Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) barnam_ válasza Qru (#38992) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ok, értem.

Bár a trélerezés hasznos lehet adott esetben, de remélem a Merci sosem hagy cserben. :)

(#38997): azért azt se feltétlenül mondanám, hogy a budapesti közlekedési morál a normális...

(#39002) Qru válasza zoo8800 (#39000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HDi akart lenni. Jogos. :D

mod:

Aggregátor: 20k-ért kb a következő sarokig visznek el... Szóval csak emiatt ne kössél. Ott kezdődik, hogy 10k körül van a kiszállási díj...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#39003) zoo8800 válasza Qru (#39002) üzenetére


zoo8800
veterán

Van ott más is :D lelki szemeim előtt látom, ahogy a C4-papa, a C4-mama, meg a pici C4-ecske kézen fogva vonulnak a 'pályán :))
(bocsi)

rip and tear, until it is done

(#39004) Qru válasza zoo8800 (#39003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg nem robbannak nincs gáz. :D

#nincsbennetarcsi

(#39005) barnam_ válasza Qru (#39002) üzenetére


barnam_
nagyúr

Na akkor én nem leszek klubtag :D

Köszi a véleményt.

(#39006) tboy93 válasza roberto211 (#38994) üzenetére


tboy93
nagyúr

De akkoris nagy forma volt :D

(#39007) Qru válasza barnam_ (#39005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy nőnél még érthető aki nem áll neki kereket cserélni a 67-es út mellett a zuhogó esőben/hóban az ok. De te meg én akinek már az oviban is kerékkulcs volt a jele az oviban... Érted. :K

#nincsbennetarcsi

(#39008) Reaper válasza EQMontoya (#38996) üzenetére


Reaper
őstag

+1, meg Eger, meg Szolnok, leérek Pestről kb 1 óra alatt, utána még fél óra legalább amíg a Szolnok-Martfű távot megteszem, mert mindenki alszik. Ennél már csak az a jobb, mikor valaki innen feljön Pestre, és a Hungárián vágtat 45-tel, hogy be ne mérjék, a belső sávban, az ilyenekkel úgy tudnék ordítani :(((
Bár a mai nyugger se volt semmi, egy az, hogy nem tudja a több sávos körforgót használni, de utána M0 bevezető 40-nel, és nem gyorsít, és egy 118BMW azért szerintem tudna többet, majd mivel azonnal be is vágott a következő sávba, nekem volt hely, megelőztem, erre még ő mutogat meg villog... Áh, mindegy, iszok egy kávét inkább, nem idegeskedek :)

(#39009) barnam_ válasza Qru (#39007) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ma pont a 67-es úton jöttem végig :))

Ha már kerékcsere: krokodil emelőt hol érdemes venni? Praktiker, obi, stb. ilyen helyeken árulnak normálisat?
Nem akarom túl sokat használni, csak biztosabbnak érzem, mint a gyári emelőt.

(#39010) zolynet válasza barnam_ (#39009) üzenetére


zolynet
addikt

Auchanban vettem 2éve 4ezerért.
Prakti, Obi, ilyenekben 8któl felfele volt.
De akár jófogás 4,5k. ;)

Life is too short to stay stock!

(#39011) Qru válasza barnam_ (#39009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nagy testvér mindent lát. :DDD

Van ott is nyilván nem a top minőség de arra elég hogy szökő évente 1x felemeld a verdát.

#nincsbennetarcsi

(#39012) deicide válasza Qru (#38997) üzenetére


deicide
veterán

Hehe, Fehérvár ilyen. Nem mindig vagyok huligán, de a kétsávoson többször eldurrant már az agyam az egymás mellett óra szerint 50-el menő (60-as tábla) hétvégi sofőröktől. Persze a szemükben én vagyok a köcsög (szabálytalan, tudom, azaz jogos), hogy a záróvonalon átlépve a szembesávban előzöm meg őket.

Viszont van egy-két üdítő kivétel, aki észreveszi, kicsit rágyorsít a belsőben és kisorol előlem. Ezek viszont általában a sztereotip márkák sofőrei, akik nem szarják le, hogy esetleg gyorsabban haladnék a megengedettnél.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39013) -v- válasza deicide (#39012) üzenetére


-v-
addikt

Natessék.

(#39014) Peter.70


Peter.70
őstag

Qru rápillantasz a postafiókodra?:)

(#39015) z123456789 válasza tboldi (#38995) üzenetére


z123456789
addikt

(#38995) tboldi
Legjobb tudomásom szerint Pesti forgalomra van beállítva a várost keresztül szelő főút. Ha nem 65/70-nel mész, nem is éred el a zöldhullámot. De mondjuk nem is nagyon van traffi ott. Szerintem eléggé dinamikus Győr. Más kérdés persze, ha valaki feljön Pestről, akkor annak lassabbnak tűnik. Nem tudom, mert Pesten nem nagyon vezetek, ráadásul utálok is. Az nekem rohadt sok már. 5 utca vana faluban, ahol felnőttem. :DDD

Ja, Móvár eléggé betud fülledni. :D És, hogy azt a rohadt 5 lámpát a főúton nem tudják behangolni zöldhullámra...ereimet felvágom. :D

(#39016) Qru válasza Peter.70 (#39014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézem, csak csak annyi olvasatlanom van hogy alig érek a végére. :(

#nincsbennetarcsi

(#39017) Peter.70 válasza Qru (#39016) üzenetére


Peter.70
őstag

A népszerűség átka ;)

(#39018) Declare válasza deicide (#39012) üzenetére


Declare
őstag

" Ezek viszont általában a sztereotip márkák sofőrei, akik nem szarják le, hogy esetleg gyorsabban haladnék a megengedettnél."

Suzuki ignis, swift, Dacia logan ? ;] :D

(#39019) tboldi válasza z123456789 (#39015) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem csak az jutott eszembe, hogy egyszer egy halászi haverommal kitaláltuk, hogy bringázunk egyet. Elindulok, megyek a megszokott a sebességemmel (kb. 20 km/h, hátszélben 25 ;]), majd pár perc múlva megszólal: nem lehetne falusi tempóban? :DDD

(#39020) deicide válasza Declare (#39018) üzenetére


deicide
veterán

Mint az öregasszony a viccben: határeset, elfogadom. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39021) g4bb3r válasza Elektrosokk (#38972) üzenetére


g4bb3r
tag

Sajnos igen.. Múltkor gyalogosként durrant el az agyam. Városmajor u. - Kékgolyó sarkán van egy kereszteződés ahol egyszerre engedi el a lámpa a jobbra kanyarodókat meg a gyalogosokat. Ha sok a gyalogos autósoknak ez szívás mert alig fér át 2-3 autó így. Én pl gyalogosként mindig igyekezem átérni , hogy ne tartsam fel a kocsikat. Pár napja jövök arra melóból a Déli pu. metróhoz (melóba bkk-val járok), épp átérek a zebrán mikor éktelen dudálással padlógázzal hajt át anyázva egy tata a gyalogosok között, sejtem nem tűnt fel neki , hogy a gyalogosnak is zöld van és fel volt háborodva. Na visszafordultam ott majdnem kiszedtem a kocsiból de szerencséjére elhajtott ... megértem mondjuk nem vagyok kis darab mind a ketten jobban jártunk hogy elhúzott.. :((( :N

(#39022) z123456789 válasza tboldi (#39019) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, hát én is ha biciklizem, az nem azért van, mert sportolni akarok. Vagy a kutyával húzatom magam, vagy áttekerek öreganyámhoz borsóért. De kínszenvedés az az 1 km, ráadásul vissza is annyi! :DDD

(#39023) Elektrosokk válasza g4bb3r (#39021) üzenetére


Elektrosokk
addikt

pedig pont a fővárosban a lámpák miatt teljesen felesleges percek miatt befeszülni szerintem...

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#39024) rbalint88 válasza z123456789 (#39022) üzenetére


rbalint88
addikt

most nézem a videód, még bwoay is feltűnik benne :)
amúgy ennek a távolságfóbiának a másik fele meg a tipik pesti, akinek Gödöllő vagy Vác már messze van, ha el kell menni megnézni egy kocsit, míg a pécsi simán elmegy Debrecenbe egy jó autóért :)

(#39025) g4bb3r válasza EQMontoya (#38996) üzenetére


g4bb3r
tag

Régebben valamelyik autós topicban (lehet itt) elemezgették hogy mennyire tetűk az autósok Debrecenben. Nemsokkal utána jártam arra, hát tényleg én is a hajamat téptem mire beértem a belvárosba , pedig Bp-en se vagyok nagyon sietős , haladok ahogy a forgalom engedi. Szolnokon szoktam még járni az talán annyira nem nyugdíjas, igaz hétvégén nem sok autó van az utcákon :DDD

(#39026) EQMontoya válasza g4bb3r (#39025) üzenetére


EQMontoya
veterán

igaz hétvégén nem sok autó van az utcákon

Persze, mert hétvégén az összes hétvégi autós a Hungárián és az autópályák belső sávjában közlekedik. Najó, még az M7 3 sávos szakaszának középsőjébe is jut pár.

Ez olyan alapigazság, mint hogy a falak vasárnap reggel 7:30-kor a legpuhábbak, ezért fúr mindenki akkor.

Same rules apply!

(#39027) tboldi válasza rbalint88 (#39024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi is hülyének lettünk titulálva, amikor családilag átszeltük keresztben az országot (Móvár-Debrecen) egy ETZ-ért. :D
Ja, és úgy átmentünk a Kilenclyukú hídon, hogy nem is vettük észre, csak 1-2 km-rel később jöttünk rá, hogy az az volt. Vissza is fordultunk, hogy megnézzük. :DDD

(#39028) g4bb3r válasza EQMontoya (#39026) üzenetére


g4bb3r
tag

Szolnokra értettem.. hogy üresek az utcák hétvégén. Laktam ott úgy 5 évet és mindig elröhögtem magam mikor mondjuk vasárnap du. ki kellett mennem valamiért . A főutcán kb. westernfilmet lehetett volna forgatni csak a szélfútta bozóttövis hiányzott :C

(#39029) rbalint88


rbalint88
addikt

olajwebshop.hu megbízható hely? vagy más tuti tipp Liqui Moly olajra? (nem, más nem jó, rátöltéshez kell. nem, akkor se jó.)

EQ: "a falak akkor a legpuhábbak" :DDD meg a fogsor is, miután a morcos szomszéd átrendezi.

(#39030) trassher válasza g4bb3r (#39025) üzenetére


trassher
addikt

Debrecen közlekedése egy kalap ***. Ráérő időmben stopperrel mértem, hogy miután zöldre vált a lámpa mennyi kell, hogy az első elinduljon. Az átlag 4 másodperc volt. :U

Redmi Note 7

(#39031) EQMontoya válasza rbalint88 (#39029) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, én voltam régebben a morcos szomszéd, aki mondjuk 2-kor feküdt.
Hála az égnek a mostani helyünk ilyen szempontból rohadt jó.

Same rules apply!

(#39032) barnam_ válasza rbalint88 (#39029) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez a weboldal van megadva a forgalmazó oldalán, egy csekkolást megérhet.

(#39033) roberto211 válasza rbalint88 (#39029) üzenetére


roberto211
őstag

En eneos olajat rendeltem anno a suziba. Tök korrektek voltak ,hamar kiért csomagboxba,s jó áraik is vannak.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#39034) molnarpeter válasza rbalint88 (#39029) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olajsziget, 7600GS fórumtárs? :)

[ Szerkesztve ]

(#39035) szilva01


szilva01
őstag

Most voltam szerbiaban. Szabadkan a fouton kicsit "beragadtam", 70-es szakaszon meg csak ora szerint 65-nel meg utol sem ert a takszis mar ment a villogas meg duda. Nem tartom magam nagypapinak ugyhogy rosszul esett a kis lelkemnek... :DDD

(#39036) tboldi válasza rbalint88 (#39029) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én az olajcentrum.hu-t tudom ajánlani, bár nem tudom, hogy vannak-e náluk LM cuccok.

(#39037) z123456789 válasza rbalint88 (#39024) üzenetére


z123456789
addikt

Haha! Már el is felejtettem, hogy ott van az aláírásomban a link. :D Friends részben még egy trükköt is tol. :DDD Nehéz őt lencsevégre kapni. :D

(#39038) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Egy kis olasz történelem! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#39039) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Azért mókás látni, hogy az 1.6T Levorg pontosan ugyanannyit fogyaszt valós használatban vegyesben, mint Qru 2.5 szívója. Ezért megérte fejleszteni...

Same rules apply!

(#39040) Ironizer


Ironizer
tag

Mondjuk szerintem ez simán pszichológia, ha az ember máshová megy, jobban ráfeszül a tötymörgőkre, meg a negatívumokra. Én vidékről pestre menve ugyanezt veszem észre, hogy "hát bazmeg itt mennyi balfasz van", meg "mennyémá".

(#39041) Snoop-y válasza Ironizer (#39040) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk angliabol ellatogatva Mo-ra kb az infarktus kerulget. Ennyi tolakodo/turelmetlen faszfej a vilagon nincs :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39042) EQMontoya válasza Ironizer (#39040) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miskolcra én "haza" járok, ott tanultam meg vezetni, meg ott élnek a szüleim, szóval abszolút nem idegen helyre megyek.
Ha anyámék kikennék szalonnával a ház sarkát, szag alapján odatalálnék. :)

Same rules apply!

(#39043) Ironizer válasza Snoop-y (#39041) üzenetére


Ironizer
tag

Hát amúgy ja, pedig olyan sokat nem veszt az ember egy tötymörgővel, inkább csak érzésre tűnik egy örökkévalóságnak, mert megszoktuk, hogy rohanunk, meg engem ne korlátozzon senki.
Én csak 1 hetet töltöttem Ausztriában, de már ennyi idő alatt is megszerettem, hogy ott nem tolakodik senki, mondjuk mennek is ahol lehet a megengedettel, sőt, hajszállal fölötte, de tolakodni nem tolakodnak, meg előzékenyek.
Aztán ehhez képest mégiscsak én húztam fel magam egy lassú suzukin hazafelé jövet valahol a balaton mellett.

(#39044) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Üléshuzatot (méretpontos) szeretnék rendelni!
Nincs esetleg egy bevált bolt ahol "olcsón" jól dolgoznak?
Linkeket megköszönnék.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#39045) Peter.70 válasza EQMontoya (#39042) üzenetére


Peter.70
őstag

Én is Borsodi vagyok :)

(#39046) BigBlackDog válasza Predator2 (#39044) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én jó pár évvel ezelőtt még itt vettem üléshuzatot (MK3-as Swifthez), relatív olcsó volt és teljesen méretpontos. :) Most nem tudom mi a helyzet, de ahogy látom, felszámolás alatt van a cég. Esetleg egy telefont megérhet...

(#39047) mdani01 válasza Qru (#38984) üzenetére


mdani01
aktív tag

Állítólag a hídról jött le és fordult volna a Soroksári útra (140-el..) megcsúszott az autó segge, ellenkormanyzott de nem sikerult neki. Eloszor elkapta a villanyoszlopot utána a trafódobozt majd lendulettol kétszer átfordult a tetejére és így állt meg a villamos mellett. 2 nappal előtte 120-al sikerült neki. Fékezés nélkül ment be a kanyarba..

iPhone 6S SpaceGray

(#39048) Integrale válasza EQMontoya (#39039) üzenetére


Integrale
veterán

Nem baj a fogyasztast, kva jol nez ki. :K

"Bad reklám is reklám too"

(#39049) Snoop-y válasza mdani01 (#39047) üzenetére


Snoop-y
veterán

:(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#39050) EQMontoya válasza mdani01 (#39047) üzenetére


EQMontoya
veterán

:W
Remélem, legalább tanult belőle.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.