Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) SzlobiG válasza tresh (#10993) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen a dízel az dízel. :))

(#11002) Declare válasza Morris (#10999) üzenetére


Declare
őstag

Nezd meg ezt vagy [link]

Szerintem az elsö, amit linkeltem az ugyan az a cucc, mint amit az amazonon en vettem, de a masodik is allitolag jo, hasonlo hatasokat hoz. Egy probat azt mondom meger, nagyon mondjak, hogy erösen motorfüggö, hogy melyik motornak hasznal, melyiknek meg semmit nem ernek ezek az adalek/szuper nitro neo evo üzemanyagok stb.

(#11003) F_Zolee válasza VegyesTamás (#10991) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én a 41literes tankkal 700km-t mennék ha megreszkíroznám a teljes kiürülést. De még ezt is rossznak tartom(fogyasztás). :D

(#11004) Morris válasza Declare (#11002) üzenetére


Morris
veterán

Nézegettem, de sztem egyik sem ugyanaz. Kimondottan az 5128-as számút kerestem, de mo-semmi normális nincs. Bezzeg az 5129-et meg lehet rendelni (ez ugyanaz, csak benzinhez való):(((
Van ott azon a honlapon egy 5k-s cucc is, talán az hasonló. Nem tudom linkelni, mert mobilról vagyok.

(#11005) SzlobiG válasza Morris (#11004) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezektől a cuccoktól van amúgy érezhető kül? Vagy csak reménykedünk, hogy tényleg ért valamit?

(#11006) Morris válasza SzlobiG (#11005) üzenetére


Morris
veterán

A TDA használatakor én nem vettem észre semmit. Láttam egyszer egy youtube videót amiben élő adatokat elemeztek és mutatta is a laptopon, hogy mennyire változik a kipufogógáz összetétel miközben egy a pohárból adták a kevert naftát a motornak.
Ez is egy liqui moly cucc volt.

[ Szerkesztve ]

(#11007) tresh válasza MunezXBK (#10998) üzenetére


tresh
addikt

950-1000 között megyek és arra szoktam locsolni olyan 46-47 litert (ilyenkor pont 1/4 nél van a mutató). Valamennyit csal a visszajelző de nagy átlagba ha nem taposom akkor 4,8-5 liter amit eszik. Ha kicsit sietősebben hajtom akkor 5,5-6 de ez a max:)

Amúgy ugyanebben a bódéban 1.9 pd 116 le még jobban fogyaszt. Kíváncsi leszek hogy ha végre elkészül a gép teljesen és kap egy kis optimalizáló chipet mi lesz a fogyi :)

TDA-tól sokat nem is várok csak valami plusz adalékot tennék bele néha és ezt talán többen is javasolták hogy nem rossz cucc :R

[ Szerkesztve ]

(#11008) Qru válasza Declare (#11000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd... Összehasonlításként a Subi a dupláját bekéri azonos tempónál pályán.

mod:

tresh: Utánajártam én is a chippelésnek, +15 ló és +20Nm-t tudnának még kivenni a gépből. Annyiért meg szvsz nem érdemes. De hát egy ósdi szívóbenyósból nem lehet többet előcsalni csak szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11009) tresh válasza Qru (#11008) üzenetére


tresh
addikt

Igen szívót nem igen szoktak írni kivéve versenygépek :) Turbósnál azért lehet frankon finomhangolni és ott lehet a fogyin is nyerni ha nem nyelezd minden sarkon :B

(#11010) Qru válasza tresh (#11009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs mozgástér bennük csak minimális. Cserébe olcsóbb fenntartani és kevésbé kényes. Ehh, legközelebb wrx-et veszek inkább vagy maradva a polgári vonalon H6-ot. Bár akkor lenne igazán okom sírni a fogyi miatt. :D

#nincsbennetarcsi

(#11011) tresh válasza Qru (#11010) üzenetére


tresh
addikt

Ez is igaz bár szerencsére a régebbi turbósoknak a fentartása nem túl vészes pl enyémnél. De ha új gépet kéne venni nekem is szívó lenne pl valami mazda 6-os :)

(#11012) Qru válasza tresh (#11011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is Mazdát vennék de nekem Mazda 3 is elég lenne méretben. Vagy az új Vitarát, azzal is szimpatizálok.

#nincsbennetarcsi

(#11013) tresh válasza Qru (#11012) üzenetére


tresh
addikt

Nekem is elég lenne de nem tetszik a 6-os viszont az első széria óta best of formavilágra nálam :R

(#11014) Qru válasza tresh (#11013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elsőből nekem az MPS ami nagyon bejön.

#nincsbennetarcsi

(#11015) tresh válasza Qru (#11014) üzenetére


tresh
addikt

Jah hát igen itt nincs miről beszélni. :B Max a fogyiról amit ha évi 5000km-rel számolok talán kibírnám ;]

(#11016) -v- válasza tresh (#11015) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, ez szimpatikus szemelygepjarmu.

(#11017) AMD Power válasza VegyesTamás (#10991) üzenetére


AMD Power
titán

Én olyan 700km el tudok menni egy full teli tankkal. És akkor még van benne vagy 3-4l a tankban. 52 literes egyébként.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11018) Qru válasza tresh (#11015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak nem erre gondolsz? [link]

mod:

Szerdától 2 Ft-al olcsóbb lesz a 95-ös.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11019) raczger válasza tresh (#11015) üzenetére


raczger
őstag

Amit én még bevállalnék a 6-osból, az egy 3 literes v6-os, de tudomásom szerint azt csak az usában forgalmazták automata váltóval :( Egyelőre marad a 2 lityós

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11020) tresh válasza Qru (#11018) üzenetére


tresh
addikt

Hát igen :D Ez kicsit érzékenyen érintene. Bár most új cégemnél lesz céges gép így lehet nem lesz sűrűn használva az ódi akkor meg kacsingathatok szívó benya felé :)

(#11019) raczger:: jó hát igen :D Nekem is elég lenne a szopóbenya 2 lityi :R

[ Szerkesztve ]

(#11021) Qru válasza raczger (#11019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És a GT? 2,3-as szívó 166 lóval már egész baráti.

mod:

Vagy egy Accord TypeS?

Miért tankol prémium üzemanyagot a magyar? - Mert hülye. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11022) raczger válasza Qru (#11021) üzenetére


raczger
őstag

Szar konstrukció, ugye mikor még kerestem, olyat is néztem. Ha nem lenne probléma ott az olajfogyasztással, akkor jó lenne. Kevés motor él meg 200k-300k km-nél többet ott. A faceliftes 6-osom is megy úgy majdnem, mint a 2.3, igazából ezt (2.0 147ló) a 6-os váltó miatt erősebbnek is érzem, pedig -19 ló.

Accord: szép és jó, de szerintem eléggé túl van árazva, de most nem keresek autót, a mostani szépen teszi a dolgát :)

Ha lenne elverni való pénzem, inkább pályaautót vennék és mennék csapatni vele a ringre, majd talán egyszer...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#11023) Qru válasza raczger (#11022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uncsitesóm most hozott a németektől egy 1,8-ast. Kíváncsi vok hogy fog beválni neki.

#nincsbennetarcsi

(#11024) tresh válasza Qru (#11023) üzenetére


tresh
addikt

Az is egy jó kis moci szerintem, csodát nem kell tőle várni de élhető kis gép :R Mondjuk a fogyira én is kíváncsi lennék mennyire van közel pl a 2.0-ás hoz

[ Szerkesztve ]

(#11025) Qru válasza tresh (#11024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na majd kikérdezem, hétvégén úgyis összefutok vele. :K

#nincsbennetarcsi

(#11026) tresh válasza Qru (#11025) üzenetére


tresh
addikt

köszi, várjuk vagy is én tuti :R

(#11027) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Halihó!

Van itt közöttetek, akinek Punto MK2 1.2 80LE van? Kérdeznék róla egy pár dolgot, ugyanis nagyon-nagyon ki van nézve egy ilyen, mint első autó.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#11028) SzlobiG válasza tresh (#11009) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dízelnél se mindég nyúlnak a turbo nyomáshoz, lehet ott okoskodni a görbékkel. :)

Fogyi nekem is kevesebb lett azóta.

(#11029) tresh válasza SzlobiG (#11028) üzenetére


tresh
addikt

:K

Muneznek :) Nem igen csal a mutató 42 liter ment rá tehát kb 20 liter gázolaj még a tankba volt :))

[ Szerkesztve ]

(#11030) MunezXBK válasza tresh (#11029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Koppra tankoltad?

(#11031) tresh válasza MunezXBK (#11030) üzenetére


tresh
addikt

Két kattanásig :K

(#11032) AMD Power válasza tresh (#11031) üzenetére


AMD Power
titán

Én is mindig úgy tolom tele. Ugyan annál a kútnál, ugyan azzal a pisztollyal. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11033) tresh válasza AMD Power (#11032) üzenetére


tresh
addikt

Most dirket én is Gárdonyba tankoltam ugyanúgy mint korábban.

(#11034) MunezXBK válasza tresh (#11031) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

¼ alatt picivel, csumára tankolva ment bele 50.

Amúgy böszme sokat csal. ¼ feletti állásnál Újpest oda-vissza és ¼-ig ment le. Cirka 150km. :D

Legközelebb beugorhatsz, Agárdon lakom.

[ Szerkesztve ]

(#11035) tresh válasza MunezXBK (#11034) üzenetére


tresh
addikt

Avantnak nem nagyobb a tankja amúgy :F

Na zsír, ha arra járok csörgök hogy otthon vagy e és benézek :R

(#11036) Mágus2 válasza MunezXBK (#11034) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mintha a kettőfélnek 70 liter körüli tankja lenne, nem 55. :U

(#11037) Declare válasza Mágus2 (#11036) üzenetére


Declare
őstag

"negyed alatt picivel" tankolt 50 litert, akkor az siman lehet 70 liter. Nekem egyszer volt, hogy kiirta, hogy "kessz vege nincs megtehetö km, bitte tanken, villogot, stb" akkor volt meg kb 3-4 liter a tankban :)

(#11038) Rivaul válasza MunezXBK (#11034) üzenetére


Rivaul
addikt

nekem a saxo ilyen volt. fél jelzésig 500 km utána 150km és égett a lámpa :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11039) tresh válasza Rivaul (#11038) üzenetére


tresh
addikt

Francia autókba legendásan sz*r volt legalábbis 93-2000ig nagyon sok típusba kénye kedve szerint jelzett vissza. Nekem 306-ba volt olyan hogy 100km után középre állt aztán 300 k körül indult vissza teli tank irányába :D

(#11040) BomiBoogie válasza Rivaul (#11038) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem a Saxo Mk2-ben rendesen jelez vissza, kopp-kopp. :K

(#11041) MunezXBK válasza Mágus2 (#11036) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

62.

(#11042) tresh válasza MunezXBK (#11041) üzenetére


tresh
addikt

Akkor ha tolod neki nem mész 600km-nél messzebbre ;] :C

(#11043) AMD Power


AMD Power
titán

Ár/érték arányban ezekből melyik a legjobb választás.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11044) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ha már kis köbcenit akkor adjunk neki. [link]

(#11045) TaaT válasza F_Zolee (#11044) üzenetére


TaaT
veterán

Lesz benne hengerlekapcsolás vajon? ;]

Give them hell Ukraine!

(#11046) TaaT válasza AMD Power (#11043) üzenetére


TaaT
veterán

Ruville, Valeo, Febi, Dolz, ezek jól csengő nevek, nem hiszem hogy nagyon mellé lehetne nyúlni velük. Ez persze nem jelenti azt hogy többi rossz lenne. :)

Give them hell Ukraine!

(#11047) F_Zolee válasza TaaT (#11045) üzenetére


F_Zolee
veterán

Sokallod? :D

(#11048) AMD Power válasza TaaT (#11046) üzenetére


AMD Power
titán

Dolz-t 8800FT- 40% tudnék. Az úgy jó annyiért nem? :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11049) MunezXBK válasza tresh (#11042) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyjából annyit szoktam menni, ja. :D

Mostanában néha elkap a gépszíj, Agárd-Fehérvár között össze szoktam akadni egy kemény 1.9TDI B5 A4-gyel. Mindig rommá alázom, de nem adja fel. :DD

(#11050) tresh válasza MunezXBK (#11049) üzenetére


tresh
addikt

Nem én vagyok mielőtt valaki félre érti :DDD :DD

De majd egyszer az enyém is kész lesz , aztán gurulunk egyet hogy tudjam mennyit kell még fejlődni ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.