Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#296001) Qru válasza Corsa02 (#295999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt, az enyem a gyengebb 125 kW-os es van a gyarilag 126 kW-os (nem rohog, tenyleg!). :DDD
Ne kerdezd miert, Japanok... :N

A foldszintes kapta a gyengebbet, a SUV verzio az erosebbet. De maga a motor az utolso csavarig azonos mind a kettoben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#296002) Qru válasza Hachiko95 (#296000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valtozo szelepvezerles van de a 200 lo szvsz humbug. 185 koruli azt realisnak erzem.

Vmi konzerv szart ratoltenek attol sokkal jobb nem lesz. Rendes gorbe kell(ene).

Plane, hogy alibi VVT van csak, olajnyomason alapulo vezerlesu ami csak a szivo oldalon valtozik es ott is csak a nyitas melysege, az ideje nem. Tehat vam egy eco allasa alacsony terhelesen, meg egy normal.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#296003) Hachiko95 válasza Qru (#296002) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Amikor nézegettem a Z18XER motor remapjait, ott olyat láttam, hogy a csúcsteljesítmény kb. +10% volt, de lejjebb 2000-4000 körül nagyobbat dobott a nyomatékon. Ugye ezért becsapós a csúcsteljesítmény, mert csak azzal, hogy tovább forog pár száz fordulattal már erősebb lehet. A lényeg az lenne, hogy a teljes fordulatszám tartományban jobb legyen.
Ennek a motornak folyamatosan változó szelepvezérlése van mindkét oldalt és 2 csatornás szívósora.

Változó szelepvezérlés is főleg a kibocsátási norma miatt jött be, csak kaptunk teljesítmény növekedést is, de a szoftvere szerintem gyárilag inkább a normára van hangolva mint teljesítményre.

Szerk.: Az érdekes, hogy csak mélységet állít. A Z18XER csak az idejét állítja. Erről írtam is múltkor, hogy a BMW a sokat forgó szívó M-es (S motorkód) motorjaiban nem használt változó mélységű benyitást. Szerintem a Ferrari sem, szóval a teljesítményhez nem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#296004) cOxeR válasza Qru (#295998) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem meg van írva pl a Z4, az is ugye szívó, jobb is lett, de azért padon nem teszem le a nagy esküt, hogy giga különbség lenne a gyárihoz képest.
Le-ben 5% nyomatékban 8-9% kb amit lehet hozni, utóbbit lehet inkább érezni, illetve a fogyasztás változott normal használatban kevesebbet eszik, viszont ha bolond gomba vagy simán 2-3 literrel többet eszik mint előtte padlón.

(#296005) Qru válasza Hachiko95 (#296003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Forogni tudna meg, 6200-nal tilt gyarilag, az eleg low...

Igen a kornyezetvedelem miatt kell(ett), pedig igy is csak EU4-et tud.

#nincsbennetarcsi

(#296006) Qru válasza cOxeR (#296004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

100-as benyo kell hozza vagy ennyit tud puruval is?

#nincsbennetarcsi

(#296007) cOxeR válasza Qru (#296006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem arra van írva, de amúgy jó kérdés szükséges-e, nincs nagy jelentősége mit teszek bele ennyi éves futás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#296008) bulikavagyok válasza koxkids (#295865) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nagyjából ismerem a Vaskapu utcát is, jó hely, ott is néztem lakást! :)

focvis: :R

Szada85: Nice! Gratula! :)

(#296009) focvis


focvis
veterán

A minap volt téma a Shell táltos tartósteszt, kicsit utánanéztem a tisztító adalékoknak, főleg a PEA-nak (magyarul talán poliéteramin). Ráakadtam egy friss, bár nem labortesztnek a bobistheoilguy.com fórum szekciójában: [link] , egy urman nevű ukrán fickó követte el.

Akit csak a lényeg érdekel, összefoglalta egy excelben, minél magasabb érték szerepet a "drops" oszlopban, annál jobb. Több munkalapja van a táblázatnak: adalékok benzin, dízel, üzemanyagok benzin, dízel. Az adalékoknál megadja a lötyi saját értéket (drops), illetve azt, hogy mennyi lesz, ha bekeveri 60 liter üzemanyagba.

(#296010) tboldi válasza focvis (#296009) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bennem csak az a kérdés fogalmazódott meg, hogy vajon nálunk is azonos összetevőjű dolgok vannak-e, mint urman lokációjánál. 🤔

Főleg az OMV-s benzin és a gázolaj érdekelne, mert elvileg hozzánk a schwechati finomítóból érkezik a cucc, ahol tudtommal nem orosz kőolajat dolgoznak fel.

[ Szerkesztve ]

(#296011) Qru válasza cOxeR (#296007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, pont azt szamoltam hogy nekem se lenne szamottevo a difi. Foleg egy Auchan 100-assal az viszonylag kedvezo aru.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#296012) focvis válasza tboldi (#296010) üzenetére


focvis
veterán

Passz. Egyáltalán van-e Ukrajnában OMV, BP, Shell, Orlen hálózat? 2 napja kezdtem olvasni, az jött le, hogy Ukrajnába(n) rendeli az adalékokat.

(#296013) Szada85 válasza focvis (#295993) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igazából "kompromisszumos" megoldás, mert pl. az összkerékre nem igazán van/lenne szükségem, de a FL-et DSG-vel csak az elsö évben (2017-2018 eleje) adták FWD-ként, utána már csak összkerékkel volt, így ha "fiatalabb" autót keres az ember, akkor csak 4Drive van.
A 7-es DSG egyelöre felemás élmény, vannak nagyon kellemes feature-jei, meg pár egyelöre furcsasága, de még kicsit gyüjtöm a tapasztalatot, mielött véleményt formálnék.

A "szürke" színhez meg ennyit, kerestem pár "napfényes" fotót (netes találatok, amíg én is tudok prezentálni a sajátomról valamit megfelelö idöjárás mellett), ezeken talán látszik, hogy van egy kékes-metálos beütése:
Árnyékban pedig inkább tünik sima szürkének valóban. (Ez a bronz felni egészen tetszik, megy az embléma bronzjához.)

(#296014) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Jéé nahát: [link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296015) radi8tor válasza Tsebacsi (#296014) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindeközben Hollandiában már kitalált egy feltaláló ilyet: [link]

⭐ Stella

(#296016) f4lcon válasza radi8tor (#296015) üzenetére


f4lcon
őstag

óbudán a panelban el tudom képzelni, ahogy minden második ablakból lóg ki egy ilyen :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#296017) dj79 válasza radi8tor (#296015) üzenetére


dj79
senior tag

mindeközben a kép láttán az itteni párlámentben már át is ment az otthoni töltőoszlopra kitervelt jövedéki adó, közterületi légkábel-telepítési hozzájárulás jogcímen, havi járdafeletti használati díjjal ;]

(#296018) Tsebacsi válasza radi8tor (#296015) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem feltalálni kell a melegvizet, hanem elfogadni, hogy itthon egyelőre a jogszabály ezt titlja. Hollandiában kissé felvilágosultabb népség él, mint itt vadkeleten.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296019) F_Zolee válasza Szada85 (#296013) üzenetére


F_Zolee
veterán

Vagy még egy szürke BBS Himalaya is passzolhatna oda de ezek már egyéni elképzelések úgyis.

(#296020) norbert1998 válasza dj79 (#296017) üzenetére


norbert1998
veterán

Belecsomagolva egy nádorság bevezetési salátába, hogy mindenki a nádorság nevezéseken puffogjon a töltő adó helyett :P

(#296021) norbert1998


norbert1998
veterán

Gondolkodok rajta, hogy lecserélem a gumikat az autón. Vagy megtartom a négy évszakost télinek, vagy pedig erre veszek, de a lényeg az, hogy 17 vagy 18 colos méretben, sportos vezetést támogató, első keréken relatív erős, könnyű autóhoz kellene nyári gumit vadásznom, amivel a kakucsra is ki lehet menni, és az első esőben sem repülök az árokba; továbbá nem kell kirabolni a másik utcában lévő bankot is érte.
Van javaslata valakinek erre? :D

Van egy 16-os acélfelni szettem még, 4 évet futott és 2 éve álló, de kopottas premiumcontact gumikkal, ha ez segít, meg most 225/45-17-es négy évszakos van rajta

(#296022) Hachiko95 válasza radi8tor (#296015) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

A villanypózna visszavág. De legalább behajthatós.
Valaki beállna a ház elé és csak úgy elkezdené tölteni a saját autóját. :D

(#296023) kenwood válasza radi8tor (#296015) üzenetére


kenwood
veterán

A retkes szomszedaim meg ezt talaltak fel :

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#296024) Tsebacsi válasza norbert1998 (#296021) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gumistopic! Amúgy meg szvsz pilotsport.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296025) Tsebacsi válasza kenwood (#296023) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nájsz, az ablakon benézve a csempe felett a falon ugye fekete penész van?! :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296026) kenwood válasza Tsebacsi (#296025) üzenetére


kenwood
veterán

Igen. Amikor kinyitjak az ajtot, akkor ilyen dohos buz teriti be az egesz udvart.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#296027) Tsebacsi válasza kenwood (#296026) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DD beszarok az embereken komolyan.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296028) polonic válasza Tsebacsi (#296027) üzenetére


polonic
félisten

Nagyon igénytelen a magyar társadalom, nagyon sok tekintetben.

(#296029) Tsebacsi válasza polonic (#296028) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ebbe konkrétan beledöglenek majd, de hát... :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296030) kisza25 válasza kenwood (#296023) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Guszta

[ Módosította: radi8tor ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#296031) kenwood válasza Tsebacsi (#296029) üzenetére


kenwood
veterán

Az kulonosebben nem zavarna, kinyitnam a legdragabb boromat. Annak viszont nem orulnek, ha rakotnenek valami izmosabb fogyasztot az udvarvilagitasunkra, es arra ebredek, hogy eg a haz ... No mind1,elkanyarodtunk az autos temaktol :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#296032) radi8tor válasza Hachiko95 (#296022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem gondolod hogy 0/24-ben áram alatt van a töltő? :D
Mondjuk láttam már pár USA videót ahogyan a házuk előtti szabad Tesla töltő csatlakozóra jön a szomszéd és ráakaszkodik :D
Azokat sem értem miért nem kapcsolják ki ha nincs használatban...

⭐ Stella

(#296033) Hachiko95 válasza radi8tor (#296032) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Azt néztem, hogy a töltő dobozkán van valami jel, NFC megoldást el tudok képzelni, de hirtelen a szövegben nem láttam hogyan működik.

(#296034) norbert1998 válasza Tsebacsi (#296024) üzenetére


norbert1998
veterán

Na még annak is van külön topikja :C
Pályaautós topik nincs? :DDD

(#296035) Tsebacsi válasza norbert1998 (#296034) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindenre IS van topic, amire nincs majd nyitunk :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296036) focvis válasza Szada85 (#296013) üzenetére


focvis
veterán

Napfényben "petrol kék" színnek mondanám. A bronz felni igen dögös.

(#296037) tboldi válasza focvis (#296012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, ezért írtam általánosan lokációt, mert előfordulhat, hogy ukrán származású, de nem ott él. :)

(#296038) tboldi válasza focvis (#296036) üzenetére


tboldi
nagyúr

A bronz felni nekem is bejön, ajánlom Micsurin figyelmébe is. :K :D

(#296039) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Huba szameg

Most kaptam levelet Groupama-tól, hogy május 1-vel a CASCO éves díja
277536 Ft-ról
393024 Ft-ra emelkedik :Y

és B02 fokozatba léptettek elő, valamint az önrész is emelkedik 110-ről 125 ezerre.

Reménykedtem benne, hogy májusra már nem lesz ilyen, de úgy néz ki engem is elért a dolog. :O

⭐ Stella

(#296040) Tsebacsi válasza radi8tor (#296039) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Előre rettegek mit küld nekem az Union és majd mennyi lesz a kötelező, nekem is május a forduló...
Közben utánakérdeztem a BMW gyárti TPMS szenzornak: 40k/db :Y :DDD
Félek ennyiért náluk marad.
Valami Huf (nem, nem az :P ) van 16k/db áron, szerintem esélyesebb a győzelemre.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#296041) norbert1998 válasza radi8tor (#296039) üzenetére


norbert1998
veterán

Sajnos el kell látogass egy alkuszba alkudozni :))

(#296042) radi8tor válasza norbert1998 (#296041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem tudom, tavaly is kalkuláltam újat de mindenhol drágább volt így az újrakötés maradt ugyanitt.
Márciusban kiderül.

Az mennyire igaz amit hallani mostanában hogy Netrisken kötve sem a legelőnyösebb ajánlatot kapom? Eddig azt hittem nem tesznek rá extra sarcot.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#296043) focvis válasza tboldi (#296037) üzenetére


focvis
veterán

Azt vettem ki a hsz-eiből, hogy ott is él, viszont ennek ellentmond a tesztelt üzemanyagok portfoliója.
Aztán lehet, hogy csak sajnáltatja magát, és pl. Lengyelországba távozott a kötelezettségei elől.

(#296044) Petyyyyy válasza radi8tor (#296039) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mit tettél hogy így megemelték?
Azon kívül hogy még nem kötötted át. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#296045) rbalint88 válasza radi8tor (#296042) üzenetére


rbalint88
addikt

Pont Groupamas a Golf cascoja is ~200-rol ~270-re akartak emelni, netrisken kalkulalva kijott szinten toluk ~190, az volt a legolcsobb ajanlat. Regi lemond, uj megkot. Szemle, fizetes, kezicsokolom. :R

(#296046) radi8tor válasza Petyyyyy (#296044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Budapesten élek :D

De a vicc hogy még B02-be is léptem (felfelé) szóval ez még drágább is lenne A00-ban. Durva.

⭐ Stella

(#296047) radi8tor válasza rbalint88 (#296045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet ez is csak egy ilyen bepróbálkozás. Hátha valaki akkora balek hogy nem köti újra.

⭐ Stella

(#296048) dni


dni
őstag

Sziasztok,
hét éves Golf Sportsvanunkon (Golf VII) keletkezett jh kerékív, ajtót érintő kisebb parkolási sérülés. Bp-en melyik karosszéria műhelyt volna érdemes felkeresni, ahol jó minőségben meg tudnák javítani? (jelenleg casco váltásban vagyunk, de még van érvényes casco biztosításunk az Allianznál, C6)

[ Szerkesztve ]

(#296049) j.bravo


j.bravo
addikt

Lehet hogy off, de hátha mégse: tudtok olyan csatornáról, ahol a Waze illetve a Google Maps részére be lehet küldeni forgalmi rend változásra vonatkozó infót, hogy frissítsék a térképet?
Az egyik közeli utca egy szakaszát tegnapról mára egyirányúsították, családtagjaim elmondása szerint a közteresek kint állnak és reggel még csak figyelmeztettek, de lehet hogy azóta már bünti van, jó másfél tank benya árában. Most terveztem útvonalat, jelenleg simán beküldene a behajtani tiloson.
Az egyirányú utca illetve másik oldalon behajtani tilos tábla kint van, a "figyelem, forgalmi rend változás" nincs.

Whatever.

(#296050) Tsebacsi válasza radi8tor (#296047) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mocskos dolognak tartom továbbra is, és ez így szerintem!! jogellenes kéne legyen, hogy ugyan annál a cégnél, minden feltétel adott és ugyan olyan, nem csináltál semmi kárt, sőt feljebb lépsz bónuszban, és egy lemondás majd újrakötéssel 50-100k-val fizetsz kevesebbet. Ez szerintem így nem kerek és nem is normális. Nem tudok józan ésszel jó magyarázatot adni erre :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.