Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) tboy93 válasza szőröscica (#9299) üzenetére


tboy93
nagyúr

de hat ez automata :Y ezzel nem lehet okorkodni :P

(#9302) szőröscica válasza tboy93 (#9301) üzenetére


szőröscica
addikt

Dízel. Ez nem is arra való. 7-8 ezer km-es túrákra, csendben, kényelemben... :)
Aki egy touring 530d-vel akar ökörködni, az el van tévedve.

Habár, nincs benne ülésfűtés, most nézem a középkonzolját. Pedig az nagyon jó, még a kihúzható combtámaszt is fűti, és hosszasan melegen tart, nem kapcsol le. Mindegy, beépíttetném utólag, ettől függetlenül nyálcsorgatós. Még úgy is, hogy tetőablak sincs benne. Mondjuk olyat is ismerek, aki teljesen gyári technológiával belerakta utólag, szóval semmi sem megoldhatatlan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9303) tomiii. válasza szőröscica (#9302) üzenetére


tomiii.
aktív tag

kombival a legjobb ;] :B

(#9304) -v- válasza szőröscica (#9299) üzenetére


-v-
addikt

:K

(#9305) szőröscica válasza -v- (#9304) üzenetére


szőröscica
addikt

Egyébként a garanciális új turbófeltöltő jól hangzik, csak fura belegondolni, hogy a mienkben óra szerint 380 ezer volt, mikor eladtuk, és gyári turbó volt rajta. Képről ettől függetlenül gyönyörű, és ha nem 167 van benne, hanem 267, akkor is van előtte gondtalan 150 ezer km még egy jó gazdinál. :)

(#9306) -v-


-v-
addikt

Rolls-Royce Phantommal bővült a rendőrségi flotta

Látom földhöz baszta az arabokat az alacsony olajár :DDD

(#9307) VegyesTamás válasza AMD Power (#9300) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

csak szép remény volt, hogy majd jó lesz nekünk sokáig.. :U

Taat: tudom, hogy van olcsóbb csak csipkelődtem :D amúgy talán többet hazsnál a moornak ha 10W-40 megy bele, és az évente van cserélve, ha nem úgy megy a km..

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9308) Rivaul válasza VegyesTamás (#9307) üzenetére


Rivaul
addikt

Teljesen mind1 mit tesz bele. Úgy is csak a kertbe tologatja fel s alá ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9309) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Sziasztok!

Adva van egy Fiat Punto 2 amit majd most kéne vinnem műszaki vizsgára.

Át fog-e menni rajta kenés nélkül ha a check engine és a szervo lámpa világít?
Ennek ellenére egyikkel sincs semmi baj csak hát .. .punto karácsonyfa effekt vagyon.

Köszi!

:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#9310) tboy93 válasza ClayMore (#9309) üzenetére


tboy93
nagyúr

Műszakin nem nézik mi világít a műszerfalon :D Futómű, kipuf, lámpák legyenek rendben, Co értéket is mérnek, nem gyárias dolgokba (ablakfólia elöl, ültetés, nagy felni) belekötnek.

[ Szerkesztve ]

(#9311) MunezXBK válasza tboy93 (#9310) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez így nem teljesen igaz.

(#9312) tboy93 válasza MunezXBK (#9311) üzenetére


tboy93
nagyúr

Itt van kb. minden amire figyelhetnek, nincs közötte ilyesmi :) én még nem hallottam olyat hogy valakit nem engedtek volna át műszakin mert világít a check engine.

(#9313) TaaT válasza tboy93 (#9310) üzenetére


TaaT
veterán

"nem gyárias dolgokba (ablakfólia elöl, ültetés, nagy felni) belekötnek."

Inkább írjuk úgy hogy beleköthetnek.

Amúgy a visszajelző lámpákat is kéne nézni, ha már az NKH is nézi. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#9314) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,
Fékbetét és tárcsát csere előtt állok. Brembo-t érdemes venni? vagy más márkát ajánlanátok?
Kia Cee'd SW 2009-esre kell.
üdv,
lakisoft

(#9315) tboy93 válasza TaaT (#9313) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Inkább írjuk úgy hogy beleköthetnek."

Igaz, vizsgaállomás válogatja :) Van ahol még a szabályosba is belekötnek. Anyukám munkatársának a hátsó műbizonylatos fekete fóliázást is levakartatták az egyébként full gyári Sx4 sedanról.

(#9316) tresh válasza lakisoft (#9314) üzenetére


tresh
addikt

Bremboból csak komolyabbat érdemes. Textar,Ferodo,ATE,Zimmermann ezeket nézegetném

(#9317) lakisoft válasza tresh (#9316) üzenetére


lakisoft
veterán

Ebben a sorrendben?

(#9318) ClayMore válasza tboy93 (#9310) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Ha a ködlámpámból a zegyik oldal világít csak az problem?

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#9319) tboy93 válasza ClayMore (#9318) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, szerintem azzal gáz lesz.

(#9320) ClayMore válasza tboy93 (#9319) üzenetére


ClayMore
aktív tag

azt akkor meg kell majd nézetnem, morc.

tök új fényszoró test van a puntykón és nem világít az egyik oldali 2 hónap után. :(

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#9321) Rivaul válasza ClayMore (#9309) üzenetére


Rivaul
addikt

Nézni nem nézik kifejezetten de ha beül és meglátja akkor szerintem simán beleköt. Főleg a szervóért...


lakisoft

Ferodo kompletten vagy drágább brembo tárcsa és mellé ferodo betét.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9322) ClayMore válasza Rivaul (#9321) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Ha látja a működésén, hogy rendben van?

Esetleg, ha vmi biztosítékot kiszedek, hogy ne működjön a lámpája a műszerfalon?
Vagy akkor indításkor meg látja, hogy nem jók a visszajelzőlámpák és akkor meg azért húzza meg az ottót?

Az a baj hogy típusbetegség a szervo lámpa hiba... a jó szervót meg ezért kicserélni nem akarom.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#9323) tresh válasza lakisoft (#9317) üzenetére


tresh
addikt

Sorrend mindegy én ezeket javasolom ha brembo abból meg a max sport-ot :)

(#9324) tboy93 válasza lakisoft (#9314) üzenetére


tboy93
nagyúr

esetleg EBC ha komoly feket akarsz ;]

(#9325) Rivaul válasza ClayMore (#9322) üzenetére


Rivaul
addikt

Én kiszedném az izzót a francba. Azért nem szólhatnak mert kiégett. És valószínű nem is tudja hogy minek kéne még világítania.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9326) AMD Power válasza VegyesTamás (#9307) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pikk-pakk visszamegy 400Ft-ra. De szerintem örüljünk neki ,hogy ha 400Ft-nál megáll a benzin literje.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9327) Rivaul válasza AMD Power (#9326) üzenetére


Rivaul
addikt

A tetves adó a probléma. Meg az hogy hiába megy fel a dollár miatt az ár, az adót már rátették és csökkenteni nem fogják. Ki van ez találva. Nekünk meg majd megint le kell nyelni az 5 kilós literenkénti árat :W

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9328) mycso válasza tboy93 (#9312) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Érdekes oldal, ír pár fura dolgot.
pl: A régi zsigulis korszakban használtunk sárga izzókat, mert nagyon gizda volt, ezek használatát mellőzzük! A ködlámpáknak szintén fehér fényt kell kibocsátani!

Hátőőő nem azért, mert gizda volt, illetve tudtommal lehet sárga: [link]

"..1 luxnál több nem lehet. A tompított fényszóró csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga fényt bocsáthat ki..."

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9329) MunezXBK válasza mycso (#9328) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ködben sokkal jobb a sárga. :K

(#9330) Buster17


Buster17
addikt

Mennyibe kerül ha nem adom meg az elsőbséget?
Ma valahogy 3-4 összejött de ilyen piti helyeken volt :)

(#9331) mycso válasza MunezXBK (#9329) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Meg esőben is. Esős aszfalt fehér-kékes fényű lámpával nagyon rosszul világítható meg.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9332) tboy93 válasza Buster17 (#9330) üzenetére


tboy93
nagyúr

esetenkent valakinek az eletebe, ugyhogy errol surgosen szokj le

(#9333) Buster17 válasza tboy93 (#9332) üzenetére


Buster17
addikt

Parkolóban csak nem történik tragédia

(#9334) F_Zolee válasza Buster17 (#9333) üzenetére


F_Zolee
veterán

Max egy karambol. Van aki nem néz, mert neki van elsőbbsége aztán te meg majd ráfutsz...

(#9335) AMD Power


AMD Power
titán

Mennyire "gázos" ha az autó egy 4-5 napig egy helyben áll? Ez az idő intervallum gondolom még nem problémás , nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9336) tboy93 válasza AMD Power (#9335) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyaltalan nem gaz, anno a suzukimnal gyakran elofordult :) Annyi, hogyha gyakran van ilyen, szoval mondjuk csak hetvegente hasznalod, akkor lehet kelleni fog egy akksitolto.

(#9337) AMD Power válasza tboy93 (#9336) üzenetére


AMD Power
titán

Össze-vissza. Most pl h-csüt áll. Utána meg 3 napig tolom bele majd a kilométereket majd 5 napig megint állni fog.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9338) tomcsi23 válasza AMD Power (#9335) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyen szempontból kérdezed?
Pár hét, hónap sem kellene, hogy problémás legyen, feltéve hogy mondjuk nem vízben áll. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#9339) Rivaul válasza AMD Power (#9337) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem volt amikor két kocsim volt és az egyiket nem használtam. Az 9 hónapig állt úgy hogy hetente vagy 2 hetente indítottam be és figyeltem hogy a kerék ne ugyan ott álljon. Mikor újra használatba lett véve akkor se kellett új akkut venni csak azt feltölteni ami benne volt. A fék kicsit rendetlenkedett pár napig meg a váltó olajat cseréltettem le mert kicsit nyűglődött.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9340) AMD Power válasza Rivaul (#9339) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor megnyugodtam. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9341) Rivaul válasza Buster17 (#9333) üzenetére


Rivaul
addikt

Majd az utcán is így állsz hozzá. 1x kell hogy baj legyen azt rájössz milyen jó évi 90-et fizetni a biztosításra meg stb. Bu..i szokás mint az index nélküli kanyarodás... :((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9342) roberto211 válasza tboy93 (#9268) üzenetére


roberto211
őstag

Te hogy mentél vele,hogy 5,5 re lebírtad vinni a fogyasztást?
Én akárhogy számolom 1.0 stiftemet de 8-9 alá nem tudom levinni..Ha már 8 at eszik akkor örülök.. Gyanakodok a lambda-szondára de passz.. Jó néha vannak mikor pörgetni kell stb de hát...ennyit sztem akkor se szabadna ennie..

9330 Buster: Nem az a lényeg,hogy mennyibe kerül hanem az,hogy valakinek az életébe is kerülhet... Az,hogy mennyibe kerül az a legkevesebb.. Én se vagyok túl tapasztalt még de azért elsőbbségre, fontosabb szabályokra nagyon odafigyelek magam és a másik élete miatt is..(ha direkt szivat valaki ilyenkor már más a helyzet) Egyszer nem adtam meg móricz fele véletlen egy elsőbbséget, padlóznom is kellett 2-be rendesen különben belém szállt volna.. De tudtam én vagyok a hibás és,hogy nem figyeltem kb 2mp-re(rádió miatt)..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9343) AMD Power válasza roberto211 (#9342) üzenetére


AMD Power
titán

8-9l egy 1.0 benzines Swiftel.. Jézus. Az nagyon sok. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9344) roberto211 válasza AMD Power (#9343) üzenetére


roberto211
őstag

Hát ezaz.. De mitől? Lambda-szonda? Mert eddig még nem nagyon sikerült rájönnöm..
Nem azt mondom,hogy "4be-40" styleba vezetek de nem is őrült módon..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#9345) trassher válasza AMD Power (#9335) üzenetére


trassher
addikt

Egy jópofa helyi szerelő szavait idézném:
-Betonon áll? Jó akkor legalább nem süllyed.

:P

Redmi Note 7

(#9346) Buster17 válasza roberto211 (#9342) üzenetére


Buster17
addikt

Ott szoktam is figyelni mindig. Meg nem járok bonyolult helyen.
Csak a parkoloba benéztem egyszer meg egy pöcsölt nem tudta mehet e vagy nem

(#9347) Rivaul válasza roberto211 (#9344) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha az 1.0 annyit eszik akkor ne nezegesd hanem rakj tuzet alatta... Nekem most eszik 9-et az 1700 kilos 1.6 16v... Lambda, gyertyak, lukas tank :D stb. Bar van hovy hajlamos a kis motor ennyi enni ha ugy van hasznalva es meg hideg is van. Nekem is volt 1.0 stift de az 6-6.5 korul abbahagyta az evest (azt is sokalltam).

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9348) -v- válasza tomcsi23 (#9338) üzenetére


-v-
addikt

Pókháló szempontból nem ideális :DD

(#9349) -v- válasza Buster17 (#9333) üzenetére


-v-
addikt

Egyetlen parkolóban sikerült 3-4x nem megadni az elsőbbséget?
Miután a negyedik emberke mutogatott meg villogott feltűnt hogy valami nem oké :F

[ Szerkesztve ]

(#9350) Declare válasza tomcsi23 (#9338) üzenetére


Declare
őstag

Ha alkoholban all akkor az jo nem? Az tartosit :F :D

BTW viccet felreteve, ha sokaig all a kocsi egy helyben a gumi esetleg benyomodhat ugy tudom (marmint ahol ugye erintkezik a talajjal es ezert vibralhat menet közben egy darabig, amig ki nem gömbölyödik megint. Ilyen van elvileg, de nem 3-4 nap alatt :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.