Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) B.Kox válasza #16741888 (#1000) üzenetére


B.Kox
tag

Jah, sztem simán meglehet jáccani ezt a forgalomból kivonást. Meg ha a rendőr a haverod akkor a környéken még tudsz vele rallinzi rendszám nélkül is.:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1002) B.Kox válasza #16741888 (#1000) üzenetére


B.Kox
tag

Megcsinálhatnád mondjuk ilyenre:Bővebben: link:DDD

De sztem sokkal nagyobb élmény egy lepukkant(nem roncsot) kocsit kipofozni, mint ha vennél tip-top állapotút amihez nem kell hozzányúlni. Legalább megvan a fiilning hogy te csináltad.:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1003) Sick Boy


Sick Boy
őstag

kész, a Chevrolet a Daewoo modelljeit árulja egy-az-egyben...
Jó, jó, tudom, hogy General Motors mindkettő, de mire volt ez jó, azt nem tudom...
Áll egymás mellett egy Deawoo Ma10 és egy Chevrolet Ma10 a pirosnál, megalol...
Ráadásul a Kalost csak 1.2-es motorral adják, botrány...
Nekem bejön a Kalos, mert 1.4-től indul (persze a Deawoo is elkedzte nyomni az 1.2-es Kalost), de kééérem... ez vicc, láttam óriásplakáton is egy új Nubirát, Chevrolet Lacetti Sedan néven, nevetséges...
Tudom, hogy az angolszász területeken pölö az Opeleket Vauxhall néven nyomják, jobbkormánnyal, meg ilyenek... de miért kellett ilyen modellekkel ''betörnie'' Magyarországra a Chevroletnek...?

Belinkelek 1-2 képet...


Bővebben: link
Chevrolet Matiz


Bővebben: link
Chevrolat Kalos 5-door


Bővebben: link
Chevrolet Kalos 4-door



A Chevrolet. -Tól... megazanyátokat!



Bővebben: link
Chevrolet Lacetti Sedan, ez azért legalább már kinéz valahogy...

mod: most akartam megnézni a Daewoo magyar oldalát és írják, hogy már egy-az-egyben Chevrolat a cuccuk. Ezek szerint megszűnik a Daewoo?
Meg amit én Nubirának néztem, az vmi Lacetti, szerintük vadiúj, de mintha már láttam volna ugyanilyet, csek Daewoo cimkével, lehetséges ez?


na mindegy...

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#1004) B.Kox válasza Sick Boy (#1003) üzenetére


B.Kox
tag

Mondok én neked még nagyobb LOL-t; Japánban meg Suzuki néven forgalmazzák...:O:C

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1005) Sick Boy válasza B.Kox (#1004) üzenetére


Sick Boy
őstag

mi? mutass vmi forrást!

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#1006) a_tesz válasza B.Kox (#1004) üzenetére


a_tesz
Korrektor

én úgy tudom, hogy amerikában.japánban a suzukinak saját modelljei vannak,amerikában pedig az eredendően daewoo (tehát dél-koreai) járműveket forgalmazzák suzuki néven,az ötajtós kalos ''suzuki swift+'' néven fut,és a négyajtós kalos első lámpájával.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1007) Bazsesz válasza neduddki (#992) üzenetére


Bazsesz
őstag

1-2 k*rvajól néz ki, de a lada, amin merci jel van, a tulaja egy ****************. De jók nagyon úgy alapból :)

Bővebben: link Lada 112 tuninglámpabúra az 1200-esen jól mutat :D

De 1-2 tényleg nagyon gáz, de attól még Lada.


Majd az én kis kockatuningom... :DDD

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#1008) Integra


Integra
titán

megvettem (sajnos) a magyar auto bild első számát.
végülis csak az igazolódott be, amit eddig is tudtam.
német autó reklám újság, semmi több.

de persze az elején azonnal az objektivitással kezdenek a köszöntőben... ugyanebben a szövegben szerepel a német auto bild tulajdonos szöveg...
hát a német autólap tulajdonos meg az objektivitás egy szövegkörnyezetben igencsak elgondolkodtató....
természetesen minden oldalon német autók, egy mitsu lancer fért bele, az is egy összehasonlítóban.
szegény FR-V-ről meg azt irják hogy a szépnek egyáltalán nem mondható kocsi...
az autó motor pedig ezt írja: meglepően dinamikus és sportos benyomást kelt.
ebben az egészben az az elgondolkodtató hogy az újság elején büszkén hivatkoznak arra hogy az autó motor írja ide is a cikkeket...
szóval sok itt a bukta, ez az újság semmilyen mértékben nem lesz mérvadó, nevetséges.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1009) a_tesz válasza Integra (#1008) üzenetére


a_tesz
Korrektor

hát ezt sajnálattal hallom.még nem vettem meg az auto bildet, de lehet,nem is fogom (más kárából okos az ember...).meg ahogy olvasgattam a legújabb autó-motort,hát,egyre megy annak is lejjebb a színvonala szerintem.
ja amúgy meg új honda legend?gondolom egy integránál még mindig nem jobb,de azért az se semmi. :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1010) Integra válasza a_tesz (#1009) üzenetére


Integra
titán

bizony jobb, sokkal.
skyline gt-r r34 vspec-nél is konstans jobb köridőket ment a nürburgringen, tesztelés alatt.
hondának van most a létező legjobb awd-je.

szvsz hamarosan megjelennek rá japánban és az usa-ban a bitrubo rendszerek is, akkor már teljesítményben is ott lesz ahol az M5 és az AMG-k.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1011) Integra válasza a_tesz (#1009) üzenetére


Integra
titán

egyébként nem is az a bosszantó hogy német elfogdult, mert egy német laptól nem is várok mást el.
de hogy ilyen döbbentesen erőszakos formában.... szerintem ez még a legkeményebb német fanatikus arcoknak is feltűnik.

autó magazint már nagyon rég óta nem veszek, tényleg ugyanaz. csak az autó magazin még a német autó márkák között is csúsztat és preferál.
ezért hagyták ott a legtöbben ezeket a lapokat.

az A2 szerintem még mindig a legnormálisabb autós lap.
itt dolgoznak azok akiknek elegük lett a német lapokból és abból amik ott mentek

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1012) B.Kox válasza Integra (#1011) üzenetére


B.Kox
tag

Vazze neked német fóbiád van! :DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#1013) Integra válasza B.Kox (#1012) üzenetére


Integra
titán

nem fóbia hanem tény:(
saját szemmel is láttam hogy megy ez az egész (az importőr oldaláról)
van pár újságíró barátom és ők is tudnának mesélni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1014) divot


divot
veterán

Asszem sürgősen meg kell gazdagodnom. :F Jön az új Porsche Boxter Coupe...

(#1015) pweisz válasza divot (#1014) üzenetére


pweisz
senior tag

Hát nem tudom, valahogy a háruja olyan gáz. Valami olyasmi hatás mint amikor egy autón kicserélnek cuccokat, hogy újítsanak, de nem jól sikerül. Szóval nem tudom valahogy furcsa.

(#1016) divot válasza pweisz (#1015) üzenetére


divot
veterán

Persze, hogy furcsa. Azért szép. ;)

(#1017) a_tesz válasza Integra (#1010) üzenetére


a_tesz
Korrektor

hát ezt szomorúan hallom,de remélem,azért a Subarunál veszik a lapot,elvégre elég nagy úttörők az AWDben...
az már úgy elég komoly kis autó lesz ;] szó se róla, tudnak ezek a japánok.nem is értem, mért nem vesz mindenki japán autót?

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1018) Integra válasza a_tesz (#1017) üzenetére


Integra
titán

egyre többen vesznek.
usa-ban míg az amcsi gyártók szívnak a honda és a toyota tarol.
és európában is nagyon erősödnek.
németorszgában míg a német gyártók legtöbb esetben stagnálnak, a japánok tovább erősödnek.
sok lesz még a baj szvsz a gyártók között.
kíváncsi vagyok mikor durvulnak el a dolgok és vetnek ki a japán gépekre még nagyobb büntető vámot vagy szankcionálják őket valahogy. mert egyre erősebbek lesznek az biztos, és a német gyártok egyre elégedetlenebbek.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1019) Integra válasza a_tesz (#1017) üzenetére


Integra
titán

nem hiszem hogy a honda konkurencia lenne a subarunak, mert nem igazán van a hondának kisebb padlólemeze amibe betudnák tenni ezt az sh-awd rendszert.
ezért nem lesz civic wrc sem:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1020) a_tesz válasza Integra (#1019) üzenetére


a_tesz
Korrektor

jól van ez így :) nem kell az imprezának ''házon belüli konkurencia'',eleget szívnak így is a sok csigaszopó töméntelen pénze miatt.a Hondát pedig örömmel látom,hogy egyre jobbak a forma-1ben.és most,hogy buttonnak maradnia kell,van egy újabb vb-esélyes.legalábbis,ha jövőre is hozzák ezt a formát,vagy mégjobbat.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1021) Integra válasza a_tesz (#1020) üzenetére


Integra
titán

talán. a 05-ös kasztniba és aerodinamikába már jelentősen belefog szólni a gyár, úgyhogy az esély adott, de a többi csapat sem zabot fog hegyezni:(
már most megy a fekte hibrid bar a tesztpályákon, úgyhogy tesztelik a 05-ös dolgokat már keményen. legalábbis egy részét

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1022) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Bővebben: link

Fanatikus lennék? :D

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#1023) pweisz válasza Bazsesz (#1022) üzenetére


pweisz
senior tag

Jó! Havernak sikerült Warbisat 100Ft-os boltban vennie.

(#1024) Bazsesz válasza pweisz (#1023) üzenetére


Bazsesz
őstag

Én tuningboltban vettem 500-ért :) Volt másfajta is, de ezt jobbnak találtam :) És tök ari :)

A warbi meg egy másik legenda :D Olyanom is volt, csak simán rá volt írva, hogy watrburg, és ennyi, de sajna elhagytam anno. :O

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#1025) pweisz válasza Bazsesz (#1024) üzenetére


pweisz
senior tag

olyasmi mint a tied csak az szerintem nem volt egy ennyi. Meg aztmondta haver hogy a többi mind nyugati márka volt. Jómondjuk a Warbi is nyugati ha ugynézzük, de nem úgy, szóval na:) Egyébbként meg : www.tar.hu/uaz

(#1026) sai


sai
aktív tag

kicsit off.
tegnap este + büntettek a zsaruk mert ''elvileg'' olyan helyen fordultam meg ahol nem lehett volna.. namármost ez ugy néz ki hogy van 1 balra kanyarodó sáv ahol van 1utburkolati jel (balra nyil) és a lámpában is 1balra nyil.. namármost akkor itt csak balra lehet kanyarodni vagy +is lehet forulni??tábla nem tiltja... (én ugy emlékszek hogy ahol balra kanyarodni lehet ott + is lehet fordulni ha tábla ezt nem tiltja) ha valaki helyszinről jobban tudja akkor ez az Örs vezér térnél történt és ametro mellet ahogy elhagyuk a metrot van 2 forduló sáv Árkád parkolóba és én onnan fordultam +. sorry az off ért.

(#1027) Gismo


Gismo
addikt

Álmaim autója: Bővebben: link

(#1028) pweisz


pweisz
senior tag

Terepjáróban nekem ez az egyik állom:

(#1029) Gismo válasza pweisz (#1028) üzenetére


Gismo
addikt

Hmm! Új UAZ? Szép! Teccik!

(#1030) Integra


Integra
titán

Tömegverekedés tört ki egy raliversenyen Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A szemerei autóverseny gyorsasági szakasza éppen véget ért, amikor a verseny rendezői eddig ismeretlen okokból összetűzésbe keveredtek a nézőkkel.

A biztonságiak rádión értesítették a kollégáikat, majd az immár tizenöt fősre duzzadt gárda válogatás nélkül ütlegelni kezdte a nézőket. A Havaria Press jelentése szerint négy biztonságiak annyira nekivadultak, hogy földön fekvő embereket is rugdostak. A hírügynökség szerint a rendezők még az amúgy illegális viperát, egy kb. egyméteres, hajlékony, a végén ólomgolyóval megerősített botot is bevetették.

A viperával verekedő rendezők végül egy rendszám nélküli autóval hagyták el a helyszínt, a lezárt pályán a menetiránnyal szemben.

A megvert nézők közül egy ember súlyos, kettő könnyebb sérüléseket szenvedett. A megyei rendőrfőkapitányság garázdaság ügyében indított vizsgálatot. A viperával verekedő biztonságiak közül egyet előállítottak, hármat még keresnek, de személyazonosságuk ismert, közölte a megyei kapitányság az MTI-vel.

:(:(:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1031) a_tesz válasza Integra (#1030) üzenetére


a_tesz
Korrektor

...viszont Turi lett a bajnok! :)
az se volt semmi amikor aschenbrenner elvesztette az uralmát a kocsi felett és bamm! ahogy a híradóban volt az valami marha jó volt az az amatőr felvétel, tisztán hallatszott utána egy örömujjogás hogy Felvettem! Felvettem!!! :) (persze ki ne örült volna neki...)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1032) Integra válasza a_tesz (#1031) üzenetére


Integra
titán

én hányok a magyar rallye-tól, baromira nem érdekel ahogy a sok kiskakas kapirgálja a közös szemétdombot és közben dobálja a mocskot a másikra.. magyar motorsport detto.
egyik sem érdekel

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1033) a_tesz válasza Integra (#1032) üzenetére


a_tesz
Korrektor

kicsi is, savanyú is - de a miénk. amúgy meg ebben az országban nagyon kevés dologra lehetünk büszkék...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1034) rATdrAgOn válasza Integra (#1032) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

:DDD
WRC-ben meg masodszorra lett Loeb meg a Citroën a vilagbajnok. :)
Igaz, csak fos Xsara, jovore meg C4 lesz a WRC, de ez van. :DDD
Hidroscitrot WRC-be!!! :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#1035) a_tesz válasza rATdrAgOn (#1034) üzenetére


a_tesz
Korrektor

ha most kötekedni akarnék,akkor azt reagálnám,hogy az egyik leggyengébb WRC-s mezőnyben.hát igen,vakok közt a félszemű a király :) egyébként Loeb tehetséges pilóta,és megérdemelte már a világbajnoki címet.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1036) Integra válasza rATdrAgOn (#1034) üzenetére


Integra
titán

na ez megint érdekes dolog.
csinálnak egy nagyon tuti kis wrc-t, utcákra meg fostalicskákat ontanak.
bár biztos van akinek bejönnek.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1037) Integra válasza a_tesz (#1035) üzenetére


Integra
titán

én ezt nem mertem megjegyezni, de örülök hogy te bevállaltad, te voltál a bátor:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1038) Gismo


Gismo
addikt

Remélem nem gond, hogy elindítok egy másik eszmefuttatást!
Tehát: Autómata vagy manuál váltó?
Megfigyelés: Ugye amerikában ha veszel egy autót akkor azt automata váltóval adják és a manuálért kell felárat fizetni! Európában, ha veszel egy autót akkor azt manuállal adják és az automatáért kell +-ba fizetni! Miért?
Itt azért fizetünk felárat, hogy aztán még többet költhessünk az autóra, a nagyobb mennyiségű elfogyasztott benzinért?(egy manuálhoz képest több elfogyasztott benzinért!)
Egy autómatás autó mennyivel eszik többet egy manuálosnál átlag user mellett egy átlag autó?
Majd utánna jön a diesel vs benzin vs gáz is!

(#1039) Gismo válasza rATdrAgOn (#1034) üzenetére


Gismo
addikt

úgyúgy! Hidróscitró rulez!

(#1040) pweisz válasza Gismo (#1038) üzenetére


pweisz
senior tag

manuál,csak is. Egyébbként az új autómaták elméletileg nem fogyasztanak többet, sőt..

(#1041) Integra


Integra
titán

még szép hogy manuál váltó:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1042) lao ce válasza Gismo (#1038) üzenetére


lao ce
aktív tag

manualis dragabb amerikaban? szerintem nem. amiknek en a kozelebe mentem ott nem ez volt a helyzet, az automata volt felaras a manualissal szemben - mar ahol a manualis egyaltalan lehetoseg volt.
persze vannak kivetelek (rx8) de ott a manualis valtozathoz erosebb motor is tartozik.
megj. a donteshez: ny-ban nem elnek szivesen egy manualis valtossal, es sportkocsit nem vennek automataval.

[Szerkesztve]

nicht kompot

(#1043) a_tesz válasza lao ce (#1042) üzenetére


a_tesz
Korrektor

na és azt se felejtsük el,hogy az amerikai a leglustább népség,csoda,hogy ott terjed el a legjobban az automata váltó,ahol úgy akarnak lefogyni,hogy mekis kaját esznek meg tv előtt ilyen tvsoppos szarokkal edzik magukat? :) NY-ban persze több értelme van egy automatának,de ott az autó csak használati tárgy,nem ilyen istenítendő szent dolog,mint pl itt a PH!-n :D szóval annyit a kiinduló kérdéshez:ha majd 50 elmúltam,és jobban fog érdekelni egy kosciban,hogy milyen kényelmes az ülés,minthogy milyen fordulaton adja le a max lóerőt,akkor majd elgondolkozom az automatán,de addigis felejtős.

Integra:ez van,a valósággal nehéz szembenézni :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1044) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Integra, a_tesz: Perszeperszepersze. :DDD

Bar, engem a WRC sem erdekel, mint ahogyan az F1, megis szamomra a Citroën az auto... a tobbivel sincsen sok bajom, de ez van. :DDD

Apropo: Integra nagy Hondas Isten! Nem tudsz valahol boltot Bpesten, ahol '87-es Honda Accordhoz is lehet alkatreszeket venni? Nem csak komplett egyseget?
Cimboramnak doglodik a szervoszivattyu a vasaban, dol belole a lotyi mindenhol, szvsz csak tomiteseket kell benne kicserelni, meg talan a csapagyazast, de az majd akkor derul ki, ha szet lesz szedve :)

Elore is koszonom!

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#1045) Integra válasza rATdrAgOn (#1044) üzenetére


Integra
titán

haliho
itt érdeklődj!!!
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1046) rATdrAgOn válasza Integra (#1045) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Koszonom! :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#1047) Integra


Integra
titán

Bővebben: link
hova volt kénytelen süllyedni a nissan:(
undorító....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1048) Gismo válasza lao ce (#1042) üzenetére


Gismo
addikt

Hát én úgy toom, hogy a manuál váltó az felárért megy! Akármien xar autót veszel amcsiban mindbe autómata váltó van!

(#1049) mityku válasza Gismo (#1048) üzenetére


mityku
aktív tag

Automata váltó????!!:F brrrrrrrrrr!!! Még a hideg is kiráz!!!!!
Szerintem a manuál az tökéletes, érzi valahogy az ember, hogy van alatta még is valami. Plána, ha a váltó, néha nem akar bevenni egy-két fokozatot. :D

Lehet, most bmw fanok megköveznek + keresztre is feszítenek, de múltkor a totalcarba mutatták azt az m5-ös bmw-nek a váltóját, majd lefordultam az ágyról, hogy az milyen ronda volt!!!!! :DD Már azért se kéne az a böszme dög!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#1050) Integra válasza Gismo (#1048) üzenetére


Integra
titán

most te vagy lao él az usa-ban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.