Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189001) AMD Power válasza stickermajom (#188967) üzenetére


AMD Power
titán

Király! Köszönöm srácok! Műszakin akkor probléma nélkűl mentek át a gépek, azzal a műbizonylattal amit kaptatok?

(#189002) tboldi válasza AMD Power (#189001) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam mindenbe belekötöttek 2 éve, de a fóliába egyik helyen sem. :D

(#189003) stickermajom válasza AMD Power (#189001) üzenetére


stickermajom
addikt

A mostani autóm nem ment még műszakira, de az előző gond nélkül átment fóliával amit ők csináltak (csak még másik műhelyben voltak). Rendes Skyfol műbizonylatot kaptam mindkettőhöz.

(#189004) brumi1024 válasza MasterMark (#188998) üzenetére


brumi1024
veterán

Ahogy ivana es Qru mondja, egy dolgot nem szabad ilyenkor csinalni: fekhez akarcsak hozzaerni. Vezetestechnikain (random video, de benne van az emlitett gyakorlat) szokott lenni vizes mugyantan eleg sok ilyesmi gyakorlat (lejton majd emelkedon szlalom, pl), az elegge megtanitja, hogy fekre nem lepunk, mert az visszahozhatatlan megpordules ott.

[ Szerkesztve ]

(#189005) MasterMark válasza brumi1024 (#189004) üzenetére


MasterMark
titán

Igen-igen síkon tudtam, hogy így kell, de lejtőn úgy érzem nem nagyon van mit tenni. Főleg a videó alapján, ha fékezel ha nem, ha van hóláncod ha nincs, ha összkerék ha nem, teljesen mindegy, mindenki csúszott 4 kerékkel le, és csak a sík részen lehetett összeszedni akinek sikerült.

Switch Tax

(#189006) ivana válasza MasterMark (#189005) üzenetére


ivana
Ármester

Az a baj, hogy a lejtés mindig csalóka. Ilyen nagyon csúszós úton az útszéli hó is hasznos, azzal lehet lassítani ha nagyon lejt.

Mentem már hasonlóan csodálatos úton, folyamatosan keresztben. Zafiraban 5 utas, este 10 óra, hóvihar :) Ha valaki ismeri van egy út fel a Gerecsébe, ha Serédi Jusztinián kastélyához akartok eljutni, az volt a szállasunk. Megittam vagy egy deci vodkát miután megálltunk :))

[ Szerkesztve ]

(#189007) Snoop-y válasza MasterMark (#188998) üzenetére


Snoop-y
veterán

Powerslide ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#189008) AMD Power válasza stickermajom (#189003) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon jó!👍

(#189009) CactuS válasza #89309696 (#188974) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hiányzik már egy ilyen tél. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#189010) MasterMark válasza ivana (#189006) üzenetére


MasterMark
titán

Az ilyen lecsúszástól parázok azért én is. :D

Switch Tax

(#189011) #89309696 válasza MasterMark (#188998) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha leszáll a fékről elkezd forogni a kerék, kisebb lesz a sebességkülönbség a két felület között, visszanyer valamennyi tapadást, íven akar maradni. Lesz annyi, hogy valamerre terelgesse az autót, vagy oldalt a hóba vagy a kereszteződésen túl a másik autót kikerülve. Mondjuk ezek is csak akkor igazak, ha még időben észbekap és nem pánikol, és nem száguld. Ha még az egyenesben rájön akkor akár fékezhet is, de nagyon finoman akár többször elengedve, ha oldalirányba kimozdulna tőle, viszont ahogy a kanyarhoz ér ott már semmiképp, fékezni csak addig lehet amíg egyenes. Ha ügyesebb akkor lágyan nagy íven kormányozva, a kanyar előtt finom gázzal ki lehet erőszakolni belőle valami kanyarodást, kicsit előre kell gondolkodni, mert mászni fog az ívről. Olyan, mint driftelni. Lehet is látni, hogy néhány szerencsétlen autó a fékről leszállva mozdulni akarna ívre, de annyira bátortalanul vezetik nem jön össze.
Valamikor így is megy egyenesen a túloldalra. Nyári guminál meg pláne, az valami katasztrofális ilyen felületen.

[ Szerkesztve ]

(#189012) #89309696 válasza CactuS (#189009) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem is, mert kell a gyakorlás meg jó móka is. Volt 3 nap letaposott jeges a mellékutcákban, Swifttel nem sokat mentem, mert borzalmasan más a viselkedése az olajos automata miatt, azt újra kell tanulni ilyen felhasználáshoz.
Kézivel totál más, közvetlenebb, azzal jobb volt. Apró gázmozdulatokkal és kormánnyal tök jól terelgethetőek a kocsik. Persze téligumival. Ha keveset adtam a motorfék miatt ment le az eleje, ha sokat akkor a kerékpörgés miatt, kormánnyal az ív növelésével is abbahagyja a csúszást, persze csak amíg nem jön a bástya. Eddig még nem mentem neki semminek. :D

(#189013) Qru válasza AMD Power (#189001) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen simán átment. Annyi, hogy a műbizonylat legyen nálad mindig (azt a rendőr is kérheti).

#nincsbennetarcsi

(#189014) Snoop-y válasza MasterMark (#189010) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk a ket falu kozott multkor volt ereszd el a hajam ejszaka ho esett a reggeli busz vegigment es korcsolyapalyat csinalt az utbol. Gyengebbek mar az emelkedon kiestek mert nem birtak felmenni a brigad masik fele meg lefele borult az arokba. Mikor kiertem az utra egybol nyomtam az AWD lock-ot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#189015) Qru válasza MasterMark (#189010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsi gázzal találhatsz tapadást (főleg awd-vel), ha forog a kerék akkor nem csak kormányozható de a lamellákból is kiköpi a havat.

Nekem az volt, hogy lejtőn jöttem le 1-esben motorfékkel. Jött a kanyar gondoltam kicsit fékezek, nehogy sok legyen a bemeneti tempóm. Na ezt nem kellett volna, mert 4 kerékkel elkezdtem egyenesen menni (miközben az út kanyarodott ugye) az árok felé. Gyorsan leléptem a fékről, húztam egy kettest, kis gáz és szépen kihúzta magát. Kb ez a max amit tehetsz egy ilyen szituban.

#nincsbennetarcsi

(#189016) #89309696 válasza Qru (#189015) üzenetére


#89309696
törölt tag

ABS/ESP nagy baja, hogy meg kell várnia a csúszást, az kritikus esetben meg már késő. Ezért várom a 4 motoros villanyautókat, ha van 4 független, nem darálós, darabos, hanem precízen fokozatmentesen adagolt hajtásod vagy generátor módban motorféked akkor hajmeresztően jól levisz egy ilyen lejtőn és az ESP-vel ellentétben kerékfüggetlen akár hajtani is tudja amelyiket úgy gondolja kell. Tesla nagyon remekel a padlózós stabilitásban pont a villany adagolhatósága miatt és azt nagyon messze lehet még fokozni.
Tartok tőle a gyártási költségek miatt nem lesznek 4 motoros rendszerek, legalábbis nem sima autókba.

(#189017) pècsimunkás válasza Qru (#189015) üzenetére


pècsimunkás
addikt

És ha mégis baj van, érdemes a fórumtársunk utolsó mondatát megfogadni :K : [link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#189018) molnarpeter válasza brumi1024 (#189004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

USA valószínű a sok automata miatt is hátrányos helyzetben van, mármint esélyesen a többség féket nyom és jóidő, nem kattintja át N-be :F

(#189019) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

H7 izzóból mi az ajánlott most?

A drágák nem jöttek be eddig 1-1 évet nem szoktak kihúzni a kocsiban. Tavaly előtt GE Megalight Ultra 90%-ot vettem az azóta működik viszont nem nagyon vettem észre, hogy többet tudna egy sima pár száz forintos izzónál.

[ Szerkesztve ]

(#189020) Snoop-y válasza pècsimunkás (#189017) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nemnem. Subarus korom ota tudom a varazsiget:

If in doubt flat out ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#189021) K Norbi válasza -secret- (#189019) üzenetére


K Norbi
addikt

Philips, Hella, GE.
Csak Osramot ne előre. A leghányadékabb izzó a világon.

(#189022) rbalint88 válasza -secret- (#189019) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem az osram ultra life bevalt. Ha jo allapotu a lampa, akkor szepen vilagit ez is. A ceges kocsit kb uj megalightokkal kaptam, de fel ev alatt kiegtek es a vegere mar gyengebb fenye volt a faradas miatt, mint az ultra lifenak. Az meg egy evesen is ugyanugy vilagit.

(#189023) Integrale válasza -secret- (#189019) üzenetére


Integrale
veterán

Én ezt használom a tompítottba, és ezt a reflektorba, bő két éve van az autóban mind a két szett. Először Laser volt a tompítottban is. de esős időben jobban bejött a nem emelt színhőmérsékletű.

"Bad reklám is reklám too"

(#189024) MunezXBK válasza K Norbi (#189021) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én xenonból is Osramot vettem, pöpec.

(#189025) Szoszo94 válasza MunezXBK (#189024) üzenetére


Szoszo94
őstag

+1 Cool Blue Intense :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#189026) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Végre valami hasznos fejlesztés, ami már köztünk él; "... míg a jelen az, hogy idén január elsejével új károsanyag-kibocsátási szabvány, az Euro 6d (eddigi, átmeneti 6D temp helyett) lépett életbe. Ennek egyik kitétele, hogy minden újonnan forgalomba helyezett autónál folyamatosan rögzíteni kell az üzemanyag-fogyasztást." - forrás :K

[ Szerkesztve ]

(#189027) Qru válasza #89309696 (#189016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ezért próbálkoznak mindenfélékkel jelenleg is mint pl a nyomatékvektorálás. Bár az csak kanyarban segít. :D

#nincsbennetarcsi

(#189028) Qru válasza BigBlackDog (#189026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De jó, ez akkor automatice fel is töltődik a Spritre remélem... ;]

#nincsbennetarcsi

(#189029) cappa72 válasza Qru (#189028) üzenetére


cappa72
nagyúr

"Ezt.. ezt most qrvára elhittem... na!... kész vagyunk, mint a házi feladat!"
(uristen@menny.hu)
:DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#189030) -v- válasza Qru (#188997) üzenetére


-v-
addikt

Pici kézit ha ráhúzott folna aztán csőgáz akkor ő megoldhatta volna simán.

(#189031) Qru válasza -v- (#189030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am ezek az új Subik is már puhulnak, alapból 60/40 a hajtás és azt tudja 50/50-re módosítani. Az enyém még 50/50 alapból és 80/20-20/80 között tudja variálni.

#nincsbennetarcsi

(#189032) AMD Power válasza Qru (#189013) üzenetére


AMD Power
titán

Ok! Az majd megy szépen a forgalmi mellé! :R

(#189033) rasotamas válasza Qru (#189028) üzenetére


rasotamas
veterán

Sőt, ha 100km-t megteszel 4 literből akkor 200-ért fogod kapni a kúton, ha 6-ból akkor 400-ért, ha meg 12-ből mert vettél egy V6-ot és szereted nyomni akkor majd ezerért.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#189034) Qru válasza AMD Power (#189032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha fent van a fólia akkor regisztrálj a gyártó honlapján és akkor kapsz a fóliára 10 év gyártói garit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#189035) Qru válasza rasotamas (#189033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor aztán igazán elhatalmasodna a fogyi fétisizmus. :D

#nincsbennetarcsi

(#189036) stickermajom válasza stickermajom (#188718) üzenetére


stickermajom
addikt

Egészen bepörgött a kerítésdöntögető ügyem: saját KGFB-re bejelentettem, tegnap itt volt a kárfelmérő, ma már megvan az (egész korrekt) egyezségi összeg, illetve kiment a felszólítás a károkozónak, hogy nyilatkozzon. Ehhez képest a rendőröket nem lehet elérni, hogy legalább egy ügyszámot adjanak. :D

(#189037) Qru válasza stickermajom (#189036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor sínen van a dolog. Neked fizet a bizti, a csávóval meg majd lebokszolja a biztosító.

#nincsbennetarcsi

(#189038) AMD Power válasza Qru (#189034) üzenetére


AMD Power
titán

Huh! Ez nagyon jól hangzik. Köszönöm!

Ezen az oldalon kell majd?

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#189039) Qru válasza AMD Power (#189038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha megvan már a műbizonylat akkor itt tudod majd regelni: [link]

#nincsbennetarcsi

(#189040) Zizmand válasza -secret- (#189019) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Amíg halogén izzó volt a tompítottban én ezt használtam: [link]
Philips H7 Vision +30%

Fényerőre tudott annyit, mint egy Nightbreaker, sokkal olcsóbb és tovább is bírja.

(#189041) -v- válasza Qru (#189031) üzenetére


-v-
addikt

Ez XV? Megy az keresztbe ;] [link]

(#189042) tboldi válasza -secret- (#189019) üzenetére


tboldi
nagyúr

Philips GT200 :K

(#189043) Qru válasza -v- (#189041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, XV. :K :C

#nincsbennetarcsi

(#189044) K Norbi válasza tboldi (#189042) üzenetére


K Norbi
addikt

Hova húzzák felfele ezeket az izzókat.
Jobb lenne a ledeket fejlesztenék.

(#189045) tboldi válasza K Norbi (#189044) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom, de azt igen, hogy ez az eddigi legjobb izzóm, még a 150-es Osram Night Breaker Lasernél is nagyobb fényerejű, meg kicsivel kevésbé meleg a színhőmérséklete is.

(#189046) MasterMark válasza K Norbi (#189044) üzenetére


MasterMark
titán

Azt nem teheted be hivatalosan a halogénes lámpatestbe.

Switch Tax

(#189047) tomcsi23 válasza tboldi (#189045) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért nem mindegy, milyen világítás van nagy tempó mellett. ;]
Reméljük, legalább egy hónapot kibír.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#189048) tboldi válasza tomcsi23 (#189047) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ritkán kapcsolom fel, a korábbi NBL-ek is több, mint 2 évesek és még világítanak. :)

Amúgy városi tempónál is szükséges (sötétben persze), itt, Móváron olyan gyenge utcai lámpákat szereltek fel az utóbbi években, hogy alig ér el a fényük a zebrákig. A hülye gyalogosok meg körülnézés nélkül lépnek le mindig.

(#189049) tomcsi23 válasza tboldi (#189048) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ritkán kapcsolom fel, a korábbi NBL-ek is több, mint 2 évesek és még világítanak

Elképzelhető, hogy van némi összefüggés. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#189050) tboldi válasza tomcsi23 (#189049) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak az 1 hónapra reagáltam. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.