Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) rbalint88 válasza szőröscica (#16999) üzenetére


rbalint88
addikt

de legalább nem kell csúcsra járatni a klímát és a cooler is hatékonyabb, az legalább +10 lóerő!!! :DDD

közlekedésre: nyáron korábban jártak az emberek a kánikula előtt, meg nem kellett a gyereket oviba-suliba vinni, most meg kell vinni és menni érte, meg különóra, anyám kínja, stb stb, dolgozni is kell, túlóra, fujj. október elejétől megint kicsit visszább megy, amikorra eltalál a gyerek magától a suliba és megy bkv-val.

(#17002) Mágus2 válasza szőröscica (#16999) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Biztos?

[link]

Tejben-vajban fürösztve nem rongyolódik le a motor. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17003) #94529552


#94529552
törölt tag

Lebukott egy adócsaló nepper. [link]

(#17004) MunezXBK válasza #94529552 (#17003) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak egy? :D

(#17005) Qru válasza Elektrosokk (#16979) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó az más kategória megint. Az enyém polgári verzió az meg nem igazán polgári autó. :D

#nincsbennetarcsi

(#17006) Morris válasza #94529552 (#17003) üzenetére


Morris
veterán

Lehet, hogy pont tőle vettem a passatost! :D

(#17007) MunezXBK válasza Morris (#17006) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Majd nehogy kapj levelet, hogy az illetéket be kéne fizetni.

(#17008) focvis válasza MunezXBK (#17007) üzenetére


focvis
veterán

És az Áfát, ha import volt.

[ Szerkesztve ]

(#17009) EQMontoya válasza Morris (#17006) üzenetére


EQMontoya
veterán

Passatost venni emberkereskedelem. :))

focvis: az csak Svájcnál játszik.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#17010) Qru válasza EQMontoya (#17009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy bárhonnan máshonnan ami nem EU. Én is fizettem mint a katonatiszt anno.

#nincsbennetarcsi

(#17011) roberto211 válasza focvis (#17008) üzenetére


roberto211
őstag

EU-n belül milyen áfa-t?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17012) runner 125 válasza roberto211 (#17011) üzenetére


runner 125
nagyúr

EU-n belül teljesen hivatalosan vásárolhatnak cégek egymástól ÁFA mentesen. Az persze más kérdés h hány %-uk vallja be utána itthon.
Noh ezt játssza el nagyon sok nepper. Kinti céges autót megveszi az ottani nettó áron, de itthon elfelejti befizetni utána az ÁFÁ-t.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17014) focvis válasza runner 125 (#17012) üzenetére


focvis
veterán

Ennyi.

Megutaztatják a német autó számláját pl. Ausztriában pár cégen keresztül és a végére elveszik valahol az Áfa.

(#17015) -v-


-v-
addikt

Négyturbós motorszörnyön dolgozik a BMW?

Az az érzésem, előbb utóbb elérik az autók azt a bonyolultságot, hogy pár év használat után gazdaságosabb lesz az egészet kidobni úgy ahogy van, mint használtan üzemeltetni ...

(#17016) Promi válasza -v- (#17015) üzenetére


Promi
aktív tag

Jaja, bele se merek gondolni mennyi lehet majd a felújítása ha eljön az ideje.

(#17017) Snoop-y válasza -v- (#17015) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egy egy modell mar most is ilyen. Mondjuk egy mai S osztalyu mercedesben megkotlik valami ( motorvezerlo vagy akar a kormany vezerles/savtarto automatika ) mehetsz a levesbe mert azt ember nem rakja ossze a Mercedes szerelokon kivul. Aztan mar mikor 10 eves az auto es te megvetted 3 millaert lehet nem akarsz a vezerlesre kifizetni mondjuk 5 millat :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#17018) EQMontoya válasza -v- (#17015) üzenetére


EQMontoya
veterán

Asszem, használtan olcsóbb lesz, mint egy Mazda 6 kombi. :)

Same rules apply!

(#17019) focvis


focvis
veterán

A Totalcaron újabban nem látom a teszteknél az autók műszaki adatait, a jobb felső részen szokott lenni. Pl. a mai Mini Cooper tesztnél sincs.
Először azt gondoltam, hogy az Adblock miatt nem látom, de ha kikapcsolom akkor sem jön elő.

Mi a fene van?
1. Én vagyok béna / vak. Kérem akkor segítsetek!
2. Leszarják, hogy valaki kíváncsi a konkrét adatokra és csak az orbitális méretű fotók számítanak, hogy görgetni se lehessen normálisan az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#17020) -v- válasza focvis (#17019) üzenetére


-v-
addikt

Valyi biztos ugy volt vele, nincs sperr = szar ugyis az egesz, kit erdekelnek az adatok :C

(#17021) Burt1793 válasza focvis (#17019) üzenetére


Burt1793
veterán

Szövegben benne van, 231 ló, 6 sec a gyorsulás, 2 literes turbó benzin, 321 nm, asszem, most nincs előttem, mobillal írtam.
Ja és nincs 1300 kiló, égéstérben persze üresen 1190et mondott, fogyasztásra 9et írt.

(#17022) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

SKban vett már vki autót Magyarországra?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17023) focvis válasza Burt1793 (#17021) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm a visszajelzéseket, akkor ez esetben nem én vagyok a hülye. :)

Igen, olvastam; égésteret nincs időm / türelmem meghallgatni. Egy konkrét adattáblát szeretnék az egész oldalas (Firefox, Safari) fotók helyett. Nem csak ennél a tesztnél.

@Vilike: Sperrt én is szeretnék Golfba. Te már biztos utánajártál, mekkora macera, mekkora zsé?

[ Szerkesztve ]

(#17024) EQMontoya válasza focvis (#17023) üzenetére


EQMontoya
veterán

sperrdifi.hu

Állítólag elég jó cuccokat csinálnak, de garis autóba azért 2x meggondolnám.
Kérdés, hogy mennyire bontható a cucc? Egyben van-e a váltóval a difi, vagy külön leszedhető? Elsőkerekeseknél sokszor egyben van, ami tovább bonyolítja a dolgot.

Összességében elég nagy f@szság a gyártóktól, hogy 200 ló fölötti elsőkerekes kocsikat tolnak ki értelmes difi nélkül, pedig már egy tisztességes MX-5-ben is van amúgy.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#17025) Snoop-y válasza -v- (#17020) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meg amugy is egy rakas fos 12 millioert...

Akkor mar egy uj STI amiben van gyarilag sperr meg AWD meg nagyobb is meg meg Japan is :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#17026) EQMontoya válasza Snoop-y (#17025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk egy elsőkerekes szteroid-mini vagy egy 370Z között nem gondolkodnék sokat. És egy árban vannak... :)

Ha meg az alapárat nézem, akkor GT86.

Same rules apply!

(#17027) TaaT válasza -v- (#17015) üzenetére


TaaT
veterán

;]

Give them hell Ukraine!

(#17028) focvis válasza EQMontoya (#17024) üzenetére


focvis
veterán

A várva várt golfimhoz Németo-ban rendelhető a sperr, itthon nem. (Csomagban adják, kb. 1300 euró: sperr, +10 ló és nagyobb fék. Utóbbi nem hiányzik, elég a széria, legalább rámegy a 16" télikerék.)

Ezt kellene valahogy beleokoskodni, de lövésem sincs, hogy mit kell hozzá cserélni, programozni. A gyári megoldással a garanciális problémák esélye is csökken (ki tudnám dumálni).

@Snoop-y: igen, de sajnos nem elérhető Mo-n. Lehet, hogy 1400€, a lényegen nem módosít. Gyártót nem tudom, VW-be teszik.

[ Szerkesztve ]

(#17029) Snoop-y válasza focvis (#17028) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az nagyon jo ar bar nem tudom mekkora fek es ki gyartja illetve milyen sperr. Ha elobbi Brembo akkor csak a fek magaban kerul annyiba amit irtal szoval tuti jo vetel

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#17030) EQMontoya válasza focvis (#17028) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legrosszabb esetben megrendeled egy Müncheni dealernél, gondolom, utólag is tudsz hozzá rendelni ilyet, ha már megvan a kocsi. Ha létezik gyári megoldás, akkor egyértelműen azt. :)

Same rules apply!

(#17031) trassher


trassher
addikt

Nissan GT-R 2100Le-vel. Nem sokat agyalhattak a kipufogón az már biztos. :))

Redmi Note 7

(#17032) focvis válasza EQMontoya (#17030) üzenetére


focvis
veterán

Szégyellem, de én bontóban fogom először keresni, alaktrészkent szvsz horror szám jön ki. :B

(#17029) Snoop-y: ez nem a cucc teljes ára, szimplán ennyi a felára a szériához képest.

(#17033) TaaT válasza focvis (#17028) üzenetére


TaaT
veterán

Itt elég sok mindent írnak [link] stage1 GTI-t veszel?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#17034) focvis válasza TaaT (#17033) üzenetére


focvis
veterán

Sajnos nem jó a link.

(#17035) TaaT válasza focvis (#17034) üzenetére


TaaT
veterán

Valamit eltoltam :B [link]

Give them hell Ukraine!

(#17036) Snoop-y válasza focvis (#17032) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor meg kell venni hidd el megeri! A masik feket ugysem tudnad ertelmes aron eladni.

Pl STI-re anno lehetett venni GT Brembo pack-et gyarilag £2000+ ert. Ha megnezed a GT Brembo fek mennyibe kerul lemesz baszki hidba. Csak az elso par kerul ennyibe!

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#17037) EQMontoya válasza focvis (#17032) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az ötlet jó, csak kérdés, hogy lesz-e. Nem egy tucatautó, és elég új...

Same rules apply!

(#17038) tomiii. válasza trassher (#17031) üzenetére


tomiii.
aktív tag

A beadlockos felnit is fura látni egy "utcai" kinézetű autón :D

(#17039) Buster17


Buster17
addikt

Cseh használtatós oldalt tudtok mondani? Megköszönöm :N

(#17040) bitpork válasza Buster17 (#17039) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://www.autobazar.eu/

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17041) Elektrosokk válasza Skillet (#16990) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Mióta van Nálad az autó egyébként ?:) Gondolom motorikusan nem nagyon kellett rá költeni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#17042) Rivaul


Rivaul
addikt

Sikerult ma racsusznom egy ujabb fajta mondeora... Allt a lampanal en fekeztem fokozatosan cca 20-rol. Elotte indultam csak el. Egyszer csak daral az abs a kocsi meg csuszik es kocc... Leverte az eso a faleveleket nekem meg felfekudt ra a gumi... Csak a rendszamtablak pattantak meg. Alaposan atneztuk a vasakat es folajanlottam hogy kifizetem a rendszam keretet de nem kerte. Latta hogy szerencsetlen veletlen volt. Csak azon a 3 meteren talaltam meg azt a foltot, eszre se lehetett venni :((( Hiaba a rutin ha a sors kozbeszol. Legalabb nem egy barmot fogtam ki.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#17043) Buster17 válasza bitpork (#17040) üzenetére


Buster17
addikt

Más nincsen? Itt még drágábbak a kocsik amit keresek mint otthon. :Y

(#17044) F_Zolee válasza Rivaul (#17042) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor még jobb, hogy nem nagyobb tempónál történt meg, hogy pl azt gondoltad volna átmegy a sárgán és még megállsz a helyén. Párszor előfordul nálam, hogy mehetett volna át de inkább megállt és jobban rá kellett fékeznem.

(#17045) Skillet válasza Elektrosokk (#17041) üzenetére


Skillet
addikt

2 hónap múlva lesz 4. éve.
igazából úgy eleve, nem nagyon kellett nyektetni.
rögtön volt egy komplett vezérlés csere, meg szerelőm mondta, hogy picit lóg a két első egyenes (kereszt) lengőkar gömbfeje. na, azt sokszor elmondta a 4 év alatt, aztán idén végül fel lett újíttatva. a szilentek jók voltak benne, így nem akartam kidobni a gyári lengőkarokat, (az utángyártott cuccokat meg, ha lehet, kerülöm, rossz tapasztalatok voltak) felújítás óta az is hibátlan.
pont ma voltam náluk harasztin, kicseréltük az önindító behúzó mágnesét.. és ha már, akkor át lett rángatva minden, de konkrétan egy db, picit mozgolódó kormányösszekötő gömbfejen kívül semmi. abból be lesz rakva egy gyári, aztán 10 évre megint nem lesz vele gond. és ennyi. semmi más. őszintén szólva furcsállom is, mert eléggé kemény a futómű (állítható magasságú bilstein lengéscsillapítók) és ezek a tetves utak is... szavakat nem találok rájuk. szóval mégis egyben van a futómű. persze örülök, csak fura :)
jó sztori volt, mert állt nála egy kombi galant, 2 literes sohc motorral és 660ezernél állt a km óra :D azt mondja, nincs vele semmie extra, a váltót már picikét szinkronozni kellene, de ennyi :D szóval bírják ezek.
no meg ott van nála a rommá tört legnum vr4 is :( na az viszont nem szép látvány. szélvédő betörve, lufik nyíltak. gáz.
gyere át valamikor budafokra, viszlek egy kört. hátha megfertőz a dolog és nem fogsz nyugodni, míg nem áll egy vr4 a ház előtt :D

(#17042) Rivaul
rosszabbul is elsülhetett volna. ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#17046) Rivaul válasza F_Zolee (#17044) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen olyan nekem is volt. Az csunyabb lett volna valoban. Itt semmi esely nem volt a koccanasra, nem is ertettem hirtelen mi tortent... Az a rohadt falevel :( Hala az egnek csak egy kis ebreszto lett a dologbol valoban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#17047) focvis válasza Snoop-y (#17036) üzenetére


focvis
veterán

Ahogy írtam, sajnos itthon nem elérhető :-(
Majd keresgélek az eBay-en bontottat, vagy elfogadom, hogy ez van. Esetleg utólagos, nem tudom. Töröm a fejem még más okosításon is. ^^

(#17048) Qru válasza focvis (#17047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ABT jutott eszembe de ők mintha csak chippelnének... :F

#nincsbennetarcsi

(#17049) focvis válasza Qru (#17048) üzenetére


focvis
veterán

Heroin áron adnak mindent. :((( Csipsz pl. 400-tól, wtf...
Szerk: rosszul emlékeztem: ABT csipsz: 2490 € :Y

Inkább a gyárilag 15%-kal erősebb Audi szoftját szeretném ráokosítani - ha egyáltalán lehetséges persze.

@Vilike: köszi az infót! Erőset-e? Szó-szó... van erősebb belőle. 30 éves nyálcsorgatás után végre egy kockás üléshuzatost lőttem.

[ Szerkesztve ]

(#17050) -v- válasza focvis (#17047) üzenetére


-v-
addikt

Hát, egy quaife 1000 euró körül van, nem tudom a golfhoz van-e, vagy mi a gyári, de nagyjából annyival számolhatsz ja árra, mint a felára ... quaife az jó cucc, és élettartam garis, vagy valahonnan szerzel bele egy gyárit, csak csak rendelhető külön is alkatrészként, ha elérhető.
Berakni nem tudom mennyi pénz, szét kell kapni a váltót aztán kicserélni, gondolom pár ezresben benne van az is, mert nem kis meló.
Valami erőskét vettél, hogy kell bele? ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.