Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) B-L-A-C-K válasza diegho (#53000) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem nagyon zavar akkor sz@rd le.

(#53002) Qtya123 válasza EQMontoya (#52986) üzenetére


Qtya123
őstag

Már csak a fém pedálok és lábpihentető kell bele és teljes lesz a kép "fémesítés" szempontjából. :)

(Látom neked is hiányzik a kis műanyag burkolat az ajtóhatároló tengelyéről: [link]. Én még nem láttam olyan IS-t amin mind a 4 meglett volna, az enyémen is pótolni kellett egyet. El nem tudom képzelni milyen módon vesznek el ezek a helyükről az évek során. Elég stabilan van a helyén, ütésnek, rúgásnak, beakadásnak nincs kitéve).

[ Szerkesztve ]

(#53003) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Rettentő sok a gyökér az utakon. Ma este egy BMW-s p*na elől hátul ködlámpával 40el autózott, duda, integetés semmit se ért. Más meg csak helyzetjelzővel. tegnap egy f*sz direkt feltartotta a sort és sárgán ment át egy lámpánál. Rendőr sehol...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#53004) aero. válasza Remekelek28 (#52998) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Veszélyesnek nem veszélyes szvsz, bár kötelező otthon, az tény. Amcsiban és az UK-ban sem az, egyik oldalon se láttam semmilyen hátrányát, szürkületkor / előtt felnyomja mindenki. Plusz spórolsz az izzóval is.

(#53005) a8l válasza Remekelek28 (#52996) üzenetére


a8l
aktív tag

Majd számolj be róla hogyha megjött hogy milyen, mennyire látni vele, mennyire vakít, vetítési kép stb?
Projektoros lámpába megy?
Én is gondolkozom a hummerbe ilyen ledes cuccon.
Gyárilag H4-es bordásüveges sima 7"-os kerek lámpa van benne, EU modell. Vettem bele egy bixenon projektoros lámpát, amibe utólag be lett építve angyalszem gyűrű kettő is lámpánként, jól néz ki.
De xenon helyett ha lenne elég erős led akkor mehetne az bele inkább az ilyen 80w-okkat nem kell komolyan venni, de ha már lenne 30-40w-os valódi led égő elég fényerővel akkor mehetne bele xenon helyett. Már így is kicseréltem az első indexet is meg a hátsó lámpákat is ledesre, a színtelen tetőlámpák meg kaptak ledes t10-eket.

(#53006) barnam_ válasza diegho (#53000) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én inkább Osram-ot vennék DRL-ből, szoktak lenni akciók, black friday körül valamelyik Osram DRL 12k körül volt, az nem olyan vészes.

(#53007) roberto211 válasza Tsebacsi (#53003) üzenetére


roberto211
őstag

Amennyiben nem tud biztonságosan, baleset elkerülése nélkül megállni az illető a volánnál és úgy véli,hogyha átmegy a piroson akkor eltudja kerülni h belemenjen 15 autó akkor átmehet és ha a rendőr is így ítéli meg max annyit mondanak neki h ejnyebejnye legközelebb óvatosabban.. Sárgába meg sztem nap mint nap belefutnak emberek..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#53008) Remekelek28 válasza a8l (#53005) üzenetére


Remekelek28
őstag

Irok majd róla,de elvileg csak januárban jön meg. Nem hinném,h projectoros. Ezt hogy állapithatom meg?
Amugy vigyázni kell a különféle xenon meg egyéb izzókkal,mert nekem szétégették a lámpatestet,de ez még az előző tulajnál lehetett olaszba.

(#53009) Remekelek28 válasza Tsebacsi (#53003) üzenetére


Remekelek28
őstag

Meg ami az m3-ason történt. Nem igaz ,hogy akik belerohantak a buszba,nem tudták,h csúszik. Sok szerencsétlen barom. Télen,ha minusz van kimegyek az utra az az elso,hogy tesztelem csúszik e vagy sem. Ónos eső eset és a sok birka követési távolságot,időjárási viszonyokat figyelmen kivül hagyva száguld. Remélem mind a 9 vezetőnek elveszik a jogsiját.

(#53010) Kornel válasza Remekelek28 (#53009) üzenetére


Kornel
veterán

Az a baj, hogy szakaszonként változó lehet a burkolat, hol száraz, hol csúszós, erre azért nehéz készülni, bár egy profi sofőr azért ezt is figyelembe veszi.

Hozzáteszem, hogy vizsgálnám az út fenntartójának a felelősségét, hogy tudtak-e időben arról, hogy ónos eső és / vagy jegesedés lesz az adott szakaszokon, ha igen, akkor miért nem sózták le annak rendje módja szerint az amúgy fizetős szakaszt, ha pedig nem tudtak róla, az is felvet kérdéseket.

[ Szerkesztve ]

(#53011) Tsebacsi válasza roberto211 (#53007) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem jól írtam le, késő volt. Állt a zöldnél, várt, és amikor sárga lett akkor ment át, minket feltartva. Pedig utána még 3an befértünk volna. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#53012) diegho válasza Tsebacsi (#53003) üzenetére


diegho
nagyúr

Tegnap egy Jetta mögött jöttem 40-el kb 10km-t lakott területen kívül, fogalmam sincs miért annyival ment, beértünk egy városba, ahol végre megelőztem, ott meg világítás nélkül ment előttem egy Xsara este 8-kor, szóval ez sajnos a megszokott itthon.

(#53013) roberto211 válasza diegho (#53012) üzenetére


roberto211
őstag

"Tegnap egy Jetta mögött jöttem 40-el kb 10km-t lakott területen kívül, fogalmam sincs miért annyival ment, beértünk egy városba, ahol végre megelőztem"

Ez szép vóóót :DDD :DDD Nem lett volna egyszerűbb lakott területen kívül, megkellett várni a várost(lakott területet) mi? Nem baj. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#53014) Remekelek28 válasza Kornel (#53010) üzenetére


Remekelek28
őstag

Az a baj,az kevés sajnos,ha csak a profi sofőr figyel az ilyesmire. Ha csillog az út sokszor nehéz megállapitani,hogy a sózástól való felolvadástól,vagy a jégtől csillog. De inkább az utóbbira kell gondolni,igy megelőzhető a baj.
Bennem már 400 ezer km vezetés megvan baleset nélkül. Általába már ki tudom számitani mi következik. De pl az első tizezer km-nél még két kézzel fogtam a kormányt.

(#53015) mycso válasza Remekelek28 (#53008) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Milyen autó ez? Illetve pontosan milyen ledet rendeltél? Linkelnéd?
Sima tükrös lámpába téve a ledek nagyrésze csak egy nagy katyvaszt világít.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#53016) Remekelek28 válasza mycso (#53015) üzenetére


Remekelek28
őstag

Kia rio.

Igy égette szét valami. Lehet kezdetben xenon volt benne.

(#53017) Qtya123 válasza Tsebacsi (#53011) üzenetére


Qtya123
őstag

Felénk meg azt a sportot űzik, hogy áll előttem elsőként a lámpánál, én mögötte és jobbra szeretnék kanyarodni. Elkezd világítani a kiegészítő zöld nyíl, ő meg áll. Én nem dudálok rá, mert nem indexel, abban a hiszemben vagyok, hogy egyenesen menne tovább. Erre pár másodperc múlva felfogja, hogy ja világít a kiegészítő, szúr egy egyest és elkanyarodik jobbra, én meg beragadok, mert addigra kialszik a kiegészítő...

(#53018) mycso válasza Remekelek28 (#53016) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

No, erre kíváncsi leszek. Ez vetítőlencsés, ebbe még akár jó is lehet.
Ilyen izzót vettem annó, de nem fért be a vetítőlencsés lámpámba. Sima tükrösbe beraktuk, de abba meg ritka sz@rul világított.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#53019) Remekelek28 válasza mycso (#53018) üzenetére


Remekelek28
őstag

Az mit takar,hogy vetitőlencsés?
Amugy pechemre kimentem megnézni,hogy hol lehet majd beletenni a ledet,ha megjön,teketgettem a műanyak zárót,majd beinditom,nem jó a bal tompitott,meg helyzetjelző. A fagy miatt lehet jobb lett volna nem erőltetni,de igazából le se jött. Létezik,hogy a tekerőjébe van épitve a fényszóró és eltekertem? 2 napja még jó volt minden.

(#53020) Bögre válasza Remekelek28 (#53014) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ne sertodj meg, de a legokosabb, ha tovabbra is ket kezzel fogod a kormanyt. Ha azt hiszed, hogy kepes vagy egy kezzel is egy veszhelyzeti manovert vegrehajtani, akkor menj el egy vezetestechnikai treningre, ahol magad is lathatod, mennyire rosszul gondolod.

Mas: Ez a LED -es kendacsolas a normal izzohoz tervezett fenyszoroba valami uj hobbi? Olvasson mar mindenki utana, mielott ilyen hulyesegre adja a fejet. 100% hogy nem lesz jobb, nem erre lett a fenyszoro tervezve. Ha csak ennyi lenne, hogy veszunk egy kinai (vagy akarmilyen) LED-et, akkor miert olnenek annyi penzt a gyartok a LED-es fenyszoro kifejlesztesebe? (Audi, Merci stb.)

(#53021) Magnum_ válasza Bögre (#53020) üzenetére


Magnum_
nagyúr

höhö, kedden ott álltál mögöttem a Teve utcánál, de nem akartál észrevenni, pedig villogattam, integettem :D

I humbly and respectfully decline™

(#53022) Bögre válasza Magnum_ (#53021) üzenetére


Bögre
aktív tag

Az vicces volt. Qru rámírt, hogy "nem egy Jetta áll előttem?". Mindenhol kémei vannak... :D
Bocsi, el voltam bambulva, asszonyt vittem a körmös dílerhez a teve utcába. Máskor jobban figyelek!

(#53023) Kornel válasza Bögre (#53022) üzenetére


Kornel
veterán

Nem figyelsz az úton?
Balesetveszély!
;]

(#53024) Remekelek28 válasza Bögre (#53020) üzenetére


Remekelek28
őstag

Természetesen a másik kezem nincs hátrakötve :)
A led meg egy új technológia,ahol lehet érdemes használni,ahol nem,ott nem erőltetjük.:)

(#53025) Bögre válasza Remekelek28 (#53024) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ebből a szempontból mindegy, hogy hátra van kötve, vagy éppen a szomszéd combján pihenteted, az eredmény ugyanaz lesz. :)
A baj az, hogy a korábban linkelt cikkben [link] is láthatod, hogy nem érdemes az utólagos LED -et használni fényszóróban, ha nem arra tervezték, mégis erőlteted. (És sajnos nem csak te, hanem még sokan rajtad kívül.)

(#53026) Remekelek28 válasza Bögre (#53025) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem a szomszéd combján pihen :)

(#53027) EQMontoya válasza -v- (#52989) üzenetére


EQMontoya
veterán

A múltkori nem, szóval szerintem kintről lesz. Van itthon még egy egész jónak tűnő, de az piros, ennyire meg nem akarok boyracer lenni. :)

Qtya: Fém pedál nekem ebben az utastérben picit fura lenne, de lehet, beszerzem valamikor, max továbbadom, ha nem tetszik. A múltkor cseréltem a motortérben a pálcát tartó műanyagot is.

Remekelek: Nincs vastagítva, de az egész elég vastag, aminek előnye, hogy sokkal nehezebben is gyűrődik.

Same rules apply!

(#53028) Remekelek28 válasza EQMontoya (#53027) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem is vastag,de a gázpedálnálcsak kikezdte.
Fémpedált én is nemrég vettem. Már csak a pihentetőt kellene beszereznem fémben. Csak nem tudom milyen néven keressem.
Amugy ez a 2006 tól gyártott civic?

(#53029) brumi1024 válasza Remekelek28 (#53028) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez egy Civic Lexus emblémával és IS200 típusjelzéssel. :))

(#53030) focvis válasza Remekelek28 (#53028) üzenetére


focvis
veterán

"Foot rest" vagy "footrest"

(#53031) BigBlackDog válasza Remekelek28 (#53028) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne sértegesd! :D

(#53032) Remekelek28 válasza brumi1024 (#53029) üzenetére


Remekelek28
őstag

A szőnyeget honda feliratnak néztem. De a civicet jobban elfogadnámi,mint ezt a lexust.:)

(#53033) a8l válasza Remekelek28 (#53016) üzenetére


a8l
aktív tag

Ez nem fog jól világítani, semmire se jó, sima smd led van benne aminek nulla fényereje van ilyen célra.
Olyat keress amin nagy hűtőborda van vagy hűtőszalag.
És min xhp led van benne ott lehet fényerő, ami projektorosnál már elég lehet.

(#53034) tomcsi23 válasza Magnum_ (#53021) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kell a ledes cucc, a kutya nem vesz észre. :(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#53035) Remekelek28 válasza a8l (#53033) üzenetére


Remekelek28
őstag

Erről tudnál egy képet küldeni? Kb milyet keressek? Mostmár,h úgyis koment a bal tompitott,mindenképp kellene vennem helyette,rendelek mégegyet,aztán valamelyik csak jó.

(#53036) Magnum_ válasza tomcsi23 (#53034) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ennyi :(

I humbly and respectfully decline™

(#53037) z123456789 válasza Kornel (#53010) üzenetére


z123456789
addikt

A probléma, hogy szerencsétlen utasok maradtak ott. Rohadt egy dolog ez az ónos eső, de valóban fokozottan kell figyelni, ha fagypont körül/alatt van. Én is próbálom magam túlbiztosítani, és pl. kanyarokban még véletlenül sem vagyok kíváncsi arra, hogy mit bír az autó, meg a gumi. :N Ja, és igen, a követési távolság. Rettentő nagy probléma pályán. És igen is felelőssége van a közútkezelőnek, vagy annak aki azt a rész üzemelteti. Pláne, ha fizetős...

Egyébként azzal a buszos céggel már leutaztam szertintem kb 10 000 km-t. Sőt, egyszer volt egy kisebb reklamációm, és alkalmam nyílt beszélni telefonon a tulajdoinossal is, aki nagyon szimpatikusan kezelte a problémát. Illetve, soha semmilyen problémánk nem volt velük vezetéstechnikailag. Sajnálom az esetet nagyon... :(

[ Szerkesztve ]

(#53038) B-L-A-C-K válasza tomcsi23 (#53034) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Viszont kevesebbet eszik úgy az aksi... ;]

(#53039) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok esetleg tanácsot adni?
Vennénk egy németországból behozott bevizsgált nagyon jó állapotú mazda 6-ot 2004es 2.0ás 104kwos motorral.
Az autó ára még épp elmegy, de a biztosítós ismerős 95 ezer forintos éves kötelezőt számolt ki rá, amit mi nagyon soknak találunk. Szerintetek ez reális? Sajnos az ismerettségi körünkben senkinek nincs ilyen autója vagy hasonló teljesítményű.

(#53040) Kornel válasza Zoli0726 (#53039) üzenetére


Kornel
veterán

Netrisk-en ellenőrizd.

(#53041) szabonagyur válasza Zoli0726 (#53039) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

Milyen kategória vagy? Első autó? Szerintem simán lehet reális, anno jóval kisebb teljesítményű autóra, elsőként fizettem éves szinten 40.000 Ft-t balesetivel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53042) B-L-A-C-K válasza Zoli0726 (#53039) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aegon-nál köttesd, csinálsz egy legalja 9 ezer forintos lakásbiztosítást (/év annyi), és így fél áron megkapod a kötelezőt. Nekem pl 60 ezer lett volna, így meg 30e+9e lett.

(#53043) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#53042) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Érdemes figyelembe venni, amit mondasz, és kiszámolni az alternatívát, de nem univerzális. Vidék, régebbi autó, üzembentartó sem fiatal, és 10k alatt van az éves (Allianz), de a 13 éves kocsira is bő 18k B03-ban (Uniqa).

[ Szerkesztve ]

(#53044) B-L-A-C-K válasza molnarpeter (#53043) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, de ezt az Ő esetében említettem, mert neki is drágán jön ki mint nekem.

(#53045) tomcsi23 válasza B-L-A-C-K (#53038) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem ő mindenhova ledet rakna, körbeledezné, rgb-s angel eye, meg akár neonok is alulra. Lenne ott fogyasztó. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#53046) diegho válasza roberto211 (#53013) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem akartam meghalni a szembeforgalomtól, de gondolom te simán beelőzted volna úgy, hogy végig jöttek szembe.

(#53047) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Van akinek van tapasztalata a magneses silectartoval?
( Sajnos az en tetosinem vastagabb az atlagnal: 6,5cm szeles. Az atlagos tetosinre rogzitheto silectartok 5cm szelesek.)

(#53048) Magnum_ válasza tomcsi23 (#53045) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ugye tudod, hogy most butasagot irtal?

I humbly and respectfully decline™

(#53049) MunezXBK válasza Magnum_ (#53048) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jogilag? :D

(#53050) Evil Snowman válasza tomcsi23 (#53045) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nő meg a LED-es szelep sapka és ablak spricni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.