Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) Qru válasza Mágus2 (#90984) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 350 Nm-ből 100-at simán odaadnék egy rendes kézifékért cserébe... :K

mod:

Reaper: Milyen gumi van rajta?

Amúgy meg tudod adni hol újítattad fel a befecsiket? Kollégám Ceed-je összefosta magát...

Amúgy a középső diffi elko vezérelt, annak ha kiveszed a biztosítékát akkor letilt és fixen hátsókerekes lesz a tiéd. A Subaru is ilyen, csak ott fixen fwd lesz ha kiveszed a biztijét.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#91002) TheProb válasza TheProb (#87938) üzenetére


TheProb
veterán

Na most jött meg a levél az Allianz-tól. Természetesen GTK-ra hozták ki... 280k-t ajánlottak.
Most ilyenkor hogyan tovább? Mert a levélben, amit küldtek, csak arról írnak, hogy xy céggel vegyem fel a kapcsolatot, akik majd beveszik a kocsit, mint roncs...

Én értelem szerűen csak a zsét akarom és megtartani a kocsit, egyelőre...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#91003) tomcsi23 válasza Tsebacsi (#90999) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jobban megy = kevesebbet fogyaszt :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#91004) szőröscica válasza Tsebacsi (#90999) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy decivel nem eszik kevesebbet vele, de finomabban jar es konnyebben porog fel vele. :) most a mol 100-ast akarom kiprobalni.

Brumi: az E61 is hulyebiztos, csak kikapcsolt elektronikaval hajlando meginditani a feneket. Az E39 jatekosabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#91005) Qru válasza TheProb (#91002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor meg kell írnod a biztosítónak, hogy nem élsz az ajánlatukkal. Ekkor a biztosító levonja a 280k-ból a roncsértéket és fennmaradó összeget fogja kifizetni neked.

mod:

joamilestoné: Bubiban kikapcsolható, sőt megjegyzi a beállítást (Kormi nem) és újraindítás után sem kapcsolja vissza ha ki volt lőve.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#91006) BigBlackDog válasza TheProb (#91002) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A 280k az mindenestül a jármű kár előtti becsült értéke, vagy roncsértéken felül fizetnének ennyit?

(#91007) Reaper válasza Qru (#91001) üzenetére


Reaper
őstag

Írtam a szerelővel kapcsolatban, próbálok szerezni kontaktot.

245 széles Continental WinterContact TS 850 P van rajta, pár hónapos, friss, ropogós.

A Sorento klubban volt aki csinált neki kapcsolót is, én most egy kicsit inkább csak örülök, hogy megint megy a kicsike, talán kicsit jobban is végre, mint a felújítás előtt :)

(#91008) TheProb válasza BigBlackDog (#91006) üzenetére


TheProb
veterán

280 az, amit már kézhez kapnék. Egészen pontosan:
"a jármű káridőponti értéke: bruttó 371 000 Ft, míg a maradványértéke: bruttó 85 000 Ft. Ez azt jelenti, hogy rendezett jogalap esetén – járműkár jogcímen – összesen 286.000 Ft kifizetésére van lehetőségünk."

(#91005) Qru: Köszi, akkor írok nekik.

Amúgy a hátfallal nemtom még mi lesz, lehet-e/szabad-e húzatni vagy csak új. Ha utóbbi, akkor az nemtom mennyi, hogy cseréljék. Utána meg találni kéne fehér színű bontott cuccokat (csomagtér és lökös), mert fényeztetni már nem érné meg, gay mobile-t meg nem akarok belőle csinálni...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#91009) EQMontoya válasza TheProb (#91008) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért besírok, hogy 2x annyit ajánlanak egy szakadt Punto hátára, mint nekem az IS lebontott orrára. :D

Same rules apply!

(#91010) Qru válasza Reaper (#91007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Biztos, hogy jobban megy, nem csak hogy nem pisil be de a kilőtt mennyiség is pontosan annyi amennyinek lennie kell. Most ezt a helyet ajánlották: [Atilex Kft.]

Kormin már öreg gumi van, meg nem mellesleg nem is jó helyen hajt. :D

Camaro mellett mondjuk amúgy nincs szükséged ilyenre az igaz. Szemeztem vele mert fogyiban sokat hozna ha csak fwd lenne (így kvázi kapcsolható 4wd-m lenne). Pl most Franciaországba menet autópályán hozott volna 1 litert simán (ami a cca 3000 km-es útra vetítve már szemmel elég jól látható összeg lenne) ha nem végig mind a 4 kereket hajtja. A dolog ott bukott meg, hogy a Subaruknál csak az automata váltósoknál játszható ez el, mert a manuálisokban mechanikus difi van (ami amúgy jobb mint az automata verziók elektrohidraulikus középső difije).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#91011) BigBlackDog válasza EQMontoya (#91009) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nyugi, van "rosszabb" is, egy lebontott végű F Astra kombira (csomagtérajtó kuka, tető, padlólemez elmászott, hátsó szélvédő szilánkokban, D oszlop szintén elmászott, hátsó lámpák mindkét oldalt kukák, lökös, egyik hátsó sárvédő kuka) 300e Huf felett + roncsértéket ajánlott a biztosító. :D

[ Szerkesztve ]

(#91012) Tsebacsi válasza tomcsi23 (#91003) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Álmodni csak szabad, nem?! :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#91013) EQMontoya válasza BigBlackDog (#91011) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az szerintem korrekt, 400-at ér az Astra, oké.

A Puntos összegen azért akadtam fenn, mert az nem is feltétlen tűnik annyira súlyos kárnak, meglepően nagy az összeg ahhoz képest, hogy nem menthetetlen az autó.

Amit az Astráról írsz, az GTK, ez az én autómon is GTK lenne.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#91014) Qru válasza TheProb (#91008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyire sérült? Már nem emlékszem pontosan... Az tudod, hogy ha ki is húzzák akkor a következő ütközésnél már nem fog megvédeni rendesen?

Ugyan már, merj színes lenni... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#91015) Reaper válasza Qru (#91010) üzenetére


Reaper
őstag

Én kb akármit csinálhatok, a Sorento 11 litert eszik, se többet, se kevesebbet, ha taposom, ha nem, ha város, a pálya. Talán országúton 70nel lemenne 10-re, de az nem túl életszerű :) A sima hátul hajtók is ennyit esznek.
Ellenben akik csipszeltek azoknál van némi csökkenés, cserébe aki úgy csipszelt, hogy nem volt meg a lánc csere a teljes vezérléssel, na annál szétszaladt a ménes, ő nem járt jól.

(#91016) bitpork válasza Reaper (#91015) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A 2.5 11 litert eszik? Hmmm.... az en atlagom 11.5. Akkor meg lehetek elegedve :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#91017) Qru válasza Reaper (#91015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de nálad ott a nagy tömeg + légellenállás. Mondjuk városban az enyém is lazán bever 10,5-et és akkor még nem volt semmi komolyabb dugó... Ellenben országúton 7,5-8, pályán 8,5-9-ből elvan.

#nincsbennetarcsi

(#91018) Reaper válasza bitpork (#91016) üzenetére


Reaper
őstag

Én úgy vettem észre, hogy bizonyos méret fölött már nem emelkedik olyan drasztikusan a fogyasztás. A Camaro 5.7 literes és az is tud, finomkodva 11et enni. Meg 20at is, de akkor már minden elindulás vigyorgós :)
Meg szerintem itt a soros motor hátrányban van a V-vel szemben, tehát, gondolom, ha lenne egy ugyanekkora V6-os, 2.5 dízel, szerintem az kevesebbet is ehetne valamennyivel.

Qru: Pontosan, ahol nyernék a hosszú 5ik fokozattal, állandó tempóval, ott el is veszítek ugyanannyit a 2 tonnával, panelház áramvonalassággal, meg a nem annyira okos összkerékkel.
Ja amúgy küldtem updatet a szerelővel kapcsolatban :)

[ Szerkesztve ]

(#91019) EQMontoya válasza Qru (#91017) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nálam a 2.0 fogyaszt hasonlóan. Mondjuk lóban nincs is olyan sok különbség.

Same rules apply!

(#91020) kisza25 válasza Qru (#91014) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez haverom anyjának a kadetjére emlékeztet, az is látott mindent, árkot, villanyoszlopot és igen, így volt megjavítva bontóból, színre fújás nélkül:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#91021) Wyll


Wyll
őstag

Hi all!

Van esetleg bevált/ajánlott autós bolt Pesten, ahol az eladó öreg autómba olcsó de jó akkumulátort vehetnék még ma délután?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#91022) BigBlackDog válasza Wyll (#91021) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én Kauffernél vettem akksit nemrég. Relatív sok típus, méret volt (egy hónapja) készleten náluk.

(#91023) Qru válasza EQMontoya (#91019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Súlyban is kb hasonlóak lehetnek. Mondjuk a 7,5 az nagyon az alja, az tiszta országút nyugger tempó. Inkább a 8,5-9 a jellemző (úgy, hogy városban alig használom és akkor sem főműsor időben és külváros).

mod:

Wyll: Lesti Akku, nekem be is szerelték rögtön.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#91024) TheProb válasza Qru (#91014) üzenetére


TheProb
veterán

Persze, amúgy maga a hátfal nem egy vészes összeg újonnan (~20k). Csak azt nem tudom, hogy azzal kell-e még valamit csinálni, gondolom nem csak berakják a helyére, aztán csókolom.

Majdnem egy ugyan ilyen tanuló autó van Tatabányán is... :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#91025) EQMontoya válasza TheProb (#91024) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt emlékeim szerint hegeszteni kell, aztán lehet, hogy fasságot mondok.

Same rules apply!

(#91026) Qru válasza TheProb (#91024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt passzolom, nem vagyok lakatos. :(

#nincsbennetarcsi

(#91027) MunezXBK válasza Reaper (#91018) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akár sokkal is. Pályán volt, hogy bőven 7 liter alatt evett az enyém, tempomattal.

EQ: hegesztik, sok pénzmagért cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#91028) Wyll válasza Qru (#91023) üzenetére


Wyll
őstag

Ezt néztem én is, sőt még közel is lenne, de sokallom az áraikat :U

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#91029) EQMontoya válasza MunezXBK (#91027) üzenetére


EQMontoya
veterán

De az nem a sornégy meg a v6 közötti különbség miatt van, hanem mert a Sorrento óriási mind légellenállásban, mind tömegben.

Same rules apply!

(#91030) Qru válasza Wyll (#91028) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vedd meg a legolcsóbb Lesti akksit bele és kész (ami átcímkézett JP). 1 év gari arra is van. Vagy rendelsz a netről olcsóbban ami jövő hétre ér oda.

#nincsbennetarcsi

(#91031) EQMontoya válasza Qru (#91030) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itt most elég jó Yuasa akciók vannak.

Same rules apply!

(#91032) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Céges i30 elérte az első 100-at :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91033) F_Zolee válasza Tsebacsi (#90999) üzenetére


F_Zolee
veterán

A 100as benzin pont nem ad semmi pluszt. :D Majd nézd meg a kúton. 95höz van plusz előny. ;]

(#91034) EQMontoya válasza szabonagyur (#91032) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mekkora autópályaszakasz kellett, hogy felgyorsuljon ilyen sebességre? ;]

Same rules apply!

(#91035) szabonagyur válasza EQMontoya (#91034) üzenetére


szabonagyur
félisten

2016 nyarától a mai nap :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91036) EQMontoya válasza szabonagyur (#91035) üzenetére


EQMontoya
veterán

Másfél év alatt hogy raktatok amúgy 100-at a kocsiba? Az nagyon kemény.

Same rules apply!

(#91037) szabonagyur válasza EQMontoya (#91036) üzenetére


szabonagyur
félisten

Cégessaját - pool car kombináció. Gyakorlatilag az autó mindig úton van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91038) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Fogalmam sincs jó helyen járok-e kérdésemmel, visszaolvasás nem segített, így bepróbálkoznék itt.
Ha nagyon rossz helyen járnék, kérlek benneteket irányítsatok a megfelelő fórumba.
Kérdésem:
Sógorom segge alól előbb-utóbb eladják a saját használatú céges autóját, nem kap másikat, gondoskodjon magáról. Éppen ezért nem piaci áron hanem alatta, megveheti az általa használt autót, de csak ő!
Viszont neki nem kell, venne egy fiatalabbat, nekem meg kellene piaci ár alatt!
A lényeg: a sógornak kell megvenni, szerződést kötni a céggel, kifizetni, stb., de én tőle azonnal megvenném.
Mi hivatalos és legális módon lehetne megúszni a fenti tranzakcióban azt, hogy ne kelljen a sógoromnak a nevére íratni az autót, forgalmit (eredetiség vizsgálat, biztosítás rendezés, utánajárás, stb.), aztán amikor ez kész, nekem újra kezdeni az egészet: eredetiség vizsgálat, biztosítás, forgalmi átírás, stb.stb.
Itt nem is inkább a pénz spórolásról lenne szó, hanem az utánajárási időkről, meg pl. arról, ha valakinek pár napig van tulajdonában egy autó, akkor mi van?
Tudtok segíteni, vagy megfelelő helyre irányítani?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#91039) szabonagyur válasza VGYke (#91038) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ki kell fizetni mindent, nem nagyon van kerülő út.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#91040) EQMontoya válasza VGYke (#91038) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, ha a sógorod, és jó viszonyban vagytok, akkor megveszi Ő, és Te leszel az üzemben tartó.

Same rules apply!

(#91041) Magnum_ válasza EQMontoya (#91040) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tokom se menne bele ebbe.
Na meg ha piaci aron veheti meg, akkor a vegfelhasznalonak erje mar meg az illeteket is, akar 2x is.
(Azon is kiakadok, hogy autovasarlasnal ugy probalnak alkudni, hogy de az atiras... Az auto vasarlo tisztaban van azzal, hogy van koltsege, nem? Kalkulalja bele a bugyetba.)

Idő: egy ablaknal, egyszerre megcsinaljak az atirasokat.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#91042) bitpork válasza EQMontoya (#91040) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ettől még sógora nevére kell venni.

VIGYke: mivel nem egyenesági rokonok vagytok nincs megoldás. Ha neki adják el akkor csak ő szerepelhet a visszterhes szerződésben. Ez meg azt jelenti h az illetéket ki kell fizetni. Ha írtok még egy szerződést (lévén nem vagytok egyenesági rokonok) kétszer kell a díjat kifizetni. Amint EQMontoya javasolt az egyetlen lehetőség h csak egyszer kelljen átírást fizetni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#91043) jozsi252


jozsi252
veterán

Sheron termékek, főleg téli szélvédőmosóra és jégoldóra gondolok, hol tudok venni? Itt most kifejezetten a XVII ker illetve Pécel Gödöllő környékére gondolok. :R
Tudom hogy Praktikerbe bőven van, de az aránylag messze van, odáig nem akarok bemenni a városba érte mert nem esik útba. Sajnos elég kevés helyen találok, inkább csak néhány webshop van ahol lehet venni. Esetleg valaki a fent felsorolt helyeken vásárolt már?
Néztem már pár autós boltot de nem volt. SOS-be kellett vennem nemrég és JP-t tudtam, de alig várom hogy kifogyjon. Mintha egy pálinkafőzőt üzemeltetnék a kocsiba. :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#91044) Magnum_ válasza jozsi252 (#91043) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link] :U

I humbly and respectfully decline™

(#91045) jozsi252 válasza Magnum_ (#91044) üzenetére


jozsi252
veterán

"a szállítási költség: 1.700 Ft" Inkább nem :) . Majdnem annyiba kerül mint maga a mosó.

iPhone 13 Pro Max

(#91046) Magnum_ válasza jozsi252 (#91045) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát, ha nem gurulsz el a Mester utcaiig, VAGY az M0-án a XV.ker praktikerhez, akkor 1.700,- Ft :-)
rendelj mást is, tuti kell virágföld, vagy valami, én mindig találok valamit, tegnap sóért mentem be :-))

I humbly and respectfully decline™

(#91047) focvis válasza VGYke (#91038) üzenetére


focvis
veterán

Van arra megoldás, hogy az eredetvizsgát és a biztosításkötést nem kelljen duplázni - kérdezd meg egy okmányirodában vagy autókereskedésben a módját. Vettem így autót.

(#91048) bitpork válasza focvis (#91047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mikor?
Csak mert 2 éve már csak egyeneságinak lehet illetékmentesen ajándékozni - tudtommal.

MOD

egyeneságinál elengedik az eredetvizsgát és illetéket, de biztosítást kötni kellett. Merthogy nekem édesanyám nevén van a kocsi tulajdonjoga.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#91049) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma egy Tsebacsi-fele kombi Focus taxival utaztam. Szerintem facelift elotti lehetett, mert meg nem az a nagyon nagy sync3-as kijelzo volt benne. Valami dizel volt, 110 ezer km-el. Ami meglepo volt, hogy igen vibraciomentesen jart, es nem is tul hangosan, illetve, hogy nem zorgott a belseje egyaltalan. Ami szinten meglepo volt, hogy mennyire nincs benne hely: szelteben, hosszaban igen szuk, es a muszerfal oriasi napcsapda, erzesre kozel ketszer akkora felulete van, mint a BMW-ben. Es a gordulesi zaj is nagy volt, halkabbra emlekeztem. Persze ez lehet fos gumik miatt.

(#91050) EQMontoya válasza bitpork (#91048) üzenetére


EQMontoya
veterán

Forgalomból ideiglenesen kivonva át tudod iratni, ebben az esetben nem kell biztosítás.

Az egyenesági móka viszont itt nem játszik, mert a sógorról van szó, tehát 2x kellene átírni.

joamilestoné: én lerohadva láttam egy fekete RS-t tegnap. A lámpához odaállt, elindulni már nem tudott. Soroksári-Haller sarok.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.