Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) Rivaul válasza tomiii. (#8550) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem túl szép. Úgy unblock elég vacak összhatása van. Ha nem lett volna leírva hogy milyen jó kis gép "volt" akkor én biztos nem ezt választanám ha ilyesmit keresnék :(

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8552) Reaper válasza tomiii. (#8550) üzenetére


Reaper
őstag

Azért a locsoló cső keresztben a hűtőn se gyenge.

(#8553) Snoop-y válasza Rivaul (#8551) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sosem volt egy tuning szepseg.
Viszont nem sok utcai 200sx van Mo-n amiben ilyen cuccok voltak.
Mindenesetre jol lelaktak :(

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8554) tomiii. válasza Rivaul (#8551) üzenetére


tomiii.
aktív tag

sok választásod nincs, ha ilyet akarsz..

(#8553) Snoop-y : kitudja, árban lehet kompenzálták ezeket eddig 6-7 autót vettem, mindet első nézés után, volt amiről egy képet láttam és hozattam is haza 400km-ről előreutalással, mert jó árban volt. Eddig soha nem csalódtam és vol tbenne utcái papíros is :D lehet ő is így volt vele

(#8555) Mágus2 válasza tomiii. (#8550) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A kerti locsoló cső nem jelent semmi jót. :N Mindenkinek mást jelent a jó autó. Valakinek az is elég, ha beindul és saját lábán mozog.

[ Szerkesztve ]

(#8556) tresh válasza Mágus2 (#8555) üzenetére


tresh
addikt

Valakinek az is elég, ha beindul és saját lábán mozog.

sajnos a többségnek így jó :(

(#8557) -v- válasza tresh (#8556) üzenetére


-v-
addikt

Nem mindenki ért az autókhoz, sokszor fingja sincs hogy az hogy beindul reggel nem azt jelenti hogy semmivel nincs gond akkor ... na meg szerintem az emberek többsége más, értelmesebbnek vélt dolgokra szereti elkölteni a pénzét, nem autóra. 3 dolog kéne ehhez, hozzáértés, hogy tudja valaki mit miért mikor kell vagy érdemes cserélni/megnézni stb., némi autóbuzéria, hogy érdekelje is az embert, és meg is akarja csinálni, valamint zseton, hogy az ne hiányozzon más fontosabb területekről. Na ez a 3 nyilván ritkán jön össze. Arról nem is beszélve nem mindenkinek van normális, megbízható szerelője .. vagy tudja magának megcsinálni faszányosra :U Szopódást meg önként és dalolva nem szívesen vesz a nyakába senki, ha nincs épp valami nagy baja az autónak senki se megy szívesen szervizbe, hogy hátha jól lehúzzák vagy elbasznak valamit ..

[ Szerkesztve ]

(#8558) VegyesTamás válasza -v- (#8557) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

nem tudják, hogy nincs értelmesebb dolog :D :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8559) tresh válasza -v- (#8557) üzenetére


tresh
addikt

Ez igaz, de ahhoz nem kell műszaki zseninek autóbu*inak lenni hogy ha az autó kidob egy hiba jelet (villáskulcs,olajszint,ect) akkor veszem a fáradságot és megnézetem. (az más kérdés ha motort cseréltetnek vele mert hülye hozzá) . De pl haverom aki igen jó műszaki szakember kb annyit tud hogy kinyitja az autót beül és megy, még is mindig tud szólni hogy kidobta a check engine-t nézzük már meg meg ilyen apró alap dolgokat. Akinek ez terhére esik az járjon bkv-val. Ez kb olyan mintha kutyát csak etetnéd és sz*rnál vele foglalkozni. De ez csak az én véleményem. Pont múltkor is szóltam egy csajnak viszonylag új autó 2-3 éves suzuki stift és olyan hangja volt hogy arra keltem amikor reggel beindította, másnap direkt lementem és szóltam neki hogy ha nem bántom meg szerintem elkélne vinni szervizbe az autót.. mint kiderült alig volt benne olaj és végül jutányosan én hf-eztem meg neki haverral azóta is hálálkodik. Azért amikor csörög zörög az egész motor egy 2-3 éves autónál csak bemegyek vele egy szervizbe még ha technikai analfabéta is vagyok.

(#8560) TaaT válasza -v- (#8557) üzenetére


TaaT
veterán

"3 dolog kéne ehhez, hozzáértés...autóbuzéria...valamint zseton"

A második igazából nem szükséges, az elsőt a jogosítvány szerzés közben kéne bele verni az ember fejébe de ez nem mindig sikerül (Volt itt aki a 17-es felnire 16-os gumit akart venni, merthogy az olcsóbb :O )

Give them hell Ukraine!

(#8561) Rivaul válasza TaaT (#8560) üzenetére


Rivaul
addikt

Mi azzal a gumival a baj? csak egy jó pajszer kell hozzá ;]

Amúgy mindennel egyet értek de azt hozzá kell tenni hogy nincs az embereknek pénze sajna. Én is ha nem tudnám magam megcsinálni a dolgokat akkor lehet szétesett volna már alattam a gép. 3 gyerek mellett a kocsi létfontosságú de költeni már nem tudsz rá... Bár most kénytelen leszek szerelőhöz vinni mert vezérlés és szilent csere jön amikhez viszont nem nyúlok. (szilentet már cseréltem de szpjon vele aki akar :D )

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8562) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Belső kárpitot(ajtón) mivel érdemes tisztítani?

(#8563) lsc válasza F_Zolee (#8562) üzenetére


lsc
nagyúr

Kárpittisztítóval, nálam a Toyota sajátja bevált.

Az élet kegyetlen .

(#8564) F_Zolee válasza lsc (#8563) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kicsit bővebben?
Madaras teszkóban láttam flakonos kárpittisztítót, végén kefe szerűséggel. Ilyenek jók?

(#8565) tboy93 válasza F_Zolee (#8562) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én vizes porszívóval szoktam.

(#8566) TaaT válasza Rivaul (#8561) üzenetére


TaaT
veterán

Enyémen jövőhét kedden lesz nagy szerviz: vezérlés, fékfolyadék, olaj, és összes szűrő csere.

Give them hell Ukraine!

(#8567) lsc válasza F_Zolee (#8564) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet hogy az is jó, de azt nem ismerem, mint írtam a toyota sajátja jó. Igaz ez nem zárja ki hogy más is lehet jó.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#8568) F_Zolee válasza lsc (#8567) üzenetére


F_Zolee
veterán

Rákerestem de nem igazán találtam, hogy hol lehetne ilyet kapni.

(#8565) tboy93: az ajtón a könyöktámasz elég kicsi, hogy porszívózzam. :) Az már más kérdés, hogy hol vizes porszívóznám. ;] Gondolom el kellene vinni takaríttatni...

(#8569) lsc válasza F_Zolee (#8568) üzenetére


lsc
nagyúr

Minden Toyota kereskedésben.

Az élet kegyetlen .

(#8570) F_Zolee válasza lsc (#8569) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ja hogy ja... Erre felé nincs egy se.

(#8571) Jorus válasza tresh (#8559) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én is úgy vagyok vele, hogy se kedvem se időm se tudásom nincs az autót bütykölni. Megtanulhatnám, de inkább jobban megtérülő tudás megszerzésére fordítom a kevés szabadidőm. Ha vmi nem okés, leviszem az ismerős szerelőhöz, plusz évente átnézetem, kicseréltetem, amit kell, és annyi. Ugyanígy nem szerelek gázkazánt és nem műtök vakbelet sem. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8572) tresh válasza Jorus (#8571) üzenetére


tresh
addikt

Oké de legalább annyi hogy foglalkozol vele :) A kutyának se te adod be az oltást kb ilyen egyszerű ez is :)

(#8573) AMD Power válasza tresh (#8559) üzenetére


AMD Power
titán

Aztán majd eladják a Suzit 5 évesen , szép állapot, női tulaj. :W

Jorus Szerelni én sem fogom az autómat, meg nem is akaromm, de ettől függetlenűl alap dolgokat tudok ,hogy mire kell "figyelni".

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8574) tomcsi23 válasza TaaT (#8566) üzenetére


tomcsi23
veterán

Váltóolaj :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8575) tresh válasza AMD Power (#8573) üzenetére


tresh
addikt

Most hogy megcsináltuk már jó , de ettől függetlenül lassan kuplungos lesz ;]

(#8576) TaaT válasza tomcsi23 (#8574) üzenetére


TaaT
veterán

Az marad. :B

Viszont a hosszbordás szíjnál valami nagyon nem okés, pár km után abbamarad de hidegen elég hangos. [link] Feszítőgörgő?

Give them hell Ukraine!

(#8577) VegyesTamás válasza AMD Power (#8573) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hallottad? Valamit bszkodnak az üzemanyaggal...már fura is volt, hogy megállás nélkül emélés, pedig az olaj továbbra is 52$ és tegnap hallottam a rádióba félfüllel, hogy a kevés jöv adó miatt kell emelni vagy valami ilyesmi...akkor most szépen visszaemelik, és mindegy mennyi az olaj? :W :F

TaaT: ami hidegen hangos aztán elkussol az csapágy...lehet az a generátor is vagy klímakomp. Attól függ vannak-e ilyen cuccok, nem tudom mit hajtasz :)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8578) TaaT válasza VegyesTamás (#8577) üzenetére


TaaT
veterán

Mind2 van benne. De eszembe jutott hogy került egy kevés víz a szíjra és elhallgatott, egy darabig. :)

Give them hell Ukraine!

(#8579) tresh válasza VegyesTamás (#8577) üzenetére


tresh
addikt

Alap gyors matekkal pl : 200 ft-ért adná a kút ezt állambácsi meg küldi 320ra (120-at nyer), ha a kút 140ért adja állambácsi 305ft (165öt nyer) olcsóbb még is nagyobb a haszon :)) extra profit powa
Ellenben ha olcsóbb lenne többen használnák a kocsit több üzemanyag fogyasztás még nagyobb profit.. de ugye ez itt nem megy..

[ Szerkesztve ]

(#8580) VegyesTamás válasza TaaT (#8578) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Mióta csinálja? Na majd mindjárt meghallgatom a youtubevidit :D évek? Az komoly :D

tresh: nem igazán értem :D de már értem..szal most csak úgy emeli mert így még több a profit..érdekes, hogy pont most amikor annyi baszásmegyematricát visszaváltottak :U

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8581) TaaT válasza VegyesTamás (#8580) üzenetére


TaaT
veterán

Elég régóta (évek) :)

Give them hell Ukraine!

(#8582) tomcsi23 válasza TaaT (#8576) üzenetére


tomcsi23
veterán

Volt már cserélve? :)
Ill. a hosszbordás volt már cserélve?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8583) TaaT válasza tomcsi23 (#8582) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem minden gyári. :)

Give them hell Ukraine!

(#8584) tresh válasza TaaT (#8583) üzenetére


tresh
addikt

Akkor lassan nem árt cserélni :))

(#8585) -v- válasza TaaT (#8583) üzenetére


-v-
addikt

Te egy bator ember vagy. Neked nincsen evekben is meghatarozva a csereintervallum? Eleg risky ennyi idos vezerlessel meg hosszbordas szijjal jarni ...
Ezek utan szegyelld magad, hogy ma hozzaszoltal a szervizelos threadhez :D
logout.hu/tema/loerok_harca_autos_topik/hsz_8560-8560.html

(#8586) TaaT válasza -v- (#8585) üzenetére


TaaT
veterán

A vezérlésnél a könyv nem említ [link] idő intervallumot, bár tudom hogy van :B Amúgy ott a km-ből is kicsúsztam már egy 8k km-el, és elég szarul néz ki a szíj, majd csere után mutatok képet.

A hosszbordás szíjra a km-t sem találtam, de az jól néz ki (a rozsdaport leszámítva).

Give them hell Ukraine!

(#8587) tomcsi23 válasza TaaT (#8586) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mintha egy egy butított könyv lenne, pár infó itt is hiányzik. :F
A hosszbordás nem nagy tétel, simán mehetne cserére, a feszítő már húzósabb, meg kell nézni, milyen állapotban van.

Váltóolaj - ott is lehetne egy csere, gyári olajjal már pöppet drágább, de jót tenne annak is a csere.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8588) TaaT válasza tomcsi23 (#8587) üzenetére


TaaT
veterán

A skodás topikban kaptam egy pár tanácsot, kipróbálom őket, ha nem válik be akkor csere. :) És igen, a szíj nem drága, a görgők már annál inkább.

Give them hell Ukraine!

(#8589) Rivaul válasza TaaT (#8588) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem a rover gates szíjjal, feszítővel és vízpumpával a csere árát is beleszámolva 28k :)) És még erre panaszkodnak hogy drága gép :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8590) TaaT válasza Rivaul (#8589) üzenetére


TaaT
veterán

Ok, de most hosszbordás "generátor" szíjról van szó. :)

Give them hell Ukraine!

(#8591) Rivaul válasza TaaT (#8590) üzenetére


Rivaul
addikt

Mind1 itt az is olcsó ;] Félre néztem valóban :B Amúgy nem tudom mennyi van a gépbe de sztem bőven ideje van már cserélni mert nem 2 éves autó. Ha meg szemre is ramaty a vezérlés az külön lutri, főleg hogy az kéne hogy a legmasszívabb legyen az összes közül... Bár az ember úgy van vele hogy nem látszik így hanyagolja ezzel is tisztába vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8592) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok. Egy Chevrolet Lacetti m van, amibe valami jó erős izzót szeretnék, de eddig nem találtam semmit.Most egy +120% os van benne, de ezzel sincs olyan erős mint másoké vagy csak feljebb van emelve a lámpájuk?.Oké tudom hogy a xenon az erős, de annyi embernek nem lehet xenonja.Nincs valami jó bevált sima H7 es izzó ami erős fényű?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#8593) tboy93 válasza Rivaul (#8589) üzenetére


tboy93
nagyúr

nekem ez munkadíjjal pont egy 100-as :((

(#8594) TaaT válasza Rivaul (#8591) üzenetére


TaaT
veterán

A 8szelepes 1.6-osra sem több a vezérlés 30e-nél. De ezt azzal kompenzálja hogy többet fogyaszt mint a 16V. :)

98e van benne most, hivatalosan 90-nél kellett volna cserélni.

Give them hell Ukraine!

(#8595) AMD Power válasza VegyesTamás (#8577) üzenetére


AMD Power
titán

Érdekes az biztos... :U

Mindezek alapján a Capital Economics elemzői azt jósolják, hogy a Brent hordónkénti árfolyama az évtized végén is csak 70 dollár lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8596) MunezXBK válasza tboy93 (#8593) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem meg 2x100. :D

(#8597) mycso válasza tboy93 (#8593) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Uhh, az elég kemény, nekem: Dayco szíj, pumpa, görgő - 21k, hosszbordás szíj +3K, az egészre a munkadíj szerelő függően 10-15K között.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8598) VegyesTamás válasza TaaT (#8594) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Típus, évjárat, kw, motorkód és hnap leírom a csereintervallumaid :K

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8599) Rivaul válasza tboy93 (#8593) üzenetére


Rivaul
addikt

Ott soha nem cserelnem :D Mi a faxom kerul annyiba?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8600) tboy93 válasza Rivaul (#8599) üzenetére


tboy93
nagyúr

A gyári feszítőgörgő a húzós (40k+), az összes utángyártott törik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.