Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) vmk válasza tboy93 (#9749) üzenetére


vmk
tag

Felesleges.
Alapvetően, ha nincs sérült vagy ilyesmi, akkor ki sem mennek, csak közlik, hogy töltsetek ki kárbejelentőt.
Ha mégis, akkor ott rostokolhatsz egy csomót és borítékolható, hogy a vétkest meg is büntetik helyszínivel.

(#9752) trassher válasza Qru (#9748) üzenetére


trassher
addikt

És be is tudta bizonyítani hogy kényszerítetted vagy csak benyögte és kész? Gondolom hogy nem fogtál pisztolyt a fejéhez csak azért röhej hogy neked kell bizonyítani hogy ártatlan vagy.

Redmi Note 7

(#9753) Rivaul válasza tboy93 (#9749) üzenetére


Rivaul
addikt

Eszembe se jutott. Korrekten vállalt mindent nekem meg hátul 3 gyerek. Kisebb bajom is nagyobb volt hirtelen. Nem biztos hogy probléma lesz az aláírással de fel akarok készülni. A tulajnak kell aláírni a betétlapot most úgy olvastam. Így lényegtelen lett volna a helyszíni is. Beszélek a főnökükkel. Magam is megcsinálom az autót így van némi fogalmam mennyi az anyagi károm. Nem nyerészkedni akarok csak rendbe látni a gépet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9754) Rivaul


Rivaul
addikt

Nincs már nyitva biztosító. EZT nyomtattam ki. Sajna a kéket nem nyomja a nyomtatóm. Megfelel így is szerintetek vagy mindenképp az eredeti kell és halasszam holnapra?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9755) trassher válasza Rivaul (#9754) üzenetére


trassher
addikt

Eredetivel szerintem jobban jársz mivel az indigós. Az eredeti marad a károsultnál, a másik a károkozónál.
Megjegyzés rovatba a károkozó jó ha leírja hogy a felelősségét elismeri.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#9756) Rivaul válasza trassher (#9755) üzenetére


Rivaul
addikt

:R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9757) trassher válasza Rivaul (#9756) üzenetére


trassher
addikt

Sajnos volt már rá szükségem de legalább már ezt is tudom. :D

Redmi Note 7

(#9758) Buster17


Buster17
addikt

A klímát hogy kell bekapcsolni?

(#9759) Rivaul


Rivaul
addikt

Nagyon jó. Kikapcsolta a telefonját. Ez sztem hosszú kör lesz. Már a második eset hogy megtörik az autót és megpróbálják lenyeletni velem :W

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9760) SzlobiG válasza Buster17 (#9758) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez A-s merci, nem? Asszem az EC gomb.

(#9761) Buster17 válasza SzlobiG (#9760) üzenetére


Buster17
addikt

Igen. És az meleget is fúj?

(#9762) SzlobiG válasza Buster17 (#9761) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mármint ha bekapcsolod a klímát? Ha feltekered a piros állásba most ahol van akkor meleget fog fújni párátlanítani jó.

De fűtésre természetesen ne kapcsold be hűtésre van nyilván.

(#9763) Joker88 válasza Buster17 (#9758) üzenetére


Joker88
őstag

nézzél körbe ITT , talán segít.. Ha Mercedes persze.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#9764) Buster17 válasza SzlobiG (#9762) üzenetére


Buster17
addikt

Hát ha hideget akarok akkor letekerem a kékbe és jön a jó hideg. Minek akkor klíma? ...ja, nyáron dugóban biztos jól jön majd :))

(#9765) SzlobiG válasza Buster17 (#9764) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát mer nyáron szted ha kint van 35 fok az mennyire lesz hideg neked az autóban? ;]

(#9766) F_Zolee válasza Buster17 (#9764) üzenetére


F_Zolee
veterán

Klíma hűtés/fűtésre is jó. :)

(#9767) AMD Power


AMD Power
titán

Ezekből ti mit vennétek?

- vezérműszíj készlet
inco 18832-40%
gain 18800-40%
conti 20100-40%
bosch 22435-40%
gates 18328-40%
skf 22745-40%
ina 16390-38%
dayco 16790-38%

A vízpumpa már Dolz lesz az biztos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9768) Buster17 válasza SzlobiG (#9765) üzenetére


Buster17
addikt

Ja, menet szél nem genrálja fel a hideget?
Motortérben van külön beszerelve egy csiga szerű valami a kipufogó körül, azt hittem az hűti le a levegőt és küldi befele

(#9769) SzlobiG válasza AMD Power (#9767) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mellé nem lősz szvsz egyikkel se, de egy Bosch, Gates, Conti márkáknak jó a hírük. Viszont az SKF az a nem ajánlott márka.

(#9768) Buster17 Most ezt nagyon laikusan kérded remélem. :D

(#9770) AMD Power válasza SzlobiG (#9769) üzenetére


AMD Power
titán

Contit mondták sokan ,hogy nagyon jó. Nem ilyen fontos dolognál spórolni pár ezer ft-t.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9771) szőröscica válasza AMD Power (#9770) üzenetére


szőröscica
addikt

Hasonlóan a gumiabroncshoz, ahol szintén nem veszünk noname kínait és használtat, a szíjon sem szabad spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#9772) mycso válasza Buster17 (#9758) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mintha ezeknél úgy lenne, hogy alapból üzemel a klíma és az EC gomb aktiválásával (világít rajta a led) tudod "takarékos" üzemmódba kapcsolni.
De nézz/kérdezz utána valami mercis fórumon, én valami ilyesmit hallottam/tudok erről.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9773) VegyesTamás válasza AMD Power (#9767) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

A gates és a dayco amivel szoktunk dolgozni, conti se rossz! :)

Rivaul: sajnálom :( meg van mindenki zavarodva? 2 ismerősöm most tört/törték neki a kocsit, előtte én..most te :( mi van itt? :o

Ha nagyon kézpénzes lesz és te csinálid a melódat is számold bele! Biztosító azt is fizetné, szóval 3-4000 ftal számolj órára!

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#9774) trassher válasza AMD Power (#9767) üzenetére


trassher
addikt

+1 a contitech-re :K

Redmi Note 7

(#9775) Mágus2 válasza AMD Power (#9767) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Contitech.

(#9776) Rivaul válasza VegyesTamás (#9773) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy a betétlapot a tulajnak kell töltenie. Az alkalmazott meg most kinyomja a telóját folyamatosan. Mehetek le vidékre a céghez verni a plattot. Cirka 50k a károm ha én szerzem be az alkatrészeket és csinálom meg... Ebbe nincs benne az említett óradíj. Nem is érdekel csak az anyagárat fizessék meg hogy összerakhassam. :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9777) tresh válasza F_Zolee (#9766) üzenetére


tresh
addikt

Jaja csak otthon inverteres splitnel el ez amit te mondasz, kocsiba ket kulon rendszer ;)

(#9778) SzlobiG válasza AMD Power (#9770) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezen nyilván nem spórol az ember, bár én más alkatrészeken se szoktam mindig a jobb márkákat választom.

(#9779) MunezXBK válasza Rivaul (#9776) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fél nap múlva hívd fel több számról is. Aztán menj le és verd telibe. :D Vagyis Én ezt tenném.

(#9780) AMD Power válasza SzlobiG (#9778) üzenetére


AMD Power
titán

Persze kisebb tételeknél meg még inkább nem érdemes spórolni. Főleg ha x gagyi 2000 - 40% vagy a jobb minőség 3500Ft - 40% akkor ne is kérdéses ,hogy melyiket választja az ember.

Köszi srácok! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9781) tboy93 válasza Rivaul (#9776) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na akkor a minek hivjak rendort kerdesre meg is kaptad a valaszt :) ezek utan en meg jol be is perelnem oket. Fenykepeket ugye keszitettel?

(#9782) Declare válasza Buster17 (#9768) üzenetére


Declare
őstag

Neeeee :DDD :DDD :DDD

(#9783) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintetek milyen súlyos lehet egy 14-es alufelni gumival együtt (magyarul: egy 14-es kerék)?
Csak kb.

(#9784) TaaT válasza BomiBoogie (#9783) üzenetére


TaaT
veterán

Elég tág határok között mozoghat főleg hogy a gumit is belevesszük a képletbe, és persze nincs semmi konkrét méret. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9785) BomiBoogie válasza TaaT (#9784) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azt hittem, ennyi elég, de igaz, nem. :D

165/65 R14 78T a méret.

Én olyan 8-10 kg/darabra tippelek.

(#9786) TaaT válasza BomiBoogie (#9785) üzenetére


TaaT
veterán

Egy átlag 14"-os alu felni 6 és 9kg/db között mozog, 3db 165/65r14 gumi (2db 4évszakos és 1db téli) súlyát néztem, egyformán 6kg/db.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9787) Qru válasza trassher (#9752) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudta bizonyítani de amikor ezzel utólag előállt... Ezért pereskedtünk 3 évig. Végül nem találták bizonyíthatónak a dolgot és megállapították, hogy ő volt a hibás (a megszűnő kapaszkodósáv végén egyszerűen ránk húzta a kormányt és oldalba trafált a fehér Transitjával).

#nincsbennetarcsi

(#9788) szőröscica


szőröscica
addikt

Én nem értem a Mercedest, ki az az idióta belsődizájner, aki ezeket a tableteket rakosgatja a középkonzolra? Az A, B osztályt megértem, olcsó Mercik, valamivel tolni kellene a népeket a nagyobb modellek felé, kihozták a C-t, csodás belseje van, ott is betették a tabletet, nehogy szép egységes kinézete legyen. Aztán volt az ML, aminek normális középkonzolja és kijelzője volt: [link]. Erre jött a facelift, átnevezték GLE-re, és megkapta ez is a tablet förmedvényt: [link]

Érthetetlen, komolyan.

(#9789) mycso válasza TaaT (#9786) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Múltkor lemértem, de nem tudom jónak számít-e.

[link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9790) bubi92


bubi92
őstag

megye matrica esetén, megye határ előtti utolsó vagy megye határ utáni első kijáraton kell elhagyni az autópályát :F
konkrétan pest megyei matrica, m5 esetében érdekelne.

(#9791) BomiBoogie válasza mycso (#9789) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi. Mondjuk ezek jóval nagyobbak, mint az enyém.

(#9792) AMD Power válasza Rivaul (#9776) üzenetére


AMD Power
titán

:W

Nah ez cumi. Utólag könnyű okoskodni, de ha ilyen van rendőrt kell hivni. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9793) Rivaul


Rivaul
addikt

Nah sikerült elérnem az illetőt. "Szerencsére" céges volt az autó így a rendőrség és per bevonásának említése nem igazán nyerő egy építőipari vállalat számára, ha minden igaz hétvégén kifizetik a kárt. 30k-ból itthon megcsinálom a nagyját. Így is nekem kell szerelni meg rohangálni az alkatrészek után és a fóliát se cserélik de nagyjából rendbe lesz a gép. Mehetnék tovább de akkor ki tudja mikor jutok pénzhez. Nem nyerészkedni akarok csak túl lenni ezen :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9794) TaaT válasza mycso (#9789) üzenetére


TaaT
veterán

Nekem a 205/55r16-al téli acél lemez kerék darabja 17.3kg [link] ugyanekkora nyárival (acél pótkerék) 18,9kg, 18-as alu nyári 215/40r18 gumival 18,7kg. [link]

Ezeket meg máshol olvastam.

7,5 x 16", nyári 205/45r16-al 15,9kg. [link]

8,5x17 195/40 16,8kg [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9795) BomiBoogie válasza TaaT (#9794) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor vagy 12-13 biztos megvan a 165/65 R14 is.

(#9796) F_Zolee válasza Rivaul (#9793) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez nem sok. Felnik nem sérültek? Vagy csak rosszul értelmezem és azért többet kérsz...

(#9797) TaaT válasza BomiBoogie (#9795) üzenetére


TaaT
veterán

:K [link]

Give them hell Ukraine!

(#9798) -v-


-v-
addikt

(#9799) F_Zolee válasza -v- (#9798) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azért elfogadnám a megvetésed(persze az autót). :DDD

(#9800) TaaT válasza -v- (#9798) üzenetére


TaaT
veterán

volvo strandkorlátkék :)

Give them hell Ukraine!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.