#nincsbennetarcsi

(#177022) focvis


focvis
veterán

Megtörtént délután az autómosás 67 nap és 5500 km után. Új színe lett a járműnek, egész vállalható.

Pluszban asszisztáltam:
- egy hibrid motormosásához, narancssárga kábelek túlélték, simán indult utána,
- 4 db nyuszimotor, 2 roller és 1 gyerekbicikli alapos tisztításához.

(#177023) Qru válasza focvis (#177022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Produktiv nap, en meg csak a gepjarmuadot csengettem be. Mosas talan holnap lesz nalam.

#nincsbennetarcsi

(#177024) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ugye, hogy jobb a kinti üzemanyag yt!

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177025) brumi1024 válasza kisza25 (#177024) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez sokszor előjön, viszont a videót távolról sem mondanám mérésnek, pláne nem ténynek. Ugyanazokon az útvonalakon sem tudok pontosan azonos fogyasztást produkálni, általában van pár deci különbség a tankolások közt, pedig nekem csak 400 km-en kell, nem 800-on. A többi változóról pedig nem is beszélve (időjárás, forgalom, vezető fáradtsága/ébersége). Ha körutat mentek volna kb azonos forgalmi viszonyok mellett, vagy egy zárt pályán tették volna ezt meg, akkor lenne valami valóságalapja, így viszont csak azt "bizonyították", amit már az elején is szerettek volna.

[ Szerkesztve ]

(#177026) parandroid válasza Biqci (#177018) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem büntet, viszont ha nincs adacod, akkor is kihívja neked a trélert, és nincs apelláta, hogy felállsz-e rá. Így kell egy ezereurós roncsnak megduplázni a vételárát. És akkor még mindig van egy autód, ami egy német szervizben áll üzemképtelenül. Vagy megcsináltatod ott, vagy trélert küldesz. És akkor már kb 3000 euróba került az a 2001-es Corsa. Plusz, ha hazaér, akkor regadó, műszaki, eredetvizsga, mittudmén. Schnäpchen!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177027) kisza25 válasza brumi1024 (#177025) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, én 10 évig jártam ki (egy évből 8hónapot kint voltam) és ezt tapasztaltam, kint a hegyekben, ahol 200-300 méter szintkülönbség van a települések között, kevesebbet evett az autó, mint itthon a sík déli parton :) kint 6-6,5, itthon nem tudtam bevinni 7 alá akárhova mentem :)
De haza úton is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177028) Biqci válasza parandroid (#177026) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem igazán értem az összegeket amiket írtál. Így kell egy ezereurós roncsnak megduplázni a vételárát... miért lesz megduplázva? 1000 a trélerezés egy műhelyig? Szerintem nem. Bár drágán dolgoznak, de nem ennyire. Egy haverom járt így, neki kellett trélerezni, 200Euro volt.
Ha meg olyan, hogy hazáig is tréler kell, az ilyen olcsó autót inkább leadnám a Schrottplatz-ba, még kapnák is egy kis lóvét, kevesebb lesz a bukó

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177029) parandroid válasza Biqci (#177028) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit túloztam... Amúgy a 200 elég baráti, én 400-500 közötti összegeket hallottam. Amúgy tárolási díjat is fog kérni a szerviz, ahol parkoltatod, a tréler meg csak szervizbe lesz hajlandó vinni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177030) parandroid válasza kisza25 (#177027) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én ugyanúgy használom az autót ott, mint irt, semmi különbséget nem tapasztaltam. Útközben amikor lehet, Ausztriában tankolok, mert nincs pénznemváltás, a németnél meg jóval olcsóbb. Semmi difi nincs fogyasztásban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177031) kisza25 válasza parandroid (#177030) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Magyar benya vs Osztrák benya közöttről beszéltem, a németeknél sanszosan ugyanaz a jó minőségű benya van.
Egy csomó dolgon láttam, hogy két ár van, az egyik német a másik Ausztriában érvényes (újságok, ruhák....)
Én ezt tapasztaltam 2 autóval is, az egyikkel 5,5 évig jártam ki, a másikkal 4,5 évig, fater is mikor kijárt hozzánk ezt tapasztalta. Még esetleg az lehet befolyásoló tényező, hogy a hegyekben ritkább a levegő, de települések között 200-300 méter szintkülönbség van és ok, hogy egyik irányba lejt, de aztán meg vissza is kell mászni
Amit kihagytam, hogy mindenhol tempomattal közlekedtem

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177032) Biqci válasza parandroid (#177029) üzenetére


Biqci
aktív tag

"Baráti ár" :D 20km-re vitték el a srácnak a kocsit, ott volt egy műhely. De ezek amúgy jól összefonódtak, olyan törvényes "maffia" ugyanis a rendőrök csak őket hívják, nekik pedig megvannak a partner-szervizeik, ahova viszik az autót.
A srácnak szerencséje volt, mert a szervízben még azelőtt "magától" megjavult a kocsi, mielőtt érdemben hozzányúltak volna, legalább ez nem volt költség. Innen is üdvözli az Audi cvt váltó tervező részleget :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#177033) parandroid válasza kisza25 (#177031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak útközben tankolok az osztrákoknál, amikor otthon vagyunk, ott is szoktam, sőt, a hazaút előtt mindig telerakom, hadd fogyjon a papírforint, azzal kitart a német-osztrák határig bőven.

A két különböző ár meg azért van a termékeken, mert más az áfa-tartalom a két országban (sőt, újságok-könyvek valamelyik országban nagyon kedvezményesen áfáznak, ezért nagy lehet a különbség).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177034) kisza25 válasza parandroid (#177033) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak arra utaltam, hogy a két országban elég sok minden ugyanaz más áron, ezért gondolom, hogy az üzemanyag is :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177035) parandroid válasza kisza25 (#177034) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, az meg a jövedéki adózás kérdése inkább, az megint más tészta. Nyugaton ugye a dízel ezért olcsóbb, mint a benzin, elvileg a teherfuvarozást, illetve a mezőgazdaságot akarták ezzel támogatni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177036) brumi1024 válasza kisza25 (#177027) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezzel is ugyanaz a baj: nem ugyanaz a terep, nem ugyanazok a közelekedési viszonyok, más az aszfalt minősége (ott kevesebb a háborús övezet amit országútnak hívnak), még a sebességkorlát is más. Én nem tapasztaltam üzemanyag miatti eltérő fogyasztást, pedig gyarkan járok és tankolok ott - patthelyzet :) Az egyik Totalcar mesterkurzusban utánamentek ennek, azt sokkal inkább korrektnek tartom, mint ezt a “mérést” a fenti videóban.

[ Szerkesztve ]

(#177037) #89309696 válasza kisza25 (#177031) üzenetére


#89309696
törölt tag

A motornak a terheléssel nem lineárisan változik a fogyasztása, van egy sweet spot. Lehet, hogy a néhai nagy terhelés utána nulla fogyasztás jobb eredményt ad, mint a végig kis terhelés. Sőt, ismerve a belsőégésűek viselkedését... A román se véletlenül terheli rommá 6 autót húzva a karavánt, mert közel se nő annyit a fogyasztás, mint az elvégzett munka növekedése.
Zárt pálya, többféle autó, tempomat kizárni a sofőr lábát és karikázni többféle üzemanyaggal körbe-körbe. Beleszámolni a váltóolaj felmelegedését, a gumik felmelegedését, a napszakkal az aszfalt melegedését, bár ez csak minimális. Aztán lehet ugyanazzal a sofőrrel széthajtani az autókat és úgy is nézni különbséget. Biztos, hogy van YT teszt erről angolul.
Én már nem nagyon hiszek ezeknek a külföldön minden jobb dolgoknak, mert a magyar ember hajlamos magát becsapni vele.

[ Szerkesztve ]

(#177038) Reggie0 válasza #89309696 (#177037) üzenetére


Reggie0
félisten

Az sem az igazi. Tesztpad, szabalyozott homerseklet, megegyezo legnyomas.

(#177039) CactuS válasza kisza25 (#177024) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekünk fut pár bérautónk 7/24 Európa útjain, pl: Hollandia Budapest távon, havi 10-13k km-t megtéve, kérdeztük párszor, de érezhető különbséget nem tudtak felmutatni fogyasztásban. Ez inkább urban legend és mérési pontatlanság.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177040) kisza25 válasza brumi1024 (#177036) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor haza jöttem a határ előtt mindig tele toltam és utána csak itthon közlekedve is kevesebb maradt a fogyasztás, aztán a következő tanknál amit itthon tankoltam már megint 7 fölé ment. Mindegy nem vitatkozom, felesleges. Én ezt tapasztaltam a 10 év alatt végig és mindig tele tankolom az autót és 400-500 km után újra tele tankolom. :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#177041) #89309696 válasza parandroid (#176988) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt a kőműves segédmunkások vajon hogy tudnak 6 hengeres Micu terepjáróval meg X régebbi BMW-vel járni. Kap 200-250 ezer fizetést, abból aligha, lízing nem divat. Ennek a dupláját az ellopott építőanyag délutáni, hétvégi maszekmunkájából szerzi. Na úgy már kijön a matek. Mondjuk legalább dolgoznak is érte, ha már lopnak. Bár sokat nem javít a tényen. Csak legalább eszük lenne mire költik.
Valamelyiknek van mondjuk, mert van olyan is aki kilép és saját brigádot alapít, megveszi a szerszámparkot, platósautót hozzá és saját lábra áll. A másik meg járkál a boltba BMW-vel egy párezer fős településen a 200 Ft-os sörrel a kézben és tőtöttcigit szív.

[ Szerkesztve ]

(#177042) focvis


focvis
veterán

(#177043) Qru válasza brumi1024 (#177036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, ott tesztpados motorral mertek es nem vt kulonbseg. Ettol fuggetlenul nekem is kevesebbet ker a kinti nyalbol de valoszinuleg azert mert jobban figyelek a sebsseghatarokra, meg mert hazafele lejt a palya.

#nincsbennetarcsi

(#177044) CactuS válasza Qru (#177043) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kint jobb a közlekedési kultúra, itthon az ember hajlamos felvenni a stílust és a ritmust. Agresszívabb gyorsítás, rövidebb követési távolság, rövidebb féktáv, több fékezés, stb. Meg ahogy írod is, kint nem 63 fölött villan a trafi az 50es táblánál.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#177045) focvis válasza Qru (#177043) üzenetére


focvis
veterán

Paksi árammal az enyém is jobban fogyaszt, azt itthon tankolom, domboldalon; míg a naperőművi áramot a pesti lapályon. ;)

(#177046) Qru válasza CactuS (#177044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze itthon ha kell odalepek, hogy elerjem a zoldet, kint eszembe sem jutna ilyet tenni. Meg ott eleve betartom a sebesseghatarokat.

#nincsbennetarcsi

(#177047) -v- válasza CactuS (#177044) üzenetére


-v-
addikt

Rövid féktáv, agresszív kigyorsítás :K

(#177048) tboldi válasza focvis (#177042) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kommentben írja valaki, hogy motorhibás a nyereményautó, lekopott a Nikasil a hengerfalról, de nekem is feltűnt, hogy rendellenesen csattog. :D

[ Szerkesztve ]

(#177049) parandroid válasza CactuS (#177044) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez megmagyarázza, hogy nálam miért fogyaszt bármelyikből, mindenhol ugyanannyit. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#177050) Qru válasza focvis (#177045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bezzeg a gazolaj, abbol mindegy mi van benne. :)

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.