Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!
Már korábban jártam itt a kötelező végett. Na most annyi, hogy kiment a fejemből (29.-re emlékeztem mint határidő, de 28 volt). Akkor most már felesleges is nekiállni, igaz?
Már 2 hete próbaként végigmentem a procedúrán, akkor a jelenlegi biztosító volt a 2. legolcsóbb vajon most annyi lesz majd a kötelező mint amit ott ajánlottak?

(#18002) bitpork válasza t72killer (#18000) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Különösen a mai DPF-s kocsiknál nem árt, de a DMFW sem szereti ha alacsony fordulaton erőltetik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18003) rbalint88 válasza Burt1793 (#17999) üzenetére


rbalint88
addikt

igen, egyet vissza :P érdemes az előzést mindig mielőbb befejezni, mert ugye úgy áll fenn legrövidebb ideig a veszélyhelyzet. benzin-automata autóm 80-nál visszalőtte magát 2.-be, aztán 120-ig tolta azt a fokozatot, nem is nagyon volt vele szűk előzésem. de a 2.5 V6tdi-t is visszalőttem 4.-be, meg most az 1.9-es 140 lovas jétedezsőt is visszarakom, pedig egyik se lassú autó. annak is jár a faszkorbács, aki pár milliliter megtakarításért veszélyeztet azzal másokat, hogy az utazósebességből nem vált vissza. közlekedni lehet egy 50 lóerős autóval is, én is azért veszek erősebbet (amellett, hogy szeretek élményautózni is), hogy biztonságosan lehessen vele előzni.

(#18004) EQMontoya válasza rbalint88 (#18003) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ha nincs nagy forgalom, a legjobb kicsit előre látni, és lendületből előzni. Ez esetben a visszaváltás sem szükséges, mert a sebességkülönbség eleve megvan.

Same rules apply!

(#18005) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18006) tomiii. válasza bitpork (#18005) üzenetére


tomiii.
aktív tag

jajj, ha most otthon lennék fényképeznék neked a Scorpióból... Lesz mivel tüzelnem a télen. :DDD

(#18007) Skillet


Skillet
addikt

van nálam egy matiz. 2002-es és 22e km van benne :D első tulaj, családban... így a km 100% :)
ledöglött szegényem (tegnap este vontattuk hozzám). nekem az a tippem, hogy a nagy állásban megszorult a benya pumpa.
ma rálesek, ha lesz időm... vagyis inkább kedvem, mert időm lenne bőven :)
ha ez nem (de jó is lenne, de nem hallom forogni a szemetet), akkor valami jeladó biszbasz lesz... gondolom. tippje valakinek esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18008) EQMontoya válasza bitpork (#18005) üzenetére


EQMontoya
veterán

Leng! Ő kar?

Same rules apply!

(#18009) tboy93 válasza Skillet (#18007) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mond, hogy nem 30 ezrenként cserélik benne az olajat :D Autó szerelőmnél volt egy matíz pár éve, a papper panaszkodott hogy nem megy a gép... Motort kalapáccsal kellett szétütni úgy össze volt állva a koksztól. Pedig ő betartotta a 15 ezres periódust, csak hát az nála 5-6 év volt :U ;]

(#18010) Declare válasza bitpork (#18002) üzenetére


Declare
őstag

szerinted a ceges v70 a d2 volvo mennyire kedveli, hogy a kollegam 6-ban halad vele 50el? :D altalaban 1000 fordulatszam +/-200 rpm a felhasznalasi tartomany :D rossz hallgatni szegeny motort ahogy remeg :U

(#18011) MunezXBK válasza tboy93 (#18009) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tudok jobbat. 2002-es, első tulajos Matiz. Szombaton hozták beszámíttatni...1x nem volt még olajcsere benne, mert minek? Töltöttünk rá mindig. :DD

146k van az autóban és ugye mondanom se kell, hogy női tulaj. :))

(#18012) Skillet válasza tboy93 (#18009) üzenetére


Skillet
addikt

amennyire én tudom, a 2 évente esedékes vizsgára mindig átnézik, felkészítik és olajat is cserélnek. de igazán sokat nem tudok a kicsikéről...csak sajnálom, hogy pocsékba megy, pedig jó volna.
de az állás nem tesz jót a technikának. minden lerohad. ez van. :S

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18013) t72killer válasza MunezXBK (#18011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:W . Kaszniárban végülis be lehet számítani - bár női tulajnál ez is necces lehet ;] Hogy a motorból hogy lehet kiimádkozni a nagymama lekvárját, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18014) MunezXBK válasza t72killer (#18013) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Először kapott egy 70.000-es ajánlatot, aztán visszavonták. Mondták neki, hogy majd egy festő megveszi, jó lesz festékes vödröket tartani. :DDD

Aztán sírvafakadt a nő. :D

(#18015) tboy93 válasza MunezXBK (#18014) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az ilyen meg is érdemli :( Az az autó mehet egyenest bontóba.

(#18016) t72killer válasza MunezXBK (#18014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok annyira képben a 10+éves járgányok árazásával, de százezreket gondolom egy pöpecül karbantartott darabért se kapott volna, régi, leharcolt vas...

Közben ránéztem egy hirdetős oldalra, elég vicces tételek vannak: 10év/28ekm - erre bőven elég a bicikli ;] (vagy lecsaptak egy-két nullát a km-számlálóról:U)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18017) tomiii. válasza t72killer (#18016) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Múltkor valamelyik topikban írtam is egyik haverom nagyszüleinek a Ticoját, már nem emlékszem az adatokra pontosan, de talán 1x éves, 40K kilométerrel. Minden eleme gyári volt, még a gumi is(nem, nem öltek meg senkit ezzel a gumival)

(#18018) Skillet válasza t72killer (#18016) üzenetére


Skillet
addikt

mi a fene ez? ennyibe kerülnek ezek a sz@rok?
most lesem hasznaltauto-n... ott jóval kevesebbért vannak. már kezdtem pillázni, hogy kerülhetnek ennyibe.
reálisan 3-400e forint lehet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18019) tomiii. válasza Skillet (#18018) üzenetére


tomiii.
aktív tag

mi a fene?

5-6 éves hirdetések :D

(#18020) Skillet válasza tomiii. (#18019) üzenetére


Skillet
addikt

hja. de azt meg minek linkeltek ide? :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18021) rbalint88 válasza Skillet (#18018) üzenetére


rbalint88
addikt

az megvan, hogy ezek 5 éves hirdetések? :D
amúgy a reális tényleg 300-400e Ft értük.

(#18022) MC Pite válasza MunezXBK (#17990) üzenetére


MC Pite
veterán

Úgy tudom ez saját motor a toyotánál, de jártam vele úgy párszor hogy mi a p*csa, mitől nehezedd el a kormányzás... :DDD

A használható nyomtékosdi/érzésre mennyire menősdi megállapítások meg elég csalókák lehetnek.
Érzésre nem megy rosszul az 1.6 CR Octavia (90), azonos fokozatban talán picikét jobban gyorsul mint az enyém; de ha bátrabban nyúlunk a pedál+váltóhoz, akkor körbeautózom a sajátommal (90 lovas 2.0 HDi Partnert dettó). Na most akkor melyik megy jobban?
Ráadásul egyéb tényezők is 'zavarhatnak', a kollégák 90%a szerint jobban megy a vérszegény 101 lovas 1.6 szívó Focusunk, mint a 140 lovas hatos váltós 1.8-as Civicünk :U; vagy haverom esküdözik hogy jobban ment a 1.6 75 lovas Cordobája a mostani 117 pacis 1.8 Picassójánál (papíron is másfélszer annyi idő kell a seatnak a százhoz). Kilátás, zajcsillapítás, futómű, váltóáttétel, gázreakció mind módosít az érzésen.

Szerintem kényelmesebben vezethetőek, rugalmasabbak a turbósok (azaz a dízelek is), pont.
szerk: Azt meg hogy maximum mire képes, azt a teljesítmény rovatban lévő szám mondja meg leginkább, és hasonló teljesítmény hasonló menést tud - ha ezt ritkábban is tudjuk elérni a szívó motorokkal a forgalomban.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18023) do3om válasza Declare (#17969) üzenetére


do3om
addikt

Nekem 4.4-et fogyaszt, ha tempósabban használom 4,6.
1.6TDI :U

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#18024) t72killer válasza rbalint88 (#18021) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Váá, bocsi, csak rányomtam az első guglis találatra. Miért nem szedik le ezt a szemetet a netről :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18025) MC Pite válasza t72killer (#18024) üzenetére


MC Pite
veterán

Ki keres ilyet googleban? :P

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18026) t72killer válasza MC Pite (#18025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az, aki nem vesz kocsit, csak a fórumHSZ-éhez néz meg egy mellékinfót;)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18027) Declare válasza do3om (#18023) üzenetére


Declare
őstag

gratula :) vagy mit mondjak? :D add kölcsön neki, aztan segit mas szamokat latni a kijelzön :D

(#18028) t72killer válasza Declare (#18027) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A haver 7-8L-t zabáló gépe is 1.6-os TDI? Mert akkor vagy 4-esben megy 200-zal azon az Autobahn-on, vagy mindíg dugó van. Esetleg 10+%-os emelkedő, vagy olaj helyett a nagymama lekvárját töltötték bele (azt is 8évvel ezelőtt) és a dízelt is meghígították némi kisüstivel. :Y

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18029) Declare válasza t72killer (#18028) üzenetére


Declare
őstag

:K octavia. 5 sebesseges, 1.6 dizel evi 50-60k km között megy vele es aral üzemanyag kartyaja van (az itt a nemeteknel allitolag a legjobb/legragabb kut). 4 ben nem megy 200 at a gepezet :D mondjuk 5 ben is necces, de amugy egeszen dinamikus volt, amikor mellette ültem.

Amugy legtöbbet nyilvan az autobahnon megy, de sokszor all dugoban is. Azert irtam ironikusan, mert ki hogy hasznalja, attol függ oriasi mertekben a fogyi. Azok az emberek, akik üzemanyagra jatszva kamionok szelarnyekaban autoznak 80 al megint mas ertekeket fognak merni, mint ha valaki a munkajahoz hasznalja es nem azzal keresi a kenyeret ha ül a kocsiban es szol a zene :)

en is mentem mar orszaguton üzemanyagra jatszva 5 liter alatt az 1.7 dizel astrammal, meg mentem autobahnon közel 8 literes fogyit de az 170 körüli tempomat volt ahol lehetett es mindez nem tojasokon lepkedve gyorsitasokkal.

[ Szerkesztve ]

(#18030) MC Pite


MC Pite
veterán

WLTC 2 módszer szerinti mérések EUOR6 os dízelek NOx kibocsátása:
[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18031) EQMontoya válasza MC Pite (#18030) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez olyan ADAC.
Ugyanaz a motor 2x annyi NOXot pufog az 518D-be szerelve, mint a 218D-ben? Hogyne.
A Mazda 6-nál pedig a csomagtér csökkenti 15%-kal a károsanyag kibocsátást, mert a sedan annyival többet pufog, mint a kombi. :))

Same rules apply!

(#18032) bitpork válasza EQMontoya (#18031) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hangulatkeltésre , jó nem? Akkor a funkció betöltve :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18033) t72killer válasza Declare (#18029) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A dugó mindenképp fogyasztáskiller, pörkölöd a naftát és nem mész sehova:(. Szerencsére nekem komoly dugós szakasz nincs a mindennapi mókában, és amerre járok nemigazán lehet 170-nel repeszteni sem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18034) MC Pite válasza EQMontoya (#18031) üzenetére


MC Pite
veterán

Ahogy a C4 Grand Picassoban is többet, mint egy áramvonalas(abb) 508ban - a súly/légellenállás rengeteget számít. 518nál a vezérlő gondolom picit engedékenyebb a jóval nagyobb súlyhoz mint a 218 esetén. Nekem reálisnak tűnnek.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18035) Skillet válasza Skillet (#18007) üzenetére


Skillet
addikt

nem tol ez semennyi benzint. ki is szedtük a pumpát.

KATT
ilyen cucc jött ki. darabokra szedtem. kipucoltam. a szűrő le volt rohadva róla, az mindenképpen kelleni fog. a pumpa még passz. kicsit adok neki kalapáccsal pár aprót :) ártani már nem fog neki :D
aztán -ha az erőszak nem segítene- körülnézek, mit érdemes venni.
a pumpákhoz általában jár szűrő is?
utoljára még az astrámban cseréltem pumpát. de az sem ma volt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#18036) EQMontoya válasza MC Pite (#18034) üzenetére


EQMontoya
veterán

A Mazdánál az áramvonalasság fordítva van, mint a kibocsátás, vedd észre! :)
Az 518d pedig kb. 300kg-val nehezebb a 218-nál, ez nem indokol ekkora különbséget.

Same rules apply!

(#18037) Declare


Declare
őstag

ezt olvastatok? :) vices lenne, ha a "furfangos Magyarok" keze is benne lenne :))

(#18033) t72killer meg a nagy sebesseg is. :K Nyilvan azert az ertelmes hatarokon belül figyelek a fogyira en is, ezert nem nyomom 180al hiaba lehetne (kiveve amikor elkap a verseny laz...ebböl meg ki kellene nöni :D )....neki ellenben a gazolaj "ingyen van", akkor miert üljön akar csak negyed oraval is többet a kocsiban.

(#18038) t72killer válasza Declare (#18037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a versenyláz pár osztrák csekk után nagyban alábbhagyott bennem:DDD (kifejezetten szemét helyre tették a traffipaxot, "ottfelejtették" az útfelújításnál használt 100-as táblát a makulátlan sztrádaszakaszon :U . A másik, ahonnan van szuvenír a Bécs környéki "80-as" szakasz (lejtő, ahol a motorfék mellé még a fékre kell lépni, hogy ne kapjon el a trafi. Ok "zajvédelem" :W)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18039) mokus1


mokus1
addikt

[link]
Tudjátok esetleg milyen autó ami 2:23-nál ebben a reklámban van ?:)
Szerk.: Közben megtaláltam Cadillac Escalade

[ Szerkesztve ]

(#18040) aero. válasza mokus1 (#18039) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

az új Cadillac Escalade

[ Szerkesztve ]

(#18041) mokus1 válasza aero. (#18040) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi igen én is megtaláltam időközben :)

(#18042) NoiZz


NoiZz
tag

Üdv, 2002es honda jazznél indítás után halk kattogó hang, fordulatra erősödik, sokszor még kilométerek múlva is hallani, nemrég vásároltam lehetséges hogy előtte sokat állt, ismerős hidrotőkére tippelt, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#18043) MunezXBK válasza NoiZz (#18042) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Olajcsere volt már?

(#18044) tresh válasza NoiZz (#18042) üzenetére


tresh
addikt

Az csattogó hang lenne :)) Tegyél fel egy videót hátha könnyebb megmondani így elég sok minden lehet.

(#18045) D4rkm4n válasza EQMontoya (#17800) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A nők vezetnek mindig! Az okos nők még azt is el tudják érni, hogy mi férfiak ezt észre se vegyük! ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#18046) Qru válasza NoiZz (#18042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan nem jellemző de a lánc nyúlást sem zárnám ki így elsőre...

#nincsbennetarcsi

(#18047) MC Pite válasza EQMontoya (#18036) üzenetére


MC Pite
veterán

Jogos a mazda. Passz, esetleg a 16-19" kerék között lehetne ennyi különbség, vagy passz. Hát, a 300kg rengeteg, plusz légellenállása hasonló az 5 kombinak mint a szinte csapotthátú 2 tourernek, nem tudom mennyit kéne hogy jelentsen, de akadnak a BMW modelleknél ettől számomra érdekesebb eredmények (pl az X5 30xd a hármasokat, egyeseket, és a blue modelleket is lenyomja; ahogy a takarékos 7-es is meglepően jó helyen végez).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18048) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Nemrég jöttem haza és levakuztak a 354-es úton. Csak borostyánsárga villogást láttam, 110-es táblánál jöttem kb 100-110-el. Aztán amikor az autó mellé értem, akkor jött egy nagy fehér villanás. Mégis milyen fényképet készíthettek? Ez az útszakasz ingyenes, úgyhogy nem igazán értem. A távolsági fényszórót későn kapcsoltam le, de hát azért nem büntetnek. :D

Tipp, ötlet?

szerk.: Vagy a hátsó rendszámtáblát fotózták le és mégis gyorsan mentem és várhatom a csekket? :\ De a borostyánsárga villogás miatt ezt se érteném.

[ Szerkesztve ]

(#18049) SzlobiG válasza Willie (#18048) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban készült a rendszámodról fotó, mobilkamerás mérés előtt haladtál el ugyanis a teherautóknak az díjköteles szakasz, de ettől függetlenül készül kép mindenről. Amit vakunak hittél csak egy sima ledes segédfény. :)

(#18050) Willie válasza SzlobiG (#18049) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm! :) Akkor megnyugodhatok? :) A Traffihunter az M35-ösre mutatott traffit, ami nincsen oda olyan messze. A Waze nem írt sehova semmit. A borostyánsárga villogás miatt nem vettem komolyan a dolgot, így nem igazán lassítottam. Csak amikor elhaladtam mellette és jött a "vaku" akkor állt meg bennem az ütő, hogy most ez rendőr volt és csak beképzeltem a borostyánsárga villogást? :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.