Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133001) kisza25 válasza stickermajom (#132998) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fura dolog ez, mert igen elhanyagoltság érzetét is keltheti, de ha 10 éves a gumi, de még jó a futófelület, az alátámasztja az alacsony futást.
A golf4-ről 10 éves gumit dobtunk el jó futóval, mert párom évente 2-4 ekm-t haladt a golfal
A mostani gumi is 3. szezonos és szerintem van benne kb 8-10 ekm, már agyalok rajta, hogy el kellene adni aztán 4 évszakost venni, mert erre tényleg felesleges a 2 garnitúra.
(Mondjuk az autó is, de az nem opció)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#133002) MunezXBK válasza Johnny_vT (#132995) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vezérléscsere alap. :U

(#133003) tboldi válasza MunezXBK (#133002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már amelyik típusnál. :P

(#133004) tboy93 válasza tboldi (#133003) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1000

Lancos hondaban ha vezerlest kell cserélni az mar regen rossz :P

(#133005) MunezXBK válasza tboldi (#133003) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Há nyilván. Úgyhogy nem volt értelme kóstolgatni. :D

(#133006) tboy93 válasza MunezXBK (#133005) üzenetére


tboy93
nagyúr

Megertjuk feltetelezesed, elvegre VW van a segged alatt ;]

(#133007) MunezXBK válasza tboy93 (#133006) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg Merga + Rönó. Borzasztó mindegyik. :D

(#133008) hroberto


hroberto
veterán

Jól tudom, hogy autó cserekor a biztosítók egymás közt intézik a bónusz dolgot?
Csak azért kérdezem mert a Allianz tegnap küldött egy csekket, amin A0 van feltűntetve, holott B10-re vagyok jogosult.
Ráadásul önszorgalomból e-mailben el is küldtem nekik az előző biztosítótól kapott igazolást, amin B10 szerepel...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#133009) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg olyan szakit ajánlani akinek van eszköze arra, hogy kényszerített dpf regenerálást indítson el?
Vagy esetleg szimpla részecskeszűrő tisztítás is érdekel amennyiben az megvárható a helyszínen!

Segítségeteket köszönöm előre is!

Üdv, Robi

(#133010) kisza25 válasza hroberto (#133008) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Neked kell kikérni a régitől a b10 igazolást és elküldeni az újnak
Hívd fel őket, kb 2perc alatt el lehet intézni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#133011) Qru válasza eumano (#133009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ők jók pl: [link]

#nincsbennetarcsi

(#133012) LZs?! válasza hroberto (#133008) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@hroberto

Nem egymás között intézik, hanem az fogadó biztosító a központi nyilvántartásból kéri le már jó pár éve.

Bármit adsz le, azt legfeljebb előzetes dokumentációként veszik be, de a véglegesítés a központi státusz szerint történik; na, most 10000-ből 9999-szer ugyanaz lesz, de a hivatalos adminisztrációt nem kerülik meg; és azt vedd figyelembe, hogy hiába interlinked minden, a végelegesítéshez a mai napig Icuka nyomja meg az Entert, ha mindent rendben talált az adategyeztetésnél. :)

Az A0-ás csekket vagy befizeted és majd véglegesítéskor visszakéred a különbözetet (ennek kapcsán egyébként is küldenek levelet, ott lesznek opciók KP-re, átutalásra), vagy kérsz új csekket, vagy nem csinálsz semmit, és a majdani felszólításon ("fizetési emlékeztetőn") jó eséllyel már a B10 díj szerepel.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#133013) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

A gépjármű lekérdezést rendszám alapján igénybe véve nagyon sok autónál látom hogy meglehetősen sok tulajdonosa volt.
Most is amit éppen nézek az egy 2003-ban újan Magyarországon vásárolt autó, aminek eddig 14 tulajdonosa volt, viszont eredetvizsgáról 6 feljegyzés van, az első 2010 februárban volt, és azóta további 5 eredetvizsga történt rajta. pdf link

Ennek akkor hogyan lehetett 14 tulajdonosa ha 6 eredetvizsga történt rajta? Vagy lehetséges hogy 2010 előtt ezt még nem jegyezték?

Nagyon sok hasonló korú autót látok aminek 6-15 tulajdonosa volt (már ami nem friss rendszámú külföldről behozott). Ezt a tulajdonosok száma dolgot lehet tényként venni, vagy lehetséges hogy valami más miatt ez a szám gyakran növekszik? Mióta létezik ez az ingyenes lekérdezés meglehetősen sok autót láttam már, aminek több mint 10 tulajdonosa volt :)

(#133014) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

1.2 TSI Győr-Kapuvár-Veszprém-Kapuvár-Győr útvonalon 4 személlyel, csomagokkal :U :))

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#133015) Motion_Blur válasza kovacsroli (#133014) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mi a verda?

Szép eredmény, az átlagod mennyi? Klíma ON?

Az én rekordom: [link], de ez nem jó a motornak, kell neki a fordulat :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#133016) Doki16 válasza DeathAdder (#133013) üzenetére


Doki16
addikt

Nem tükrözik a valóságot azok a számok. Ha egy autó hiteles volt akkor minden papírozás egy tulajnak számít. Kereskedésbe kerül az is egy "tulaj" stb. Nagyjából kettővel kell osztani az ott látható számot.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#133017) kovacsroli válasza Motion_Blur (#133015) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Köszi.
Ez egy 2015-ös Seat Leon ST. Nagyjából a fele úton ment a klíma is.
A nagyátlag 6,6 liter, 90%-ban városi használat mellett úgy, hogy nem szoktam figyelni a fogyasztásra.
A tiéd pedig egy Golf, ugyanezzel a motorral?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#133018) Qru válasza LZs?! (#133012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt beszívtam én is most kgfb újrakötésnél. Az exbiztosító rossz bónuszbesorolást adott le ezért hiába írtam be a valósat a hibás (rosszabb) szerinti árazással küldték ki a számlát. Szóval futnom kellett egy kört az exbiztosítónál, hogy javítsák a központi adatbázisban a bónusz besorolásom.

#nincsbennetarcsi

(#133019) SzlobiG válasza kovacsroli (#133014) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez elég jó benyával sztem, mondjuk az 1.6 cr sztem mínusz egy literrel beérte volna.

(#133020) Motion_Blur válasza kovacsroli (#133017) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Jetta, 1.2 TSI.

90% országút / autópálya

Jó az a 6.6 városban :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#133021) bbubby00 válasza Doki16 (#133016) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, ha hitel volt az autón, az egyből duplázza a tulajok számát.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#133022) DeathAdder válasza Doki16 (#133016) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ bbubby00

Jó tudni, köszi :)

(#133023) hroberto válasza LZs?! (#133012) üzenetére


hroberto
veterán

A lényeget akkor jól tudom, nekem nincs ezzel kapcsolatban semmi teendőm.
Vagyis így már van, mert valamit elcsesztek, és AO-ban vagyok B10 helyett, amit helyre kell tenni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#133024) Tsebacsi válasza hroberto (#133023) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha B10 a búnuszod, és szarul van bevezetve, akkor menni kell reklamálni, telefonon, emailben, ahol csak lehet. Bizonyítani a korábbi igazolással, de ez ugye van is. Nem szabad feladni.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#133025) hroberto válasza Tsebacsi (#133024) üzenetére


hroberto
veterán

Az e-mail már megvolt 2X. Ma telefonáltam, és az volt a hivatalos válasz, hogy május 18-án kérik le a központi rendszerből...
És telefonáljak 20-án. Nem is értem. Április 25-én kötöttem a biztosítást. Miért csak közel egy hónap múlva kérik le?!
Sokadik autó cserém már, de így még soha nem jártam.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#133026) kisza25 válasza DeathAdder (#133013) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A kereskedőt is bele számítják, a hitelesnél a bankot is.
A második tulajnál már 3, harmadiknál 5, de a 14 még így is soknak tűnik, lehet a kivonatás és forgalomba helyezést is tulajnak veszi a rendeszer :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#133027) stickermajom válasza hroberto (#133025) üzenetére


stickermajom
addikt

60 napig úgysem kell befizetned, majd ha jön az új csekk ráérsz.

(#133028) Doki16 válasza kisza25 (#133026) üzenetére


Doki16
addikt

Eleve 2010 óta már 6 eredetvizsga volt hozzá. Úgy könnyen összejön a 14 :) És még ki tudja mi történt 2010 előtt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#133029) Gaben92 válasza kisza25 (#133026) üzenetére


Gaben92
őstag

Elvileg en az ötödik tulajdonosa vagyok az automnak. Aztan utanajartam egy kicsit a dolgoknak es az elsö tulaj a bank volt, a masodik a ceg aki megvette a bank penzeböl, a harmadik megint egy bank, a negyedik pedig az a koma aki megvette a bank penzeböl az autot amit eddig is ö hasznalt. Szoval papiron ötödik tulaj vagyok, gyakorlatilag meg elöttem egy ember hajtotta vegig.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#133030) DeathAdder válasza Doki16 (#133028) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ mindenki :)

Tehát relevánsabb az eredetvizsgák számát nézni?

Nem értek ehhez a hitel dologhoz, de ha hitel van az autón akkor az a bank nevén is van? és ha lejár a hitel akkor a tulajdonos nevére fog kerülni, és akkor újabb eredetvizsga szükséges?

Vagy egyértelműen csak adásvétel után van eredetvizsga, ami kb. jól tükrözi hogy hány különböző tulajdonosa lehetett?

Tehát ha 6 eredetvizsga volt, akkor 6 adásvétel volt, és minden bizonnyal 6 különböző tulaj is :)

[ Szerkesztve ]

(#133031) Gombinyó válasza DeathAdder (#133030) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha lejár a lízing, akkor nem kell eredetvizsga csak a forgalmit és az új törzskönyvet fogják kiállítani a bank utáni új tulaj számára (aki eddig üzembentartó volt). Amíg hitel van az autón a bank a tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#133032) j.bravo


j.bravo
addikt

Urak! Lehet hogy felmerült korábban, de azér' csak megkérdem, hogy a Budapest Sportaréna mélygarázsában parkolni mennyire lehet kockázatos? Úgy értem, a meccs/koncert végén gyorsan ki lehet jönni, vagy jelentős sorbanállásra kell számítani a kapunál?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#133033) Qru válasza j.bravo (#133032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem várod meg, hogy a tömeg felkászálódjon akkor még gyorsan ki lehet jutni a tumultus előtt.

#nincsbennetarcsi

(#133034) j.bravo válasza Qru (#133033) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez lenne a végszükség esetére fenntartott terv, bár kissé reménykedtem, hogy valaki mondja hogy több kapu is van, vagy hogy előre kell fizetni (rendezvények esetén a honlapjuk szerint fix 1500 Ft) ezért nem lesz a fizetőautomatákál/ablaknál sor, és hogy ne fossak :D

Whatever.

(#133035) hroberto válasza stickermajom (#133027) üzenetére


hroberto
veterán

Nem tudom... A telefonos ügyintéző azt mondta, hogy június 2 a befizetési határidő, erre mondtam neki, hogy addig valószínűleg ide sem fog érni a B10-es csekk.
A válasz az volt (amin már tényleg röhögtem): reméli, hogy ideér.
Úgyhogy úgy tűnik kénytelen leszek befizetni az A0 összeget, aztán majd telefonálgathatok, írogathatok, hogy ugyan juttassák már vissza a pénzemet...

Apropó visszatérítés. Az előző biztosítótnak befizettem az éves díjat, amit lemondtam április 25-én, és kértem a maradék összeg visszatérítését, de az eltelt 3 hét alatt nem sikerült ez nekik. Mennyi a meghatározott idő erre?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#133036) Qru válasza hroberto (#133035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs szabály rá ha jól tudom de általában 30 napon belül vissza szokták utalni.

#nincsbennetarcsi

(#133037) stickermajom válasza hroberto (#133035) üzenetére


stickermajom
addikt

Én úgy tudtam 60 nap a türelmi időszak, nem tudom hogy jött ki neki a június 2.

(#133038) hroberto válasza Qru (#133036) üzenetére


hroberto
veterán

Az jó... De ha Te késel egy napot a fizetéssel, keresztre feszítenek! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#133039) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy tolatókamerát a Macrom M dl6000 típusú fejegységemhez.: [link]

A fejegységet már bekábelezte egy "autóvillamoságis" szerelő. És így néz ki az autó hátuljához érkező kábel: [link]

A két kábel csatlakozója látványosan apa-apa. Megpróbáltam egy ilyen eszközzel összekötni de természetesen nem működött: [link]

Hol kéne keresnem a hibát. A szerelő kötötte be rosszul? A kamera nem megfelelő? Vagy működnie kéne és valami rossza rendszerben? Van esetleg ezzel foglalkozó szaktopic?

A válaszokat ha akad előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#133040) nfsu17 válasza Motion_Blur (#133020) üzenetére


nfsu17
veterán

Elég impresszív fogyasztások.

Az 1,5l ecoboost sírva könyörögne ilyenért (150 ló, 4 henger), start stop mindig off.

Mondjuk azért panaszra nincs nagy okom, az előző autóm (szívó 1.4 benzin, nagyon könnyű karosszéria) csak kb. 1 literrel volt kevesebb, vagy még annyival se.

Ez 3 személlyel már 1,5 tonna, 5-el már akár 1,6-nál vagyunk.

50-el 4-ben krúzolva 4,5-eket ír ki a comp. Mondjuk a valós mindig fél literrel több.
Olyan 6l-el el lehet járni főút, autóút, kis város.

Le is mérem legközelebb, lesz egy Győr-Sopron-Győr (bár 2 napra át fog nyúlni).

Lehet 100-as benzin lesz benne, ha lesz bátorságom tenni bele. :D

(#133041) Reggie0 válasza hroberto (#133035) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell a B10-es csekk, csak fizesd be a B10-es osszeget. Onnantol, hogy te kifizettek a valos osszeget, mar nem tudnak fogast talalni rajtad.

(#133042) focvis válasza kovacsroli (#133014) üzenetére


focvis
veterán

Nem rossz, de még van benne fejlődési potenciál. :D
2.0 TSI DSG, Zalaegerszeg - Zamárdi, 5,3 l/100 km: [kép]

(#133043) stickermajom válasza focvis (#133042) üzenetére


stickermajom
addikt

Jó-jó, de megvan még? :D

(#133044) MasterMark


MasterMark
titán

Switch Tax

(#133045) Doki16 válasza focvis (#133042) üzenetére


Doki16
addikt

Kérlek :D
Dunaújváros-Fehérvár táv. De ugyanennyi volt Buda belváros-Dunaújváros távon is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#133046) focvis válasza stickermajom (#133043) üzenetére


focvis
veterán

Megvan! Nem hívtam még fel a pénteki bp-i érdeklődőt; sokat dolgoztam a napokban, folyamatosan esik az eső, tele a hócipő, stb... Amúgy is, hívjon fel, ha még érdekli. Hétvégén megyek futamra, nincs időm ilyenekre. :DD

Van 2 újabb delikvens; mindketten emailben kérdezgetnek :U , írtam ma este az egyiknek, hogy inkább hívjon fel, legyen szíves; higgye el, úgy sokkal egyszerűbb és gyorsabb a kommunikáció.

A Clio RS-t fejben már szkippeltem (vagy nem?); abban maradtunk, hogy majd hétvégén egyeztetünk. De fáradt leszek. :DDD

Összefoglalva: semmi extra, és kedvem / időm se volt foglalkozni vele.

@ (#133045) Doki16: Not bad. 200-nál mennyit eszik? :D

[ Szerkesztve ]

(#133047) aero. válasza marec1122 (#133039) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A kamerahoz anyat szokas adni, tapbol es rca-bol is, abbol kell neked egy sarga anya rca, amugy stimm. Amit behuzott a szerelo rca abbol logo piros kabelt a tolatolampa pozitivjara kell kotni.

[ Szerkesztve ]

(#133048) molnarpeter válasza stickermajom (#133043) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tegyék meg tétjeiket, melyik GTI megy el hamarabb :D

(#133049) hroberto válasza Reggie0 (#133041) üzenetére


hroberto
veterán

THX! Ez lesz a megoldás ha nem jutok velük dűlőre!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#133050) marec1122 válasza aero. (#133047) üzenetére


marec1122
senior tag

akkor fog ez működni ha a szerelő kezébe adom. köszönöm :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.