Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) Mágus2 válasza stickermajom (#107000) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A hosszútávú fogyasztást érdemes sasolni a BC-n, nem azt, ami minden útnál újrakezdi a számlálást.

[ Szerkesztve ]

(#107002) Tsebacsi válasza Mágus2 (#107001) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kevés autó kezdi újra, legalábbis nekem eddig Fiat, Honda, Ford, (talán a merci is) a nullázástól számolta, nem minden beindítástól.

Hú nekem bőven elég lenne az RS3 Sportback, az RS6 szerintem is baromi nagy, mármint méretileg is hatalmas, nagyobb garázs kéne, stb.
Amúgy már egy ST kombi fóka is elég lenne, max kicsit sírnék az automata hiánya miatt...

Nem akarok a zsebekben turkálni, nektek mennyi egy havi benzinköltség? Én olyan 30k körül vagyok és néha picit sokallom... Persze most fogom tesztelni az új melóhely miatt a 2 útvonalat, de eddig a 0-ás a nyerő, csak az 35km, a Róbertkároly/M3/Miskolci/stb meg 19, viszont a fogyasztás előbbinél 8.5 tankolásra kb., a másik meg félek 10-11 között.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107003) Integrale válasza Tsebacsi (#107002) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem a Lancián van két állás, egy ami minden indítástól számol, és egy ami a nullázástól.

"Bad reklám is reklám too"

(#107004) Mágus2 válasza Integrale (#107003) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Meg minden VAG autón 97-től máig. ;) Annyit csavartak rajta, hogy nem minden indítástól, csak akkor számol nullától, ha 2óra eltelt az indítások között. A fogyasztás adat mellet van a jobb felső sarokban kis szám. 1-es az indítàstól számított, 2-es a nagy átlag.

[ Szerkesztve ]

(#107005) Integrale válasza Mágus2 (#107004) üzenetére


Integrale
veterán

Az A3-nál nem emlékszem, hogy lett volna ilyen.

"Bad reklám is reklám too"

(#107006) Speeedfire válasza Mágus2 (#106992) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Tényleg nagy. Jobban szeretem ezeket a hot hatch-eket.
Ettől függetlenül tényleg nagyon jó az az rs6. :K


brumi1024: Az is nagyon sok. :D


Tsebacsi: 35-40e megy el rá. Attól függ, hogy épp mennyi a 100-as lé.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#107007) Snoop-y válasza Tsebacsi (#107002) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekunk kb 1- 1/5 tank 200 frank korul van. (82 literes a tank)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#107008) Mágus2 válasza Tsebacsi (#107002) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Attól függ, mennyit megyünk. Kb. 100€ összesen a két autóba. Ha elkezdünk kirándulni, akkor a duplája sem ritka.

[ Szerkesztve ]

(#107009) Integrale válasza Tsebacsi (#107002) üzenetére


Integrale
veterán

30-50 között. Havonta egyszer (ebben a hónapban 3x) Bp-Pápa, Bp-Mezőkövesd-Mezőtúr.

"Bad reklám is reklám too"

(#107010) stickermajom válasza Mágus2 (#107001) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt csak Trip 1-2 van, ezek nullázástól számolnak. Trip 2-t meghagyom hosszútávú átlagnak (bár talán 5000km-nél nullázza magát), Trip 1 pedig tankolások közötti átlagot mér. Ma is és holnap is kell majd tankolni, talán pályán pontosabb lesz kicsit. Viszont jól sejtettem, hogy a Facebookos csoportban lévő fogyasztásfetisiszták képei nem mérvadóak. :D

Azt nem értem, hogy miért nem lehet ezt jól megcsinálni. Biztos vagyok benne, hogy az autó pontosan tudja mennyi üzemanyagot fecskendezett be, mennyi van még a tankban, stb. Vagy azért csal, hogy az átlag user ne sírhasson, hogy magas a fogyasztás?

Tsebacsi: 25-35k között.

[ Szerkesztve ]

(#107011) Johnny_vT válasza Mágus2 (#106997) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nem a költségen sírt a szám, hanem ahogy BBD is írta inkább kellemetlenül meglepődtem és hirtelen rámjött a pánik.
1,5 éve cserélni kellett volna már a vezérműszíjat, görgőket, vízpumpát, ezidő alatt pont kétszer volt a bácsi szervizben és pont kétszer mondta a szerviznek, hogy "Áá, nem kell azt még". 2017 januárban még nem hiszem, hogy az eladást tervezgette volna.
A másik meg, ami szintén említve volt, hogy akár 10, akár 100 eurót fizetek egy szerelőnek az átnézésért, ilyen alap dolgokra csak rá kéne kérdeznie, ha egyszer ez a szakmája. Alaposan felkészültnek hittem magam, de ott és akkor kihagyott az agyam, elfelejtettem én rákérdezni.
Két napja az a rémálmom, hogy a hazaúton az úton a bácsitól hazáig (ca. 250 km, fele falujárat, fele pálya) elszakad a vezérműszíj és szétcseszi az egészet. Na akkor ki állja a cehhet? :o :O

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#107012) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm szépen srácok, akkor annyira nem vagyok elkeseredve :R

Johnny_vt: "Két napja az a rémálmom, hogy a hazaúton (ca. 250 km, fele falujárat, fele pálya) elszakad a vezérműszíj és szétcseszi az egészet. Na akkor ki állja a cehhet?"

Én ekkor mennék a szerelőhöz, hogy ezt most akkor ingyen megcsinálod, ugye! Vagy esetleg a papához is lehet menni, mert nem csinált meg egy gyártó által előírt cserét. De ez már német jog, én csak józan paraszti ésszel gondolkozom, és mintha EU jogszabály lenne a fél év szavatosság?!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107013) Cicero


Cicero
őstag

Tegnap céges i30-al mentem haza, 1000 km van benne. Hát meg kell mondjam, egy élmény volt! Minden a helyén, sebészi pontossággal mozog, kattan, pittyen, motor hangját nem hallani, marha kényelmes.

Nekem is kell! :D

[ Szerkesztve ]

(#107014) BigBlackDog válasza Johnny_vT (#107011) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért valószínűleg van benne tartalék, de tény, hogy egy friss vezérléssel nyugodtabb lennék én is. Mindenesetre hazaúton ne padlózd és csak urasan váltsál! :D

[ Szerkesztve ]

(#107015) focvis válasza brumi1024 (#106995) üzenetére


focvis
veterán

Kicsinek tűnt a hátsó sorban és a csomagtartó, 3 ajtós a konkrét példány.

@Tse: havi 170 liter benzin, kb. 65 e. Ft.

[ Szerkesztve ]

(#107016) Elektrosokk válasza Cicero (#107013) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nálam mondjuk előny ha van hangja a motornak :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#107017) bitpork válasza BigBlackDog (#107014) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ki kell tomni a szömit! Így mulat egy magyar úr! :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107018) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#107014) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Kérj kettőt, de könnyebbet ;]

Alapjáraton, kamionok szélárnyékában gurulok haza. Meg esetleg a tetőablakból megcsáklyázok egy buszt és húzatom magam. :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#107019) BigBlackDog válasza Johnny_vT (#107018) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak nehogy kuplung-visszakettő-kuplungrólleugrik-padlógáz legyen pár perc után! ;]

(#107020) Cicero válasza Elektrosokk (#107016) üzenetére


Cicero
őstag

Hát ez nem olyan.. 1.4 szívó benzin, 95 ló, nincs hova zajt kelteni :)

cserébe 5.4-es átlagot jöttem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#107021) adalbert1 válasza tboy93 (#106983) üzenetére


adalbert1
veterán

Ez nem egy kék(es) színű, német rendszámú autó? Mert akkor ezt szoktam látni a mélygarázsban. :))

A környékünkön mostanában parkolt két darab Q2-es is - ennek az autónak egyelőre még keresem az értelmét/felhasználási területét, ennyi pénzért biztos nem ezt venném.

(#107022) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

kiprobalom az ültetést :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107023) tboy93 válasza adalbert1 (#107021) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kék, a rendszámra nem emlékszem.

(#107024) Mágus2 válasza bitpork (#107022) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

22-es felni, és mehetsz behajtani. :DDD

(#107025) EQMontoya válasza Mágus2 (#107024) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kellene hozzá egy kicsit kevéssé békés ábrázat, de amúgy jah :)

Same rules apply!

(#107026) B-L-A-C-K válasza bitpork (#107022) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez 14es felni? ;]

(#107027) Qru válasza focvis (#106942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe tegnap egy koppány kipufogós G6 GTI röcögtetett a lámpánál a Vácin aztán beálltam mellé. Az első pár méteren elnyúltam de aztán úgy ott hagyott mint eb a szaharát. :D

#nincsbennetarcsi

(#107028) F_Zolee válasza bitpork (#107022) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ebből a szögből pont nem mondanám, hogy jól áll neki. :D

(#107029) Peter.70 válasza Qru (#107027) üzenetére


Peter.70
őstag

Kormival voltál?

(#107030) EQMontoya válasza Qru (#107027) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ma olyat láttam, ami azért még BP-n is kemény. Yaris kivágott a külsőből a belsőbe, mondván, kijön a busz mögül. A számításban csak annyi hiba volt, hogy pont ott voltam. Szerencsére volt mellettünk egy balra kanyarodó sáv, áthúztam oda, és dudáltam egyet. Erre mikor visszajövök mögé, tol egy satut.
Érted, egy Yarissal akar büntifékezni egy MX5-öt? :)
A következő lehetőségnél körbeautóztam, aztán jól láthatóan (nyitott tető előnyei) mutattam neki a véleményem a manőverről, de továbbra sem értem, hogy mi a f.. volt a terv. Ok, benézte, de ilyenkor elnézést kérünk, nem büntetjük még a másikat, mikor a baleset elkerülése közben dudálni merészelt.
Nagyon bennem volt, hogy kiszállok a következő lámpánál, de türtőztettem magam.

Same rules apply!

(#107031) Magnum_ válasza EQMontoya (#107030) üzenetére


Magnum_
nagyúr

dashcam, feljelentés, feljelentésbe a Bkv.38-at behivatkoz,. kis zsanettozás tuti, és esélyes, hogy megtanul közlekedni.

plusbonus: emailben befogadják a feljelentést.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#107032) Johnny_vT válasza Tsebacsi (#107012) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Na ja, a józan paraszti ész és a becsület ezt diktálná. Kéne most ide egy német Saint_, hogy jól megszakértse a szituációt és megmondja mi a mozgásterem komolyabb probléma felmerülése esetén :))

Azért fosni még nem fosok, hiszen baromi jó karban van tartva a jármű, de a 10 éves élettartam ilyen túllépése továbbra is necces.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#107033) EQMontoya válasza Magnum_ (#107031) üzenetére


EQMontoya
veterán

Komolyan beszerzek most már egy dashcamet, csak két kocsiba 3 (IS-be akkor már legyen hátsó is, MX5-nél az ugye annyira nem adja ki :) ) azért nem olyan kevés lóvé.

Same rules apply!

(#107034) Peter.70


Peter.70
őstag

Ha már téma, kamerát milyet célszerű? Fix rögzítésűt vagy tapadó korongosat? Tápellátást hogy ajánlott meg oldani?

(#107035) Qru válasza Mágus2 (#107004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kormiban is így van és nem is értettem mit jelöl az 1-es meg a 2-es. De Bubiban is így van csak ott A és B állása van nem 1-es és 2-es.

mod:

Tsebacsi: Nem vagyok mérvadó, mert második/harmadik autó Bubi de kb havi 1x tankolok (64 liter a teletank és mezei 95-ös megy bele).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#107036) Tsebacsi válasza EQMontoya (#107033) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most van 70mai akciósan 10k körül, és atomjó a képe!

(#107034) Peter.70:

Én most rendeltem Viofo A119S-t. Xiaomi 70mai-t vagy MiJia-t szoktak még javasolni, amiknek kiváló képe van, vagy a Saint féle kis akciókamera, de az kicsivel kevesebbet tud, mint ezek, és picit a képe is rosszabb a tesztek alapján (majd csinálhatunk házi videóversenyt ;) ).
Nekem hardwire-be lesz kötve, azaz nem szivargyújtós lesz, de azt is adnak minden kamerához, meg hosszú kábelt, amit a burkolatok alá teszel vagy ha szerencséd van, be tudod nyomkodni burkolatleszedés nélkül. Felfogatás is terméke válogatja, van amelyik tappancsos, másikak meg ragasztott lapocskára mennek, ezekhez adnak leszedő zsineget is :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107037) bitpork válasza EQMontoya (#107033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a bajom h engem is érdekelne a kamera megoldása de csak full legálba. Ami meg a külföldi mászkálás miatt nekem necces.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107038) EQMontoya válasza bitpork (#107037) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kiveszed belőle a kártyát, ha kimész. Abban a formában képrögzítésre már alkalmatlan.
Vagy leragasztod.

Egyébként szerintem idő kérdése a dolog, mindenféle kétes szituációk megítélésénél akkora segítség, hogy idővel mindenhol legális lesz valamilyen formában.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#107039) Qru válasza -v- (#106955) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy tudom van ilyen korrekció de ezt inkább Mági tudja majd neked hitelt érdemlően megmondani. :K

mod:

Peter.70: Igen, Bubival be se mertem volna kóstolni. :K

EQM: Amennyi hülye van, egyszer nálam is el fog szakadni a cérna... :D Ez a legdurvább, hogy még neki áll feljebb. :(((

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#107040) Magnum_ válasza bitpork (#107037) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én egy mozdulattal leszedem, és csőh

Qru: én is a hétfői szuzukis miatt pattintottam be, mert elszakadt a cérna. Így talán én is kevésbé szállok ki :-)))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#107041) Tsebacsi válasza Magnum_ (#107040) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dettó, 99% leszedhető a felfogatásról, különben (szerintem) nem lenne logikus :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#107042) Peter.70


Peter.70
őstag

Én hétvégén jöttem haza a régi 3-ason. Előttem 3 autó, a leghátsó egy régi ford scorpio, kb 80-al tötyörögtek. El kezdek előzni, index ki, erre kivág elém a scorpio, egy autót tudtam kielőzni, mert jöttek szembe, alig fértem vissza. Nem kicsit nyomtam a dudát és káromkodtam

(#107027) Qru: Akkor Kormiban se nagyon van tarcsi? :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#107043) bitpork válasza Magnum_ (#107040) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még valamennyire ok ez, de hogy lehet felrakni h ne legyen a szélvédőn? Semmit nem tűrök meg a látótérben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#107044) focvis


focvis
veterán

Srácok, ez a dashcam ez annyira Oroszország / vadkelet :( eszembe nem jutna ilyent vásárolni. Szvsz ciki.
900+ K km-t mentem már, sose volt rá szükség.

(#107045) Magnum_ válasza bitpork (#107043) üzenetére


Magnum_
nagyúr

'szom, minnyá lefotózom a saját konzolom, Tomcsi is már noszogat miatta.

I humbly and respectfully decline™

(#107046) EQMontoya válasza focvis (#107044) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én csak 200k+-t, és pár éve én sem gondoltam volna, hogy szükség lesz rá, de a budapesti közlekedési kultúra szerintem egyértelműen az általad említett Oroszország felé tart...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#107047) Cicero válasza EQMontoya (#107046) üzenetére


Cicero
őstag

az rendben van, hogy levideózod. ha kárt okoz az autódban jó lesz bizonyításnak. na de ne jelentgessünk már fel a felvételek alapján és csináljunk úgy, mintha mi lennénk a mintapéldányok..

(#107048) Qru válasza Peter.70 (#107042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

350 Nm, elindulni éppen elég... :U

mod:

Bitpork: "Semmit nem tűrök meg a látótérben."

Kint a rendőr sem. Levetették velem a Wunderbaum-ot is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#107049) EQMontoya válasza Cicero (#107047) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nézd, nyilván nem jelentenék fel valakit puszta szabálytalanságért, ez egyértelmű, nem a Rákosi-rendszerben élünk. (mondjuk arra tartunk)

Viszont ha valaki szándékosan veszélyeztet, az szerintem kiérdemli. Ha valaki benéz valamit, az előfordul, de a büntetőfékezés azért tényleg az az eset, ami a szándékos veszélyeztetés, nehéz kimagyarázni.
Ilyen esetben szerintem szimplán járna az arconb..ás, de azt nem ismernék el jogos önvédelemnek (pedig...), szóval kb. ez az egyetlen alternatíva.

Same rules apply!

(#107050) BigBlackDog válasza Qru (#107048) üzenetére


BigBlackDog
veterán

" Levetették velem a Wunderbaum-ot is"

Gondolom nem tetszett a szaga nekik. Ajánlom a 100 százalékig természetes alapanyagokból készült kávés autóillatosító ötletemet a figyelmedbe. Szerintem jobb az illata, mint a Wunderbaumnak és gyanítom, hogy a kinti rendőr is elismerően pillantana, ha megérezni az aromáját! :K

;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.