Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#272001) Qru válasza diegho (#272000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg nincs szaga én nem piszkálom, azért nagyon erősen oxidál egy ilyen ózonos tisztítás, öreg japán autónál kitudja hol/mi indul rozsdásodásnak tőle. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#272002) Dare2Live válasza Veron (#271996) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jellemzően anyósülésnél van a cső kihuzod benyomod a csövet befúlyod. Ha sima akkol vigyázz hogy valamennyi vissza fog folyni. Ha hab akkor nem jellemző a visszafolyás.

Van amikor nem csinálták könnyen elérhetőre akkor be kell mászni autó alá. De ez is elvégezhető otthon csak kellemetlen.

Nálam bomba, 1h+os ozonos tisztítást kiröhögte a gomba/baci max gynegűlt a szag pár hétre viszont az első flakon légkondi tisztító után megszűnt a gond.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#272003) tboldi válasza Dare2Live (#272002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lyuly! :Y ;]

(#272004) Dare2Live válasza tboldi (#272003) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jóvanna meeting közben vagyok...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#272005) Vismajor01


Vismajor01
addikt

3 helyre küldtem ki ajánlatkértést kormányátvezető szalag cserére, alkatrészt vinném mert elég speckó (gyári 120e, utángyártott nagyon nincs, vagy bontottat szerzel v ebay/kinai)

Márkaszerviz 35 ezer, sima szerviz 19 ezer.

Vicc h hibakódolvasást is kértem és mindkettő oda irta h 35 ezer meg 19 ezer az is :D Gyanítom ha 25 lenne az alkatrész csere akkor 25 lenne az is :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#272006) Szada85 válasza brumi1024 (#271988) üzenetére


Szada85
aktív tag

Rengeteg ingatag része van, amire megoldást kellene találni valóban. Radikális változásban én sem hiszek, lesznek még magasabb bírságok, ideig-óráig több sebességmérés. Amíg ennyi adó folyik be a közlekedésböl, addig túl jól tejelö tehén ahhoz, hogy radikálisan megcsonkítsák.

Elsö lépésnek én már a "némethez hasonló" irány is "valami", a jelentösen megemelt bírságok mellé kigyomlálni azt a kiskaput, hogy "nem vagy köteles terhelö vallomást tenni bla-bla"...
A levél automatikusan megy az autó tulajdonosának, aztán az vagy megnevezi a sofört az elkövetés idején, vagy maga vállalja a bírságot.

(#272007) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha már klíma téma, ma pécsre kellett jönnöm, jobb 1be. elkezdett csöpögni a víz kesztyűtartónál. Eldugult a klíma kifolyó :O persze ilyenkor, alá lett rakva egy zacsi, de jobb 1 ben így is nedves lett a szőnyeg, kocsiban volt 2 szárazoló, azokkal felitattam valamennyire, majd otthon meg lesz oldva, de hazafele azt hiszem klíma nélkül megyek, majd még így os ki kell szárítani, még jó,hogy nyár van :U
Mindig kell valami :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#272008) Qru válasza Szada85 (#272006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arpad hidon most szepen tartottak a 70-80-at, a Vaci uton meg feher Swiftbol mertek.

#nincsbennetarcsi

(#272009) brumi1024


brumi1024
veterán

#napifogyi :O

(#272010) Vismajor01 válasza Qru (#272008) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha a száguldozást akarják visszaszorítani, azzal teljes mértékben egyetértek. Csak a baj az hogy a fehér swiftből 72-nél is megb*sznak amit egyáltalán nem értek és elítélem.

Legyen mindenhol "reasonable" sebességkorlát, és azt tartassák be vasököllel. Legyen 150 az autópályán, 130 a jól kiépített, szélesített főutakon. De legyen átlagsebességet mérő kamera rendszer minden felhajtónál, és az autó értékének az 5%-a mehet büntetésként esetleges sebesség túllépés esetén. Ezt még a 120 ezer forintos minimálbérre bejelentett X6M competezione tulajdonos is megérezné...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#272011) brumi1024 válasza Vismajor01 (#272010) üzenetére


brumi1024
veterán

72-nél akkor büntetnek, ha valaki utánad jön.

(#272012) Tsebacsi válasza brumi1024 (#272009) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

;] :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#272013) Dare2Live válasza kisza25 (#272007) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez legalább megvan 10perc alatt és nem kerül pénzbe. :DDD

De ha már nekiállsz lehet érdemes venni egy doboz sima légkondi tisztítót amin van cső ~2.000Ft és befújni a csövön. Rámegy párologtatóra de nem párolog el mint a hab hanem kifolyik és kifele jövet ki is tisztíja a csövet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#272014) Integrale válasza Vismajor01 (#272010) üzenetére


Integrale
veterán

"Legyen mindenhol "reasonable" sebességkorlát, és azt tartassák be vasököllel."


Van ilyen, 50-nél 50, 90-nél 90, 130-nál 130.

"Bad reklám is reklám too"

(#272015) Dare2Live válasza Vismajor01 (#272010) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Első körben az őrült/felelőtleneket kellene megfogni és nem akik 50 helyett 65el mennek, vagy 30 helyett 43al :DDD
Az pedig fixen őrült/felelőtlen aki árpád hídon 130+al megy. Az egész mennyire lefossákat meg jól jellemzi, hogy pár napra rá ugyanott 130-150+al közlekednek.
És had ne mondjam mennyit ér, mennyire visszatartó egy AMG tulajnak az ha kap egy 400.000Fts csekket. Befizeti megrántja a vállát és még aznap folytatja az ámokfutást.

más: Elég érdekes de felénk 50km/h van de ha nem tartod a 60km/ht akkor bukod a zöldhullámot :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#272016) Vismajor01 válasza Integrale (#272014) üzenetére


Vismajor01
addikt

Jah, csak nem normális a sebességkorlátozás a legtöbb helyen.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#272017) Qru válasza Vismajor01 (#272010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

50 helyett 54 vt ora szerint az meg belefer. Ez most egy VW Touran de k. hangos, 80-nal olyan gordulesi zaj van benne mint Bubiban kb 130-nal se...

Orszagut, sok elovaros es keves belvaros klimazva: 6.6 bc szerint. Nem veszes. Benzin, 7-es dsg-vel.

#nincsbennetarcsi

(#272018) Qru válasza brumi1024 (#272009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez igen. Minden mas netto benzin pazarlas. :C

#nincsbennetarcsi

(#272019) 6030D válasza brumi1024 (#272011) üzenetére


6030D
Ármester

Vagy leint szemből. Bringásban tegnap említettek egy miskolci esetet, 70 helyett 71-nél helyszíni 30e Ft. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#272020) Qru válasza Dare2Live (#272015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Agyfsz de nalunk is pont igy vannak beallitva a lampak.

#nincsbennetarcsi

(#272021) Qru válasza 6030D (#272019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szigoru 130 helyett 149-ert fizettem 20k-t.

#nincsbennetarcsi

(#272022) Veron válasza Dare2Live (#272015) üzenetére


Veron
őstag

Én örökre elvenném a jogsiját, ha versenyzett, ha nem. A letöltendő börtön és milliós pénzbüntetés mellett. Vagy elárverezni az autóját, mint a dánoknál.

amúgy ilyen biocid bombát találtam, veszek egyet.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#272023) focvis válasza Veron (#272022) üzenetére


focvis
veterán

(#272024) szabonagyur válasza Dare2Live (#272015) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pont ez a baj, hogy nem jó koncepció az ilyen kivételek kezelése sem.

A 30-as tábla az esetek nagy részében okkal került oda (tudom van amikor nincs oka, vagy nem látható, de ettől tekintsünk el), tehát ha 43-al mennek el ott is ugyanúgy problémás. Persze ha elütnek 30-as táblánál 43-al azt túlélheted, de ha ugyanott 150-el azt nem.

Ez a zöld hullám érdekes dolog: mióta nincs suli pont néztem is, hogy tartva az 50-et bő 90%-ban végig megyek rajta, iskola időben tényleg kell a 60 ha tartanám, hogy 80%-t a zöldnek elérem. És nem is a lámpa miatt van, hanem a forgalom miatt, hiszen most elég jól (főleg reggel) tartom végig az egyenletes 50-et... iskola időben meg persze mennem kell néha 60-at (de hülyeség, nem kell, nem kötelező), hogy végig érjek mivel sokan nehezen indulnak, vagy már végig a pirosat várják stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#272025) brumi1024 válasza Qru (#272018) üzenetére


brumi1024
veterán

Gumik nem fáznak. :DDD

(#272026) bandus válasza Szada85 (#272006) üzenetére


bandus
veterán

+1, nyilvan nem mukodik, hogy ket nap alatt uj, tokeletes rendszert dolgoznak ki. ahogy az sem mukodik, hogy ket nap szornyulkodes utan a szonyeg ala van seperve a dolog, es egeszen pontosan 0 reform tortenik...

Lazar otlete is.. nem a jogsi megszerzesenek folyamataval van baj, hanem az egesz orszagban mindenre kiterjedo kovetkezmenynelkuliseggel. megussza az olajazokito, a korrupt politikus, a pedofil es a gyorshajto is...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#272027) szabonagyur válasza bandus (#272026) üzenetére


szabonagyur
félisten

nem a jogsi megszerzesenek folyamataval van baj

De, sajnos azzal is van baj. 2 km-re van tőlünk egy vizsgaközpont és elég sok tanulóval találkozok a nap bármely szakában.
Az oktató sokszor vagy alszik és a telefont bámulja, vagy éppen az ülést átkarolva csajozik (ide kellene egy hányós szmájli) , de végképp nem figyel arra mit is csinál az tanuló az úton. Pluszban van oktató amelyik olyan helyre viszi a tanulót, hogy nem igazán életszerű. Egyiket úgy kellett elzavarnom egyik hétvégén, hogy a lakó pihenő övezet nem arra van, hogy ő ott parkoljon az üres parkolóban, meg körözzön 1 órát a tanulóval és nézzék a házakat vagy épp ki mit csinál.

Anno engem az oktató lecseszett azért ha 50-es táblánál 40-el mentem, minek tartom fel indokolatlanul a forgalmat. Vagy ha kifordultam a másik elé, belógtam másik sávba, bekanyarodtam volna biciklis előtt stb. A csaj akivel együtt kezdtem is kapta rendesen, hogy megy papucsban meg olyan szandálban amiben mozog a lába vezetni vagy éppen belelógott a haja a szemébe.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#272028) Qru válasza Veron (#272022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Árpád hídi gázoló az pl autó kereskedő, kb 2 perc múlva lenne neki egy másik hasonló autója. Mondjuk egy bónusz NAV vizsgálatot is kaphatna... :D

#nincsbennetarcsi

(#272029) Qru válasza brumi1024 (#272025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom a nyomás is rendben... :))

#nincsbennetarcsi

(#272030) Veron válasza szabonagyur (#272027) üzenetére


Veron
őstag

Haver nagymotorra akart jogsit szerezni, úgy, hogy sosem ült még a motoron. A sikeres KRESZ után mondták neki, hogy akkor fél nap tanpálya, fél nap forgalom és következő alkalommal forgalmi vizsga. Neki kellett külön kérnie, hogy ugyan foglalkozzanak már vele, mert fingja nincs hogyan kell elindulni egy motorral.

@Qru: Értem, de akkor is csak 20-30 milla veszteség neki. Plusz ha nincs jogsija -és betartatják-, akkor hiába van autója, nem vezethet... igen tudom, a szervek lex@rják. Én is két kete járok érvényes jogsi nélkül (mondjuk ez a magyarorszag.hu hibája, de fel sem merült bennem, hogy igazoltatni fognak).

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#272031) kisza25 válasza Dare2Live (#272013) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja csak csurom vizes a jobb egy, meg Pécsen egy magánklinika parkolójában nem álltam neki

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#272032) Qru válasza szabonagyur (#272027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amikor én tanultam vezetni az vt a gyakorlás, hogy elmentünk az oktató feleségéért és hazavittük melóból majd visszamentünk a pályára. Mikor elértem a kellő óraszámot a vizsgázáshoz akkor tudtam meg, hogy amúgy vannak vizsgaútvonalak és azokat kellett volna begyakorolni... :W

Amúgy a kint felejtett 30-as táblák engem pl k.-ra idegesítenek. Nálunk is volt egy útépítés után ott felejtett. De aztán egyik este rejtélyes körülmények között véletlenül kidőlt. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#272033) Qru válasza kisza25 (#272031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a kombi Hunyadi vagy az Opel?

#nincsbennetarcsi

(#272034) radi8tor válasza Qru (#272032) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hehe régi szép idők. Ja mi se vittük túlzásba anno a vizsgaútvonalakat. Talán 1-2x ha végig mentünk rajtuk.
Szerintem ha látja az oktató, hogy nem vagy elveszett gyerek, akkor nem erőlteti a dolgot.
Pl én is úgy ültem bele 18 évesen B kategóriába, hogy 14 éves korom óta Segédmotoroztam, 16 éves korom óta meg A/1 aztán A

⭐ Stella

(#272035) Qru válasza Veron (#272030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Veszteség persze azt tlán megérzi. Pont ma voltam egy VW szalonban minden ami nem pöcsköszörű az 20-30 M-tól indul. És ezek mezei VW-ek, népautók... Kemény árak vannak.

Nem kb mindenki lesz@rja, hányszor lehet olvasni, hogy elvették a jogsiját és úgy vezetett meg hogy soha nem is volt.

Erről eszembe is jut a Porkés láb és jogsi nélküli fószer... [link]
Nincsenek lábai, se jogsija és már egyszer eltiltották a vezetéstől. És ugyanúgy vezet.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#272036) macilaci78 válasza szabonagyur (#272027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Engem meg azért baszott le az oktató, hogy kicsit lassabban menjek, mert az óra árába csak adott távolság van benne. A kötelező óraszámban talán 30%-kal léptem túl a kötelező távot. :D
Tanulók közt is van külömbség. Akkoriban falun még simán vezethettünk, 12 évesen már volán mögött ültem. Persze csak a garázsból ki-beállás, meg a földúton a Wartburggal. De 14 évesen már városban, országúton forgalomban is... Szóval nálam is telefonált, a naptárába jegyzetelt az oktatóm menet közben és csak kézzel mutogatta, hogy mikor balra, mikor jobbra. Akkor sem volt, amikor a szemből a kanyart levágó kamion miatt a padkára húztam le a Swiftet, csak felnézett a naptárából, konstatálta a helyzetet, majd folytatta...
És van a fogalmatlan kezdő, aki képes volt kiszálláskor elbotlani a biztonsági övben és lebaszni az oktatót, mert nem tanította meg a kocsiból kiszállni...

Lakó-pihenő övezetbe be se mehettünk. Motoros oktatáson voltam az elmúlt pár hónapban. Ugye rádión jön az utasítás, eltérő utasításig a kresz szerinti egyenes. És hát volt olyan, hogy egyenesen lakó-pihenő övezet, jobbra és balra normál utca. Meg kellett álljunk, feltett kézzel jeleznünk, hogy "Oszt most merre?"

30-as táblánál 43-mal menni bő 40%-os túllépés azért. :U A sebesség helyett a mérés helyében lennék engedékeny. Habár a tábla vonalától él a korlátozás, de állítsák a táblától 10-20 méterre, hogy aki amúgy betartaná tartós haladásban a 30-at, de csak pl motorfékkel lassulna, az se kapjon csekket. Vagy mérjenek két ponton és ha mindkettőn gyorsan hajt, akkor súlytsanak le.

Az átlagsebességméréssel nem értek egyet, szerintem felesleges. 140 km-t le lehet tolni egy óra alatt konstans 140-nel és 100-200 között váltakozó tempóval is. Melyik is a veszélyesebb?

Qru: ez a vizsgaútvonalak begyakorlása szvsz akkora baromság. Mintha nem lenne érvényes amúgy az egész ország területére a jogsi. Amikor csináltam a B-t Szegeden, az alapóraszám nem volt elég ahhoz, hogy az összes vizsgaútvonalon egyszer végigmenjünk A-tól Z-ig. Most A-n meg a motoros iskola honlapja szerint 3 vizsgaútvonal van, a vizsgabiztos meg 8 kártyából húzatott. Párban vizsgátunk, eleve a másik vizsgázónak tartotta oda a paklit. 3-as... Kérdezte, megfelel? Mondtam, mindegy, mindenhol ugyanazt kell tudni. :D Haver tavaly év végén szerezte meg a B-t. A vizsgabiztos úgy elterelte a vizsgaútvonaltól, hogy az oktató se tudta, merre járnak...

Szerintem hamis magabiztosságot ad egy útvonal begyakorlása. Szituációkat kell begyakorolni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#272037) Qru válasza radi8tor (#272034) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vidéken stikában vezettem, meg akkor még voltak nyitott tanpályák is és ott gyakoroltunk faterral. Az oktató csak kamillázott amikor a kézifékes indulást elsőre hibátlanul megcsináltam. Ma meg már kb minden autóban alap a visszagurulásgátló. :D

#nincsbennetarcsi

(#272038) szabonagyur válasza Qru (#272037) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ma meg már kb minden autóban alap a visszagurulásgátló. :D

Aztán mióta útfelújítás van, munkába menet kerül egy dupla úton csak ne kelljen a felüljáró aljában állnom, mert tuti rámgurulnak. :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#272039) Tsebacsi válasza Veron (#272030) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azzal nem is lenne bajom, ha mondjuk x ideje motorozol robogóval, és feljebb mennél, akkor kvázi van lehetőség szinte azonnal vizsgázni, vagy ha a "véredben van a motorozás" :D ;]
De tény, előtte jó lenne egy felmérés, kérdezgetés, hogy ültél-e már török börtönben, stb, mi a terved, egyből hayabusa vagy csak egy nagyrobogó, stb.
Jó autónál ezt nem csinálják, de lényegesen kisebb az esélye, hogy 10 méteren belül meghalsz egy autóban, mint motoron.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#272040) 6030D válasza Qru (#272037) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem haverom nevelőapja volt az oktatóm, amikor először hazamentünk, kiszállt kezelni apámmal, és csak annyit kérdezett: "Mióta vezet?" Apám csak röhögött: "Hát, egy órája, nem?" :D (rutin lett volna, de 10 perc után mentünk a forgalomba)
Később csak annyit mondott, hogy ügyes gyerek, csak szokja meg vizsgáig, hogy 50-ig úgy váltunk fel hármasba, hogy közben visszanyúlunk jobb kézzel is a kormányhoz. Ha ez 5 mp-en belül történik, akkor is. :D Jó fej volt a faszi (szegény már nem él), például megengedte, hogy 4 órát vezessek egyben, amit nagyon nem hirdettek máshol ha jól tudom. 2,5 hónap telt el az első kresz oktatási órám és a sikeres forgalmi vizsgám között. Abból két hetet nyaralt. Haveromnak meg idén 2 hónapot kellett könyörögnie, hogy a maradék 4-5 óráját had vezesse már le... :(((

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#272041) rbalint88 válasza Tsebacsi (#272039) üzenetére


rbalint88
addikt

Szvsz egy alap veztech trening minden kategorianal kotelezo kellene legyen. Azert a jogsiszerzeskor rendesen fekezni se tanitanak meg, nem hogy egy kitoro autot megfogni. Tenyleg tok fogalmatlanul megy ki az ember a plasztikkal a zsebeben.

(#272042) radi8tor válasza rbalint88 (#272041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk így hogy 1 millió is lehet a jogsi ára simán bele férhetne a vezetéstechnika is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#272043) Tsebacsi válasza radi8tor (#272042) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem nem tiszta mitől lett ennyire drága egy jogsi, de biztos velem van a baj...

#272041rbalint88 +1
Mondjuk a KRESZ-t alapból beépíteném a tantervbe, és általánosban is, gimiben is lenne tananyag!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#272044) radi8tor válasza Tsebacsi (#272043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Linkeltem a cikket. Ha valakinek nem megy a vizsgára felkészülés és sok pótórát kell vennie akkor lesz ennyi.

⭐ Stella

(#272045) kisza25 válasza Qru (#272033) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kombi hunyadi, szerencse, hogy nem Ausztriában jött elő, ott is végig klímáztam.
Szerintem a viharban lejött apró vackok a tujáról amivel csurig volt az autó, abból juthatott be valahogy. Pénteken viszem amúgy is a pékhez, már szóltam neki, hogy ezt is csinálják meg.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#272046) Peter.70 válasza radi8tor (#272042) üzenetére


Peter.70
őstag

Hova gondolsz? Infláció van és különben is szegény oktató akkor miből élne meg? :D :DDD

(#272047) Qru válasza szabonagyur (#272038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És amilyen a pech biztos vmi pótos IFA lenne. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#272048) macilaci78 válasza rbalint88 (#272041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nem is a kitörések, meg a vezetéstechnika, de mondjuk egy esős, havas, fagyos időben sem ártama 1-2 órát menni. A jogsi négyévszakos.

radi8tor: vezetéstechnikát oktatni szvsz addig felesleges, amíg a pedálok, váltó kezelése még nem megy, csak ha odapillant a sofőr. Márpedig a a jogsi megszerzéséig ez nincs másként. Majd ha már sötétben nem kapcsolja fel a belső világítást, hogy sebességbe rakja, be lehet menni egy tréningre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#272049) Qru válasza rbalint88 (#272041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kötelező vezetech tréning az sztem is hasznos lenne. Sőt akár minden jogsi hosszabbításkor újra csinálni egy kurzust.

#nincsbennetarcsi

(#272050) kisza25 válasza Tsebacsi (#272043) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az autók ára felment, az alkatrészek/szervizek is drágultak, az üzemanyag ára is és a bérek is emelkednek, főleg ahol maguk találják ki az órabért

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.