Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) EQMontoya válasza z123456789 (#36990) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ja, normál esetben ez sem enné, de 245 000 km van benne, és 220 000-nél volt olajcserén. A szervizkönyv szerinti 20 000-es intervallumokban szervizelték eddig. Éna fenti okok miatt megcsúsztam, de kurvára...kis tűzoltás, de most már kibírja azt a +1000 km-t a cseréig egy kis ráöntéssel.

Engedj meg egy őszinte vállveregetést. Lehetőség szerint péklapáttal.

Same rules apply!

(#37002) z123456789 válasza EQMontoya (#37001) üzenetére


z123456789
addikt

:F
Nem értelek. Még is mit tudtam volna csinálni? 236e volt benne mikor vettem. Ennyi idő kellet mire minden összeállt. Az üregvédős/kárpitelemes sztoriról nem is beszélve. Értem én hogy nem ez a módja, de a legjobb, amit most tudok csinálni. Vagy hallgatlak, ha van jobb ötleted.
20e-enként cseréltek benne olajat eddig. Tegnap megnéztem a szintet, nem is minimum alatt volt, hanem minimumnál. Ráadásul olyan színe volt, hogy én még ilyet nem láttam. A civicem 7000 km után már majdnem hogy feketére koszolta az olajat. Ennél meg nem mondom, hogy sárga, de rohadtul meglepődtem mennyire világos volt. Nem hinném, hogy akkora kárt teszek a motorban, hogy ha még elmegy a cserégi ilyen állapotban. Aztán úgy is 10e km-enként fogok olajat cserélni.

(#37003) EQMontoya válasza z123456789 (#37002) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha jól értem, vettél egy autót, amivel vétel óta mentél 10 ezret olajcsere nélkül.
Majd közlöd, hogy "nem tudtad korábban megoldani".
Igen, valóban legalább egy óra megcsinálni a ház előtt.

Same rules apply!

(#37004) -v- válasza EQMontoya (#37003) üzenetére


-v-
addikt

Egy hondában kell olajat cserélni :F ;]

(#37005) z123456789 válasza EQMontoya (#37003) üzenetére


z123456789
addikt

Jól érted.
Nem akarom én megcsinálni. Nincs nyomatékkulcsom, de a csavarnál erősebb vagyok. Kell nekem még hogy az olajteknőbe mentet fúrassak, vagy cseréltessek, mikor így sem ér rá a szerelőm? Nem nyélgázon tolom neki. Olajszűrőm is pattant már le a helyéről, mert hibás volt a szűrő, még szerencse, hogy abban a pillanatban félre tudtam állni. Ez nem egy civic, nem akarom tönkre vágni ilyen hülyeséggel.

(#37004) [rvilike]
Néha, ha belefér az idődbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#37006) EQMontoya válasza -v- (#37004) üzenetére


EQMontoya
veterán

50.000-et elmegy nélküle, utána meg már felesleges. :))

Same rules apply!

(#37007) BigBlackDog válasza -v- (#37004) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Olajat külön cserélni nem kell, elég a motorral együtt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37008) z123456789 válasza BigBlackDog (#37007) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD
Nem azért írtam ide, hogy pálcát törjetek felettem, egyszerűen érdekelt, hogy ráönthetek-e? De ha tényleg ennyire vészes ez a dolog, akkor délután eszek egy nyomatékkulcsot, rájárok az árokra és megcsinálom a picsába. Eszem ágában nincs hanyagul bánni a kocsival, pont ezért tartott ennyi ideig, hogy eljussak addig, hogy szervizre vihessem. Pont ma érkezik meg hozzá az olaj, a szűrő, meg minden folyadék stb...szerdán elvileg kész a belső kárpit elem, aztán már kérhetem is az időpontot. Addig nem mertem, amíg az előkészületek nincsenek meg. :(

(#37009) Skillet válasza EQMontoya (#37003) üzenetére


Skillet
addikt

Én meg már itt parázok, amikor nem 6, hanem mondjuk 7-8 havonta cserélem az olajat, mert megcsúszom kicsit :)
És évi max 8-10ezres futásról beszélünk.
:B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37010) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

tegnap hallgattam egy beszélgetést, amiben az eldurrant légzsákokról volt szó. Ugyebár ezeket mocskos drága pótolni és sokan ezért nem is pótolják, bármilyen okból is durranjon el a légzsák. A kérdésem az lenne, hogy mi van ilyenkor, amikor egy légzsákkal szerelt autóban nem pótoljuk a légzsákot? Át fog menni a műszakin így? Vagy pl.: eldurran a légzsák és ha már az eldurrant, akkor valaki lecseréli a kormányt egy sportosabbra légzsák nélkül? Ilyenkor milyen jogi szabályozások vannak? Van egyáltalán?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37011) z123456789 válasza Skillet (#37009) üzenetére


z123456789
addikt

Milyen kocsid van?

(#37012) mdani01 válasza z123456789 (#37011) üzenetére


mdani01
aktív tag

Mitsubishi Galant.

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#37013) Declare válasza z123456789 (#37005) üzenetére


Declare
őstag

Arra akart utalni szerintem, hogy egy hasznalt autonal azert az szokott lenni az alap, hogy vasarlas utan szerelö, olaj csere, nezzek meg a vezerlest, tenyleg jo allapotban van e nem lett elsunnyogva....akarmi.

Azert a 10k km az nem 1-2 nap alat jön össze gondolom Neked sem :) Erdemes jo minösegü olajat es gyakran cserelni, nem egy nagy összeg, de allitolag sokat jelent.

En is 10k km enkent ledobatom es megy bele a Liqui molly top tech 4600, en ezt talaltam a legjobbnak a kocsimhoz :)

(#37014) z123456789 válasza mdani01 (#37012) üzenetére


z123456789
addikt

(#37012) mdani01
Ja igen! Ez az a VR4 igaz? :R

(#37013) Declare
Itt ez nem volt, mert ismerőstől vettem. 100%-osan megbízom benne. Nem hibátlan a kocsi, és ilyen buzi apróságok, illetve fényezési problémák vannak rajta, ezért tartott sokáig mire minden össze állt, hogy mit, milyen sorrendben érdemes csináltatni, kivel stb... (Aztán amennyire precíz akartam lenni, annyira basztam rá az első munkával. :((( ) Amint megvolt a terv már intéztem is a hozzávalókat.
Persze hogy nem 1-2 nap, de akkor is eddig tartott mire mindennek utána jártam. Ráadásul nem csak a kocsimmal kell törődnöm, mint ahogy gondolom másnak sem, és nem egy pimp my ride műsor főszereplője vagyok, aki egész nap csak ezt csinálja.
Én aztán nem sajnálom a kocsira a pénzt, remélem ebből nem ez jön le. :) Amiből csak lehetett gyárit rendeltem, Motul olajat, hellyel közzel kész a garázs is, már csak a szerszámfal hiányzik belőle, amire a nyomatékkulcsot akasztom. :P Nálam is 10e-enként lesz cserélve, de most egyszerűen sok mindenre kellett ezen kívül figyelnem.

(#37015) tresh válasza Kornel (#36983) üzenetére


tresh
addikt

egy Honda nem megy szervizbe ;] !

[ Szerkesztve ]

(#37016) BigBlackDog válasza tresh (#37015) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Menni nem megy, oda csak viszik. ;] Na jó, befejezem lassan... :DDD

(#37017) Declare válasza z123456789 (#37014) üzenetére


Declare
őstag

Igy azert mas, de nekem is fura volt ez a vettem egy hasznaltautot es 10k km ig tartott, mire talaltam olajat bele :D

(#37018) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Ma Érdnél az M7-en úgy kikaptak a tömegből a rendőrök a P rendszám miatt, hogy öröm volt nézni.

Ennyit arról, hogy nem utaznak rá. :U

(#37019) EQMontoya válasza MunezXBK (#37018) üzenetére


EQMontoya
veterán

És mi a legális megoldás szállítani egy autót jelenleg?

Same rules apply!

(#37020) molnarpeter válasza EQMontoya (#37019) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha be vagy jelentve az adott céghez dolgozónak, akkor törvényes tudtommal a P rendszám is. Trailer magánszemélynek kevesebb utánajárás szerintem, bár drágább valószínűleg (esetleg csak a szállítójárművet kibérelni lehet érdemes, ha belefér a 3,5 tonnába minden a jogsi miatt).

(#37021) tresh válasza EQMontoya (#37019) üzenetére


tresh
addikt

ezek szerint trailer egy zsák pénzért :W

(#37022) brumi1024 válasza molnarpeter (#37020) üzenetére


brumi1024
veterán

Bizony, illetve engedélyt is ki lehet valahogy adni az adott cégből. A próbaautók így mennek pl.

[ Szerkesztve ]

(#37023) MunezXBK válasza EQMontoya (#37019) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A P rendszám. :D Rendben volt amúgy minden, csak a múltkor többen is okoskodtak.

(#37024) z123456789 válasza Declare (#37017) üzenetére


z123456789
addikt

(#37017) Declare
Nem, dehogy is! :/

(#37022) brumi1024
Győrben a gyárból is P-sel viszik ki az autópályára az audikat. Meg a városba is nagyritkán.

(#37025) mdani01 válasza z123456789 (#37014) üzenetére


mdani01
aktív tag

Úgy tudom igen de Skillet kijavít ha nem így van :)

iPhone 6S SpaceGray

(#37026) tboy93 válasza mdani01 (#37025) üzenetére


tboy93
nagyúr

JDM osszkerekes turbos gepallat ha jol emlekszem :))

(#37027) roberto211 válasza MunezXBK (#37018) üzenetére


roberto211
őstag

Gondolom csak ellenőriztek ..

Mellekutakon kell menni Érden oszt' kevesebb a rizikó :D

Amugy nem jellemző,h kiszednek itt embereket..

Pedig m7 felhajtotol 6percre lakok.. Egyszer allitottak meg akkor is azert mert ülésen volt a suzi rendszama mikor hoztam vissza a karosszeriastol es nem volt rsz.keretem még

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#37028) Qru válasza McSzaby (#37010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hivatalosan: nem megy át, mert ha nincs benne légzsák jelez a légzsák kontroll lámpa ami azonnali bukó a műszakin.

Nem hivatalosan: átmegy. A kormányt nem bontják meg tehát ha nem ég a kontroll lámpa (pl mert nincs benne izzó "véletlen") nem derül ki a turpisság.

Ehhez két gondolat exbiztosítósként: Volt aki úgy vett használt autót hogy nem volt benne légzsák de nem tudott róla, karambolnál meg jött a meglepetés...
Illetve rendszeresen bepróbálkoznak azzal, hogy a jó légzsákot kikapják és egy kidurrantat tesznek a helyére. Ez nem más mint biztosítási csalás.

mod:

Nem tehetsz bele csak olyan kormányt ami a kocsi típusengedélyében fel van tüntetve. Ezt akár egy közrendőr is kiszúrhatja egy igazoltatásnál (ha nagyon kilóg a lóláb) már pedig akkor ugrik a forgalmid.
Egy út van, ha hivatalosan engedélyezteted az egészet és bejegyzik a forgalmidba, ami nem egyszerű móka...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37029) MunezXBK válasza roberto211 (#37027) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja, a P rendszám miatt. Az nem is volt lényeges, hogy csak a jobbos féklámpa működött. :U

(#37030) McSzaby válasza Qru (#37028) üzenetére


McSzaby
őstag

Sejtettem, hogy így van.
Hogyan tudod ellenőrizni a légzsákokat anélkül, hogy megbontanád? OBD II kiírja hibakódként? Ha törlik azonnal visszajön a kód?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37031) Qru válasza McSzaby (#37030) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, OBD-n keresztül ellenőrizhető, mert ha nincs légzsák akkor van hibakód. Arra kell figyelni, hogy az olcsóbb univerzális hibakódolvasók többnyire csak az ECU-val tudnak kommunikálni, márpedig a légzsákot egy külön rendszer vezérli ami tök független az ECU-tól (biztonsági okok miatt).

#nincsbennetarcsi

(#37032) McSzaby válasza Qru (#37031) üzenetére


McSzaby
őstag

Tudom, külön van az ABS-re, légzsákra és ecu-ra. Amúgy sem akarok gagyit venni belőle.

Tényleg, ha már itt tartunk épp a jövő hónapban akartam OBD olvasót venni, hogy a tooljaim sokasodjanak. Van valakinek ajánlása? Nem occó gagyi kínait akarok, valami normálisat, ami ABS,Airbaget,Ecut olvas, hibakódot töröl és live data-t is tudok nyerni. Nem fontos, hogy vezeték nélküli legyen. Ha van benne naplózási funkció akkor végképp király, de ez se elvárás. :) Meg OBD logger van elvileg a családban.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37033) molnarpeter válasza Qru (#37031) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Illetve ha teljesen biztosra akarunk menni, a légzsákok felé menő kábeleket is érdemes ellenőrizni, mert léteznek kis elektronikák, amik légzsák jelenlétét szimulálják a hibakód ellen (bár ezzel inkább olyan módon találkoztam, hogy pl lufis ülés helyett raktak be anélkülit). :)

(#37034) Qru válasza McSzaby (#37032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is csak ilyen vezeték nélküli egyszerű cucc van. Az a baj, hogy ha komolyan bele akarsz túrni egy gépbe akkor ahhoz már gyártóspecifikus cucc kell.

Pl ibod2-ből is az unverzális csak ecu-hoz jó a bmw/vag az már mindenhez de azokat csak bmw/vag-al tudod használni.

mod:

molnarpeter: Kitalálnak ezek mindent. :( Lehet az enyémben sincs légzsák csak egy félig felfújt teszkószacskó?! :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#37035) #94529552 válasza molnarpeter (#37033) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az ilyenek már majdnem a büntetendő kategória, vagy még nem?

(#37036) McSzaby válasza Qru (#37034) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem akarok beletúrni a gépbe. Ha olyan mélyen megyek bele, akkor a gyártóhoz tartozót veszek, viszont egyelőre ami kocsi van, ahhoz megvan. (VAG) Egyetlen egy dolgot akarok az univerzálisokkal. Kiolvasni és kódot törölni kb. minden autó típuson. Vagyis a legtöbbön.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#37037) molnarpeter válasza #94529552 (#37035) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó kérdés :) Olyan használatról hallottam eddig, mikor fapad lufis ülés helyett pakoltak be jobbat (sport/bőr), amiben már nem volt légzsák.

Qru: legalább nem Takata ;]

(#37038) rbalint88 válasza molnarpeter (#37037) üzenetére


rbalint88
addikt

azért jár a szex keksz, mert tudtommal nem ronthatsz az autód biztonságán.

(#37039) nyogo83


nyogo83
senior tag

A Best Folia-val (BP, Szlovak ut) van valakinek tapasztalata?
Foliaztatni akarom a kombim hatso ablakait, ma hivtam oket 20-22k korul csinaljak Skyfoil Shark HP foliaval, mubizonylat, garancia, kutyafule. Csak sajnos julius 25.-e a leghamarabbi idopont :(

(#37040) Qru válasza McSzaby (#37036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra az univerzális iobd2 jó pl. Van live adat, meg törölni is tudsz, mondom nekem bevált sok autón próbáltam. Több fórumtársnak töröltem hibakódot vele.
De vannak ebay-es olcsóbb cuccok, hátha tud vki vmi olcsóbb alternatívát.

molnarpeter: Jaja, legalább nem a saját légzsákom nyír ki... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#37041) M_o_g_y_i válasza Qru (#37040) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Múltkor én a létező legolcsóbb, kis kék "sz@rral" ütöttem ki a katalizátor hibakódot, lassan tehát cserés lesz, mondjuk már kívülről is elég gatya az állapota... :(((
ILYENNEL, pedig ez tényleg a legalja a kaphatóak közül. :K ;]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#37042) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Gyorsultam ma egy e46 kombival. Mikor meghallottam a turbót meg a sorhatot, kezdtem gyanakodni.
Szerintem okositott 30d volt, felirat nélkül, simán le is nyomott. :)

Same rules apply!

(#37043) Kornel válasza EQMontoya (#37042) üzenetére


Kornel
veterán

Mit akarsz a funyiroval? 😉
😂😂

(#37044) Skillet válasza EQMontoya (#37042) üzenetére


Skillet
addikt

A kereplésből kihallatszott a turbó meg a 6 henger?
Pfffff
;]

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#37045) SzlobiG válasza EQMontoya (#37042) üzenetére


SzlobiG
félisten

A nyomaték a nyomaték. ;]

(#37046) Integrale válasza EQMontoya (#37042) üzenetére


Integrale
veterán

[link]
Q7-nek es az A5-nek egyaltalan nincs dizel hangja, a Cummins pedig allat, igazo downsizing motor, egy hengere akkora mint egy komplet kicsi EcoBoost motor. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#37047) Qru válasza M_o_g_y_i (#37041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen erről már több helyen olvastam jót. Iobd2 mellett nekem az szólt, hogy ki tudtam próbálni. Láttam, hogy tényleg működik, megvettem.

Az árát már rég visszahozta, legutóbb egy Hondás topiktársnak töröltem hibakódot 2 sörért. :D

#nincsbennetarcsi

(#37048) Mágus2 válasza Qru (#37047) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Most készülök beszerezni egy delphi DS150e diagot. Majd meglátjuk az mennyire olvassa a japókat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37049) EQMontoya válasza Skillet (#37044) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát a sorhat dízelnek más hangja van, mint a sornégynek, sokkal morgósabb.
A turbó pedig elindulásnál azonnal hallatszott.

Same rules apply!

(#37050) Skillet válasza EQMontoya (#37049) üzenetére


Skillet
addikt

Dízelt a népnek!!! :P
Hittérítő vaaaagy! Nem is figyelek oda... pápápápápá
:DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.