Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Richard! válasza mdani01 (#21991) üzenetére


Richard!
addikt

Én bekötött szemmel és hátrakötözött kézzel szebbet csináltam volna. Ez a valami egy...inkább hagyjuk, a szót is felesleges rá pazarolni.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22002) Qru válasza Snoop-y (#21990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem biztos. :D

Igazán kanyargós szakaszon nem igen nyomna le egy STi-t hiába a jó felfüggesztés azért egy torque-vectroingos awd ellen ez édes kevés lenne. De valóban egy kevés kanyart tartalmazó tiszta és száraz aszfaltos versenypályán lenyomná.

#nincsbennetarcsi

(#22003) tboy93 válasza Qru (#22002) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy sti-t arban hova kell elkepzelni a typeR-hez kepest?

(#22004) zoo8800 válasza Richard! (#22001) üzenetére


zoo8800
veterán

Az ékforma, és a kocsi arányai tök jók. De a lámpákkal, a kerékjárati ívekkel, meg azzal a piros könyöklővel a csomagtérajtón nagyon elgurult a gyógyszer. A hátsó ajtón a rejtett kilincs sose tetszett, egy autón sem (pl 156, Leon).
A Type R pedig már nevetségesen homasitás.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#22005) Qru válasza tboy93 (#22003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felszereltség függő is de listaáron olyan 12-13M.

#nincsbennetarcsi

(#22006) Richard! válasza zoo8800 (#22004) üzenetére


Richard!
addikt

Nálam az ufo civic óta gurul folyamatosan... Nem értem hogy cseszhetnek el egy ilyen jó autót. És sajnos ez egyre csak rondább lesz, az évek előrehaladtával :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22007) MunezXBK válasza Richard! (#22006) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sok a kábszi. :D

(#22008) Richard! válasza MunezXBK (#22007) üzenetére


Richard!
addikt

Tudom, de olyan jó néha kibeszélni magamból a dolgokat :) ;]

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#22009) Mágus2 válasza EQMontoya (#22000) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem biztos. A jel kiesést nem szokta logolni, csak a zárlatot vagy szál szakadást a szenzorhoz. Attól még nem kell mindig jól mérnie, hogy nem szálszakadt és nem is zárlatos. Pl. rengeteg ember jár döglött légtömegmérővel, mert a diag nem látja hibának, közben meg keveset mér, de nem szálszakadt. :U Ezért a hibakód egy dolog, ha meg nincs, az is egy információ, sokszor a mért értékekből lehet következtetni a hibára.

Ha sok gázolajat eresztenek át a befecskendezők a visszavezető ágba, csak akkor kerül be a hibatárolóba, ha annyira leesik a rail nyomás, hogy határérték alá kerül és leáll a motor. Akkor is a hibakód csak az alacsony rail nyomás lesz, az okát meg neked kell kisakkozni.

Nem értek a DCI-hez, mert nem túrkálok benne, lehet, hogy az okosabb, mint egy ötödikes, de a vag CR így működik, nem hiszem, hogy nagy különbség lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22010) Veron válasza aero. (#21993) üzenetére


Veron
őstag

@aero, kornelka: köszönöm, nem voltam biztos benne, hogy ez a normális működés. nem volt szerencsém még ülésfűtéses verdához.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#22011) thEndeR


thEndeR
tag

Valaki adott mar el autot az AAA autonak? Felraktam egy hirdetest es irtak SMS-t nem tudom, hogy hog mukodik ez naluk vagy hogy mennyiert vennek meg.

(#22012) stickermajom válasza thEndeR (#22011) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem érdemes itt elolvasni pár tapasztalatot róluk: [link]

(#22013) MunezXBK válasza thEndeR (#22011) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Röviden? Hagyd a csába, hülyének fognak nézni.

Írtak nekem is, kiröhögtem azt ennyi.

(#22014) zoo8800 válasza thEndeR (#22011) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak rosszat hallani a felvásárlási szokásaikról. Mondanak egy szép árat, vidd oda, majd átnézik, alaposan megváratnak, és mondanak egy pofátlan árat.

rip and tear, until it is done

(#22015) thEndeR


thEndeR
tag

Jol van, koszonom a valaszokat. Ilyesmire szamitottam. :D

(#22016) Snoop-y válasza tboy93 (#22003) üzenetére


Snoop-y
veterán

2 millat adjal hozza a tepertohoz

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22017) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#22018) TaaT válasza MunezXBK (#22017) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#22019) K Norbi válasza TaaT (#22018) üzenetére


K Norbi
addikt

;] ;] :C :DD

(#22020) K Norbi válasza MunezXBK (#22017) üzenetére


K Norbi
addikt

(#22021) kisza25 válasza MunezXBK (#22017) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na én meg ma raktam tele, addig ki kell autózni:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22022) SzlobiG válasza MunezXBK (#22017) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jöjjön is szombaton megyek Bécsbe ha minden igaz, vissza fele Érden tele is rakom. :K

(#22023) MunezXBK válasza kisza25 (#22021) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ejnye, nem nézed a híreket? Nyomják le a kőolaj árát. ;)

(#22024) kisza25 válasza MunezXBK (#22023) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de nézem, de ha egyszer kifogyott, nem azon a 150Ft-on fog múlni az életem:P (remélhetőleg)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22025) AMD Power válasza MunezXBK (#22017) üzenetére


AMD Power
titán

Menjen le szepen 300ft ala literje a 95-nek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22026) Qru válasza MunezXBK (#22013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Néha azért ráfutnak ők is a csöcsre. Fórumtárs autóját kb egy éve vették be. A reális piaci ár 2M ők megvették 1,7M-ért. Egy éve rohad a telepükön jelenleg 1,4M-ós árcédulával az ablakában és a kutyának sem kell.

#nincsbennetarcsi

(#22027) EQMontoya válasza Qru (#22026) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor hogy lehet a reális piaci ár 2M?
Miről van szó?

Same rules apply!

(#22028) Qru válasza EQMontoya (#22027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Subaru Legacy 3.0R Spec B.

Ha nem lenne egy romhalmaz megvettem volna már régen. :( De kb egy millát rá kéne locsolni, hogy patent legyen. Gyári Blisten futómű már kuka, gyári Brembo fékek szintén. A gyári 18-as felni az összes kuka annyira le van padkázva mindenhol mind a négy (persze a gumik is kukásak rajta). Kb egy éppen maradt karosszéria elem sincs rajta (a hátulja megnyomva, a lámpa búra sérült, a motorháztető kavics vert, a szélvédő cserés volt de nem szakszerűen lett berakva, az egyik ajtó színben teljesen elüt a többitől, a lökhárító szintén sérült), a vezetőülést és a kormányt újra kéne bőrözni stb, Plusz a szokásos: azonnali vezérléscsere, folyadékok, szűrők...

És akkor még nem tudjuk maga a blokk milyen állapotban van (annyira nem néztük meg mert már a felsorolt dolgok is annyira elrettentettek, hogy hanyat-homlok menekültünk haverral) de valószínűleg nem kímélő üzemben ment. Nem csak a sok sérülés miatt, hanem mert akinek egy limuzinba nem elég 245 ló és felcsippelteti 260-ra az biza szokott sietni. És ok, tudom melegen nem árt neki ha küldöd, meg erősen túltervezett gép (6 gangos STi váltó van benne) de egy kókányszoftos autót nem szívesen vállalnék be 10+ évesen 300k km-errel...

De tegyük fel, hogy nem ér ez így 2M-át de akkor is bevették 1,7-ért és most 1,4-ért se kell senkinek. :U

#nincsbennetarcsi

(#22029) -v- válasza Qru (#22028) üzenetére


-v-
addikt

Az a baj ami nagyon le van lakva az semennyi pénzt nem ér, mert senkinek sincs végtelen ideje meg pénze tökölni vele éjjel nappal, az ilyenekből autó már sose lesz szerintem... el van akkor azon hanyagolva minden.
Az az autó akkor is elég drága fenntartásilag ha patent, vezérlés meg gyertyacsere is már egy vagyon vétel után, lecserélteted difikben az olajat, annyit fogyaszt mint a p*csa stb.
Egyébként nekem a legnagyobb bajom azzal az autóval, hogy nem állítható tengely irányban a kormány :F :Y --> kuka

(#22030) EQMontoya válasza Qru (#22028) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ú, pedig abból egy üvegtetős, manuál váltós kombi nagyon kéne.
Világ sleepere. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#22031) Qru válasza -v- (#22029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak maga a vezérlés csere ebben a 3.0-ban cca 200k lenne (a 2,5-ösökben 160-180k attól függ SOHC vagy DOHC változat, az utóbbiba eggyel több szíj kell). És akkor még semmi máshoz nem nyúltál.

Ez egy "project car" de annyit nem éri meg rákölteni egyszerűen. Nem lett volna szabad hagynia a tulajnak, hogy ennyire lestrapálódjon. Kár érte igazán. :(((

Mellesleg az AAA Auto-t se értem. Megvesz egy lefingott BMW-t azt eladja mert sok a marha aki nem ért hozzá megveszi csak mert propeller van az orrán.
De a Subaru annyira rétegautó, hogy aki azt vesz az ért hozzá vagy minimum nagyon-nagyon-nagyon derekasan utánaolvas. Már pedig aki csak legalább ez utóbbit megteszi azt tudja, hogy ez így egy kisebb pénztemető (csak azért kisebb mert lehet belőle megbízható jó autót varázsolni de az sokba fájna).

mod:

EQMontoya: Nekem is nagy vágyam. :K Igaz nekem sedan kéne. Ha a világ boldogabbik felére születtem volna tuti, hogy egy 3.6R-el mászkálnék. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#22032) MunezXBK válasza Qru (#22026) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Cimbimet hívták, hogy akkor 400. A 770-re hirdetett autójára. :D

Aztán még ők voltak felháborodva, hogy dehát kp-ben! :(((

(#22033) Mágus2 válasza Qru (#22026) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Biztosan ott rohad? Rengeteg az olcsó kamu hirdetés beetetésnek olyan autókról, amiket már régen eladtak, ezzel fogják a nagy halat, bemész, hogy azt megnézd, időpontot egyeztetsz, majd mikor a helyszínen vagy, kiderül, hogy eladták, de kínálnak másat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22034) Qru válasza MunezXBK (#22032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom azonnal igent mondott... :DDD

Mági: Ott, kimentünk az egyik itten fórumos arccal megnézni Fótra. De az oda-vissza út benzinjét se érte meg a dolog. Jó a lelkem megnyugodott hogy nem életem lehetőségét szalasztom el.

#nincsbennetarcsi

(#22035) kisza25 válasza MunezXBK (#22032) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én ingatlanozok, egy 14M-ért hirdetett lakásra betolja, hogy 8M adok érte, de kp,
mondom az kevés lesz,
erre: mi???? KP kisöreg:P
mondom 95% kp vásárol nyaralót, nem hiszik el, pedig de, még a 30-40M villákat is kp kicsengeti a többség:P
vagy a 30M új építésű házra: 20M-ért érdekel :DDD hol élnek ezek :F :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#22036) EQMontoya válasza kisza25 (#22035) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aki ilyne dolgokra (autó, lakás) alkudozik látatlanba, attól ott el kell köszönni, nem érdemes rá pazarolni az időt.

Same rules apply!

(#22037) rbalint88 válasza kisza25 (#22035) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha van kedved és időd, egy privátot dobj rám kérlek légyszi, hogy milyen az élet ingatlanosként :) A hónapban ma hívott fel az ötödik ember, hogy nem akarok-e náluk dolgozni ingatlanosként :DDD
csak ugye ebben az országban mindenki fociedző, focista, politikus, autónepper és ingatlanos IS egyben :D

(#22038) runner 125 válasza rbalint88 (#22037) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pénzügyi tanácsadót kihagytad. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22039) K Norbi


K Norbi
addikt

Kátyúk :(( Inkább a kátyút választotta volna

[ Szerkesztve ]

(#22040) AMD Power válasza runner 125 (#22038) üzenetére


AMD Power
titán

Illetve a "vallalkozokat". :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#22041) tomiii.


tomiii.
aktív tag

1 évvel korábban ellehet vinni autót műszakira, mint annak a lejárta?

(#22042) Qru válasza tomiii. (#22041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

El, csak akkor buksz 1 évet.

#nincsbennetarcsi

(#22043) Morris válasza Qru (#22042) üzenetére


Morris
veterán

És mi van ha később viszem, minthogy lejár? Szívesen kitolnám nyárra marciusról.

(#22044) Qru válasza Morris (#22043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ööö, lejárt műszakival akarsz mászkálni? Az első rendőr kikap a sorból, leveszi rendszámod és gyalogolhatsz tovább a kiscsaláddal a nyakadban. Kapsz egy szép büntit és mehetsz az okmányirodába útvonalengedélyért kérni, hogy legalább a műszaki állomásig elmehess.

Én nem reszkíroznám meg a dolgot...

#nincsbennetarcsi

(#22045) tomiii. válasza Qru (#22042) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Az nem probléma. :D Köszi.

(#22046) K Norbi válasza Qru (#22044) üzenetére


K Norbi
addikt

Meg ezek az új Fix traffipaxok is veszélyesek, mindent néznek.

(#22047) K Norbi válasza Qru (#22044) üzenetére


K Norbi
addikt

Azt nagyon bírom mikor le van járva a műszaki pl 2 hete, elfelejti az ember mint annó én is jártam így.. persze az autó hibátlan ahogy eddig is volt, de mikor a rendőr meglátja! áááá lejárt 14 napja!! Egyből átvált mintha egy sorozatgyilkos lenne az ember. Megölt volna 10 embert, csoda hogy bilincsbe nem verik érte a népet. :(((
Ezt se értettem soha. :U

[ Szerkesztve ]

(#22048) Qru válasza K Norbi (#22047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bezzeg a sok pudva bontószökevényt nem szedik ki amik láthatóan km-es koromcsíkot húznak, szét vannak rohadva és nyilvánvalóan puszira ment át a műszakin. :(((

#nincsbennetarcsi

(#22049) K Norbi válasza Qru (#22048) üzenetére


K Norbi
addikt

Na ez meg a másik :R

(#22050) tomcsi23 válasza Morris (#22043) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mé, nyáron mivel lesz másabb? Pl elmész nyaralni? :D
Az egy dolog, hogy a rendőr nem feltétlen zsanettoztat, nem veszi le a rendszámot, nem lök árokba, de a biztosító tuti elővesz, ha akár egy nappal is lejárt műszakival történik - neadjisten - bármi.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.