Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Snoop-y válasza zolynet (#42997) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nemkell :P

Harom auto most sok lenne :DDD

Ufot nem szivesen adnam el (alig 70K kilometer van benne) EX felszereltseggel nagyon jo kis gep rohangalni.

Csaladi utazosnak meg jo lesz az a csillagrombolo (egyszer ki kell probalni ezt is ;] )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#43002) EQMontoya válasza Mágus2 (#42998) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sejthető volt, hullanak ám a csontvázak a szekrényből. De szerintem még a sublót mögött meg a kredenc alatt is van 1-2. :)

Hát igen, ezt megoldotta nekünk a fasza dízellobbi meg az EUs kretén szabályozás.
És szerintem mondjuk nagy köszönetet az Amcsiknak, hogy legalább valaki borította a szaros vödröt, és szólt, hogy nem kéne telekormolni mindent A-ból B-be közlekedéshez, és főleg nem kéne ezt pofátlanul támogatni.

Same rules apply!

(#43003) Qru válasza EQMontoya (#43002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"És szerintem mondjuk nagy köszönetet az Amcsiknak, hogy legalább valaki borította a szaros vödröt, és szólt, hogy nem kéne telekormolni mindent A-ból B-be közlekedéshez, és főleg nem kéne ezt pofátlanul támogatni."

+1. Sőt inkább +2. :K

#nincsbennetarcsi

(#43004) rbalint88 válasza EQMontoya (#43002) üzenetére


rbalint88
addikt

amcsik se angyalok ám, csak bevezettek egy olyan környezetvédelmi szabályozást, amire nem érte meg dízelt fejleszteni, főleg, hogy náluk a fogyasztás kevésbé (volt) kritikus. viszont a dízelek helyett vették a 6 méteres, 8 literes benzinzabáló suvokat közlekedni, amik nyomán szintén nem terem rózsalugas. szóval ők se jobbak, csak máshogy rosszak :) pl. CO2-ben sokkal többet pufogtak ki.
de legalább most már ott is rákaptak a kisebb turbós benzinesekre, amik meg kb ugyanolyan szarok, mint a dízelek... el kellene fogadni, hogy az autózás egy ártalmas, környezetkárosító tevékenység. inkább arra kellene terelni a lobbit, hogy a valóságban a legtartósabb, hosszútávon legkevésbé környezetszennyező autókat gyártsák és rá kellene szorítani az embereket, de főleg a cégeket, hogy ne cserélgessék az autóikat ilyen gyakran. mert ugye az az autó szennyezi a legkevesebbet, amit nem gyártanak le...

(#43005) zolynet válasza Snoop-y (#43001) üzenetére


zolynet
addikt

Akkor a játszós autó már elment, azt tudod ugye?!
Következő négykerekű mire megálmodod

:P ;]

bitangul le lettek adva azok a jdm opciók amiket anno felsorloltál, nem örülök papikám

Life is too short to stay stock!

(#43006) EQMontoya válasza rbalint88 (#43004) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van abban igazság, amit mondasz, de csak félig értek egyet.

A turbós benzinesekkel kapcsolatban tökéletesen igazad van, csak máshogy: szintén az ultra kretén szabályozások eredménye, hogy rengeteg fejlesztési idő és pénz ment olyan technológia fejlesztésére, amely összességében talán még környezetszennyezőbb is, mint ami korábban volt.
A CO2 persze alapvetően rossz, de sokkal kevéssé rossz, mint a NOx meg az apró szemű korom.
A szabályozások pedig abszolút CO2 centrikusak, aztán hurrá.

Az meg tényleg egy nonszensz f@sság, hogy a gázolaj adótartama kisebb, mint a benziné. Ez ugye azért vicces, mert egy lityó gázolajban kb. 10%-kal több energia (fajhője nagyobb) van, mint egy liter benzinben. A dízel "költséghatékonyabb" fogyasztásának ez adja egy részét.
A szabályozás pedig ezt olyan szintre tolta, hogy a környezetszennyezőbb technológiának a nagyobb energiát tartalmazó üzemanyagát adóztatjuk kevéssé. Ollé, brilliáns, kérem! Ha a gázolaj tényleg 5-10%-kal drágább lenne, mint a benzin - és ez lenne a realitás, így adóznánk igazságosan - akkor azért jóval kevéssé terjedtek volna el a dízel autók.
És itt jön az utópisztikus felvetés: lehet, hogy jóval több gyárilag LPG-s autó lenne helyette. Azzal pedig összességében nem kicsit jobban jártunk volna...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#43007) Qru válasza rbalint88 (#43004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"de legalább most már ott is rákaptak a kisebb turbós benzinesekre" - Jah, kapják is azok a DPF GPF szűrőt szépen...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#43008) barnam_


barnam_
nagyúr

Használt Mercedest vettél? Várj csak!

Bevallom, csak a Mercedes kép miatt kattintottam a cikkre.

Bár ne tettem volna, sok értelme nem volt a cikknek, hiszen le is írja, hogy ha elkezded az át íratást, nem gond, ha kicsúszik a 15 napból.

szerk.: ez a Zách Dani az egyedüli, aki nem szimpatikus a TC szerzők közül, egyszerűen sok esetben olyannak tűnik, mint aki nem ért az autókhoz. A mostani rulettkerék Audi-s szériában is tök laikusnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#43009) rbalint88 válasza EQMontoya (#43006) üzenetére


rbalint88
addikt

sőt, ugye német nyelvterületen olcsóbb is a gázolaj :)

mindegy, egy a lényeg: Miller-ciklusú V8-at a népnek! :DDD

(#43010) Qru válasza barnam_ (#43008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van még mit csiszolni az adatbázisukon. Hatchback-em van de a műszakin kombiként vizsgázott le. Mondom az embernek, hogy má' bocs de ez nem kombi. Azt mondja tudom, nem magamtól vagyok hülye: a hivatalos adatbázisban nincs csak szedán vagy kombi opció. :W

mod:

Ez azért van mert tényleg nem ért az autókhoz. Nem mintha a többi (pl Winkler) többet értene hozzá mint egy olvasottabb laikus... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#43011) barnam_ válasza Qru (#43010) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát, nekem is Mercedes van a forgalmiban Mercedes-Benz helyett, de ettől nem lesznek álmatlan éjszakáim :DDD

De ők legalább van, amikor élvezhető írásokat hoznak le. Csikós cikkeit szeretem, főleg Mercis témákban. Csak a káromkodásoktól távol tarthatnák magukat (meg úgy cakpakk az egész Index.hu...).

Viszont a Záchtól még nem láttam ilyet.

Mit gondoltok egyébként arról az Audiról? Szerintem egyáltalán nem akkora "szopóroller", mint ahogy szeretnék beállítani...

(#43012) EQMontoya válasza rbalint88 (#43009) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amúgy a Mazda 2.3-as miller v6-ja anno nagyon jó kis cucc volt.

Same rules apply!

(#43013) Qru válasza barnam_ (#43011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem is kell, hogy izgasson. Majd a kövi tulaj feje fájjon miatta. Bár valószínűleg az új forgalmidba már a teljes neve lesz a "gyereknek"...

A színvonal helyenként igen alacsony. Igazából inkább csak bohócokból áll az egész kompánia. Ami még ettől is szomorúbb, hogy még ez a legjobb autós portál itthon, a többi kb szóra sem érdemes.

Nem olyan gáz az az Audi. Az előző részben szereplő Merci sokkal nagyobb roller volt... azt mégis hogy istenítették ezzel szemben. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#43014) Snoop-y válasza zolynet (#43005) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen tudom ussetek :D

De hat ilyen az elet mostmar vannak fontosabb dolgok is mint a JDM as fuck ------> Little devil on Board szoval legalabb annyi megmarad hogy sokat fogyaszt es meg kicsit gyorsul is ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#43015) zolynet válasza Snoop-y (#43014) üzenetére


zolynet
addikt

Gratula!
Mikor jön?
Nálam is hasonló a szitu .... szept 20körül várható a büdöskölke. ;]

Life is too short to stay stock!

(#43016) brumi1024


brumi1024
veterán

Egy kis útibeszámoló: Hollandiában bérautónak egy 1.2-es turbós Captur jutott (ha már TC, ők az olyan "hülyeségei" miatt imádták, mint pl az űrhajó hangeffekt). A jóval kezdve korrekt a navigációs rendszer (sebességre, egyébként van benne egy-két kezelhetőségbeli bukfenc), nem rosszak a felnik (de csúnya dolog a hátsó dobfék, főleg a 17-es alu mellett) és meglepően csendes. Minden más viszont... egyszerű. A belső anyaghasználat kimerült a lakkfekete bevonatban és a kemény kopogós műanyagban ez 12k km környékén több helyen zörög. Ezzel a komótos automatával nyilván nem lesz egy versenyautó, de azért ennél mehetne kicsit jobban. A kormányzás annyi visszajelzést ad mint a WASD egy NFS futam közben. És emellett még van több példa az igénytelen összeszerelésre, pl az első lökhárító gyárilag eláll mind a két oldalon. Összességében nemgyerebe, nem tudom miért tetszett annyira a TC-nek.


Ezek után éles váltás volt amikor a kezembe nyomták egy egy hónapos Porsche Macan kulcsát. :DDD

(#43017) rbalint88 válasza zolynet (#43015) üzenetére


rbalint88
addikt

Majd ha már anya feje zöldül és a "büdöskölke" azt mondja, hogy " Aapppa gyorsabban!", akkor meglágyul a szíved :D

(#43018) Snoop-y válasza zolynet (#43015) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jelentem nalunk mar megerkezett (most lesz 7 honapos) es teli szajjal rohog mikor gyorsulosat jatszok vele:

Vroooooooam Shhhhhhhhhh Psssssssssssssssst :D

Gratula nektek is ;)

Viszont olyan igenyek leptek fel hogy a hintalotol kezdve ferjen be 2 nagy borond 2 babakocsi (egy nagykereku terepre plusz a kiskereku varosi tologatashoz) meg a gyongyhaznyelu galuskaszaggatot is vigyuk igy hat revidealtuk az allaspontunkat miszerint menthetetlenek vagyunk kurvara nem ferunk el egy atlag autoban de meg egy sima kombiban sem plusz azoktol el is vagyok tiltva (RS4 kombi is felmerult)

Igy maradt az hogy egyreszt mondtam hogy akkor budget upgrade a kocsira mert nem vagyok hajlando egy cirkaloval menni ugy hogy legyorsul egy gordeszkas is. Szoval igy lesz SRT ami nagy is (980L a csomagtarto)
0-100 ~5mp, 4 kereket hajt (bubunal nagyon szerettem) es hat nem egy mindennapi auto :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#43019) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hibrid Mondi teszt.

Érdekes most agyon van dicsérve és nem csak a hibrid hajtása, de a többi mondeot meg lehúzták a föld alá. :D

(#43020) w333 válasza brumi1024 (#43016) üzenetére


w333
félisten

Nem olyan rossz ez ... az nem lehet hogy kicsit megnyomták az elejét ! :D

Gyárilag nem hinném hogy ez ilyen ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43021) Tsebacsi válasza Snoop-y (#43018) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bárcsak én is be tudnám adni a családban, hogy kell az az 5 másodperces 0-100 :DDD

Nem mintha az a veszély fenyegetne, hogy SRT-t vegyek bármiből is :P Kicsit irigy vagyok, bár a terepjárók nekem nem jöttek be annyira, kombis vagyok vagy szedános.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#43022) Peter.70 válasza SzlobiG (#43019) üzenetére


Peter.70
őstag

Olvastam. Szerintem tényleg nem lehet rossz, mivel a Toyotától vették az alapot

(#43023) barnam_ válasza BigBlackDog (#42996) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak miattam ne gyere ki korábban, sajnos nem tudok menni.

(#43024) SzlobiG válasza Peter.70 (#43022) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen a hibrid része biztosan példás, csak az előző mondeo teszteknél lehúzták a fenébe, pedig szerintem jó maga az autó is a hibrid hajtáson kívül minden ugyanaz mint a dízel, turbo benzines modellek esetén.

(#42998) Mágus2 Ez egy régi hír a többi gyártó is alkalmazza ez miatt nem is kap büntit senki. Ez közel se olyan mint a vw általi csaló soft. :)

[ Szerkesztve ]

(#43025) Integrale válasza Mágus2 (#42998) üzenetére


Integrale
veterán

Ezt gyakorlatilag az osszes gyarto csinalja, VW-nel is talaltak ilyen trukkot a szoftveresen felul. Thermal window a neve, nem illegalis, de nem is etikus, mivel a gyartok eltero ido utan kapcsoljak le a "tisztitast", a katalizator es a reszecskeszuro megovasa az oka.

Ez egyebkent egy marciusi hir.

"Bad reklám is reklám too"

(#43026) brumi1024 válasza w333 (#43020) üzenetére


brumi1024
veterán

És úgy megnyomták, hogy mind a két oldalon szimmetrikusan megvan ez a rés, és semmi külsérelmi nyoma nincs? Nem hinném, de majd megnézek visszafele egy másikat, azon látszik-e. Én simán el tudom képzelni, hogy gyárilag ilyen, hasonló problémákat láttam tesztekben leírva.

(#43027) Snoop-y válasza Tsebacsi (#43021) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az egyik nyaralas alkalmaval majdnem meghaltunk egy kavedaraloban egyszeruen egy autot nem lehetett kikerulni az 1.2 -es Nissan juke-al...

Parom megertette hamar hogy kell a gyorsulas a biztonsagos autozashoz. Sok idiota helyzetbol meg lehet menekulni (akar a magad hulyesege pl rosszul merted fel a tavot vagy mas hulyesege miatt kerulsz bele)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#43028) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Bocs Srácok,

mai napot skippelem, kisebb család para jött közbe sajnos. :(

sry

(#43029) tomcsi23 válasza Evil Snowman (#43028) üzenetére


tomcsi23
veterán

+1 :(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#43030) MunezXBK válasza tomcsi23 (#43029) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jóvan, akkor én sem megyek.

(#43031) focvis válasza MunezXBK (#43030) üzenetére


focvis
veterán

Most ez fix?

Nekem sincs a szomszédban, főleg így szeptember elsején.

[ Szerkesztve ]

(#43032) Peter.70


Peter.70
őstag

Lesz ott Valaki egyáltalán?

(#43033) hacki87 válasza Peter.70 (#43032) üzenetére


hacki87
senior tag

Én mennék, ha jön még valaki :D
Én még tisztába teszem magam mert most végeztem a munkával. De Dharasztiról nem egy nagy idő odaérni.

[ Szerkesztve ]

(#43034) Qru válasza Peter.70 (#43032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jövök. Kb 30 perc es ott vagyok.

#nincsbennetarcsi

(#43035) Peter.70 válasza Qru (#43034) üzenetére


Peter.70
őstag

Na akkor indulok én is

(#43036) focvis válasza Peter.70 (#43035) üzenetére


focvis
veterán

Összeszedem magam, elvileg 25 perc. Nem vagyok dugóhoz szokva, csak kerületen belül mozgok hétköznap. :B

(#43037) Qru válasza Peter.70 (#43035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ekkor dugóta nem szamítottam. De mar úton...

#nincsbennetarcsi

(#43038) zack válasza Qru (#43037) üzenetére


zack
nagyúr

Én valószínű ezért nem fogok menni. Hazafelé is keserves volt 17h környékén... De 13.ker-ből kizárt, hogy nekiinduljak, mert lehet lenne 1 óra... :U

Egyébként az időpont nem igazán előnyös. Nem mindenki 5km-ről jön, és a pesti oldolaról átkeveredni nem egyszerű. Nekem 30km oda-vissza, amivel semmi gond abban az esetben, ha nincs forgalom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43039) MunezXBK válasza zack (#43038) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én 60km-ről mentem volna. De most tudtam bezárni + kicsit keveslem a fizetésem. :(((

(#43040) Skillet válasza zack (#43038) üzenetére


Skillet
addikt

Milyen időpont lenne előnyös?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43041) zack válasza Skillet (#43040) üzenetére


zack
nagyúr

Nem mondom, hogy az lesz az ideális mindenkinek, ami nekem jobb.
Szerintem 20:30-21:00 közlekedés szempontjából jobb lehet.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43042) zack


zack
nagyúr

Meddig lesztek kint? Waze-t azért nézem, hátha...Egyelőre a 3 útvonal közül mindegyik felejtős. :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43043) w333 válasza zack (#43038) üzenetére


w333
félisten

Nagyon messze van ... nem is értem miért pont az a hely ? :)

Óbudán valahol, de még Budakalász vagy Szentendre is járhatóbb út ! :D

Szerk.

De ennyi erővel a hajógyári sziget is egy nagyon jó hely ! :))

Szerk. 2

Persze nem beleszólni akarok, csak hátha valakinek tetszik az ötlet !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43044) zack válasza w333 (#43043) üzenetére


zack
nagyúr

19h magasságában szerintem elindulok. Aztán 19:30-ig csak odaérek.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43045) Skillet válasza zack (#43041) üzenetére


Skillet
addikt

Nem ritka, hogy éjfélig kint vagyunk.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43046) zack válasza Skillet (#43045) üzenetére


zack
nagyúr

Az jó. Akkor megyek még később. :DDD Tehát tutira érkezem. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43047) Integrale


Integrale
veterán

Tudtok valahol jó, és nem elszállt árú gokartozási lehetőséget? BP előny!

"Bad reklám is reklám too"

(#43048) z123456789


z123456789
addikt

Mennyire tanácsos a használati könyv szerinti motorolaj API Service jelöléseket figyelembe venni? Úgy értem nekem SJ, SL fokozatúakat ajánl, de legutóbb is ezt vettem.. Egyáltalán mit jelentenek ezek? SN/CF :F

(#43049) Gergőke88 válasza Integrale (#43047) üzenetére


Gergőke88
addikt

Budafoki gokartpalya

(#43050) zack


zack
nagyúr

Végig mentem az egész vegyész utcán....Itt sehol sincs ily3n parkoló. :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.