Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118001) barnam_ válasza theuprising (#118000) üzenetére


barnam_
nagyúr

25 éves dízelem van, nem tervezek megszabadulni tőle.
Bocsánat, ha kicsit büdös, meg nem olyan a CO2 kibocsájtása, mint egy Euro6-nak :DDD

A korom más tészta, azt én is rühellem (az enyém nem okádja).

(#118002) F_Zolee válasza theuprising (#118000) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az hogy koros nem izgat. A fullasztó szaga annál inkább. Imádok a saját autómban fulladozni más után. :D Na meg amikor meglátom, hogy kormol az a legjobb. Ilyeneket minél előbb megelőzöm. Robogóknál szintúgy.

(#118003) tomcsi23 válasza Qru (#117973) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hálistennek mindenki megértette. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#118004) Richard! válasza F_Zolee (#118002) üzenetére


Richard!
addikt

Az Euro 5-6 sokkal büdösebb! Fojtogató szaga van :o

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#118005) theuprising válasza F_Zolee (#118002) üzenetére


theuprising
tag

Ma egy SDI csinálta velem ezt az Alkotáson, zöldre váltásnál indult előttem, bazinagy koromfelhővel maga után, és az a szag... elég morcos voltam.

(#118006) Speeedfire válasza tomcsi23 (#118003) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem tisztelik eléggé szívtelen sátánt. De majd ha lecsap a banhammer. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#118007) molnarpeter válasza theuprising (#118005) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

SDI? Én olajat okádót láttam múltkor egyet (Polo classic), rendes kondenz olajköd volt utána. Biztos elfelejtettek olajat cserélni, mert ezt csak tankolni kell :DDD Ami otthon van, az 10-15 perc alapjáratot követően talán dob egy kis kék pamacsot, de ennyi. Mostani olajra még nem kellett tölteni, kb 8k óta van bent, minimálisan nívó fölé ment. Jól sikerült a szimering csere a főtengelynél, szelepszárnál még marad a gyári :)
Milyen kocsiban volt az az SDI? Caddy tulajok körében népszerű megoldás egy turbó beköltöztetése a géptető alá, úgy már könnyebben lesz füst :D

[ Szerkesztve ]

(#118008) kelna91 válasza Doki16 (#117897) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez jó tipp, köszi. Multiméterem van, majd azzal méricskélek. De az is lehet, hogy veszek majd egy ilyet, és nézegetem indítózáskor. :K

(#118009) kisza25 válasza focvis (#117998) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

neked raktam ide a képet:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#118010) kelna91 válasza Snoop-y (#117898) üzenetére


kelna91
senior tag

Tehát van értelme. És ezek szerint vannak akkora barmok, akik ellopnak egy kocsit úgy, hogy nem tudják kormányozni. Ez borítja az intelligens autótolvaj maffia elméletemet is.

És meglettek? Kifizették a kárt? Persze, aki ekkora ostoba nyomorult, annak nincs miből, inkább leüli azt is.

(#118011) kelna91


kelna91
senior tag

Van egy (szerintem) elég egzotikus autós problémám. Szerettem volna a gyári kulcsot bicskakulcsra cserélni, mert azt mégiscsak sokkal kényelmesebb hordani, használni. Megrendeltem Kínából, bevittem egy kulcsoshoz, ráköszörülték a gyári mintát, jó is lett, nyitja az ajtót. Áttettem bele a kis NYÁK-ot a gyári kulcsból, az is jól sikerült, nyitja az ajtót gombnyomásra is. Elfordul a benti zárban is, de a motor nem indul. Nem indítózik.

Mint megtudtam, van a kocsiban immobilizer, annak a működését jelzi egy kis LED. Mikor elfordítom a kulcsot, még a gyújtási állás előtt el kell aludnia, és akkor ad gyújtást. De az új kulccsal nem alszik el, hanem vadul villog. Kipróbáltam chip nélkül meg százféleképpen, így már tudom, hogy a chippel kommunikál ilyenkor, a gyújtás előtti állásnál, és ha nem sikerül a "handshake", akkor nem fogadja el a kulcsot. Lehet, hogy ez itt mindenkinek nyilvánvaló, de én nem tudtam erről eddig. :B

Na már most meg tudtam azt csinálni, hogy a visszaalakított, és újra teljesen funkcionáló gyári kulcsot odatartottam a kulcslyuk mellé egy bizonyos ponthoz, és közben gyújtást tudtam adni a másolt kulcsszárral. Tehát a gyári kulcs kommunikált az immóval, és a másolt kulccsal indítottam. Ebből nekem az jön le, hogy az új kulcsházba téve a chipet is működnie kéne. Csak azért nem megy, mert nem jó pozícióban van a chip. Azt megfigyeltem, hogy nagyon-nagyon érzékeny arra, hogy hova tartom, és milyen állásban van a kulcs. Nyilván úgy van belőve, hogy bedugva pont jó legyen. Viszont az új kulcs szára kb. fél centivel hosszabb, ami miatt messzebb kerül, és 90°-kal el van fordítva a gyárihoz képest, tehát nem is jó állásban van az antenna, és így nem valósul meg a kommunikáció a gyenge jel miatt.

Mit lehet ezzel tenni? Próbáljam az új kulcs szárát mechanikailag átalakíttatni, hogy ugyanúgy álljon a kulcs, mint a gyári? Hol találok erre embert? Vagy valahogy erősebbé lehet tenni az immobilizer érzékelőjét? :F

(#118012) aero. válasza theuprising (#118000) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én pl. nem szeretem a mazsolát. Viszonylag morcos is vagyok, hogy sok túrós batyuban van és szinte nem is lehet kapni anélkül!

[ Szerkesztve ]

(#118013) Integrale válasza aero. (#118012) üzenetére


Integrale
veterán

Pluszegy!

"Bad reklám is reklám too"

(#118014) Magnum_ válasza aero. (#118012) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Teljesen egyet tudok Veled erteni.

I humbly and respectfully decline™

(#118015) stickermajom válasza stickermajom (#117974) üzenetére


stickermajom
addikt

Rendeltem végül egy Night Breaker Silvert. Meglátjuk milyen, illetve meddig bírja..

(#118016) Tsebacsi válasza kelna91 (#118011) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Wehehehehe

Bocsánat, hajszálra ugyanez volt velem is (Honda Civic 7 gen) és ugyanígy jártam. pont ugyanígy :)) Én feladtam, az immo-ra valamiért nagyon kényes a rendszer. Én nem a pozícióra tippelek, egyszerűen milliméterek számítanak, hogy kellően közel van-e a chip a vevőhöz vagy sem...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#118017) gzbotii válasza thefreeman (#117999) üzenetére


gzbotii
veterán

Mintha Gyergyó és Csík között akkora különbség lenne ilyen szempontból :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#118018) Qtya123 válasza F_Zolee (#118002) üzenetére


Qtya123
őstag

Van a kormolónál még rosszabb és fullasztóbb. Amikor a benzines több olajat eszik, mint benzint és ott nyomja az álcafüstöt előtted. Hiába kapcsolom belső keringtetésre a szellőzést, néha még úgy is érzem kicsit.

Pár havonta belefutok 1-1 ilyen füstgépet hajtóba. Ilyenkor egy vízió jelenik meg előttem: Megállítja az NKH és a szemem előtt aprítják fel a rendszámát. Persze előbb lenne telitalálatom a lottón (még úgy is, hogy nem lottózok), minthogy ezeket kiszedjék.

(#118019) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ez a töltő szerintetek megér ennyit?

(#118020) barnam_ válasza SzlobiG (#118019) üzenetére


barnam_
nagyúr

Inkább a lidl/aldi félét venném 5k-ért.

(#118021) tboldi válasza SzlobiG (#118019) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csatlakozom Aggregátorhoz. :K

Vagy keress CTEK MXS 5-öt, hátha valahol akciózzák.

(#118022) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Akkor hagyom is, köszi. :))

(#118023) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
Volvo topikban kérdeztem már, de megpróbálom itt is, hátha valaki találkozott már hasonlóval.
V50 2.0D-nél tapasztaltam a hidegebb napokban, hogy hidegindításnál szépen, különösebb tekerés nélkül indul, elmegyek egy helyre, és le kell állítanom. Ezután rövid állás után indítok, elindul, de ahogy elindulnék vele, lefullad, és ezután nehezen, sokadszorra indul csak el.
Természetesen alapvetően nem ilyen üzemben használom a dízel autómat, de heti egy-két alkalommal sajnos muszáj így is.
Tapasztalt valaki már ilyet? Hol kellene keresni az okokat?

[ Szerkesztve ]

(#118024) gzbotii válasza tboldi (#118021) üzenetére


gzbotii
veterán

Annyira nem tűnik jó vételnek :D [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#118025) SzlobiG válasza gzbotii (#118024) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jaja elég drága, viszont lidl, aldi-s töltőt meg nem találom.

(#118026) tboldi válasza gzbotii (#118024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondoltam, hátha van valahol 40-50% kedvezmény, akkor már alig lenne drágább a linkelt B&D-nél. :)

(#118027) sutszi


sutszi
veterán

Tegnap délután 17h után a Podaminczkyról szerettem volna a Dózsára kanyarodni, de vagy 4-5 lámpaváltásba került a művelet... Én tényleg nem értem mi a töknek mennek be a kereszteződésbe egymás seggébe állva, amikor nyilvánvaló, hogy (nekik jobbról) jönnek majd és rohadtul nem lehet átmenni rajtuk... A hab a tortán a busz volt, aminek kvázi a fele betakart mindent. A hab tetején a cseresznye meg az amikor egy kistehernél elszakadt a cérna, és hátulról a záróvonalon át a szembe sávba nagy gázzal előre...majd összenézett egy szabályosan kanyaradó taxissal... Szerencséjük volt, hogy nem lett nagy baj.
De ha extra zsetont akarna keresni a rendőrség, akkor délután álljanak be ide... Lesz pénz új gumibotra meg bakancsra az tuti.

De kb 20 perccel korábban az Erzsébet híd Budai hídfőjénél a Hegyalja felől közelítve lépésben haladással...majd a nekem balról érkezők szabályosan rám tolják a kocsi elejét, mert be akarnak jönni...és akkor még az ordibálósokról nem is beszélve... Bár azt nem tudok kinek szólt az ordibálás mert kicsit messzebbről indult a történet.

Nem tudom, lehet én vagyok fordítva drótozva, de ha szeretnék bejutni valahová, akkor kiteszem az indexet és megvárom, míg valaki egyértelműen jelez, hogy beenged és nem tolom rá fél kocsit... Ez valahogy eddig rövid pályafutásom alatt működni látszik. Cserébe én is beengedem akit tudok... Csak egy kis figyelmesség és máris halad mindenki és 0 stressz helyzet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#118028) stickermajom válasza sutszi (#118027) üzenetére


stickermajom
addikt

Pesten nem működik, mindenki pozícióért harcol. A legjobb az volt, amikor benéztem a sávot ezért a pirosnál kitettem az indexet és picit betettem az elejét. Több se kellett a másiknak, az addigi 2 méteres ráhagyásból rögtön csinált 30 centit és hevesen mutogatott, meg mondta, hogy "ez az én helyem".

(#118029) Tsebacsi válasza sutszi (#118027) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Halál a város, az emberek is, az általános morál és kultúra (hiánya) is. Tegnap egy új Audi Q7-es érezte azt hogy neki előnye van sávváltáskor (külsőből belsőbe) és rámhúzta a batárját hogy beférjen...
Ma ugyanez visszafele egy Vectra kombival, nem nézett tükörbe, csak mikor már majdnem késő volt. Mentségére visszavett a hévből és maradt a sávjában, de kicsit ott is őszültem... Olyan az egész, hogy ha én eldöntöm, hogy oda akarok menni, akkor megyek, erővel is, majd beenged a hülye, úgyis félti az autóját. Ha meg utánam jön az garázdaság. Magyarán büntetlenül lehet bunkóf*sznak lenni, és erre a magyar nagyon hamar ráérez és műveli... :(

UI: napi sírás megvolt, ki mit vett Blekkfrájdéj alkalmából a tütünek? :DDD A benzin nem ér!!!! :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#118030) barnam_ válasza sutszi (#118027) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kedden a Podmaniczky - Dózsa kereszteződést én is beszívtam. Tényleg értetetlen, hogy nem képesek előre látni egyesek, hogy nem fognak beférni a kereszteződésbe.

Tsebacsi: kompresszor + légkulcs lenne a cél, még nem találtam meg melyiket.

[ Szerkesztve ]

(#118031) theuprising válasza molnarpeter (#118007) üzenetére


theuprising
tag

Talált, Caddy volt. Nem sokkal később a rakparton egy ~10év kürüli Renault dízel mögött mentem, az nem kormolt de rohadt büdös volt, azt meg is előztem.

Én is utálom a mazsolát. Komolyan, ki rak kókuszgolyóba mazsolát?!

(#118032) Peter.70 válasza Tsebacsi (#118029) üzenetére


Peter.70
őstag

Pedig ma csökkent az ára :DDD

(#118033) -v-


-v-
addikt

Na, ez az E34 M5 cikk is egy jó nagy nulla ... [link]
Motortoktor my ass, egy szót nem ír semmilyen technikai részletről vagy igazából bármiről.

[ Szerkesztve ]

(#118034) sutszi válasza Tsebacsi (#118029) üzenetére


sutszi
veterán

Már jobb a lelkemnek. :DDD

Vennék valamit, de nem tudom mit vegyek... LEDszakinál múlt héten vettem Két szofita LED-et meg két T10-est . A belső világítás upgrade projekt keretében. A csomagtér kiváló lett.[kép]
A hátsó ülésekhez szánt szofita halott. A első ülésekhez vett T10-ből az egyik halott, a másiknak meg váratlanul gyenge a fénye... :(
Szóval ennek megint neki kell futnom, de korrekt részletes termékleírású oldalt nem találtam...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#118035) stickermajom válasza Tsebacsi (#118029) üzenetére


stickermajom
addikt

Csak otthonra rendeltem még egy Raspberry-t, az ér? :DDD

Night Breaker Silvert feladták elvileg már reggel a Lumenettől, asszony nagyon várja. 5 éves most a tompított, nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#118036) EQMontoya válasza -v- (#118033) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, illetve legalabb egy video lenne a hang miatt.

Tsebacsi: Glenmorangie, Caol Ila, King of Soho. Bevasaroltam kicsit. :)
A benzin nem er, de a heten 358-ert tankolni mar egesz jol esett. Az meg jobban, hogy lehet, idenre mar ki is tart. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#118037) máyköl válasza barnam_ (#118030) üzenetére


máyköl
veterán

Szombaton itt fogtam ki ugyanilyen idiótákat. Jobboldalt a kerepesiről kanyarodók képtelenek voltak észlelni, hogy nem férnek át, ők inkább beállnak a kereszteződés közepére a dugóba. Persze közben nekünk zöld lett, egyik sávunk sem tudott haladni a stadionok felé, mert autók állnak középen. Lement egy zöld úgy, hogy esélyünk sem volt elindulni, na de mikor a következő sor ugyanúgy beállt a kereszteződésbe kellős közepére, és megint nem tudtunk 1 métert se haladni a zöld lámpánknál, akkor elpattant nálam is a húr...
Az ilyen beáll a vasúti átjáróban is a sínre torlódáskor, csak mert szabad jelzés van?

(#118038) tboldi válasza Tsebacsi (#118029) üzenetére


tboldi
nagyúr

2-re viszem fényszórót állíttatni, de erre szerintem nem vonatkozik a BF. :D

(#118039) molnarpeter válasza Tsebacsi (#118029) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tompított kiégett, régi Ultra Life garancia 3 év volt, 8 hónappal túlélte. Nade majd most, az újra 4 év lesz a gari! :D

[ Szerkesztve ]

(#118040) barnam_ válasza máyköl (#118037) üzenetére


barnam_
nagyúr

Beállnak. Legalábbis ugyancsak kedden a 13-ik és 4-ik kerület határán az volt.

(#118041) Dot


Dot
őstag

Hali!

A következő 3 izző közül melyik a leginkább ajánlott? :)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#118042) tboldi válasza Dot (#118041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én Osramot vennék.

(#118043) Magnum_ válasza Dot (#118041) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én a középső GE-t vettem most, mert anno a Jettaba is az került és tetszett, de Amperaba meg az Osramot vettem, azzal se volt gond.
(a mostani GE beszerelésre vár)

I humbly and respectfully decline™

(#118044) szőröscica válasza -v- (#118033) üzenetére


szőröscica
addikt

Ja :( pedig ez az auto csodas, mind kozul ez kene a legjobban. Vagy az E60 a V10 miatt.

(#118045) kaszaking


kaszaking
tag

KONI lengéscsillapítóról mik a vélemények? Most BF alkalmával hátra ugyan annyiba kerül mint egy Sachs meg Monroe.

(#118046) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Valaki tudja, hogy hogy kotok alvazszam alapjan biztositast? Muszaki adatlapok megvannak, most viszem az autokat eredetiseg vizsgara. Ugye kormanyablakhoz ezekkel a papirokkal, es a biztositassal kell menni.

Don't Tread On Me

(#118047) Speeedfire válasza kaszaking (#118045) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én eddig csak jókat hallottam róluk, feszes, sportos.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#118048) szőröscica válasza MPowerPH (#118046) üzenetére


szőröscica
addikt

Netrisken konnyeden. Ha van rendszam, utana csinalsz egy adatpotlast (elkuldod a biztsitonak a forgalmi szamat es a rendszamot) es kesz vagy.

(#118049) rbalint88 válasza kaszaking (#118045) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak ha elore is raksz, akkor vegyed. Az str.t is sokkal kemenyebb a gyarinal.

(#118050) Jaffa75 válasza kaszaking (#118045) üzenetére


Jaffa75
őstag

Nekem az van az MX5 alatt, egy rossz szavam sincs rá, elég kemény, viszont nem bólogat vele az autó... :N :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.