Hirdetés

2020. november 27., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-10-19 15:22:57

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

(#157001) Magnum_ válasza MasterMark (#156999) üzenetére

Magnum_
nagyúr

31 ;]

I humbly and respectfully decline™

(#157002) Fehér Farkas válasza sutszi (#156995) üzenetére

Fehér Farkas
senior tag

Ezt írtam a másik topikba is, hogy akinek van jogsija pár éve annak már nem ilyen tesztkérdések kellenének, hanem egy sallangmentes ami csak a vezetési részére koncentrál ami a leglényegesebb az egészből, de ezt szigorúbban pontozva.

[ Szerkesztve ]

(#157003) MunezXBK válasza Jorus (#156930) üzenetére

MunezXBK
nagyúr

Höhö, ez mindent visz. :D

(#157004) kisza25 válasza Tsebacsi (#156990) üzenetére

kisza25
félisten

Egy próbakör 1,5M lehet, hogy Ő másképp érezte :P

# Seat Ibiza Sport #

(#157005) Fehér Farkas válasza MunezXBK (#157003) üzenetére

Fehér Farkas
senior tag

szöllö, szöllűbe, kiggyó, gyik, hüttő, gyün, kü, küet, gübics, menyt, mennyé, mibű, pappir, sarabúllyá

[ Szerkesztve ]

(#157006) CactuS válasza Tsebacsi (#156990) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Hát, azt hiszem kb. 1 éves volt olyan 20k km futással, szóval ja, az tizenx millió volt, mázlista a casco miatt. Azóta se vettek másik Mustang GT-t tesztautónak, ez az ami bánt.

Kisza25: szerintem annyira nem jött be neki, nem valószínű, hogy vett utána magának. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#157007) Salex1

Salex1
senior tag

Polo MK3-nál nem lehet kikapcsolni a belső keringetést. Hiába nyomom a gombot tovább világít (és párásodik a kocsi).
Ötlet?
Próbáltam nyomni, piszkálni de nincs változás.

Eladó: Nikon AF-P 18-55 23eFt.

(#157008) Fehér Farkas válasza Salex1 (#157007) üzenetére

Fehér Farkas
senior tag

Vagy a gomb rossz vagy a terelőlap amit villanymotor lökne vissza a helyére, hogy kintről szívja a levegőt, meg van megszorulva.

(#157009) stickermajom válasza Fehér Farkas (#156996) üzenetére

stickermajom
őstag

Nem gondolnám, hogy letettem bármit is az asztalra, de ebben a takonyban inkább ülnék egy hátsó kerekesben, mint egy fwd-ben.
Ez a végletekig lebutított fwd-s orrtolás nekem nem adja.
Hóban a hegyen viszont már nem kéne újra. :D Mármint, ha van lendület nem gond, csak #soseveddel.

[ Szerkesztve ]

(#157010) Szoszo94 válasza MasterMark (#156992) üzenetére

Szoszo94
őstag

Nálam volt, és azt nem nézted meg elég jól :P
Városjelző táblával együtt volt a 40, pont a napokban volt erről itt szó egyébként, ilyenkor az egész településre vonatkozik :) Röjtökmuzsaj tipikus esete, 30-as van ott végig ezt is nemrég írtam :D

Szerk.: most olvastam tovább, látom más is jelezte :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 8 // Lexus IS250 Sport Mark Levinson

(#157011) MasterMark válasza Szoszo94 (#157010) üzenetére

MasterMark
titán

Szerintem ezt csak álmodtátok, ilyen nincs is. :D

Sosem hallottam ilyet. Eddig.

szerk.: Ja egyébként csak mint isteni igazságszolgáltatás, megkaptam azt a kérdést is, hogy az üres tábla áthúzva feloldja-e a megfordulni tilos táblát. :D Természetesen azt jelöltem, hogy igen, de nem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#157012) gzbotii válasza Jorus (#156930) üzenetére

gzbotii
veterán

És hol van a szöllôs? Jappànban? Akkor meg_nèznèm.

[ Szerkesztve ]

Ketten jönnek le a hegyről, az egyik futva, a másik medve

(#157013) Fehér Farkas válasza MasterMark (#157011) üzenetére

Fehér Farkas
senior tag

Ezek szerint.... Idős vagy. :D
Gondolom mikor vizsgáztál még nem volt ilyen, de már jó pár éve úgy van, hogy ha lakott terület kezdete táblával közösen van a sebességkorlátozó akkor az egész településre az adott sebesség vonatkozik az 50 helyett.
Ez ilyen táblaspórolós törvény, hogy ne kelljen a kisebb településeken 100 táblát kirakni az összes keskeny utcákba. Így elég pár darab és az egész településre érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#157014) Szoszo94 válasza Fehér Farkas (#157013) üzenetére

Szoszo94
őstag

2009-ben csináltam a motort, pontosabban a KRESZ-t 2008-ban, akkor már tuti volt ez a szabály. Úgyhogy egy ideje létezik, a KRESZ-t pedig ugye tudni kell mindig ;]

MasterMark: azt benéztem volna én is valószínűleg. Bár ha belegondolsz, a megfordulni tilos az az adott kereszteződésre érvényes, ha továbbhaladsz érvényét veszti és nincs mit feloldania a szürke táblának.

(#157015) focvis válasza Fehér Farkas (#157013) üzenetére

focvis
addikt

Amikor én vizsgáztam, már akkor is így volt. Nem ma volt.

(#157016) MasterMark

MasterMark
titán

2010-ben került be ahogy googlin találtam. Vagy legalábbis akkor módosítottak ezen.

Switch Tax

(#157017) Szoszo94 válasza MasterMark (#157016) üzenetére

Szoszo94
őstag

2005-ben már alkalmazták.
Próbálom megkeresni mikortól hozták ezt be, én is kíváncsi lettem :)

(#157018) Jaded

Jaded
senior tag

Akkor megy mindenkinek jól a kresz, ennek örülök :DDD egyébként volt pár nyakatekert kérdés, amit én sem értettem többször elolvasva sem.. bár éppen felébredve csak átmentem :D

 iPhone 11 Pro Max Space Grey ||  iPad Air 4 ||  Macbook Air 2020 ||  Watch S4 Nike+ ||  AirPods ||  TV 4K || Renault Megane IV

(#157019) MasterMark válasza Szoszo94 (#157017) üzenetére

MasterMark
titán

Hm, én 2011-ben csináltam a jogsit, szóval akkor már mindenképpen benne kellett legyen. De egyáltalán nem rémlik ilyesmi. Igaz, Budapesten tanultam és itt is vizsgáztam.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#157020) Jorus

Jorus
nagyúr

Tip-top Mazda

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#157021) MasterMark válasza Jorus (#157020) üzenetére

MasterMark
titán

Amúgy ez messze nem annyira vészes, mint amennyire lehúzták. Szerintem.

Oké, van mit javítani rajta, de egy ilyen árú autóhoz, nem a gyári kettőstömegűt meg kuplungot fogják venni... Attól még nem kell rögtön bontóba tolni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#157022) molnarpeter válasza MasterMark (#157021) üzenetére

molnarpeter
veterán

Vidéken átlagos. Még megy, és ahol akad egy szerelő Jóska bontott cuccal és némi gittel, pár évig még simán szolgál. Aztán legyen okos az ember, hogy a nem tökéletes porlasztó, vagy egy új autó gyártása a szennyezőbb tevékenység :)

(#157023) yodamester10 válasza MasterMark (#157021) üzenetére

yodamester10
őstag

Bár az lenne a legnagyobb baja ;) Itt a hangsúly a "nincs mihez hegeszteni" dolgon lenne.Én azonnal megválnék tőle egy forint ráköltés nélkül.

Golf GTE 204HP!

(#157024) sutszi válasza Jorus (#157020) üzenetére

sutszi
addikt

Kicsit erőltetettnek éreztem a választást... Azért ez tényleg nagyon le van pukkanva. Itt az a nagy gond, hogy a sok ember aki ezt nézi annak bemutatott autó = típus össze autója.

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#157025) Qtya123 válasza sutszi (#157024) üzenetére

Qtya123
senior tag

Így van. Meg is kell nézni a kommenteket. Mindenki örömkönnyek között szidja a komplett japán autópalettát, közben csak annyi történt, hogy kiválasztották az egyik kimondottan sz@r típust, azon belül is egy szépen lelakott példányt.

Amúgy nem értem a népekben ezt az össznépi jappán utálatot. Mikor a Sturcz megvette az IS-t, az alatt a videó alatt, meg a facebookon is ömlött a rosszindulat.

Lassan a japán autós lesz az új közgyűlölet tárgya a BMW/Audis helyett? :DDD

Vagy mindenkinek van egy japánbuzi ismerőse, aki az agyára megy, hogy azzal fárasztja azzal, hogy dikk ez bezzeg sosem romlik el és attól ez az ősgyűlölet az emberekben?

[ Szerkesztve ]

(#157026) Aggregátor válasza Jorus (#157020) üzenetére

Aggregátor
nagyúr

Ilyenkor örülök az öreg dízel Mercimnek, az csak rohad, de semmi más* probléma nincs vele :D

* semmi komoly (oké, leszámítva a váltót, amit cserélnem kellett)

(#157027) gzbotii válasza Qtya123 (#157025) üzenetére

gzbotii
veterán

*japán

Amúgy meg, német autós videót alatt mindenki bezzegatoyota, hondasosecsinálilyet, nácivágen, etc.

[ Szerkesztve ]

Ketten jönnek le a hegyről, az egyik futva, a másik medve

(#157028) Magnum_ válasza gzbotii (#157027) üzenetére

Magnum_
nagyúr

Szerintem direkt irta ugy masodjara, mert elsore sikerult

(#157029) rbalint88 válasza gzbotii (#157027) üzenetére

rbalint88
addikt

Hulyek es ostobak az emberek. Tegnap voltunk focimeccsen (en csak aldozat voltam, kiesett a sofor es csak en tudtam megoldani a kollegak fuvarozasat), ez a ket ora a szurkoloi szektorban megvilagitotta kicsit, miert ennyire polarizalt a kommunikacio minden temaban. Egyebkent a davosi csodakonferencian is elokerult komoly kockazatkent a polarizalodo tarsadalom, es ugye azt lattuk mar, hogy nem szerencses, ha a szelsosegesek tornek elre (fasizmus, kommunizmus, tsaik).

#budasidehighlife

(#157030) Magnum_ válasza rbalint88 (#157029) üzenetére

Magnum_
nagyúr

:R

(#157031) Qtya123 válasza Magnum_ (#157028) üzenetére

Qtya123
senior tag

Ott a pont. :)
Utána gondolkoztam is, hogy lehet hárommal kellett volna írnom, mert akkor leesik és nem jön elő senkiből a:

rbalint88: Ebben teljesen egyetértek.
Amúgy nem tudom, hogy ez a polarizálódás gyakorlatilag az élet minden területén az utóbbi időben lett-e ilyen "természetes", vagy mondjuk 20 éve is, csak arra már nem emlékszem a múlt homálya és az idő megszépítő ereje miatt.

[ Szerkesztve ]

(#157032) CactuS válasza Jorus (#157020) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Ismerőstől vette, de ez a srác vak vagy ennyire naiv? Második autónál jobban körülnéztek > milyen lehetett a golf? :W Már a tűzfal is rommá van rohadva, ajtók kívül és belül is rügyeznek, sárvédő, küszöb szintén, még a motorháztető belső fele is, minden tiszta olajsár, az orra törött, 2 alufelni, 2 lemezfelni, igénytelen az egész autó már ránézésre, ehhez még szaki sem kellett volna....

Arra jó ez a videó, hogy rámutasson, hogy az egy gazdás autót is simán lehet lelakva és elhanyagolva. A japán autós szöveg meg túl van tolva, mazda 6 valóban az egyik legrosszabb ilyen téren, abból könnyű rémeset választani, ezt el kell fogadni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#157033) _q válasza CactuS (#157032) üzenetére

_q
őstag

Azért az autószerelő se semmi aki átnézte és jónak találta.

(#157034) CactuS válasza _q (#157033) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Az meg a másik. Manapság nem könnyű megbízható szerelőt találni, de az is lehet, hogy mondta a srácnak, csak ő meg annyira hinni akart a mantrában, hogy jó ismerős, 10 éve 1 gazdás, hogy figyelmen kívül hagyta.

(#157035) Jorus válasza CactuS (#157032) üzenetére

Jorus
nagyúr

Lehet lesz egy kiadós beszélgetésük. :) Mondjuk az ilyen állapotú 2004-es 6-osok inkább 3-400k környékén mennek, 700k az majdnem a kínálat teteje. Jó az ilyen ismerős - még ha a hibákról nem is tudott teljes körűen, akkor is piszok drágán adta.

(#157036) Aggregátor válasza Jorus (#157035) üzenetére

Aggregátor
nagyúr

Naiv volt az ember, azt hitte hogy ismerőstől tökéletes autót vesz.
Én is így voltam az első (mostani autómmal), nem vittem el átnézetni, 1 db-on kívül nem is néztem másik példányt ebből a típusból. De nővérem akkori párjától van, bíztam benne hogy nem akar átverni. És igazából nem is vert át, de mostani fejjel inkább körülnéztem volna először a piacon.

(#157037) Gaben92 válasza rbalint88 (#157029) üzenetére

Gaben92
senior tag

A tarsadalom mindig is polarizalt volt, csak mostanaban ez sokkal több helyen van jelen.

Csak mig evszazadokkal ezelött ez ugy nezett ki, hogy a "vannak a keresztenyek meg akiket megölunk" es ezzel le volt tudva a tema. Mostanaban viszont minden kis aprosagban legalabb ketfele szakad a tarsadalom aztan az ostobabbak között mindig megy a szapulas.

Eleg körulnezni neha akar csak a PH! cikkek kommentjeinel. Minden Apple cikk alatt van legalabb egy "szar rohadt alma" komment ahogy Samsung alatt is a "megint az Apple-t majmoljak komment. Autos cikkeknel ugyanez sokszor... szarjapan, szarolasz, szarnemet, bezzegatoyota, ugyiskigyullad. TV-knel a fostosOLEDugyisbeeg, QLEDiscsaksimaTFTfancynevveltularazva. Fosazxbox, fosaplaystation. Lassan mar az emberek össze tudnak veszni azon is, hogy melyik a legjobb fogpiszkalo....

Es ha melyen magaba nez az ember, mindenki tud legalabb egy olyan dolgot amivel kapcsolatban elöiteletes. A kerdes csak az, hogy ezt magaban tudja tartani, vagy folyamatosan nyomja a hulyeset (lasd amit leirtam).

Meg en is azon kapom magam neha, hogy ha valakinek baja van egy "nem Siemens komponensekböl allo" automatizalasi/iranyitasi rendszerrel akkor megoldaskent neha elöbukik belölem a "vegyen az ugyfel Siemens-t mert az nem fostelep mind az összes többi". ;]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#157038) tboldi válasza Gaben92 (#157037) üzenetére

tboldi
veterán

Fosazxbox, fosaplaystation.

Csak a Glorious PC Gaming Master Race! ;]

Na jó, bevallom, a PC mellett van egy PS4 Próm és egy Nintendo Switchem is. :B

[ Szerkesztve ]

(#157039) Magnum_ válasza tboldi (#157038) üzenetére

Magnum_
nagyúr

Csajod van?

(#157040) tboldi válasza Magnum_ (#157039) üzenetére

tboldi
veterán

Nincs. De azt hittem, hogy ezt mindenki leszűrte már az autóra költött összegekből. :DDD

(#157041) Gaben92 válasza tboldi (#157038) üzenetére

Gaben92
senior tag

Tudtam, hogy valami kimarad de nem akartam leirni, hogy #mindenkinekazanyjat. :DDD

En nyertem. Notebook, PS4 Pro, PSVR, Xbox One, es meg csajom is van (csak nem mindig enged oda a PS-hez. :DDD)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#157042) tboldi válasza Gaben92 (#157041) üzenetére

tboldi
veterán

TheRelaxingEnd, te vagy az? :C

(#157043) EQMontoya válasza tboldi (#157038) üzenetére

EQMontoya
veterán

Kb. 10 ev utan ujra van PC-m. Mondjuk ez is Xeon, szoval nem jatszani.
Japan autom van, es meg teteje sincs. Szerintem b... vagyok. Asszonynak szolna valaki? :D

Same rules apply!

(#157044) Qru

Qru
MODERÁTOR

Harc az AAA Auto ellen: remény és reménytelenség. - TC

Spoiler:

Végül kapott 850k-t peren kívül.

(#157045) polonic válasza EQMontoya (#157043) üzenetére

polonic
félisten

Nekem francia van, punci jellel, abból is egy egyterű.
Asszony van. Viszont PS éx XBOX sajna nincs. :(

Aggódjak? :U

[ Szerkesztve ]

(#157046) kisza25 válasza tboldi (#157040) üzenetére

kisza25
félisten

Olasz autót kellett volna venni ;]
Van asszony, gyerek és még PC is.

[ Szerkesztve ]

# Seat Ibiza Sport #

(#157047) Szada85

Szada85
tag
LOGOUT blog

Nehéz erre (szalonképes) szavakat találni…

Itt a link, ha valaki a kommenteken is végigpörgetne:
[link]

(#157048) Jorus válasza Qru (#157044) üzenetére

Jorus
nagyúr

Az az aláíratott jegyzőkönyv elég egyértelműen tartalmazza, pontokba szedve, hogy az autó kis túlzással agyonhasznált bontószökevény, amire a gatyádat ráköltheted. Ha látta és olvasta, miért vette meg vajon? Az AAA sz*rjon sünt persze, de ha ez mind rossz (vagy rossz lehet az eladó szerint) egy 5 éves autón, és ezt le is írják, akkor nem pengetek ki 4 misit mosolyogva.

Futásteljesítmény: eltérés lehetséges
Hajtásrendszer: csökkent teljesítmény, kopott, emelt zajszint, üzemi folyadékok szivárgása
Kuplung: kopott
Sebességváltó: olajszivárgás, zajos, kopott
Fékek: kopott, csökkent fékhatás
Rugók, lengéscsillapítók: kopott, csökkent hatás
Kormánymű, stb.: holtjáték, zajos, kopott, szervó tömítetlen
Hűtőrendszer: szivárog
Karosszéria: javított, kopott, horpadt, korrodált, karcos

Biztos vételnek tűnik pedig...

(#157049) tboldi válasza kisza25 (#157046) üzenetére

tboldi
veterán

Azt hittem, hogy akkor még kevesebb pénz maradna egyéb dolgokra. ;]

(#157050) Qru válasza Jorus (#157048) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Beleszaladt csúnyán, mint a kisgyerek a mazda 6-al. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.