Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) Integrale válasza kisza25 (#60000) üzenetére


Integrale
veterán

MunezXBK, csengetnek. ;]

"Bad reklám is reklám too"

(#60002) lenko válasza BigBlackDog (#59999) üzenetére


lenko
aktív tag

Munkatársamnak van ilyan volvo, ezzel a motorral, csak 2004-es.
5 henger az csak 5 henger. Nyomatékos motor alul is, de azért nehéz az autó, így nem megy jól, csak éppen használható ezzel a motorral.
Ülések olyan puhák, mint a 2T wareszban voltak. :DDD Egyébként tényleg nem nagy autó. B5 passatom jóval nagyobb volt minden téren.

Saabot én is nézegettem anno, a soknak tűnő lóerő ellenére nem megy olyan jól, mert szintén nehéz, így el is vetettem gyorsan. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#60003) Qru válasza Declare (#59995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

El kell engedi, hogy tőled minél távolabb essen árokba, bár 2 kamion közé én sem húzódok be ilyenkor. Várja ki a sorát. Jellemzően az területis 1,6 tdi Oktávval a legtürelmetlenebb amiért 130-140-el merészelek csak előzni a pályán.

Múltkor is két kamion között lett annyi hely, hogy lehúzódjak de nem mentem be arra a kb 150 méterre. Emberünk (Mondeoval) kivág, hogy jobbról megelőz. Na ott azért valami elpattant nálam, visszahúztam 4-be és parketta. Arra pont elég volt, hogy ne férjen be aztán a kamion megelőzése után kihúzódtam ő meg tovarobogott. De mégis jobbról? Ez hülye?! :(

#nincsbennetarcsi

(#60004) zack válasza kisza25 (#59988) üzenetére


zack
nagyúr

Sosem vártam el, várom el. Dudálni talán kétszer dudáltam eddig, mindkettő extrém eset volt, általában üres külső, belső, de a látás csökkent nem érzékelte, hogy mennék. és a villantást sem érzékelte... Villantani sem szoktam.
Még azokra se villantok, akik 100-120 körül előzik a kamiont, vak nem vagyok, látom, hogy hány kamion megy a külsőben.

Ha este spriccolgatnál, az tuti hogy a 120W ködzárót megkapnád. Ablaktörlő van, csukott szemmel, hunyorogva viszont nehéz vezetni. ;] Kamionosok ködben villogni szoktak amikor elmegyek mellettük. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#60005) Qru válasza zack (#60004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver múltkor egy renitnes bringást locsolt meg így. Nem igazán tetszett neki a dolog. :D

A ködzáród is ledes?

BBD: Haverom tesójának van S40 csak neki a 180 lovas verzió van (D5). Na az már szedi a pacskert rendesen. :K

#nincsbennetarcsi

(#60006) BigBlackDog válasza lenko (#60002) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na igen, az alul lévő nyomatékot nem sikerült megtalálni, 3000 alatt rángatott mint a fene (szegény példánynak lambda szonda hibája volt, állítólag ez az oka ennek). De feletti gyönyörűen és simán járt, megfontoltan húzott.

(#60007) tresh válasza kisza25 (#60000) üzenetére


tresh
addikt

Értelemszerű,ahogy az is hogy belenézel a visszapillantó tükörbe.Ha ezt mondjuk 2x megteszed látszik hogy igen gyorsan jön és van idő kimenni előle. De persze ezt mindig mindenki másképp látja :))

Qru: a D5 más kategória (motor téren). Amúgy szerintem az a lehető legjobb választás a Volvokba S40-S80-ig. Nekem pl automatával nagyon bejött. Kellemes és haladni is lehet vele. Csak az S60 tényleg szűk. :(

[ Szerkesztve ]

(#60008) zack válasza Qru (#60005) üzenetére


zack
nagyúr

Ledes. Féklámpa is 100W led. Vakok között muszáj látszani. ;)
De ezek ilyen 30$/pár áron mennek.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#60009) Qru válasza tresh (#60007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

S60-al mentünk el Svájcig az ultra kényelmes, onnan Olaszországba meg az S40-el mentünk tovább akkor már hátul ültem de nekem nem volt kényelmet pedig elég gibbon alkatom van, ismersz személyesen is.
Sőt az IS250-ben lenyomtam egy Wöthersee-t oda-vissza szintén hátul és arra sincs panaszom. Bezzeg a Jazz-ben 200 km után fészkelődök olyan kényelmetlen. :(

zack: Haha, ismerős! Múltkor a lámpánál kiszállt a mögöttem lévő és szól, hogy száljak már le a fékről mert kiég a retinája. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#60010) Declare válasza Qru (#60003) üzenetére


Declare
őstag

Engem nem erdekel, hogy ö magaval mit csinal, de az en esetemben itt pl en ahogy athuztam a masik savba, ereztem, hogy megcsuszik az auto es kellett egy finomat ellen kormanyoznom. Namost ha nem olyan gumik/futomü van a GTC alatt, plussz kisebb rutinnal, nagyobbat rantok es/vagy a megcsuszast nem ugy korrigalom ahogy, hanem beletapsok rutintalanul az ijedseg miatt a fekbe, vagy nagyobbat rantok vissza, akkor tuti a megpördüles.....nem keves hasonlo video van a youtuben is....es az is biztos, hogy ebben az esetben ez a fereg elhuz es soha nem kerül elö....hacsak nincs egy kamerad. :(((

(#60011) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Kisza. Igen, akkor is elsobbsege van
Az persze nem elvart, hogy a kamion ala becsussz 70-nel, mint Torreto.
De Tene izmozz
A kresz.miatt

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#60012) pècsimunkás válasza kisza25 (#60000) üzenetére


pècsimunkás
addikt

100%ig igazad van ! Ha 140-150- el megyek , èn sem lassítok azèrt , h bemenjek 2 kamion közè . Majd elmegyek mellettük , utánna szèpen elmennek mellettem is .
150- ről lelassítva , jobban kopik a fèk , utánna mire visszagyorsítok , megeszi a hajamat ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#60013) Magnum_ válasza pècsimunkás (#60012) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg egyszer
Itt nem arrol van szo
Ne tartsa fel fekpockolgetessel, mert jobbra tartasi kotelezettsege van.

Zack: Ha este spriccolgatnál, az tuti hogy a 120W ködzárót megkapnád

Ez is jó, hajrá!
szidjátok a magyar autósokat, holott nem vagytok különbek :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#60014) tresh válasza Qru (#60009) üzenetére


tresh
addikt

Nekem az s60 hátul volt szűk vagy is én többet vártam tőle külső méretek alapján. Minden más téren egy rossz szavam se lehet rá. Meggyőzött pedig már 420k km volt benne. Erősen agyalok rajta hogy v70 vagy valami ilyesmit kéne beszerválni. Visszatérve Jazz-el nem utaztam messzire de hátul ülve engem meglepett mekkora hely van benne. Asszonynak rohangálós autónak bármikor megvenném.

(#60015) z123456789 válasza Magnum_ (#59994) üzenetére


z123456789
addikt

Saint_ (#59994
Költői kérdés volt, de aranyos vagy. Köszi. :D

(#59995) Declare
A rohadt izetlen köcsög! :(((

Tényleg van ilyen állásfoglalás, amit írtál? Mármint a jobbról kerülés témával kapcsolatban.

(#59999) BigBlackDog
A benzines hangja sem sokkal jobb (szerintem, bár még nem halottam dízelest belülről), a lánc kelepel, mint a gólya. Meg is jegyezte csajom, hogy miért van ilyen szar hangja az autómnak? :D Mondom: mert nagy a segged, és nem bírja. :DDD Egyébként ez sem tetszik az Accordban. Esküszöm inkább cserélgetném a szíjat benne. Annál tudnám pl, hogy meddig bírja, és nem kéne olyanon gondolkoznom, hogy 300 000-nél kell-e vele valamit csinálni? :U No meg halkabb lenne.

(#60004) zack
Hm...én is hasonlóan vagyok, ahogy írtam is. Esküszöm még azt sem villantom le, aki 130-nál lassaban kerül ki 3 kamiont. De még a kamionost se terrorizálom kormányrángatásokkal. :K

(#60013) Saint_
Mi máshogy nézzük. Nem római jogot használunk, hanem farkastörvényt. :D Magyar virtus. Bárcsak másra használnánk. :)

[ Szerkesztve ]

(#60016) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jó reggelt!

Nekem is megvolt a napi agyfasz, 2x is... 8kor a postán sorbanállunk, kinyit egy új ablak, előttem egy hölgy, mögöttem egy p*csa, az azonnal rongyolt is az ablakhoz, letojva, hogy mi is sorban állunk... Kapott hideget-meleget, és mikor felfogta, hogy hozzá beszélek, úgy nézett, mint aki akkor lát először fehér embert. :W

Autótmostam (finomba, persze a red car-nál a porszívó alig szívott, így buktam egy zsetont...)

Majd 9kor egy régi kék skoda fabias kalapos bácsif*szláma majdnem nekem jött jobbról. Megyek a főúton, jön egy olyan kereszteződés, ahonnan mindig jönnek jobb-bal felől, kicsit lassítottam is, mondom ki ne vágódjon valami fittipaldi. Hát erre nem ez a hülye csorog ki elém?! Arra nem is nézett, ahonnan jöttem... Fék, duda, balrahúz, 2 centin múlt (nem miatta, önfényezés rulz) hogy nem húzta meg az oldalam és nyomta meg az ajtókat...
Megálltam, kiszálltam, nagy levegő, kocsi check, oké. Jön oda egy fószer: Láttam mi vlt, azért jöttem. Ügyesen kikerülted. Mondom ja, nagy mákom volt, köszi!

Gondolkoztam hogy az öreg után megyek, de még félig náthásan nem fogok utcán elporolni egy vén hülyét...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#60017) Qru válasza tresh (#60014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többször mentünk a sajátommal nyaralni hidd el 2-300 km után azt se tudnád hogy ülj benne hogy ne kapjon el az idegzsába. Egyszerűen rövid az ülőlap. Amúgy hely van benne. Mi sem véletlenül mentünk azzal nyaralni, mert sokkal több a hely benne mint Bubiban.

S60 szűkös, az S40 is meg az IS250-is de azért el lehet férni bennük. IS-ben pl jó mélyen ülsz és kellően hosszú az üléslap így nem zsibbad el benne a hátsód.

mod:

Amúgy jogos, ez városi rohangászós autó, nem egy TransAm. Szóval csak jót tudok írni róla, kivéve az üléseit. Tegnap is mentem vele, egyszerűen kenterbe veri a váltója Bubiét. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60018) kisza25 válasza zack (#60004) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

fényre sötétednek a tükrök puszi :DDD , ja, hogy a ködzárót:D Á amúgy is vakvezető kutyával vezetek, nem számít:D
tresh: ez olyankor szokott megesni amikor 3-4 kamiont előzök, amúgy mindig figyelek, hogy ne akadályozzam a gyorsabban haladókat, megvárom, hogy elmegy vagy le is megyek előle, kicsit gyorsítok, hogy ne akadályozzam, de értelem szerűen 1 kamion közé nem tudok besorolni, szóval, ez több kamion előzése közbenre vonatkozott... ;]
Saint_: ok akkor csak vigyorgok neki a visszapillantóba, azt szabad?:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60019) Declare válasza z123456789 (#60015) üzenetére


Declare
őstag

"Tényleg van ilyen állásfoglalás, amit írtál? Mármint a jobbról kerülés témával kapcsolatban."

dehogy van, csak jol atcs.sztem a kis k.csögöket ;] :DDD

Még 2015 ös az eset, ha azota nem biraltak felül, akkor el lehet szepen menni a balga mellett jobbrol is igen :K persze ez nem a 200 al megerkezem es igy elmegyek a belsöben 130 al halado mellett kategoria :)

[link]

(#60020) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
a közeljövőben autót fogok cserélni. Eddig még nem csináltam ilyet. Valószínűleg egy ideig meglesz a régi autó is és csak miután meglett az új utána fogom eladni. Kivéve, ha esetleg kereskedésben veszem meg és beszámolják a golfom (bár kétlem, hogy 20 éves kocsit beszámolnának). Hogy érdemes ezt csinálni? Átírás, papírom stb. Jó lenne ha a bónusz az új kocsira menne, de gondolom ez nem kivitelezhető.
Jelenleg egy golf3 1.4 benzin van és nagyon valószínű, hogy egy seat leon 1.8T lesz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#60021) Qru válasza Declare (#60019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez továbbra is így van, előzni tilos jobbról de elhaladni szabad. Aztán hogy sávot váltasz az elhaladás után már másik történet.

#nincsbennetarcsi

(#60022) F_Zolee válasza Speeedfire (#60020) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha kereskedőnél veszed akkor kérheted, hogy intézzék neked ami kb 1-2 nap és nem kellett semmit intézned(ha rendes nem kér érte semmit). Biztosítást magad is intézheted, legalább tudod mennyi lesz. Bonuszt meg át kell vezetni az új járgányra, beküldött adásvételivel.

Melyiket veszed? Linket..

[ Szerkesztve ]

(#60023) footy válasza tresh (#60014) üzenetére


footy
addikt

Nalunk is igy van, az asszonynak van egy Jazz rohangalni. Nemreg anyam is vett egyet mert ugy megtetszett neki :)
Nekem meg a Golf6 variant van hosszabb utakra, ami vagy C5-re vagy V70-re lesz cserelve.
Majdnem vettem magamnak is egy Jazzt, csak annnyi a baja, hogy hangos autopalya temponal.
Kivancsi lennek, hogy CVT-vel mennyire all fennt a problema.

(#60024) kisza25 válasza Speeedfire (#60020) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A legkényelmesebb beszámíttatni és mindent a kereskedéssel intéztetni, eredetvizsga, biztosítást is megtudod ott kötni.
Mondjuk valamivel többet kapsz az autóért, ha magad adod el.
Amíg a régi autó megvan, nem lesz bonuszod az újra, ha eladod/beszámíttatod a régit, akkor az ottani biztosítótól kell kikérned bonusz igazolást, ha ugyanoda kötöd a régit és az tegyük fel az AEGON ott pl. nem kellett nekik semmit sem adnom, alapból b10-re kötöttem meg az újat, mondjuk én elötte eladtam a régi autót (2-3 nappal elötte)
Aztán be kell menned egy okmányirodába/ kormányablakhoz, átiratni a nevedre a forgalmit az adásvételi szerződéssel, eredetvizsgával és a biztosítással. Itt fizetni kell a vagyonszerzési illetéket+ átírást. Ez megvan, akkor közlekedhetsz az autóval.
Ez után lejelented a helyi önkormányzatnál a súlyadó miatt, meg a régire ne küldjék. Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60025) Speeedfire válasza F_Zolee (#60022) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tehát, amit megvan az új kocsi, de a régi is megvan még. Utána lehet igényelni a bónusz átvezetést?
Egyelőre még nincs meg a kiszemelt.


kisza25: Köszi. Meglátom még, hogy mi lesz. Kereskedés vagy sem. Nyilván kevésbé szopó, ha ott veszem meg és be is számolja a régit.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#60026) kisza25 válasza Speeedfire (#60025) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kicsit kiegészítettem még az előző hsz-t,
amíg nem adod el a régit, addig az új a0-ba lesz, ha csak nincs olyan családtag akinek van bónusza és nincsen autó a nevén.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60027) Speeedfire válasza kisza25 (#60026) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ilyen sajnos nincs a családban. Csak olyan van, akinek nincs bónusza és kocsija se.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#60028) F_Zolee válasza Speeedfire (#60027) üzenetére


F_Zolee
veterán

Átvezetni csak adásvételivel lehet. Ergo ahhoz el kel adni. Addig A0-ba fizeted a másikat. Azért írtam azt amit, mert kereskedővel jóval lerövidíted a rohangálások számát kb 0-ra. :D

(#60029) vendingo


vendingo
veterán

Hali! Kéne egy kis segítség!

Kaptam egy levelet, hogy mentesülök a 2017 évi gépjármű adó alól, mivel úgy értesültek, hogy a gépjármű már nincs a tulajdonomba.

Ez most mi? Én nem adtam el a kocsit.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#60030) Speeedfire válasza F_Zolee (#60028) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Értem, de elég sok mindennek kell együtt állnia ahhoz, hogy a kereskedőnél el tudjak intézni mindent.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#60031) tresh válasza footy (#60023) üzenetére


tresh
addikt

C5-t én is nézegettem van egy kettő egész jó. A Jazz csak akkor jön szóba ha költözünk és kell egy másik kis kocsi ami olcsó egyszerű és megbízható. Család / baráti körbe 3 db van 1.2 és 1.4 es motorral igazából kötelezőn kívül nem nagyon volt vele gond. Sőt egyet kb fél éve m7-en utolértek elég csúnyán és kisebb nyak sérüléssel kiszállt a rokonunk. ezek alapján agyaltam hogy ha kell egy kis autó akkor ez lesz a befutó.

(#60017) Qru: Egy IS250-t ki kéne próbálnom csak a régi 200-asba ültem az nagyon tetszett.

kisza25:persze nem mindig van rá lehetőség. A bosszantó az amikor van rá és azért se megy le...

[ Szerkesztve ]

(#60032) F_Zolee válasza Speeedfire (#60030) üzenetére


F_Zolee
veterán

Elég sok mindennek? Elég csak egy kiszemelt autó. :D

(#60029) vendingo: értelem szerűen fel kellene hívni őket. Nincs kizárva, hogy elütöttek valamit aztán neked ment az értesítő.

[ Szerkesztve ]

(#60033) Speeedfire válasza F_Zolee (#60032) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ami kereskedésben van, jó állapotú és kell nekik egy 20 éves golf. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#60034) kisza25 válasza Speeedfire (#60030) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha ott van a te autód (törzskönyv is), azaz autó amit meg akarsz venni, a pénz és még van nyitva kormányablak, akkor elég gyorsan megy.
Én Vác-ról hoztam el az i30-at és nem akartam még 1x 400km-et autózni, előtte már jó párat megnéztem, ott is 3-at, kiválasztottam a szerintem legjobbat.
Megtettem az ajánlatot, kicsit alkudoztunk, megírtuk az adásvételit, ment a kocsi eredet vizsgára, közben megcsináltuk a biztosítást, megjött a vizsgapapír, elmentünk a kormányablakhoz, átírtuk, visszamentem a kocsiért, elköszöntünk és haza:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#60035) F_Zolee válasza Speeedfire (#60033) üzenetére


F_Zolee
veterán

Minden pénz nekik, max mond egy alacsony árat rá, persze utána drágábban adja el a golfod de ezek már csak ilyenek. De nagy valószínűséggel 1.8T-t normális állapotban nem találsz csak magánszemélynél és az se 8-900k-ért. Kérdés mennyiért akarsz.

(#60036) Qru válasza tresh (#60031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bögre IS250-ét próbáltam. Vezettem is meg ugye azzal mentünk a GTI treffenre (Mekkora trollok vagyunk, mi?! Toyotával Lexussal menni... Pedig mehettünk volna Golfal is.). Nagyon kényelmes, kellemes utazó autó. Az IS200-hoz képest (Montoya révén volt szerencsém hozzá) egyértelműen a gran'turismo-sság felé mentek el.

mod:

vendingo: Nem hangzik túl jól... Nézz utána az önkormányzatnál. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60037) Speeedfire válasza kisza25 (#60034) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Világos, felesleges tovább bontani ezt a vonalat. :N
Mondjuk a golfot magánembertől vettem és nem különösebb szívás vele.


F_Zolee: Sok helyen nem veszik be a régi kocsikat. :N
1.6m környékén nézem őket. 1.8-2m körül vannak a cupra-k.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#60038) Declare válasza Qru (#60036) üzenetére


Declare
őstag

"egyértelműen a gran'turismo-sság felé mentek el."

Ez alatt mit ertesz? AZ IS200 es IS 250 nem csak motorban különbözik? :F

(#60039) brumi1024 válasza Declare (#60038) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem. :N XE10 vs XE20.

(#60040) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#59999) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ja, amit még kihagytam és számomra meglepő volt. A 2.2-es dizli Accord 6.4 l/100 km-es fogyasztást mutatott. A gazdája szinte csak városban használja és szerinte így alacsonyabb a fogyasztás, mint pályázás esetén. A Civic nekem most 6.9 l/100 km-ert ír ki. Nem feltétlen mondom ezek után, hogy megéri a dízel.

(#60041) tresh válasza Qru (#60036) üzenetére


tresh
addikt

hehe :B hmm akkor lehet tényleg érdemes lesz egyet kipróbálni :K

(#60042) zack válasza kisza25 (#60018) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem is fényre sötétedő. Terrorizálhatatlan vagyok. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#60043) Qru válasza BigBlackDog (#60040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városban a 6,4 parádé pedig.... Örülök ha városban 8,5-9-et tartani tudom Kormival.

mod:

tresh: Tudok egy jó eladó példányt ha érdekel. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60044) tresh válasza BigBlackDog (#60040) üzenetére


tresh
addikt

Miért??Egy 2.2 dízeltől akkora bódéba igencsak baráti az a fogyasztás még ha csal is a BC.

Qru: még csak tájékozódok, de fejben tartom :R

[ Szerkesztve ]

(#60045) BigBlackDog válasza Qru (#60043) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy úgy. Akkor csak én nem szoktam hozzá az igazi városi forgalomhoz (7 előtt beérek, 6 után megyek haza).

(#60046) Qru válasza BigBlackDog (#60045) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Á az szinte elővárosi fogyival egyenértékű. :D

Am most tekeregtem a Jazzel 6,3 lett az átlag (csak város, 413 km átlaga bc szerint). Rég nem mentem vele, meglepődtem milyen jó a rugózása. Aztán szemre mintha kicsit lapos lett volna a gumi... Aha, 1,6 bar volt mindbe a 2,2 helyett. :D Utána már nem is rugózott olyan lágyan.

#nincsbennetarcsi

(#60047) Declare válasza brumi1024 (#60039) üzenetére


Declare
őstag

Jaaaaa.... :B :R

Ha Lexus IS került szoba, nekem mindig az XE20 jelent meg, meg azt tarsitottam hozza :) Az az XE20 IS250 finom kis masina lehet :K

(#60048) tresh válasza Qru (#60046) üzenetére


tresh
addikt

Kár volt felfújni :DDD 6,3 ?! tuti tapostad ;]

(#60049) Qru válasza tresh (#60044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy van itt IS250 tulaj, ő biztos tud róla írni részletesen ha kíváncsi vagy rá. De sztem a tárgyban készült tc cikk elég pontos.

mod:

Neem, 90%-át ősök tekerték bele. Tankolás után rögtön 6,4-et mutatott már alattam de az nem reális mert én néha elforgattam 3500-ig is. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#60050) z123456789 válasza Declare (#60019) üzenetére


z123456789
addikt

A szitura emlékszem, de arról nem hallottam, hogy ez miatt hoztak egy ilyen rendeletet, és lényegében van egy "behajtani tilos, csak célforgalommal" megoldás rá. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.