Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok, en szeretem, hogy estenkent Kornel eletvezetesi tanacsait olvashatjuk.
Kornel, blogon, vagy youtube csatornan gondolkodtal-e mar?
;]

I humbly and respectfully decline™

(#57002) Mágus2 válasza Kornel (#56998) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hülyének nézel mindenkit, de hidd el, nincs meg mindenkinek a lehetőség, csak mert Te azt hiszed.

Mindig ez az itt, nem fér el az egész ország lakossága BP-n. A számodra itt, sokaknak messze van.

[ Szerkesztve ]

(#57003) focvis


focvis
veterán

Nyissatok már egy "életvezetési-tanácsok topikot" lécci. :U

(#57004) Kornel válasza xcds (#57000) üzenetére


Kornel
veterán

Ha maradunk a suzukinal, akkor itthon cirka 600k-val olcsóbb a GL+ scross (de a vitara is), mint Németországban. 4,8 VS. 5,4M.
Azért itt visszajön pár forint.
Illetve az elmúlt években azért láthatóan inkább stagnál a forint árfolyama.

Saint: lehet jobban élnék belőle :DDD vagy nem ;]

Mágus: hidd el, nem az a célom, hogy bárkit is hülyének nézzek, inkább engem néznek itt annak, én csak azt sajnálom, hogy a lényeg nem ment át, mégpedig az, hogy aki akar, az igenis tud jobban élni (a szó anyagi értelmében), mint az átlag, vagy a medián.

[ Szerkesztve ]

(#57005) B-L-A-C-K válasza focvis (#57003) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor fél év mindenki új kocsit venne, és ellepnék a PH-t az irigyek...:/

(#57006) Buster17 válasza Buster17 (#56988) üzenetére


Buster17
addikt

Ha befejeztétek akkor erre valaki? :DDD

Off hoz hozzászolva Pápán kevéske nyugdíjából szépen fenn tud tartani egy leont.
4 évszakos gumi és kalap kabát hozzá se kell nyulni. Olajcsere ismeretlen szó vagy bármi más. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57007) Richard! válasza Buster17 (#57006) üzenetére


Richard!
addikt

Nope, nem szeretném látni szegény autót :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#57008) xcds válasza Kornel (#57004) üzenetére


xcds
őstag

Közben tettem be egy linket az alapvető élelmiszer árakról. Az itthon van és ugyanabban a pénznemben. Egyébként szerintem sem fog romlani a forint már ennyire, de basszus ezek akkor is emelnek árat. :W :DDD

(#57009) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

elég sokat változott a topik mióta itt jártam... :DDD :DDD :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#57010) Jaffa75 válasza Mágus2 (#56993) üzenetére


Jaffa75
őstag

Azért ez nem így működik, hogy elmész bv-nek... tudom, voltam!
Az autót felejtsd el, a fix fizut is... azt a rengeteg képzetlen és dolgozni nem akaró embert akikkel meg küzdeni kell ...:U! Ne akard kipróbálni! Ráadásul ha gyengék a helyetteseid, akkor nem napi 8 óráról szól, meg szabad hétvégekről! :(

(#57011) Mágus2 válasza Kornel (#57004) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Sok olyan embert ismerek, akikben megvan az akarat, tesznek is érte, de nincs lehetőség helyben, máshová költözni meg nem opció. Ezért néznek hülyének mert ezt nem vagy hajlandó elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#57012) Kornel válasza xcds (#57008) üzenetére


Kornel
veterán

2011-es cikk.
Igen, köszönhetően az elmultnyolcévnek akkor igen brutális volt az áremelkedés, a bérek meg csak stagnáltak, vagy akár csökkentek is.
Sajnos ahogy nézem, 2000-2016 körüli intervallumra nem nagyon van elérhető élelmiszer ár változás diagram, pedig sokat mondó lenne.

Jaffa: egy új helyen legalább fél évig ez van.
Mondjuk nekem fix volt a fizum.

Mágus: én is költöztem pl., pedig helyben is volt munkám, de többre tartottam azt, hogy bármikor mozdulni tudok.

Mod: elfogadom, hidd el.
Ja és amit írtam, az nem pesten volt, hanem a "hírhedt" borsodban.

[ Szerkesztve ]

(#57013) Qtya123 válasza Mágus2 (#57011) üzenetére


Qtya123
őstag

Így van. Mit csináljon? Az utolsó zsákfaluban lévő házát eladni nem tudja. Ha Budapestre megy dolgozni és nincs semmi értelmes végzettsége akkor ott sem kap sokkal többet, cserébe fizetnie kell heroin árú albérletet. Úgy kb rosszabbul jön ki, ha költözik.

Amúgy a kamionsofőrökre is megy most (meg korábban is, csak nem ennyire) a téves észosztás, hogy nekik mekkora királyság van, mert mi pénzt keresnek, menjen mindenki annak. Ja, keresnek a normális cégeknél, de a legtöbb nem az, valamint azon apró dolog mellett ne menjünk el, hogy magyar cég minimálbérre jelent be. Mekkora királyság azzal táppénzen lenni (vagy a nyugdíjba beszámítás ugye).
Valamint a napidíjas rendszerben, ha 1 hét szabadságra mész, gyakorlatilag 100e Ft környékével kevesebbet kapsz. Annyi, hogy e területen aki beszélni kicsit idegennyelv, az könnyen le tud lépni nyugati céghez.

[ Szerkesztve ]

(#57014) rbalint88 válasza Kornel (#57012) üzenetére


rbalint88
addikt

taníts mester!
most már komolyan tudni akarom, hogy hol csesszük el aszonnyal és ti hogy nyomjátok olyan faszagyerek módjára. SZÁMOKKAL. akár itt, akár privátban.
mert akárhogy pörgetem a számokat, nem adja ki a matek az új autót "megtehetem"-re. mondjuk az is más dolog, hogy előbb vennék egy 5 éves passatot, mint egy új guruló budit, de ez részletkérdés.
a lényeg azon van, hogy miből?
plusz lehet én vagyok rosszul bedrótozva, de többet számít a jó kaja, az élmények, mint hogy milyen értékű/presztízsű autóban fonnyasztom a valagam.
meg a másik, hogy sírva adnám ki a másfél milliót a splash-ért, amit most használok, mert egyszerűen semmit nem ad. minden porcikám tiltakozik ellene. inkább egy ráköltéssel járó, 13 éves lenézett autóban ülök, amiben viszont fülig ér a szám. és szerintem aki autóbuzi a szó klasszikus értelmében, az is inkább így tenne. a többiek csak vigyáznak a konzervdobozukra.

(#57015) Kornel válasza rbalint88 (#57014) üzenetére


Kornel
veterán

A második részhez annyit, hogy ízlések és pofonok.
Én inkább ülnék egy mások által konzervdoboznak nevezett új autóban (méretben és felszereltségben megfelelőben), mint egy használt premiumban.

Qtya: így van, C, D, E jogaival bárhol kapsz munkát, amiből itthon is megélsz, kint pedig nyilván még jobban.

[ Szerkesztve ]

(#57016) xcds válasza Kornel (#57012) üzenetére


xcds
őstag

Egyébként valóban, az utóbbi években csökkent is a kenyér ára, de 2007-2015 évet nézve is emelkedett 215-ről 270 fölé.[link]

10 év alatt sok minden történhet. Eddig még nem volt olyan 10 év, amikor nem növekedtek az árak. Lehet, hogy most lesz. Úgy legyen..

szerk: a házi jellegűt néztem.

fért nem megyek már aludni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57017) SpaceKombajn válasza Magnum_ (#57001) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Pont hasonlót akartam írni, kornelka nyithatna egy kornelka világa topikot, ott aztán irogathana, bár akkor a két autós topikban nem lenne ekkora pörgés.

spacetime

(#57018) mdani01 válasza Elektrosokk (#57009) üzenetére


mdani01
aktív tag

Azt neztem en is😃
Akartam is kerdezni ez a "milyen munkat topic?"

Szivesen olvasom kornelka irasait, ha irna konyvet tuti vennek belole😃

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#57019) Kornel


Kornel
veterán

Elnézést ha valakinek a lelki világába gázoltam, nem szemetelem tovább a topicot :R

(#57020) mycso válasza Kornel (#56975) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Pedig tényleg tévedésben vagy....
Asszem eredetileg te is Miskolc környéki vagy, kérdezz meg 1-2 itt élő ismerőst, hogy milyen pénzekért dolgoznak.
Pl. Én az egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) vegyipari vállalatnál dolgozom. Rengeteg felelősség, veszélyes anyagok, 4 műszak - kezdő bér 133K, ebből 110-120k körül kapnak ki a műszakpótlék miatt. Elvileg idén ez emelik 170k környékére (állami kedvesség miatt), de nagyon régóta ennyi volt a kezdő lóvé.
Akik 8-10 éve itt vannak, azoknak van ilyen 170-190k körüli alapja.....
De mondhatnám a másik ilyen jellegű céget hasonló pénzért, vagy ez a millió szalagmunka (van vagy 5-6 nagy cég biztosan), ezeknél még kevesebb a lóvé. De még millió konkrét példám lenne, telekommunikációs cégek, területi képviselők, kormányszerv dolgozói, stb. ...

Jahh ez az aldi/lidl területi vagy boltvezető dolgot, meg hagyd el. Szintén járj utána, hogy azért a pénzért mit kell gürizniük...nem napi 8, de nem is 12órát. (ebben a szférában is van ismerős). Sok más cégnél is hasonló a munkával szembeni elvárás, bár valóban ott akár a nettó 250-300 is megkereshető...na de milyen áron?

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#57021) Ironizer válasza rbalint88 (#57014) üzenetére


Ironizer
tag

Én továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy autót max. 6 havi nettó fizetésért érdemes venni. Én nem keresek szarul magyar viszonylatban, de új autót még én is csak karcosan tudnék venni a 6 havi fizumból. Érdemes belegondolni, hogy ha a fizetésed felét félre tudod rakni autóra (és ez egy igencsak ideális állapot), akkor is 1 teljes évig csak azért dolgoztál, hogy legyen egy autód. Már 1 év is rohadt sok idő az ember életéből arra, hogy egy olyan tárgy megszerzésére pazarolja, ami amortizálódik, ellophatják, összetörhetik, stb.

máyköl: ezért írtam, hogy "és ez egy igencsak ideális állapot", szóval még az 1 évnél is több időbe telhet, mire félre tudja tenni az ember a 6 havi nettó bérét.

[ Szerkesztve ]

(#57022) máyköl válasza Ironizer (#57021) üzenetére


máyköl
veterán

"Érdemes belegondolni, hogy ha a fizetésed felét félre tudod rakni autóra"

Ez hol reális ma Magyarországon? :F

(#57023) Kornel válasza mycso (#57020) üzenetére


Kornel
veterán

Az utolsó bekezdésedhez annyit hozzáteszek, hogy nem kell utánajárnom.

Bálint: pontosan.
Német fizut vár mindenki, magyar munkamorallal.
Persze német cégnél német munkatempóban már nem fulik az embereknek a foga dolgozni.

Black: mi a problémád, szerinted valótlant állítottam?

[ Szerkesztve ]

(#57024) rbalint88 válasza mycso (#57020) üzenetére


rbalint88
addikt

amíg egy műszaki egyetemen tanító docens (prof alatt eggyel) keres nettó 200-220k körül, addig szerintem nagyon messze lesz a gazdaság felpörgése. mennyire legyen motivált egy olyan ember, aki ilyen lófasz pénzt keres és neki kellene kitermelnie a következő műszaki elitet?
viszont sajnos igaza van a "tőkés" oldalnak is, hogy a termelékenység kurva szar itthon. sajnos az emberekbe beivódott az a mentalitás, hogy csak teljen le valahogy a 8 óra és menjünk haza, közben meg a lehető legkevesebbet csináljuk. ezzel csak az a probléma, hogy aki dolgozna, azt se fizetik meg és nem is feltétlen tud kitörni.
és abba is bele kell törődnünk, hogy soha nem fogjuk utolérni a nyugatot, lehet közeledni hozzá, de ugyanolyan életszínvonal itt soha nem lesz. ide csak a német levetett autója jut, a fizetésének csak a fele-harmada jut, de még mindig sokkal jobban élünk, mint a világ 70%-a.

Ironizer: szerintem 40-45 éves kor alatt ma itthon nem igazán realitás egy új autó. de pl szomszédom sem vesz új autót, pedig megtehetné. van két Ferrarija, egy Fisker Karmája, két motorja, csajának egy A Mercije. összérték 40M+. újonnan 120M kb...

[ Szerkesztve ]

(#57025) B-L-A-C-K válasza Kornel (#57023) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azt látjuk...:D

(#57026) Qru


Qru
MODERÁTOR

Most mar eleg lesz az offolasbol. Nyissatok egy offtopikot ha van ra igeny de itt maradjunk a szigoruan vett autos temanal.

#nincsbennetarcsi

(#57027) 8th válasza Qru (#57026) üzenetére


8th
addikt

2009-óta van már. [link] De senki sem használja.

(#57028) BigBlackDog válasza Elektrosokk (#56986) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szia!

Szerencsére nem volt ilyen esetem, de sokak elmondása alapján azt jött le nekem, hogy ilyenkor mindig a leghátsónak a legrosszabb. Mivel bizonyítani általában nem tudja, hogy nem ő lökte bele a kettővel előtte lévőbe az előtte lévőt, így rá lehet fogni a dolgot. Ennek ellenére mondjuk én is csak az előttem lévőnek adnék betétlapot, főleg, ha nem miattam ment össze a másik kettő.
Nem akarok semmi rosszat feltételezni senkiről sem, de a biztonság kedvéért bemennék a saját biztosítómhoz és jelezném feléjük, hogy pontosan milyen balesetet okoztam, leadnám a kék-sárga másolatát (Szerintem figyelj arra, hogy az eredeti megmaradjon. Korábban majdnem belefutottam ebbe a hibába; e-mailben elküldtem az eredeti kék-sárga szkennelt változatát a biztosítónak, majd szerettem volna kikérni a másolatát -pont nem volt nálam az eredeti-, de csak a másik fél adatait kitakarva adták oda személyiségi okokra hivatkozva. :D ). És légy szerintem résen, hogy a biztosítóhoz milyen kárigény bejelentés érkezik, a bejelentő szerint milyen kárt is okoztál, nehogy esetleg Rád akarjanak mindent verni.

Egyébként kék-sárga baleseti bejelentőt könnyen tudsz szerezni, bármelyik biztosítóhoz (vagy biztosítással is foglalkozó bankhoz) betérve szoktak adni legalább 1-2 példányt. Mindenesetre ez csak a saját véleményem, saját károgó varjú stílusomra alapozva, ha jól rémlik Qru az, aki biztosabbat és többet tudhat a témában.

(#57027) 8th: Jó tudni, azt hittem még nem próbálkozott senki sem ilyennel eddig.

[ Szerkesztve ]

(#57029) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#57028) üzenetére


Jaffa75
őstag

esetleg a saját vas elejéről egy fotó bizonyíthatja, hogy egy festéklepattanással nem Te okoztad (mint aki beletoltad az előtte lévőbe) a másik 2 autó gazdasági tk-t... :U

(#57030) Integrale


Integrale
veterán

Van igeny egy Autos Off-ra? Ha csak ketten polemizalgatunk kornelkaval, akkor nincs ertelme nyitni. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#57031) Jaffa75 válasza Integrale (#57030) üzenetére


Jaffa75
őstag

mert akár privátban is cseveghettek... :DDD ha már privát, írtam egyet tegnap! :K

(#57032) pit stop válasza BigBlackDog (#57028) üzenetére


pit stop
addikt

Annyival kiegészíteném, hogy azért is érdemes utánajárni, mert bevezették a károkozói pótdíjat, amit most kezdtek el (állítólag) tömegesen alkalmazni. Így a jövőben úgy lesz sokkal több a biztosítási díja, hogy nem is ő a fő felelős...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#57033) Integrale válasza Jaffa75 (#57031) üzenetére


Integrale
veterán

Lattam reggel, csak valaszolni felejtettem el.

"Bad reklám is reklám too"

(#57034) BigBlackDog válasza pit stop (#57032) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azt hogyan. Utánaolvastam gyorsan ennek a károkozói pótdíjnak, de nekem az jött le, hogy csak okozott kár esetén a kár mértékétől függetlenül kaphatsz ilyet a nyakadba.

[ Szerkesztve ]

(#57035) barnam_ válasza Integrale (#57030) üzenetére


barnam_
nagyúr

Van már autós off topic, lásd 3 hozzászólással feljebb :)
Beleolvastam, azért nagyrészt ott is autós téma ment, akkor meg minek az off? A tegnapi téma amúgy érdekes, lehetne a tali témája. Ha nem lesz szmogriadó, én is eltudok menni :DDD

(#57036) do3om


do3om
addikt

Nálunk már hónapok óta azon dolgoznak miként legyen a szakmunkásból betanított munkás.
Sajnos megfogják oldani, 180e nettó átlag bér? :C Néha elérem mindent beleszámolva pár nap túlórával 4 műszakban, és akkor én még nem is alja munkán vagyok.
Szánalmas egyesek mennyire nem találkoznak a magyar valóssággal csak a tévében, mert ott megmondták hogy 180-at keresnek az emberek az úgy is van. Felháborító mekkora tudatlanság van, főleg aki még terjeszti is. Ne találkozz átlag tisztes munkásokkal mert betalál törni az orrod.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#57037) Qru válasza 8th (#57027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kösz! Be is raktam a kedvencek közé. :C

#nincsbennetarcsi

(#57038) pit stop válasza BigBlackDog (#57034) üzenetére


pit stop
addikt

Elnézést, bedőltem rádiónak, mert 2 napig ezt hallgattam... "váratalnul emelkedett kgfb díja, mert kárt okoztak, és új pótdíj stb. stb."
De ahogy jobban utánaolvastam, ha tisztában van saját kártörténetével, és emlékszik az elmúlt 3-5 évre (erre a cikkek szerint emberek fele nem képes WTF :F ), akkor nem lesz extra meglepetés. :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#57039) Qru


Qru
MODERÁTOR

Lexus IS300h menetpróba (TC)

mod:

Kéne... :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57040) barnam_ válasza Qru (#57039) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kívülről nekem nem adja a mostani Lexus/Toyota dizájn, de a belseje határozottan tetszik! :K
Emlékeztet az első IS-re, annak is letisztult, funkcionális a beltere.

(#57041) Tsebacsi válasza Qru (#57039) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a seggf@sz újságíró mit ír?

"Én úgy képzelem, hogy a Lexus a Csillagok háborúja első részéhez hasonlóan a jobb orvosi egyetemek számára toboroz embereket. Ahogy Luke Skywalkert egy kocsmai játékgépen beállított csúcs után viszik el az X-szárnyú csillagvadász pilótájának,"

Édes Istenem, ez a hülye keveri a Star Warst az Utolsó Csillagharcossal :Y :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57042) Integrale válasza Qru (#57039) üzenetére


Integrale
veterán

Elso tengelytol hatrafele k. szep, de azzal az orral nem tudok megbaratkozni. :(

"Bad reklám is reklám too"

(#57043) máyköl


máyköl
veterán

Meddig tart a szmogriadó?

(#57044) Magnum_ válasza máyköl (#57043) üzenetére


Magnum_
nagyúr

visszavonásig = amíg el nem tűnik.
jó kérdés volt ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#57045) máyköl válasza Magnum_ (#57044) üzenetére


máyköl
veterán

;]
Valamiért azthittem csak tegnapra vonatkozott, általában 1 nap alatt el szokták érni a kívánt eredményt, nem?

(#57046) Integrale válasza máyköl (#57045) üzenetére


Integrale
veterán

Most pont arrol cikkeznek, hogy nem javult szinte semmit a helyzet, annak ellenere sem, hogy auto eszrevehetoen kevesebb van.

"Bad reklám is reklám too"

(#57047) Elektrosokk válasza BigBlackDog (#57028) üzenetére


Elektrosokk
addikt

már én is megbántam hogy nem hívtunk rendőrt, de ott ugye a kínai Nő is elismerte hogy beledurrant az előtte haladóba mert nem tudott megállni. Egyébként a sérülésekből is arra lehet következtetni, ez részben fizika. Bár ezt azzal cáfolták hogy a 2 első autó Opel, az enyém meg egy kemény alfa ami nem törik annyira :C :W :DD

kíváncsi vagyok a kárszakértő mit fog szólni majd a nőnek a 3mm-es illesztési kárához.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#57048) Magnum_ válasza Elektrosokk (#57047) üzenetére


Magnum_
nagyúr

3mm illesztési kár igen nagy kár lehet.

máyköl: Te pont nem barlangban élsz, értesülni fogsz a visszavonásról

I humbly and respectfully decline™

(#57049) Jorus válasza Qru (#57039) üzenetére


Jorus
nagyúr

Najsz! Régebbi Lexusok mind külsőségekben mind belterüket tekintva számomra a taszító kategóriába esnek, de az újak nagyon gusztusosak minden szempontból. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#57050) Qru válasza máyköl (#57043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha úgy alakul az időjárás ahogy most előrejelzik akkor csütörtöktől már visszavonják.

mod:

Jorus : Nekem az előző is tetszik. Marha kényelmes, tök jót aludtam Ausztriából hazafelé a hátsó ülésén. :D

Utoljára haver S60-asában éreztem magam olyan kényelmesen mint az IS-ben.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.