Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) barnam_ válasza Magnum_ (#100998) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sümeget ne hagyd ki, ha már arra jársz :K

(#101002) Magnum_ válasza barnam_ (#101001) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyvazsonyt jobban szeretem, de majd a kovetkezonel azt... :)

I humbly and respectfully decline™

(#101003) brumi1024 válasza Magnum_ (#100995) üzenetére


brumi1024
veterán

Jól áll neki ez a szín, meg eleve szép lett ez a Corsa, gratula!

A balatoni körút beszámolót én is szívesen olvasnám :)

[ Szerkesztve ]

(#101004) -secret- válasza Magnum_ (#100995) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Grat neki! :)

(#101005) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Már most van vevőm az i20-ra, pedig csak jövő ősszel akarom eladni és nem is árulom:P
Havernak mondom jövőre lecserélem az autót.
Aztán beült, kipróbálta, kimatekozta, hogy mennyi km lesz benne és mondta, hogy szóljak, ha eladó :))
Persze ez nem szentírás, de azért jó tudni, hogy nem lesz annyira nehéz dolgom:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#101006) Qru válasza kisza25 (#101005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ááá, ezt ismerem. Nekem is fáj a fogam Zolynet ATS-ére de ha most felhívna, hogy vihetem, gondban lennék. :D

Saint: Grat! Sztem is jó a színe. :K

mod:

Tsebacsi: Ott én is voltam, jó hely. Nem, nem fotózáson. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#101007) kisza25 válasza Qru (#101006) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekik nem gond a pénz, a párjának venné meglepiből, neki
a6 quattro 3.0 tdi van, tesójának bmw 5, faternak valami merci, 5 apartmanház, kisbolt....
Meg van a lánynak most is egy stift, azt ráér eladni, ha ezt megvette.
De persze ez olyan, hogy pont akkor legyen neki jó, mint nekem az kérdéses
Mondjuk meglepődtem rajta, hogy megkérdezte kipróbálhatja-e
Neki eddig csakaprémium, bár ez ugye nem neki lenne:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#101008) gzbotii válasza focvis (#100999) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem akarok ünneprontó lenni, de alkoholt fogyasztani akkor sem szabad, ha közúti forgalomban biciklivel veszel részt :P
Kivéve persze, ha a biciklit jarokeretnek használod majd :P

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#101009) kisza25 válasza gzbotii (#101008) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet, csak ne látszódjon:D
Életem első 3x évében egy olyan utcában laktam amineknkocsma volt az elején és onnan emelkedő vezetett felfelé.
Azokat a bicikliakrobatákat amik onnan tekertek felfelé, józanul nem tudtam volna megcsinálni:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#101010) Qru válasza kisza25 (#101007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor van pénz lóvéra. :K

#nincsbennetarcsi

(#101011) Tsebacsi válasza Qru (#101006) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pedig a medence alapján rögtön arra asszociáltam veled kapcsolatban :DDD ;] Bejön a hely, szép házak vannak a környéken, jót lehet sétálni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#101012) focvis válasza gzbotii (#101008) üzenetére


focvis
veterán

Bicikliút van körben, 90%-ban. Meg ki is izzadod. :)
Full koxon tényleg nem érdemes bringázni.

[ Szerkesztve ]

(#101013) gzbotii válasza focvis (#101012) üzenetére


gzbotii
veterán

Vágom, tavaly mi is körbeutaztuk a Balatont három nap alatt, azóta is az eszéki oldal szerelmese vagyok. :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#101014) Peter.70 válasza Qru (#101006) üzenetére


Peter.70
őstag

Kell kölcsön? ;] :DDD

(#101015) tboldi


tboldi
nagyúr

Kell izguljak, ha ráfolyt némi hűtőfolyadék a generátorra?
Természetesen hagyom kiszáradni. :D

(#101016) MunezXBK válasza tboldi (#101015) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mind meghalunk. :(

(#101017) tboldi válasza MunezXBK (#101016) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondoltam. :D

(#101018) tepenzed


tepenzed
őstag

Srácok, ha én hülye marha a második lámpánál átmentem a piroson, ahol ilyen kamerák voltak, akkor készíthetem a 100 ropit, mi? :W :( Szerencsére másoknak nem lett baja a reggeli forgalom miatt, de nagyon elbambultam

(#101019) stickermajom válasza tepenzed (#101018) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha nem VÉDA elvileg nem büntethetnek.

(#101020) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sziasztok!
Korbe Balaton (na jo, Tihanynal lecsipve a revvel Szantodig) tisztan villannyal ES sehol nem vartam tobbet a toltesre, mint mig a dolgunkkal vegeztunk!
Utvonal: B.fenyves-Keszthely-Koveskal-B.fured-Szantod-B.fenyves. 161km villanyuzemben, 3 helyen toltessel. Meg a kisebb hatotavu Amperaval is sikerult, de varom az uj e-mobi toltoket :)

(Ampera gyari hatotav 83km, viszonyitaskepp)

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#101021) bitpork válasza tepenzed (#101018) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak 100? Szerintem ha lesz csak ennyi akkor örülj :) Anno Lengyelben sárgán mentem át, megállított a rendőr és állította h piros volt. 300$ volt nálam, azt el is vette és ilyen ebéd-tombolajegy szerű izét akart adni érte de nem fogadtam el -gondoltam használja ő tüzelőnek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#101022) zolynet válasza Qru (#101006) üzenetére


zolynet
addikt

Ne idegeskedj. :N :))
Ma a civiccel mentünk egy Székesfehérvár odavisszát, jól esett, de ha holnap is menni kellene akkor már az ats-el mennék. ;]

Life is too short to stay stock!

(#101023) tepenzed válasza bitpork (#101021) üzenetére


tepenzed
őstag

hát rekerestem a neten, azt írja mindenhol hogy régebben 50 ezer volt, azóta 100 a piros lámpán való áthajtásért.

Egyébként azt írják, hogy többféle képpen csíphetnek el:
1. rendőr állít meg (nem volt)
2. Térfigyelő kamera alapján a közterületisek elküldik a felvételt a rendőrségnek (amire egyébként azt írják több cikkben, hogy ha valaki nem mondja magát bűnösnek, akkor egyszerűen nem kötelező befizetni :F wtf
3. vannak olyan kamerák amik automatikusan fényképezik a piros lámpán áthajtókat. Erről nagyon kevés cikket találtam, ez lenne a VÉDA vagy már többféle is van?

(#101024) zolynet válasza zolynet (#101022) üzenetére


zolynet
addikt

Apropo héten volt az accorddal egy odavissza Lakitelek, dinamikusan, nem hittem el mikor megálltam 250km után 8.1-et mutatott a kompót. :Y
Városban dugóban azé bekajázza a 11-12litert, de azt hanyagolni tudom szerencsére.

Life is too short to stay stock!

(#101025) Qru válasza zolynet (#101022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor még van időm gyűjtögetni. :C

mod:

tepenzed: Ne félj, nem lesz bünti. Ezek csak forgalomfigyelő kamerák, ez alapján nem büntetnek. Ha mégis elküldik a rendőrségnek akkor hivatkozni kell arra, hogy ez nem hitelesített kamera így nincs bizonyító ereje.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#101026) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Tegnap elég fura dologban volt részem.
Hatvan előtt elém állt egy egyenruhás, jelezte, hogy álljak félre. Közölte, hogy vám- és pénzügyőrség, közúti ellenőrzés. Ami fura volt, hogy csak a SZIG kellett neki, sem a forgalmit, sem a jogsit nem kérte. Elvitte a társához, ahol egy A4 lapra felírta a rendszámot (láttam, hogy rápillant, aztán ír). Amikor kérdeztem, azt mondták, hogy rutin ellenőrzés, és mehetek.
Szerintetek mi a fene volt ez?

(#101027) szabonagyur válasza intensa_man (#101026) üzenetére


szabonagyur
félisten

NAV ennyit csinált nekem is, vagy volt, hogy belenézett a csomagtartóban és mehettem. Mivel NAV nem kér jogsi vagy forgalmit, minek is tenné.

Rendszám meg lehet azért kellett neki mert akit kerestek hasonló volt.

Mi tavaly Szlovákiában jártunk így, hogy rendőr félreállít mert, hogy az autó lopott. Végül kiderült, hogy a LTT-202-t keresik, a miénk meg LTT-220. Na erre mondj valamit :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#101028) Magnum_ válasza Magnum_ (#101020) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jol van, latom a sok fogyasztas fetisisztat lefagyasztotta a 0L benzin/100km fogyasztas.

Lehet, hogy azt kellett volna irnom,hogy 7.23L/100km volt a foka/golf/q7/mx5/IS fogyasztasa... :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#101029) tboldi válasza Magnum_ (#101028) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem egyszerűen nem érdekel a fogyi. :P

Amúgy a Pannonia Carnuntum Historic Rallye-t néztem, majd rakok fel képeket. :)

(#101030) Magnum_ válasza tboldi (#101029) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Engem sem erdekel.
A villanyautozas jobb esetben szemleletmod, masodsorban fillerbaszas.
De azert is irtam ezt tegnap, mert itt sokakat erdekel a fogyasztas.
(Nem bitmalacra gondolok ofc)
Azert irtam, mert meg keves toltovel, kisebb hatotavval is kenyelmesen korbejarhato a balaton tisztan villannyal.
Szerintem ez fontos tapasztalat es hasznalhato info

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#101031) kisza25 válasza Magnum_ (#101020) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na az ügyes, grátisz túrázás
Hol voltak töltők?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#101032) Magnum_ válasza kisza25 (#101031) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Keszthely, Koveskal, B.fured.
De ELVILEG juni.1-el indulnak az uj e-mobi toltok es sok van betervezve. Kb 5x annyi, mint amennyi most van

I humbly and respectfully decline™

(#101033) kisza25 válasza Magnum_ (#101032) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, de hol? Kutakon?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#101034) Magnum_ válasza kisza25 (#101033) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja, ertem a kerdesed. Elnezest.
PlugShare alkalmazassal neztem toltoket.
Keszthelyen a Kastelyba akartunk menni, pont mogotte van egy tolto.
Koveskalon ebedelni akartunk es ott is van tolto, amit kineztunk.
B.fureden az uj, kicsit viharos multu, onkormanyzati uj melygarazsban szinten van 5 toltohely.

(De az autoban mindig van egy plusz 230as 16A-s tolto, ami nagyon jo, "veszhelyzet" esetere (a gyari otthoni meg a garazsban van a falon)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#101035) kisza25 válasza Magnum_ (#101034) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na körbelestem, azért itt vidéken nem vagytok elkényeztetve töltökkel
Mondjuk egy 30 perces töltés mennyi km-et tölt vissza?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#101036) Magnum_ válasza kisza25 (#101035) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Toltotol fugg, de mondjuk ~10km (70-80az ampera hatotavja)
Keszthelyen 1 ora alatt 3kwh belement. A tobbinel nem figyeltem, csak azt, hogy a km-ek kijojjenek

Bizom az uj e-mobi toltokben, csak kellene moge app, mint az Elmu-nel

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#101037) szőröscica válasza kisza25 (#101035) üzenetére


szőröscica
addikt

Autotol fugg, a plugin hibridek jellemzoen nem tudnak gyorstoltest.

(#101038) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma volt egy kis vidéki "minitali", ahol Nandow kolléga elvitt egy körre a 7gen Accordjával (2.0, kézi váltó). Executive felszereltségű példány, fincsi extrákkal (pl. xenon, tetőablak), nagyon szép állapotban, nem látszik rajta a kor és a méter.

Korábban ültem 2.2 dízel 7genben (aminél azért lehetett hallani a motort kvartyogását), illetve Zolynet Type-S Accordjához is volt már szerencsém utasként. Összességében elég pozitív kép volt bennem a típussal kapcsolatban és ezzel a kétliteres motorral szerelt változat is kellemes csalódást okozott. :K Értelmes közlekedéshez bőven elegendő, érzésre szerintem magasabb fordulaton jobban megindul, mint az 1.8 Civic. Voltunk pályán is, Volvóka ide, vagy oda, 130-as tempó mellett egyáltalán nem éreztem hangosnak (nyugodtan lehetett beszélgetni), hiába forgott a motor relatív sokat. Viszont magasabb fordulatszám tartományig elpörgetve megjön a szép, tipikus Honda motorhang. 17-es kerekekkel kicsit sportosabb a rugózás (de nem annyira ráz, mint az UFO), illetve a gumizajt is lehet hallani pályán, de bőven a kellemes kategória. Egyedül az nem tetszett, hogy az Accordban Volvókához képest elég alacsonyan ültem, bár gondolom, hogy viszonylag egyedi eset a véleményem a témában. :)
Utánna átültünk az S60-ba és mentünk ugyanazon az útvonalon egy kört. Hát, nem mondom azt, hogy nagy volt a különbség zaj szempontjából (bár igaz, hogy benzinest a dízelhez hasonlítunk).

Ráadásul a konkrét példány szép állapota és felszereltsége miatt rákívántam kicsit az Accordra. Ha a 7genből lenne fiatalabb, akkor akár az is, de mivel csak 2007-ig gyártották, így inkább csak a 8gen lenne a jelölt. Erősen kezdek gondolkozni, hogy egy automata váltós, kétliteres 8gen Accord vajon mennyivel lehet lomhább/rosszabb összeségében a 7genhez képest?

Viszont egy érdekes megfigyelés; a két kocsi a napon állt szerintem legalább 20-30 percet, ugyanott, ugyanolyan helyzetben. Volvóka ugye sötétkék, az Accord ezüstmetál. A két kocsi tetejét megmérve, 20 fokkal volt hidegebb az Accordon a lemez (73 vs 53 fok). Viszont belül a Hondában dögmeleg volt, Volvókában még relatív elviselhető hőmérséklet. Ennyit jelentene a naproló + világos belső? Vagy esetleg a szigetelés ennyivel jobb lenne a Volvoban?

[ Szerkesztve ]

(#101039) aero. válasza Magnum_ (#101028) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pont annyi az átlagom a Volvoval, 110 fix pálya. Ja bocs, most 7.2:D

2.-nak elfogadnék én is egy amperat, csak a külsejével kellene barátkoznom.

[ Szerkesztve ]

(#101040) gzbotii


gzbotii
veterán

Baleset után, amikor az autó totálkáros lesz, kb mennyi idő, amíg pénzt látsz a biztosítótól?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#101041) MunezXBK válasza BigBlackDog (#101038) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Világos belső sokat számít.

Amúgy utána, helyesen. ;)

(#101042) molnarpeter válasza gzbotii (#101040) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Asszem 2 hónap volt kb. Ugye nem?

[ Szerkesztve ]

(#101043) i-sti válasza gzbotii (#101040) üzenetére


i-sti
senior tag

Te jól vagy? :F

Novum Forum Siculorum

(#101044) gzbotii válasza molnarpeter (#101042) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem nekem, unokatestvéremék borultak M3-on, miután hátulról beléjük mentek. Kocsi TC, tető megrogyott. Ők megúsztak minimális karcokkal. Amíg nincs nekik kocsi, náluk a Golf, én tudom nélkülözni BPn.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#101045) nandow válasza BigBlackDog (#101038) üzenetére


nandow
aktív tag

BigBlackDog leírta az Accordról a tapasztalatait, én is leírom röviden az S60 élményeket.
Amikor tavaly autót kerestem, nézegettem neten Volvókat. Egy S40-est élőben is kipróbáltam, de a 198 cm-es magasságommal nem fértem el benne. Az S60-ban már elég nagy a hely, elfér a lábam, talán picit keresztben szűkebb. De nekem mint sofőrnek beállítható a vezetőülés. viszont cserébe mögöttem nem sok hely marad, az Accordban valamivel nagyobb hátul a hely.

BigBlackDog elvitt egy próbakörre, dízel ide, dízel oda, az autó elég halk az autópályán.
És hát a D5-ös motor. A 400 Nm irigylésre méltó, nagyon szépet lép az autó. :K

(#101046) BigBlackDog válasza MunezXBK (#101041) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nafene, az nem direkt lett két 'n'. De köszönöm az észrevételt! :R

[ Szerkesztve ]

(#101047) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Megjartuk Zermatt - Interlaken kort.
4 felnott 1 torpordog. Nagyon elegedett vagyok a fogyi 9,6 lett. Palya plusz hegyi utak :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#101048) Magnum_ válasza aero. (#101039) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem egesz turheto forma :D (mai foto)

I humbly and respectfully decline™

(#101049) MunezXBK válasza Magnum_ (#101048) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meglepő módon amúgy nekem tetszik.

Biztos öregszem. :D

(#101050) Magnum_ válasza MunezXBK (#101049) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lazas vagy? :F

;]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.