Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#263002) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Itt mindenki le van százalékolva és jön a rokkansági segély? :D
(Mondjuk most nekem is van egy bursitis a térdemnél... :D , de egyebként/eddig egészséges voltam)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#263003) -v- válasza MunezXBK (#263000) üzenetére


-v-
addikt

95-ös

#csakapuruttya :K :DD

(#263004) radi8tor válasza gergo5991 (#263001) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már láttuk :)
Nem volt jogsija, nem is vártunk mást.

⭐ Stella

(#263005) MunezXBK válasza -v- (#263003) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

#csakaze10 attól jobban durrog. :D

(#263006) cappa72 válasza ArthurShelby (#263002) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én még katona se' lehettem. ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#263007) focvis válasza MC Pite (#262999) üzenetére


focvis
veterán

Szerintem amikor rendszámot kap. Tehát az okmányiroda.
De biztosra mennék, és megkötném mától.

Milyen vén faszi itt sok mindenki... :N ;]
A 27. autómat koptatom. 24 éves már elmúltam valamikor, addig simán bírtam a heti 3 party time-ot.

[ Szerkesztve ]

(#263008) avl válasza MunezXBK (#263000) üzenetére


avl
aktív tag

enyem majdnem 10 evvel öregebb

nekem is kb. 1 ora garazsba lemenestöl a feljövésig, az auto gyari emelöjet hasznalom (!), könnyü kis kerekek, csere közben átnézegetem a gumikat

(#263011) MC Pite válasza focvis (#263007) üzenetére


MC Pite
veterán

Jaja, egyelőre azt írtam be, csak nehogy elb.szcsizzam azért kérdeztem. persze vacsi közben kiléptetett, úgyhogy mégegyszer nekifutok, meg utána kéne olvasni, hogy az éves 5500 assistance az unionnál (casco kiegészítő) külföldre is érvényes-e, mert olyan utasbiztit szoktam kötni, amiben benne van; így meg jobban jönnék ki.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#263016) 6030D válasza ArthurShelby (#263002) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem nincs itthon gumizógépem, de már elkezdtem rá gyűjteni. :DD
A Corolla nekem is 40 p körül volt, krokival. Azóta láttam, hogy a gyári emelőt csavarbehajtóval hajtják, most lehet, hogy úgy csinálnám. :)

gergo5991: nem forgolódik, kéziféket rángatva keresztbe állt, és próbál kivergődni.

Ezt az oldalt láttátok már? Tök jó. Nem az enyém, így nem hirdetés. :U
www.hasznaltmx5.hu
(látom megoldódott...)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#263018) Qru válasza barnam_ (#262990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na azett eleg a sima V-s gumi. :K

#nincsbennetarcsi

(#263019) Qru válasza MunezXBK (#262995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Witcherben a force push varazslat. :D

#nincsbennetarcsi

(#263020) Qru válasza MC Pite (#262999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Okmanyirodas, de en is inkabb a maival kotnem, abba nem kothetnek bele.

#nincsbennetarcsi

(#263021) MM válasza ArthurShelby (#263002) üzenetére


MM
őstag

Én 44 vagyok, nincs szervi bajom (kopp kopp), mégis most váltok 4 évszakosra a családi géppel, mert szerintem már nincs értelme cserélgetni átlagos használat és évi 10-15e km mellett a gumikat. Se anyagilag, se sportból. :D

3 évente egy jó 4S gumi és ugyanott vagyunk, mint 1 téli + 1 nyári 6 évre, de ahhoz felnit is kell venni, és 1-2 évig "öreg" gumit használunk. Ha meg cserélteti az ember évente kétszer a gumit (esetleg gumihotellel, hogy tényleg kényelmes legyen), akkor 3 év alatt annyit költ, mint amennyibe a 4S gumi kerül, és akkor még nem vett gumit...Azon az évi 1-2 napon, amikor esetleg "tél" van még nálunk, szerintem a közép-felső, itt ajánlott 4S gumik bőven megállják a helyüket.

Évi 40e km mellett ez persze nem opció, de már a flottakezelők is elkezdték mostanában, hogy a kisebb kategóriájú, 3 évre 100e km környékére belőtt autókat 4S gumival adják át. Most pl. új Sacalak jöttek Nexen NBlue gumikkal.

[ Szerkesztve ]

(#263022) cappa72


cappa72
nagyúr

Tényleg lehet új Giulietta? [link]

Kicsit Tipo és Brera keverék, de bejönne.

Ahogy írják is, a trend a SUV. Szóval szerintem... 💀✝️

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#263023) Integrale válasza MM (#263021) üzenetére


Integrale
veterán

Egy felni, két szett gumi felállást nekem egyik gumis sem javasolta. Átszerelés után még helyezkedik a gumi, emiatt pár száz km után érdemes újra centrírozni.

"Bad reklám is reklám too"

(#263024) Integrale válasza cappa72 (#263022) üzenetére


Integrale
veterán

Az, hogy SUV a trend, nem fogja zavarni a Stellantist. Ott a platform, ha raknak rá még egy autót, az plusz pénz.

"Bad reklám is reklám too"

(#263025) Qru válasza Integrale (#263023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Punton meg a Jazz-en sem vt kulon felni a teli/nyari szetthez. Nincs azzal a felalassal sem gond. Inkabb az a baj, hogya guminak nem tesz jot a sok le-fel szereles.

#nincsbennetarcsi

(#263026) K Norbi válasza MunezXBK (#262981) üzenetére


K Norbi
addikt

Talpra esett vagyok.
És van 9 életem.
😺😼

(#263027) MC Pite válasza Qru (#263020) üzenetére


MC Pite
veterán

Unionnál beikszeltem először a mait (honosítás dátuma). Próbaképp a -remélt- pénteki okmányiroda és ma közé akartam tenni az x-et, azt nem is engedte :DDD . Szerencse, hogy egységesen kezelik ezt a kérdést (mint ahogy később első forgalombehelyezésnek is ezt írja, holott ott van hogy külföldi volt az első, mindegy).

Átfutottam a műszaki adatlapot.
Jármű típusa: '3'. A Megane az 'Z' volt.
Kereskedelmi leírása: C4 Picasso. 2018ban az bizony már C4 Spacetourer, de hát ilyen apróságon minek akadjunk fel (német forgalmin is rosszul, COC papíron helyesen van).
Jármű jellege: *dobpergés* Most nem limuzin(=szedán) mint idáig minden csapotthátú autónknál, hanem AC Kombi :).

Első kétszínű autóm, ügyesen beírva a két szín, és a második szín helye.

Szerk: Adnám ezt a Giulietta-t :K

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#263028) Qru válasza MC Pite (#263027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi is evekig kombikent szerepelt a muszakis papirokon. Pedig marhara hatchback, sot ebbol az mk3-asbol nem is volt kombi kivitel csak sedan meg hb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#263029) MM válasza Integrale (#263023) üzenetére


MM
őstag

A második mondat első fele simán lehet, hogy igaz, de a második felére szerintem 98%-ban nincs szükség, azt is mondhatnám, hogy urban legend. A flottakezelők pl. több 10e / 100e autójukhoz nyilván nem tartanak plusz felniket, hanem gumikezelő hálózatokkal (pl. AKH, Gumiflex) kezeltetik ezeket. A 3-4-5 évre és jellemzően 120-180e km-re lízingelt autóknál általában 2 szett téli + 2 szett nyárival (ebből 1 gyári) kalkulálnak, amiket tavasszal és ősszel cseréltetnek (kötelezően) a gyári felniken. Ha mindet 2x kéne vinni, elég nagy szívás lenne...

Saját tapasztalat: 2007 óta csak céges gépeket hajtok, amiket 3 évente cserélnek, átlag 30-40e/év (de volt, mikor 70e), minden ősszel és tavasszal gumicsere a gyári felnin. Ezalatt az idő alatt csak egy 2-es Megane-al volt gondom 2008-10 között, az mindig rázott, akárhányszor centírozták újra akármilyen gumival, míg a felniket le nem cserélték a 3. évben. Ezen kívül egyszer vittem újra egy autót. Annál sarasan tették fel a nyárit és centírozták... Szóltam, hogy nem lesz jó, de "nekik nincs idejük tisztogatni" után két nappal nyilván újra el kellett vinnem és tisztán centírozták, akkor a műhely főnök is ott volt, nem dícsérte a két nappal korábbi kollégáját. Még azt is hozzáteszem, hogy nagyon érzékeny vagyok bármilyen rendellenességre az utókban, legyen szó zörgésről, vagy remegő kormányról, vagy nyikorgó fékről, szóval nem azért, mert nem zavar, vagy leszarom.

Nem saját tapasztalat, de mivel multinál dolgozom, rengeteg kollégával vagyok kapcsolatban, és ők sem hordják pluszban centíroztatni a lízingelt autókat gumicsere után.

[ Szerkesztve ]

(#263030) Qru válasza MM (#263029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cehesen nekunk sem vt kulonfelni a telinek. Siman a gyari alun csereltek a gumikat. Ujra centrir soha nem vt. A tempo meg halalos, 200-nal se vt razas.

#nincsbennetarcsi

(#263031) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Zöld rendszámos bömöst bőgetni a durrogó kipufogó miatt a benzinkúton - szuperzöld ;] :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#263032) Qru válasza macilaci78 (#263031) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sok herelt kipus Swift 1.0 ideges hangja mondjuk nem fog hianyozni igy jobban belegondolva... Van elonye megiscsak a villanyautozasnak. :D

#nincsbennetarcsi

(#263033) cOxeR válasza Qru (#263032) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ne hidd, hogy azok nem maradnak meg… az a réteg nem tud/akar kifizetni e-autonyi pénzt. Soká lesz még mire 4-700e Ft körül lesz kínált. Inkább nem is lesz… mert az már nem megy sehova.

[ Szerkesztve ]

(#263034) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Megjött az idei KGFB is, 54-ről 58-ra drágult B04-05 váltással. Netrisken újrakalkulálva már csak 52 ugyanott (Genertel), Wáberer pedig 41,5e. Utóbbi nyert, talán a Köbe lett volna még olcsóbb, de azt meg sem nézem soha :N Májusban pedig műszaki, lassan be kéne oda is jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#263035) Petyyyyy válasza Szoszo94 (#263034) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Időszerű lenne, igen. Múltheti info szerint már csak egy hetes a várólista.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#263036) radi8tor válasza Petyyyyy (#263035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már nem olyan népszerű a műszaki :D

⭐ Stella

(#263037) Szoszo94 válasza Petyyyyy (#263035) üzenetére


Szoszo94
őstag

Teljesen jó az, május végén jár le, azelőtt még az olajcserét is meg kell úgyis ejtenem :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#263038) macilaci78 válasza Qru (#263032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azok elkopnak nemsokára. Futárok kb 500k értékben vesznek valamit friss műszakival, hajtják, amíg megy, vagy nem törik, aztán eldobják, veszik a következőt. Ha a következő műszakiig kibírja és egy izzócserénél többre nincs szükség az áttolásához, akkor esetleg megmarad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#263039) cappa72 válasza Szoszo94 (#263034) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tbányán pl. van olyan hely, ahol konkrétan 0 napot kell várni.
Telefonáltam, mondták, hogy "akár ma is", 3 óra múlva ott voltam, egy óra múlva távoztam friss műszakival.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#263040) Qru válasza cOxeR (#263033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na azt majd megnezem mikor hozzajuk begyuruzik a Tesla. :D
Nekem eleg ha a varosbol kitiltjak oket, nyomjak Hejopapi kulson a racset, az engem nem izgat.

Lesz majd 50%-ra degradlat Model 3 aztan majd toltik a lopott/megcsapolt villanyfovezetekrol. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#263041) Qru válasza macilaci78 (#263038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szitava rohadt Puntonk is futarautokent vegezte. Nekunk szoltak, hogy a kobetkezo muszakin nem megy at. A futar ehhez kepest meg tovabbi 2 muszakin attolta. Ugyes. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#263042) Vismajor01 válasza Qru (#263041) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mondja meg hol. :D

Mi a munkásautónkat szerettük volna leműszakiztatni, nem ment át mert a job első elem bontós és azon van indexnek hely, de gyárilag nem volt az autóban szal az most üresen van :D Meg a balhátsó lámpabúra meg van repedve. Jóó, meg a vonóhorog mellett az utánfutó csatlakozó spaniferrel van odafogatva mert különben csak lóg a levegőben. De amúgy nincs hibaüzenete, megy, megáll, van benne öv meg még légzsák is, abs is, világít is, nem folyik semmilye és nem rozsdáll, nemtom miért kell vegzálni szegény bontószökevényt ennél 100x rosszabbak mennek az utakon

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#263043) tboldi válasza Qru (#263041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Biztos jó pontot szerzett a vizsgaállomáson, hogy hamar odaért a kajával. :D

[ Szerkesztve ]

(#263044) j.bravo válasza cappa72 (#263022) üzenetére


j.bravo
addikt

szerintem ez kb. a Tonale, kissé alacsonyabb építéssel - persze jól néz(ne) ki.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#263045) brumi1024 válasza j.bravo (#263044) üzenetére


brumi1024
veterán

Akartam mondani, hogy olyan tul sok rizikot nem vallalnanak vele - 308 platform, Tonale designja, hajtaslanc adott, maximum lecsipnek a magassabol.

(#263046) janakbacsi


janakbacsi
őstag

adott egy 20 év körüli vw bora, 1.4 benzines. heti 2-3 alkalommal előfordul hogy nem indul be azonnal, és egy sárga autó ikon villog a műszerfalon. ha 2-3 alkalommal leveszem a gyújtást, majd utána visszaadom, akkor elindul. mi lehet a hiba oka? van ötlete valakinek? itt a link a videóhoz [link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#263047) dellfanboy válasza janakbacsi (#263046) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sztem az immo lesz a hibás... kulcs nincs tanítva/rossz stb.

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#263048) pit stop válasza cappa72 (#263022) üzenetére


pit stop
addikt

Én úgy emlékszem az volt kommunikáció, hogy a Tonale az utódja, de ne legyen igazam :U
Kombi Giuliaról is terjed néha kép, dehát annak sincs sok köze a realitáshoz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#263049) tboldi válasza cappa72 (#263022) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ez jönne be. :))
[link]

(#263050) -v- válasza cappa72 (#263022) üzenetére


-v-
addikt

Uh ez nagyon szep pedig :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.