Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) DeFranco válasza mycso (#8299) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja meg fényező... jobb esetben.

gyerekkel családdal már nem vagy ilyen viccesdezső.

(#8302) AMD Power válasza mycso (#8299) üzenetére


AMD Power
titán

Én inkább hagyom ,hogy megelőzzön. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8303) -v- válasza AMD Power (#8295) üzenetére


-v-
addikt

Meg ha lopott verda azt is figyeli ...

Engem 1 dolog zavar mindig, sokan mondják hogy ha szabálytalankodsz ne sírjál fizesd be a büntit mert te szegted meg a szabályt, és ezzel 100%-ig egyet is értek, csak mindig zavar hogy az én kis gyorshajtásom sok helyen bár lehet hogy megszegi a szabályt, mert ott kitudjamilyen tábla van, de nem szegi meg az ésszerűséget, mert más sokkal rosszabb kondíciókkal rendelkező útszakaszon meg 70 van ... mindegy is, nem az én dolgom eldönteni, az én dolgom betartani, ha kint felejtett 30-as tábla akkor kint felejtett 30-as tábla, megszegem szopó, fizetek ennyi. Viszont erre van ugye kiterjedt ellenőrző rendszer, trafipax, és le is húzzák soxor még azokat is, akik tudatosan figyelnek ... a tapló paraszt záróvonalon ügyeskedőt, meg még egyéb módon sokkal baleset veszélyesebb gyökeret meg azt látom nem húzzák le, mert valahogy a kínai xenonos gyökereket sose veszik ki a forgalomból, hogy vakítasz papa ennyi volt, vegyük ki ezt az izzót most.. a hátulról letolós gyökereket se tudják ellenőrizni, az alkalmatlan vezetőket lassú hajtókat se szedik ki.
Végre talán majd megbasznak olyat is, akit eddig nem, pedig ugyanúgy megérdemelné ...

(#8299) mycso : nem így kell, gázfröccs vissza harmadikba és leszállsz a gázról, akkor nincs féklámpa se, motorfék megfogja rendesen és megy a csodálkozás meg a pánikszerű satuzás mögötted ;)

(#8304) tomcsi23 : hát jah az tökös gyerek aki a román kamionossal is eljátssza :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8304) tomcsi23 válasza DeFranco (#8301) üzenetére


tomcsi23
veterán

A román kamionost sem fogja meghatni.

AMD, hát az ilyen ne is előzzön meg. Inkább elhúzok előle.

Mycso: lehet beszari vagyok, de az ilyen kaliberekkel én nem szórakozok. Meg amúgy sem fogom rá poénból nyomogatni a féket. :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8305) mycso válasza DeFranco (#8301) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ez van...
(#8304) tomcsi23: dehogy nem

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8306) AMD Power válasza -v- (#8303) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze ez a 30km/h, meg 40km/h táblánál állnak a majmok és fotóznak, ez tényleg gázos. Ki tud 30-al menni...!? Vicc. :DDD

tomcsi23 Gondolom neked se gyereked se senkid nem ül a kocsiban + nem egy 1.4 Opelod van ha jól gondolom!? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8307) -v- válasza AMD Power (#8306) üzenetére


-v-
addikt

Nyilván senki, és ha sokat mész, akkor statisztikai alapon előbb utóbb bele is szaladsz :)

(#8308) TaaT válasza AMD Power (#8300) üzenetére


TaaT
veterán

Ja ok. :B

Nem sokszor voltam fent pesten, ebből is adódik hogy relatíve kevés suttyóval találkoztam eddig. :)

Give them hell Ukraine!

(#8309) mycso válasza tomcsi23 (#8304) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én sem szórakozom és nem nyomkodom poénból a féket, nem is írtam ezt sehol.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#8310) tomcsi23 válasza AMD Power (#8306) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elsősorban a román kamionosra gondoltam, a suttyó autósok, ha eléggé tajparaszt, úgy is hamar megelőz, de ha sokáig tolja a seggem, akkor bizony én lépek el.
Miért kérdezed a családot?
Szerintem tudod, milyen kocsim van (lassan 7 éve ugyanaz :) ).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8311) VegyesTamás válasza DeFranco (#8275) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Őőőő azért aki a sárgán jön át és én sárgapirosból indulok abból elég nehezen lesz telibeb@szás ugyanis rohadt nagy átfedéssel dolgoznak a lámpák nemtudom figyeled-e amikor megállunk egy sárgánál, megkapom a pirosat eltelik 2-5 mp mire a merőleges sáv kap egy sárgát és aztán zöldet. Olyan nincs, hogy mindketten sárgán megyünk át és puff...akkor valaki pirosan kell, hogy átmenjen.

Megértem én azokat akik menetelnek napi 10-40 km-t aztán joccakát...engem kicsit bosszant amikor második állásként este 9től reggel 6-7ig kinn vagyok hétvégén, és a két nap alatt megyek ~4-500km-t 90%-ba csak budapesten...ilyenkor kicsit zavaróak ezek az "apróságok" másrészt meg ezek nem azért kapják a fizujukat, hogy értelmesen beállítsák a lámpákat? Mi az, hogy komplex? Kicsiz bonyolultabb dolgokat is megoldottak már a világon (igen talán még Mo.-n is) mint a lámpák hangolását...más kérdés..hogy "haggyadmáájóázúgy mennyünk afa#zba úgysemfizetikmeg... hozzáállással keresztrejtvényt sem, de még a 5x5 -t sem lehet igényesen megoldani

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8312) -v- válasza VegyesTamás (#8311) üzenetére


-v-
addikt

rohadt nagy átfedéssel dolgoznak a lámpák

:N nem mindenhol. Az emlegetett csepeli kereszteződéstől 1 utcányira :DDD tudok mondani (odafele arra megyek, vissza a másik irányba) neked olyat, ahol kb. egyszerre lesz sárga nekik, és nekem piros sárga. Volt már, hogy piros sárgára ráindultam, és a kamion majdnem átment rajtam, mert az érett zöldön még átment :)
Akkor azt hittem mekkora gyökér, átment a piroson, aztán azóta megfigyeltem (mivel sokadszorra volt már ilyen), hogy így van beállítva a lámpa, és nem kell kapkodni az indulással ... :U

[ Szerkesztve ]

(#8313) DeFranco válasza VegyesTamás (#8311) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nincs az az érett sárga, ami valakinek nem fér bele (csak hogy egy általános lózunggal éljek én is)

teljesen igazad van amúgy, a hülye forgalomszervezés felb.sz és zavaró. tiszta sor. de ez sem téged sem mást nem ment fel a szabályok betartása alól, és visszásnak tartom, hogy a szabályszegők (tegyék ezt bármilyen vélt vagy valós jogossággal) óbégatnak a leghangosabban. (általános alany megint csak nem kell magadra venni, már minden ilyen szarra ugrok, mert annyira tele a puttony).

ennyit tudok mondani a forgalomszabályozásról.

(#8314) -v- válasza DeFranco (#8313) üzenetére


-v-
addikt

nincs az az érett sárga, ami valakinek nem fér bele (csak hogy egy általános lózunggal éljek én is)

Nem tudom amúgy mi van csepelen, de az emlegetett kereszteződéstől eltekintve amúgy ott már nem egy helyen láttam embereket szánt szándékkal átmenni a piroson :Y M0 felhajtó fele, látta nem jön senki, át a piroson ... Rákóczin is (csepel) kicsit lassít, látja nem jön senki, át a piroson 60-al ... (utána meg végig a buszsávban) :U

(#8315) zoo8800


zoo8800
veterán

Nem úgy volt, hogy a megyehatár utáni első lehajtóig használhatók a megyematricák? Az M3-ason a Pest megyei matricával ezen logika szerint Kerekharasztig lehetne menni, de a térképen azt látom, hogy Hatvanig. Ez már az újabb térkép.
Kukuljak meg, ha értem :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#8316) DeFranco válasza zoo8800 (#8315) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hm... jogosnak tűnik.

(#8317) zoo8800 válasza DeFranco (#8316) üzenetére


zoo8800
veterán

Előkotortam. Kinyomoztam. Beleolvastam a rendeletbe, abban szó sincs arról, hogy alap esetben az érvényességi területen kívüli első lehajtóig lenne használható az adott út. Khm. kapja be a média :)
Egy táblázatban van összeszedve, melyik matrinya mettől meddig érvényes.
2. melléklet a 37/2007. (III. 26.) GKM rendelethez, a 3. oldaltól.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#8318) DeFranco válasza zoo8800 (#8317) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Aha, ez frankó!

Itt van mellé a térkép a csomópontszámokkal: [link]

Ez alapján már pontosan belőhető az összes szakasz.

seo: útdíj, megye, megyematrica, matrica, autópályadíj

(#8319) Rivaul válasza DeFranco (#8318) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez alapján a térkép alapján a térkép alapján engem tuti megbaxnának...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8320) DeFranco válasza Rivaul (#8319) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Melyik nem megy? A betűk vagy a számok? ;]

(#8321) Rivaul válasza DeFranco (#8320) üzenetére


Rivaul
addikt

Igazából egyik sem :( Nem tudnám megmondani mikor kell lehajtanom hogy ne szívjak be vele :((( Kíváncsi vagyok a népszerű navikat belövik-e abszurdisztáni üzemmódra valaha...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8322) DeFranco válasza Rivaul (#8321) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megnézed a dokument:

1 Bács-Kiskun
M5

Érvényesség kezdete:
szelvényszám:52+680
csomópont: 53 Örkényi csomópont
Érvényesség vége:
139+300
csomópont: 140 Kisteleki csomópont

Megnézed a térképet, ott van rajta a kék 53-as szám, meg gyk odaírva hogy Örkény, onnantól érvényes a BK matrica, viszed le a szemed a kék 140-es számig (gyk Kistelek), na és pontosan addig érvényes. Egyszerű as fuck.

Amúgy meg: [link]

(#8323) Rivaul válasza DeFranco (#8322) üzenetére


Rivaul
addikt

Az alsó tervezős megoldás szimpatikus. Csak az az egy bajom van ha benézem mert épp hátba rúg a kölyök vagy stb akkor lecsúszok a lehajtóról és már is jön a "tartozom neked" cetli. Nem vagyok én megbékülve ezzel a rendszerrel :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8324) DeFranco válasza Rivaul (#8323) üzenetére


DeFranco
nagyúr

veszel országos matricát? problem? ;]

mi tavaly országosat vettünk, de most elég lesz 3 megyés. a hevesit meg sem kellett volna venni, mert elkerülhető lenne, ha az egyel előbbi lehajtón megyek le, az még jó a pest megyeivel, de úgy voltam én is vele, mint te, hogy egyszer nézem be valami miatt.

(#8325) VegyesTamás válasza DeFranco (#8313) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

persze, nem azt mondom, hogy ez a jó hozzáállás, de amikor reggel fél 4kor már mennék haza legszívesebben, és még mindig kapjuk a címet, hogy 10 perc múlva oda kell érni..hát anyádlámpa :D

Rivaul: waze fórumon azt az infot kaptam, hogy ne is álmodjunk, hogy beleteszik a navikba..ugyanis ez HUNGARIKUM nem foglalkoznak vele :(

hozzáteszem a waze szerintem még mindig rávisz a fizetős motyókra.. persze van pest megyém pont ezért de ez így nem tetszik

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8326) Rivaul


Rivaul
addikt

Apos segitett ket percre olajcserenel es nem huzta meg rendesen az uj szurot. Kicsit szivargott. Most gyorsan alafekudtem es lancos leszedovel utan huztam, viszont kicsit meghorpadt a szuro. Kapkodtam a retek idobe... Nem veszes de egyenetlen lett az egyik oldala egy 10ft-nyi reszen. Funkcionalitasban gatol ez, vagy azt a 10ekm-et kibirja. Nem szivesen cserelnek megint olajat egy szuro miatt...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8327) TaaT válasza Rivaul (#8326) üzenetére


TaaT
veterán

Amíg a belseje (a szűrő) nem sérül addig nincs probléma. [link]

Give them hell Ukraine!

(#8328) AMD Power válasza Rivaul (#8326) üzenetére


AMD Power
titán

Én sajnos pont az ilyenek miatt bizom mindig a szerelőmre még ezeket is. Se energiám, se kedvem szerelgetni. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8329) Rivaul válasza TaaT (#8327) üzenetére


Rivaul
addikt

Zsír! Ennyire nem nyomódott. Köszi :)


AMD Power
Én nagyon szeretem magam szerelni, amolyan hobbi. Csak most nem hiányzott és kapkodtam. Fránya hóesés :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8330) Melack


Melack
veterán

Van valakinek autószerelő ismerőse Érden vagy környékén, aki meghallgatna nekem egy kocsit? Igény szerint meg is nézné?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8331) DeFranco válasza Melack (#8330) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi van vele?

(#8332) AMD Power válasza Rivaul (#8329) üzenetére


AMD Power
titán

Én az ilyenekhez ügyetlen és türelmetlen is vagyok. :(

Folytatódik az üzemanyagok drágulása :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8333) Melack válasza DeFranco (#8331) üzenetére


Melack
veterán

Egyelőre csak talán, vezérlés/vízpumpa, de egy ember mondta csak eddig - aki mondjuk tényleg foglalkozik a kocsival.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8334) DeFranco válasza Melack (#8333) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vezérlést cseréltél benne vételkor? Vízpumpát? Mi a tünet, milyen hangja van? (gondolom hangja van)

(#8335) Melack válasza DeFranco (#8334) üzenetére


Melack
veterán

Persze, szinte egyből. Pumpát is. Életemben nem hallottam még hibás vizpumpát. Nekem kezdetektől fogva ilyen a hangja.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8336) Rivaul válasza Melack (#8335) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt a szerelot megneznem aki kihall egy rendetlenkedo vizpumpat :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8337) tomcsi23 válasza Melack (#8333) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mi a gondod vele?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8338) raczger válasza Rivaul (#8336) üzenetére


raczger
őstag

Pedig van, bátyámnál is a vízpumpának volt olyan furcsa nyekergő hangja alapjáraton, meg menet közben is valami más, szerelő mondta, hogy vízpumpa, cserélve lett és az is volt a hibás, azóta csendes.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8339) DeFranco válasza raczger (#8338) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sok minden lehet, görgő, generátor, ékszíj, vízpumpa

persze el lehet találni, meg van olyan jellegzetes hang amit kihallani, de jellemzően inkább fejvakarás megy, hogy vajon melyik lesz.

(#8340) Melack válasza tomcsi23 (#8337) üzenetére


Melack
veterán

Semmi, csak szeretném leellenőriztetni. Ha tényleg az, akkor cseréltetnem kell. Csak nincs mihez viszonyítanom.
Itt is megkérdem: jár valaki innen Ecseren? Egy darab fékalaplap kellene.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8341) MunezXBK válasza Rivaul (#8336) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Anno a Corsamban zene mellett is hallottam. Akkor fullos szerelő vagyok? :DD

(#8342) VegyesTamás válasza Melack (#8340) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Annak a legpontosabb módja, ha lebontják a vezérlést és megforgatják a görgőket meg a pumpát...esetleg a segédszíjat le lehet dobni, aztán beindítani anélkül akkor is van-e a hang.

AMD Power: ezt nem bírom idegileg hova a faxba drágul már amikor 50 dolcsi most egy hordó olaj? Kva élet akkorát zuhant most megint a részvény mint az állat mi a fszt drágul? Rosszat sejtek, és ha bejön amit gondolok én fogok blokádot szervezni... :(((

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#8343) Rivaul válasza MunezXBK (#8341) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem. Egy kib..ott zseni vagy :D Most komolyan. Biztos van olyan hogy annyira megfárad hogy van hangja, de alap esetben a vezérlés az amit csak szemrevételezéssel lehet diagnosztizálni sztem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8344) MunezXBK válasza Rivaul (#8343) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, de én vízpumpáról bazseválok. :DD

(#8345) Melack válasza VegyesTamás (#8342) üzenetére


Melack
veterán

Erre számítok én is, csak jó lenne nem horror árát fizetni érte. Most adtam ki 140k-t, és egy nyamvadt használtan kb 500 Ft-os alkatrész (fékalaplap) miatt nem jó teljesen a kézifék.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8346) AMD Power válasza VegyesTamás (#8342) üzenetére


AMD Power
titán

Én nem tudom. De ez a benzinár pedig még így is magas.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8347) tresh válasza Rivaul (#8343) üzenetére


tresh
addikt

de alap esetben a vezérlés az amit csak szemrevételezéssel lehet diagnosztizálni sztem.

inkább azt se:)) jó persze feszesség hogy jelen van e azt meg lehet nézni de az állapotát hogy milyen nem igen..én mindig azt szoktam javasolni hogy használt autó vásárlása esetén első a vezérlés csere és akkor nyugodt leszel mert tudod 5 évig vagy 100e kmig rendbe vagy nem ér meglepetés. A vízpumpám nekem 2000km alatt meghalt a gyári valeo a meganeba, igaz halottam a hangján is hogy valami nem kóser.Nagyon örültem megint szedhettem szét a vezérlést ;]

(#8348) Melack válasza tresh (#8347) üzenetére


Melack
veterán

Milyen hang? Mert mostmár engem "csak" ez izgat.

(#8349) tresh: gondolom bentről is lehet hallani. Igyekszem valahogy "meghallgatni". Nekem eleve hangosabb a verda, mert valami légbeömlő doboz (vagy mi a fene) hiányzik - rezonátor nah.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8349) tresh válasza Melack (#8348) üzenetére


tresh
addikt

nyekergő,ciripelő ami nagyobb fordulat hatására élesedik.

(#8350) VegyesTamás válasza AMD Power (#8346) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Jaja..eddig egy éjszaka maradt a benyán 3-4k is akár most majd örülhetek ha nem én dobok be 2ft ot km-ként...:(((

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.