Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) rbalint88 válasza brumi1024 (#34999) üzenetére


rbalint88
addikt

én csak azt nem értem, hogy mi a péknek gyártanak olyan autókat, amiből már az alapmodellt is korlátozni kell 250-re, ha a világ 99,9%-án nem mehetnek 130-nál többel. ebből látszik, hogy a jelenlegi irány zsákutca. vagy a szabályozást kellene eltolni abba az irányba, hogy lehessen gyorsabban haladni vagy a fejlesztést a katalógusadatok helyett a valós környezetterhelés-csökkentés felé vinni vagy -és én ebben látom a jó irányt- a közlekedést automatizálni, ritkítani közösségi modellel és ezekkel párhuzamosan gyorsítani.

(#35002) Skillet válasza focvis (#34986) üzenetére


Skillet
addikt

Traffipax. Erről most a fridzsider jutott eszembe. Pontosabban Frigidaire. Márkanév volt (ma is az), de eggyé vált a hütőszekrénnyel, mindenki arra asszociál a szó hallatán. Gyártanak hűtőt manapság is, bár itthon nem láttam sehol, a klímájukat viszont igen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35003) Skillet válasza Qtya123 (#34993) üzenetére


Skillet
addikt

Áhhh, ez tuti nem az ő tanítványa, ez kis megbúvő dzsedi... tivadarnak meg csak a szája nagy.
Bár, ha arra gondoltál, hogy a tivyke tanítványa az, aki most parkettázott... akkor tuti :K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#35004) McSzaby


McSzaby
őstag

Ma vezettem haverom 25 (!) éves Fiesta-jat, amiben évek óta Monroe Reflex gátlók vannak körbe az egész kocsin. Az én kocsimban Sachs van, olajos. Na, most a különbség a két csillapítás között valahol ott volt, ahol most én vagyok meg ahol most az Uránusz. Brutálisan levett a lábamról, szóval az lenne a kérdésem, hogy hasonló árkategóriában tudtok más gyártóktól hasonlóan sikeres szériákat? Sachs-nál pl. van megfelelője?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35005) tomiii. válasza McSzaby (#35004) üzenetére


tomiii.
aktív tag

mindegyik "olajos", vagy mire gondolsz? Újíttass fel egy szettet Lindorral.

[ Szerkesztve ]

(#35006) Mágus2 válasza McSzaby (#35004) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálad nem a márkával lesz a baj, hanem az állapotukkal. :U

(#35007) EQMontoya válasza McSzaby (#35004) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ma mentünk a ringen, és továbbra is érvényes az örök életű megállapítás: az utcán már egész keménynek tűnő, sportos futómű a ringen egy himbilimbi fos. :)
Főleg, hogy most újraaszfaltozták, tényleg olyan, mint a tükör.

Same rules apply!

(#35008) McSzaby válasza Mágus2 (#35006) üzenetére


McSzaby
őstag

(#35005) tomiii.: Eszerinti megközelítésből értettem, hogy gázos, vagy olajos. :)

(#35006) Mágus2: 1,5 évesek, nincs velük gond úgy amúgy, én most a különbségre véleményeztem. :)

(#35007) EQMontoya: Jó, most két őskori fos közötti különbségről beszélünk, nem egy pálya autóról. :DDD Arra gondoltam, hogy adott egy két ~20-30 ft.-s "stock" szerű gátló és a különbség a kettő között rajzolható. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35009) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hali!

Bosch Aerotwin ablaktörlő, 1 pár 10k körül jó ár lenne? :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35010) atos19881101


atos19881101
senior tag

Nincs itt véletlenül valaki, aki a W.E.T-nél dolgozik?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#35011) Qru


Qru
MODERÁTOR

A 2018-as országgyűlési választások előtt szinte biztosan nem vezetik be Budapesten a dugódíja - [link]

Juhúú! :C

#nincsbennetarcsi

(#35012) Kornel válasza Tsebacsi (#35009) üzenetére


Kornel
veterán

8800 volt az enyém a civicre.
Ha kell pu-ben dobom a helyet.

Qru: remélem utána már lehetőségük sem lesz erre.
Kérdés hogy más nem-e ugyanezt csinálná
Vszlg igen.
:W

[ Szerkesztve ]

(#35013) Gergőke88 válasza Kornel (#35012) üzenetére


Gergőke88
addikt

Azt tudod, hogy ezt az elozo bagazs vallalta?
4-es metro eu tamogatasaert cserebe...

(#35014) tboy93


tboy93
nagyúr

Ezert az olaszert elarulnam a japanokat :D Odatettek magukat rendesen, igen kivanos az uj alfa.

[ Szerkesztve ]

(#35015) Kornel válasza Gergőke88 (#35013) üzenetére


Kornel
veterán

Tudom.
Szerinted nem örömmel vezették volna be ezek is, ha nem ekkora a felháborodás?
Az a bajuk - amit meg is mondtak - hogy közel a választás.

Tboy: 2024 környéken 2M körül veszek egyet második autónak, hogy ha épp otthagy, ne legyen gond, hogy nincs mivel menni 😂

[ Szerkesztve ]

(#35016) nexus6


nexus6
aktív tag

múltkor lehúzták az aaa autót, viszont csak egy reklám megnevezés miatt (illetve a reklámban szereplő 7 napos visszavétel teljes jogi procedúra hiánya miatt)...
lehet ajánlani valami jó használtautóst, akitől érdemes venni, vagy aki hoz be külföldről?
csehektől érdemes behozni? skoda vagy hyundai érdekelne... Múltkor voltam bükfürdőn és tele volt cseh skodákkal és hyundaiokkal a parkoló.
még a suzuki balenot várom, németben nagyon jó ára van szerintem.
még egy utolsó kérdés. a jelenlegi fábiánkban nincs klíma, eddig kibírtuk mert baba miatt amúgy sem klímáztunk. viszont most szeretnénk klímásat. eladni majd klímást venni vagy klímát beszerelni érdemes?
mennyibe kerülhet egy klíma beszerelés? (1.2 55 LE Fabia, a teljesítmény nálunk nem számít)

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#35017) BigBlackDog válasza nexus6 (#35016) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pedig az a teljesítmény klímával nagyon kevés lenne. Beszerelés nem éri meg szvsz. Ha klímás benzines járműben gondolkoznék, akkor 90 Le alá nem mennék.

Nem a Balenonak volt kicsit "rosszabb" töréstesztje nemrég? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35018) Kornel válasza BigBlackDog (#35017) üzenetére


Kornel
veterán

90 LE?
Euro5-6-al?
Válasz viccnek is rossz.

(#35019) EQMontoya válasza tboy93 (#35014) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tényleg szép lett ez az autó, bejön. Ha a 200 lovas egy szívó v6 lenne, akkor tényleg 10/10. Azért így is elég jó, mai új autók közül talán az egyik legszimpibb ajánlat ebben a kategóriában.

Same rules apply!

(#35020) BigBlackDog válasza Kornel (#35018) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jogos, én a 8-10 éves Opelekből indultam ki, újabb autóknál rosszabb a helyzet.

(#35021) z123456789 válasza tboy93 (#35014) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem akkor is az audi jut eszembe róla. :U Lehet hogy már fel is vásárolták őket is? :D

(#35022) HoaryFox válasza nexus6 (#35016) üzenetére


HoaryFox
őstag

Vásárolj a Becsületesneppertől :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#35023) Tsebacsi válasza Kornel (#35012) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jöhet!

Az új Giulia is! Gyönyörű! :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35024) -v- válasza Tsebacsi (#35023) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, nagyon jó lenne egy olyan Giulia vilikének is :K

[ Szerkesztve ]

(#35025) Kornel válasza -v- (#35024) üzenetére


Kornel
veterán

Bimmer kell.
:P

(#35026) tboy93 válasza EQMontoya (#35019) üzenetére


tboy93
nagyúr

Es jo helyen hajt :) Biztos nem lesz olcso, de vegre valami jo alternativa a nemetek helyett :D

[ Szerkesztve ]

(#35027) EQMontoya válasza tboy93 (#35026) üzenetére


EQMontoya
veterán

A "németek" helyett?
Miért, ott mi van?
Audi amúgy sem hajt jóhelyen, a C-klasse olyan távol áll a vezetési élménytől, mint 54 lovas Skoda a dinamizmustól, a 3-as Bimmerben meg szerintem elég lélektelenek a turbómotorok, és az is egyre inkább a kényelmes irányba megy.

Same rules apply!

(#35028) tomiii. válasza tboy93 (#35014) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én bármit elárulnék érte :D Hihetetlenül jó autó lehet, eddig mindenki elvan ájulva tőle. Végre egy érdekes autó a "hétköznapi" piacon. Nincs párja, pedig én aztán sosem voltam olasz autós, még Golfról is több képem van az autós mappámban, mint bármilyen olasz autóról, de ez csúcs :D

(#35021) z123456789: Audi? Erről? Szomorú lenne, ha Audira hasonlítana. :D

[ Szerkesztve ]

(#35029) Qru válasza tomiii. (#35028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a faráról nekem egyből az Audi ugrik be.

#nincsbennetarcsi

(#35030) tomiii. válasza Qru (#35029) üzenetére


tomiii.
aktív tag

hmm lámpa mondjuk tényleg már-már túlzottan hasonló, de a komplett far nekem nem, a 3-as BMW sziluett tényleg megvan, csak tökéletesítve. :D

----------

off: most rendelek olajakat a kocsiba, persze mindenből a legolcsóbb, Mannolt, mert csak átmosás lesz, amíg nem lesznek papírjai az autónak sok km-t nem tudok beletenni a faluban, 10-20km-t kibír ezzel az olajjal, majd megint csere. Kíváncsi vagyok 3 év után, hogy fog indulni és mennyi baja lesz a motornak, anno más füstölgetett, de nem emlékszem, hogy, mennyit, mikor, remélem szelepszár szimering cserével megúszom, kicsit izgulok. :B Hát, ha idén lenne már utcai autóm is.

[ Szerkesztve ]

(#35031) Qru válasza tomiii. (#35030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mannol azért nem olyan rossz olaj... :U

mod:

A hamisított Castrolnál biztos jobb. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35032) bandus válasza tboy93 (#35014) üzenetére


bandus
veterán

nekem is nagyon tetszik, le a kalappal előttük :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35033) Kornel


Kornel
veterán

A magyar közút is olvas minket 😂
[link]
Felújítják az M1-es autópályát :)
;]

(#35034) EQMontoya válasza Kornel (#35033) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legalább nem a nyári csúcs közepén.

Same rules apply!

(#35035) focvis válasza Kornel (#35033) üzenetére


focvis
veterán

HA az M7 jobb pályára kérhetnék egy 3. sávot Balatonvilágosig.

(#35036) -v- válasza focvis (#35035) üzenetére


-v-
addikt

:K

M1-re is jól jönne a határig ..

[ Szerkesztve ]

(#35037) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Van egy serdülő korú B corsám, 3 ajtós. Mivel klímám nincs benne, gondoltam fóliáztatnom kellene az ablakokat, hátha valamivel kellemesebb hőérzet lenne a kocsiban nyáron. Főleg hátul, mivel hosszú szőrű kutyusunk is velünk szokott utazni, és szegényt telibe süti a nap a csomagtartóban.

Nézegettem a 3M Crystalline fóliáját, amit elvileg első ablakokra és szélvédőre is tehető, mert átlátszó, mégis hővédő. Ebből gondoltam előre a világosabbat, hátra a némileg sötétebb változatot, persze kérdés, mibe kerülne ez nekem :F

Szerintetek érdemes erre áldozni, ér annyit a dolog? És ha igen, van általatok javasolt szaki Bp-en, aki tudna segíteni ebben?

Kössszi! :R

(#35038) tresh válasza kew (#35037) üzenetére


tresh
addikt

Ha fólia akkor szerintem LLumar vagy semmi :))

(#35039) nexus6 válasza kew (#35037) üzenetére


nexus6
aktív tag

mi is fóliáztattuk az hátsó felét a fabianak mivel nincs klímánk. 6-8 fokot számít ha tudsz huzatot csinálni és nem melegedett fel az autó 60 fokra belül. mi a kisfiúnk miatt rakattunk fel skyfol fóliát. előre nincs értelme feltenni, mivel engedélyezve is csak a nulla sötétet lehet, szélvédőre egy szerelő sem fogja ajánlani (kavics felverődés miatt). a lényeg a napon állás, ha nem tűzi telibe a nap indulás előtt, akkor számít a fólia, szerintem.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#35040) Integrale válasza Qru (#35029) üzenetére


Integrale
veterán

Nezd meg a Maserati Granturismo, 156,155,75 hatuljat. Trapez lampak, kozottuk a rendszamtabla. Az, hogy idokozben az az olasz tervezi az Audikat, aki elotte az Alfakat rajzolta, mar nem az auto hibaja.

Eddig a megrendelesek is eleg durvan alakulnak, az eddig szeptemberig eloiranyzott darabszamot, ket het leforgasa alatt bekertek a beszallitotol. Aztan ha jon az 1.4 TBi, ami a 3 hengeres F30 ellen szep meccset viv majd, foleg arban, akkor megjobban megugranak a szamok.
Remenykedjunk! Az ajto aljan levo gagyi (kopogos muanyag, viszont kurva gaz).

Csikos sok helyen nincs kepben. FCA =! Fiat Chrysler AlfaRomeo, a motorja nem a 458 Italiabol valo, radaros tempomat van az extralistan, telefonnal osszekotheto a rendszer, Aux, savtarto, ledes lampa is van. Csodalkoznek ha automata parkolas ne lenne, mivel a Deltaba es a Giuliettaba is lehetett rendelni.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#35041) Qru válasza Integrale (#35040) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól még újíthattak volna. Az eleje ok de a háta az ma már elcsépelt annyira, hogy nem más mint egy gyenge lopás. Ettől még jó autó persze.

#nincsbennetarcsi

(#35042) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Megint emelnek a benzinárakon... :W :O #Pusztuljonazösszes #Jönanyár

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#35043) kaszaking válasza Tsebacsi (#35042) üzenetére


kaszaking
tag

Nagyon közeledünk ahhoz a 400 Ft-os benzinárhoz :(

(#35044) kew válasza nexus6 (#35039) üzenetére


kew
senior tag

Köszi!
Skyfol-nál lyukadtam ki énis, beszéltem egy emberkével, 26k-ért tenné fel hátra Shark HP fóliát. Ez megérős, vagy érdemes más típust választani? Van még az UP és IR ebből a márkából.

(#35045) kew válasza tresh (#35038) üzenetére


kew
senior tag

nem tudom az milyen árkategória, de szeretnék egy középkategóriát tartani, mivel az autó nem túl nagy értékű, így rákölteni sem akarok a szükségesnél többet :)

(#35046) sagesz93 válasza kew (#35044) üzenetére


sagesz93
addikt

Szia,

Győrben nekem egyik ismerős 20-ért tette fel a legsötétebb Skyfol HP fóliát, hátra és a két hátsó ablakra. Nekem nagyon bejön, a küllemhez is sokat ad, illetve azért ér is valamit. Szerintem ez és a Llumar nagyon hasonlóak.

[ Szerkesztve ]

(#35047) TaaT válasza Qru (#35041) üzenetére


TaaT
veterán

Pedig pont az eleje botrányos (szopott gombóc bmw F20 érzés), a hátulja a maserati-k stílusával teljesen vállalható.

Give them hell Ukraine!

(#35048) brumi1024 válasza TaaT (#35047) üzenetére


brumi1024
veterán

Abszolút egyetértek, én is az elejét tartom a gyengébb pontjának. Amúgy az F20 facelift már nem szopottgombóc, szerintem jó lett.

(#35049) stickermajom válasza kew (#35044) üzenetére


stickermajom
addikt

Én most vinnék két autót is fóliáztatni, de egyelőre tanácstalan vagyok. Amit néztem az a Skyfol illetve a Llumar. Nincs valami felület ahol meg lehet nézni, hogy a különböző %-os sötétítések hogy néznek ki kívülről, illetve belülről? :D 3% és 15% között vacillálok erősen.

[ Szerkesztve ]

(#35050) Integrale válasza TaaT (#35047) üzenetére


Integrale
veterán

Azelejenek vannak jo nezetei, de szerintem is az a gyenge pontja. Szembol bandzsi egy kicsit.

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.