Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) Qru válasza MunezXBK (#97999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Is. :D

mod:

bbubby00: Az azért kicsit más árkategória mit egy félig lefingott B6 vagy egy Ampera. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98002) bbubby00 válasza Qru (#98001) üzenetére


bbubby00
őstag

Mirol beszelsz???? Uj arukat nezve csak egy elhanyagolhato 60milla :DDD ;] ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#98003) -v- válasza Qru (#97998) üzenetére


-v-
addikt

Az a baj, mire összespórolunk egy model 3-ra, addigra csődbe megy a tesla :C

Láttam QX30-as Infinit-t, és kurvára tetszik ... mi lehet a baj velem :F

[ Szerkesztve ]

(#98004) szőröscica válasza Magnum_ (#97988) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem ertesz te ehhez. A Tesla szar, mert 2 tonnas limuzin letere csak egyenesben gyorsulja le a sportmotorokat, szerpentinen nem jo kenni neki. Bezzeg az 500 loeros gurulo panelhazaknak! Az Ampera meg szar, mert nem Tesla. ;]

Amugy meg, ahhoz kepest, hogy hany eves konstrukcio a Volt, meg mindig ez a toronymagasan legnagyobb valos villanyos hatotavu plugin hibrid. Ennel tobbet villanyrol csak a ,,valodi" elektromos autok tudnak menni. Csak ebbe beulsz, es mindenfele tervezes nelkul legurulsz a francia rivierara, mikozben benzinbol sem eszik egy literrel tobbet mint egy 2 literes dizel. Szoval igen, filleres, meg egyszeru, meg szegeny ember Teslaja, tudom en, de en rohadtul szeretem.

(#98005) bitpork válasza szőröscica (#98004) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy vérbeli autóbzi nem számolgatja az autóra el nem költött pézt, hanem élvezi az üzemanyag gázokat. Itt a gyökere a félreértésnek. Kinek mi a prioritás. Én is élveztem a teslát Koppenhágában, de ahogy a barátom is a panameránál maradt úgy én is csak másodikként tudom elképzelni a villanyozást most még.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98006) -v- válasza bitpork (#97982) üzenetére


-v-
addikt

itthon is vannak 1500£ többszörösét megkereső emberek: van olyan akit te is ismersz innen az autósból

Az én vagyok. Ja nem .. az isten ****** *** :((( :C

(#98007) MunezXBK válasza bitpork (#98005) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Há nem tom. V motor nélkül se nagyon tudom elképzelni a dolgot. :D

(#98008) -v- válasza bitpork (#98005) üzenetére


-v-
addikt

Egy vérbeli autóbzi

Nem mintha ennek lenne definíciója, hogy ez mit jelent :)

barátom is a panameránál maradt

Mondjuk azzal én se sírdogálnék ;]

[ Szerkesztve ]

(#98009) szőröscica válasza bitpork (#98005) üzenetére


szőröscica
addikt

Utazni en most egy E39 540i Touringot tudnek elkepzelni, de csak es kizarolag hetvegi, hosszu tavra menosnek, amolyan hobbiautokent. Ott nem szamolgatnam. De a mindennapi varosi daraloban mar nem kellene belsoegesu motor.

De mivel nincs helyem, penzem es szuksegem ket autora, ezert nekem most plugin az idealis. majd ha elerhetobb aruak lesznek a 60kwh koruli akkus teljesen elektromos autok, akkor pedig olyan.

(#98010) bitpork válasza szőröscica (#98009) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ennyi. Kinek mi a prioritás. Én még remélem egy darabig nem növöm ki a v6 traktorozást :)

[vilike]: mi az hogy nem tudjuk? Aki féket használ az buzi. Rgo nem szeretheti az autót ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98011) szőröscica válasza bitpork (#98010) üzenetére


szőröscica
addikt

Na, akkor ez jo hir, az Amperaval nem kell fekezni szinte soha. :D

(#98012) Snoop-y válasza szőröscica (#98011) üzenetére


Snoop-y
veterán

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#98013) bitpork válasza szőröscica (#98011) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én a böhönyékkel is csak nagyon ritkán, mert a motorfék olyan h lefejeli az ember a szélvédőt ha hirtelen lelépek a gázról :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98014) molnarpeter válasza DonThomasino (#97937) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Külső gumi átmérő számít, felni diameter mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#98015) kisza25 válasza bitpork (#98005) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tehát, ha valakinek nincs pénze, az nem is lehet autóbuzi, értelek...
Én imádom az autókat, de nekem nagyon meg kell fontolnom mennyit tudok költeni az autóra, nincsen kihajigálni való pénzem, de pl. tegnapelött 450 km-t autóztam egy alufelniért, mert harmadáron volt és így végre megengedhetem magamnak, hogy alufelni legyen a gépen. Én lennék a legboldogabb, ha lenne pénz nagymotoros, benzines 6/8 hengerest venni és fenntartani, de nincsen :O
Egy e39 540i is boldoggá tenne, de nem tudnám fennttartani. Meg 1-1 nap kiesne pénzt sem tudnék keresni, tehát csak második autó lehetne.
Remélem egyszer lesz elég pénzem lóvéra és akkor lesz egy hobbyautóm :P
Amúgy egy dieseles nem is igazi autóbuzi ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98016) Skillet válasza Qru (#97998) üzenetére


Skillet
addikt

Hiszek neked, de nem érdekel a villany. :N
Az, hogy mit lép, egy dolog. Az a baj, hogy hosszú ezt leírni. Aki tudja, érti... vagy fordítva ;)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#98017) bitpork válasza kisza25 (#98015) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1: ha nincs buzulósra pénz, akkor miért költesz aluLfelnire? Ezt kimagyarázni nem lehet. Vagy van, vagy nincs. A kettő közötti átmenet.
2: az autós világ legnagyobb tévedése hogy a traktor nem alkalmas autóbuzulásra. Az igazán komoly autóbuzik, a kamionokat szeretik...
3: kifogásgenerátort már nem egyszer felmondtad. De egyszerűen nem tudom elfogadni, mert ismerem a helyzetet. Nekem is eseti bevételem van, van amikor az egyszerit 3-6 hónapra be kell osztanom úgy hogy mellette a melóba és minden egyébbe is csak tenni kell a zsét.

Valld be h porcosodsz ha megtoszhatsz 1000Ft-t és akkor leszállok rólad ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98018) kisza25 válasza bitpork (#98017) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1., olyan áron volt, hogy akár keresni is tudok rajta (autóbuzik egyik legjobb kifogása:P)
2., ha eladom az i20-at (márpedig jövőre eladom) 3M alatt az egyetlen alufelnis i20 lesz a kínálatban, tehát könnyeben el tudom adni, akár jobb pénzért (így magyaráztam meg magamnak, hogy megéri:P)
3., Tehát ez a felni egy befektetés, jobban hoz, mint a bankban lévő zsé:D
4., A diesel büdös (bármilyen autóval lehet valaki autóbuzi, akár egy kispolákkal is)
5., nem is vagyok fillérbacó, csak spórolni kell nevelést kaptam:P
Amúgy te megakarod fogalmazni, hogy mi az az autóbuzi, de azt mindig csak a saját szemszögedből tudod, mert azzal tudsz azonosulni.
Van egy haver aki egy 28 éves toyota corola-t 0-ra lecsupaszított, az egészet újra fényezte, alváz-védőzte, üreg kezelte, kicserélte a kárpitokat. Motorját szétszedte, kipucolta, majd az egészet összerakta, mindezt meló után és utána odaadta anyukának a kulcsát, hogy tessék annya az autód rendben van.
Szerintem az autóbuzi nem egy konkrét dolog, hanem dolgok sokasága és változó, hogy kinél miben nyilvánul meg.
pl. én minden évben ott vagyok az F1-en, WTCC-n (idén már WTCR)...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98019) BigBlackDog válasza kisza25 (#98018) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"A diesel büdös"

Már párszor leírtam, hogy ez sem igaz teljesen. Ha a kipufogógázra gondolsz, akkor normális gázolaj kell bele (pl. OMV MaxxMotion D), ha az utastérre, akkor meg illatosító. ;] Mondjuk az igaz, hogy tankoláskor nem a finom benzinszagot érzed, de azt a pár percet ki lehet bírni.

(#98020) kisza25 válasza BigBlackDog (#98019) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak viccnek szántam ;) , bár tényleg büdös:P A crdi szagától rosszul voltam, meg amikor tankoltam akkor sem akart elmúlni az orromból a diesel szag, a benzin sosem zavart :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98021) rbalint88 válasza BigBlackDog (#98019) üzenetére


rbalint88
addikt

Szerintem a gazolajnak is jo illata van :B

Amugy kezd elmenni eleg rossz iranyba a topik, olyan emberek miatt, akiktol tobbet vartam, azt hittem kinottek mar az ovodat, de sajnos nem :(

(#98022) focvis válasza BigBlackDog (#98019) üzenetére


focvis
veterán

Számomra is minden dízel roppant büdös, irritálja a torkom, csípi az orrom a kipufogógázuk. Ettól még lehet hátbab@szósan jó egy kajak dizli.
A Tiédnek a hangja is kimondottan jó. Porky pedig igazán vehetne egy V10 TDI-t, időnként kibérelném tőle.

[ Szerkesztve ]

(#98023) bitpork válasza kisza25 (#98018) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Halló! A buzulás mindig szubjektív, pl ezért nem lehet azt kijelenteni h csak benzin - pont ezt írom.
Felhozod a barátodat aki szerelős autóbuzi. Te is szerelős vagy? Vagy csak az lebeg a szemed előtt h legyen holnap +1 Ft -od? :P
Mi is kijártunk F1re még sógorékhoz is pár tucat éven keresztül. De mára már a kényelem többet ér nekünk :B

(#98021) rbalint88 : bocsánatot kérek, nem akartam mérgezni a topikot, befejeztem :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98024) -v-


-v-
addikt

Megmondjam, milyen a dízel? ;]

(#98025) Qru válasza Skillet (#98016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Értem hát. :K Nekem adott esetben jó lenne Bubi mellé vmi kis elketromos gyösz majd a jövőben.

mod:

vilike: Olyan mint a fék? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#98027) -v- válasza focvis (#98026) üzenetére


-v-
addikt

16Nm nem rossz 12.5 kilóra :K ;]

Max. Load --> beleférsz :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#98028) Qru válasza focvis (#98026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már vártam, hogy a SpeedItUp honlapja nyílik meg erre egy villanypöcsköszörűt látok... Csalódtam benned. ;]

#nincsbennetarcsi

(#98029) BigBlackDog válasza focvis (#98026) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Következő autós talira jössz majd ezzel? Vihetnél egy kört vele, kíváncsi lennék, hogy mit tud 0-40-en. ;]

(#98030) Qru válasza BigBlackDog (#98029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel 1/4 mérföldről 1/4 mérföldre élne...

Olyan gyakran kéne tölteni. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#98031) kisza25 válasza rbalint88 (#98021) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Front van, esik, mindenki kötekedősebb, amúgy szerintem ugyanarról beszélük bitmalaccal, csak kicsit elbeszélünk egymás mellett:P
Béke :R
bitpork: volt idő mikor neki álltam megszerelni
Ma már nem nyúlok bele, amúgy is 2006 óta csak garis autóm van

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98032) -v- válasza focvis (#98026) üzenetére


-v-
addikt

Hm ez kurva jó cucc, ha olyan helyen lesz épp a meló, tudom mit kell venni :R

(#98033) EQMontoya válasza focvis (#98026) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez nem rossz, lazán be tudnék vele járni bringauton. Csak esőben nem fun.

Same rules apply!

(#98034) MunezXBK válasza EQMontoya (#98033) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viszont kihívás, nem bírod? :D

(#98035) focvis válasza -v- (#98027) üzenetére


focvis
veterán

Majd fogyózok :DD Kb. 90 kg vagyok, a rollerrel együtt legyen 100 kg; egy átlagos kompakt sofőrrel, megtankolva 1400 kg. 14x16 Nm = 175 Nm, ennyit kellene tudnia a kompaktnak.

BBD: Vmax 25 kmh. Ami járdán nem rossz. :D Autók közé nem szívesen mennék vele.

103 K Ft vámolva. 120 napi ingázással égetek el ennyi benzint.

[ Szerkesztve ]

(#98036) EQMontoya válasza MunezXBK (#98034) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van esőnadrágom, csak az nem annyira irodakompatibilis. :D

Same rules apply!

(#98037) -v- válasza focvis (#98035) üzenetére


-v-
addikt

Vannak rá custom romok ahogy nézem, amivel jobban megy ;] :C
Be is bookmarkolom a topikját.

(#98033) EQMontoya: neked is az orosz fw kéne rá, mert a lágymányosin meg lehet húzni rendesen :DD

[ Szerkesztve ]

(#98038) BigBlackDog válasza focvis (#98035) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Elvileg van valami orosz FW rá, amivel ki lehet lőni a limitet. :DDD

(#98039) EQMontoya válasza -v- (#98037) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak 81kg vagyok már, nem szükséges. ;]

Same rules apply!

(#98040) tboldi válasza BigBlackDog (#98038) üzenetére


tboldi
nagyúr

Baszki, már ilyenekre is van custom fw? Majd megnézem, hogy pl. a kávéfőzőnkre van-e. :DDD

(#98041) -v- válasza EQMontoya (#98039) üzenetére


-v-
addikt

Nem azért, a speed limitet kiiktatni :)

(#98042) EQMontoya válasza -v- (#98041) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ezekkel a mikrokerekekkel nem szívesen kapnék telibe egy katyut 30 fölötti tempóval.

Same rules apply!

(#98043) kisza25 válasza EQMontoya (#98042) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Esőnadrág+térdvédő+könyökvédő+sisak, pedig biztos jól mutatnál:D

MÁS: az létezhet, hogy úgy csinálnak meg egy autót, hogy klíma bekapcsoásakor más motormódra kapcsol az autó :F
Gondolok itt arra, hogy normál a klíma bekapcsolása negatív hatással van a teljesítményre, de az i20-nál tegnapelötti 450 km autópályás etapon úgy éreztem jobban megy, ha megy a klíma :F
Ezt korábban a kia ceednél is így tapasztaltam, lehet erre valami értelmes magyarázat?
Mondjuk az biztos, hogy a motor fordulatszámát megemeli kapásból, ha benyomom a klímát, lehet belenyúl az elektromos gázpedálba is, hogy pl 10%-nál 12-15% -ot ad, ha megy a klíma? Valami ilyesmire tudok gondolni, vagy rajta van a 84 lovas szoftver is és arra vált át:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98044) Snoop-y válasza kisza25 (#98043) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet valami boost opcio van benne :D
Nissan Juke-ban pl ha megy a klima de padlot nyomsz akkor automatikasan tud valtani eco-bol normal vagy sport modba.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#98045) kisza25 válasza Snoop-y (#98044) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lehet kikapcsolja addig klímát és azért indul meg

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#98046) tboldi válasza kisza25 (#98045) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez a megoldás elég gyakori. :K

(#98047) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Ismét autóbérléssel kapcsolatban írok. Lefoglaltam a rentalcars -on az autót (Fiat 500), rendben is ment minden. A bank viszont (OTP) nem ad hitelkártyát. Minden hónapban van rendszeres jövedelmem, hitelem sincs sehol, nem kevés pénz van a bankszámlámon is, de a rendszer elutasítja (legalább 6-7x próbálta az ügyintéző, fel is hívta a közppontot hogy mi a probléma mert én mindennek megfelelek, de nem adtak neki sem információt). Most az otp köztpontjában elbíráslásra vár az ügyem, sok jót nem várok, a kérdésem lényege, hogy sehogy nem tudom megoldani, hogy sima dombornyomott hitelkártyával tudjam az autót bérelni? Hívjam fel a bérlő céget a problémával? 3 hét múlva lesz az utazás...

(#98048) bitpork válasza máyköl (#98047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A legtöbb esetben a debit kártya (nekem is az van) nem jó , mert nincs mögötte hitelképesség vizsgálat. Én is belefutottam már Dániától kezdve mindenhol is, hogy hiába van rajta pár ezer €, még tankolni sem tudok vele mert nem tud az automata "hitelt" beterhelni rá.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#98049) Integrale válasza máyköl (#98047) üzenetére


Integrale
veterán

Nincs olyan opcio, hogy legnagyobb biztositassal berelheted Debit-tel is? En most bereltem egy 500-ast Skociaban es Hollandiaban, jocskan dragabb, de nem kell hitelkartya.

"Bad reklám is reklám too"

(#98050) Snoop-y válasza bitpork (#98048) üzenetére


Snoop-y
veterán

Plusz nem tudjak megterhelni elore £3-4K -val berles idejere sem :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.