Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119001) DonLaca@ válasza tboy93 (#118994) üzenetére


DonLaca@
senior tag

GM motoros autóknál ez az EGR hiba szokott lenni. Torpanás gázadásra, rángatás kigyorsításkor.

(#119002) Jorus válasza tboy93 (#118994) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pillangószelep, lambda-szonda okozott nálam hasonlót.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#119003) Gézengúz válasza pècsimunkás (#118992) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pedig a kiszámoló nem beszél hülyeséget, nagyon sokan tartanak olyan kocsit amit nem engedhetnének meg maguknak.

Kicsit utánaszámolva. A matek az ilyen kemény dolog.

[link]

[link]

(#119004) Tsebacsi válasza Gézengúz (#119003) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Továbbra sem értem, hogy mi a gond azzal, ha valaki, mondjuk mint én, havi 50k törlesztőre 5 év futamidővel vesz egy autót hitelre... Előtte persze kiszámoltam hogy kijövök a havi pénzemből az 50k törlesztő mellett...
Az alternatíva, hogy vehettem volna olcsó autót, maradhattam volna a civicnél annak szól, aki képes lemondani dolgokról vagy fillérbaszás címszóval, vagy azért mert másra kell a pénz (gyerek, lakás, utazás, etc).
Ez a kiszámolósdi és a 6 hónapos "szabály" szerintem bullshit, azaz ugyanúgy bizonyítványmagyarázás mint az, hogy nekem azért kellett a Focus a Civic helyett, mert. Mert kellett, akartam, CSAK.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119005) Magnum_ válasza Tsebacsi (#119004) üzenetére


Magnum_
nagyúr

semmi gond nincs ezzel, a finanszírozottak tevékenyen hozzájárulnak a gazdaság pörgéséhez, ha meg tömeges bedőlés van, akkor meg újratervezés, amelyben már érintettek a nem finanszírozottak is. írok egy privit, mit szólsz?

I humbly and respectfully decline™

(#119006) zoo8800 válasza kisza25 (#118991) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez a 6 havi fizu=kocsid értéke "képlet" annyira bugyuta dedós színvonal, hogy néha sírok tőle. :D
Közgazdász fejjel belegondolva majdhogynem irreleváns a havi jövedelmed. Sokkal fontosabb, hogy mennyi jut(na) ebből autóra, mennyire fix és stabil a jövedelem, van-e megtakarítás, kell(ene)-e másra az autóra fordítandó pénz, stb. Az se mindegy ám, hogy pl. 5 millióért valaki egy öregedő prémium akármit, vagy egy új autót vesz.
Meg a fenébe is, emberek vagyunk, kinek mi a szíve csücske :) Van, aki utazásra költi, meg ruhákra, van aki pedig kocsira.

rip and tear, until it is done

(#119007) Magnum_ válasza zoo8800 (#119006) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Van, aki utazásra költi, meg ruhákra, van aki pedig kocsira. én mindháromra. + étterembe is sokat járok. meg fél évente veszek új telefont, stb.

csak igyekszem okosan. Pl Milánóban szilveszterezünk a kisfeleséggel, de árban egész jónak tűnik a foglalás.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#119008) Tsebacsi válasza Magnum_ (#119005) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudod hogy ezerszer átbeszéltük, és Ti arra gondoltok, akik felelőtlenül veszegetik a prémium autókat aztán lesnek mikor összeomlik körülötte/alatta valami és ott marad a havi 200ezres törlesztőjével. Az ilyen tényleg megérdemli, de aki rendesen számol, és beleveszi azt, hogy ha mondjuk valami beüt, van még annyi tartaléka, hogy kifizesse vagy fizetni tudja a hitelt azzal nem tudom mi a gond. (vagy ezzel nincs is gond csak odaképzelem :B )

(#119009) Saint_: Szerintem sincs ebben vita, csak néha olyan érzése van az embernek, hogy mindenkire kötelező érvényűnek mondjátok a 6 hónapos szabályt pedig minden alól van kivétel. Persze így jár az aki magára veszi... :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119009) Magnum_ válasza Tsebacsi (#119008) üzenetére


Magnum_
nagyúr

van még annyi tartaléka, hogy kifizesse* vagy fizetni tudja a hitelt azzal nem tudom mi a gond.

*ha gáz van.
Ezzel SEMMI gond nincs, a hitel intézményét különben is azoknak találták ki, akinek megvan a fedezete, de nem a sajátját akarja költeni.
Csak nem ez az átlag, sőt. De ebben nem vitázunk szerintem.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#119010) tboy93 válasza DonLaca@ (#119001) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez nem torpan, hanem nem megy :D Rángatni se rángat egyáltalán, szimplán csak olyan, mintha a 80 lóerőből elvettek volna 60-at.

(#119002) Jorus
A hondában a második lambda volt szar, de ott dobott check enginet. Itt nem, gondolom az opelnek is kéne :F

Múlt héten volt ac pumpa, meg benzin szűrő csere, vajon azzal lehet öszsefüggésben?

(#119011) barnam_ válasza Tsebacsi (#119000) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehetséges, én is csak találgatok :D Sosem volt még ilyen gondom.

(#119010) tboy93: a legegyszerűbb lenne telefonálni a szervizbe, ahol múlt héten foglalkoztak vele.

(#119012) szőröscica válasza zoo8800 (#119006) üzenetére


szőröscica
addikt

Pedig nem kozgazdasz szemmel is egyertelmu kene legyen a logika. Ha kirugnak, nem megy a vallalkozasod, 6-12 honapig, van annyi likvid megtakaritasod, hogy megelj belole? Ha ne adj Isten az asszony lebetegszik es apolni kell, akkor tudtok mihez nyulni? Vagy a hiteleket akkor is nyogni kell majd es ehezni fogtok?

Ha van eleg megtakaritasod, nincsenek hiteleid, nyugodtan vegyel dragabb autot is.

De akkor is erdemes kiszamolni, hogy az onerod mennyit kamatozott volna, mennyi a hitelre kifizetett kamatod, es mennyi az auto ertekvesztese. Eleg massziv osszeg fog kijonni, es el kene gondolkodni, hogy erdemes-e CSAK azert felkelned evente akar 2-3 honapot es elmenni dolgozni, hogy erre megkeresd a penzt. Es ez a resze a szemlelet kerdese inkabb, mig a hozzaszolas eleje a jozan esz. Mert en a sajat lakasomban elek, van annyi megtakaritasom, hogy 5 ev munkanelkuliseg sem vagna foldhoz, megis kiszamoltam, hogy napi egy 130 forintos nespreso kapszula mennyibe kerul evi 252 munkanap mellett, es ugy dontottem, hogy nekem ennyit nem er evente, jo lesz az ingyenes automatas kave is. Ez mar az en kenyelmemrol valo dontes, nem az anyagi biztonsagrol.

(#119013) tboy93 válasza barnam_ (#119011) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az lesz mindenképp :)

(#119014) z123456789 válasza barnam_ (#118948) üzenetére


z123456789
addikt

Na, szuper. Nekem is ezt mutatja. :R

(#119015) Tsebacsi válasza szőröscica (#119012) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én nem szeretem ezeket számolni mert a végén az jön ki, hogy a River Cottage példáját véve önellátóként költözzön az ember a tanyára. :P A traktor pedig drága!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119016) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#119004) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ennyi . Nekem is mondták minek új autó , mièrt ennyièrt , bla , bla ,bla ...
Simán fizetem a rèszletet , 48 hónapból 21 már ki van fizetve .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#119017) tboy93 válasza tboy93 (#119013) üzenetére


tboy93
nagyúr

Beszéltem is vele, szerinte üa ellátási nyűg, délután megpróbálok elgurulni hozzá...

(#119018) barnam_ válasza tboy93 (#119017) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szólj, ha segítsünk tolni! :D

(#119019) Tsebacsi válasza barnam_ (#119018) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szégyen de én is erre gondoltam az előbb :B :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119020) Magnum_ válasza pècsimunkás (#119016) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mennyi pluszt fogsz visszafizetni a 48. hónapra? Akkor mennyit fog érni az autó? Kitermeli az autó az árát?
Nem kötözködöm, nehogy félreérts, érdekelnek az álláspontok.

(anyukám május elején vette a Corsat, újonnan, a Polo beszámításával, kp-ra. A megtakarításához nyúlt hozzá Októberre ki lett termelve az ára, azaz visszaállította a megtakarítását, munkavégzésre használja, korrekt elszámolással persze. kicsit risky volt, mégis csak majd' fél év volt)

I humbly and respectfully decline™

(#119021) tboy93


tboy93
nagyúr

köszi srácok tudtam, hogy számíthatok rátok :DDD

(#119022) ΞΔGLΞ válasza Magnum_ (#119020) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem kötözködöm, nehogy félreérts, érdekelnek az álláspontok.

Pedig pontosan azt csinálod, nyilván tisztában volt/van vele, mikor úgy döntött, hogy részletre vesz új autót.

----------------------------
Nem lehet koccanni erről a témáról, hogy kinek mennyi van zsebében? kurva unalmas már...

[ Szerkesztve ]

(#119023) barnam_ válasza ΞΔGLΞ (#119022) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem lehet koccanni erről a témáról, hogy kinek mennyi van zsebében, kurva unalmas már.
Engem is irritál, kvára nem érdekel ki mennyit keres, és éppen mire költi a pénzét.
Erre a téma itt a megfelelő topic: [link]

[ Szerkesztve ]

(#119027) Johnny_vT válasza Snoop-y (#118996) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ezért kell sok gyerek és mindet elküldeni a bányába mikor betöltik a 6-ot. Az Élet Iskolája az igazi iskola.
;]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#119028) máyköl


máyköl
veterán

Szvsz nagyon sokaknak a 6 hónapos szabály támpont kellene hogy legyen, értem hogy miért jön fel ennyiszer és miért olvassuk mindenfelé ezt. De meggyőződésem, hogy nem mindenkire igaz, bár a többségre azt gondolom igen, mintha a magyarok különösen nem tudnának bánni a pénzükkel. Azonban akinek nagyon stabil anyagi háttere van, saját ingatlan/ingatlanok, nagy tartalékok és megtakarítások, de jelen fizetése mondjuk nem annyira kimagasló mint az előzőek, attól még megengedhet magának egy valamivel drágább autót mint mondjuk a 6 havi nettójának összege. :)
Nagyon sok egyedi eset, élethelyzet létezik, és egész egyszerűen nem jelenthető ki minden állampolgárra hogy max. 6 havi fizudért vegyél autót, ez ebben a formában igenis butaság. Mondom ezt úgy, hogy a jelenlegi autóm amivel járok, az egy havi fizetésemet sem éri el, mégis el tudom képzelni azt az élethelyzetet, hogy valaki jól átgondoltan és hosszas mérlegelés után, 10-15 havi fizetéséért vegyen autót, és itt az átgondolt -on (ismétlem sajnos itthon ritka) van a lényeg, mert aki ismeri a határait és azokat figyelembe veszi egy-egy ilyen döntés előtt, az nem is fog csődbe menni.
Ahogy előttem is említették, a hitelt/hitelkártyát pedig nem arra használja az emberek 90% -a amire kitalálták.

[ Szerkesztve ]

(#119029) Johnny_vT válasza tboy93 (#119010) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Üzemanyag ellátó rendszer lesz a ludas. Ugyanez volt pár éve anyám ősi Skoda Favoritjánál. Indulnék, dadog, nagy gázra is alig mozdul, padlógázzal szép lassan tudtam csak kigurulni a kereszteződésből.
Kosz volt a rendszerben, nem kapott elég benyát.

(#119028) máyköl
A többség álláspontján vagyok, miszerint ez érdekes téma, de hagyjuk már.

A 6 hónapos szabály arra mindenképpen és kétségtelenül jó, hogy az ember picit elgondolkodjon a költségeken. Ugyanis a mai Magyarországon sajnos még mindig dübörög a posztkommunizmus valami és úgy állnak bele az emberek vállalhatatlan kiadásokba, hogy "majd csak lesz valahogy, állam bácsi megvéd, de ez most kell". Ha fél füllel meghallják a 6 hónapos szabályt, akkor legalább esélyük lesz egy pillanatra átgondolni, hogy reális-e a költés.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#119030) Magnum_ válasza Johnny_vT (#119029) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vajon a Corsán is olyan okos megoldás van, mint a H Astran, hogy AC pumpánál van a szűrő és nem kívül?

I humbly and respectfully decline™

(#119031) tboy93 válasza Magnum_ (#119030) üzenetére


tboy93
nagyúr

Is-is! Van a pumpa elott egy eloszuro es kivul a tank alatt a benzin szuro. C corsa egyebkent inkabb a G astrara hajaz, abbol jottek szerintem a kezeloszervek is egy az egyben.

[ Szerkesztve ]

(#119032) -v-


-v-
addikt

Garázs tv - Giulia QV

mondjuk ez nem lett egy túl izgalmas teszt :U :U

[ Szerkesztve ]

(#119033) Magnum_ válasza tboy93 (#119031) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pedig az nem rossz megoldás szerintem

I humbly and respectfully decline™

(#119034) aero. válasza tboy93 (#118998) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

OBD van? ott meg tudod nézni hány % a gázpedálállás. Levegő/benzin arány talán?

na pasztmek, mindig úgy járok, hogy már új oldalon vannak a hsz-ek. :D

[ Szerkesztve ]

(#119035) EQMontoya válasza zoo8800 (#119006) üzenetére


EQMontoya
veterán

A hat havi egy jo felso becsles szerintem.

Ha sok kiadasod van (lakashitel, gyerek, stb), akkor meg az is sok.

Same rules apply!

(#119036) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Peugeot 508-ra dobok egy szavazatot. Jaguar lenne a másik, de az valószínűleg egyelőre az ára miatt (szerintem, az átlagembert nézve még nyugaton is) nem fogja megkapni...

[ Szerkesztve ]

(#119037) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ha szigorúan tartanám ezt a 6 havi dolgot kb még a Jazz is túlzás lenne nekem. :D

De hogy on is legyek: 7,5 az akutális Fűnyíró fogyi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#119038) Johnny_vT válasza Qru (#119037) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Neked mennyi az alapjáratod? 400? :D

Semmi, elsiklottam a csekély tény felett, hogy éppen indítod/leállítod a motort.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#119039) tope


tope
addikt

Szép napot!
Renault Megane 2, ABS jelzés (Szervíz jelzés alapból ég a légzsák jelzés okán fogva, majd ki lesz cserélve) az elmúlt 2 hétben kigyullad egy idő után, de következő indításkor elalszik, de egy idő után újra előjön. Az érzékelővel lehet valami? (olvasgatás után mint tipp jött)
Szolnokon tudtok mondani egy helyet ahová érdemes vinni, hogy nézzék át az autót, télre, meg egyébként is?

(#119040) ΞΔGLΞ válasza tope (#119039) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!
Renault topikban próbáld, van ott jó pár hozzáértő...

[ Renault]

[ Szerkesztve ]

(#119041) barnam_ válasza Johnny_vT (#119038) üzenetére


barnam_
nagyúr

(#119042) Tsebacsi válasza barnam_ (#119041) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most jön a kinek alacsonyabb az alapjárata verseny :DDD ;]

Vótmá? BEMUTATÓ: HONDA CR-V HYBRID – 2018.

Nem tudom, hogy ezt vagy a cikk végén említett Rav4 Hybridet venném... De lehet hogy Rav4... Az előző CR-V kívül szebb volt. Belül sosem tetszett, nekem ez túl amerikaiasan egyszerű...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#119043) w333 válasza Tsebacsi (#119042) üzenetére


w333
félisten

Szépen lekoppintották a Rav4 ocsmány csomagtartó ajtaját ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#119044) szőröscica válasza Tsebacsi (#119042) üzenetére


szőröscica
addikt

Meglattam, hogy ki irta es nem olvasram el :(

(#119045) tboldi válasza Johnny_vT (#119038) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha jár a motor, akkor sem sokkal magasabb. Ha bemelegedett, és nem megy semmi fogyasztó, akkor simán leejti 550-re is. :D

Qru: Nekem meg pláne, 0 fizuból még egy Matchboxot sem vehetnék. :DDD
És...

[ Szerkesztve ]

(#119046) gzbotii válasza Qru (#119037) üzenetére


gzbotii
veterán

Meg az sem mindegy, hogy az ember saját lakásában lakik-e, vagy albérletet fizet. Főleg, hogy Budapesten, vagy Orosházán.
Meg, hogy a kocsi nem csak közlekedőedény, hanem, hogy hobby is. Stb.

De ez eléggé túl lett lihegve már. Van aki kocsira, van aki kurvákra, van aki Gucci cipőkre költ. Van aki semmire, arra porcosodik, hogy gyűlnek a nullák a számlán. Kellene egy kiszámoló topic, aztán lehetne terjeszteni a hitet, hogy kinek mennyi a nyaralás meg a havi SZJA, és ki keres többet, esetleg méregetéshez lehetne mellékelni egy centist is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#119047) Qru válasza Johnny_vT (#119038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja gyújtáson volt csak (éppen beálltam vele a mosóba, mert itt már keményen sóznak muszáj leveretni az alját), ott van egy tüske az akasztja meg a mutatót amikor leállítod a motort. Fura, hogy nem 0-ra áll vissza...

tboldi: Na, milyen iszákos az a bigblock… :DDD

mod:

gzbotii: Nekem hobbi is, ezért tovább nyújtóztam mint a 6 hónapos keret engedné. Viszont letettem a cigit, amivel legalább havi 1 tankolást visszahozok. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#119048) tboy93 válasza aero. (#119034) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van, de a corsával az istenért nem kommunikál. A hondával, suzukival, g astrával simán ment a torque, ezzel nem.

(#119049) pècsimunkás válasza Magnum_ (#119020) üzenetére


pècsimunkás
addikt

1200 euró a 4 èv kamata . 17500 euró volt az autó. Toyota , benzines , tehát jó èrtèktaró kb 15-17000 km / èv . 4 èvesen is sokat fog èrni.

Szerk .: Fiatal , benzines autók , kevès km- el drágák . Van most 5 èv garancia , 5 èv asisstance .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#119050) Magnum_ válasza pècsimunkás (#119049) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez így smart!

Qru: cigire +1, marad a nyál. (dohányzom :/ )

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.