Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#197001) Qru válasza kisza25 (#196999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van könyvelőd lehet ő kapta a levelet. Amúgy meg hívd fel a NAV-ot és kérdezz rá, ha a tárhelyedre sem jött semmi.

#nincsbennetarcsi

(#197002) oliwire válasza Peter.70 (#196998) üzenetére


oliwire
őstag

Nem értem, provokál, majd feháborodik, hogy a másik dudál..
de egy viperát sem tud kicsapni rendesen :DDD

(#197003) AMD Power válasza Magnum_ (#196890) üzenetére


AMD Power
titán

Ma 3db értesítőt kaptam! Nem tudtam átvenni! Ebből szerintem egy megszűnés/határozat , egy újabb gyorshajtás + jött most egy új versenyzőtől is, Nemzeti útdíj szolgáltató.... :U
Hétfőn én azért felhívom a rendőrséget ahonnan jönnek a szerelmes levelek,hogy meddig szeretnék csinálni ezt a fölösleges papírmunkát maguknak és nekem is.

(#197004) Qru válasza AMD Power (#197003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kitartás, reméljük most már tényelg kivonják hivatalból a(z ex)géped.

#nincsbennetarcsi

(#197005) AMD Power válasza Qru (#197004) üzenetére


AMD Power
titán

Aranyos vagy, de amúgy nem stresszelek rajta. De gondolom a rendőrség találkozott már nem egyszer ilyesmivel. Abban bízok,hogy előbb unják ezt meg mint én.

(#197006) bitpork válasza AMD Power (#197003) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nyugi csak ülj meg nyugodtan. Hamarosan kapsz egy idézést bíróságról. Ott előadod hogy eladtad és bemutatod a papírokat.
Amikor velem volt ez akkor a bírónő aszonta ok , átvezetnek mindent köszöni szépen. Megkérdeztem hogy abban tudna-e segíteni hogy ha már ott vagyunk , vonjuk ki a kocsit azonnali hatállyal még ha nincsenek is nálunk a papírok. Aszonta ok. Utána kaptunk egy papírt a jardtól kb 1 hónapra hogy a kivont autónkkal elkapták az embert nekünk nincs semmi tennivalónk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#197007) Integrale


Integrale
veterán

Egyelôre csak ennyit mutatok, majd a szépséghibák gyomlálàsa után lesz több.

"Bad reklám is reklám too"

(#197008) Qru válasza Integrale (#197007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reszleteket! Milyen motor van benne?

#nincsbennetarcsi

(#197009) Integrale válasza Qru (#197008) üzenetére


Integrale
veterán

1.8-as. 2.2 éppen erôsebb, differencia minimàlis, dízelt tovàbbra sem akarok.
Osztrák származású, de nem rozsdás, elég megvigyàzott darab.

Egyelôre felemásak az érzéseim, extràzásban sok a visszalépés, hiába fiatalabb 5 évvel, (+1 légzsák és tempomat) de most kombi kell, bringák, kutya stb. Hugomék pedig extrán jól járnak a Lybrával.

"Bad reklám is reklám too"

(#197010) Qru válasza Integrale (#197009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! :C Jo lesz ez.

#nincsbennetarcsi

(#197011) bitpork válasza Integrale (#197009) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Használd gondmentsen egészséggel sokáig! Bár nem tudom elképzelni hogy bírsz lemondani extráról.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#197012) kisza25 válasza Qru (#197001) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A könyvelőmhöz jött az ibizáé, tárhelyre semmi, ja az lesz akkor nav

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#197013) kisza25 válasza Integrale (#197007) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok, akkor csak megvetted végül :R

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#197014) Qru válasza bitpork (#197011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a csiri-birire extrazott Skordebol a holtterfigyelo hianyzik Bubiba.

#nincsbennetarcsi

(#197015) bitpork válasza Qru (#197014) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na jó de Bubit hamarabb szeretted. Ha nem superb lenne hanem mondjuk tribeca a céges telinyomva extrával akkor is ezt mondanád? :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#197016) Integrale válasza bitpork (#197011) üzenetére


Integrale
veterán

Potolhato extrakról van szó, azok nem fájnak.
Hangulatvilágítás, csillapított kapaszkodók (gáz), öv magasság állítás, elektromos állítású deréktámasz, 5"-os színes kôzponti egység sincs (még), csomagtartóban nincs aljzat, 12 hangszóró helyett 6, páraszenzor sincs.

Ezek a legcsicskább Lybrákban is benne vannak. Itt inkább autóipari trendrôl van szó, hogy (számomra) alap dolgokért késôbb már pénz kértek.

Navi bekerül, meg pár olyan dolog is, ami P&P. Aztán vadászhatom a plusz kiegészítôket. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#197017) molnarpeter válasza Integrale (#197016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kapaszkodó engem is zavar a Fiatban, hogy csapódik, valami kis öntapadós ütköző gumi bogyón gondolkodtam... Aztán besoroltam a todo listára jó hátra :DDD

(#197018) Qru válasza bitpork (#197015) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valoszinuleg nem. Foleg ha a 3.6-os lenne. :D

#nincsbennetarcsi

(#197019) Qru válasza molnarpeter (#197017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem hasznalom, engem nem zavar. Meg ki tudok szallni anelkul is, hogy hasznalnam. :D

#nincsbennetarcsi

(#197020) molnarpeter válasza Qru (#197019) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Első úton hazafelé meglepett, amikor a sofőr társam egyszer váratlanul elengedte a kapaszkodót, és jó hangosan felcsapódott :D magam persze nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#197021) ngaba válasza Integrale (#197007) üzenetére


ngaba
aktív tag

Gratula! :C
És a tér-idő kontinuum sem borult fel. :)

(#197022) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ugye, hogy a fenti (felni) áll jobban neki? (A lenti netes kép) [kép]
[kép] > téli lesz sztem belőle.

Más: Zámbó fólia valaki? Láttam a munkájukat. Lehet beleugrok pl motorháztető szinten. Csak pár dolog aggaszt. Mi van 5-10 múlva ezzel. Aztán nekem az orrát sokat süti a nap, nagyon sokat. Mi van ha sérül? Az oké, hogy van kő amit kivéd, de amit nem és kiszakad az nagyon ocsmányul fog festeni...

[ Szerkesztve ]

(#197023) Integrale válasza molnarpeter (#197017) üzenetére


Integrale
veterán

Bravoban csillapitott, es ugyan ez a forma a kapaszkodó, de pont van egy arnyalat elteres a szineben, igy meg elut a tetokarpittol, az pedig jobban zavar. :D
Csillapitas sem atrakhato...

"Bad reklám is reklám too"

(#197024) kisza25 válasza Integrale (#197016) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én most így fejből azt sem tudnám megmondani, hogy van-e kapaszkodó az enyémben :DDD
Az tudom, hogy a uconect ami benne van korábban csak az 5ajtós/kombiban volt, manuálban nincs is ez a fajta

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#197025) CactuS válasza Integrale (#197016) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ezt olvasva úgy érzem, hogy én igénytelen vagyok teljesen a beltérre - pedig a Linea után nem bírok sajat autóként gondolni egy Fiatra, illetve az Alfa is ezért ellenszenves kicsit -. Első twingonkban még tetőkárpit sem volt, csak az a gyári felragasztott plüss valami. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#197026) Qru válasza Kolondrum (#197022) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a fenti jobban tetszik nekem is.

Zámbó fólia oké, több isemrős volt már náluk és elégedettek voltak. Nap nem árt neki max kicsit fakul mint minden.
Ahhoz hogy sérüljön nagyon nagy kavics kell. Javítani nem lehet újra kell húzni vagy vagy megy rá egy folt. :D

#nincsbennetarcsi

(#197027) focvis válasza Integrale (#197007) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok, sok örömed leld benne!

(#197028) Integrale válasza CactuS (#197025) üzenetére


Integrale
veterán

Lybra utan a 156 is kellemetlen volt, ha már Alfa.
Nekem sem az igényeim magasak, csak azt nem értem, hogy ott van minden a polcon, formára, rögzítésre ugyan ez a kapaszkodo a Bravoban is, az csillapított, korosztaly modell, egy kategóriával lejjebb. Deréktámasz van, manuális, nem mintha sokat állitgattam volna az elektromosat, csak na, abban a legalapabba is benne volt, ebben fizetos extra.

Na de ket het es ami potolhato, az potolva lesz, a tobbi uri huncuttsag, csak az elv fáj.

"Bad reklám is reklám too"

(#197029) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ennek a power bankos autó indításnak mennyire lehet létjogosultsága? kicsit szkeptikus vagyok. van valakinek esetleg már tapasztalata vele?
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#197030) Qru válasza janakbacsi (#197029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem teljesen halott az akksi vagy nincs nagyon lemerülve akkor oké.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#197031) nandow válasza Kolondrum (#197022) üzenetére


nandow
aktív tag

Nekem az Accordon kb új kora óta (2008) van fólia az autó teljes elején, tükrökön, oldalsó küszöbökön. (Korábban volt az ajtókon is, de azt az előző tulaj már eltávolította).
Amikor én megvettem 2019-ben az autót, nagyon minimálisan be volt már mattulva a motorháztetőn lévő fólia. Egyébként is el akartam vinni políroztatni az autót, és elvileg ezeket a fóliákat is fel lehet polírozni. Valami oknál fokva a motorháztetőn lévő fólia (de csak ez) szemcsés lett a polírozás után. Így azt elvittem egy fóliáshoz, és kicseréltettem egy újra.
A többivel azóta sincs gond, sérülések sincsenek rajta.
Szerintem baromi jó dolog, kb. észrevehetetlen, cserébe nem világítanak a kavicsfelverődések nyomai (jelenlegi autóm fekete). Ha egyszer lesz egy újabb autóm, tuti le fogom fóliáztatni az elejét.

(#197032) janakbacsi válasza Qru (#197030) üzenetére


janakbacsi
őstag

a nagyon lemerülés alatt itt hány volt kapocsfeszültséget kell érteni?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#197033) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Az autóm 2010-es évjaratú dízel xsara picasso, 1.6, 90 LE, kb. 150 000 km-t futott. Hidegen indítás után eléggé füstöl a jószág kb. 40-50 másodpercig, csatoltam a videót linket róla. Mi lehet a füstölés oka?
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#197034) torogyuri


torogyuri
aktív tag

November végén karanténba kerültem így 2 hétre használaton kívül maradt az autóm a szabad ég alatt a parkolóban. Ezalatt az idő alatt annyira sikerült lemerülni az akkumulátornak hogy még az ajtókat se tudtam kinyitni csak "manuálisan".
Feltöltöttem, de ezután is 2-3 nap múlva elég nehezen akart már elindulni, így hát kicseréltem az akkumulátort, kicsit jobb a helyzet de sztem ezzel se bírná 2 hétig.
Megmértem a nyugalmi áramfelvételt úgy hogy lehúztam az akksit és vártam 1 órát és 350mA-t mértem.
Normális ez szerintetek? :U Ford Focus mk2 1.6 Ti

(#197035) Qru válasza janakbacsi (#197032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Függ az akksi típusától is, ha nem AGM/EFB akkor 12V vagy alatta. Ha AGM/EFB akkor 12,4 vagy alatta. Ugye az AGM akksiknak magasabb az üzemfeszültsége (13V körül van, míg a sima ólom-savasoké 12,6V körül van).

#nincsbennetarcsi

(#197036) molnarpeter válasza torogyuri (#197034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akku menedzsment most nem árt feltanítani neki az újat. Vagy húzd le az akku sarun lévő szenzort, akkor tele fogja tölteni az autó az akkut, majd visszadugod, ha napi használatban lesz megint.

(#197037) Jorus


Jorus
nagyúr

Fogyi volt ma már? Fóka kicsit éhesebb lett. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#197038) Peter.70 válasza Jorus (#197037) üzenetére


Peter.70
őstag

Biztos kivetted a tojást a lábad alól, végül is húsvét elmúlt :D :DDD ;]

(#197039) MasterMark válasza torogyuri (#197034) üzenetére


MasterMark
titán

Ha lehúzod az akksit majd ráteszed akkor az nem jó mérés úgy.
Rajta kell hagyni, várni fél órát legalább és utána mérni, úgy hogy nem szakítod meg az áramellátást.

Switch Tax

(#197040) focvis válasza Jorus (#197037) üzenetére


focvis
veterán

Tsebacsi megnyugodhat. :)

Ahogy nézem, full városi fogyasztás, nem vészes.

(#197041) Jorus válasza focvis (#197040) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, M7 be- kivezetőn kívül full város, kb. 1 lityivel nőtt a fogyi a stage 2 pack miatt, nem vészes. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#197042) Snoop-y


Snoop-y
veterán

12.3 (BC) Varos - autopalya-orszagut

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#197043) Qru válasza Jorus (#197041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És sokkal jobban megy cserébe?

#nincsbennetarcsi

(#197044) Jorus válasza Qru (#197043) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kevésbé lomha, igen. :D De egyre jobban hiányzik a sperr, főleg, hogy még a téli gumi van fent, városban is sokszor villog az ESP.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#197045) tboldi válasza Integrale (#197007) üzenetére


tboldi
nagyúr

Grat!
……………………..

#napifogyi
0 🤷‍♂️

(#197046) focvis válasza Jorus (#197041) üzenetére


focvis
veterán

Mit tud a 2-es pack? (Ló / nyúl)

Tapadás. Jó 2 hete tettem fel a nyári gumikat, a télivel könnyebb volt az elindulás. (Bridgestone T005, jó a gördülési ellenállása VS. Pirelli Sottozero 3, nagyon hangos, induláskor jól betapad.)

(#197047) Qru válasza Jorus (#197044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az orovosolható: [link]

#nincsbennetarcsi

(#197048) Jorus válasza focvis (#197046) üzenetére


Jorus
nagyúr

298/460 Jövő héten én is cserélem, várom már, hogy megint a PS4S-ek legyenek fent, ez a 14-16 fok nem fekszik annyira a Vrediknek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#197049) Qru válasza Jorus (#197048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A OBK-hoz képest mennyivvel érzed lassabbnak?

#nincsbennetarcsi

(#197050) Jorus válasza Qru (#197049) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lassabbnak? :) Az csak 272/330, plusz szívó, plusz bolygós automata, plusz AWD, szóval sokkal-sokkal lomhább az OBK, azzal inkább már csak krúzolok/kirándulok/asszony bútorait szállítom. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.