Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Declare válasza BomiBoogie (#8949) üzenetére


Declare
őstag

Hat minel magasabbat? :D 91 -nel igen :D de szvsz nem. Jobb benyatol valamivel jobban fog menni, akar egy picit kevesebbet is fogyaszthat, de mast ne varj szerintem. En neha (mondjuk dizelbe ugyan) ilyen üzemanyag rendszer tisztito liqui molly löttyöt szoktam beleburitani, de elsösorban a reszecskeszürö, fuvokak tisztitasa/tisztan tartasa miatt (talan hasznal valamit alapon).

(#8952) BomiBoogie válasza Declare (#8951) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi a válaszokat.
Ez mondjuk benzines, szóval akkor inkább nem strapálom magam. Nyilván nem izgat, hogy jobban menjen, vagy ilyesmi (úgysem megy jól, de ennek az autónak nem is ez a célja :) ).

(#8953) Declare


Declare
őstag

Hasonlo temakörnel maradva, az olajjal mi a helyzet? Honnan lehet eszrevenni, hogy az egyik olaj jobb, min a masik? Nyilvan nem a vegletek között gondolom. Azert kerdezem, mert most Liqui Molly 4600 as 5w30 at tettem a kocsiba, meg most is azt fogok, de ugyis ilyen 15k vagy picit hamarabb cserelem az olajat es nem tudom igy van e ertelme. Ugy lattam ez talan a kaphato legjobb brand a kocsimhoz most, de 2x arban van, mint a total vagy a castroll.

Van ertelme ennek a draga lötyinek? Mit vehetek eszre ha pl a totalt teszem bele? Vagy ez csak annyi, hogy pl a molly talan jobb hatasfokkal keni a motort?

(#8954) TaaT válasza BomiBoogie (#8949) üzenetére


TaaT
veterán

Kezdjük ott hogy mit ír a gyártó? :)

Én most bombáztam szét az üa szűrőmet, 4éve cseréltem, az kb 15000km. [link] [link] Szinte csak 98-as Lukoil-t kapott.

Give them hell Ukraine!

(#8955) BomiBoogie válasza TaaT (#8954) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem tudom, mit ír a gyártó, nincs meg az eredeti könyvecskéje.

(#8956) TaaT válasza BomiBoogie (#8955) üzenetére


TaaT
veterán

Tanksapiban sincs semmi? [link]

Give them hell Ukraine!

(#8957) szőröscica válasza Declare (#8953) üzenetére


szőröscica
addikt

Leírnám 100 ezer km üzemeltetési tapasztalatait olajcsere tekintetében. Előzetesen annyit írnék, hogy egyetlen olajat sem evett az autóm, viszkozitástól függetlenül, pedig ki szoktam forgatni 4000 felé is ha gyorsítani kell (dízel, 1.9 dci motor). A csereperiódus 10-11 ezer km volt minden esetben.

Eleinte a gazdaságos 5W40 Elf olajakkal használtam az autót. Az egyetlen dolog ami feltűnt, hogy csere után mindig sokkal finomabban és halkabban járt a motor. Ezt követően nőtt a hidegen megtett kilométerek száma, ezért átálltam először 0W40 majd 0W30 Castrol Edge Turbo Diesel olajra. Ezek esetében sokkal kevésbé lehetett érezni a csere hatását, nem volt olyan drasztikus változás járáskultúrában. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy az olajgyilkosabb használat (sok hidegindítás és rövid távok) ellenére is kevésbé használódtak el, mint az olcsó Elf. Tavaly nyáron Total 5W40 olajat tettem bele, a lakásvásárlás projekt megnyirbálta a lehetőségeim, ezért olcsóbb olajat kerestem, ez volt kéznél. Árban kb. az Elf szintjén mozog. Teljesítményben is. Ismét érezhető változás volt, mikor ledobtuk és megkapta a friss 5W30-as Eneos Sustinát.

Konklúzióként annyit vontam le, hogy a drágább olaj vélhetően nem véletlenül kerül többe. Laikusként kb. ebbe és az olajfogyasztásba tudsz kapaszkodni, hogy megítéld egy olaj minőségét. Mind az Elf, mind a Total olajak teljesen szintetikusak voltak.

A Transitokba mindig Ford olajat teszünk, szóval ott nem tudok ilyesmiről írni. Mennek, teszik a dolgukat.

[ Szerkesztve ]

(#8958) -v- válasza szőröscica (#8957) üzenetére


-v-
addikt

ki szoktam forgatni 4000 felé is ha gyorsítani kell (dízel, 1.9 dci motor)

Te kis huligán.

;]

[ Szerkesztve ]

(#8959) Rivaul válasza TaaT (#8956) üzenetére


Rivaul
addikt

95 kell a saxoba. 98 nak nincs értelme, viszont a 95 maxmotion pl hoz fogyi csökkenést náluk. Persze nem annyit mint egy fuelsaver de hoz ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8960) Qru válasza Rivaul (#8959) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

95 Nitro-t próbáltam nekem abból többet evett mint a sima benzinből.

#nincsbennetarcsi

(#8961) tomiii. válasza Snoop-y (#8933) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ismerek olyat akinek van GS300, vezetni nem vezettem, de szerintem elég korrekt a vezetési élménye, a subarutól lényegesen nagyobb a fun faktor ;]

[ Szerkesztve ]

(#8962) Snoop-y válasza -v- (#8958) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ezen akadt meg a szemem nekem is igazi Boyracer a srac ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8963) Snoop-y válasza tomiii. (#8961) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erdekes a linkelt jarmu. Mi a lotudonek van egy ilyen auton RPF-1 felni?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8964) Declare válasza szőröscica (#8957) üzenetére


Declare
őstag

:R köszönet! Kerdes megszünt letezni Marad a kesöbbiekben is a Molly :))

(#8960) Qru: Jah, mert minden piros lampanal valo indulasnal ott lebegett a szemed elött, hogy hu vazz, nitros a kocsi, mikor mutassam meg ha nem most ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#8965) tomiii. válasza Snoop-y (#8963) üzenetére


tomiii.
aktív tag

OZ F1 van rajta :DDD Szerintem ez nem vétek :D

[ Szerkesztve ]

(#8966) Qru válasza Declare (#8964) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D Lebuktam. :D

Szombat este az új traffi áradat előtt még kimentün játszani (a fogyasztást mondjuk nem is mertem megnézni utána), inenntől szabáykövető honpolgárrá válok. ;]

#nincsbennetarcsi

(#8967) -v- válasza Qru (#8966) üzenetére


-v-
addikt

Mocskos huligánok :( ;]

Most akkor ezek az új trafipaxok már harcrendbe álltak?

[ Szerkesztve ]

(#8968) Snoop-y válasza tomiii. (#8965) üzenetére


Snoop-y
veterán

Beneztem de azert valljuk be nagyon hasonlo kiveve az osztokort:

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8969) Qru válasza -v- (#8967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bizony, mától élesben futnak az utakon. Vége a felelőtlen huncutkodásnak Brada. :(

#nincsbennetarcsi

(#8970) tomiii. válasza Snoop-y (#8968) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Hasonlónak hasonló, csak ez tényleg felesleges lenne rá :D

(#8971) TaaT válasza Qru (#8969) üzenetére


TaaT
veterán

"Bizony, mától élesben futnak az utakon."

Negatív. :))

Give them hell Ukraine!

(#8972) F_Zolee válasza TaaT (#8971) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csitt, legalább ők tartsanak tőle. ;]

(#8973) Qru válasza TaaT (#8971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor tovább nő az ökológiai lábnyomom?! :D

Mit tudsz mikortól vetik be őket élesben?

#nincsbennetarcsi

(#8974) TaaT válasza Qru (#8973) üzenetére


TaaT
veterán

A híradóban csak azt mondták szoftver frissíteni kellett őket így tovább folyik a tesztelés, időpontra nem emlékszem, éppen tömtem a fejem. :D

F_Zolee: Hupsz :DDD

Give them hell Ukraine!

(#8975) Snoop-y válasza tomiii. (#8970) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pedig amugy nem sokkal dragabb...

Egyik ha nem a legjobb ar/ertek aranyu felni ha szamit a suly. A kategoriajaban a legolcsobb es az Enkei-re mindent lehet mondani csak azt nem hogy szar :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8976) Qru válasza Snoop-y (#8975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De azt sem, hogy olcsó. A sajátomra 160k-ért találtam használtan egy olyat szettet ami jó lenne (17") igaz benne volt a tipus specifikus tehermentesítő gyűrű is az árban. :D

#nincsbennetarcsi

(#8977) Snoop-y válasza Qru (#8976) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo hat ha 6,5Kg -os felni kell akkor nem draga. Nezd meg a konkurrenciat a tobbi az minimum 1,5x ennyibe kerul.

Rota es tarsait hanyagoljuk azok nem verseny felnik ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8978) TaaT válasza Snoop-y (#8977) üzenetére


TaaT
veterán

OZ Superleggera közel van hozzá súlyban és árban is. :)

Give them hell Ukraine!

(#8979) Qru válasza Snoop-y (#8977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem vmi tartós/erős kéne (éljenek a magyar utak) a súly másodlagos. Gyári nekem bőven jó lenne 17-esben de az méregdrága...

#nincsbennetarcsi

(#8980) Snoop-y válasza Qru (#8979) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tecnomagnesio az nagyon eros peldaul. En kiutottem vele a komplett hatso hidat ugy hogy a felnin feluleti serules lett csak.

Vagy marad az edzett verseny felni ami ugyan nem feltetlenul lesz konnyu cserebe viszont nem csak tukor palyan lehet hasznalni es a katyukat is birja. Viszont olcsonak nem olcso kategoria ez sem :(

Milyen kocsira kene amugy? Lehet erdemes lejjebb menni a felnimeretben es valtomeretben novelni a gumi magassagot

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8981) Declare válasza Qru (#8973) üzenetére


Declare
őstag

Mert ez mi ez az uj trafi? Ahog yolvastam ez annyival több, hogy ha kint allnak vele (mert ezek mind mobilok nem?) akkor nezi a biztonsagi övet, meg a zarovonal atlepest. Ennyi nem? Engem a sebesseggel tudnak csak sakkban tartani, zarovonalat atlepni vagy biztonsagi övet nem bekötni nem szoktam :)

(#8982) MunezXBK válasza Declare (#8981) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lesznek telepítettek is.

(#8984) -v- válasza szőröscica (#8983) üzenetére


-v-
addikt

Mert sok lesz belőlük.

(#8985) tresh válasza -v- (#8984) üzenetére


tresh
addikt

Ha ilyen jól fognak működni no para.. meg most szép és jó hogy megvették de karban is kéne majd tartani az meg nem lesz mert sajnálni fogják rá a lét..+ gondolom ezeket is kel hitelesíteni most kb 2-3 évre hitelesek utána meg a felére nem lesz pénz bevizsgálni javítani stb stb ..

(#8986) [rvilike] : előző generációs csoda mérőiket haveromék javították ..hát nem egy nem kettő állt készen a polcon mert nem volt kifizetve a munka aztán volt ami kb fél év után lett kicsengetve. Ill elvittek egy -kettő jót és behozta 5-6 hibásat :)) Ebből indultam ki.

Jó stadion kell ez nem kérdés ;]

[ Szerkesztve ]

(#8986) -v- válasza tresh (#8985) üzenetére


-v-
addikt

Miért ne lenne rá zsé, szerintem ez elég gyorsan behozza az árát nekik :)

Amúgy meg stadiont építeni meg bankot venni is van zsé, szóval ... :U

[ Szerkesztve ]

(#8987) Qru válasza Snoop-y (#8980) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Subaru Impreza. 16"-os alá nem mennék (most is az van) 18"-asra meg már eszetlen drága a gumi (a felniről nem is beszélve).

Declare: Telefonálás. De azt hiszem itt az idő, hogy kicsomizzam a headsetet így 2 év után... :D

#nincsbennetarcsi

(#8988) Jorus válasza Declare (#8981) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lesz rajtuk szép nagy matrica. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8989) TaaT válasza Jorus (#8988) üzenetére


TaaT
veterán

Ez mondjuk nem az új trafihoz tartozik, hanem a fedélzeti kamerához. :)

Give them hell Ukraine!

(#8990) Qru válasza Jorus (#8988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vajon az orrán is lesz ilyen matrica meg hátán is? Vagy csak az oldalán hogy Matlecsin kaméleonokon kívul senki ne lássa?

#nincsbennetarcsi

(#8991) Jorus válasza TaaT (#8989) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azt hittem, ez ugyanaz, asszem lesokkolt ez a fejlődés rendőréknél... :F ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8992) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Hello!

9-5-ös saab-ról van valakinek személyes tapasztalata? Mennyire megbízható autók ezek?

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#8993) Qru válasza Bitpalace (#8992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor évjárat? Am Opel technika van bennük javarészt.

#nincsbennetarcsi

(#8994) tresh válasza Qru (#8993) üzenetére


tresh
addikt

Komoly? :O

A dieseljük nem jtd én úgy tudtam nem mintha az opelokba nem az lenne mármint az 1.9 ;]

(#8995) Snoop-y válasza Jorus (#8991) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk minden rendorkocsiban van kamera. Autopalyan tudjak vele nezni hogy be vagy e kotve rendszambol egybol lekerik a biztositast/utadot is ilyesmit. Ha itt megallit a rendor tuti van valami problema es nem utana probalja kitalalni miert buntessen meg :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8996) Snoop-y válasza tresh (#8994) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na latod mikre derul feny? Kivancsi vagyok mikor kezdik az opelesek hogy hat az o autojuk egy elo vadaszgep technika ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8997) Qru válasza tresh (#8994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Feldarabolták ugye a márkát, a GM megvette és az utolsó időkben már az Opel technikát kapta. A Sacania-t meg a VW vette meg ugye.

#nincsbennetarcsi

(#8998) tresh válasza Snoop-y (#8996) üzenetére


tresh
addikt

Hát az opel mindig is űr technika volt nem ? ;]

(#8997) Qru: hmm kemény világ ez :))

[ Szerkesztve ]

(#8999) VegyesTamás válasza szőröscica (#8948) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát ez komoly :((( rohadékok...és van aki megveszi. Azért az egyik hozzászolás odavág:

Az én üzemanyag csökkentő módszerem kevésbé innovatív, minden típusra érvényes, semmit nem kell sehová bedugni, mint a Fuel Sharp/k/ Saver esetében, sőt nem is ilyen flancos nevű, hanem egyszerűen csak "Nelagar!"-nak nevezném ("Nem elhagyni a garázst!") Így is bele szoktam ülni az autómba hetente 1-2 alkalommal, azért is hogy a kettönk közti már-már intimnek nevezhető kapcsolat megmaradjon, de nem indítom be, és elképzelem milyen jó helyeken járok, mindenkit leelőzök.
Amikor a benzin 430 fölé megy, akkor már csak hetente egyszer engedhetem meg magamnak, hogy beleüljek, sajnos kevés a nyugdíjam.

Hozzáteszem megint 5 Ft al emelik a benyát.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9000) TaaT válasza Qru (#8997) üzenetére


TaaT
veterán

"A Sacania-t meg a VW vette meg ugye."

Sok mással egyetemben. :D

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.