Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Rivaul válasza VegyesTamás (#8748) üzenetére


Rivaul
addikt

Én a szűrőt a leengedett olajjal szoktam megkenni, az kéznél van és tökéletes. A leengedő csavarhoz is minden alkalommal új gyűrűt teszek. Több olyannal találkoztam ahova nem volt téve és bele volt tépve a teknőbe a csavar :F

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8752) Declare válasza tresh (#8749) üzenetére


Declare
őstag

Nekem ment akkor is meg most is :B

(#8753) tresh válasza Declare (#8752) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudom most nálam se akarta rágugliztam onnan behozta linkről nem :Y

(#8754) VegyesTamás válasza Rivaul (#8751) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

persze, hozzáértő emberek úgy tudják akkor tömít ha rátéped izomból...nem a réz alátét miatt :DD

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8755) tresh válasza VegyesTamás (#8754) üzenetére


tresh
addikt

Alu öntvény dekli ráadásul imádja ha rátépik ;]

(#8756) Rivaul


Rivaul
addikt


"Az auto jo 5 szeméjes vanak rajta karcok rebet az ablakja ,szakatak az első űlések .napi használatban van ,,bőveben szem,vagy,tel.
Magyar műszakija van tőb mint egy év van még rajt, ful exsztrás,odalso ajtok távirányitásal nyitodnak és tyukodnak...":))

És a legszebb hogy már nincs fent a hirdetés. Talán elkelt? :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8757) TaaT válasza tresh (#8732) üzenetére


TaaT
veterán

Igen, az is. Meg fékfolyadék, meg olajcsere + üa szűrő. (ez volt a legrövidebb olajcsere periódus amióta nálam van 1.5év és 5400km.)

Csak az olaj és üa szűrőt kértem vissza, szemrevételezem a belsejüket milyen állapotban vannak. Azt tudom hogy a vezérlés már a végét járta [link] ezen nincs mit nézni. Talán a vízpumpára jó lett volna egy pillantást vetni, de nemsoká hozzák vissza a kocsit szal valszeg késő. :)

Give them hell Ukraine!

(#8758) -v- válasza TaaT (#8757) üzenetére


-v-
addikt

1.5év és 5400km

Győzöd pénzzel a benzint :F ;]

(#8759) szőröscica válasza Rivaul (#8756) üzenetére


szőröscica
addikt

a tyukodnak sem semmi, de az exsztrás mindent vitt nálam. :DDD

(#8760) TaaT válasza -v- (#8758) üzenetére


TaaT
veterán

5000ft-onként tankolok nehogy megromoljon a tankban. :D

Give them hell Ukraine!

(#8761) Rivaul válasza -v- (#8758) üzenetére


Rivaul
addikt

A vezérműszíj is az unalomba öregedett bele :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8762) tresh válasza TaaT (#8760) üzenetére


tresh
addikt

De remélem 98-ast ;]

(#8763) TaaT válasza tresh (#8762) üzenetére


TaaT
veterán

Természetesen, az elmúlt 9évben az esetek 90-95%-ában 98-ast kapott. :)

Give them hell Ukraine!

(#8764) AMD Power válasza Snoop-y (#8730) üzenetére


AMD Power
titán

Persze. Rohadtul nem kell őket félteni. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8766) tresh válasza TaaT (#8763) üzenetére


tresh
addikt

Akkor talira teli tankkal hozd azt megnézzük mennyit dob a 98 -as benya a teljesítményen :D

(#8767) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Belinkelném ide egy autóval kapcsolatos kérdésem, hátha tud valaki valami okosat: [link]

(#8768) VegyesTamás válasza [CS]Blade2 (#8767) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

ííííj szeretnéd, hogy visszahúzzon? Kéne egy fordos progi robbantott ábra gyári szám=ööm bodottá, majd szívroham, ilyen drága..basszus. Bontó lesz a vége :)

AMD Power: tán' nem olvastad a véleményem erről? :D

Basszus kiesett a szemem :D Allianz megküldte a biztosítást értesítő indexkart :D asszongya" ~75k az éves biztosítás baleseti adóval együtt :DD mondom..oké akkor pá :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8769) Rivaul válasza VegyesTamás (#8768) üzenetére


Rivaul
addikt

Adnak mellé még egy csacsit? :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8770) TaaT válasza tresh (#8766) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor talán hozná a gyári értéket, mínusz a kopás :)

Visszajött minden használt alkatrész. :) [link]

Holnap neki is esek az olaj és üa szűrőnek.

Give them hell Ukraine!

(#8771) DeFranco válasza VegyesTamás (#8768) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gudlakk

Én a seggem verem a földhöz (most már) hogy 29k-ból megúszom éves szinten a januári értesítő szerint. Remélem ezen már nem módosítanak.

(mielőtt elkezdődik a hímtagméregetés ez budapesti gyermektelen 10 éves középkatos ár, a bokorpusztai 42 éves kétgyerekes regattással nem összehasonlítható)

(#8772) [CS]Blade2 válasza VegyesTamás (#8768) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Azt tudom, hogy drága az alkatrész. A kar 17 és 30 között van újonnan. Bontóból 2,5K-tól. Azt hittem, hogy magáról a karról törött le a pöcök vagy eltörött a két rugó benne, stb., és elhoztam egy másik kart, de beszereléskor kiderült, hogy nem a karral van a baj.
ford focus 1.4 ambiente 2001-es.
Kezdetben elég lenne, ha tudnám az alkatrész nevét, vagy kép róla, hogy egyáltalán hogy néz ki, amikor nincs eltörve, vagy ilyesmi.

(#8773) VegyesTamás válasza DeFranco (#8771) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

most újrakötöm, megyek a köbéhez, ők éves szinten ~34kból megoldják B1besorolással :D

Rivaul: ezt kérdeztem tőlük én is..mondom ez most mi? ennyiből újjáépítem a kocsit :D

[CS]Blade2: majd megkérdezek egy autósboltot holnap ha nem esik ki...privibe írj egy évjárat, kw, alvázszám, motorkód, márka, típus kombót :D nyugi, csak az azonosításhoz kell :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8774) TaaT válasza VegyesTamás (#8768) üzenetére


TaaT
veterán

Ez már régóta bevett szokás, ha nem akarja megtartani az ügyfelet a biztosító akkor olyan árat mondanak neki hogy ő menjen el. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8775) VegyesTamás válasza TaaT (#8774) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

jól van milyen gonosz vagy :( :( ;] :DD :DD

mondjuk igazából akivel beszéltem mindenkinek megdrágult elég sokkal, és nem nagyon ladát hajt mind :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8776) AMD Power válasza VegyesTamás (#8768) üzenetére


AMD Power
titán

75re? Jézus. Mid van A8? :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8777) VegyesTamás válasza AMD Power (#8776) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

lehet azért van mert most lett kész az új kpm-es forgalmi, hogy a Lancia Delta HF Integrale 2000 ccm es 16V -s 154 kW -os (207 Le) motor került a csacsiba :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8778) tomcsi23 válasza TaaT (#8770) üzenetére


tomcsi23
veterán

A szíj, meg a feszítő milyen állapotban volt?
Ill. változott valamit az az érdekes hang?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8779) TaaT válasza tomcsi23 (#8778) üzenetére


TaaT
veterán

"A szíj, meg a feszítő milyen állapotban volt?"

Ha a vezérlés részére gondolsz, a szíj teteje totál simára kopott (holnap csinálok róla is képet), a 2 görgő ami fém azok jól néznek ki, viszont a műanyag görgőnek a képen a jobb oldali, persze ez új szett oltári nagy holtjátéka volt, nagyon lötyögött.

Az érdekes hangot viszont a hosszbordás szíj vagy annak valamelyik feszítője/görgője produkálja, erre fel is hívták a figyelmemet a szerelők. Ezt itthon leszedem megpucolom és utána elválik kell-e cserélni. :)

A gyári vízpumpa meg műanyag lapátos, de nincs folytonossági hiány bennük. :)

Give them hell Ukraine!

(#8780) AMD Power válasza VegyesTamás (#8777) üzenetére


AMD Power
titán

Jah így már értem... 200Le géppel. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8781) Rivaul válasza VegyesTamás (#8777) üzenetére


Rivaul
addikt

:Y 207hp egy csacsiba :)) te nem vagy normalis :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8782) VegyesTamás válasza Rivaul (#8781) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

jaajj ne ne nem gondoltam komolyan :DD ezek inkább távlati dolgok, csak úgy poénból írtam, mert ez illene a 75k-s biztosításhoz :D :D :D ha egy ilyen motor kerülne bele ott kezdődne, hogy nagyfék, kasztni erősítés, és cső, egyedi féltengely, egyedi váltó, futómű, alváz átépítés 4WD-re.....stb :D ..most tartok kb 2 millánál papírozva :D A gyári váltót, féltengelyt kicsinálná kb két rajt után :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8783) Rivaul válasza VegyesTamás (#8782) üzenetére


Rivaul
addikt

Már azt hittem :((( Akkor viszont hajts be simán a biztosító ablakán a szamárral :K

Egyébként azt mondják mindenkinek emelkedik mert hogy olcsóbb a benzin és többen veszik elő az autót. Emiatt meg nagyobb a biztosítási kockázat és több a járulékos költség. De baszki, most meg emelik a benyát (mert az nekik jó alapon)... :W

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8784) F_Zolee válasza Rivaul (#8783) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ennél nagyobb kamu indokot nem tudtak kitalálni. Egy portálon csináltam számítást és elvileg olcsóbb lesz a biztosításom ha átkötöm más helyre. Kíváncsi vagyok tényleg annyival fog emelkedni a kötelezőm ha megkapom az értesítőt...

(#8785) Melack válasza F_Zolee (#8784) üzenetére


Melack
veterán

Én is azt számoltam most ki, ha átmegyek a KöBé-hez, akkor olyan 10k/év-vel olcsóbbra jövök ki, mint most az Uniqa esetében. Én ezt nem értem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8786) F_Zolee válasza Melack (#8785) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is ott vagyok most, vicces lenne majdnem 50%-al többet fizetnem magasabb bonussal. :F

(#8787) Rivaul válasza F_Zolee (#8784) üzenetére


Rivaul
addikt

Én szinte minden évben biztosítót váltok mert úgy sokkal olcsóbbra jön ki.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8788) tresh válasza Rivaul (#8787) üzenetére


tresh
addikt

Ez is röhej amúgy de tényleg jobban megéri váltani mert olcsóbb mint meglévőként tovább ott maradni.. logikát nem is keresek ebbe mert szerintem semmi sincs :D

(#8789) F_Zolee válasza tresh (#8788) üzenetére


F_Zolee
veterán

Manapság hol díjazzál a hűséget? :F

(#8790) Rivaul válasza tresh (#8788) üzenetére


Rivaul
addikt

Itt ami gömbölyű azt viszik, ami kocka azt gurítják :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8791) DeFranco válasza tresh (#8788) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én minden évben megfutom a körömet, de soha nem találok jobb ajánlatot. pedig szeretnék találni :)

(#8792) DeFranco válasza Rivaul (#8790) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mielőtt nagyon elkezdtek ezértartittezazországozni érdemes tudni, hogy a kötelező szinte minden biztosítónál veszteséges üzlet.

azért fontos, mert ezzel tudnak neked eladni csaót meg lakásbiztosítást meg utazási biztosítást. ha ezekből van ott egy-kettő, és bemész közölni, hogy viszed a csomagodat, akkor pikk-pakk kikalkulálnak neked egy olyan árat hogy vigyorogva jössz ki.

szóval ha csak köteleződ van ott, és nem is fogsz (át)kötni mást, akkor logikus hogy elhajtanak, az nekik nem hűség, hanem leechelés.

[ Szerkesztve ]

(#8793) tresh válasza F_Zolee (#8789) üzenetére


tresh
addikt

Igen itt kicsit másképp megy mint nyugaton..

Rivaul: valahogy így :K

DeFranco: kb 5-6 éve mindig váltogatom őket és mindig kapok jobbat mint az elmúlt évbe igaz én egész évesbe csinálom a bulit. Talán ebbe az évben volt hogy max 2k különbség volt a két ajánlat között és akkor mondtam hogy most nincs kedvem levelezgetni stb így maradtam a mostanimnál.

(#8794) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Más téma. Köv.héten viszem a verdát vizsgáztatni és kutakodok, hogy miket néznek.
Ilyet is találtam: Egészségügyi csomag, izzókészlet, elakadásjelző háromszög.

Ebből az első van meg. Tényleg nézik is manapság?

(#8795) Melack válasza F_Zolee (#8794) üzenetére


Melack
veterán

Passz. Nekem izzókészlet hiányos, másik kettő van. Inkább közúti ellenőrzésnél figyelnek oda rá, ha éppen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8796) MunezXBK válasza F_Zolee (#8794) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Izzókészlet évek óta nem kötelező.

(#8797) Declare


Declare
őstag

Sracok lenne egy kerdes, hatha valaki talalkozott mar ilyennel. Kb 1 honapja kiegett a jobb oldali xenon izzom. Vagyis egyik reggel kiirta a kocsi, hogy ellenörizzem es nem is egett, valoban. Kb 2 hete ki lett cserelve, amikor a turbomat is szetszedtek megnezni milyen allapotban van. A xenon cseret ez utan a müvelet utan csinaltak es a szerelö azt mondta, mielött csereltek es bekapcsoltak a lampat, vilagitott mindkettö szepen. Kicsereltek ennek ellenere, mar 6 evesek, vadi uj philips x-treme vision került bele (d2s). Erre tegnap indulok es kiirta megint, hogy ellenörizzem a jobb izzot....es lass csodat tenyleg nem eg.

Mi a turot tudok ezzel kezdeni? A baj az, hogy az izzocsere alapbol bazi nagy macera, mert le kell bontani a kocsi elejet total. Mashogy nem lehet hozzaferni. Szoval megmozgatni vagy ilyesmi nem jatszik. Megneztem a biztositekokat, azok rendben vannak. Levettem az akku sarut, hatha valami elektronika es a szervizben is ezert tert eszhez vagy nem tudom, a kocsi elfelejtett szepen mindent, de az izzo tovabbra sem vilagit.

Szerintetek mi lehet? Hogy induljak el? Autovillamossagi? Hatha a trafoja vagy nem tudom milye szorakozik? Mondom az a baj, hogy sok oras munka hozzaferni ahhoz a rohadalom izzohoz, szoval csak ugy poenbol nem vinnem oda szerelöhöz, hogy fel napig szerelje a semmiert......(astra H GTC)

(#8798) -v- válasza Declare (#8797) üzenetére


-v-
addikt

Trafó

(#8799) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

öcsémet születésnapja alkalmából befizetném olyan vezetéstechnikai tréningre/mókára ahol adnak egy komoly autót. pl ariel atom, impreza. melyik a legjobb? ahol a legolcsóbban a legtöbbet lehet vezetni? mert néztem 1 oldalt, de 30 rugót sokkalom 15 percért.

üdvözlettel,
LAci
[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#8800) F_Zolee válasza MunezXBK (#8796) üzenetére


F_Zolee
veterán

Egy három éves cikket találtam ahol írják. :D Csak gondoltam frissíteni kell a mai viszonyokat.
Viszont akkor az elakadásjelző kötelező ahogy nézem...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.