Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) V.Stryker válasza adamssss (#39996) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én a motorba és a kocsiba is csak azt tankolok már. A motornál vettem észre, hogy egy hetes állás után simán pöccre indul és hamarabb tudok vele indulni is, mint normál üzemanyag esetén. És nem rohad bele a tankba, mint a sima.

A kocsinál ennyire nem tudok nyilatkozni. Jobban nem megy és pontosan mérni se mértem, de nagyjából mindig annál a mutató állásnál tankolok és szerintem kicsit kevesebbet fogyaszt. De mondom, ezt nem mértem.

A motort mindig mérem, de nem fogyaszt kevesebbet szerintem.... de azzal úgy járok mostanában, mint az ökör. Fene tudja. Azt meg nem érzem,hogy 100 vagy 105 LE...esetleg a gyári 93. :DDD

Én ezt tankolom. Nem rosszak a tapasztalataim. Motornál kifejezetten jó. És amíg 380 alatt van az ára, addig ezt is tankolom. Utána már meggondolom. 400 felett már tuti nem tankolnám ezt.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40002) F_Zolee válasza Kornel (#39982) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez nagyon ár alatt van szóval lehetnek meglepetések vele. 800 felett is lehetnek még kehések.

(#40003) aero. válasza adamssss (#39996) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Néha tankolok 100-as nitrót, úgy érzem jobban harap a gép, mintha nem lenne annyira lusta az elektromos gázpedál. Ez egy turbós gép, szívóba szerintem nincs értelme tankolni. Ja meg 0.5-0.8-cal kevesebbet kér belőle, a múltkor 830km-t mentem 70 literből, ami rekord. :D

[ Szerkesztve ]

(#40004) Skillet válasza tomcsi23 (#39993) üzenetére


Skillet
addikt

Na de ez nem a váltáshoz van! :DDD :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40005) MunezXBK válasza aero. (#40000) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én próbáltam, nekem nem megy ballal a váltás.

(#40006) w333 válasza MunezXBK (#40005) üzenetére


w333
félisten

+1 én sem szeretem állandóan az ajtót kapargálom a jobb kezemmel :DDD

Az automata még elmegy, ott pl. nem zavar ha jobb kormányos ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#40007) Qtya123


Qtya123
őstag

Nekem még az is furcsa, hogy a váltókiosztás ugyanaz. A bal kézzel váltás még csak-csak, de az, hogy például a városban sokat használt 1. és 2. sebességnél ne ösztönösen magam felé húzzam a váltót, hanem eltoljam. Nekem ösztönösen olyan, mintha 5-be, 6-ba tenném.

(#40008) TheProb


TheProb
veterán

Win-re milyen OBD olvasó app-ot használtok?

Ma muter mazdája csinált érdekességet és ki akarnám olvasni, hogy mit ír.

Próbáltam leelőzni egy gyökér BMW-t és megállt mellette az autó, nem gyorsult tovább. Majd ezzel a mozdulattal olyannyira elgyengült a motor, hogy 4-es, 5ösben is csak 60-nal tudtam menni kb max...
Úgy kellett elvánszorognunk a következő falu elején lévő leállóig... Kigyulladt a check engine és a DSC jelző is. Miután megálltam egy árnyékos helyen és vártam kicsit, hogy hűljön picit a motor, megnéztem az olajat ami max-nál volt, hűtővíz is bőven max felett. Utána szépen hazajöttünk vele, ekkor már lehetett vele 90nel jönni és már "csak" a check engine világított (ez azóta is).

Előbb a delphi féle, meg egy obd auto doctor nevű appot próbáltam. Előbbi fel se ismerte az obd reader-t, utóbbi is csak ennyit:

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40009) aero. válasza TheProb (#40008) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Fórumokon ECU hibára hivatkoznak, ebből messzemenő diagnosztikát nem lehet felállítani. Töröld ki a hibát, ha nem jön vissza akkor öröm, ha igen, akkor nem árt megnézni magát az egységet, nincs-e benne víz, forrasztások stb., de mindenképpen olyannal, aki látott már ilyet és nem enkóros Torque Pro apk alapján javít autókat.

A többiek: Nem tudom mit csináltok a jobbkormányosnál. Ugyan az a kiosztás, ugyan úgy becsúszik a fokozatba. Szerintem ez pont olyan, hogy bal vagy jobb kézzel fogod a sört, mindkettővel megy. :D

[ Szerkesztve ]

(#40010) Kornel válasza aero. (#40009) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem bal kézzel nem megy a sor se....
A váltás se menne

(#40011) MunezXBK válasza Kornel (#40010) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

+1.

Még a villát se tudom megfogni vele.

(#40012) TheProb válasza aero. (#40009) üzenetére


TheProb
veterán

Ja, én is ezt találtam. Annyival részletezték, hogy első körben nézzem meg a biztosítékot, aztán töröljem és ha megint előjön akkor kell továbbgondolni a dolgokat. (reflash vagy csere)

De az a kérdés még mindig áll, hogy ki melyik appot használja.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40013) aero. válasza MunezXBK (#40011) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azt én se. :)

TheProb: TorquePro jó ilyenekre, az az ultimate OBD hibatörlős app.

[ Szerkesztve ]

(#40014) TheProb válasza aero. (#40013) üzenetére


TheProb
veterán

Oké, de ez USB-s olvasó, ezért kéne vmi windows-os kliens. OTG adapterrel próbáltam és nem nagyon akart működni egyik ismert androidos appal sem...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40015) aero. válasza TheProb (#40014) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az bluetoothos-androidos. Nekem windows-os van (opcom) de csak OPEL/SAAB, 12k volt. Nem tudom a tiedhez mik vannak.

(#40016) westcoastog


westcoastog
veterán

Urak! Kis szagértést kérnék. Vagyis kíváncsi lennék ki találkozott már hasonló hibával, szeretném gyűjteni a hibalehetőségeket. Tudom, ez nem helyettesít semmit, ideje elvinnem futóműveshez, mert ígs sosem derül ki, csak kíváncsi vagyok mint mondotok.
A kocsi egy 97es mk2-es ford mondeo sedan. Rossz úton borzasztóan kolompol a kocsi hátulja, hallásra a tornyokból jön a hang. Mintha a lengéscsillapító ide oda verődne benne, bár ha az lenne nem maradna meg az úton a kocsi szerintem.
Kipuhult toronyszilent? Stabrúdszilent? Vagy mindenféle szilent cseréje kéne inkább?
Még gyári Motorcraft csillapítók vannak a kocsiban, ez is esélyes bőven, gázos telók, kocsi nem himbálózik, visszarúg ha lenyomom.
Kézifék kötelek sincsenek elszabadulva. Tehát nem tudom mi van.
Rázópadon kilehet szűrni ilyen dolgokat?

Itt vannak videók, a jobb hátsó tornyot filmeztem, lehet hallani bukkanóknál a tompa kolompolásokat.

[link]

[link]

[link]

Kiborít nagyon a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#40017) w333 válasza westcoastog (#40016) üzenetére


w333
félisten

Fékbetét rögzítők a helyükön vannak ? :)

Nekem ugyan ilyen volt ... alánéztem és eltört a fékbetét rögzítő rugó ami tartja a fékbetét, így rossz úton csilingeltek a fékbetétek ! :D

Vagy esetleg lehet hogy kiment a stabilizátor rúd szillent :))

(#40018) westcoastog

De akár a torony szilent is lehet ... de ezt meg is tudod nézni ha a csomiban a lengéscsillapítók tetejéről leveszed azt a gumi dugót (védőt) !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#40018) westcoastog válasza w333 (#40017) üzenetére


westcoastog
veterán

Dobfékes a kocsi hátul. :K
Volt a dobokban fékmunka henger és kézifék kötél csere annó, de ha szét lenne esve nem igazán menne a kézifék szerintem, és mindkét oldala ilyen a kocsinak, legalábbis a harmadik videón jól hallható az utasteret betöltő kolompolás. :D

Stabilizátor rúd gömbfejeket cseréltem a múltkor, azok gatyák voltak nagyon, a stabrúd szilentek a helyükön voltak, nem tűntek nagyon rossznak, de holnap aknára állok és megrángatom a stabrudat.

MOD
Toronyszilenthez pont nem látni be, a kalaptartó alatt van közvetlen, viszont menet közben bedugtam az ujjaim, lengéscsillapítót éreztem hogy dolgozik, zötyög benne föl-le, de nem éreztem úgy hogy össze vissza repkedne a toronyban a vége.

Szombaton akarok olajcserét csinálni, ezért pénteken rendelnék futóműalkatrészt is.
Első közben toronyszilenteket akartam venni, de most levagyok bizonytalanodva, bár ha kicserélem nem ártok neki.

[ Szerkesztve ]

(#40019) Qru


Qru
MODERÁTOR

A helyszinnel akkor mi legyen?

Mondjuk a Campona tetején lehetne 1/4 mérföédet menni és akkor fékteszt is meglenne egyben.
Akinek meg nem sikerült az meg Diesel-esen távozik. :DDD

mod:

Jah és hirdetni még mindig tilos itt, töröltem a vonatkozó hsz-eket!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40020) rbalint88 válasza Qru (#40019) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem jo barmi. #nelegyunkkislanyok
Mondjuk lehet a Splash-sel megyek, ha bele kell turni nagyon a futomube es nem keszul el csutortok estig (asszem elfaradtak a gatlok, de a bal elso szinte biztosan, meg visszajott valami zorges is. Ja es nem a roman utaktol, hanem a magyaroktol... Szegyen gyalazat.)

(#40021) Kornel válasza rbalint88 (#40020) üzenetére


Kornel
veterán

Splash a legjobb.
Ültesd le 😉

(#40022) Qru válasza rbalint88 (#40020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindig csak a kifogások... ;] Nekem a fékem nem lett megcsinálva de kemény vagyok és csak azért is azzal jövök. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#40023) EQMontoya válasza rbalint88 (#40020) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ok, akkor most kanyargósabb helyre megyünk gyorsulni. ;]

Same rules apply!

(#40024) nesh_019


nesh_019
senior tag

[Mai alkotásunk, Nissan GT-R]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#40025) rbalint88 válasza Kornel (#40021) üzenetére


rbalint88
addikt

nem az enyém :)

Qru: hát ha a szervizben lesz emelőn, gátlók nélkül, akkor nehezen tudok elmenni vele :DDD

EQMontoya: hát a Splash-sel mindegy :D

(#40026) #03969024 válasza Qru (#40019) üzenetére


#03969024
törölt tag

Magasított Boxerrel fel lehet oda menni?

(#40027) w333 válasza nesh_019 (#40024) üzenetére


w333
félisten

Az szép ! :Y :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#40028) EQMontoya válasza Qru (#40019) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak a kocsiból kiugrás marad el. :D

rbalint88: jól értem, hogy szervízben van az Alfa? :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#40029) rbalint88 válasza EQMontoya (#40028) üzenetére


rbalint88
addikt

még nem, csak lesz! szerdán reggel megyek, a csodás magyar utak szétvertek valamit a futóműben... :((

(#40030) roberto211 válasza rbalint88 (#40029) üzenetére


roberto211
őstag

Ezt a csodas magyar utakat mar 2x hangsúlyoztad ki ;]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#40031) rbalint88 válasza roberto211 (#40030) üzenetére


rbalint88
addikt

igen, mert fel vagyok háborodva az útminőség hiányán.amikor 2009-ben először mentünk Erdélybe, akkor egy szett kifingott gewinde és kockásra vert felnigarnitúra+egy defekt volt a vége, most meg jobb az út kint, mint itthon, sokkal! két éve kb egálban volt, mostanra meg elhúztak a románok. ugye E60-as úton megyünk Balavásáráig, onnan meg tovább Székelyudvarhely felé, ami csak egy sima országút, de tök jó az útminőség. Csíkszereda felé is kb sztráda van, azt is felújították, pedig régen az eléggé foscsi volt. azért az már csúnya, hogy nem csak Nyugat felé, de Keletnek is megérzed a határátlépést, mert jobb az út :(

(#40032) molnarpeter válasza westcoastog (#40018) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amíg nem volt aknán / csáposon, nem rendelnék semmit :B Ha nincs konkrét tipp, nézz végig mindent alaposan, esetleg akár kiiktatva (pl lengéscsillapítót kiszedve egy tesztkör, hogy maradt-e a zaj). Esetleg valamelyik lengéscsillapító porvédője szabadult el? Környékbeli futómű állíttatásos pozitív tapasztalatom nem sok van a közelmúltból. Nógrád megyében mozogsz, jól rémlik? :)

[ Szerkesztve ]

(#40033) EQMontoya válasza rbalint88 (#40031) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én tavaly voltam fent a Retyezát hegységben, hát oda legközelebb Land Cruiserrel. :)

Same rules apply!

(#40034) Skillet válasza Qru (#40019) üzenetére


Skillet
addikt

Én a camponát mondanám. De én nem vagyok túl izgága... lerakom a vasat, aztán majd ha megyek, beindítom. Aki viszont gyorsulni szeretne, annak talán jobb egy másik helyszín. Aki pisilni is, annak talán megintcsak a campona felelne meg jobban.
Passz :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40035) zoo8800


zoo8800
veterán

Túl szép lett volna... :D

rip and tear, until it is done

(#40036) SzlobiG válasza zoo8800 (#40035) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vicc...végre lett volna egy értelmes fejlesztés amit belengetnek azt erre törlik. :W

(#40037) westcoastog válasza molnarpeter (#40032) üzenetére


westcoastog
veterán

Az lesz, nem szeretnék rendelgetni fölöslegesen.
Van otthon akna, alámegyek és megrángatom. :K
Jobb lenne szétszednem és átnézni mindent, de kinek van annyi ideje bontva hagyni a kocsit.

Igen nógrád megye. Balassagyarmaton a nyírjesben az erdészetnél voltam futóműállításon, az volt a 4. hely ahol tudtak fogadni. :) Nem tudok negatívan nyilatkozni róluk.

[ Szerkesztve ]

(#40038) SzlobiG


SzlobiG
félisten

(#40039) Qru válasza #03969024 (#40026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még alacsonnyal is. :))

rbalint88: Jaj... :( Reméljük olcsón megúszod. Hát valóban marha rossz minőségűek az utak itthon. :(((

mod:

Skillet: Akkor lehet mégis csak a St.Endreire kéne szervezni mert ott van Madarasteszkó (pisi) meg 70-es egyenes hosszú út, egész élhető minőségben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40040) Declare válasza SzlobiG (#40038) üzenetére


Declare
őstag

Lehet, hogy egyedül maradok a velemenyemmel, de en azert nem esek most igy ezek alapjan a kepek alapjan hasra töle. A hatulja kifejezetten nem tetszik, illetve a közepkonzolba sem talalok se harmoniat, se különösebb szepseget....azzal a közepen vegigfuto szeles fa berakassal, allo nagy tablet, körülötte allo nagy szellözö racsok, alatta meg keskeny hosszukas kezelöpanel.....plusz kombinalva van többfele elterö arnyalatu barna, lakkfekete müanyaggal, sima fekete müanyag, fekete bör, sok krommal....nekem ez sok, nem szep letisztult

(#40041) Skillet válasza Qru (#40039) üzenetére


Skillet
addikt

A dugókulcs szettre rengetegen jelentkeztek, nagyon hamar elvitték.
Nekem teljesen jó bármelyik, csak ugye eddig többen mondták a camponát... de nekem óbuda is megfelel.
Csak döntsétek el, hogy tudjam, hova kell gurulni! :DDD
Legfeljebb előbb megyek, eszem egy lángost muternál az óbudai piacon :B
Hja, óbudai osannál lesz elég hely, hogy különcködjünk?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#40042) Qru válasza Skillet (#40041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A vége az lesz, hogy ugyanott lesz ahol eddig és rendelünk oda egy Toi-toi-t. :D

Na akkor szavazzunk:

Óbudai Auchan parkoló vagy Campona tető.

#nincsbennetarcsi

(#40043) -v- válasza Qru (#40042) üzenetére


-v-
addikt

Kampóna környékén jobban tudtok huligánkodni.

(#40044) Integrale válasza SzlobiG (#40038) üzenetére


Integrale
veterán

Ma a legszebb felső-közepes autó. Belseje kifejezetten igényes, és új. Kombiban az igazi, szedánnak a hátulját szokni kell.

"Bad reklám is reklám too"

(#40045) rbalint88 válasza Qru (#40042) üzenetére


rbalint88
addikt

Bar kozelebb lenne obuda, de a szigeti kezdulodes miatt campona/savoya/multkori inkabb.

(#40046) Qru


Qru
MODERÁTOR

Yo, akkor eddig 2:0 a Campi javára.

#nincsbennetarcsi

(#40047) BigBlackDog válasza rbalint88 (#40045) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tényleg, Savoya parkoló az nagyon ördögtől való lenne?

[ Szerkesztve ]

(#40048) Elektrosokk válasza Declare (#40040) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Szerintem ronda. Pedig alapvetően kedvelem a volvo formavilágát.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#40049) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Csütörtök este céges program, kapufa. :(

Same rules apply!

(#40050) focvis válasza Qru (#40042) üzenetére


focvis
veterán

Ugyan nem megyek most, de szerintem a múltkori helyszín a legjobb, ha csapatni is szeretnétek. Ha nem visztek csajokat - ilyen alkalomra szerintem tök felesleges - akkor a pisit is meg lehet oldani egy bokorban. A Szentendrein nagyobb eséllyel futtok "ellenőrzésbe", a Campona meg eléggé kiesik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.