Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Snoop-y válasza -v- (#50000) üzenetére


Snoop-y
veterán

Itt a tevedes.

Ezek nem utcai rally autok. Ezek utcai autok amik ugy neznek ki mintha...

Eleg joindulatura vannak hangolva ,gyarilag inkabb orrtolosak aztan atfordul es powerslide lesz egy tizedmasodpercre aztan meg forogsz mint a bugocsiga.
Amelyikhez hozzanyulnak annak meg eleg ideges lesz a segge es tenyleg kell hozza vezetnitudas.

Ugye nem olcso auto es barmennyire a labamban volt nekem is a bugi nem akartam se a kocsit lenullazni se magam plane nem mast osszetorni. Mondom gyarilag is uberdurva uttartasi kepessege van.

Ha valaki Ken Block akar lenni az menjen ki egy ures parkoloba jatszani.

Minden latvanyos/veszelyes trukk illetve kulonosebb forszirozas nelkul is hatalmas elmeny.
Aki utcan rangatja egy STI bajszat az nagyot fog dobbenni es altalaban elobb vagy utobb de ez lesz a vege.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50002) Mappa


Mappa
addikt

Mennyi az annyi?

Téli gumiabroncs nyomás. A jól bevállt 2,2 bar-ra olvastam, hogy 2,5 bar se baj ha adunk a télinek. Anno még kettes Jettam-nál mindig kevesebbet adtam neki 2 bar körül, hogy nagyobb felületen tudjon tapadni az aszfalttal, (ha az havas, letaposott, stb)

Tehát, ki mennyin ?

nem kötelező megadni

(#50003) -v- válasza Snoop-y (#50001) üzenetére


-v-
addikt

Nem is bánom, hogy nem telik ilyesmi autóra, gyanús első menet után jóccakát lenne :DD

#50004) EQMontoya: amúgy ja .. meg ott nincs az az érzés, hogy az autód sokkal többet tud, mint te, meg hogy nem tudod kiautózni ..

[ Szerkesztve ]

(#50004) EQMontoya válasza Snoop-y (#50001) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont ebben jobb szerintem egy MX-5, IS200, GT86. Még utcai körülmények között is tudsz játszani, hamarabb lesz sok, de akkor kontrolláltabban, könnyebben összeszedhetők.

Igen, a Toycit tőlem vitték el pár éve.

Same rules apply!

(#50005) B-L-A-C-K válasza Mappa (#50002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 18-as téli van, én 2.4-et adtam neki.

(#50006) Snoop-y válasza EQMontoya (#50004) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egyetertunk :K Kozuton ha 300 paci elszabadul akkor ember legyen a talpan aki osszeszedi.

Pl enyem fast road/sinauto setup volt egyaltalan nem tamogatta ezt a kanyarban elrakjuk keresztben stilust (lassabb is vagy sokkal olyankor bar kurva latvanyos ha osszejon ha nem ;] )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50007) Horel77 válasza EQMontoya (#49995) üzenetére


Horel77
tag

Bakker, tényleg nagy élmény lehetett. :W :(( Naívan kérdezem, meglett-e, bár sejtem a választ. :(

(#50008) Qru válasza Snoop-y (#49999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze ha elveszi a gázt akkor tuti csatt (én egyszer próbáltam újdonsült tulajként, csak a szerencse mentett meg) így legalább megpróbálta...

Persze most már reggel-este hideg van az aszfalt meg még hidegebb ugye mint a levegő...

rvilike: Bolondbiztosra van programozva, még a DCCD-s STi-ben sem tudod az összes pówert hátra küldeni. De nyilván 300 lovat elég könnyű odacsapni így is.

mod:

Mappa: Gyári +0,1 bar. Ha nagyobb felület kell a hó miatt akkor max engedsz ki belőle egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50009) -v- válasza Qru (#50008) üzenetére


-v-
addikt

Bolondbiztos

Ja, látom a képeken .. :U :D

(#50010) Horel77 válasza Snoop-y (#50001) üzenetére


Horel77
tag

De azt ugye tudod, hogy te vagy az üdítő kivétel, ami erősíti a szabályt. Legtöbben akik ilyen autót vesznek, nem bírják ki, hogy ne állatkodjanak. Én is ezért nem motorozok. :DDD

(#50011) Horel77 válasza -v- (#50009) üzenetére


Horel77
tag

Ezt úgy kell érteni, hogy a bolond biztos nem nyugszik, míg össze nem csukja. :)

(#50012) Qru válasza -v- (#50009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért írtam, hogy 300 lovat így is könnyű odacsapni. :K Hiába az awd, az sem mindenható.

#nincsbennetarcsi

(#50013) -v- válasza Qru (#50012) üzenetére


-v-
addikt

Azt utána írtad ;] :P

Lényeg a lényeg, előbb utóbb az összes példány összecsukódik :D gyanús nem a rozsdásodó kasztni miatt kell kivonni a forgalomból a többségét.

[ Szerkesztve ]

(#50014) Qru válasza -v- (#50013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az biztos. :D Főleg aki olcsón megveszi 3-4. tualjként az jellemzően nem is vigyáz rá.

Azért sajnáltam azt a Spec B-t is anno amit az AAA árult, mert annak is valószínűleg ez lett a sorsa. De 1M nem locsolok rá egy 1M-t érő kocsira...

#nincsbennetarcsi

(#50015) -v- válasza Qru (#50014) üzenetére


-v-
addikt

A kombit még megmentheted ;] most olcsóbb. El is bookmarkolom, ha nem tudja eladni ennyiért akár meg is nézem később :)

[ Szerkesztve ]

(#50016) Qru válasza -v- (#50015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát, sokat filóztam rajta komolyan... :B

Mellette: alig enne többet mint a mostani (+2 liter), elég ritka/különleges darab, később családinak is befogható.

Ellene: A lélektani fájdalomküszöböm felett enne, iszonyat buktával tudnék kiszállni az enyémből és egy jóval öregebb és többet futott autóba ülnék át, drágábban fenntartható (alkatrész, szerviz).

Bookmarkold el, ez előző is kb 1 év alatt ment el. Ez is fent lesz még egy jó darabig. Nincs piaca.
Sokat eszik, nem megy olyan jól mint várnád, autópályára nem igazán jó a rövid fokozatok miatt, nincs presztízse, drága az alkatrész hozzá, kevesen értenek hozzá...

mod:

Ilyet csak szerelemből vesz az ember. Mindenki más csak egy rossz döntést lát benne (valahol joggal).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50017) tomcsi23 válasza -v- (#50015) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van már egy kombija. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#50018) -v- válasza Qru (#50016) üzenetére


-v-
addikt

Jól hangzik .. kiveszem a bookmarkot. :D Amúgy jó vezetni? Te hajtottál már ilyen mk4 legát?

[ Szerkesztve ]

(#50019) Snoop-y válasza Qru (#50014) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az az erdekes hogy a jobb peldanyok blob/hawkeye -bol meg mindig inkabb 5-6 milla korul vannak. Alatta eleg lutri vagy marad a GC8.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50020) Qru válasza -v- (#50018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látom meggyőztelek. :DDD

Sajnos nem, csak utasként ültem egy automata 3.0i-ben. Az ülése kicsit fapados bár igaz egy S60-ból ültem át ami a kategória etalonja ilyen téren (is)...

mod:

Snoop-y: GC8 az nagyon tetszik! :K Bár annak még az ütközésvédelme finoman szólva nem az igazi... :D

Vannak elszállt árak de azok többnyire csak árulják a kocsit (általában az asszony miatt :DDD).

mod2:

tomcsi: Igaz! :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50021) EQMontoya válasza Horel77 (#50007) üzenetére


EQMontoya
veterán

Természetesen nem. :(

Same rules apply!

(#50022) molnarpeter válasza Primary92 (#49989) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ebay/ali ;) TaaT fórumtárs tett valamilyet Golf 4-be. Remélem észreveszi és bedob egy linket, ártól függően ide sem ártana - furgon tolatókamerája nem éjjellátó :B

B-L-A-C-K: Ampera? Jóval olcsóbb, persze kevesebbet is tud. Alapvetően az i3 REX-hez hasonlít valamelyest, én mindkettőt élném :) Az Opel/Chevy direktben tud hajtani, ha elfogy a kraft, i3 meg ugye robogómotorral fejleszt áramot. Leaf mellett a Zoé is ügyes, utóbbinak kifejezetten gyors a töltője.

[ Szerkesztve ]

(#50023) Magnum_


Magnum_
nagyúr

úgy ítélem, Tomcsival megtaláltuk a leendő akksim.
természetesen FB-on élőben fogom közvetíteni a cserét :D

I humbly and respectfully decline™

(#50024) rbalint88 válasza Magnum_ (#50023) üzenetére


rbalint88
addikt

ott senkisenem ismer :(

;]

(#50025) Magnum_ válasza rbalint88 (#50024) üzenetére


Magnum_
nagyúr

csak neked fogom nyomatni, tudod? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#50026) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ablaktörlő lapátból milyet érdemes venni? Ebből is van egy halom, előre kellene két normális.

molnarpeter: Az túl nagy, i3 városba pont jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#50027) Kornel válasza rbalint88 (#50024) üzenetére


Kornel
veterán

Tényleg, nem kéne egy FB csoport?
Qru, balint, Krisztian, Tsebacsi már úgyis fent van nekem ismerősök között, egy csoport szerintem jól osszehozná a topictalis brigádot.
Ha nem jó az ötlet, el is lehet vetni 😉

(#50028) B-L-A-C-K válasza Kornel (#50027) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha zárt én benne vagyok.

(#50029) Kornel válasza B-L-A-C-K (#50028) üzenetére


Kornel
veterán

Csakis zartra gondolok.

(#50030) Skillet válasza Kornel (#50027) üzenetére


Skillet
addikt

Nahh. Egy újabb topik halála :DDD
Egész fórumok halnak meg a tköm frászbúk miatt. A fórumok helyett mindenki ott éli az életét.
Ellenzem! :DD
Ha itt minden marad a régiben, itt lesz kidumálva minden, a talik is... akkor letojom.
Amúgy meg... Ellenzem! :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#50031) Magnum_ válasza Skillet (#50030) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is elvagyok itt.

I humbly and respectfully decline™

(#50032) K Norbi válasza Magnum_ (#50031) üzenetére


K Norbi
addikt

Úgyis csak letiltanál mindenkit facebookról.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50033) Kornel válasza Skillet (#50030) üzenetére


Kornel
veterán

Ok, ez is egy érv.

(#50034) EQMontoya válasza Kornel (#50027) üzenetére


EQMontoya
veterán

No way, továbbra sem leszek orcakönyvön. 😊

Same rules apply!

(#50035) Kornel


Kornel
veterán

Viszont egy kérdés.
Csütörtökön elvittem az autót a kwikfit-hez futómű ellenőrzésre és szükség esetén állításra, holott ugye semmi panaszom sem volt, csak nem akartam, hogy az új gumik véletlenül is felrekopjanak.
Ott megmutatták gépen, hogy az egyik keréknél minimálisa eltérés volt a dolesszognel, mondom akkor állításák be.
Erre tegnap es ma veszem észre, hogy az autó kicsit jobbra húz, amit eddig nem vettem észre.
Direkt kipróbáltam egyenes, es kicsit balra lejtő úton is, nem nagyon, de érezni.
Papírt nem kaptam, amin a beállított értékek vannak, viszont a szamla megvan, holnap hívom őket, kíváncsi vagyok mit mondanak erre.
Futómű szerintük is hibátlan, az nem lehet az ok.

(#50036) Magnum_ válasza Kornel (#50035) üzenetére


Magnum_
nagyúr

legközelebb ide vidd és keresd Lacit.

I humbly and respectfully decline™

(#50037) focvis válasza Kornel (#50027) üzenetére


focvis
veterán

Nincs FB-m, nem is tervezem. Ha kíváncsiak vagytok a pofámra, akkor itt maradunk.

(#50038) Kornel válasza Magnum_ (#50036) üzenetére


Kornel
veterán

Sajnos nem érek ide 8-17-ig, szinte kizárt, hogy munkaidőben meg tudjam oldani. :(

Ok, nem is kiváltására gondoltam, hanem talikat megbeszélni, megszervezni, helyszínt, időpont egyeztetni, stb.
De elfogadom ezeket az érveket is, csak egy ötlet volt 😉

[ Szerkesztve ]

(#50039) rbalint88 válasza Kornel (#50027) üzenetére


rbalint88
addikt

nem kéne :N szerintem ez jobb felület az ilyen jellegű böfögésre, mint a fácse.

(#50040) raczger válasza B-L-A-C-K (#50026) üzenetére


raczger
őstag

Bosoko-t vegyél

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#50041) rbalint88


rbalint88
addikt

Turbó csőből érdemes szilikon vagy alu csodában gondolkodni vagy a gyári elbír a gyári nyomásnál jóval többet is? Utángyártott 30k, szilikon 40k, alu 55k.
Úgy döntöttem, hogy ha már úgyis turbofelújítás meg kiskutyafüle, akkor kap egy komolyabb programot is, a gyári 1,2-ről felmegy legalább 1,6 barra a nyomás, hadd szóljon. Csak nem szeretnék havonta a szétnyílt turbócsővel szemezni, meg azt keresni, hogy hol szökik a levegő...

(#50042) focvis válasza rbalint88 (#50041) üzenetére


focvis
veterán

VR6-Fan a főtuner, őt kérdezd meg.
A Vectrában 10 éve bírja a 200 lovat, 430 Nm-t a gyári cső, 1.9 CDTI.

(#50043) choco01 válasza Horel77 (#49988) üzenetére


choco01
addikt

+brumi: És akkor szerintetek most van benne? :DDD Mert az alapfelszereltség miatt azt hittem hogy csak ABS van benne.Hogy lehet ezt kideríteni?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#50044) focvis válasza choco01 (#50043) üzenetére


focvis
veterán

Csúszós úton húzd be a kéziféket és rántsd el a kormányt. Ha bimmbammol és megpróbálja egyenesbe hozni az autót, akkor van benne ESP.

Szerk: nem bimmbammol mindegyik autó, lehet, hogy csak villog a visszajelző lámpa.

Az ASR-t úgy nézd meg, hogy szintén csúszós úton indulj el nagy gázzal, hogy elpörögjön a kerék, ha villog, akkor van benne ASR (kipörgésgátló).

Az ESP-t kétlem, hogy beletették volna 2007-es Fabiaba, ha nem valami überfelszereltségű darab.

[ Szerkesztve ]

(#50045) EQMontoya válasza focvis (#50044) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kipörgésgátlót is megérzed amúgy, simán érezhető, mikor belenyúl.

Same rules apply!

(#50046) tomcsi23 válasza EQMontoya (#50045) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kivéve, ha nincs is kipörgésgátló, csak az elektronyos difizár, mert az is kb hasonlóan szól bele.
Egy szervizkönyvbe vagy a csomitartóban a pótkerék környékére beragasztott matrica sokat elárulna a gyári felszereltségről. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#50047) EQMontoya válasza tomcsi23 (#50046) üzenetére


EQMontoya
veterán

Erre mondaná a székely bácsi: ejsze fiam, akinek nincs rendes differenciálműve! ;]

Same rules apply!

(#50048) Brumi˘ válasza tomcsi23 (#50046) üzenetére


Brumi˘
addikt

EDL nevű csoda azért észrevehtő ha dolgozik, legalább is nálam csattogott vadul az ABS. 😊

(#50049) MasterMark válasza z123456789 (#49968) üzenetére


MasterMark
titán

Na úgy néz ki egy jóval egyszerűbb oka volt a gondoknak:

Ez jött le a tankból...

szerk.: De legalább épp most értem haza, juhu. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50050) aero. válasza MasterMark (#50049) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

pasztmek :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.