Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) bitpork válasza roberto211 (#13999) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezért kell bézbólütő a kocsiba, kiveszed hátrasétálsz, és beb@szod a lámpáját. Majd kiteszel 20k-t és közlöd h elismered a károkozást. Ezek után szerintem nem ugráltak volna :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14002) tresh válasza roberto211 (#13999) üzenetére


tresh
addikt

Ha ilyet 5-10-el tolatsz semmit nem fog megnyomni ha hozzá is érsz elnyeli a lökös..nekem is volt ilyen mikor belém gurult a srác kb 5-el. Mondtam neki no para ne aggódjon városba napi kétszer megteszik ezt parkolás végett.. szóval igen nagy a valószínűsége hogy kifizeted a majomnak meg az okos nőjének az esti mozit és kaját a mekibe :(

(#14003) roberto211 válasza tresh (#14002) üzenetére


roberto211
őstag

Oké azt elismerem,hogy hibás voltam abba,hogy nem voltam elég figyelmes tolatáskor kivételesen egyszer fordult elő ez is egy mellékutcában.. De a csaj meg kikerülhetett volna elég széles volt az utca. Nálam is fordult elő ilyen,hogy kijöttek elém vagy nem vettek észre és rámhúzták kormányt de ilyenkor mit csinálok? Fék,elránt,gáz,vissza. Neki annyit kellett volna tenni,hogy kb a 30 ról fékez egyet és bekanyarodik mellém.

Megzavart az a hülye gps mert leesett a műszerfalra tartóval együtt és ahogy tolattam azt figyeltem 1 mp re. Erre jön a nagy duda, de kb 10nél többel nem tolattam még gumihang se volt mikor lesatuztam autók meg nem mentek egymásba de ugye ezt kilehet magyarázni..

bitpork: Most már tényleg az lesz.. Ha én minden alkalommal kiugrálnék ilyenekért ezzel menne el a fél menetidő.. Tegnap egy öreg húzta rám Kelenföldön a citroenjevel a kormányt parkoló autók közül.. Ha nem figyelek leviszi az oldalamat.. És most én is szálljak ki meg erősködjek? :(

DeFranco: Most őszintén mit érek vele ha felveszem a kesztyűt és erősködök vele? Szomszédok jobbról balról, egy fazon kint állt.. Ha most leállok a csávóval harcolni, eltördelem ujjait utána még én leszek feljelentve utána meg vagy börtön vagy közmunka... Csak akkor veszek részt ilyesmiben ha az ember kezdi Én sose kezdeményezek semmilyen erőszakoskodást, de ha már ő kezdi az önvédelemnek számít.. Pedig szívesen tettem volna ilyen műmayer gyökérrel elhiheted..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14004) fi:zi'k válasza roberto211 (#14003) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem verbális erősködés aka meggyőzésre gondolt a kolléga.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14005) roberto211 válasza fi:zi'k (#14004) üzenetére


roberto211
őstag

Nem lehetett.. Tök normális voltam, és így is csak jampiskodott..

Mondtam neki , akkor az enyém is olyan lenne ,hogy festékcsík, horzsolás,stb,nem csak a tiéd.. Őt az nem érdekelte.. Tehát...

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14006) DeFranco válasza roberto211 (#14003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem erőszakról beszéltem, hanem az erősködésről hogy neked van igazad.

már feltéve hogy tényleg úgy hiszed, hogy nem te vagy a hibás a balesetben, mert nem mentél neki.

(#14007) roberto211 válasza DeFranco (#14006) üzenetére


roberto211
őstag

Nem hiszem.. Szerinted az én kicsi műanyag lökhárítóm régi swiftről nem szakadt volna már le ha beletolatok valakibe? Vagy nem lenne nyoma? Dehogynem.. Mindegy.. Ez történt, mást már nem tudok tenni..

Muter már tolatott bele anno egy unixos caddybe, kb 8 éve.. És nem 5-8al.. Suzuki oldalt teljesen horzsolt lett, újra kellett fényezni meg mit tudom én mit kellett vele még csinálni de a lökhárítónak ott se lett baj..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14008) DeFranco válasza roberto211 (#14007) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem bosszankodd ki magad, aztán engedd el, nem ér annyit az a huszas.

fogd fel olcsó tanulópénznek, hogy nem lehet olyan körülmény, ami elvonja a figyelmedet ha az autó mozgásban van. lehetett volna sokkal nagyobb baj is.

(#14009) roberto211 válasza DeFranco (#14008) üzenetére


roberto211
őstag

Hát ja, az igaz lehetett volna nagyobb baj is.. Mindegy nem érdekel, ez van... Nem tudok mit csinálni..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14010) fi:zi'k válasza roberto211 (#14005) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezt a 20e-et akkor is eltúloztad, pláne hogy szerinted nem is te vagy a vétkes. Amúgy érezted, hogy volt ütközés?

Nekem is volt hasonló esetem egy Aldi parkolóban, ahol összesen 3(!) autó volt. Tolattam, a nő elbambult, belém jöttek, a fickója meg kiugrott és elkezdett ordibálni velem. Rám akarták fogni, én nem ismertem el és ennyiben is maradt. Mondjuk azt az autót már csak a lélek tartotta egyben amúgy is. Annyira le volt amortizálva a kasztni, hogy meg sem látszott rajta. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14011) roberto211 válasza fi:zi'k (#14010) üzenetére


roberto211
őstag

Pont ezaz ,hogy semmit nem éreztem.. Régi swiftbe meg azért megérezném szerintem..

Nekem is ezt kellett volna de most már nem érdekel.. Ez van..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14012) Rivaul válasza roberto211 (#14011) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnálom az esetet. Én rendőrt hívtam volna. Már ne rágd magad rajta. :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14013) roberto211 válasza Rivaul (#14012) üzenetére


roberto211
őstag

Amúgy lemerném fogadni,hogy ha Ő csinálta volna ezt és valójában is belém tolat akkor nem hogy húsz ezret még betét lapot sem akarna írni..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14014) Richard! válasza roberto211 (#14013) üzenetére


Richard!
addikt

az ilyen f@szparasztok el is tűnnének a helyszínről, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne...

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#14015) Rivaul válasza roberto211 (#14013) üzenetére


Rivaul
addikt

Abba biztos lehetsz...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14016) Typhoon47 válasza roberto211 (#13999) üzenetére


Typhoon47
őstag

Rendőr nem tudott volna mit tenni, ha csak nem látta más tanú is az esetet, akkor ketten mondanak neked ellent...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14017) DeFranco válasza Typhoon47 (#14016) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha nem látta más tanú az esetet akkor nem tolatott, hanem fékezett... követési táv be nem tartása, tiszta sor.

(#14018) Typhoon47 válasza DeFranco (#14017) üzenetére


Typhoon47
őstag

Najó, de nem ez történt, hanem tolatott, persze le lehet tagadni, ha erre célzol de az könnyen elmérgesedhet.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14019) roberto211 válasza Typhoon47 (#14018) üzenetére


roberto211
őstag

De gondolom csak nem lett volna annyira balf@sz a rendőr,hogy nem bírja megállapítani,hogy most én tolattam bele abba a szerencsétlen lepusztított autóba vagy nem...

Az a baj,hogy akkor nem tudtam ilyeneken gondolkozni.. Ha tudtam volna akkor most 20al beljebb lennék.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14020) DeFranco válasza Typhoon47 (#14018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt is írtam az elején, hogy el kell dönteni, hogy belement, vagy nem ment bele. ha belement, akkor oda kell állni, és elismerni, ha nem akkor meg ne vele csináltassák meg a 23 félresikerült parkolás nyomát a lökösön.

simán kinézek egy biztosítási csalást a dologból. mondom, feltételezve azt az elképzelt helyzetet, hogy tényleg nem ment bele

@roberto211: nyugi, mi sem kapcsoltunk volna. én legalább is valószínűleg nem. fórumon mindenki tárgyalótermi rambó, de akkor és ott azért az ember azt se tudja hol van jellemzően, ha csak nem gyakorlott az ilyen szitukban.

(#14021) Burt1793 válasza roberto211 (#14007) üzenetére


Burt1793
veterán

Az ütközést azért meg lehet érezni, de persze az is lehet, hogy ütköztetek, de ijedtségedben nem vetted észre és a swift lököse kimozogta az ütközést a fiat-é meg kicsit összekarcolódott, nem olyan puha műanyag.

(#14022) roberto211


roberto211
őstag

Tessék lefényképeztem lehet ti jobban látjátok, vagy felfedeztek valamilyen sérülést:

LINK1

LINK 2

Piszkosnak piszkos, de én speciel nem látok rajta egy sérülést sem... És elvileg itt középen kellett volna nyomnak lenni..

Burt1973: Ha kimozgatta volna akkor egyúttal le is szakadt volna vagy lett volna rajta valami nyom..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14023) fi:zi'k válasza roberto211 (#14022) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Biztos vmi spéci karc és koccanás álló festék van rajta. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14024) Typhoon47 válasza roberto211 (#14022) üzenetére


Typhoon47
őstag

Hát hogy ha ezzel a felülettel mentél neki az autónak egy stiftel, akkor azon nagyon maximálisan egy "polírnyi" kár keletkezhetett.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#14025) roberto211 válasza Typhoon47 (#14024) üzenetére


roberto211
őstag

Ezzel" mentem" elvileg neki mivel középen voltam én is meg Ő is.. Na de én speciel még polírnyi kárt sem látok rajta..

Na mindegy, offoljuk a témát,.. :D Ez volt, elmúlt, szerencsére nem történt nagy baj,Ő meg legyen boldog a szaros 20ezerrel ha ettől neki most jobb.

Defranco: Amúgy valóban volt rajta vagy 3-4 sérülés azon a fiaton ha nem több. Oldalt(elől) kettő , másik oldalt(elől) 1, középen még egy amit rámfogtak ugye, mellette is egy kisebb.. És állítólag most akarja eladni az autót mert hallgattam "ráadásul pont most akarom eladni"... Gondolom 3 ból lefújja otthon, 7ből felpolírozza valami mekkeleknél , többit meg új autóra költi.. :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14026) F_Zolee válasza roberto211 (#14025) üzenetére


F_Zolee
veterán

Engedd el. Ha már kiperkáltad és úgysem kapod vissza akkor csak jobban hergeled magad, hogy mégse kellett volna odaadni...

(#14027) roberto211 válasza roberto211 (#14025) üzenetére


roberto211
őstag

Mondja a csaj "háát egész elemet lekell fújni tuti, mert ez egyedi szín".. Mondom és? Miért kéne pár kisebb festéklejövetelnél lefújni az egészet? "háát mert... ez egyedi szín".. Mondom ugyanazzal az egyedi festékkel ki is lehet ködölni ahogy szokták kisebb hibáknál csinálni minek kéne lefújni egészet?

"Mi az a ködölés? " Na itt már nem válaszoltam.. :U

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14028) fi:zi'k válasza roberto211 (#14027) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mondjuk viccet félretéve a Faitokon lehet tényleg ennyire trágya a fényezés. Múltkori autóbérlésnél egy Pandáról vmi bozót/gaz(?) szedte le a festést a lökösről.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14029) Richard! válasza roberto211 (#14025) üzenetére


Richard!
addikt

nyugodj bele, hogy boldog is :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#14030) Rivaul válasza roberto211 (#14027) üzenetére


Rivaul
addikt

Tiszta sor hogy simán rád mentek. Kaptak az alkalmon. Jó hogy nem töltöttél betétet mert sokkal többe fájt volna, állj így a dologhoz. Ha elsőre jártam volna így akkor én is lenyelem (egyszer meg is tettem jogsim elején) azóta már nem hagyom magam, következőre te is másként állsz hozzá nyugi. Tanulópénz :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14031) roberto211 válasza Rivaul (#14030) üzenetére


roberto211
őstag

Jaja ;)

Hát igen, ennyire azért tudtam ott gondolkozni.hogy betétet biztos nem töltök ilyenre mert az többe kerülne..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#14033) SzlobiG válasza -v- (#14032) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hiába teszik ki úgy se foglalkozik a sok bamba vele, de az ötlet jó. :)

(#14034) Rivaul válasza SzlobiG (#14033) üzenetére


Rivaul
addikt

Mi benne a jó? Alább írták hogy 4000 autó/h forgalmat is elér az m7. Ezt képzeld el egy csíkba jobb oldalt. 2 sáv meg néz hogy mi van? :D Ha előtted 90-el megy valaki akkor kiugrasz és vissza gyorsan hogy szabályos maradj? Ami nem képes 130-al menni (van ilyen azért bőven) azt mind kerülgetni. Nem értem én ezt. Inkább korlátoznám a haladási sávokat ha már annyira akarnak valamit. 90-130-160 Lehet ez is baromság de hogy a jobbra mindenki-nél értelmesebb lenne az fix.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#14035) TaaT válasza Rivaul (#14034) üzenetére


TaaT
veterán

" Ezt képzeld el egy csíkba jobb oldalt. 2 sáv meg néz hogy mi van?"

Értelemszerűen a belsőben az van aki (mindenkit) előz, a középsőben az aki gyorsabb a szélsőnél, a szélsőben meg mindenki más. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#14036) suits válasza TaaT (#14035) üzenetére


suits
tag

Bocsi a zavarásért!

kérdeésem lenne.Mentem egy uton a rendörök nem abban a sávban álltak amiben én hanem a bal oldaliban és mikor melléjük értem villágitott lámpával..Ilyenkor mit néznek?rendszámon a müszakit?Nem igazán értettem a szituációt kicsit beparáztam hogy most megkellett volna állnom...?Félévenként fizetem a bizositást az még nincs befizetve az új csekk de 2 napja rájt le a rég, az látszik a rendszámon?

[ Szerkesztve ]

(#14037) bitpork válasza suits (#14036) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem mentek utanad akkor nincs nagy para. Max percekwn belul a TEK kopogtat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14038) EQMontoya válasza suits (#14036) üzenetére


EQMontoya
veterán

Don't fosch. Bizosításrul meg olvass vissza, nincs para, nem rég tárgyaltuk itt. :)

Same rules apply!

(#14039) #94529552 válasza EQMontoya (#13974) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már bocs, de a féknyereg nem szokott tönkremenni a tárcsa miatt, legalábbis még ilyet nem láttam. Szerintem a féktárcsát cserélni érdemes, nem szabályoztatni. Ilyesmivel csak rossz tapasztalataim vannak, mert utána mégis csak cserélni kellett, ami ugye dupla munka, + zseton és időveszteség is.

(#14040) EQMontoya válasza #94529552 (#14039) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha hullámos a tárcsa, akkor a nyereg folyamatosan rázkódik fékezésnél, mert a tárcsa üt, és baromira meg lennék lepve, ha azt a nem kicsi erőt hosszabb távon mosolyogva viselné.
A nyerget azért kellett cserélni, mert elkezdett folyni belőle az olaj, de ezek után nem lepett meg.

Same rules apply!

(#14041) MunezXBK válasza TaaT (#14035) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A szélső röfié. ;]

(#14042) bitpork válasza MunezXBK (#14041) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha az enyim, akkor már viszem is a fizető kapukat :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14043) Burt1793 válasza bitpork (#14042) üzenetére


Burt1793
veterán

A belső a tdi-seké, a benzines tulajok már nem mennek gyorsabban a megengedettnél, a szar otto motor sokat zabál olyankor. ;]
A táblákat remélem sokan észreveszik és akkor majd lemennek a középsőből.

(#14044) Dio111 válasza Burt1793 (#14043) üzenetére


Dio111
tag

A fenéket, a csiga diseleknek ott a legszéle :)

(#14045) -v- válasza SzlobiG (#14033) üzenetére


-v-
addikt

Mindegy, ha már 20-ból egy majom lemegy, az is valami. Meg örvendetes, hogy észlelték a problémát és próbálnak kezdeni vele valamit.

(#14046) Declare válasza -v- (#14045) üzenetére


Declare
őstag

Igy van! Egy ideig en nagyon hatarozottan tartottam magam, hogy jobbrol nem elözöm, semmilyen körülmeny között....aztan lassan feladtam....pont az M7 en.

Multkor egy piros suzikis swift (mondjuk mi mas lett volna :D ) a belsö savban, üres palyan. Villogtam, ramentem, villogtam, vartam, villogtam, ramentem....közben szepen kikerülgettek minket jobbrol. Aztan feladtam es en is tovahaladtam. Pedig nem volt sem öreg, sem nö...csak suzukis :D

(#14047) -v- válasza Declare (#14046) üzenetére


-v-
addikt

Persze en is elmegyek jobbrol, szabalyt nem szegek vele, figyelni persze kell de egy ido utan kurvara megunod es szvsz balesetveszelyesebb is amikor mennek a seggebe meg integetnek hogy menjen le... Amugy multkor corsas mellett elmegyek, viszonylag ures palyan megy bent 110el, neztem ra amikor elmentem mellette fel se tunt neki h le kene menni, nezem elorol lampaja persze nem eg ... sajnos tele van az ut ilyenekkel, bevallom en ugy kozlekedek ahogy a legbiztonsagosabbnak, leggyorsabbnak es legstresszmentesebbnek erzem, nem is foglalkozok mar az ilyen majmokkal ... ha igy megy, hogy jobbrol kell elmenni, akkor igy megy.

(#14048) Qru válasza Declare (#14046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most már nem szegsz szabályt ha elmész mellette jobbról szóval hajrá (de azért csak óvatosan).

#nincsbennetarcsi

(#14049) Declare


Declare
őstag

Jah, most hogy mondjatok, tenyleg olvastam, hogy mar szabalyos is ez a fajta elözes. Viszont arra azert kivancsi lennek, hogy aki ilyen süket modon közlekedik, hogy fogalma sincs mi zajlik körülötte, az hogy reagal egy veszhelyzetben? Kb asszem sejtem a valaszt, inkabb csak költöi a kerdes...

(#14050) -v- válasza Declare (#14049) üzenetére


-v-
addikt

Eddig is szabalyos volt.

Ugy, hogy mas figyel helyette is es vigyaz a seggere.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.