Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Qru válasza K Norbi (#22999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hogy elsurrant a budi mellett. :D

Rendőröknek meg ilyen Volver kell és akkor utolérik.

#nincsbennetarcsi

(#23002) kalmanchris válasza K Norbi (#22999) üzenetére


kalmanchris
tag

Rendőrautó mögé kötni és végighúzni a megtett útvonalon!

(#23003) stickermajom


stickermajom
addikt

Valaki használt már Loctite 3863-at hátsó ablak fűtőszál javításhoz? Egy helyen biztosan szakadt a fűtőszál, emiatt az egész nem megy. Kérdés van-e értelme festegetni..

(#23004) tboy93 válasza stickermajom (#23003) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na erre en is kivancsi vagyok :)

(#23005) Snoop-y válasza stickermajom (#23003) üzenetére


Snoop-y
veterán

Futoszalszakadasra van muszeresz grafit. Siman atrajzolod a csikot a ceruzaval es voila :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#23006) -v- válasza EQMontoya (#22996) üzenetére


-v-
addikt

Városban nincs jobbra tarts ... mondjuk aki ott nem tart jobbra az pályán se fog, ill. fordítva akinek reflex az mindenhol csinálja, városban is. Mondjuk a hungária az olyan minősíthetetlen állapotban van, hogy ott megyek ahol jobb az út (ez máshol is igaz, simán van lakott területen is ahol nem lehet a külsőben menni)
Nem szabad ezek miatt idegeskedni, elfogadod ez van mindenhol, fogod aztán kikerülöd ahogy tudod.

[ Szerkesztve ]

(#23007) #94529552 válasza stickermajom (#23003) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, javítható vele a szakadás.

(#23008) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek, urak!

Mi lehet ez az ütemes kereplő hang alapjáraton?

[link]

Ma reggel óta hallom erőteljesebben, este igencsak fagyott, nap közben sem nagyon ment nulla fok fölé nem tudom mennyi köze lehet hozzá.

Nissan Almera 2002 1.5 benzines autó.

Let the Zone take me if I am.

(#23009) MunezXBK válasza kutga (#23008) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Melegen elhallgat?

(#23010) kutga válasza MunezXBK (#23009) üzenetére


kutga
nagyúr

Csak rövid utakra menten ma. A videót egy tíz perces út után készítettem. Holnap megyek vele messzebb, Pécs-Budapest.

Let the Zone take me if I am.

(#23011) tomiii. válasza kutga (#23008) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nekem olajnyomás problémakor volt ilyen hangja (mondjuk 8 éves telefonhangszóró lehet nem adja át megfelelően. :D)

[ Szerkesztve ]

(#23012) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kezdődik. Ami értelmes állapotú, azt adóztatni fogják, ahogy anno bekárogtuk páran.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23013) Kornel válasza bitpork (#23012) üzenetére


Kornel
veterán

Nem kötekedésképp, de a belengetett bp-i "dugódíj"van autóra pénzed, akkor fizess adó sokkal durvább lépés (lesz/lenne)

[ Szerkesztve ]

(#23014) stickermajom válasza bitpork (#23012) üzenetére


stickermajom
addikt

Mondjuk legalább a megyei matricák nem drágulnak még. Meg is lepődtem, hogy még egy kicsit sem próbáltak rátolni.

(#23015) bitpork válasza Kornel (#23013) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De, kötekedésképpen ;)
Ugyanakkor tudott és tervezett. Az ami durvább, az a kettő együtt: a nulláson már megyei, a városban meg a dugaszdíj = sehol nem tudod elkerülni. Ebből országos úthálózati használati adó lesz, mint pl Romániában.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23016) Kornel válasza bitpork (#23015) üzenetére


Kornel
veterán

Taxissztrajk2 kene.

(#23017) szabonagyur válasza bitpork (#23012) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem annyira meglepő, illetve valamilyen szinten így az 'igazságos' hiszen vannak rövidebb szakaszok is amikre kell matricát venni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#23018) bitpork válasza Kornel (#23016) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erre halad a dolog, és nem lesz belőle sztrájk. Tudom konteó, de leírtam a véleményem a minden autót nyomon követő rendszerről és a most épülő kormányzati arckép adatbázis relációjáról. Az meg már látszott itt is elég jól, hogy nincs igény valódi civil képviseletre az autósok részéről. ( nem akarok politizálni, de sok mindent lenyomtak a torkunkon már -pl baleseti adó, a mindig csak ellenzékben előkerülő jövedéki adó csökkentés, a megyei matrica ami elvette az ingyenes elkerülőket- csak azzal, hogy apróbb lépésenként vezették be. Itt is ez lesz)

(#23017) szabonagyur: az igazságosságnak ehhez semmi köze. Elszámolt már bárki, hogy az üzemanyagba épített adók miért és hova kerülnek az utak felújítása és karbantartása helyett? Majd ha ez megvan, lehet emlegetni az igazságosságot. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23019) Skillet válasza bitpork (#23015) üzenetére


Skillet
addikt

beeezony :R folytatódik a cumiztatás. és még nincs vége.

(#23018) bitpork :R

viszont más...kérdés. látom volt szó dudákról. nekem kettő van az autóban. egyik jobb másik baloldalon. elvileg az egyik magas a másik mélyebb hangú. a magas működik, a mély nem. cserélném, de mire? gyári bontott egyszerű és olcsó... de eléggé kis nevetséges ezen az autón a duda. szóval, kellene valami combosabb. nem kell elvetemült, de azért legyen hangja. ne kelljen neki külön sűrített levegő :D meg hasonlók, csak a gyári helyére be lehessen kötni, 12 voltra... ennyi. tudtok ajánlani valamit?
sógor stilo-jában pl eléggé kellemes a gyári kürt. ha más nem, egy olyat nézek bontóban. igaz, övé megdöglött :D bár, sokáig könyökölt rajta, amikor a pályán valami balfék a belsőben szarakodott előtte... de nem nagyon vette észre magát :) lényeg, hogy akkor be is fosott a kürt :D
mindegy. ötlet? lehetőségek? ebay is szóba jöhet. de azért ne a legalja legyen ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#23020) TaaT válasza Skillet (#23019) üzenetére


TaaT
veterán

"cserélném, de mire?"

;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#23021) szőröscica


szőröscica
addikt

És még ki is írják az autópályán, hogy használja a hátsó ködlámpát. :( :W

(#23022) Kornel


Kornel
veterán

használja a hátsó ködlámpát. :( :W

Inkabb a fenykurtot, amikor nem huzodnak le elolem.
Kezdem magam kcsg bmwsnek erezni, de minden nap sorra kerul, amikor a sokadig kerul elem.
Meg jo, hogy eleg masszivak a kapcsolok, kulonben mar vehetnem a fenyvaltot ;)

[ Szerkesztve ]

(#23023) Motion_Blur válasza szőröscica (#23021) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem tudom Te mekkora ködben autóztál ma, de ahol én mentem gyorsforgalmin ott én azt szidtam el mindennek aki nem használta... ekkora tempónál egy retkes hátsó lámpás autóba könnyen bele lehet szaladni... mert ugye az autósok 90%-a még arra se képes hogy ha már az autójukat nem mossák le, akkor legalább a lámpákról + rendszámról töröljék le a mocskot.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23024) szőröscica válasza Motion_Blur (#23023) üzenetére


szőröscica
addikt

Csak egy Miskolc-Bp-t, 5 óra körül. Sehol nem volt indokolt a ködlámpa használata. Nyilván van olyan tejköd, ahol lehet haszna, de abban sem ártana lekapcsolni, ha valaki utolér.

(#23025) Nkboy


Nkboy
senior tag

Rengeteg probléma van ezekkel az autósokkal. Ha világit a ködlámpája az a baj, ha nem világi az a baj. Ha gyorsabban mer menni, mint az előtte haladó, az a baj, ha lassan megy az a baj. Ha nem költ az autójára éves szinten egy millát az a baj, ha nem új gumik vannak rajt az a baj.
Nincs más megoldás, be kell tiltani az autót. :DDD :D

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23026) Kornel válasza Nkboy (#23025) üzenetére


Kornel
veterán

(#23027) MunezXBK válasza szőröscica (#23024) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én ma 2-t villogtam szerteszét. Egyik lehúzódott, hogy mi a baj, másik meg vészvillogóval visszaköszönt. :(((

Miután kiégett a retinám, lekapcsolta. Kösz paszmek. Ja és mindezt városban.

(#23028) TaaT válasza Nkboy (#23025) üzenetére


TaaT
veterán

"ha nem új gumik vannak rajt az a baj."

Isten hozott a PH fórum autós szekciójában. :)

Give them hell Ukraine!

(#23029) werszomjas válasza Nkboy (#23025) üzenetére


werszomjas
őstag

Ez sajnos igy van, aki lassabban megy nálam az nyomorék, aki gyorsabban, az őrült.

;]

üdv

(#23030) Kornel


Kornel
veterán

En orult vagyok, na es? :D
;]

[ Szerkesztve ]

(#23031) Nkboy válasza TaaT (#23028) üzenetére


Nkboy
senior tag

............... ez a való világ. :D

Ha valaki vesz autót, és azonnal nem költ rá 500-at, azt kiutálják innen :) Na de a kedvencem a vezérműszíj csere. Nem számoltam utána, de kb 58976-szor szerepel ez a szó, a Milyen autót vegyek topikban. Az a fő gonosz, a sötét erő, az a tróger szíj. :DD :DDD

kornelka: Láncosat, á, hagyjuk már. Nem kell ennyire túlbonyolítani. Kétütemű motorokat kell használni. Nincs szíj, lánc, hülye kalimpáló szelepek, stb stb. Benzint azt hadd menjen. :K

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23032) Kornel válasza Nkboy (#23031) üzenetére


Kornel
veterán

Lancos suzukit kell venni pasztmek xd

;] :DD :DDD

(#23033) -v-


-v-
addikt

Felraktam a télit, bazeg ez szarabbul tapad mint a nyári, majdnem elszálltam a körforgalomban :DDD

Eskü nem értem amúgy ezt a nagy rinyálást a ködlámpával .. persze én is azon az állásponton vagyok, nem kéne égetni ha nem szükséges, viszont egyrészt inkább látsszon valaki mint ne látsszon, most mentem egy kört Érd felé és jó szerintem hogy égették az emberek :K másrészt szerintem annyira nem bántó azért a szemnek, baj van a retinátokkal vagy nem értem miért akkora gond ez, szerintem ez inkább csak ilyen idegesítő dolog amibe mindenki belehergeli magát aztán azért puffog, nem azért mert akkora tragédia.
Sokkal nagyobb bajok vannak ennél az utakon, ez aztán a legkevesebb ..

[ Szerkesztve ]

(#23034) #65537792 válasza -v- (#23033) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nem baj majd jövőhéten. :DDD

(#23035) Kornel válasza -v- (#23033) üzenetére


Kornel
veterán

Koptasd be :)
Meg nem 100-al kell bemenni, eleg lesz a 80 is :)
En azzal szoktam okorkodni, hogy korforgalom elott lemaradok az elottem levorol, aztan 60-80+ korul be, aztan nez, hogy honnan kerultem oda :D

(#23036) TaaT válasza -v- (#23033) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#23037) mycso válasza -v- (#23033) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én pont e miatt várok még a télivel. A nyári most még tökéletes.
De úgy fest 7vége környékén kénytelen leszek átgumizni, vagy a héten valamelyik délelőtt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#23038) Nkboy válasza mycso (#23037) üzenetére


Nkboy
senior tag

A nyári most még tökéletes.

Na, ebből megint vita lesz. :U

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#23039) aero. válasza -v- (#23033) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én se parázok a ködfényzár miatt, jobban zavar a rosszul beállított lámpájú szembejövő. Egy ami zavar, este vasúti átjárónál, ha a féken állnak előttem.
Városban megértem, automata, stb. meg van utcai fény ami segít, de a puszta közepén nem kellemes. Fénykürtre szoktak kapcsolni 2.-3. próbálkozásra.

(#23040) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Az OPEC szerint 2040-ben az autók 94 %-a használ még belső égésű motort

"Az akkumulátor-technológia terén nem várható nagy áttörés, épp csak a jelenleg is létező megoldásokat finomítják tovább, ami 30-50 százalékos árcsökkenéshez vezet, de ezzel párhuzamosan az autógyártók a belső égésű motorokat is tovább fejlesztik, így azok árelőnye is marad, miközben az elektromos autók hátrányai – rövid hatótávolság, lassú töltési idő – nem változnak."

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23041) Kornel válasza Motion_Blur (#23040) üzenetére


Kornel
veterán

Persze hogy ezt mndjak, hisz ez az erdekuk.
Remeljuk nem igy lesz, szabalyozoi oldalon lehetne egy kis lokest adni.

(#23042) bitpork válasza Kornel (#23041) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Foglalják törvénybe h holnap fel kell találni egy új technológiát? :DD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23043) Motion_Blur válasza Kornel (#23041) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem ha itt bárki is eljátszana ennek a gondolatával szabályozói szinten, valszeg családostól ki lenne irtva 2 perc alatt. A legnagyobb érdekkört sértené meg a világon, a gyógyszergyártók után/mellett.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23044) Kornel válasza bitpork (#23042) üzenetére


Kornel
veterán

Milyen uj technologiat?
Az 5 eves szeria nissan leaf a tc teszten valos 120+ km-t ment, ugy, hogy mindent hasznaltak, futes, stb., eletszeru tesztkort mentek.
Ez ma az emberek 95%-anak elegendo hatosugar.
Akinek nem, az hasznaljon cng-t.
Ami kellene: valos penzbeli kedvezmeny az elektromos autokra, hogy ne legyen dragabb egy leaf, mint egy alap kompakt, tehat 4-5M.
Megfelelo toltohalozat kialakitasa.
Illetve akku berlesi lehetoseg, pl. benzinkutakon, hosszabb utak eseten.(gyartoi tamogatassal)
Szerintem megerne azt a kiis pluszt, ahhoz kepest, hogy mennyi mindent hozna.
Milanoban megvan a szmogriado?
Egyenlore tilos kocsit es motort hasznalni napkozben.
Szep uj vilag lesz ez ebben az utemben.

Motion_Blur: gyavak orszaga, gyavak vilaga.

Pumma: itt irtam le, hogy hogyan pl.
Elektromossal felekoltsegen elfurikaznal, ha nem kerulne tobbe, es az infrastruktura is megfelelo lenney hidd el roham tempoban terjedne.
Mar az lpg is reg 10% felett lenne, ha nem dobjak ra a ket adoemelest (~+50 ft)

[ Szerkesztve ]

(#23045) #94529552 válasza Kornel (#23041) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hogyan? Jó nagy adót javasolnál a benzinesekre? :( Hát, azt inkább ne.

(#23046) focvis válasza -v- (#23033) üzenetére


focvis
veterán

Neked volt igazad, én november 20-án felraktam a télit. 80 km/h-nál még villog az ASR. ;] (Misi A5, 205/55r16)

Amúgy csodálatos napsütésben közlekedtem ma Zeg. és a Balaton között. A ködzárót itt nem használták a népek. :N

(#23047) bitpork válasza Kornel (#23044) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

120km még viccnek is gyenge :N
Akinek ilyen kis távra kell ott a tömegközlekedés és a taxi, nem? Hát persze h nem.Végre el kellene fogadni, hogy nem mások helyett kell dönteni, hanem megadni a nekik megfelelő információt h dönthessenek. Ha akarnak akkor rosszul, de maguknak.
Én majd akkor tekintem a villanyautót versenyképesnek, ha a mostani átlag 4-600km-t hozza, és 15 percnél nem tart tovább a töltése, a mostani ár/érték arány mellett. Akkor nem kérdés mit veszek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23048) TaaT válasza bitpork (#23042) üzenetére


TaaT
veterán

Foglalják törvénybe hogy kornelka holnaptól villannyal jár ;]

Give them hell Ukraine!

(#23049) Kornel válasza bitpork (#23047) üzenetére


Kornel
veterán

Nem mindenki daniat megnszerbiat jarja :)
Nekem a munkahely napi 80, tokeletes lenne, ha lenne toltohalozat pl.
Gyorstoltes is van, ha jol tudom.
Es ez csak a budget kategoria, tesla joval fejletebb mar ugye.
Allami tamogatassal mar most alternativa lenne.

(#23050) Snoop-y válasza Kornel (#23049) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam csak egy tesla 20 millioba kerul...

Amugy nekem az a bajom hogy egy csomo autogyarto ( koztuk a tesla is ) olyanokat igerget amit kesobb nem fognak tudni tartani mint peldaul az ingyen toltes.
Ez olyba tunik nekem mint valami elcseszett piramisjatek. Minel tobb tesla lesz az utakon ez annal nehezebben lesz tarthato. Egyreszt nem lesz annyi tolto amennyi kell masreszt a villamos energia is penzbe kerul.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.