Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184001) 6030D válasza ngaba (#183998) üzenetére


6030D
Ármester

Gondolom utcán volt, akkor az önkormányzatnál bepróbálkozhatsz, hogy nem voltak gondozva a fák, ezért a korhadt leszakadt, bla-bla. Kicsi az esély, de hátha.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#184002) Qru válasza ngaba (#183998) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Casco vagy a közterület fenntartójánál (önkori vagy a főkert) lehet próbálkozni.

Az ilyenek miatt ha nem muszáj soha nem parkolok fa alá.

#nincsbennetarcsi

(#184003) CactuS válasza ngaba (#183998) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fánál legjobb tudomásom szerint csak akkor, ha korhadt volt, tehát elmulasztott gondozás miatt lehet az adott terület illetékesét megkeresni. Nagyobb vihar esetén a leszakadt egészséges ágat vis maiornak tekinti a biztosító és elutasítja a kár rendezését. Sajnos volt benne részünk pár éve.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184004) Peter.70 válasza ngaba (#183998) üzenetére


Peter.70
őstag

Hát ha valami csoda folytán tudod bizonyítani, hogy az önkormányzat, vagy valaki más, akinek a " tulajdona " a fa, amelynek az ága rá esett az autódra, korhadt volt, vagy nem volt megfelelően " karban tartva " akkor behajthatod a károdat szerintem. De ennek kb 0 az esélye.

Tsebacsi: mik a fejlemények az autóval?

[ Szerkesztve ]

(#184005) Dluinet válasza Tsebacsi (#184000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem nevetni akartam rajta, nem is kárörvendésnek szántam. Reméltem a smile nyilvánvalóvá teszi.
Amúgy ezt saját maga, egy nevetős smile-val tolta meg.

Én rohadt dühös lennék egy ilyen szar ág miatt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#184006) Tsebacsi válasza Peter.70 (#184004) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az Ügyvéd Úrra várunk, hogy átrágja magát a rettentő sok papíron (4 lap + 2 oldal az autó története). :U

#184005Dluinet: :D :D :D :D Nem, ez nem tesz nyilvánvalóvá mást, csak hogy kiröhögöd.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#184007) Magnum_ válasza Tsebacsi (#184006) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ajanlottam volna karteritesi szakjogasz ugyvedet barati aron, aki gyorsan all rendelkezesre, ha kerdezel... :-)

I humbly and respectfully decline™

(#184008) ivana válasza Jorus (#183997) üzenetére


ivana
Ármester

Ez az app dolog tényleg röhejes. Még mosókban is simán lehet fizetni paypassos kártyával.

(#184009) Qru válasza Magnum_ (#184007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De csak ugy szabalyos ha a HA-rol linkeled. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#184010) Tsebacsi válasza Magnum_ (#184007) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elsőnek bepróbálkoztunk az Autóklub jogászával, ha nem válik be keresni foglak ígérem :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#184011) Magnum_ válasza Qru (#184009) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ElBsztam 🤦‍♂️

I humbly and respectfully decline™

(#184012) EQMontoya válasza CactuS (#184003) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igy, de igazabol a vis major bizonyitasa a fa "karbantartojanak" feladata.

Tehat alapbol az felel erte, hogy ne szakadjon le az ag, maximum mentesulhet a felelosseg alol vis major eseten, de akkor bizonyitania kell, hogy nagy vihar, komolyabb onos eso, vagy valamilyen hasonlo, rendkivuli termeszetesi esemeny miatt szakadt le az ag.
Mivel ilyen a napokban nem volt, szerintem ez siman nyerheto ugy.

De majd Magnum_ megmondja a frankot. :)

Same rules apply!

(#184013) Magnum_ válasza EQMontoya (#184012) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jol irod, ket rendelet is rendelkezik errol + ott a Ptk karfelelosseg mogottes jogszabalykent. A kozteruleti fa kezelojenek (altalaban onkormanyzat) gondosodnia kell arrol, hogy az elet es vagyonbiztonsagot ne veszelyeztesse.

En is hozhatonak latom az ugyet a leirtak alapjan.

Ott volt az en plazas karokozasom 3.5eve, ott a csatornafedel nem volt jol rogzitve. Kiment egy szep level a plazanak, megelolegeztem a javitast, megkaptak a szamlat, ami a nevemre szolt, de nem tudtak mit tenni, szerettek volna lekoltsegelni, de elmagyaraztam az ugyvedjuknek, hogy ez KARTERITES, ne probaljon mar meg hulyenek nezni, utaltak.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#184014) ngaba válasza Peter.70 (#184004) üzenetére


ngaba
aktív tag

Szerintem vihar nem volt, de akkor annyiban hagyom.

(Meg mondjuk nem is örülnék, ha miattam vágnák ki ezt az öreg platánt. Bár mondjuk kevésbé lenne metróalagút jellegű a nappalink. :))

A többieknek is köszönöm a válaszokat.

Szerk.: Na, az utolsó két hsz elbizonytalanodott. Majd meglátom. :)

[ Szerkesztve ]

(#184015) tboldi válasza MC Pite (#183996) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem akarok LED-et fényszóróba, pláne nem közvetlenül a műszaki előtt, a tapasztalat szerint itt még a gyári kerékméretbe is belekötnek. :DDD
De ha projektoros lenne, akkor betenném.

Valószínű, hogy nincs annyi, a bulbfacts.com szerint is csak 3525.

[ Szerkesztve ]

(#184016) forceberg válasza ivana (#184008) üzenetére


forceberg
veterán

A szokásaidra kíváncsiak, az életed kell nekik (is), mint adat. :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#184017) CactuS válasza EQMontoya (#184012) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk anno a telephely biztosítója jött ki kárszemlézni, hogy vajon melyik ág melyik fáról esett rá melyik autóra. Hát mondom baszki, én nem a Harry Potter vagyok, találd ki te - meg a tököm se akarta emelgetni a méretes ágakat. Végül az lett a szemle vége, hogy a fák megfelelően karban voltak tartva, nem korhadt ágak szakadtak le - ez tény -, ezért elutasították a kifizetést, így a telephely saját zsebből fizette ki az autók fényezését.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184018) Qru válasza ngaba (#184014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy próbát megér a dolog szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#184019) Peter.70 válasza CactuS (#184017) üzenetére


Peter.70
őstag

Ezt így szó szerint? Hát mondom baszki, én nem a Harry Potter vagyok, találd ki te - meg a tököm se akarta emelgetni a méretes ágakat. :DDD :D

(#184020) CactuS válasza Peter.70 (#184019) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, mert nekiállt legozni, hogy akkor most melyik ág melyik fáról esett le, repülni meg nem tudok... :K

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#184021) szimi57


szimi57
őstag

Vélemény?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#184022) EQMontoya válasza szimi57 (#184021) üzenetére


EQMontoya
veterán

Olcsó húsnak híg a leve. Mindig.

Same rules apply!

(#184023) forceberg válasza EQMontoya (#184022) üzenetére


forceberg
veterán

MC Pite által ajánlott LED már élhető, olcsóbbakat nem is próbáltam, de ez jónak néz ki, projektoros H7-es.

[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#184024) Tsebacsi válasza szimi57 (#184021) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Á fene azt hittem a méréses videó lett linkelve :(

Kínai lednek mindig túrós a háta. Vagy nem így szól a mondás?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#184025) w333 válasza szimi57 (#184021) üzenetére


w333
félisten

Szerintem ezknek a Ledeknek semmi értelme nincs ... egy halogén is erősebb ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#184026) MasterMark válasza w333 (#184025) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt csak megerősíteni tudom. Van egy ugyanilyenem HB3-ra csak próbából vettem nem akartam használni, de nem sokat ért amikor kipróbáltam.

Switch Tax

(#184027) eastsider válasza Tsebacsi (#184024) üzenetére


eastsider
nagyúr

tessék ez is jó [link] többi NaTo ([link]) mellett :DDD

amúgy sok kocsin a gyári halogén is idegesítő, ősszevissza világítanak vakítanak, nincsenek beállítva rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#184028) szimi57 válasza w333 (#184025) üzenetére


szimi57
őstag

Van 1pár C6-H7-em, pár éve vettem, itthoni piaci beszerzés, ki sem próbáltam. Rendőrnek jó lesz mutogatni :DDD Lehet kíváncsiságból bedobom, de csakis a refibe.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#184029) MunezXBK válasza tboldi (#183979) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az kizárt dolog, mer nem tudom! :D

(#184030) -v- válasza eastsider (#184027) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#184031) tboldi válasza MunezXBK (#184029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy világ dőlt össze bennem. :O

(#184032) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Mi a vélekedés most az 1.6 AllGrip Vitarákról (2016) GL+ , +néhány extrával? Mit érnek?
Hajt valaki ilyet?

(#184033) simonjoe válasza MC Pite (#183966) üzenetére


simonjoe
senior tag

...most rendeltem a bay-ről nekem csak egy kell a Splash-be, ha megjött a másikat megbótolhatjuk :D

Joe

(#184034) simonjoe válasza Qru (#183995) üzenetére


simonjoe
senior tag

...én ezt vettem, és szereltem be a nejem Splash-ébe:
[link]
1enlőre még pozitív a tapasztalat, bár csak pár hete raktam bele.

Joe

(#184035) MC Pite válasza szimi57 (#184021) üzenetére


MC Pite
veterán

Meg ne vedd, röviden. Szar a chip...a többi mindegy is innentől.

Refibe próbálhatod a másikat; de fotózz alaposan és próváld ki úton. Lehet rosszabb az izzónál.

Simonjoe: köszi, de 13 éve csak olyan autóink vannak amibe két tolatólámpa kell, nem német/japán :DDD.
De dobj majd képet milyen az izzóhoz képest, hogy világítja meg autó mögött a talajt.
Szerk: Normális az a drl+köd, állítsd be jól(!) és fasza lesz ködben. Egy (!) százalékra állítsd, ha 1,3at látsz doksikban, az nem erre a lámpára vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#184036) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Érdekes ez a cikk

Egyébként szerintem az is belejátszik a dologba, hogy a sok korlátozás miatt leállt az import. Használt autóra meg mindig nagyobb volt itthon a kereslet, mint a kínálat, ezért hoztak be kintről csomót.

Same rules apply!

(#184037) simonjoe válasza MC Pite (#184035) üzenetére


simonjoe
senior tag

....kettőt nem adok! :P
de tőle rendeltem:
[link]
A ködlámpát sajnos nem sikerült jól beállítani, nagyon lefele világít, de hagyom a francba, mert le kell venni a lököst, h tudjam pozicionálni. :W

[ Szerkesztve ]

Joe

(#184038) Qru válasza simonjoe (#184034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ejj, kár hogy az enyémhez nem passzol. :(

#nincsbennetarcsi

(#184039) tboldi válasza Qru (#184038) üzenetére


tboldi
nagyúr

W21W kell neked is?

Félrenéztem, sorry. :B

[ Szerkesztve ]

(#184040) Qru válasza tboldi (#184039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom mekkora az átmérője a ködlámpa fészkének.

De mivel amúgyis van gyári drl, nem vagyok rádfeszülve. A ködlámpát meg amúgy kb soha nem használnám (Passaton 6 év alatt 2x ha használtam pl).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#184041) Qru válasza Kolondrum (#184032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A milyen autot vegyek topikba nezz be, ott lesz vele talasztalat.

Haverom csajanak van, igaz nem AllGrip-es de 1.4T. Sztem tök oké járgány a maga szintjén.

Az SX4 jobban osszerakott a Vitara meg trendibb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#184042) kisza25 válasza ngaba (#183998) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem volt ilyen fotózd körbe ággal együtt és önkormányzat, nekem fizettek :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#184043) gooool válasza EQMontoya (#184036) üzenetére


gooool
őstag

Én mostanság az alsó árkategóriát böngészem (értsd 500 ezer alatt), de felháborító az is...ezer éves kotla Swiftek, Corsak, stb. 400 ezer körül, ami nem úgy néz ki, mint egy tyúkól... bár tudom, hogy maga az igénytelen közlekedőedény tökéletes definíciója ez a típus, de nehogy már...nem is olyan rég még tök jó játszós kocsikat lehetett lőni ennyiért, most mindez esélytelen.
Tavaly eladott Clio RS-emet 1 nap alatt vittek el 1,2 milláért, most simán 1,6-1,8 között kérnek hasonlóan szépért, főleg, hogy alapból ritka jószág. És azért nem akkora kultmobil még meg ekkora infláció sem volt... :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#184044) dj79 válasza gooool (#184043) üzenetére


dj79
senior tag

Én is most akarom felrakni a fabiát eladásra (tartós HO marad). Júni közepe óta 900km :DDD. Ahogy nézem, kB még az átírást sem bukom, csak az olaj és szűrőcserék árát.

(#184045) Qru válasza EQMontoya (#184036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elszálltak az árak nagyon. És nem is fognak lemenni már. :(

#nincsbennetarcsi

(#184046) Integrale válasza simonjoe (#184037) üzenetére


Integrale
veterán

Lokharito also felen a kodlampa vonalaban, nincs egy-egy lyuk? Onnan lehet altalaban allitani.

"Bad reklám is reklám too"

(#184047) EQMontoya válasza gooool (#184043) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, en sem gondoltam volna, hogy 2.5 korul fog érni az MX5. De jelenleg 100k-val többet futott is 2 fölött megy.

Qru: Szerintem ha nyitnak a határok és lesz újra import, konszolidálódik kicsit. Persze annyival utana is drágább lesz, amennyit a forint gyengült az Euróhoz képest, de a többi része indokolatlan szerintem.

Same rules apply!

(#184048) rbalint88 válasza EQMontoya (#184047) üzenetére


rbalint88
addikt

Aki nagyon akar, az tud behozni most is autot. A treleres kamion mehet, kereskedok kozott meg csak mukodik a betyarbecsulet, hogy ha videohivasban korbemutogatta az autot es jo, megalkusznak, utal, jon a kocsi.
egyebkent szerintem inkabb az ujauto arak emelkedese huzza a hasznaltpiacot, mint az, hogy kevesebb auto jon be (amit ugyse tudsz honositani februar elott).
pont ma neztem, egy 1.5tgdi dct i30 ovatosan extrazva 7,9M listaaron... egy 1.8 hybrid corolla hasonlo vagy minimalisan jobb felszereltseggel 8,7M. es itt nem
arrol beszelunk, hogy a heremasszirozotol a fulbogyoritoig minden van benne, hanem hogy azert esoerzekelo meg derektamasz legyen ma benne, meg talan a klima se manualis legyen... erdekes eltolodasok vannak, ami az anno 5,5-6millas elanatraban alap volt a kozepes felszereltsegi szinten, olyanokert ma a 7,5 millas alaparra meg ra kell fizetned (digitklima, ulesfutes, tolatoradar, esoerzekelo). Nyilvan cserebe csomo dolog meg benne van, ami az elantraban nincs, de ugy gondolom azt fedezi a vetelarnovekmeny ugy, hogy ezek ne keruljenek ki az alap folotti elso felszereltsegi csomagbol...

(#184049) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

116 km M3 Bp fele

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#184050) Qru válasza EQMontoya (#184047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az is valid, hogy a tobb alapextra arnovelo tenyezo.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.