Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117001) Magnum_ válasza EQMontoya (#116997) üzenetére


Magnum_
nagyúr

+2 ülés, fémtető, hosszabb, szélesebb, kb szerintem a 450kg +

BBD: + új féktárcsa, az vastagabb = nehezebb ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#117002) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#117003) EQMontoya válasza Magnum_ (#117001) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meg a korszak, abban az idoben minden sarnehez volt, a kortarts MX5 NC is boven nehezebb, mint az NB.
A plusz sulynak az a baja egyebkent, hogy ordogi kor. Attol, hogy alapbol nehezebb, mint egy MX5, nagyobb fek kell, arra mar nagyobb felni kell (gondolom, 17-es van alatta), meg szelesebb gumi, hogy be is lehessen vele fordulni, aztan hirtelen csak a negy kereken fog megjelenni 30kg plusz suly.
Gyari IS felnik gumikkal 20kg korul voltak, MX5 eseten ez 12-13kg.

Same rules apply!

(#117004) Magnum_ válasza EQMontoya (#117003) üzenetére


Magnum_
nagyúr

engem ez nem érdekel, hogy a többlet súly miatt mondjuk lassabb, vagy 2.3dl-vel többet fogyaszt.
igenis legyen alatta 17" (18" még jobb lenne), meg egyszer kell az, hogy megfogjon az anyag, ha baj van.

I humbly and respectfully decline™

(#117005) barnam_ válasza Magnum_ (#117004) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez sportos autó? Milyen motor van benne?

szerk.: a villany után biztos más érzés... mikor lehet megnézni? :)

(#117007) Tsebacsi: én is így gondolom, vagyis inkább a napsütés élvezete a fő szempont. Persze ha van alatta egy jó futómű, mért ne lehetne élvezni a kanyargást? (ez alatt nem olyan kanyarsebességet kell érteni, mint egy MX5-nél)

[ Szerkesztve ]

(#117006) Magnum_ válasza barnam_ (#117005) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a súly/LE arány miatt nem mondanám annak. ampera után gáz a motor. pörgetni kell, de a 318ci-nél kicsit jobban megy.
1.8 szívó 140LE

I humbly and respectfully decline™

(#117007) Tsebacsi válasza barnam_ (#117005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy kabrio szerintem méltóságteljesen suhanós, a sportos az a Focusom :DDD (na jó talán inkább az urak Leonjai)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#117008) SzlobiG válasza focvis (#116998) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez függ a motorvezérlő típusától, hogy lehet-e obdn keresztül avagy forrasztós művelet. A legtöbb esetben működik az obdn keresztüli sw lementés és vissza írás is. Nekem egy fgtech galletto eszközöm van, keress rá Kínából könnyen beszerezhető. (linkelni nem hiszem hogy szabad) Még ami nagyon jó és univerzális az Alientech terméke, de az drágább is.

(#117009) focvis válasza SzlobiG (#117008) üzenetére


focvis
veterán

Az autót magát lehet OBD-n keresztül, az a kérdés, hogy ezek ennyi pénzért tudják is ezt?

BG-n nézem, 17 306 Ft - ilyesmi lenne? Nem vészes ár. :N

(#117010) SzlobiG válasza focvis (#117009) üzenetére


SzlobiG
félisten

Van egy nagy doksi ezekhez az eszközökhöz ahol le van írva, melyik autókat támogatja és melyik motorvezérlőket, nagyon sokat tudnak amúgy, de ott ki lehet keresni. Gyanítom a tied túl új lesz még. :)

Igen elég olcsó már.

(#117011) EQMontoya válasza Magnum_ (#117004) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az extra suly nem fog meg sajnos, csak kevesebbet lassulsz utkozes elott. Persze csattanasnal nyilvan szamit, hogy milyen a bode merevsege, meg milyenek a gyurodesi zonak.
A nehez kerek minden szempontbol szar, mert fekezesnel nem csak a mozgasi energiajat, hanem a forgasi tehetetlenseget is el kell nyelned, ami nem keves.
De a modern autoipar nem veletlen ment a nagy szilarsagu acelok iranyaba, manapsag egy Mazda6 is 1300kg alatt indul, pedig az aztan minden, csak nem kicsi. Es nem is torik szarul.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#117012) mandras81


mandras81
senior tag

Urak, kellene egy kis segítség: van egy autó, amit nagyon jó vételnek tűnik, viszont az a háttérsztorija, hogy Németországból hozták trailer-en egy olyan adásvételivel, ami nincs az eredeti vevő oldaláról aláírva, csak a németországi eladóéról, és majd a magyarországi vevő nevére lesz írva, amikor megveszi, így ugye nyer az itthoni eladó (aki eredetileg ugye a vevő) azzal, hogy nem kell kifizetni a saját nevére iratást. Viszont, így a leendő magyarországi vevőnek gyakorlatilag semmi bizonyítéka nincs arra, hogy kitől vette meg itthon.

Mennyire bevett szokás ez külföldi behozatalnál? Ugye ez kb. nem is legális, ha jól gondolom. Max. annyit tehet a magyarországi vevő, hogy ha van elérhetősége a német eladónak, akkor leinformálja a kocsit, esetleg német márkaszervízzel felveszi a kapcsolatot, de kérdés, hogy ez mennyire vezet eredményre.

(#117013) BigBlackDog válasza mandras81 (#117012) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én ilyenbe nem mennék bele.

Egyáltalán akik tanúként aláírják az ilyen szerződéseket, azoknak nem kéne pont ellenőrizni a két fél valódiságát? :D

[ Szerkesztve ]

(#117014) EQMontoya válasza mandras81 (#117012) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szurke zona, a problema az, hogy ha a kereskedovel nincs adasvetelid, akkor barmilyen rejtett hiba eseten maximum a nemet eladot perelhetned, akit nem is lattal. Szoval a barmilyen szavatossagi igenyt elfelejthetsz. Kicsit kockazatos, igen.

Same rules apply!

(#117015) mandras81 válasza BigBlackDog (#117013) üzenetére


mandras81
senior tag

Igen, én is errefelé hajlok, csak akarok egy kis közvéleménykutatást végezni előtte. :))

#117014 EQMontoya: elvileg magánszemély az itthoni eladó, így kereskedéshez szavatosságról nincs szó, kérdés hogy magánszemélyek között mennyire lehet érvényesíteni szavatossági igényt, illetve milyen átfutással, érdemes-e belevágni adott esetben. Egy 1M Ft-os autóról beszélünk.

#117016 Qru: ez is jogos, viszont annak sincs sok realiítása, ha amúgy külföldről hoznék kocsit, és lenne valami basz vele mondjuk 3 hónappal vásárlás után, akkor visszamennék mondjuk Németországba az eladóhoz, vagy egy esetleges per bármilyen eredményre vezetne.

#117017 BigBlackDog: ez az, amitől a legjobban tartok, hogy lopott mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#117016) Qru válasza mandras81 (#117012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos elég elterjedt megoldás de semmi képpen nem javasolt. Ha bármi van az autóval neked a kint eladóval szemben kéne érvényesítened a garanciális igényeidet...

#nincsbennetarcsi

(#117017) BigBlackDog válasza Qru (#117016) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...Ha bármi van az autóval..."

És gondolom itt nem csak a műszaki bajokra kell gondolni, hanem az autóval kapcsolatos pl. jogi problémákra is. Jól tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#117018) Qru válasza BigBlackDog (#117017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, bármi más gond van (akár lopott) akkor próbálkozhatsz egy esetleg nem is létező tulajjal pereskedni az adott országban, adott nyelven, adott jogrendszerben...

Ha nincs leinformálva a dolog én nem ugranék bele az tutifix.

mod:

Arról nem is beszélve, hogy a németeknél az exportra eladott autókra (ha neppertől veszed) nincs is gari míg országon belül kötelező az 1 év gari.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#117019) EQMontoya válasza Qru (#117018) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#117020) Magnum_ válasza Qru (#117016) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A szerkesztettel megeloztel. Szal ja.
Na es ugye ilyenkor jobb arat is adnak, ha ohne garantie.

Ha bele van irva, hogy ohne garantie, akkor amugy se tud mit csinalni.
Kulfoldi elem van ilyenkor a szerzodesben, tehat az ottani jog alkalmazando, a BGB engedi a garancia kizarast.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#117021) MunezXBK válasza mandras81 (#117012) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Németországban nincs is adás-vételi.

Qru: amúgy 2, de a kereskedő leredukálhatja 1-re.

[ Szerkesztve ]

(#117022) Magnum_ válasza MunezXBK (#117021) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mármint nem írásbeliséghez kötött?

I humbly and respectfully decline™

(#117023) MunezXBK válasza Magnum_ (#117022) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pontosan. Viszed a kis és nagy forgalmit azt csá.

(#117024) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pista stílusa szerintem hatalmas (video) :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#117025) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Autókhoz kapcsolódik :DD :DD

Gyerekvontatású Porschéval érkezett meg az új pap

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#117026) Tsebacsi válasza kisza25 (#117024) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A bilincses csaj az kész :DDD Ott még ők is ledobták a láncot (bilincset) ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#117027) mandras81 válasza MunezXBK (#117023) üzenetére


mandras81
senior tag

Szóval, akkor ha nálam van a kis és nagy forgalmi (amúgy melyik-melyik), akkor azzal legális tulaja vagyok? Tudtok valami német oldalt, ahol akár díj ellenében mondjuk alvázszám, vagy rendszám alapján lekérhetem az előéletét az autónak?

(#117028) Qru válasza mandras81 (#117027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kint igen, itthon nem (kétnyelvű adásvételi kell, különben nem tudod átíratni a nevedre itthon).

AutoDNA vagy VINinfo

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#117029) MunezXBK válasza mandras81 (#117027) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ahogy Qru írja.

Kicsi amit az autóban tartanak, nagy meg az ólajtó méretű. :D

(#117030) Richard!


Richard!
addikt

Ezekkel a nyugdíjasokkal csak a baj van...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#117031) Qru válasza Richard! (#117030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És még jogsija sem volt. :(((

#nincsbennetarcsi

(#117032) ΞΔGLΞ válasza Richard! (#117030) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Durva... :///

Közben ugyanitt olvasom, ami 10 napja történt...

A 77 éves trencséni lakos, Márta néni több kilométeren át ment gépkocsijával a belső sávon a forgalommal szemben, igaz, nem túl gyorsan. Így csodával határos módon nem történt komolyabb baj. Mellette, az anyósülésen egy 88 éves bácsi utazott...

Márta néni azzal védekezett, hogy nagyon sietett, és végig azon izgult, hogy még sötétedés előtt odaérjen a közeli temetőbe.

omg

(#117033) zsoleszkai válasza ΞΔGLΞ (#117032) üzenetére


zsoleszkai
tag

"végig azon izgult, hogy még sötétedés előtt odaérjen a közeli temetőbe" A leírást olvasván majdnem sikerült. (kibérelni 2 helyet)

/KneeBy/

(#117034) stickermajom


stickermajom
addikt

Új Forensis kártya nem érkezett még meg senkinek?

(#117035) Qru válasza stickermajom (#117034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. :(

mod:

ΞΔGLΞ: Haza már nem is akart érni?! :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#117036) mandras81 válasza Qru (#117028) üzenetére


mandras81
senior tag

Köszi! Mi van, ha ezekkel nem kapok infót a szervízelőzményekről? Bocs, nem vágom, hogy mennyire teljeskörűek/ megbízhatóak ezek a keresők.

(#117037) ΞΔGLΞ válasza Qru (#117035) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah és hány ilyen "épelméjű" ülhet naponta autóba, akinek már tényleg semmi keresnivalója NEM lehetne az utakon, max utasként. A 88 éves bácsi is "képben" lehetett, kb vak vezetett világtalant... :(((
Teljes cikk itt

---------------

(#117033) zsoleszkai

Így, ahogy mondod...írod.

[ Szerkesztve ]

(#117038) Qru válasza mandras81 (#117036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szervizelőzményekről nem ad infót, azok többnyire nem is publikusak.

#nincsbennetarcsi

(#117039) Integrale válasza ΞΔGLΞ (#117032) üzenetére


Integrale
veterán

Nem kell ehhez nyugdijasnak lenni. Multheten Hatar uton, Koer utcarol az Adyra forgalommal szemben fordult be ket gyoker egymast koveto lampanal. Egyik sem volt oreg, 30-40 kozotti fickok lehetnek, csak azt lattam, hogy jon szembe a hulye. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#117040) Richard! válasza Qru (#117031) üzenetére


Richard!
addikt

Itt is képben volt az öreg...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#117041) Qru válasza Integrale (#117039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

14-ben a Róna utca osztott pályás részén velem szembe is kikanyarodott egy Opel Astra az OBI-tól. Dudáltam, villogtam és szerencsére még időben meg tudtunk állni mind a ketten de kb lejött rólam a keresztvíz is. :(

#nincsbennetarcsi

(#117042) Integrale válasza Qru (#117041) üzenetére


Integrale
veterán

En annyira nem rezeltem be, Irorszagban is a jobb oldalamon mentek el az autok. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#117043) Qru válasza Integrale (#117042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a belsőben voltam mert balra akartam kanyarodni a Fogarasira és pont szembe jött. Pont telibe vert volna... :(

#nincsbennetarcsi

(#117044) -v-


-v-
addikt

(#117045) szőröscica válasza -v- (#117044) üzenetére


szőröscica
addikt

Ikszdrajv

(#117046) gzbotii válasza Integrale (#117039) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is meglepődtem, amikor úgy másfél hónapja, éjjel 1 körül M5 bevezetőn jött szembe egy Opel. Ráadásul amíg nem villantottam rá, le se húzódott, hiába jöttünk ketten szembe, egymás mellett. Ott is érdekelt volna, hogy mi a terv - átugrik fölöttünk?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#117047) -v- válasza -v- (#117044) üzenetére


-v-
addikt

Mit fog amúgy tudni az M, ha már ez is 374 le, 500 Nm, 4.4s 0-100 meg sperr difi 4 kerék ...

(#117048) Magnum_


Magnum_
nagyúr

picit kihasznaltam a mai delutant. Csak mondom.
Black is csatlakozott.
Elotte egy plaza parkolo tetoparkolojaban a kek korlatra ratolattam, majd azzal nem szamoltam, hogy a csomagterajto hatra nyilik kb 20cm-t. Picit nekivertem a korlatnak, de csak arrol ment at a festek az ezustre :DDD polirral lejott, nincs gond.

I humbly and respectfully decline™

(#117049) SzlobiG válasza -v- (#117044) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bírnám. :C :K

(#117050) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez nem egy Volvo? Már ha ezek is kiégnek :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.