Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) mdani01 válasza BigBlackDog (#66989) üzenetére


mdani01
aktív tag

Brake-by-wire - Na passzameg, ilyen is van már egy Alfában?

Tiszta F1 :D ERS még hiányzik az utcai autókból ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#67002) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ma reggel mért állt be a lágymányosi (alias: Rákóczi híd) híd?

a budafoki savoyától lépésnél is lassabban lehetett haladni ... a szigetszentmilklósi dugót ami tökölig ért, szerencsére kihagytam, és halasztelek fele mentem ... de nem sokág tartott az öröm ... 1 órát késtem melóhelyről ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#67003) BigBlackDog válasza mdani01 (#67001) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk eddig csak talán a W211-ben hallottam ilyenről az utcai típusok között.

(#67002) rii: M0-án baleset volt, gondolom mindenki próbálta elkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#67004) Jorus válasza BigBlackDog (#67003) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jepp, másfél órát jöttem át a városon keresztül Érd-Reptér útvonalon az M0 baleset miatt. Arrafelé 2:10-et írt a Waze, városon keresztül 1:32 lett. Nagy élmény volt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67005) mdani01 válasza rii (#67002) üzenetére


mdani01
aktív tag

Valószínű ez miatt.

"Összeütközött két kamion, két autókat szállító tréler és egy személygépkocsi az M0-ás autóúton, a 20. kilométernél, Dunaharaszti közelében, az M5-ös autópálya felé tartó oldalon."

iPhone 6S SpaceGray

(#67006) lenko válasza Jorus (#67004) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem is több volt ma a menetidő 3-4 perccel, mert állt a sor az M0 felhajtóra a Camponánál. :D (utána meg a 6-oson Érd felé egy stift eleje egy az egyben eltűnt a Bp.-re jövő sávban, egy kis eső mikre képes :U )

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#67007) rii válasza BigBlackDog (#67003) üzenetére


rii
nagyúr

ja akkor az M0-os baleset tett be egész BP-nek ....
assssszép .-(((((((

nem volt finom .-(((((

(#67005) mdani01:
az még "haggyán" .... de: " .... az egyik trélerről egy autó is leesett. ... "
gondolom jó izmos meló lehetett rendezni a viszonyokat ....
" ... hajnal 4 óra 40 perckor .... "

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#67008) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tele volt ma a város balesetesekkel. Amatőr módon vezetnek az emberek. Kis eső, és máris kész a baj. Én remegő idegességig anyáztam egy furgonnyi munkásparasszttal, akik ki tudja miért akartak belénk kötni a pirosnál. Asszony se volt rest elküldeni őket messzire miután obszcén módon beintettek és beszóltak neki. Azt a bunkója már nekiállt volt kiszállni a furgonból. Nem is értem, meg akart minket verni?? Vagy miafranc? Nem normálisak komolyan... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67009) lenko válasza Tsebacsi (#67008) üzenetére


lenko
aktív tag

Emberek felétől szívbaj nélkül venném el a jogsit+autót.

Az embereknek fáj az igazság!

(#67010) K Norbi válasza Tsebacsi (#67008) üzenetére


K Norbi
addikt

Hústétkor átváltoznak az emberek zombivá. :U Vásárolnak ész nélkül. Ölik egymást. Agresszívak.
Mint általában minden ünnep előtt.
Szegények éhen halnak ha nem 1 hónapnyi kaját vesznek 2 napra.

[ Szerkesztve ]

(#67011) barnam_


barnam_
nagyúr

Olvasva ezeket a kommenteket, egyrészt örülök hogy már tegnap eljöttem a városból, másrészt még boldogabb lennék, ha vissza se kellene mennem BP-re... :(

(#67012) Magnum_


Magnum_
nagyúr

fukc.
nekem is szabit kellett volna kivennem mára. (van bőven, nem is értem, hova spórolok, április közepe van már)

I humbly and respectfully decline™

(#67013) barnam_ válasza Magnum_ (#67012) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát jah, gondolj bele, már a balcsin ülhetnél sörözgetve... ;)
Én ma már autóztam egy jót Veszprém felé meg vissza (8-as meg 77-es út), holnap meg valószínűleg a Balaton felé veszem az irányt.

(#67014) brumi1024


brumi1024
veterán

Az utóbbi napokban katasztrófa a város.

Tegnap hazafele a Szentendrein Rómaifürdőnél, fél 5 körül (tehát még a csúcsforgalom előtt picivel) csipog a google asszisztens, hogy a hazaérkezés várható időpontja 55 perc. Budakalászig, ami onnan normál esetben 6-8 perc. Gondoltam biztos lemaradt, és még a munkahelyi lokációm van meg neki, de nem, igaza lett.

Kedden befele elindultam 5-kor otthonról, hogy a szokásos forgalom mellett 18:15-re bentvagyok. Indítok egy Waze-t, hogy vajon rakparton visz-e. Hát nem, konkrétan átvitt Ürömre, onnan a Bécsin be, fel a dombokra, a Moszkva térnél le, majd kis utcákon a Halász utcáig, ahonnan rakpart a Petőfi hídig. Gyönyörű, természetesen 1 óra 40 perc kellett a beéréshez.

A Megyeri híd alatti körforgalmat felújítják, de jelenleg túl sok akadályt nem okoz az építkezés, a záróvonalak helyére raktak néhány terelőtáblát. Oké, észak felől régóta képtelenség feljutni a hídra, de ez a pár terelőtábla a déli oldalt is teljesen megzavarta, ott is km-es sor szokott állni. Ha nem tökölnének ennyien simán lehetne haladni, de ha már a megszokottól kicsit is eltérő körülmények vannak, a vezetők nagy részénél megáll a tudomány. :(((

[ Szerkesztve ]

(#67015) lenko válasza Magnum_ (#67012) üzenetére


lenko
aktív tag

Nyáron 3 hét az alap. Oda kell azért. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#67016) Magnum_ válasza lenko (#67015) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ááááá, 2 hetet se bírok egy huzamban egyébként. 2x 1hét + néha meghosszabbított hétvége.
de fel is gyulladna a cég, ha 3 hétig nem lennék ;]
(a pár héttel ezelőtti 3 napos külföldi kiruccnál is napi 1,5óra telefonos és emailes ügyintézés kellett)

I humbly and respectfully decline™

(#67017) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Valaki ~3 körül Huszti u. kocsi mosás? Mi is megyünk vidékre holnap, rendbe kell rakni a sast. Ahogy nézem 2 után már sütni fog a nap...

(#67018) pit stop válasza Tsebacsi (#67008) üzenetére


pit stop
addikt

Tegnap késő du. sokan sétáltak belvárosban - ott egy vadi új X5M tulaja támaszkodott ajtón és nagyon kötözködött, hogy csilli autóval mi az hogy nem engedik menni...
Másik meg állt és direkt járatta mosóbenzines autót, hát szívjon ő...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#67019) Jaffa75 válasza B-L-A-C-K (#67017) üzenetére


Jaffa75
őstag

holnap vagy szombat reggel egy autómosás? Lenne időm elmenni végre! :DD

(#67020) B-L-A-C-K válasza Jaffa75 (#67019) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor már 300km-rel messzebb leszek...:)

(#67021) Jaffa75 válasza B-L-A-C-K (#67020) üzenetére


Jaffa75
őstag

én meg még dolgozom most... :W ha mentek, jó szórakozást! :K

(#67022) rbalint88


rbalint88
addikt

EBC fekes kerdesem lenne: sima tarcsa plusz greenstuff betet jo lesz nekem? Szaki lebeszelt a "rakjunk ala nagy feket" projektrol, inkabb a gyari fekbol kellene kihozni a legtobbet. Mivel azert nem palyanapozok, meg a fek amugy is a buziknak valo, azert gondoltam erre es nem a vagott tarcsa+sarga vagy piros betet kombora.

(#67023) EQMontoya válasza rbalint88 (#67022) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, bőven elég lesz. Nekem is ez van.

Same rules apply!

(#67024) tboldi válasza rbalint88 (#67022) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem oké.

Én is elgondolkodtam ezen a kombón a Jazzre, de abban - mint tudjuk - nincs tartalék, úgyhogy maradtak a sima Zimmermannok.

(#67025) zoo8800


zoo8800
veterán

Az előbb vettem át egy tavaly júliusi, olaszországi gyorshajtás utáni büntetést.
Sose lehetünk nyugodtak ;] ;]

rip and tear, until it is done

(#67026) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! Először is, semmit nem értek az autókhoz, így nézzétek el hogy saját szavaimmal mondom el a mondandóm :)
Szóval, adott egy Opel Agila.. Járó motorral vártuk az utast, és leállt a motor (üresben) csak úgy. Azóta nem indul el. Szervízlámpák mindent jónak mutattak, üzemanyag és olaj van. Gyújtás van rajta, a motor pedig indításnál úgy viselkedik mint mikor le van merülve az aksi (nyekereg de nem indul) azzal a különbséggel hogy a nyekergés nem áll le addig míg le nem merül az aksi ténylegesen. Aksi is vadonatúj. Van valakinek ötlete hogy mi lehet a baj? Előre is köszi!

A játék az nem játék!

(#67027) Tsebacsi válasza Lézerparaszt (#67026) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gyújtótrafó? Elosztókábel? Benzinpumpa? Hirtelen ezek jutottak eszembe. Én szerelőt hívnék, nem olyannak tűnik amit hiphopp útszélén megjavít az ember :/

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67028) -v- válasza Lézerparaszt (#67026) üzenetére


-v-
addikt

Gyújtás van rajta, a motor pedig indításnál úgy viselkedik mint mikor le van merülve az aksi (nyekereg de nem indul) azzal a különbséggel hogy a nyekergés nem áll le addig míg le nem merül az aksi ténylegesen. Aksi is vadonatúj.

Tehát azt az egy hasonlóságot leszámítva, hogy egyik esetben sem indul az autó, pont az ellenkezője tulajdonképpen, mint amikor le van merülve az akksi :D
Benzin, levegő és gyújtás kell, valamelyik nincs - de ezzel nem vagy előrébb, úgyhogy offba is teszem :)

(#67029) Lézerparaszt válasza Tsebacsi (#67027) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Végül is leegyszerűsítve az a porbléma hogy a motor nem indul be, pedig nagyon akarja. :)

A játék az nem játék!

(#67030) szőröscica válasza zoo8800 (#67025) üzenetére


szőröscica
addikt

Mekkora tullepes, mennyibe faj?

En mar eladtam a kocsim, de tavaly volt par trafi juniusban, plusz egy ztl-be is bementem Bolognaban, ugyhogy kezdek aggodni. :DDD

(#67031) Tsebacsi válasza Lézerparaszt (#67029) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az okait írtuk le, hogy mik lehetnek. Ha akksi oké, és nincs kontrollámpa, de mégse indul az azért lehet, mert nincs szikra, vagy nincs benya, levegő az szerintem akad. Nem vagyok szerelő, több/jobb ötletem nincs, ide szakembör köll :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67032) -v- válasza Tsebacsi (#67031) üzenetére


-v-
addikt

ide szakembör köll

(#67033) EQMontoya válasza Lézerparaszt (#67026) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kipufogóból mi jön, mikor próbálod indítani?
Ha semmi, akkor nincs benzin, ha megjelenik némi benzinszag/benzin, akkor nincs gyújtás.

Same rules apply!

(#67034) szőröscica válasza EQMontoya (#67033) üzenetére


szőröscica
addikt

Diag kell neki, egy fos veztengely jelado vagy fordulatszamjelado is okozhatja ezt, addig csak taltost jatszunk a forumon.

(#67035) aero. válasza Lézerparaszt (#67026) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én vetnék egy gyors pillantást az immo-ra is, feltéve ha van benne, de szerintem kéne legyen.

(#67036) EQMontoya válasza szőröscica (#67034) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, alapvetően igen.
Mondjuk az Agila ugye egy vagyonőr, szóval szerintem valami halál triviális oka lesz, mert amúgy egyszerű, mint a faék.

Same rules apply!

(#67037) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Jöhet az eső:

(#67038) zoo8800 válasza szőröscica (#67030) üzenetére


zoo8800
veterán

70 helyett 80,1 km/ó
45 EUR 5 napon belül fizetve

az online felületre belépve nincs fotó, sz'al a magyar rendszer jobb :D

rip and tear, until it is done

(#67039) szőröscica válasza zoo8800 (#67038) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem is draga, es nincs nagy rahagyas. Hol kovetted el? Mi van, ha nem fizeted be?

[ Szerkesztve ]

(#67040) Danex


Danex
addikt

Hello, tudnátok tippeket ajánlani honnan és milyen biztonsági kerékcsavart érdemes venni? Elég rálátható helyen áll az autó, de azért örülnék ,ha nem téglákon feküdve látnám egyszer reggel a kocsit :U

(#67041) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#67037) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jön, nyugi

Same rules apply!

(#67042) zoo8800 válasza szőröscica (#67039) üzenetére


zoo8800
veterán

Verona környéke. Elvileg 5% (min 5 km/ó) a tolerancia.
Ahhoz képest, hogy 3 éve Ausztriában a lakott területen kívüli (!) 50 helyett 76-ért kaptam 35 EUR-t, ez elég borsos.
Nem tudom, hogy hajtják be. Nem egy borzalmas összeg, és gyakran járok külföldre, szóval már elutaltam. Azt nagyon nem szeretném, ha 1-2 év múlva ennek a többszörösét kellene helyszíni bírságként befizetni... :)

rip and tear, until it is done

(#67043) rbalint88 válasza Danex (#67040) üzenetére


rbalint88
addikt

Semmilyet. Az utolso puruttyakerektolvajnak is van mar varazskulcsa az osses kerekorhoz. Ha el akarjak lopni, el is fogjak. Az meg nagyobb szopo, hogy a buta paraszt kiterei a simakat es ketmeter utan osszebaszod az autot, amikor evalik az agytol, mert csak egy csavar fogja.

(#67044) B-L-A-C-K válasza EQMontoya (#67041) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már el is ázott...:) Mind1, majd áttörlöm.

(#67045) Snoop-y válasza szőröscica (#67039) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tullepte a 10%-ot...

Nalunk is onnantol kezd fogni a ceruza :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#67046) w333 válasza B-L-A-C-K (#67017) üzenetére


w333
félisten

Most akartam menni ... de szakad az eső, jó ez az előrejelzés ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67047) Integrale válasza zoo8800 (#67025) üzenetére


Integrale
veterán

Ezt irtam is tavaly nyaron, hogy ott esszel kell lenni, mert kicsi a tureshatar, es egy evig nem lehet hanyatdolni.

"Bad reklám is reklám too"

(#67048) -v- válasza EQMontoya (#67041) üzenetére


-v-
addikt

:(((

(#67049) zoo8800 válasza Integrale (#67047) üzenetére


zoo8800
veterán

És valóban. Ehhez képest mindenki úgy megy, mint az őrült :D

rip and tear, until it is done

(#67050) MunezXBK válasza szőröscica (#67039) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem drága? Ez itt 15€ lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.