Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) tboldi válasza bitpork (#102994) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most voltak kb. egy hónapja ezek a veterán börzék, talán a tullni a legnagyobb közülük. Csikós írt is róla.

(#103002) szentkuti11 válasza bitpork (#102998) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem ilyet nem találsz könnyen, ha valami annyira kész van, hogy befektetési céllal is megvehető, az zömmel kimegy a nyugati börzékre vagy klasszikus autókkal foglalkozó szalonokba, esetleg hobbizgató gyűjtőkhöz. Parkoló Parádékon beszélgettem olyan autók tulajdonosaival, akiknek a kocsija még veterános szemmel filléres (Manta, Capri, öreg Renault-k), de lassan áttér a youngtimerek világából a veteránokéba, mindenki azt mondta, hogy ami normális állapotú, az visszaszivárog Németországba, jönnek és veszik.

A Facebook esetleg segíthet. Ha leszűkíted egy-két típusra, amit keresel, neten beleásod magad, és megkeresed azokat a Facebook-csoportokat, ahol a típusrajongók vannak, a legjobb eséllyel fogsz ki normális állapotú kocsikat, amiknek az értéke tényleg mehet felfelé.

(#103003) molnarpeter válasza bitpork (#102998) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Felszínesen követem csak a dolgokat, de azt vontam le,hogy keleten nincs kultúrája, relatív kicsi összejövetelek vannak csak, kevés eladó példánnyal. Annak lehet értelme, hogy nyugati igények alapján, keleti áron restaurált járművel lépsz be a körbe. Keret és értéknövekedés alapján pár típusra rá kell állni, típus fb csoportban kifejezetten érdemes nézelődni. Pár tipp: T1-2, E46 M3, S2000, NSX (bár az új modell megjelenése nagyobb figyelmet irányított rá), MX5 NA, W198...

[ Szerkesztve ]

(#103004) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#76798) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ahogy látom még 1 év után is megvan, ára jelentősen csökkent le lehet csapni rá... ;]

(#103005) Cicero válasza molnarpeter (#103003) üzenetére


Cicero
őstag

Nincs kultúrája vagy nincs pénz rá?

(#103006) Qru válasza Cicero (#103005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az utóbbi. Igény az volna...

#nincsbennetarcsi

(#103007) Cicero válasza Qru (#103006) üzenetére


Cicero
őstag

:K

(#103008) gzbotii válasza Qru (#103006) üzenetére


gzbotii
veterán

Meg itt keleten főként a kommunista autók mennek/vannak - arra van nosztalgia.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103009) kisza25 válasza B-L-A-C-K (#103004) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok hogy évi 2-3e km megy velem, mert 3. autó, a kérdés, hogy azt hogyan, sanszosan pályanapokon nyélgázon:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#103010) szilva01 válasza gzbotii (#103008) üzenetére


szilva01
őstag

Bizony. Ismerősi körömben van egy ember, akinek 3 kispolákja van, de egyikkel sem áll be a garázsba, mert az tele van alkatrészekkel. Mondta, hogy az innen-onnan összeszedett (gyári) csavarokat hordja el felújíttatni! :DDD Mondjuk ő nem a pénzért csinálja, csak hogy 20 év múlva is legyen alkatrész, ha megállna valamelyik... :DDD

(#103011) Qru válasza gzbotii (#103008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

120L-es Skodával kezdtem, ami akkor menő autónak számított a Trabik meg Wareszok mellett. Valószínűleg ma sírva fakadnék, ha egy ilyennel kéne közlekednem. :D

#nincsbennetarcsi

(#103012) Cicero


Cicero
őstag

(#103013) adalbert1 válasza B-L-A-C-K (#103004) üzenetére


adalbert1
veterán

Alapból nem egy túl szép autó a 206 CC (túl nőiesre sikerült), de ez még borzasztóbb. :))
bitpork: én is Csikós írásait ajánlom, ő egy ilyenre vitte ki eladni a régi restaurált Mercedest.

(#103014) Tomics


Tomics
addikt

Hali.

Volt ma reggel egy vadkárom.
Konkrétan hajnalban, szinte felhőszakadásban kb. 40-el haladva az autó oldalának rohant egy vaddisznó, de a visszapillantóban láttam hogy továbbment, nem lett semmi baja valószínűleg.
Viszont az ajtó és a küszöb szépen horpadt, nem valószínű hogy egy kihúzzással javítani lehet, tuti fényezni kell vagy csere az egész..

Na már most ha van valakinek vadkáros+casco tapasztalata/tanácsa azt szívesen veszem.
Elméletileg a casco ÁSZF-je szerint vad által okozott kárt be kell jelenteni az illetékes vadásztársaságnál.
Viszont a vadnak nem lett baja, elszaladt a bozótosba és a felhőszakadásban amúgy sem tudtam volna semmit csinálni/dokumentálni a helyszínen és nem is találtam a neten sem infót, hogy vajon az a terület melyik vadásztársasághoz tartozik.

Mit tegyek a kár bejelentésén kívül?

PH! addikt since 2004

(#103015) Qru válasza Tomics (#103014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Emailben jelentsd be az illetékes vadásztársaságnál az a tuti. Hol történt a dolog amúgy?

#nincsbennetarcsi

(#103016) Tomics válasza Qru (#103015) üzenetére


Tomics
addikt

Mátra. Beszéltem a biztosítóval, nem kell bejelenteni, mert akkor kifizettetik velem a vad árát

PH! addikt since 2004

(#103017) -secret- válasza Tomics (#103016) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha nem volt vadas tábla akkor nem fogják.

(#103018) B-L-A-C-K válasza Tomics (#103016) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Táblát tényleg nézd meg volt e, ha nem akkor jelentsd be, mert tudtommal akkor a vadásztársaság fizet (de lehet nem jól tudom).

(#103019) Qru válasza Tomics (#103016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annak egy része Heves egy része Nógrád. De mindegy is igazából.

Péntek éjjel mentem fel és nagyon örültem, hogy egy Vitara "törte" az utat előttem. Amúgy meglepően jó tempót ment a kanyarokban én tuti lassabban és középen mentem volna ha sorvezető vagyok. Mondjuk így is középen mentem asszony szólt is, hogy meg akarom előzni? Mondom dehogy, ettől jobb pajzs nem is kell.

#nincsbennetarcsi

(#103020) Termi16


Termi16
őstag

[kep]Huhh gyerekek, az M3-as Pest felé a 41es km-nél elesett.
Fordítják vissza az autókat....
A kamion sor több kilométeres.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#103021) mdani01 válasza Qru (#103011) üzenetére


mdani01
aktív tag

Régi Swifted is volt?

iPhone 6S SpaceGray

(#103022) Tomics válasza B-L-A-C-K (#103018) üzenetére


Tomics
addikt

Volt tábla.

Amúgy vicc, hogy akármi történik ha van kint vadas tábla akkor neked kell fizetni a vad árát ami lehet milliós tétel is... Vagy évekig pereskedsz a társasággal.

PH! addikt since 2004

(#103023) Qru válasza Tomics (#103022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyenkor szoktak kidőlni a táblák és kikötni az árokban vagy a susnyásban... :U

mdani01: Nem, nekem az kimaradt.

#nincsbennetarcsi

(#103024) B-L-A-C-K válasza Tomics (#103022) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezért nem kell sajnálni a pénzt a Cascora...Elég egy ilyen eset, vagy egy defekt, vagy egy nagyobb jégeső...trlalala, ahol ugye nem te vagy a blf@sz de még is te szívod be ha nincs Casco-d. Sokan meg ugye sajnálják azt a havi 3-8 ezret rá.

(#103025) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#103024) üzenetére


EQMontoya
veterán

azt a havi 3-8 ezret rá.

Minimum 8 az (pofátlan árak vannak), ráadásul 10%, de min 100e önrész mellett. Magyarul, ha két évente egyszer törtem a kocsit, akkor 300e alatti kárnál bukóban vagyok.

Az a probléma a cascoval, hogy pont ugyanannyiba kerül egy 10 éves autóra, mint az újra, évi 100-150e, ami nyilván nonszensz egy 1-1.5M értékű autónál.

5.5 éve megvan az IS, ha most totálkárra törném, akkor a roncs értékén túli bukta alig lenne több, mint hat évnyi casco díj. Nevetséges.

Same rules apply!

(#103026) B-L-A-C-K válasza EQMontoya (#103025) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Imádom mikor ezt meg kell magyarázni....

Nekem úgy 8 hogy lehető legrosszabb konstrukcióba vagyok, azaz nem nagy bónusz, BP-i lakos....Vidéken laknék ez lenne 4-5. De tök mind1 legyen akkor 10.

Magyarul, ha két évente egyszer törtem a kocsit, akkor 300e alatti kárnál bukóban vagyok.

Az a baj ez nem csak az összetöröm a kocsiba merül ki. Mi van ha ellopják? Mi van ha kapsz egy defektet és totál kár lesz a kocsi? Mi van ha a jég szarrá veri az egészet? Soroljam még?

Nekem is 2 éve van meg lassan a kocsi, csak a Casco ~200 ezerbe lesz, úgymond kidobtam az ablakon 200 ezret igen, de mi lett volna ha a fentebb leírtakból egy bejön, akár az egész kocsi árát bukhatom...Nekem ez a napi 270Ft megért ennyit hogy ne aggódjak emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#103027) BigBlackDog válasza EQMontoya (#103025) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért, ha önhibás törésre nem kötsz (csak lopásra, természeti kárra, vadkárra, stb), meg tudod olcsóbban is úszni. :)

(#103028) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#103026) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja jut eszembe meséltem Apósomék hogy jártak tavaly... Na itt se ők voltak a hibásak ugye, és megállapították a közútkezelő sem felelős, nem tudtak mit csinálni (pedig rámentek minden lehetséges dologra), de volt casco, így az fizetett, de ha nem lett volna ők is csúnyán megszívják, mert ugye a kocsi totálkár lett.

[ Szerkesztve ]

(#103029) EQMontoya válasza BigBlackDog (#103027) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lopásra van cascom, ezek teljesen jogosak.

Black: a probléma az, hogy még ha a jég szétveri, és ki kell húzni a tetőt, meg szerezni egy csomagtérajtót, mocitetőn, az nyilván lesz 3-400e, de az még mindig csak két éves casco. És az egész autó 1.5 millát ér.

Nyilván egy viszonlag új, 4M+-os kocsira én se szarakodnék évi 100 rongyért fullos cascot kötni, ilyen minicascom most is van, ami 6000/év, de ha beleveszem a saját töréskárt, akkor nem évente ennyi, hanem kéthetente. :)

Same rules apply!

(#103030) xEon1337 válasza EQMontoya (#103025) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem 47.640 forint az Allianznál a normál Casco egy évre 100e / 10% mellett (éppen tegnap fizettem be a következő évet), ez havonta 3.970 forint. Győr, 32, C3 bónusz.

"Less but better" - Dieter Rams

(#103031) bitpork válasza EQMontoya (#103029) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyetértek. Megtoldom, hogy egy idősebb luxusautóra mai napig 200+ az éves csaó, és ott is önrészes.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#103032) B-L-A-C-K válasza EQMontoya (#103029) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a gond, te mindig olyan alternatívákat mondasz hogy hogy nem jön vissza az ára. Ez nem egy fix hozamú banki befektetés....Mondom nekem pl -200 ezer lesz. De mi van ha 2x veri el a jég 2 év alatt, vagy mondom mi van ha totálkárra verem akár önhibámból (15 éve van jogsim kocsira, 1 balesetem nem volt még, de nem mondhatom hogy nem lesz soha, mert jós nem vagyok). Szóval van olyan helyzet hogy buknám az egész kocsit mint írtam, utána fogjam a fejem, hogy jaj de jó lett volna azt a havi 8 ezret inkább kifizetni :F Utána már b@szhatom, te meg azt nézed hogy jön vissza az ára vagy hogy nem, de ez nem erről szól.

Abban ezüstben sz@rnám le én is ha lenne egy ~300 ezres kocsim, de ilyen 1-2-3 millás kocsinál alap hogy kötök.

[ Szerkesztve ]

(#103034) BigBlackDog válasza barnam_ (#103033) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Reggel olvastam már. Képek alapján már el is kezdett csorogni a nyálam rá (mondjuk valami érdekesebb motorral szerelt változatra), de elolvasva a cikket az jött le, hogy a válasz a "nem". :) Legalábbis ilyen ársávban azért van kevesebb problémával küzdő alternatíva is, ha a konkrét példányt nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#103035) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#103032) üzenetére


EQMontoya
veterán

Abban ezüstben sz@rnám le én is ha lenne egy ~300 ezres kocsim, de ilyen 1-2-3 millás kocsinál alap hogy kötök.

Szerintem ez racionálisan nem így működik. Hanem megnézed a kockázatokat (mennyi kárt hozol össze X idő alatt, esetleg mekkora nem térített kárt okozhat más, mennyit ér a kocsi), illetve a biztosítások díjat, és ez alapján döntesz. Ha van egy 5+ millás új autód, aminél egy fényszóró 400-ba kerül, és évi 100e a casco, akkor nincs kérdés, nyilván megkötöd.
Ha régebbi autód van, nagyot változik a story. Kijön, hogy ha csapsz egy őzet, akkor mondjuk 200-250-ig vagy nullán (éves díj + min 100e önrész), de létezik bontottan egy csomó elem, az autó orrát (mondjuk egy lámpa, mocitető, lökhírátó, hűtőmaszk) összerakod ennyiből.

Ha azt mondaná valamelyik biztosító, hogy az új autók harmadát sem érő kocsira egy új autóhoz mérten féláron ad teljes körű cascot (még így is rohadtul megérné nekik), nyilván kötnék. A jelen formájában viszont szerintem lehúzás, ha nem viszonylag fiatal autód van.

Arról nem is beszélve, hogy mind nagyon jól tudjuk, mekkora f@sztaligák a biztosítók, amikor véletlen fizetniük kellene.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#103036) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Srácok, júli elején megyünk Horvátországba és nem eu-s még a rendszámtábla a kocsin szóval ha minden igaz H betűs fekete fehér matrica kéne a kocsira. Ha felragasztom akkor utána könnyen lejön?

Ha visszaértünk nem akarok fél napot azzal tölteni, hogy vakarászom a matricát.

[ Szerkesztve ]

(#103037) szőröscica válasza -secret- (#103036) üzenetére


szőröscica
addikt

Sztem felesleges feltenni.

Bejartam teljes Nyugat-Europat sima magyar rendszammal, matrica nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#103038) -secret- válasza szőröscica (#103037) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor csak bedobom a kesztyűtartóba, köszi!

(#103039) von toth válasza bitpork (#103031) üzenetére


von toth
tag

Silver Spirit? :DDD

(#103040) Qru válasza -secret- (#103036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hagyd a francba nem szólnak érte. Mondjuk ha van nálad az nem árthat...

#nincsbennetarcsi

(#103041) dellfanboy válasza -secret- (#103038) üzenetére


dellfanboy
senior tag

en a hatso szelvedo moge tennem

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#103042) -secret- válasza dellfanboy (#103041) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Mondjuk az sem hülyeség és fel sem kell ragasztani akkor. :R

(#103043) bitpork válasza -secret- (#103036) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem ne matricázz: autó egyedi azonosítójának a megváltoztatása nem túl szerencsés itthon.

(#103039) von toth: túl szűk a vásárló közönség. Merci v porsche lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#103044) -secret- válasza bitpork (#103043) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Erre a matricára gondolok.

(#103045) gzbotii válasza -secret- (#103044) üzenetére


gzbotii
veterán

Ukrajnában, Moldovában vagy Szerbiában sem szóltak semmit a hiányáért. Igaz, EUs rendszám mellett.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#103046) kisza25 válasza EQMontoya (#103025) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem 40eFt a 10%/50 eFt és 54eFt lenne a 10%/20eFt pont most számoltattam, lehet átkötöm 20eFt-ra

más: euro 6.2 mennyire buzerálja a benzinmotorokat, miben merül ki a változás tudja valaki? már láttam egy listát ahol minden motor 6.2-es volt, eddig meg 6

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#103047) barnam_ válasza BigBlackDog (#103034) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kívülről nem sok érzelmet váltanak ki belőlem az Audik általában (a négy karika, mint márkajelzés tetszik), de a belső tér tetszik, amolyan németesen rendezett.
De nekem sem kéne.

(#103048) tboldi válasza kisza25 (#103046) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kb. mindegyik részecskeszűrőt kap.

(#103049) focvis válasza kisza25 (#103046) üzenetére


focvis
veterán

74 931 Ft / év; keszthelyi lakcím. 1 db fényszóró kb. 300 e Ft.

Azt hallottam minap, a szentgotthárdi gyárban egyelőre izzadnak a mérnökök a 6.2 miatt.

(#103050) tomcsi23 válasza tboldi (#103048) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lesz majd benzines bmw is, ami kiég :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.