Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) lenko válasza Qtya123 (#30000) üzenetére


lenko
aktív tag

Ezek az emberek mind meg is érdemlik kivétel nélkül. A sírásuk meg pont nem hat meg.

Az embereknek fáj az igazság!

(#30002) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Friss nedű a gépbe. :))

Meg asszem fel is pattintom a nyári pacskereket is azt az is letudva.

(#30003) EQMontoya válasza Skillet (#29996) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az autó miatt. :)

Same rules apply!

(#30004) Skillet válasza EQMontoya (#30003) üzenetére


Skillet
addikt

Mi a baj vele? Irigykedsz, mert keveset fogyaszt?
:P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30005) szőröscica válasza Skillet (#30004) üzenetére


szőröscica
addikt

Legalább fogyasztana keveset, de az a 6.6-os átlag Spritmonitoron elég gyenge.

(#30006) EQMontoya válasza Skillet (#30004) üzenetére


EQMontoya
veterán

Leparkolod rükiben, és átugrik a vezérlés? Amúgy frankó konstrukció. :D

Same rules apply!

(#30007) Skillet válasza szőröscica (#30005) üzenetére


Skillet
addikt

Azt hittem 5 körül esznek ezek. :B

(#30006) EQMontoya
Na ezt sem tudtam :R

Kellemes húsvétot mindenkinek!


Korai még tudom, de szombattól keddig nagyjából 500km-t fogok összeautózni a családban :) alig várom :))

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30008) Qtya123 válasza -v- (#29993) üzenetére


Qtya123
őstag

:(
Ezek alapján gyakorlatilag, ha nem engedek az RWD-ből, akkor IS250-en kívül kb minden kiesett.

(#30009) focvis válasza focvis (#29983) üzenetére


focvis
veterán

Ez a CRV nem generátorhibás volt, az akksi adta meg magát.
45 Ah-s ment bele, nagyobbnak hely se nagyon van, 2.0 benya.

@Skillet: cuki a nyuszi :D

[ Szerkesztve ]

(#30010) Skillet


Skillet
addikt

jön a baba :)
biztosan volt már téma a gyerekülés. nincsen isofix a vasban, gondolom nem is lesz... biztosan lehetne valamit mókolni, de szerintem kihagyom. szóval a szokásos 3 pontos rögzítési megoldás van jobb és baloldalon.
valami olyan besztbáj gyerekülés van esetleg ami a babának is megfelelő, de a pénztárcának is?
:B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30011) choco01 válasza stickermajom (#29998) üzenetére


choco01
addikt

Sikerült, eltűnt, köszönöm! :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#30012) Morris válasza Skillet (#30010) üzenetére


Morris
veterán

Mi nemrég touragoo-t vettünk. Nagyon faja. :K

Ilyet: [link]

Linkesítve

[ Módosította: Qru ]

(#30013) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Igyekszem értelmes összefoglalni a kérdéseimet. :)

1) Ha egyenesen fut az autó, akkor a kormány kissé ferdén áll. Az egyenesfutással nincs baj, de a kormány nincs középen. Futóműállításra vigyem az autót, vagy a szerelőhöz, aki a kormánnyal csinál valamit?

2) Elég hülyén hangzik, de rohadtul zavar, ha be akarom csatolni az övet és elkezdem húzni azt, akkor nyekereg, mint állat. Ráadásul mivel rögtön a fül mellett van még hangos is. Látott már valaki ilyet? Mit lehet tenni, szétszedni a B-oszlopi burkolatot és megkenni az övcsévélő csapágyát?

Tudnátok segíteni ezekben?
Köszönöm!
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#30014) bitpork válasza Qtya123 (#30000) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne mi mondjuk meg hogy mit akar és bír. Viszont nagyon sumák dolog akármilyen realitásra hivatkozni pl egy szívó japán esetében amikor maga az autó megléte nem reális ha csak számokat és a szükséget nézzük az esetek többségében.

(#30013) Veron: a futóműves is be tudja állítani a kormányt ha nem pék. Nem elég szemre , hanem a kormány szögjeladóját kell kiolvasni amikor rajta van a kerekeken a műszar az összetartás ellenőrzéshen. A másik kérdésedre a választ nem biztos h tudom de ha nyikorog, és nincs ott csapágy v hasonló, akkor lehet csak takríni kell. Ha van akkor wd40.

2ALL: benyál ismét drágul vasárnaptól :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30015) kalmanchris válasza Veron (#30013) üzenetére


kalmanchris
tag

1. Futóműállításon beállítják
2. Kb amit leírtál.

(#30016) bubi92


bubi92
őstag

Fék test felújítás, új brembo tárcsa, betét. 30 km semmi. Kb ez után jött a fekete leves. Elkezdem nyomni a fékpedált, és egy ponton elkezd bújni, gondolom a kerék dob miatt, de egész hangosan. Ha hirtelen nyomom be akkor nincs hang. Tehát csak akkor ha megtartom egy bizonyos állásban a pedált =egyenletes fékerőt tartok. Ötlet valakinek?

(#30017) Qtya123 válasza bitpork (#30014) üzenetére


Qtya123
őstag

Abban a pillanatban nem fogom számon kérni, hogy mit bír és mit akar, ha:
1. engem nem kér számon, hogy miért x éves "matuzsálemet" birtoklok
2. nem nekem sírnak reggeltől estig, hogy nincs pénz, miközben pár éves széthitelezett autóban ülnek, amit fenntartani nem bír, mert 2 számmal nagyobbat vett. Ha szépen csöndben marad, én sem puffogok, az ő baja.

A másik, hogy nincs itt semmi sunyi dolog, attól még tarthatom unreálisnak az autó birtoklását, hogy nekem is van. Igen, nekem is pénzügyileg unreális, de egyrészt nem olyan szinten, hogy nyomorba döntene mint sokakat, illetve sosem villantásból, hanem saját hobbiból választottam az adott típusokat, az adott pénztárcának megfelelően. Ezt az is jól mutatja, hogy például munkába nem autóval járok. Meg is kaptam ezért már sokaktól, hogy hülye vagyok. Nekem 90% hobbi, 10% szükséglet. A hobbi pedig mint tudjuk, sosem reális döntés tisztán pénzügyileg nézve.
Ha nem lenne a hobbim az autó, valószínűleg nem is lenne autóm, szóval én nem érzem magam sunyinak, ha esetleg ezt erre értetted.

[ Szerkesztve ]

(#30018) Skillet válasza Morris (#30012) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
Ez pl? Tetszik, jónak tűnik.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30019) bitpork válasza Qtya123 (#30017) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha vki belédköt akkor az a jó megoldás h visszakötöl? :U
Le kell tojni. Magadnak vetted, nincs miért és kinek magyarázkodni. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30020) Morris válasza Skillet (#30018) üzenetére


Morris
veterán

Javaslom, hogy 6-36kg-os ülést vegyetek. Hosszú távon kelleni fog és csak egyszer kell megvenni.
Ja és amit linkeltél nem autósülés, hanem bébihorozó. :U
Ezt is lehet használni, de egy idő után kényelmetlen lesz a gyerkőcnek.

Magával a touragoo-val mint márka nincs gond. Abszolut rendben van. Sőt! A Pierre Cardin gyártja.

[ Szerkesztve ]

(#30021) Skillet válasza Morris (#30020) üzenetére


Skillet
addikt

Azt hittem be lehet kötni az autóba is :B KATT
Persze, nem ülésnek hívják, mert a pici még nem tud ülni... de az autóba lehet rakni, bekötni. Szóval ez nekem gyerekülés. Gyerekülés/hordozó egyben... kb :))
6-36? Mármint 9-36? És az újszülöttnek is jó?
KATT
Ez? Ilyet vettetek ti is?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30022) Qtya123 válasza bitpork (#30019) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez mondjuk igaz! Feleségem is mindig mondja, hogy miért nem megyek el ez meg az mellett, miért veszem fel a vitát.
Nehéz, mert könnyen felhúz. :((

(#30023) Morris válasza Skillet (#30021) üzenetére


Morris
veterán

Be lehet kötni az autóba azt is, de pl ha a gyerkőc már 6-7 hónapos lesz, akkor kényelmetlen lesz neki. Ez nálunk legalábbis így volt.

Sokkal jobban szereti ami most van. (ezt)
Ez újszülöttnek természetesen még nem jó. (Igen, ebsztam 9-36kg) Mi már 10kg fölött vagyunk és lassan 8 hónapos a pici.

[ Szerkesztve ]

(#30024) Skillet válasza Morris (#30023) üzenetére


Skillet
addikt

Világosodik. De akkor a lényeg, hogy nekünk még a 9-36 nem jó.
Akkor jó lehet az, amit linkeltem?
Akkor gondolom erősen ferdítenek. 0-13kg. Egy 13kg-os gyerek az mennyi idős? 1-1.5 éves?
És nálatok már fél évesen kinőtte a gyerek a hordozót. Vagy ha nem is nőtte ki, de kényelmetlenné vált számára... hmmm. Akkor inkább fél éves koráig használható sacc. Utána jöhet a következő szint?
Király :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30025) zack válasza Skillet (#30024) üzenetére


zack
nagyúr

"Egy 13kg-os gyerek az mennyi idős? 1-1.5 éves?"

2 éves kb. 1 éves korukig gyarapodnak sokat, utána lassul a növekedés.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30026) bandus


bandus
veterán

Ami feltunt az uj abroncsokkal kapcsolatosan, hogy palyan 120-130 felett nagyon elkezd razni, vibralni a kormany. Mi lehet ez? A gumisnal azt mondtak a felnik rendben vannak. Rosszul ragasztottak volna ra sulyt? Futomu hiba lehet? Be kell kopnia a gumiknak? Koszi a tippeket :)

Szerk: Bocs ez a gumis topikba akart menni.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30027) bitpork válasza bandus (#30026) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gumi, kerék(felni), elfékezett tárcsa, kopott szilent. Tessék választani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30028) bandus válasza bitpork (#30027) üzenetére


bandus
veterán

A gumi vadiuj es a kerekcsereig nem volt ez tapasztalhato.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30029) Integrale válasza bandus (#30028) üzenetére


Integrale
veterán

Hatsokat elorre, elsoket hatra? Egy probat meger, lehet centirozas problema.

"Bad reklám is reklám too"

(#30030) Morris válasza Skillet (#30024) üzenetére


Morris
veterán

Ugyan ilyet használtunk mi is, mint amit linkeltél. Szóval az teljesen jó.
Csak kb 1 hónapja vettünk egy rendes ülést, mert a régiben már nem érezte jól magát.
Vedd azt amit kinéztél nyugodtan, csak nézhetsz olcsóbban is mert nem sokáig fogjátok használni. Gyorsan elérik a 10kg-ot onnan meg már az kicsi lesz.

(#30031) zack válasza Integrale (#30029) üzenetére


zack
nagyúr

Én is erre tippelek. Rosszul van centírozva.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30032) Richard!


Richard!
addikt

Szèp estét!

A maximumnál tovább töltötték a szervóolajamat. Hogyan tudnám "kiszedni" a felesleget? Rongyot lógatok bele és kiitatom? Vagy mit tanácsoltok?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30033) zack válasza Richard! (#30032) üzenetére


zack
nagyúr

Fecskendő + akváriumhoz való lélegeztető cső? Rongyot felejtsd el. Szennyeződni fog az olaj.
Egyébként nem hinném, hogy bajt okozna.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30034) bitpork válasza Richard! (#30032) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

hosszú cső és NAGYON ÓVATOSAN és finoman megszívod! Mérgező így NAGYON figyelj h szájba ne kerüljön!
Vagy egy fecskendő.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30035) TaaT válasza bitpork (#30034) üzenetére


TaaT
veterán

"Vagy egy fecskendő."

ennyi :K

Give them hell Ukraine!

(#30036) Richard!


Richard!
addikt

Akkor betámadok egy steril fecskendővel ;]
Köszönöm :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30037) Skillet válasza zack (#30025) üzenetére


Skillet
addikt

Az még viccesebb. Kizártnak tartom, hogy egy kétéves gyerek beleférjen egy ilyen hordozóba.
De viccnek jó lehet.

(#30030) Morris
Köszönöm a tippeket.
Akkor körülnézek még... de hol? :))

(#30033) zack
Levegőztető, nem lélegeztető :DDD szegény halaim kikérik maguknak :P

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30038) Veron válasza bitpork (#30014) üzenetére


Veron
őstag

Köszönöm!
"lehet csak takríni kell" - ez mit jelent pontosan? :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#30039) bitpork válasza Veron (#30038) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hogy az övvel a zembör kezirű sok zsírt evett. Próbáld meg mosni az övet is pl.

2all:

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30040) bandus válasza zack (#30031) üzenetére


bandus
veterán

Koszi mindkettotoknek elviszem akkor egy masik helyre is centiroztatni :K ami azert bosszanto...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#30041) Qru válasza Qtya123 (#29962) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sem teljesen de működik. Az öreg japó gépemben halogén van az öreg VW-ben meg xenon. Egyforma erős mind a két autó mm-re, egyik sem egy tekintélyt parancsoló járgány mégis a xenonos elől úgy húznak le pályán mint a kisangyal a japóval meg velloghatok meg indexelhetek hogy húzzzon már a tökbe.

Valószínűleg annak köszönhető, hogy régen a drágább autókhoz adtak xenont amik elöl menekülni kell és ez még minding köztudatban van, pedig már egy Dákóba is rendelhető xenon amiről sok mindent elmondhatunk de hogy tekintélyt parancsoló lenne azt nem igazán... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#30042) zack válasza bandus (#30040) üzenetére


zack
nagyúr

Merre vagy helyileg?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30043) Qru válasza bandus (#30026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy 70-80km/h-s sebességnél nézik és ami nem üt 80-nál az már esetleg üthet 130-nál, mert pl nem volt pont akkor a súlya ami kellett volna rá... de jó lesz rá a nagyobb... Pékek. :N

#nincsbennetarcsi

(#30044) zack válasza Qru (#30043) üzenetére


zack
nagyúr

Nekem 120-nál kezdett ütni, és 50g hiányzott róla.
De a nyárit már a jól bevált 25 éve gumizással foglalkozó mesternél tetettem fel.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#30045) focvis válasza bandus (#30040) üzenetére


focvis
veterán

Én visszavinném oda, ahol felrakták, igazítsák meg ingyenesen.

(#30046) ueshiba


ueshiba
csendes tag

Jó napot! Szevasztok!

A mai napot már hétfő óta vártam, már akkor megjött az új benzin befecskendező-, gyújtótrafó-, gyertya szett és a lambdaszonda.
Van minden szerszámom (nyomatékkulcsok, krova...), villamos területen dolgozom, de gépgyártásban, így szerelni is szoktam, tehát a kocsitól sem félek annyira.
Kis szervíz, olaj évente alap. Cseréltem már EGR-t, trafókat, fékpofákat, PWM szelepeket, ABS jeladót, javítottam kontakthibákat.... Kereket mindig én cserélem.

Egy 1.8 benzin C-Max az alany.

Mivel van magas üzemanyag korrekció, gyengeség, égéskimaradás combo problem, és jóáron hozzájutottam az említett szetthez, gondoltam kicserélek minden érintettet.

Na rögtön a várva várt nap elején a második gyertya betört a hengerfejbe. Húsvét ugrott, vissza a BKK valóságba 1-2 hétre, meg persze mínusz 25-100E forintig terjedő extra költségek várnak.

Sajnos az olajleeresztő csavar feje is beletört már az első otthoni olajcserénél. Mióta nyomatékkulcsot használok, ilyen gondom nincs.
Tudom, kockázatos otthon szerelni, de szerintem egy szerelő is így járt volna. Ráadásul valami rézpasztát is tettek a gyertya menetre, ami szerintem nem szerencsés. Túl lehet húzni...

Mit gondoltok? Milyen megoldások vannak?

Köszi!
Kellemes ünnepeket, hosszú hétvégét!

[ Szerkesztve ]

(#30047) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Hyundai i20-as (automata) eddig MOL-os benzin volt benne, most tankoltam bele Shell V Power Racinget, majd megtettem kb 100 km-t és egy előzés során amikor lepadlóztam elkezdett rángatni az egész kocsi. Ezt kb 3-szor megcsinálta azóta nem csinálja.
Mi lehet ez? Hibajelzést nem írt ki. Benzin? Vagy kókad valami el benne?

(#30048) TaaT válasza ueshiba (#30046) üzenetére


TaaT
veterán

Az szerintem nem rézpaszta, inkább valami tömítőanyag. Az enyémen is volt, és szerencsére nálam kijött mind. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#30049) roberto211 válasza maglew (#30047) üzenetére


roberto211
őstag

Gondolom feloldotta az eddig összegyűlt összes dzsuvát és felszívta. Ha szerencséd van kitisztul (hajtsd meg ) és minden okés lesz.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#30050) Veron válasza bitpork (#30039) üzenetére


Veron
őstag

Ja hogy takarítani, már világos akkor. Kösz! :)
Övet hogyan lehet takarítani, szappanos/mosogatószeres ronggyal elég megdörzsölnöm?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.